Autor Wątek: Indie Games  (Przeczytany 5585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Indie Games
« dnia: Lutego 21, 2008, 02:23:59 am »
Temat poswiecony wszystkiemu co wiaze sie XNA.

Na dzien dzisiejszy jest 7 demek, zobaczymy co z tego bedzie w przyszlosci ;)



Cytuj
This is how you play XNA games on your 360

Simply go to the [Marketplace Blade],
click [New Arrivals],
scroll across to [Game Content],
go down to [XNA],
click it and download the [XNA Game Launcher].

Now when you go to game library and scroll to XNA, you can press Y and download a bunch of free XNA games, which are just trials/demos but cool none the less




Sciagnalem demko dishwasher, bo po tym co czytalem to chyba najlepsze demko z siedmiu i gierka jest wporzo, ciachanie jak w devilu tylko ze w 2d :D Ciekawi mnie tylko dlaczego jest ograniczenie na iles tam dni no i czy da sie to latwo obejsc nowym kontem.

No i czy fulle tych gier beda na xbox live arcade, czy niektore z tych gier moga trafic do sklepow jako pelnowartosciowe tytuly... no albo pozostac jako demka i nic wiecej :P
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2009, 20:10:11 pm wysłana przez Snake_Plissken »

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2008, 14:49:07 pm »
Ale o co z tym biega? Mógłbyś objaśnić? Za bardzo w temacie nie jestem.

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 21, 2008, 15:52:56 pm »
Jak zrobisz to co jest w 'cytuj' to masz dostep do 7 demek za free jak na razie. Dziwi mnie male zainteresowanie, mam to na polski tlumaczyc?  :lol:

Dzieki temu mamy dostep do gier tworzonych przez uzytkownikow XNA, nie znam sie na tym dokladnie, ale wazne ze sa demka i podobno maja byc jakies gry za free, 1000 do konca 08... gdzies tak czytalem ale czy to prawda i jakie to beda gry to nie wiem ~.~
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2008, 16:01:49 pm wysłana przez Trufs »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2008, 16:15:09 pm »
Cytuj
1000 do konca 08... gdzies tak czytalem ale czy to prawda i jakie to beda gry to nie wiem
1000 gier ma być do końca roku ogólnie na Xa, a ile XNA to nie wiadomo.

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 21, 2008, 16:21:00 pm »
Pewno wiekszosc na xla i xna :D Jezeli to maja byc takie proste gierki typu JellyCar to sie nie zdziwie, no ale nikt nie mowi ze to zly gry, tylko problem w tym kiedy beda jakies pelne wersje gier no i jak bedzie wygladac sprawa z cenami. Nie sadze by duzo rzeczy bylo za free :/

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 21, 2008, 20:12:08 pm »
Dishwasher jest konkretny :) Ja chce fulla, jak bedzie za pkty to nawet w nie zainwestuje.

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 21, 2008, 23:45:50 pm »
JellyCar i Cultural tez sa fajne. Szkoda ze to pierwsze ma az jeden level :D no ale widac zamysl gierki i jest calkiem fajny, choc byla podobna gra tylko ze z motorem :P Cultural tez ciekawy motyw, ale za to wydaje sie troche nudny.



0.o znalazlem takie cos:

Cytuj
NOTE NOTE NOTE!!!  ( I'm serious, you better read this part or you're going to be confused ):  THE "XNA Creators Club Game Launcher" IS ONLY AVAILABLE UNTIL FEBRUARY 24TH.  AFTER THAT TIME, YOU WILL NOT BE ABLE TO DOWNLOAD THE LAUNCHER.  That's only a few days from now, boys and girls.  Don't delay!

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 21, 2008, 23:50:44 pm »
JellyCar ma wiecej leveli, wcisnij up/down na dpadzie w main menu

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 21, 2008, 23:52:47 pm »
0.o nigdzie nic takiego nie bylo napisane, myslalem ze to tylko tyle xd Lookne pozniej ~~

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 22, 2008, 00:02:08 am »
Sprawdziłem wszystkie 7 gier XNA, więc postaram się je ocenić:
The Dishwasher: Dead Samurai
Gierka wymiata konkretnie :shock:  Świetna grafika, szybkość i niesamowita miodność :D Jak wyjdzie trzeba będzie zakupić. Zapowiada się naprawdę super 8) Ocena: 9
JellyCar
Całkiem fajna gierka z dosyć niestandardową grafiką i galaretowatą fizyką. Naszym zadaniem jest dostanie się w określone miejsce w jak najkrótszym czasie mając do dyspozycji papierowy samochodzik z możliwością czasowego powiększenia. Ocena: 6+
Little Gamers
Strasznie prosta gierka jeśli chodzi o mechanikę. Mamy dwa ataki z baśki i z broni (tych są dziesiątki), do tego dochodzą bonusy (np piwo, czy kawa). Graficznie całkiem ładnie. Ogólnie jednak nic specjalnego. Ocena: 4
Culture
Gra polega na zabawie z kwiatkami. W sumie jest to zestaw mini gier oparty na kwiatkach. Komuś może się spodobać, ale mi nie przypadła do gustu. Ocena: 4
TriLinea
Pokaszaniona gra logiczna z wkurzającą muzyczką. Zero miodu. Ocena: 3
RocketBall
Strasznie niegrywalna pozycja. Może grając w kilka osób byłoby lepiej (w co wątpię). Ocena: 3
ProximityHD
Gra planszowa. Niezbyt skomplikowana, ale nawet fajna. Ocena: 5+

Parę informacji: http://www.onlinecenter.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2284&Itemid=1
Osobiście stawiam, że będzie to wyglądać tak:
- gry XNA będą darmowe
- będą to głównie gnioty i bardzo krótkie gry, bądź wersje testowe
- lepsze pozycje (np Dishwasher) będą wychodzić na XLA za kasę.

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2008, 14:35:31 pm »

Youn

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2006
  • Wiadomości: 1 320
  • Reputacja: 1
Odp: XNA Creators Club Content - "youtube" dla gier ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 27, 2008, 19:23:47 pm »
Ej, odpalam XNA Launcher i mi wyjeżdżają, że nie mam wykupionego członkostwa  :???:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Community Games
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 06, 2009, 15:54:38 pm »
Bardzo fajny artykuł pojawił się na polygamii i bardzo polecam go przeczytać:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,6257326,Gry_spolecznosciowe_na_Xboksie_360.html

Tutaj jest link do najlepiej ocenianych gier z XNA:
http://www.xblaratings.com/xna-ratings/menu/order:rating/page:1/limit:25/

Ja już mam wybrane z 5 gier, które na bank sprawdzę i coś czuję, że z 2, czy 3 z nich nawet zakupię :)
: Luty 14, 2009, 15:56:44 pm
Pograłem w triale co wyżej ocenianych gierek (wam też radzę :D) i tak:

CarneyVale: Showtime - świetna platformówka z bardzo ładną grafiką i designem, oraz niezłą fizyką. Gra w założeniach jest prosta i zarazem wciągająca. W każdej z plansz staramy się zebrać jak najlepszą ocenę za robienie trików i zbieranie baloników, za co odblokowujemy bonusy i lepsze rangi. Cena to 400mp.
Muszę jeszcze dodać, że gra dostała parę naprawdę wysokich ocen od renomowanych serwisów:
Destructoid - 9/10
GameCritics - 9/10
X360 Magazine UK - 8/10
http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/carneyvaleshowtime
Moja ocena wstępna: 8/10 (cena/jakość: 9/10)

Blow - artystyczna gra logiczna z ładną grafiką i piękną muzyką (tytułowy kawałek jest genialny! :shock:). Najbardziej przypomina Braida, choć w założeniach jest zupełnie inna. Musimy tak ustawić poszczególne wiatraki, aby przeprowadzić bąbelki z jednego końca planszy na drugi. Co tu gadać, gierka konkret, a cena to tylko 400mp.
Ocena wstępna: 9/10 (cena/jakość: 10/10)

Miner Dig Deep - gra z prostą, ale przejrzystą i czytelną grafiką. Mamy w niej na celu schodzenie pod ziemię, zbieranie zakopanych minerałów i przedmiotów, a następnie sprzedawanie je w sklepie i kupowanie nowego wyposażenia (jak np nowy kilof, czy drabinę). Grę urozmaicają kamienne głazy, które mogą na nas spaść gdy kopiemy, oraz lampa na naftę (która się zużywa) dzięki której widzimy przedmioty i głazy pod ziemią. Niezła gierka. Cena to tylko 200mp.
Ocena wstępna: 7/10 (cena/jakość: 8+/10)

Johnny Platform's Biscuit Romp - grafika rodem z Pegasusa, tak samo jak i gameplay (to drugie to akurat plus :)). JPBR to staroszkolna platformówka w której musimy dostać się do wyjścia, pojawiającego się po zniszczeniu wszystkich wrogów. Ogólnie nic wielkiego, ale trzeba przyznać, że wciąga, a poziomy są króciutkie przez co nie ma chwili na nudę. Gdyby tylko gra była w takiej grafice jak Braid, to byłby hit. A i odgłos głównego ludka po przejściu każdej planszy jest już teraz jest dla mnie kultowy :D Gra kosztuje tylko 200mp.
Ocena wstępna: 6+/10 (cena/jakość: 8-/10)

Blow i CarneyVale: Showtime, to dla mnie must have'y i biją na głowę sporo gier z XLA :D Coś czuję, że chyba będę musiał jednak dokupić trochę punktów :)

A Wy, graliście w coś?

Ps. Przydałoby się zmienić nazwę tematu na: "Gry Społecznościowe", lub "Community Games".
: Luty 15, 2009, 01:38:16 am
Blow zakupiłem jakiś czas temu i powoli sobie pogrywam. Tak jak pisałem wcześniej gra jest świetna, a do tego naprawdę długa :) Za 400mp to aż grzech nie kupić :cool:

Z ciekawych gier natrafiłem dzisiaj na Mithra, Episode 1, Chapter 1 i chyba ją zakupię :) Jest to typowa przygodówka w starym stylu i artystycznej konwencji. Cena: 400mp.
Krótki opis:
Cytuj
The game?s story takes place on planet ?Gi?, where Tag, our main character, and Vee, the little stranger from a distant world will find they are forced to pair up against a strange race of invaders, bent on destroying the planet. Soon they will find out that there are many forces preparing for the final showdown on both sides!
Players will be able to control both Tag and Vee, and navigate beautiful sceneries, while they solve puzzles and try to save Tag?s home-world. The game is chock-full of story and action-based puzzles, and boasts fantastic settings and a fascinating storyline.
Kilka screenów:







: Marzec 05, 2009, 21:44:37 pm
Jednak nie polecam Mithry. Gra jest fajna, ale straszliwie krótka, a do tego cały czas pochrupuje. Jeśli pozostałe epizody również będą po 400mp to sobie daruję. Co prawda chętnie zobaczyłbym jak historia dwójki bohaterów dalej się potoczy, ale 17zł za niecałą godzinkę grania to kpina (w dodatku niezbyt intensywnego).

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Community Games
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 06, 2009, 16:47:55 pm »
Najwzniejsze ze wychodzi Dishwasher ^^

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie Games
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 06, 2009, 16:30:34 pm »
Najwzniejsze ze wychodzi Dishwasher ^^
No ale to już jako Arcade. Oby tylko cena nie była większa, niż 800mp. W każdym razie zapowiada się na obowiązkowy zakup :D
: Marzec 07, 2009, 00:06:46 am
Trailer: Clover:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,6561536,Trailer__Clover.html

Gra zapowiada się bardzo fajnie i na pewno ściągnę chociaż triala by samemu się przekonać o co dokładnie w niej biega :)
: Maj 01, 2009, 13:39:53 pm
Xbox Live Community Games zmienia nazwę
Cytuj
Xbox Live Community Games zmienia swoją nazwę na Xbox Live Indie Games, a wraz z tą zmianą Microsoft wierzy, że zwiększy się zrozumienie dla projektów wydawanych za pośrednictwem tej usługi. Czy to dla nas ważne? Szczerze mówiąc nie, ale może faktycznie dzięki temu gracze szukający nieoszlifowanych diamnetów częściej będą zaglądać do tej zakładki na rynku Xbox Live. Ważniejsze jednak, że wraz z tą informacją ujawniono, że pojawi się bezpośredni system ocen graczy (będzie działał też na Xbox Live Arcade), więc zdecydowanie łatwiej można będzie oddzielić hity od kolejnych klonów Ponga.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95334,6712771,Xbox_Live_Community_Games_zmienia_nazwe.html

Zmiana nazwy mnie zbytnio nie obchodzi, ale wprowadzenie systemu ocen jest już ważną informacją. W ogóle XNA to ciekawa sprawa, ale powinni to trochę lepiej zrobić, bo ciężko znaleźć coś wartościowego. Poza tym ceny na pewno powinny być trochę niższe.
: Czerwiec 12, 2009, 12:59:31 pm
Indie Games od października tańsze
Cytuj
Tyle się ostatnio narzekało na politykę Microsoftu w stosunku do niezależnych gier na Xbox Live, ale były to narzekania samych deweloperów. Teraz mają jeszcze więcej powodów do zmartwień, my jednak powinniśmy się cieszyć, bo od 22 października tego typu produkcje będą tańsze. Dotychczas ceny na kanale Indie Games kształtowały się w następujący sposób: 800, 400 i 200 punktów. Po wprowadzonych zmianach gra stworzona za pomocą narzędzi XNA nie będzie mogła kosztować więcej niż 400 punktów. Pozostałe stawki to 240 i 80 punktów, przy czym gry poniżej objętości 50 mb nie będą mogły byś sprzedawane drożej niż za 80 punktów.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95336,6885329,Indie_Games_od_pazdziernika_tansze.html

Super wiadomość :D Mam nadzieję, że teraz XNA zyska trochę na popularności.

Ps. Przydałoby się zmienić nazwę na Indie Games.
: Sierpień 02, 2009, 19:23:41 pm
Zapamiętajcie ten tytuł: Dust: Elysian Tail
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,6900581,Dust__Elysian_Tail___tak_moze_wygladac_gra_stworzona.html#article_comments

Gra wygląda obłędnie, rusza się świetnie, a muzyka też niczego sobie :shock: Szykuje się chyba najlepsza gra XNA :cool:

Wiem, że mało kogo interesują gry stworzone przez XNA, ale trailer tej gry naprawdę warto zobaczyć. Rzadko która produkcja z XBLA prezentuje się tak dobrze.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Indie Games
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 11, 2009, 20:47:28 pm »
Mysle ze bedzie tak jak z dishwasherem i ktos sie tym zainteresuje i gra ostatecznie wyladuje na Live Arcade a nie na INDIE, czego bardzo bym chcial. Pytanie tylko jaka byla by cena, do 1200MSP moge spokojnie za to zaplacic.

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Indie Games
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 13, 2009, 12:43:51 pm »

Zapamiętajcie ten tytuł: Dust: Elysian Tail
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,6900581,Dust__Elysian_Tail___tak_moze_wygladac_gra_stworzona.html#article_comments

Gra wygląda obłędnie, rusza się świetnie, a muzyka też niczego sobie :shock: Szykuje się chyba najlepsza gra XNA :cool:

Wiem, że mało kogo interesują gry stworzone przez XNA, ale trailer tej gry naprawdę warto zobaczyć. Rzadko która produkcja z XBLA prezentuje się tak dobrze.

Łooł, wygląda fantastycznie, aż ciężko uwierzyć, że to Indie Games. Oldskulowa mordoklepka z elementami platformy ze świetnie zrobioną grafiką za kilkanaście złoty? To właśnie chyba przeważyło, czas z powrotem przyłączyć się do XBL, kiedy premiera?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Indie Games
« Odpowiedź #17 dnia: Września 06, 2009, 22:50:44 pm »
Zwycięzcy tegorocznego Dream.Build.Play:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7006354,Oto_zwyciezcy_tegorocznego_Dream_Build_Play__Te_gry.html

Cytuj
W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 350 gier z więcej niż 100 krajów. Pula nagród wynosiła 75 tysięcy dolarów.

Pierwsze miejsce było do przewidzenia :cool: