Autor Wątek: Jaką gre zaprezentować na maturze?  (Przeczytany 10682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« dnia: Marca 30, 2006, 08:20:47 am »
Zwracam sie do Was o propozycje odnosnie wybrania gry na moja prezentacje ustną z Polaka. Gry komputerowe, to czesc mojej prezentacji, a nie jestem pewny co wybrać.
Najlepiej, aby gra była znana (moze byc i PC). No i wiadomo, jakaś konkretna, nie shit ;) Wole o grach raczej wypowiedziec się pozytywnie, wiec GTA raczej nie wezme :p Ale w tym temacie chodzi o podawanie Waszych propozycji, podawajcie ich jak najwiecej (po kilka gier).

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 30, 2006, 08:25:23 am »
Opisz Tetris, przecież wymyślił go rosyjski matematyk. Może także Ico/SotC? Znajdź na sieci filmiki i załącz do prezentacji, może jak punkt wyjścia do "Gry jako sztuka"? Proponuje także coś bardzo "familijnego" - może opisz fenomen "The Sims"? Możesz także poruszyć, że żołnierze w armii USA szkoleni są na specjalnie stowrzonych grach FPS, oraz że wiele badań potwiedza pozytywny wpływ gier.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 30, 2006, 09:39:38 am »
proponuje American McGee`s Alice - gra jest znakomita (platformowka na enginie Q3) ale jej glowna zaleta to scenariusz : to Alicja w krainie czarow ale kilka lat pozniej, Czerwona Krolowa wprowadzila terror w krainie czarow, z poddanych zrobila niewolnikow, morduje opozycje itp. swietna sprawa na prezentacje, mozna pokazac ze gra moze byc kontynuacja ksiazki

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 30, 2006, 16:38:46 pm »
Cytuj
proponuje American McGee`s Alice - gra jest znakomita (platformowka na enginie Q3) ale jej glowna zaleta to scenariusz : to Alicja w krainie czarow ale kilka lat pozniej, Czerwona Krolowa wprowadzila terror w krainie czarow, z poddanych zrobila niewolnikow, morduje opozycje itp. swietna sprawa na prezentacje, mozna pokazac ze gra moze byc kontynuacja ksiazki

Nie slyszalem nigdzie o takiej grze, ale wydaje sie ciekawa.

Mozesz wybrac rowniez ktoras z czesci MGS'a. W koncu fabule maja ciekawa i rozbudowana jak zadna inna gra.
A masz jakis konkretny temat czy poprostu "Gry komputerowe"?

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 30, 2006, 17:34:48 pm »
Cytat: "Greg"
American McGee`s Alice

 :shock:
to jest gra o małej dziewczynce, która lata z nożem po krainie czarów pełnej mutantów, psychopatycznych klaunów i innych typów spod ciemniej gwiazdy.
Wszystko w klimacie zespołu ,,Kiss", zaprawione motywami z Manhunta odziane krwią i brutalnością+Hunting Ground.

Fajna gra na prezentację :)

nawet nie widziałem że jest taki temat, fajne  :D

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 30, 2006, 17:44:03 pm »
no cos w ten desen :D gra jest tylko na PC, ale to najwyzsza polka gier na PC
gra na prezentacje jest naprawde fajna, oryginalna Alicja byla psychodeliczna dosyc, tutaj wywalono wszystkie dziecinne rzeczy i pokazano jak to wyglada "na doroslo", no i pokazuje ze gry to nie tylko glupie zabawki ale mozna czerpac do nich inspiracje z literatury
MGS to sredni pomysl, nie bedzie mial przeciez 8 godzin na prezentacje a pokazanie urywkow z MGS mija sie z celem

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 30, 2006, 19:19:18 pm »
Cytat: "UFO"
Cytat: "Greg"
American McGee`s Alice

 :shock:
to jest gra o małej dziewczynce, która lata z nożem po krainie czarów pełnej mutantów, psychopatycznych klaunów i innych typów spod ciemniej gwiazdy.
Wszystko w klimacie zespołu ,,Kiss", zaprawione motywami z Manhunta odziane krwią i brutalnością+Hunting Ground.

Fajna gra na prezentację :)

nawet nie widziałem że jest taki temat, fajne  :D


totalnie ześwirowana gra, genialna gra:}
jedna z najlepszych w jakie grałem.

ale polecam ci zrobic wykład o fenomenie super mario:D
Albo temat "Co dzieci widzą w pokemonach" :]

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 30, 2006, 19:41:56 pm »
Mozesz rowniez zastanowic sie nad opisaniem universum Halo.
Fryty tyty dotknij pyty

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 30, 2006, 19:43:15 pm »
weź tekkena- pokaż jak mozna się ta sama gra bawic na róznych poziomach 'wtajemniczenia' zapuszczając najpierw ciosy dla początkujacych, a potem pokazując prawdziwe wyczyny tuzów....

dance dance revolution tez by się do tego nadało.......

PS łatwiej by ci było pomóc gdybyś napisał pełne brzmienie tematu a nie tylko :
Cytat: "Ako"
Gry komputerowe, to czesc mojej prezentacji
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 30, 2006, 20:32:08 pm »
Dokładnie tak. To jest część mojego tematu. Informacja pełnego brzmienia tematu nic Wam nie da. Wystarczy, ze chodzi o gierke przedstawioną w pozytywny sposób. Ale jesli kogoś interesuje, moj temat to (w skrocie) pop-kultura. Na gierki przeznacze gdzies okolo 1/3 czasu mojej prezentacji.

Dzięx za pomoc. Oczywiscie propozycje nadal mozecie podawać. A Castor idzie dobrym tokiem rozumowania :wink:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 30, 2006, 20:45:03 pm »
a moze Fife 06? komentarz Szpakowskiego i Szaranowicza powinien zrobic wrazenie

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 30, 2006, 21:05:57 pm »
ja bym wzial MGS i probowal pokazac ze gry sa bliskie filmom, a nawet lepsze. fabula moze byc lepsza od niejednych kinowych hitow, a mozliwosc manipulowania wydarzeniami sprawia, ze bardziej emocjonalnie angazujemy sie w cala przygode. mozna tez poruszyc watek sztucznej inteligencji wrogow.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 30, 2006, 21:15:26 pm »
ale jak pokazesz znakomita fabule MGSa w 20 min (czy nawet godzine)?

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 30, 2006, 21:48:44 pm »
MGS, Zelda, Shenmue, Final Fantasy, Dragon Quest - jest wiele opcji :)
Najlepiej Shenmue - dobra fabuła, pozytywne przesłanie (no dość ;) i w ogóle najlepsza gra ever :D

lupinator

  • Gość
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 30, 2006, 22:04:35 pm »
Zdecydowanie SotC. Z tymi wszystkimi odwołaniami do Pisma Świętego i głębią którą prezentuje nadaje sie najlepiej ;)

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 30, 2006, 22:04:48 pm »
Farenheit- ja bym zdecydowanie wybrał tę pozycję.
Trzymająca w napięciu fabuła, zwroty akcji, możliwość kierowania losami bohaterów poprzez podejmowanie decyzji.
Wątek miłosny i uknuta intryga w jednej grze.
To jest to.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 30, 2006, 22:14:26 pm »
ludzie, po co wy piszecie o grach ktore maja wykrecona fabule skoro ta fabule poznaje sie przez cala gre? co on tam bedzie MGSa przechodzil albo Farenheita? on potrzebuje gry ktorej walory bedzie mogl na szybko przedstawic

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 30, 2006, 22:18:32 pm »
Cytat: "Greg"
on potrzebuje gry ktorej walory bedzie mogl na szybko przedstawic


Pac Man

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 30, 2006, 23:00:29 pm »
Powiem tak, ogólnie możesz kreótko powiedzieć o tym jak części Maria odbił się na grach wideo ;p

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 30, 2006, 23:28:12 pm »
w dobie ojca rydzyka i kaczorow nie mozna puszczac gier z mariem publicznie

dydol

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-03-2006
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 4
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 16, 2006, 20:42:46 pm »
zaprezentuj Manhnta :D

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 16, 2006, 20:59:51 pm »
z konsolowych proponowalbym:

ktoregos finala...
i walnac prezentacje o milosci, bohaterze romantycznym...

Halo2 i Xbox Live

Trylogia Prince of Persia...

Doom - walnac tu odniesienie do apokalipsy swietego Jana i masz zajebista prezentacje...!!!

rotfl teraz przeczytalem dopiero o czym masz temat...

bierz jakas dupiata gre np. ta z 50 centem, albo Batmana, albo inne gowno na podstawie filmu, laczysz z filmem, dajesz puente o tym jak to wszystko jest produkowane masowo, by miec tylko zysk i nikt juz nie stara się o stworzenie dziela sztuki...

PS2Gamer

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-04-2006
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 17, 2006, 19:21:34 pm »
Jeśli ma to być konsolowa to musi to być MGS (część pierwsza) ta gra to geniusz.  :lol:

A jeśli konsolowa być nie musi to sypnij Diablo II (wg mnie najlepsza gra na PC) :D

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 25, 2006, 18:30:48 pm »
Wybrałem FFX. Tak wiec znowu mały Help moze sie przydać. Jakie pozytywne argumenty moglbym powiedziec/napisac o tej grze? O Odpowiedzi jak zwykle prosze jak najszybciej :) na dzis NAJLEPIEJ.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Gruuby

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-02-2006
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 25, 2006, 18:36:23 pm »
Jak zwykle motyw ratowania świata – jest jednym z najważniejszych. Ale myślę ze wątek o poznaniu przez Tidusa swojego ojca bardziej poruszył by nauczycielami – jak wszyscy wiemy było to wydarzenie dość burzliwe i nie przewidywalne. Nie chce tutaj spojlerować wiec nie będę pisał szczegółów bo je dobrze znamy. Dobrym motywem może być opisanie świata w jakim się poruszamy oraz bohaterów z jakimi idzie nam się spotkać. Nie wiem co chcesz napisać może zrób ogólny szkic co masz w głowie będzie nam łatwiej cos napisać.

Jedno jest pewne jesteś odważny że chcesz pisać o grze i to tak kolosalnej. Wydaje mi się ze praca będzie przynajmniej na 10 stron. No ale powodzenia, trzymam kciuki – jesteś chyba pierwszy.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 25, 2006, 18:49:18 pm »
Dzieki, ale troszke przesadzasz :D Tzn. głównie chodzi mi o argumenty jakies w punktach, tak aby przedstawic gre w pozytywny sposób. No i ofkors ogólnie cały growy swiat chce przedstawic pozytywnie, tyle ze na bazie FFX.
Jeszcze dokladnie nie wiem co napisze, rzeczy typu np. nauka jezyka obcego [angileskiego] (dzieki kontaktami z grami obcojezycznymi), nasz wplyw na dalsze losy i dzialania bohatera itd. NIestety tak wyogólnionego tego wszytkiego dobrze nie mam. DLatego zalezy mi na argumentach jakie mozna przedstawic + ewentualne rozwiniecie wasze małe. A ja tym juz bym sie zajal :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Gruuby

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-02-2006
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 25, 2006, 18:58:45 pm »
Cytat: "Ako"
troszke przesadzasz


Dlaczego przesadzam. Tzn. wiesz wszystko zależy od nauczycieli i im lepiej zrobisz prezentacje tym wyższa ocena - nie wiem jakich masz nauczycieli, czy są bardzo wymagający zwłaszcza na maturze. Generalnie wychodzę z założenia ze lepiej jest napisać trochę więcej niż mniej, nic nie stracisz a możesz sporo zyskać.


Cytat: "Ako"
No i ofkors ogólnie cały growy swiat chce przedstawic pozytywnie, tyle ze na bazie FFX.


To po wiec ze gry nas jednoczą np. ze wiele ludzi się spotyka i poznaje na takich galach jak PE ;)


Cytat: "Ako"
Jeszcze dokladnie nie wiem co napisze


To radzę Ci usiąść i się zastanowić maj już niedługo. A nie prosto jest się przygotować zwłaszcza jak piszesz na taki temat - musisz być bardzo dobrze przygotowany

Spróbuj usiąść i przestudiować różne lektury jakie miałeś i porównaj treści z tym co się dzieje w FFX.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 25, 2006, 19:04:16 pm »
Przeczytaj moj drugi post na tej stronie. Na FFX mam ok. 1/3 mojej 15 minutowej prezentacji! Tak wiec poswiecic moge na ta gre gdzies z 5-8 minut. CO prawda wydaje sie ze nie jest to duzo, ale czas na pewno bedzie wolno leciał, wiec wiem ze trza sporo napisac. DLatego wiec wasze argumenty moga mi sie przydac.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Ariello

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 21-05-2005
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 16, 2006, 09:57:36 am »
Pochwal sie wynikiem!!

Mój kumpel robił prezentacje z grami na PC, i podczas mówienia juz widział, ze komisja nie ma kompletnie pojęcia co to Diablo itp...
wyszedł z 20/20... :D
jego temat : motywy mityczne w grach komputerowych (chyba tak leciał...)

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 16, 2006, 10:36:11 am »
Jeszcze mojego tematu nie prezentowałem, ale mi chodzi tylko aby zaliczyc na te minimum :roll:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 16, 2006, 11:22:56 am »
LOL do czego to doszło. Żeby na maturze gadać o grach video, matko boska częstochowska. Kiedyś, żeby zdać maturę, trzeba było posiadać wiedzę, a dzisiaj wystarczy sobie pograć czy też odkupić prezentację. Żenada! Polska schodzi na psy  :cry:

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 16, 2006, 11:26:04 am »
No i co z tego? Zeby zaprezentowac jakis temat na mature rowniez trzeba posiadac wiedze, a to z literatury, a toi z historii, czy własnie z pop-kultury.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 16, 2006, 11:29:23 am »
Zawsze trzeba było posiadać taką widzę. Tylko, że dawnie nigdy nie wiedziałeś na jakie tematy trafisz, a teraz sam sobie go wymyślasz i przygotowujesz. Wiesz co masz mówić, a komisja w razie jakiś niejasności może zadać Ci dodatkowe pytania. Ale nie oszukujmy się- kto zada Ci pytanie z historii, jeżeli Twoim tematem są gry? Poza tym, jak już wcześniej wspomniałem, taką prezentację zawsze można sobie odkupić  :?

Pako

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 16, 2006, 11:38:43 am »
Ako, brawa za wybór tematu... no i za odwagę. Trzymam kciuki za twoją maturę.
Pamiętajcie, na GameOnly są zawsze równi i równiejsi... no nie Lewik?

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 16, 2006, 11:46:15 am »
Hehhee Ako chyba za bardzo się naczytał Neo Plus  :lol:  Co to za odwaga? Robi temat o tym, co tak naprawdę lubi. Do tego trzeba odwagi?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 16, 2006, 12:34:56 pm »
Cytat: "rainuS"
Hehhee Ako chyba za bardzo się naczytał Neo Plus  :lol:  Co to za odwaga? Robi temat o tym, co tak naprawdę lubi. Do tego trzeba odwagi?

Zdziwiłbyś się, jak wiele osób na studiach nie potrafi zrobić przyzwoitej prezentacji o swojej pracy, pomysle, itd. Problemy są nawet na kierunkach związanych z biznesem, a na innych to już totalna porażka. Zrobienie prezentacji, a potem sama prezentacja to bardzo ważne cechy, o wiele bardziej przydatne niż stanie na baczność i odpowiadanie na pytanka o motywy bohaterów romantycznych.

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 16, 2006, 12:56:25 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
o wiele bardziej przydatne niż stanie na baczność i odpowiadanie na pytanka o motywy bohaterów romantycznych.

Tylko, że tych "pytanek" była cała masa i trzeba było znać odpowiedzi na blachę, inaczej nie zdałeś! A teraz jest znacznie łatwiej, bo sam wymyślasz temat i wiesz co Cię czeka. Teraz ludzie będą umieli robić prezentację, a nie będą umieli wymienić osób występujących w Panu Tadeuszu  :lol:

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 16, 2006, 15:09:54 pm »
Cytat: "rainuS"
Cytat: "Castor Krieg"
o wiele bardziej przydatne niż stanie na baczność i odpowiadanie na pytanka o motywy bohaterów romantycznych.

Tylko, że tych "pytanek" była cała masa i trzeba było znać odpowiedzi na blachę, inaczej nie zdałeś! A teraz jest znacznie łatwiej, bo sam wymyślasz temat i wiesz co Cię czeka. Teraz ludzie będą umieli robić prezentację, a nie będą umieli wymienić osób występujących w Panu Tadeuszu  :lol:


Yyy, czy matura nie ma przypadkiem przygotować do dorosłego życia?
Moim zdaniem jakieś umiejętności prezentacji przydadzą sie w przyszłości bardziej niż znajomość Pana Tadeusza :| Poza tym sami robiąc prezentacje też sie nabywa doświadczenie uczy kreatywności i takie tam. To chyba ważniejsze niż Pan Tadeusz.

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 16, 2006, 15:34:46 pm »
Nie no jasne  :lol:  Po co komu książkowa wiedza, po co nam wykształceni ludzi. Potrzebujemy kreatywnych i pomysłowych osób. Jak dla mnie ta nowa matura jest śmieszna i tyle.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Jaką gre zaprezentować na maturze?
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 16, 2006, 15:55:37 pm »
Cytat: "rainuS"
Nie no jasne  :lol:  Po co komu książkowa wiedza, po co nam wykształceni ludzi. Potrzebujemy kreatywnych i pomysłowych osób. Jak dla mnie ta nowa matura jest śmieszna i tyle.

Książkowa wiedza owszem. Znajomość Pana Tadeusza - a po kiego? Chybione to tak samo jak czytanie "Nad Niemnem". Może problem polega na naszym rozumieniu pojęcia "matura", ale moim zdaniem teraz jest o wiele bardziej odpowiednia niż kiedyś. Miałeś pecha musząc odpowiadać na nudne pytania. :lol: A to że nowa matura jest bardzo łatwa to się zgadzam.