Autor Wątek: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(  (Przeczytany 3270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiedziu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-11-2008
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« dnia: Czerwca 14, 2009, 22:05:18 pm »
Od 4 dni zauważyłem ze moja PS3 (60GB z pierwszego "tłoczenia" jak się domyślam) dziwnie się zachowuje. Gram np w Ojca Chrzestnego II i w pewnym momencie postać uderza w niewidzialny mur ,nieważne to czy jadę czy idę ,zaczyna spadać "pod planszę",umiera i po tym zabiegu gra sie nie wczytuje tylko zawiesza (a raczej cała konsola bo nic nie można zrobić).Czasem mogę wybrać padem "quit game" bądź "switch off console" po czym następują 3 piknięcia konsoli i na wyłaczenie i włączenie pomaga tylko wyłączenie konsoli guziczkiem power ,tym z tyłu konsoli zaraz obok wejśćia LAN bodajże.To samo miałem w moim ukochanym Mercenaries 2 ale tutaj już na logo EA się zawiesiła.Dalej był Killzone 2 na "lobby" oraz dzisiaj inFamous po przejściu 4 misji.Zabili mnie "Ludzie ziemi" i pojawił się czarny ekran ,pomogło jak wcześniej tylko "twarde wyłączenie konsoli".Przypomniało mi się że podczas tych "zwis" czytnik konsoli zaczyna pracować jak CD-ROM próbujący odczytać jakąś porysowaną płytę.Konsoli stuknął w marcu rok.Laptop zaś dzisiaj nie chciał się w ogóle włączyć ale domyślam się że to dla tego że chodził 24h (w końcu to nie serwer) i może poprostu coś się zagotowało ,ale pomimo tego że był droższy od PS3 wali mnie jego stan :( no i dzisiaj jeszcze ten sok jabłkowy ważny do 08.06.09 :( PECH JAK CH.... :( Odnośnie PS3 chciałem dodać że firmware jest najbardziej aktualny a na dysku (oryginalnym nie wymienianym) mam 10gb wolnego.Kupowałem w salonie SONY w Gdyni ,ale strach się bać iśc do serwisu bo boje się trochę że zamienią mi ją na 40gb a mi naprawdę zależy na wstecznej kompatybilności i czytniku kart (srał pies te 4x usb). Jakieś sugestie? Pada czytnik ? Poza tym ostatnio jakoś rzadziej słyszę żeby się wentylatory włączały,może coś się nagrzewa w środku za bardzo i stąd te artefakty w Ojcu Chrzestnym II. Zbieram z niej kurze co tydzień ,czasem nawet odkurzę. Z góry dzięki za pomoc.

P.S. Półroczna X360 (Falcon) lata jak ta lala :( tyle że ja mam większość gier na PS3 :(
Hello I'm Wiedziu and I'm addicted to Nissan, PlayStation, AirSoftGun

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 15, 2009, 01:10:30 am »
A ten sok jakiej marki był?

wiedziu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-11-2008
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 15, 2009, 13:05:53 pm »
sok był tymbarka ale to raczej wina sklepu spożywczego Admirał za to że stał przeterminowany.Marka nie ma znaczenia,co z konsolą?
Hello I'm Wiedziu and I'm addicted to Nissan, PlayStation, AirSoftGun

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 829
  • Reputacja: 111
Odp: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2009, 13:12:42 pm »
Sprzedaj PS3 i zacznij grać na XO  :cool:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 15, 2009, 22:13:07 pm »
K***a, dacie mu normalną odpowiedź czy nabijać posty będziecie? :mad:

@wiedziu: Bez serwisu się nie obędzie. Najlepiej wybadaj u Sony czy zamienią ci model.

wiedziu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-11-2008
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 15, 2009, 22:56:30 pm »
na dzieci neostrady nie ma rady jak to mawiał mój kumpel w 1939 roku kiedy nasikalismy niemcom do zupy.Póki co spróbowałem dwa razy odkuczyć konsolę (z powodzeniem po zakupieniu specjalnej końcówki do odkurzacza) i odpaliłem kilka gier na DVD z PS2. Może laser rozepchał kurz będący w środku (or whatever) bo później odpaliłem Mercenaries 2 i gra działała dobrze.Tak czy siak byłem u SONY i dowiedziałem się że w grę wchodzi tylko wymiana :( nie ma podzespołów,nie ma elementów,w ogóle jakby konsoli nigdy nie produkowano :) ech...no z czytnikiem kart będę musiał sobie jakoś poradzić poprzez laptopa zgrywać zdjęcia z lustrzanki a potem na pendrive i z pendrive na PS3 a co do wsteczniej kompatybilności,to nie wiem pozostaje zakup PS2 ponieważ biblioteka tytułów jest dosyć pokaźna a i nie raz jeszcze chętnie sobie przejde pare tytułów (nie grafika jest dla mnie najwazniejsza).Teraz jednak nie zapeszam,konsola śmiga i mam nadzieję że kuracja płytami DVD pomogła (o ile ma to jakieś znaczenie).Myślałem jednak że ktoś się już spotkał z takim zachowaniem konsoli i może coś doradzić,szkoda że z moją konsolą nie jest jak z tym sokiem jabłkowym że pójdę do sklepu i kupię drugi taki sam,bo mojego modelu już nie produkują :(
Hello I'm Wiedziu and I'm addicted to Nissan, PlayStation, AirSoftGun

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2009, 08:57:48 am »
Skoro udało się odpalić grę, to na pewno nie jest to nic poważnego. Jakaś drobna usterka, porządny majsterkowicz pewnie naprawiłby to bez problemu.

wiedziu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-11-2008
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2009, 14:57:24 pm »
niestety powtórka z rozrwyki,tymbardziej że konsola odpoczywała sobie 2 dni ,dzisiaj odpaliłem killzone,wybrałem serwer,zaczęła się wczytywać gra i znowu słyszę jak konsola próbuje doczytać płytę ale nie może :( wybrałem "quit game" usłyszałem 3 piknięcia i mam czarny obraz czyli wszystko to samo co wcześniej.Cholera no....
Hello I'm Wiedziu and I'm addicted to Nissan, PlayStation, AirSoftGun

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
Odp: Pada mi konsola,laptop a do tego kupiłem przeterminowany sok :(
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2009, 15:16:41 pm »
idź do serwisu i nie pierd**  :)