Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 399635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #920 dnia: Listopada 21, 2012, 00:31:05 am »
Jestem ciekaw nad czym teraz Retro pracuje, moze Metroid, w koncu wypadla 10 rocznica Metroid Prime, no chyba, ze nadal pracuja nad silnikiem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #921 dnia: Listopada 21, 2012, 00:37:54 am »
Metroid Prime 3 wyszedł dość szybko po premierze Wii (w niecały rok), więc może i teraz będzie podobnie i np. na przyszłą zimę doczekamy się premiery. Choć zdaje mi się, że Retro teraz pracuje nad jakąś inną grą.

Ja też zapewne kiedyś kupię WiiU, ale myślę, że nie wcześniej niż za 2-3 lata.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #922 dnia: Listopada 21, 2012, 00:42:33 am »
kupowal WiiU tu na forum
Ja. Miałem brać na premierę, teraz się trochę waham czy nie poczekać bo sądząc po ocenach jest ok 50% szansy, że ZombiU mi nie podejdzie, a ta gra mnie najbardziej interesowała

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #923 dnia: Listopada 21, 2012, 00:47:09 am »
ReD - Nawet jak pracują to szybko nie wyjdzie. To studio ma tak wygórowane ambicje w kwestiach technicznych że nie pozwalają sobie na pośpiech kosztem jakości. Wszystkie prajmy były robione zajebiście długo.

jaka ta konsola jest podobna do poprzedniczki.
Do złego wii z chujowymi bebechami na które ukazało się kilkanaście kilerów w tym najbardziej doceniona gra tej generacji. :( Co za frajerzy w ogóle kupili sprzęt z tak niskim taktowaniem zegarów procka i ilością pamięci jak telefon komórkowy. Debile dali się wydymać i dostali jakieś tam zeldy (TLoZ:SS 93.11%) czy jakiegoś spedalonego Mario (SMG 97.64%) i jakąś podróbkę Halo. je**ne nintengo dyma ludzi tak samo jak apple (Tak btw niech mi ktoś przypomni, ile mamy ekskluzywnych tytułów first party od apple?)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #924 dnia: Listopada 21, 2012, 00:47:53 am »
Znalazle troche info z wrzesnia odnosnie Retro...

http://gengame.net/2012/09/rumor-retro-studios-is-working-on-game-engines-for-wii-u/

Cytuj
..According to a new rumor, that’s exactly what’s going on. A connected source told us that Retro Studios has been charged with creating game engines for Wii U and helping other developers implement them. While we didn’t get any specifics on what exactly “other developers” means, our source commented that Retro’s work involves both internal and external projects. The icing on the cake? Apparently Retro showed off their Wii U magic to Epic Games and got them to reconsider bringing Unreal Engine 4 to the system.
As with all rumors, we can’t confirm anything – but we did some digging into Nintendo’s own statements about inter-studio collaborations just for fun. Hop inside to see the results....

I mala wstawka od Miyamoto z E3...

Cytuj

    Ever since the release of Donkey Kong Country Returns in late 2010, Nintendo fans have been wondering what Retro Studios would work on next. Speculation has ranged from Star Fox to another Metroid title, but since late last year a dark horse candidate surfaced, thanks to somecomments by Nintendo's own Shigeru Miyamoto. However it turns out the possibility of Retro working on Zelda will have to remain just that - a possibility.
    "Retro is very busy right now, but I'm afraid I can't say exactly what it is that they're very busy [working] on," Miyamoto told me, when I asked for a sense of what the studio is quietly doing. That Miyamoto declined to get too specific didn't surprise me, but I had another question in mind - would Nintendo actually allow Retro to work directly and fully on a Zelda game? I asked for further perspective on Miyamoto's previous comments.


Mysle, ze Nintendo spokojnie moze powierzyc Star Foxa Platinum Games, w koncu robia juz dwie gry dla nich. Jestem bardzo ciekaw co chlopaki z PG mogli by zrobic z Gwiezdnym Lisem ;)

« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 00:56:08 am wysłana przez _ReD_ »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #925 dnia: Listopada 21, 2012, 01:03:00 am »
No to zajebiscie, zawsze podziwiam zapal osob kompletnie nie zainteresowanych systemem :D

Ja byłem zainteresowany Wii U (jak i Wii) do czasu pokazania screenów. No a teraz po analizie hardware wszystko się w całość łączy. Nie martw się, jak już będzie wiadomo jak bardzo słabe jest WiiU i jaki to naciagacz kasy z technologią sprzed 5 lat to będę rzadko tutaj wpadać :<

Do złego wii z chujowymi bebechami na które ukazało się kilkanaście kilerów w tym najbardziej doceniona gra tej generacji. :( Co za frajerzy w ogóle kupili sprzęt z tak niskim taktowaniem zegarów procka i ilością pamięci jak telefon komórkowy. Debile dali się wydymać i dostali jakieś tam zeldy (TLoZ:SS 93.11%) czy jakiegoś spedalonego Mario (SMG 97.64%) i jakąś podróbkę Halo. je**ne nintengo dyma ludzi tak samo jak apple (Tak btw niech mi ktoś przypomni, ile mamy ekskluzywnych tytułów first party od apple?)

Cóż, akurat WiiU jak na dzisiejsze czasy też ma ch**owe bebechy.

Co do gier - Zelda jest naprawdę niezła i chyba jedyna gra Nintendo, która może się nie znudzić z każdą kolejną odsłoną. Za to Mario to ja nie wiem jak kogoś może to ciągle jarać. Spoko gierka, ale tak na 7/10.

Mario na GBC >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Wszystkie mario 3d/pseudo 3D jakie wyszły.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #926 dnia: Listopada 21, 2012, 01:09:51 am »
Cytuj
Ja byłem zainteresowany Wii U (jak i Wii) do czasu pokazania screenów. No a teraz po analizie hardware wszystko się w całość łączy. Nie martw się, jak już będzie wiadomo jak bardzo słabe jest WiiU i jaki to naciagacz kasy z technologią sprzed 5 lat to będę rzadko tutaj wpadać :<

Grafika > Fun  :yes_anim:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #927 dnia: Listopada 21, 2012, 01:12:15 am »
Cytuj
Ja byłem zainteresowany Wii U (jak i Wii) do czasu pokazania screenów. No a teraz po analizie hardware wszystko się w całość łączy. Nie martw się, jak już będzie wiadomo jak bardzo słabe jest WiiU i jaki to naciagacz kasy z technologią sprzed 5 lat to będę rzadko tutaj wpadać :<

Grafika > Fun  :yes_anim:


Taaa. Np. Crash Bandicot 3 na PS1, moja ulubiona gra z dzieciństwa. Jak ostatnio odpaliłem, myśleć w ten sposób, że grafa się nie liczy, w końcu to zajebista gra byłą, to po 1min zmieniłem zdanie i wyłaczyłem. A jeśli chodzi o fun z gry w Mario, to ja nie wiem co w nim jest takiego genialnego, naprawdę. Jedynie Paper Mario był dobrą gierką z Mario prócz SUper Mario na GBC.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #928 dnia: Listopada 21, 2012, 01:16:20 am »
Szczerze ReD nie wkur**a Cie to, że nowy sprzęt który dopiero co kupiłeś jest słabszy od o wiele tanszych konsol które wyszły 7 lat temu? Nie jestem żadnym fanbojem i nigdy nie byłem, ale rozumiem Mastera i Pitera Neo bo to co zrobiło nintendo jest żenujące.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #929 dnia: Listopada 21, 2012, 01:29:56 am »
Szczerze to nie, kupilem go dla nowych gier i pada a nie dla mocy konsoli.

Ostatnio nawet kupilem sobie takie cos za $50 i mimo swego wieku nadal sprawia wiele radosci.


« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 01:33:47 am wysłana przez _ReD_ »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #930 dnia: Listopada 21, 2012, 01:38:38 am »
Smartfona, tablet albo pieca można wybierać względem bebechów, zrozumiałe. Konsole wybiera się względem gierek. Każdy lubi spoko grafe i ja dopinguje studia first party żeby pocisnęły ten sprzęt ale taka prawda że to zawsze schodzi na drugi plan jak pojawiają się eXy. Jeśli do czasu premiery nowego Metroida nie będę miał wiiu to kupie je w dniu premiery metroida i będę miał 100 pewność że się nie zawiodę.

Master, Pati- Jak na dzisiejsze czasy to wiemy że ma bardzo słaby procesor i wolny główny moduł RAMu (ale znośną jego ilość). Nie wiemy jeszcze konkretów o GPU i VRAMie a w temacie grafiki to jest dosyć kluczowa sprawa. Na razie wyciągacie werdykt jest na podstawie portowanych gierek robionych na pierwszej generacji devkitów. Zajebiście przedwczesny werdykt. Mnie to akurat nie robi takie gadanie bo mamy to co każdą generacje, nie licząc psxowego przewrotu.
Tak samo czytałem tu tony pierdolenia o tym że 3DS jest słabszy od PSP, wyszedł RE:R i MGS, porównanie screenów i większość osób już się nie udziela. Wiadomka że to nie PSV ale pierdolenia o PSP zdzierżyć się nie da.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #931 dnia: Listopada 21, 2012, 01:39:10 am »
A jeśli chodzi o fun z gry w Mario, to ja nie wiem co w nim jest takiego genialnego, naprawdę. Jedynie Paper Mario był dobrą gierką z Mario prócz SUper Mario na GBC.

w jakie mariany grałeś poza tym paper i super? nie chodzi mi o 5 min. na standzie w sklepie/u kumpla, tylko tak na spokojnie.
poważnie pytam.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #932 dnia: Listopada 21, 2012, 01:43:16 am »
A jeśli chodzi o fun z gry w Mario, to ja nie wiem co w nim jest takiego genialnego, naprawdę. Jedynie Paper Mario był dobrą gierką z Mario prócz SUper Mario na GBC.

w jakie mariany grałeś poza tym paper i super? nie chodzi mi o 5 min. na standzie w sklepie/u kumpla, tylko tak na spokojnie.
poważnie pytam.

Ciężko mi wymienić, bo te wszystkie nazwy to mi się mieszają. Na GBC/GBA/DS grałem praktycznie we wszystkie (nie wiem czy wszystkie, bo nintendo robi tylko gry oparte na marianie praktycznie to ciężko spamiętać). Na duże to grałem w jakiś  tam Mario 3d? (?) to chyba na NES'a było. Serie z yoshim/lugi to były z tego co pamiętam największe krapy i ciężko mi było to ukończyć.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #933 dnia: Listopada 21, 2012, 01:47:37 am »
To nie grales nigdy w Mario 64, Super Mario Sunshine, Super Mario Galaxy 1&2?  :o

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #934 dnia: Listopada 21, 2012, 01:53:46 am »
zagraj w to powyżej + 3d land z 3dsa i może zrozumiesz fenomen mario  ;)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #935 dnia: Listopada 21, 2012, 01:56:09 am »
Cytuj
Master, Pati- Jak na dzisiejsze czasy to wiemy że ma bardzo słaby procesor i wolny główny moduł RAMu (ale znośną jego ilość). Nie wiemy jeszcze konkretów o GPU i VRAMie a w temacie grafiki to jest dosyć kluczowa sprawa. Na razie wyciągacie werdykt jest na podstawie portowanych gierek robionych na pierwszej generacji devkitów. Zajebiście przedwczesny werdykt. Mnie to akurat nie robi takie gadanie bo mamy to co każdą generacje, nie licząc psxowego przewrotu.

Monio, ja wiem, rozumiem, ale mamy koniec roku 2012 i naprawdę jeżeli ta konsola ma się liczyć za pare lat to cholernie mało. A wielka rewolucja w postaci tabletopada no sorry. Miałem NESa, SNESa, N64, GBC, GBA, GCN, Wii. Wiem, że na konsole nintendo gościły świetne gry, nawet nie tylko te, które wymienialiście, ale od cholery innych niedocenionych. Chodzi mi o to, że naiwnie oczekiwałem na to, że Wii U bedzie miało jak to sie mówi pierdolnięcie, a cała nadzieja na świetne gry spoczywa na barkach paru magików z Nintendo, którzy dadzą radę w dwóch/trzech exach a to niestety mało.

Odemnie tyle w temacie, może jeszcze kiedyś zajrze :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 02:01:23 am wysłana przez Patosław »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #936 dnia: Listopada 21, 2012, 01:56:58 am »
@Master_666
Obadaj chociaż recenzję SMG2 na GT, by wiedzieć z czym to się je:
http://www.gametrailers.com/reviews/d7z18p/super-mario-galaxy-2-review

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #937 dnia: Listopada 21, 2012, 02:00:32 am »
Mario 64


O w Mario 64 grałem na emulatorku.

Pozostałe nie ograłem, z powodu braku sprzętu, a Wii to na 100% nie kupie, bo 600zł za takie coś to dla mnie jest stanowczo za dużo. Coś słyszałem o jakimś emulatorku na PC, ale póki co i tak nie mam absolutnie czasu na gierki.

@Master_666
Obadaj chociaż recenzję SMG2 na GT, by wiedzieć z czym to się je:
http://www.gametrailers.com/reviews/d7z18p/super-mario-galaxy-2-review

Widziałem, ale dla mnie to ten Mario jest jak Angry Birds - wszyscy się tym jarają, a dla mnie to taka zwykła gra co najwyżej na 6-7.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 02:04:29 am wysłana przez Master_666 »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #938 dnia: Listopada 21, 2012, 02:29:27 am »
Wii U bedzie miało jak to sie mówi pierdolnięcie
Pierwsze gierki na PS3: prawie wszystko w SubHD skalowane do 720, brak aa, dropy framerateu. Rozmyte texy i ilość obiektów z dupy. Wtedy oczywiście też masa pierdolenia że wszystko jest niewiele lepsze od Xboxa1 i gdzie te nesxtgeny. Następna generacja gier, rok po premierze, gierki robione na normalnych devkitach i przy jakieś comunity developerów wymieniającym się doświadczeniem. Bum i mamy wreszcie nową generacje jak trzeba a nie tylko skalowanie obrazu i pare tenich efektów. O tym co jest teraz to już nawet nie ma co gadać.
Oczywiście to nie jest tak że deweloperzy będą mieli tak samo długą drogę jak przy ps3 zanim uzyskają jakieś sensowne efekty. Większość rzeczy w grafie dąży stopniowo do standaryzacji więc będzie w ch** łatwiej niż wtedy, tak samo na nowym Xie i PS4. Mimo to nadal jest to nowy hardware który trzeba rozpracować a to jest utrudnione jak co kilka tygodni zmienia się devkity.

Widziałem, ale dla mnie to ten Mario jest jak Angry Birds - wszyscy się tym jarają, a dla mnie to taka zwykła gra co najwyżej na 6-7.
Interesująca ocena jak na osobe która nie liznęła mechaniki gry.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 02:31:51 am wysłana przez monio4 »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #939 dnia: Listopada 21, 2012, 02:40:01 am »
Interesująca ocena jak na osobe która nie liznęła mechaniki gry.

Ojej, jakie to straszne, oceniam grę po filmiku... To po czym mam ocenić przed kupnem? Iść do wróżki? Tak czy siak wszystkie mariany podobnoi "zachwycają" ja jakoś tej świetnej jakośći nigdy nie odczułem, a przegrałem w cholere dużo marianów na konsoli nintendo. Już nie chce nic mówić o totalnie gównianej fabule w Marianie, no ale tam liczy się tylko "fun". 100 razy lepiej bawiłem się przy wspomnianym Crashu (pierwszych 4 cześciach na psx, reszta to porażka) niż przy marianie.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #940 dnia: Listopada 21, 2012, 08:34:55 am »
No to zajebiscie, zawsze podziwiam zapal osob kompletnie nie zainteresowanych systemem :D
Ja jestem zajebiście zainteresowany WiiU. Start nowej generacji zawsze śledzę bardzo dokładnie. Swego czasu byłem nawet zainteresowany Wii, wtedy jak wychodziła konsola. Ale jak się okazało, że wcale nie jest 4 razy mocniejsza od GameCuba to moje zainteresowanie opadło do zera.

Jeszcze miesiąć temu wszyscy pisali, że takie gry jak Assasins Creed, Batman, Blacck Ops itd. będa śmigały na wiiu w 1080p, a teraz się okazuję, ze nie dość iż to nie prawda to jeszcze wersje tych gier na konsolę N wyglądają i działają gorzej od wersji na siedmio letnie konsole.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 09:13:25 am wysłana przez Piter_neo »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #941 dnia: Listopada 21, 2012, 09:05:07 am »
Piter, nie wiem czy zauwazyles ale twoje wiesci naprawde malo kogo interesuja. Poza tym nie wiem czy oprocz mnie ktos wogole bedzie kupowal WiiU tu na forum, wiec mysle, ze mozesz isc na spoczynek.  Jesli naprawde poprawia ci to samopoczucie i tak bardzo chcesz donosic te wspaniale nowiny to zaloz sobie jakis temacik w tym dziale...

..."Cala prawda o WiiU"  i tam wklejaj co tylko chcesz, bo tak naprawde nikogo to nie obchodzi. A jeli juz obcodzi to bedzie wiedzial gdzie tego szukac :D

EDIT:

@Malutki, tak sprawdzalem juz prawie wszystko i pozniej zdam relacje co i jak, dopiero wrocilem z pracy, ale Miiverse jest naprawde zajebisty :)
Tak to jest własnie z fanami N. Co by im nie wcisnęło nintendo to oni łykają to i ciesza się jak dzieci. Nie ważne, ze drugi raz serwują przestarzały technologicznie sprzęt, ważne że bedzie tasiemiec Zelda w HD i kolejny odgrzewany kotlet Mario. Tak samo jak z fanami Apple, którzy kupują wszystko co ich czczona firma wypuści.

... i tak, wszyscy wiecie, ze mam racje. Nawet jakby WiiU kosztowało 2x tyle i by było o połowę słabsze od current genów, to wszyscy fani N ślepo pobiegli by do sklepów kupowac nowa konsolę, a na widok Zeldy w HD czy Metroida w HD dostali by euforii radości.

Już wile czytałem takich komentarzy, że wiiu kupił ktoś dla gier od N, a nie dla multiplatformowe tytuły.

Nintendo mogło by co 3 lata wypuszczać konsolę, a fani by ją kupowali tylko po to by zagrać kolejny raz w tą samą Zeldę, Mariana czy metroida.

Nawet widziałem gdzies taki temat, gdzie ktoś zauważył dopiero teraz, ze w dzieciństwie miał Game Boy, Game Boy light, Game Boy color, Game Boy Advance, Game Boy Advance SP i okazało się, ze wielu ludzi tak miało. Kupowali te same konsole tylko dlatego, ze wyszła nowa wersja (np. Game Boy Advance, Game Boy Advance SP).


Jeden z redaktorów jak była mowa o konferencjach na E3 powiedział, że te od N wyglądają całkowicie inaczej. Że tam ludzie radują się i cieszą jak dzieci z każdej informacji jaką powie Reggi na scenie. Klaszczą, śmieją się z tandetnych dowcipów ale jak dzieci cieszą na jakiekolwiek info.

zczerze to nie, kupilem go dla nowych gier i pada a nie dla mocy konsoli.
Kolejne potwierdzenie tego co napisałem wyżej. Co by N nie wypuściło, ile by to nie kosztowało, jak słabe by to nie było, dopóki będą Zeldy, mariany i Metroidy to zaślepieni fani wydadzą jak duże nie miały by być to pieniądze, nawet jakby musieli to robić co 2-3 lata.


Wyobraźcie sobie co to by było gdyby Microsoft wypuscic swoją kolejna konsolę, X720 i okazało by się, ze jest słabszy od poprzednika, a kosztuje więcej, a wyróżnia się tylko jakimś nowym kinektem, który lepiej działa od poprzednika. Przecież nikt by nie kupił takiego szajsu. Jakby Sony wydało PS4 i okazało by się, ze konsola jest tylko troszkę lepsza od poprzedniczni, ze oferuje taką samą grafikę ale w 1080p, no to by wszyscy wysmiali Sony i nikt nie dałby sobie wcisnąć takiego przekrętu. A teraz mamy sytuację, gdzie N wypuszcza konsolę, na której na razie 95% gier wygląda gorzej od current genów, a mimo to zainteresowanie konsolą jest całkiem spore.

http://www.thehdroom.com/news/Madden-NFL-13-Wii-U-Review-Addition-Battles-Subtraction/11665
Wersja na WiiU nie ma silnika fizyki Infinity Engine jak wersje na PS3/360 a tylko standardowe animacje. Czyżby właśnie znowu wina CPU?
(inna sprawa, ze wersja na WiiU ma spore spadki animacji)
Gdybyś z taką zajadłością sprawdzał wszelkie nowinki to byś wiedział ...
...to bym wiedział, że nie starczyło im czasu by zoptymalizować silnik fizyki na słabe CPU? Tak?



ps: zaraz ktoś wyskoczy, ze się żalę i zazdroszczę N, ale jest inaczej. Ja po prostu smieję się z tego i nie dowierzam jak ludzie sa naiwni i dają się manipulować i dają sobie wcisnąć każdy kit.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 09:11:57 am wysłana przez Piter_neo »

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #942 dnia: Listopada 21, 2012, 11:08:53 am »
Cóż niektórzy naprawdę nie potrafią zrozumieć ,że konsole kupuję się przede wszystkim dla gier ,a strona technologiczna stawiana jest raczej na drugim miejscu. Ja również nie będę ukrywał ,że poniekąd jestem zawiedziony niektórymi informacjami. Fakt ,WiiU mogłoby mieć lepsze bebechy ,ale co by to zmieniło ? Niezależni developerzy nagle zaczęliby falami przenosić  swoje projekty na WiiU ? Zmieniłoby to Twoje jak i wielu innych osób podejście do tej konsoli ? Czy kupili by taki sprzęt ? Nie sądzę ...  Wystarczy cofnąć się w czasie i popatrzeć na poczciwego gacka czy też N64. Konsole te niczym nie ustępowały konkurencji ,a nawet były lepsze technologicznie od swoich rywali ( oprócz Xbox'a ;)  ) i jak to się wszystko skończyło wszyscy dobrze wiemy. Nintendo straciło swoją grupę docelową na rzecz Microsoftu i Sony ,mimo że ich sprzęt był skierowany dla graczy i był sprzedawany w atrakcyjnej cenie ( gamecube). Developerzy dawno opuścili ten pokład i prawdopodobnie taki sam los spotka WiiU.  BigN chcąc dalej istnieć na rynku musieli podjąć trudną decyzję i zarazem bolesną dla społeczności. Ja chciałbym mieć ( i nie tylko ja ) tylko jedną konsolę i cieszyć się wspaniałymi multiplatformami ,ale jak widzisz jest to niemożliwe zarówno teraz jak i za czasów Gamecuba i N64. Zastanawiałeś się dlaczego większość graczy kupuje ten hardware ,to teraz masz odpowiedz .Dlatego ,że tylko na tym sprzęcie pogram w tytuły od Nintendo plus kilka ciekawych exów od niezależnych twórców.
Fanów Nintendo jest mało niżby się mogło wydawać i nie jest to prawda ,że kupilibyśmy "każdy sprzęt" ,który zaoferuje nam N. Bez gier, odpowiedniej cenny ( niskiej ) i innego podejścia do rozgrywki korporacja z Kioto zakończyłaby się na gacku.
Dla Ciebie Nintendo to tylko trzy znane marki ( dwie z nich z generacji na generację rzadziej się pojawiają ),a dla mnie i innych posiadaczy to coś więcej...
Chciałbym również zaznaczyć ,iż większość fanów posiada przynajmniej jeden system od konkurencji.
Tekst pisany chaotycznie ,ale chyba trzyma się kupy :)
Polecam przeczytać historię Wii:
http://www.computerandvideogames.com/378029/features/revolution-the-story-of-wii/?page=1#top_banner



 
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 11:11:01 am wysłana przez Malutki »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #943 dnia: Listopada 21, 2012, 11:21:17 am »
Cóż niektórzy naprawdę nie potrafią zrozumieć ,że konsole kupuję się przede wszystkim dla gier ,a strona technologiczna stawiana jest raczej na drugim miejscu.


To niech wydają te gry na starą konsolę. Sorry, ale jeśli wychodzi nowa konsola to niech będzie ona bardziej zaawansowana technologicznie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #944 dnia: Listopada 21, 2012, 11:32:32 am »
no przecież jest :D

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #945 dnia: Listopada 21, 2012, 11:36:22 am »
Jeśli o mnie chodzi to od kilku lat mam mieszane uczucia co do tego co robi Nintendo. Sęk w tym, że ja naprawdę lubię flagowe tytuły od N, świetnie się przy nich bawię. I póki są tylko na ich sprzętach nie bardzo mam wybór. Poza tym zawsze wychodzą jakieś perełki od innych twórców, także nie jest tak, że kompletnie nie ma w co grać (przynajmniej dla mnie) poza Mariami, Zeldami itp. Inna sprawa, że o ile do czasów Wii nie czułem potrzeby kupowania konsoli konkurencji, tak z nadejściem Wii (i prawdopodobnie tak będzie z WiiU) N oferuje dla mnie już za mało na polu stacjonarnych i muszę uzupełniać sprzętem MS i Sony. Swoją drogą PS3 mam z dokładnie tego samego powodu co Wii i planowane WiiU :)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #946 dnia: Listopada 21, 2012, 12:14:05 pm »
Piter, nie wiem czy zauwazyles ale twoje wiesci naprawde malo kogo interesuja. Poza tym nie wiem czy oprocz mnie ktos wogole bedzie kupowal WiiU tu na forum, wiec mysle, ze mozesz isc na spoczynek.  Jesli naprawde poprawia ci to samopoczucie i tak bardzo chcesz donosic te wspaniale nowiny to zaloz sobie jakis temacik w tym dziale...

..."Cala prawda o WiiU"  i tam wklejaj co tylko chcesz, bo tak naprawde nikogo to nie obchodzi. A jeli juz obcodzi to bedzie wiedzial gdzie tego szukac :D

EDIT:

@Malutki, tak sprawdzalem juz prawie wszystko i pozniej zdam relacje co i jak, dopiero wrocilem z pracy, ale Miiverse jest naprawde zajebisty :)
Tak to jest własnie z fanami N. Co by im nie wcisnęło nintendo to oni łykają to i ciesza się jak dzieci. Nie ważne, ze drugi raz serwują przestarzały technologicznie sprzęt, ważne że bedzie tasiemiec Zelda w HD i kolejny odgrzewany kotlet Mario. Tak samo jak z fanami Apple, którzy kupują wszystko co ich czczona firma wypuści.

... i tak, wszyscy wiecie, ze mam racje. Nawet jakby WiiU kosztowało 2x tyle i by było o połowę słabsze od current genów, to wszyscy fani N ślepo pobiegli by do sklepów kupowac nowa konsolę, a na widok Zeldy w HD czy Metroida w HD dostali by euforii radości.

Już wile czytałem takich komentarzy, że wiiu kupił ktoś dla gier od N, a nie dla multiplatformowe tytuły.

Nintendo mogło by co 3 lata wypuszczać konsolę, a fani by ją kupowali tylko po to by zagrać kolejny raz w tą samą Zeldę, Mariana czy metroida.

Nawet widziałem gdzies taki temat, gdzie ktoś zauważył dopiero teraz, ze w dzieciństwie miał Game Boy, Game Boy light, Game Boy color, Game Boy Advance, Game Boy Advance SP i okazało się, ze wielu ludzi tak miało. Kupowali te same konsole tylko dlatego, ze wyszła nowa wersja (np. Game Boy Advance, Game Boy Advance SP).


Jeden z redaktorów jak była mowa o konferencjach na E3 powiedział, że te od N wyglądają całkowicie inaczej. Że tam ludzie radują się i cieszą jak dzieci z każdej informacji jaką powie Reggi na scenie. Klaszczą, śmieją się z tandetnych dowcipów ale jak dzieci cieszą na jakiekolwiek info.

zczerze to nie, kupilem go dla nowych gier i pada a nie dla mocy konsoli.
Kolejne potwierdzenie tego co napisałem wyżej. Co by N nie wypuściło, ile by to nie kosztowało, jak słabe by to nie było, dopóki będą Zeldy, mariany i Metroidy to zaślepieni fani wydadzą jak duże nie miały by być to pieniądze, nawet jakby musieli to robić co 2-3 lata.


Wyobraźcie sobie co to by było gdyby Microsoft wypuscic swoją kolejna konsolę, X720 i okazało by się, ze jest słabszy od poprzednika, a kosztuje więcej, a wyróżnia się tylko jakimś nowym kinektem, który lepiej działa od poprzednika. Przecież nikt by nie kupił takiego szajsu. Jakby Sony wydało PS4 i okazało by się, ze konsola jest tylko troszkę lepsza od poprzedniczni, ze oferuje taką samą grafikę ale w 1080p, no to by wszyscy wysmiali Sony i nikt nie dałby sobie wcisnąć takiego przekrętu. A teraz mamy sytuację, gdzie N wypuszcza konsolę, na której na razie 95% gier wygląda gorzej od current genów, a mimo to zainteresowanie konsolą jest całkiem spore.

http://www.thehdroom.com/news/Madden-NFL-13-Wii-U-Review-Addition-Battles-Subtraction/11665
Wersja na WiiU nie ma silnika fizyki Infinity Engine jak wersje na PS3/360 a tylko standardowe animacje. Czyżby właśnie znowu wina CPU?
(inna sprawa, ze wersja na WiiU ma spore spadki animacji)
Gdybyś z taką zajadłością sprawdzał wszelkie nowinki to byś wiedział ...
...to bym wiedział, że nie starczyło im czasu by zoptymalizować silnik fizyki na słabe CPU? Tak?



ps: zaraz ktoś wyskoczy, ze się żalę i zazdroszczę N, ale jest inaczej. Ja po prostu smieję się z tego i nie dowierzam jak ludzie sa naiwni i dają się manipulować i dają sobie wcisnąć każdy kit.

tl;dr

boli mnie dupa, bo komuś podoba się nintendo.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #947 dnia: Listopada 21, 2012, 12:48:06 pm »
Nieprawda, Piter jasno napisał:
Ja tylko pisze to co użytkwonicy czy recenzenci w necie piszą. [...] Nie wiem czy to prawda, tak ludzie piszą. [...] Nie czepiaj sie mnie.
a, że wytłuszcza tylko negatywne opinie, cóż, TAK TRZEBA.

« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 12:51:40 pm wysłana przez Kert »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #948 dnia: Listopada 21, 2012, 12:51:32 pm »
ak samo czytałem tu tony pierdolenia o tym że 3DS jest słabszy od PSP
Może i jest mocniejszy ale 90% gier wygląda porównywalnie bądź słabiej od tych z PSP.

Do złego wii z chujowymi bebechami na które ukazało się kilkanaście kilerów w tym najbardziej doceniona gra tej generacji.
Kilkanascie kilerów? O cholere, o czymś chyba nie wiem. Sprawdźmy jakie to ma exclusivy Wii z wysokimi notami:
Super Mario Galaxy i druga część
The Legend of Zelda: Skyward Sword
Super Smash Bros. Brawl
Xenoblade Chronicles
Metroid Prime 3
 
i w zasadzie tyle excusivów ze średnią ocen ponad 90%. Raptem 5-6 gier, a jeżeli ktoś nie lubi marianów i spółki to zostaje jedna, dwie gry. Czyli Wii konsola z przestarzałym sprzętem, strasznie droga na to co oferuje, ma kilka świetnych excusiveów. Zajebiście!!!  :-?

Co za frajerzy w ogóle kupili sprzęt z tak niskim taktowaniem zegarów procka i ilością pamięci jak telefon komórkowy. Debile dali się wydymać i dostali jakieś tam zeldy (TLoZ:SS 93.11%) czy jakiegoś spedalonego Mario (SMG 97.64%) i jakąś podróbkę Halo. je**ne nintengo dyma ludzi tak samo jak apple
Świetnie napisane. Ludzie dali się naciągnąc na nową konsolę, która jest tym samym co GC tylko ma nowy pad i właściwie to zamiast całego Wii mogli wypuscić nowy pad do Gamecuba. Wydali kase na 3 razy za drogą konsolę dla kilku gier.

Tu nie chodzi o gry ale o sprzęt. Bo przeciez N co 2 lata mogło by wypuszczać przestarzały sprzęt z nowymi zeldami i marianami i te gry byłyby świetne, ale ni o to chodzi. Chodzi to to, że ludzie dają sobie wcisnąć przestarzały sprzęt w wygórowanej cenie.


Cytuj
Ja byłem zainteresowany Wii U (jak i Wii) do czasu pokazania screenów. No a teraz po analizie hardware wszystko się w całość łączy. Nie martw się, jak już będzie wiadomo jak bardzo słabe jest WiiU i jaki to naciagacz kasy z technologią sprzed 5 lat to będę rzadko tutaj wpadać :<

Grafika > Fun  :yes_anim:
To co. Według cienie, N mogłoby wypuścić konsolę troszkę lapszą od Wii, wycenić taką konsole na 400$ i byłoby OK, no bo przecież wszyscy wiemy, ze Grafika < Fun  :yes_anim:

Za 10 lat N wypusci nowa konsolę słabszą od PS2, ale będzie zelda i mario i fani N zaczną krzyczeć, ze przeciez grafika się nie liczy, a tylko "fun" i znowu polecą kupić konsolę za 400 dolców.

Chyba nie o to chodzi i takie zachowanie swiadczy coś o fanach N.

Szczerze to nie, kupilem go dla nowych gier i pada a nie dla mocy konsoli.
Kolejne potwiedzenie tego co mówię. Nintendo mogłoby z każdym nową serią swoich geir wypuszczać nową konsolę i znaleźli by się tacy jak red, którzy jak twierdzą "kupilem go dla nowych gier i pada a nie dla mocy konsoli." Czyli dają sobie wciskać kazdy kit, za każdą kase jaki im Nintendo zapoda.
zagraj w to powyżej + 3d land z 3dsa i może zrozumiesz fenomen mario  ;)
Ja grałem w Mario64 i już takie Spyro czy Gex są dla mnie dużo ciekawsze.

Pierwsze gierki na PS3: prawie wszystko w SubHD skalowane do 720, brak aa, dropy framerateu.
Po pierwsze nie prawda, ze większość gier była w SubHD.

Poza tym, nie pamiętam, by gry na PS3/360 chodziły w rozdzielczości takiej jak poprzednia generacja (480p), albo niższej. WiiU jako next gen wychodzi i gry chodzą w rozdzielczości jak z poprzedniej generacji bądź niższej i skalowane do 720p.

Wtedy oczywiście też masa pierdolenia że wszystko jest niewiele lepsze od Xboxa1 i gdzie te nesxtgeny.
Nie było takiego gadania. Mieliśmy duży skok rozdzielczości, shadery, nowe efekty lepsze tekstury.

Teraz wychodzi konsola z następnej generacji i okazuje się, że w ogóle gry nie są ładniejsze od gier z 7 letniej obecnej generacji, a co więcej graficznie jak narazie jest poziom prezentuje gorszy. Czegoś takiego nei było 7 lat temu

Następna generacja gier, rok po premierze, gierki robione na normalnych devkitach i przy jakieś comunity developerów wymieniającym się doświadczeniem.
Sam wiesz jak to było jak wyszło PS3 i X360. Deweloperzy nie mieli pojęcia o shaderach, dla nich to wszystko to była nowość. Nie mieli gotowych silników, nie mieli nowych algorytmów, nie mieli doświadczenia z taką architekturą, z dyskiem twardym w standardzie itp. Nowa generacja to była dla nich nowość. Teraz deweloperzy sa obcykani w shaderach i wszystkich nowinnkach technologicznych. Mają tysiące własnych bibliotek i rozwiązań napisanych, jak i mają własne silniki i innne gotowe silniki które mogą wykorzystać. Nawet teraz łatwiej będzie im przejść z PS3 i X360 na nastepna generację bo nie ma takiej zmiany w efektach i podejściu do grafiki. Kiedyś wszystko opierało się na polygonach i teksturach, teraz wszystko to shadary i posprocessing i te elementy decydują o jakości grafiki - a własnie to wszystko weszło razem z PS3 i 360, wcześniej tego nie było i deweloperzy musieli sie naucczyć i przestawić na nowa filozofię tworzenia gier. W przypadku WiiU tak nie ma.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #949 dnia: Listopada 21, 2012, 12:54:03 pm »
boli mnie dupa


Cytat: piter_neo
ps: zaraz ktoś wyskoczy, ze się żalę i zazdroszczę N, ale jest inaczej. Ja po prostu smieję się z tego i nie dowierzam jak ludzie sa naiwni i dają się manipulować i dają sobie wcisnąć każdy kit.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #950 dnia: Listopada 21, 2012, 12:56:48 pm »
Opinie Pitera_neo na tysiące znaków, który nawet nie dotykał Wii U, kontra ReD, który potrafi bez sączenia jadu rzeczowo przedstawić konsolę, którą posiada. 3/4 postów do System Wars.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #951 dnia: Listopada 21, 2012, 13:07:29 pm »
boli mnie dupa


Cytat: piter_neo
ps: zaraz ktoś wyskoczy, ze się żalę i zazdroszczę N, ale jest inaczej. Ja po prostu smieję się z tego i nie dowierzam jak ludzie sa naiwni i dają się manipulować i dają sobie wcisnąć każdy kit.

ja nie puszę, że się żalisz/zazdrościsz. piszę, że cię dupa boli.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #952 dnia: Listopada 21, 2012, 13:10:56 pm »
że wcale nie jest 4 razy mocniejsza od GameCuba to moje zainteresowanie opadło do zera.
Skreśliłeś konsole ze względu na papierową specyfikacje........... Grasz jeszcze na jakiejkolwiek konsoli czy kupiłeś sobie 10 krotnie wydajniejszego pieca do grania?

Ty uważasz że dajemy sobie ciskać kit a my gramy napierdalamy w odgrzewany kotle.. najlepiej ocenianą grę tej generacji. :D SMG  to najbardziej innowacyjną platformówką po mario 64. No faktycznie łykamy co nam dadzą.  :lol: Skończ męczyć dupę i leć jarać się PSV, które nie ma gier.  :lol:

Powtarzam pytanie piter. Czy grasz jeszcze na PS3 czy już przestawiłeś się w pełni na granie na mocnym piecu.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #953 dnia: Listopada 21, 2012, 13:21:23 pm »
Skreśliłeś konsole ze względu na papierową specyfikacje........... Grasz je
Nie ze względu na papierową specyfikację, ale właśnie na to co można było zobaczyć w ruchu. Grafika w 90% grach taka sama, jak nei gorsza jak na PS2. Jeszcze jakby konsola podczas premiery kosztowała 100-200 dolców, to może był bym zainteresowany, ale kupować przestarzały sprzęt w cenie podobnej do PS3 czy 360 to raczej była dla mnei głupota. Do tego okazało się, ze kontroler wii to sciema i nie śledzi ruchów, a tylko wykrywa gesty (dopiero jak wyszła ta przystawka to wiimote działa tak jak miał działać)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #954 dnia: Listopada 21, 2012, 13:29:23 pm »
Grasz jeszcze na jakiejkolwiek konsoli czy kupiłeś sobie 10 krotnie wydajniejszego pieca do grania?
Po co mi PC skoro gry na konsolach nie licząc rozdziałki i płynności animacji wyglądają tak samo jak na PC. Poza tym na PC nie da się wygodnie grać.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #955 dnia: Listopada 21, 2012, 13:31:34 pm »
To Wii kosztowało tyle samo co Ps3 w dniu premiery :o .
Ja swoją konsole wtedy kupiłem za 949 złotych.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #956 dnia: Listopada 21, 2012, 13:35:40 pm »
To Wii kosztowało tyle samo co Ps3 w dniu premiery :o .
Ja swoją konsole wtedy kupiłem za 949 złotych.
Swego czasu Wii kosztowało drożej niż X360.

Poza tym napisałem:
" kupować przestarzały sprzęt w cenie podobnej do PS3 czy 360 to raczej była dla mnei głupota"
Wii na starcie kosztowało $249.99 , a X360 $299.99.

X360 w 2008 kosztował 200 dolców, a Wii nadal kosztowało 250 dolców
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 13:44:21 pm wysłana przez Piter_neo »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #957 dnia: Listopada 21, 2012, 13:39:20 pm »
Grasz jeszcze na jakiejkolwiek konsoli czy kupiłeś sobie 10 krotnie wydajniejszego pieca do grania?
Po co mi PC skoro gry na konsolach nie licząc rozdziałki i płynności animacji wyglądają tak samo jak na PC. Poza tym na PC nie da się wygodnie grać.

Ja się chyba na dobre przesiadłem na PC. Konsolowe porty są po prostu biedne względem PC. Na konsoli jedyne co mnie przyciąga to gra online w fpsy na padzie i exy.
Odnosnie Wii U to jakiś niesmaczny żart, wypuszczają konsolę słabą technologicznie, imo w 2012 powinna dorównywać  mocą średnio-niskiej klasy laptopom, tymczasem jest słabo, być może słabiej nawet niż nasze "stare" konsole. Jak na razie wygląda to na wyciskanie kasy z fanów. Nastawienie na maksymalny zysk, a nie na zapewnienie graczom rozrywki na poziomie.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #958 dnia: Listopada 21, 2012, 14:12:45 pm »
Piter_neo nie to żebym narzekał ,ale jęczysz jakby to z Twojej kieszeni ludzie wydawali pieniądze na WiiU i Wii   :)
Skoro tak bardzo cenisz sobie technologie to czemu w poprzednich generacjach nie sprawiłeś sobie Xboxa czy też N64. Te konsole były bardzo mocne w tych okresach.
Nastawienie na maksymalny zysk, a nie na zapewnienie graczom rozrywki na poziomie.
Z tego co wiem to Nintendo dopłaca do każdej konsoli.



Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #959 dnia: Listopada 21, 2012, 14:59:25 pm »
Piter_neo nie to żebym narzekał ,ale jęczysz jakby to z Twojej kieszeni ludzie wydawali pieniądze na WiiU i Wii   

Odp:
ps: zaraz ktoś wyskoczy, ze się żalę i zazdroszczę N, ale jest inaczej. Ja po prostu smieję się z tego i nie dowierzam jak ludzie sa naiwni i dają się manipulować i dają sobie wcisnąć każdy kit.


Skoro tak bardzo cenisz sobie technologie to czemu w poprzednich generacjach nie sprawiłeś sobie Xboxa czy też N64. Te konsole były bardzo mocne w tych okresach.
Bo cenie sobie też gry, a N64 i Xbox oferowały dużo słabsze gry i dużo mniejszy wybór. Poza tym w czesie gdy kupowałem PSX-a czy PS2 nie było jeszcze N64 czy Xbox-a. Inna sprawa, ze np. N64 wcale nie był dużo mocniejszy od PSX-a, graficznie wiele gier na PSX-a było ładniejszych od tych z konsoli N.