Autor Wątek: The Legend of Zelda: Breath of the Wild  (Przeczytany 136729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1160 dnia: Maja 25, 2020, 13:06:40 pm »
Muzycznie BotW jest chyba najsłabszą Zeldą. Za to dźwięki i odgłosy są bardzo dobre. No i miejmy nadzieję, że kiedyś w końcu zdecydują się na pełen voice acitng.

Fabularnie imo to też najsłabsza część. Myślę, że w BotW2 poprawią ten element, bo tu tylko na znajdowaniu wspomnień się praktycznie opiera.

Na szczęście gra jest tak dobra, że zalety przyćmiewają te wady.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1161 dnia: Maja 25, 2020, 13:25:02 pm »
Moldar, czyli bawisz się jeszcze tym światem. Ale jak dojdziesz do czegoś dużego, to wtedy zrozumiesz jaką moc ma ta Zelda. :P
Myślę, że to nic nie zmieni w jego ocenie, bo bolączki o których napisał nie znikną.

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1162 dnia: Maja 25, 2020, 16:40:41 pm »
Owszem, ale ja się tutaj zdecydowanie podpisuje pod postem POKa.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1163 dnia: Maja 25, 2020, 16:56:16 pm »
Ja również, post poka i post moldara się nie wykluczają :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1164 dnia: Maja 25, 2020, 20:11:23 pm »
Moldar w większości postu minusuję grę, więc nie do końca. ;)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1165 dnia: Maja 25, 2020, 20:42:19 pm »
To przeczytaj raz jeszcze :) Narzekam tylko głównie na warstwę audio.

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1166 dnia: Maja 25, 2020, 20:49:41 pm »
Spox, być może w złym kontekście to odebrałem. ;)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1167 dnia: Marca 05, 2021, 00:24:25 am »
Mam już kilka godzin w grze i jakoś nie mogę się przekonać do obecnej formy nowej Zeldy. :( Widocznie jestem ortodoksyjnym fanem serii, ukończyłem wszystkie wcześniejsze części (niektóre kilka razy) i ta przesadna otwartość świata mnie razi. Minus też za muzykę, a w sumie jej brak - kiedyś solidny overworld theme robił swoje. Pomęczę jeszcze kilka godzin, ale mogę nie dać rady. Gra daje od razu zbyt wiele, zbyt szybko i zbyt łatwo, a potem wykopuje na głęboką wodę aby zacząć sie wszystkim bawić. Shrines są proste i nudne. Zmiany w serii pewnie dla wielu powiew świeżości a dla innych zniszczenie serii. Już opinie w reckach mnie dziwiły bo grę pokochały osoby, które we wcześniejsze części nie dały radę grać.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2021, 00:28:38 am wysłana przez siudym »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1168 dnia: Marca 05, 2021, 16:24:18 pm »
Radzę dać grze szansę. Z niektórymi kapliczkami będziesz się musiał trochę natrudzić, szczególnie jeśli będziesz chciał zebrać bonus. Poza tym ja bardzo lubię tę muzykę w środku kapliczek. Zgodnie się jednak, że ogólnie muzyka w grze wypada słabo na tle serii.

Jestem fanem "dużych" Zeld. Też każdą przeszedłem i mi się BotW mega spodobało. Największą zaletą gry jest naprawdę otwarty i w dodatku świetnie przemyślany świat.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1169 dnia: Marca 25, 2021, 12:07:41 pm »
Dałem drugą szansę tej grze. Pierwsze podejście całkiem zawiedzony pograłem kilka godzin i skasowałem save.
Po przerwie nastawiłem się psychicznie i zacząłem ją na nowo. Mam obecnie około 40h i na tym kończy się dla mnie zabawa z BOTW.

Nie będę pisał poematów, wypiszę (chaotycznie pewnie) kilka moich uwag:

Mam obecnie odkrytą całą mapę Hyrule, czyli wszystkie wieże zaliczone. Świat jest piękny, ale niepotrzebnie nadmuchany rozmiarowo (tzn dla obecnych
mechanik w grze to musieli zrobić tak spory świat).
Zaliczone kilkanaście Shrines. Wszystkie są podobne, więc szybko mnie zanudziły i kolejne już tylko otwierałem aby mieć szybką podróż.
Shrines z wyzwaniami walki zawsze te same, jedynie ten sam przeciwnik jest mniej lub bardziej trudny.
Słoniowate monstra ukończone dwa i już nie chciało mi się kolejnych. Nieco przypominają stare dungeony, ale są zbyt podobne do siebie.
Zmiany pogody super sprawa, ale już deszcz który utrudnia wspinaczke jest mega irytujący.
Niszczenie broni fajna sprawa, to mi się podoba bo wymusza zabawę każdą z nich.
Gotowanie super sprawa, daje dużo frajdy i jest pomysłowe z tym mieszaniem różnych składników.

Gra daje za dużo na starcie, ktoś na YT w jednej recenzji porównał nową Zeldę do Minecrafta i faktycznie jest w tym coś.
Szukanie skarbów nie daje już tej frajdy jak kiedyś, bo w tych skrzyniach nic fajnego nie ma. Niby są rupie, ale to już nie to samo,
nie ta radocha co kiedyś gdy trafilo się na srebrną rupie (100) - teraz lepiej coś ugotować i opylić. Nie ma już serc w skrzyniach i jest
to kolejny fakt zniechęcający do ich szukania.
Brak portfeli zwiększających ilość noszonych rupii. Brak butelek, teraz gotujemy sobie eliksirek i tyle. Ile frajdy było jak znajdywało
się kolejną butelkę dając możliwość noszenia jednego eliksiru czy wróżki wiecej. Wszystko dostajemy na starcie, nie chce się nic szukać.
Pewnie dla fanów obecnej rozgrywki czyli "Craftingowej" jest co szukać. Ale nie dla mnie, nie chcę Zeldacraftu.

Ktoś może powiedzieć ale za zaliczone 4 Shrines dostajemy serce lub staminę - ok, zgadza się, tylko można sobie na raz dodać 20 serc
gotując odpowiedni posiłek. To samo Stamina, jak gdzieś wysoko się wspinamy można zjeść coś uzupełniające ją i także nie ma ciśnienia
na trwałe zwiększanie pasków. Jedna mechanika niszczy drugą, takie moje zdanie. Dawniej trzy serca to było mało i mieliśmy chęć to zmienić.
Ja chodziłem po świecie mając trzy (za Shrines upgradowałem jedynie staminę) i gra była łatwa, jedynie przed bossami zaopatrywałem się
w jedzonko zwiększające ilość serc na +20 :)

Stara zelda była Metroidvanią, mocno ograniczona na początku z masą zablokowanego świata, co jakiś czas nowa mechanika dochodziła umożliwiając
otworzenie kolejnego przejścia. Zostało to zabrane. Po tych 40h już tylko zwiedzałem świat i na tym zakończyła się moja przygoda :)

Szkoda, że nie jest to nowa seria gier w uniwersum np. "The Adventures of Link - Breath of The Wild", a stara seria The Legend of Zelda po staremu.

Oceny nie mogę dać, bo nie jest to Zelda jaką uwielbiałem. To inna gra, w innym "stylu" za jakim nie przepadam.

Ciekawy artykuł, widać wiele osób ma podobne uwagi:
https://www.nintendoworldreport.com/editorial/53069/why-zelda-breath-of-the-wild-is-a-failure-to-the-zelda-franchise
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2021, 12:18:23 pm wysłana przez siudym »

ZdziśJużDziś

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 31-03-2021
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
« Odpowiedź #1170 dnia: Marca 31, 2021, 14:45:36 pm »
obecnie zacząłem pocinać na swoim wysłużonym WiiU