Ankieta

Jak często chodzisz do kościoła?

co niedzielę
często
sporadycznie
nie chodzę

Autor Wątek: Kondycja Kościoła w Polsce teraz i w przyszłości  (Przeczytany 172040 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpnia 10, 2013, 18:50:02 pm »
To nie bierz i sprawa jest prosta. Żyjesz w konubinacie, masz wyje**ne na otoczenie. Oh, wait.

Tylko, żeby żyć w konkubinacie muszą sie na to zgodzić dwie osoby? Dużo prostsze niż upieranie się jak osioł przy tym by nie brać ślub, można go po prostu wziąć i po sprawie. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że zazwyczaj w takich kwestiach to osoba niewierząca musi odpuścić - dla niej bóg to błahostka, dla osoby wierzącej to sprawa życia lub śmierci i bardzo ważna, wiec taka osoba po prostu musi mieć ślub, bo inaczej będzie płonąć, albo będzie lewitować nocą na krześle jeśli tylko będzie żyć w konkubinacie.
Pewnie jesteśmy różni, bo ja gdybym był "skrytym" ateistą (choć podpadającego formalnie pod niepraktykującego katolika) i miał przysiąc na słowa:

Ja biorę ciebie za żonę i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący w Trójcy jedyny i wszyscy święci.
Przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

w które całkowicie nie wierzę, miałbym z tym problem. Dobrze, że Ty go nie masz i możesz przysiąc nawet na latającego potwora spaghetti.

Osobie niewierzącej nic nie grozi za życie w konkubinacie jak i wzięcie ślubu, ma, że tak powiem "wyje**ne".
Tak, jakby wzięcie ślubu nie miało żadnych skutków formalnych, prawnych, dziedziczenia, dzielenia majątku, etc. Ciekawe, jak miałbyś wyje**ne, jakby się w życiu pokomplikowało, kobita nakryła i puściła w skarpetkach (zakładam, że nie będziesz zabiegał o rozdzielność majątkową 8) ).


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpnia 10, 2013, 18:52:26 pm »
Gratuluję konsekwentności.

Już widzę jak jego dziewczyna jest głęboko wierząca i chodzi co niedzielę do kościółka szczerze się modląc :lol:


A jak jest wierząca, to spłonie w piekle ;) Myślałem, że rozmawiamy o wierząca/cy + niewierzący/ca, a nie ślub między nichujawieco (czyli jakieś 70% polaków) :(

Cytuj
Tak, jakby wzięcie ślubu nie miało żadnych skutków formalnych, prawnych, dziedziczenia, dzielenia majątku, etc. Ciekawe, jak miałbyś wyje**ne, jakby się w życiu pokomplikowało, kobita nakryła i puściła w skarpetkach (zakładam, że nie będziesz zabiegał o rozdzielność majątkową 8) ).

Huh? Przecież to zupełnie co innego. To jak się nie chce wziąć ślubu to po co cała ta rozmowa? To go nie bierzesz i tyle. Po za tym, ślub kościelny nie ma żadnej mocy prawnej. Nie wiem czy da się w Polsce wziąć ślub "tylko kościelny" ale zazwyczaj jest tak, że albo najpierw się bierze w urzędzie stanu cywilnego, a potem kośćielny, albo się robi "kombo". Sama przysięga przed Bogiem nic nie oznacza.

(choć podpadającego formalnie pod niepraktykującego katolika)

Formalnie to jestem trochę oburzony z tego powodu ;) No ale niestety masz rację - mam chrzest, więc "formalnie" jestem katolikiem :(

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpnia 10, 2013, 18:57:08 pm »
Nie wiem czy da się w Polsce wziąć ślub "tylko kościelny"
Nie da się/jest to utrudnione/bezsensowne, dlatego też m.in. tak napisałem, bo konkubinat =/= ślub wg Twojego tekstu:
Osobie niewierzącej nic nie grozi za życie w konkubinacie jak i wzięcie ślubu, ma, że tak powiem "wyje**ne".
i myślałem w tym momencie o skutkach cywilno-prawnych.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2013, 18:59:14 pm wysłana przez Kert »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpnia 10, 2013, 18:59:43 pm »
i myślałem w tym momencie o skutkach cywilno-prawnych.

A, no to ja mówiąc, że niewierzący ma "wyjebane" miałem na myśli skutki wiary (typu spłonięcie w piekle itp ;) )

Jeśli chodzi o skutki cywilno-prawne to są one realne i takie ponosi każdy, kto chce wziąć ślub. No chyba, ze ktoś jest tak poj**any, że chce wziąć ślub aby móc uprawiać seks :lol: Sam na szczęście nigdy nie miałem do czynienia z taką dziewczyną, ale może są jeszcze tacy, którzy czekają z "tym" do ślubu ;)

svonston

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpnia 10, 2013, 19:01:42 pm »
No ale niestety masz rację - mam chrzest, więc "formalnie" jestem katolikiem
Apostaza. Chyba, że boisz się, że mama będzie zła.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpnia 10, 2013, 19:09:23 pm »
No ale niestety masz rację - mam chrzest, więc "formalnie" jestem katolikiem
Apostaza. Chyba, że boisz się, że mama będzie zła.

Tak, bo chce mi się w to bawić:
Cytuj
1. W Parafii chrztu uzyskujesz świadectwo chrztu
2. Idziesz do parafii zamieszkania i informujesz proboszcza o chęci dokonania apostazji
3. Idziesz do parafii zamieszkania po raz drugi. Zabierasz ze sobą świadectwo chrztu, akt apostazji i dwóch świadków. W obecności proboszcza podpisujesz akt apostazji.
4. Proboszcz wysyła akt apostazji do kurii. Kuria poleca parafii chrztu dokonać wpisu o apostazji w Księdze Chrztu.
5. Ponownie uzyskujesz w parafii chrztu świadectwo chrztu - tym razem z dopiskiem o dokonanej apostazji. To świadectwo jest potwierdzeniem dokonania apostazji.

A do tego, gdybym został politykiem to od razu by mnie jajami w polsce obrzucili, że jestem szatanem - nie dziękuję, powiecie, ze jest Palikot - on to jeszcze większy zjeb od całego tego kościoła.

W Polsce to jest bardzo podobnie jak w krajach islamskich - teoretycznie możesz się wypisać, ale czeka Cię wiele niedogodności (w islamie to już w ogóle, możesz dostać kwasem po mordzie w najlepszym wypadku). Po prostu z uwagi na własny interes jest "lepiej" być wpisanym do kościoła - tak nic to nie zmienia, nie narzuca mi niczego. Gdyby nagle wprowadzili dziesięcinę to bym się wypisał w trybie natychmiastowym. Zresztą jak to większość osób w Niemczech/Austrii zrobiło.

No ale ktoś mi tutaj może zacząć o honorze gadać itp. -  :roll:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpnia 10, 2013, 20:38:32 pm »
Bym z wami pogadał chłopaki, ale wódka mi się chłodzi. Ale tak ogólnie, to trzemam strone lekarza-bogola.

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpnia 10, 2013, 20:51:11 pm »
Mi się tego nawet czytać nie chce, co więcej nawet nie potrzebuje. Po tylu latach na forum z tymi samymi mordami wystarczy zobaczyć o czym jest dyskusja i jakie ksywy się wypowiadają, żeby bez czytania postów wiedzieć co kto ma do powiedzenia na dany temat.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #248 dnia: Sierpnia 10, 2013, 20:55:41 pm »
Mi się tego nawet czytać nie chce, co więcej nawet nie potrzebuje. Po tylu latach na forum z tymi samymi mordami wystarczy zobaczyć o czym jest dyskusja i jakie ksywy się wypowiadają, żeby bez czytania postów wiedzieć co kto ma do powiedzenia na dany temat.

Forum traci sens :(

To co Becet mówi najlepiej widać w temacie polityka :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpnia 10, 2013, 23:23:48 pm »
Płacenie za zbawienie to nie wiara.
I tutaj zostało wszystko ujęte dalej nie czytam, rozmowa widze sroga ale po ch**?
svon masz 10 plusów.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpnia 12, 2013, 10:28:44 am »
Hehe farsy ciąg dalszy:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14424742,O__Bashobora_zaczal_tournee_po_Polsce__Odwiedzi_piec.html#BoxWiadTxt

Cytuj
wstęp na rekolekcje w Pionkach trzeba będzie zapłacić 80 zł.
:lol: Jak tak dalej pójdzie to ceny wstępu na rekolekcje Baszabory będą osiągać ceny biletów na koncerty Metaliki :lol:

svonston

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpnia 12, 2013, 10:33:27 am »
Chciałbym poznać kogoś, kto pójdzie na jego show.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpnia 12, 2013, 10:41:02 am »
Hehe farsy ciąg dalszy:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14424742,O__Bashobora_zaczal_tournee_po_Polsce__Odwiedzi_piec.html#BoxWiadTxt

Cytuj
wstęp na rekolekcje w Pionkach trzeba będzie zapłacić 80 zł.
:lol: Jak tak dalej pójdzie to ceny wstępu na rekolekcje Baszabory będą osiągać ceny biletów na koncerty Metaliki :lol:

Ciekawe co na to papież  :-? To teraz, żeby usłyszeć Słowo Boże trzeba zapłacić? WTF? Show jakieś zrobili...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpnia 12, 2013, 13:28:03 pm »
Zorganizujcie taką imprezę bez pieniędzy i wtedy pogadamy.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpnia 12, 2013, 13:52:51 pm »
Jak wynika z artykułu, w 2 innych miejscach dało się bez pieniędzy.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpnia 12, 2013, 13:55:50 pm »
Zapewne 2 pierwsze nadrabiają.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpnia 12, 2013, 14:03:20 pm »
http://www.fakt.pl/USA-Pojawil-sie-znikad-i-zniknal-Ale-zdazyl-uratowac-Katie-Lentz,artykuly,225285,1.html

I jak tu nie wierzyć w cuda i Boga ;)

Cytuj
w internecie katolicy utrzymują, że mógł to być ojciec Pio, znany nie tylko ze stygmatów na rękach, ale także z możliwości bilokacji,

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpnia 12, 2013, 15:09:18 pm »
ale czego ma to dowodzić?
antyklerykałowie i "ateiści" też często wierzą w rożne bzdury. Zresztą w faktach i mitach nie raz pisali  o proroctwach majów, kosmitach, uzdrowicielach i innych bredniach. Jeśli ludzie przestaliby być religijni to pewnie zaczęliby wierzyć  w jakieś newage albo scjentologie. Taka już ludzka natura.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpnia 12, 2013, 15:26:33 pm »
http://www.fakt.pl/USA-Pojawil-sie-znikad-i-zniknal-Ale-zdazyl-uratowac-Katie-Lentz,artykuly,225285,1.html

I jak tu nie wierzyć w cuda i Boga ;)

Cytuj
w internecie katolicy utrzymują, że mógł to być ojciec Pio, znany nie tylko ze stygmatów na rękach, ale także z możliwości bilokacji,

 :lol: :lol:

Ta, już widzę ten jeden komentarz na jutubie, czy pod oryginalnym artykułem, napisany pół żartem, pół serio z którego zrobiono - w internecie katolicy utrzymują...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpnia 12, 2013, 15:56:56 pm »
antyklerykałowie i "ateiści" też często wierzą w rożne bzdury.

W co niby? Generator Ke$ha?

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpnia 15, 2013, 13:41:54 pm »
antyklerykałowie i "ateiści" też często wierzą w rożne bzdury.

W co niby? Generator Ke$ha?
w jasnowidzów, w bioenergoterapie, aury, czakry, NWO, w to ze amerykanie sami zniszczyli WTC, proroctwa majów, kosmitów odwiedzających ziemie, reptilianów,  wiara w pseudonauke(Nassim Haramein, Dan Winter) w problem pedofilii w kościele katolickim i inne.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2013, 13:47:07 pm wysłana przez Wulfen »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpnia 15, 2013, 14:03:59 pm »

w jasnowidzów, w bioenergoterapie, aury, czakry, kosmitów odwiedzających ziemie, reptilianów, 

:lol: Widzę, nie tylko w temacie o polityce piszesz jakieś głupoty ;) Błagam, ktoś kto wierzy w jasnowidzów, aury, czakry itp. nie jest żadnym "ateistą" tylko totalnym debilem, nawet na niższym poziomie niż wierzący katolicy. Jeśli ktoś w takie coś wierzy to absolutnie nie jest ateistą, a bycie antyklerykalistą nie wyklucza wiary w Boga - a tym samym wierzenie w jasnowidzów jest u nich uzasadnione - w końcu wierzą w lewitujące krzesła, opętanie, zmartwychwstanie po 3 dniach czy maryje dziewice. Czyli jednym słowem bycie antyklerykalistą nie wyklucza bycia ograniczonym umysłowo i pozbawionym zmysłu dedukcji.

Cytuj
NWO, w to ze amerykanie sami zniszczyli WTC, proroctwa majów, w problem pedofilii w kościele katolickim

Atak na WTC jest faktem, zostały wieże zniszczone, i nie wiadomo do końca co tam się stało - na to można zdobyć racjonalne dowody, żadna osoba nie twierdzi, że WTC zniszyczł szatan czy wielka Żydodzilla, a jedynie mają racjonalne argumenty przeciwko rządowej wersji. To samo ze Smoleńskiem - nikt tutaj nie wymyśla jakiś z dupy argumentów o duchach, zeusach co jebnęli w samolot piorunem. Proroctwo majów najczęściej było poparte nie bzdurną książeczką zlepioną przez sobór watykański, a pseudonaukowymi frazesami o przemagnetyzowaniu ziemi i powtarzającym się cyklu co 11k lat - w gruncie rzeczy można w to uwierzyć, chociaż większość osób raczej do tego podchodziło mocno z dystansem - pozostali to uwierzą nawet Ke$ha.

A o problemie pedofilii - no to to już zabawne, ten problem występuje w kościele tak samo często jak problem pedofilii wśród osób zajmujących się dziećmi na świetlicy/w szkole/ośrodku wczasowym - wszędzie gdzie jest kontakt dorosły-dziecko - tutaj nie ma w co wierzyć, takie są fakty :lol:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpnia 15, 2013, 15:41:53 pm »

w jasnowidzów, w bioenergoterapie, aury, czakry, kosmitów odwiedzających ziemie, reptilianów, 

:lol: Widzę, nie tylko w temacie o polityce piszesz jakieś głupoty ;) Błagam, ktoś kto wierzy w jasnowidzów, aury, czakry itp. nie jest żadnym "ateistą" tylko totalnym debilem, nawet na niższym poziomie niż wierzący katolicy. Jeśli ktoś w takie coś wierzy to absolutnie nie jest ateistą, a bycie antyklerykalistą nie wyklucza wiary w Boga - a tym samym wierzenie w jasnowidzów jest u nich uzasadnione - w końcu wierzą w lewitujące krzesła, opętanie, zmartwychwstanie po 3 dniach czy maryje dziewice. Czyli jednym słowem bycie antyklerykalistą nie wyklucza bycia ograniczonym umysłowo i pozbawionym zmysłu dedukcji.
czyli jak nazwać kogoś kto jest przekonany o nieistnieniu boga a jednocześnie wierzy w jasnowidzów? Większość ateistów uważa że ateizm to po prostu niewiara w boga i jest to warunek wystarczający by nazwać się ateista. Ja się z tym raczej nie zgadzam dlatego napisałem ateista w cudzysłowie. Z tym ze jeśli uznamy za ateistę  kogoś kto poza niewiarą w boga zna sie na nauce i nie wierzy w żadne inne brednie to otrzymujemy w społeczeństwie <<1% ateistów
a przykładowym "ateistą" z tego forum, który wierzy w jasnowidzów jest  POK.
Cytuj
@Master_666, Wulfen
Zdaję sobie sprawę, że Jackowski nieraz pieprzy zupełne głupoty. Ale to nie oznacza, że nie ma pewnych zdolności. W książce sam pisał, że nigdy nie jest pewny, czy wizja to wizja, czy tylko płatająca figle wyobraźnia. Nie wie skąd się te wizje biorą i co je powoduje. Wie tylko, że od czasu do czasu je ma. No i pisał, że najlepiej mu idzie szukanie zmarłych (swoją skuteczność ocenił na 80% - co jest na pewno i tak mocno zawyżonym prawdopodobieństwem), bo z przewidywaniem innych rzeczy bywa bardzo różnie (szczególnie się to tyczy przyszłości). Dlatego jego wizyty w programach i publikacje na stronach są często niefortunne.

Cytuj
To samo ze Smoleńskiem - nikt tutaj nie wymyśla jakiś z dupy argumentów o duchach, zeusach co jebnęli w samolot piorunem.
mówienie że samolot został przyciągnięty przez wieli elektromagnes, wypuszczenie przez ruskich mgły, czy zestrzelenie przez pocisk z ładunkiem termobarycznym jest tak samo racjonalne jak wyjaśnienie przy udziale zeusa.
Cytuj
tutaj nie ma w co wierzyć, takie są fakty
rozumiem że bardzo mocno w to wierzysz, ale ja wole opierać się właśnie na faktach dlatego proszę o dane dotyczące skazanych księży za pedofilie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2013, 16:03:57 pm wysłana przez Wulfen »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpnia 15, 2013, 17:39:01 pm »
rozumiem że bardzo mocno w to wierzysz, ale ja wole opierać się właśnie na faktach dlatego proszę o dane dotyczące skazanych księży za pedofilie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przest%C4%99pstwa_seksualne_w_Ko%C5%9Bciele_katolickim

Na dole masz źródła.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpnia 15, 2013, 17:56:19 pm »
Przestan pie**olić o smoleńsku , bo pojecia nie masz co sie tam stało, ja tez nie, ale na pewno nie to, co Ci mówi twój pan Donald prawdo mówny Tusk

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #265 dnia: Sierpnia 15, 2013, 18:04:18 pm »
czyli jak nazwać kogoś kto jest przekonany o nieistnieniu boga a jednocześnie wierzy w jasnowidzów? Większość ateistów uważa że ateizm to po prostu niewiara w boga i jest to warunek wystarczający by nazwać się ateista. Ja się z tym raczej nie zgadzam dlatego napisałem ateista w cudzysłowie. Z tym ze jeśli uznamy za ateistę  kogoś kto poza niewiarą w boga zna sie na nauce i nie wierzy w żadne inne brednie to otrzymujemy w społeczeństwie <<1% ateistów
a przykładowym "ateistą" z tego forum, który wierzy w jasnowidzów jest  POK.
Ateizm to "pogląd zaprzeczający istnieniu Boga".
http://sjp.pwn.pl/szukaj/ateista
Tworzenie nad tym terminem dodatkowej nadbudowy jest niczym nieuprawomocnione. Oczywiście "Bóg" to dość szerokie pojęcie.

Ja nie tyle wierzę w jasnowidzów, ile biorę pod uwagę, że może być coś na rzeczy w tym względzie. A głupio odrzucać coś, czego się nie zna. Nie muszą tu wchodzić w grę od razu jakieś czynniki transcendentne. Po prostu świat fizyczny może być bardziej złożony niż się niektórym wydaje.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpnia 15, 2013, 18:05:56 pm »
Przestan pie**olić o smoleńsku , bo pojecia nie masz co sie tam stało, ja tez nie, ale na pewno nie to, co Ci mówi twój pan Donald prawdo mówny Tusk
Tomasz, Twoje zdanie samo się wyklucza.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpnia 15, 2013, 18:16:17 pm »
rozumiem że bardzo mocno w to wierzysz, ale ja wole opierać się właśnie na faktach dlatego proszę o dane dotyczące skazanych księży za pedofilie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przest%C4%99pstwa_seksualne_w_Ko%C5%9Bciele_katolickim

Na dole masz źródła.

Jeśli chcesz udowodnić problem pedofilii to najlepiej zestawić ze sobą dane ilości skazanych księży za pedofilie i ogólnie w społeczeństwie.
Niestety na Wikipedii tego nie ma(a przynajmniej w tym artykule). W ogolę mało tam liczb, jedynie w przypadku usa można coś tam wywnioskować.

Ogłoszony w 2004 roku raport episkopatu Stanów Zjednoczonych, opisujący lata 1950-2002, donosi o 10 667 oskarżeniach o molestowanie postawionych 4392 księżom. Stanowi to 4% amerykańskich księży działający w tamtym okresie[118]. Około 4300 z nich zostało oczyszczonych z zarzutów

policzmy najpierw ilość księży w tamtych latach:

skoro 4%---4392
to     100%-x
czyli ilość księży w latach 1950-2002 wynosiła 109800, z tego skazanych zostało zaledwie ~92!!(4392-4300)
czyli wśród księży w stanach zjednoczonych jest zaledwie 0,0837% pedofilów, a wiec pedofilem jest jeden na ~1200 księży. W Polsce jest jeszcze mniej.
Niestety nie ma tam danych odnośnie całkowitej ilości pedofilów w USA, ale jeśli chcesz coś udowodnić to już ty powinieneś się o to postarać i poszukać :)

poza tym:
Cytuj
Z raportu Charol Shakeshaft, przygotowanego dla Amerykańskiego Departamentu edukacji, pedofilia wśród księży zdarza się nawet 100 razy rzadziej niż wśród np. nauczycieli. Raport przypomina, że w 2009 roku w USA zanotowano tylko 6 przypadków zgłoszeń molestowania, co stawia Kościół w szeregu z tymi grupami, które ze zjawiskiem pedofilii w swoich szeregach radził sobie najlepiej w całym kraju
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2013, 18:20:35 pm wysłana przez Wulfen »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpnia 15, 2013, 18:21:49 pm »
ale co tutaj udowadniać? Gdyby problemu nie było, to by tych 92 księży nie zostało skazanych. Tak samo jest problem pedofilii wśród nauczycieli. Procent nie ma tutaj znaczenia. Księża po prostu prowadzą taką działalność, że łątwo o kontakt z dziećmi (ministraci, domy opieki dla sierot) i tyle, dlatego powinno ich się bardziej sprawdzać i mówić o tym problemie. Bo np. jakby jakiś górnik okazał się pedofilem to to nie robi takiego wielkiego problemu, bo górnicy na co dzień nie spotykają się z dziećmi i nic ich nie "kusi".

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpnia 15, 2013, 18:35:11 pm »
ale co tutaj udowadniać? Gdyby problemu nie było, to by tych 92 księży nie zostało skazanych.
:o czyli  nie może istnieć ani jeden pedofil? przecież to jest niemożliwe, o problemie można mówić kiedy wśród księży pedofilów jest więcej.
Równie dobrze można by powiedzieć, że istnieje problem pedofilii wśród lekarzy(na pewno i u nich zdarzają się pedofile, może i więcej niż u księży)  :lol: a jednak jakoś dziwnym trafem nikt nie mówi o pedofilii wśród lekarzy.
Dziwi mnie tez inna rzecz, dlaczego nie mówi się o innych przestępstwach księży, tylko akurat o pedofilii :roll:
Cytuj
Tak samo jest problem pedofilii wśród nauczycieli.
albo lekarzy, sędziów, policjantów, urzędników, inżynierów... :)
Cytuj
Bo np. jakby jakiś górnik okazał się pedofilem to to nie robi takiego wielkiego problemu, bo górnicy na co dzień nie spotykają się z dziećmi i nic ich nie "kusi".
nie wiem jakie to ma mieć znaczenie, jeśli przykładowo górnicy tak samo często molestują dzieci co księża, to powinno się na to zwrócić taka sama uwagę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2013, 18:40:28 pm wysłana przez Wulfen »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpnia 15, 2013, 18:48:58 pm »
Przestan pie**olić o smoleńsku , bo pojecia nie masz co sie tam stało, ja tez nie, ale na pewno nie to, co Ci mówi twój pan Donald prawdo mówny Tusk
Tomasz, Twoje zdanie samo się wyklucza.

Za dużo TVNu

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpnia 15, 2013, 18:59:30 pm »
ale co tutaj udowadniać? Gdyby problemu nie było, to by tych 92 księży nie zostało skazanych.
:o czyli  nie może istnieć ani jeden pedofil? przecież to jest niemożliwe, o problemie można mówić kiedy wśród księży pedofilów jest więcej.
Równie dobrze można by powiedzieć, że istnieje problem pedofilii wśród lekarzy(na pewno i u nich zdarzają się pedofile, może i więcej niż u księży)  :lol: a jednak jakoś dziwnym trafem nikt nie mówi o pedofilii wśród lekarzy.
Dziwi mnie tez inna rzecz, dlaczego nie mówi się o innych przestępstwach księży, tylko akurat o pedofilii :roll:
Cytuj
Tak samo jest problem pedofilii wśród nauczycieli.
albo lekarzy, sędziów, policjantów, urzędników, inżynierów... :)
Cytuj
Bo np. jakby jakiś górnik okazał się pedofilem to to nie robi takiego wielkiego problemu, bo górnicy na co dzień nie spotykają się z dziećmi i nic ich nie "kusi".
nie wiem jakie to ma mieć znaczenie, jeśli przykładowo górnicy tak samo często molestują dzieci co księża, to powinno się na to zwrócić taka sama uwagę.

JPowinno się zwracać uwagę tam, gdzie dane osoby dorosłe mają częsty kontakt z dziećmi, to chyba logiczne? Księża, zakonnice, nauczyciele, lekarze pediatrzy, animatorzy grup młodzieżowych, opiekunki, przedszkolanki - to są główne zawody, w których istnieje największe ryzyko, że pedofil się ujawni, kiedy ciągle przed oczami mu śmigają bezbronne dzieciaki.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #272 dnia: Sierpnia 15, 2013, 18:59:42 pm »
Przestan pie**olić o smoleńsku , bo pojecia nie masz co sie tam stało, ja tez nie, ale na pewno nie to, co Ci mówi twój pan Donald prawdo mówny Tusk
Tomasz, Twoje zdanie samo się wyklucza.

Za dużo TVNu
> Nie wiem, co się stało
> Na pewno nie to, co mówi Donald

AHA

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #273 dnia: Sierpnia 15, 2013, 19:27:36 pm »
ale co tutaj udowadniać? Gdyby problemu nie było, to by tych 92 księży nie zostało skazanych.
:o czyli  nie może istnieć ani jeden pedofil? przecież to jest niemożliwe, o problemie można mówić kiedy wśród księży pedofilów jest więcej.
Równie dobrze można by powiedzieć, że istnieje problem pedofilii wśród lekarzy(na pewno i u nich zdarzają się pedofile, może i więcej niż u księży)  :lol: a jednak jakoś dziwnym trafem nikt nie mówi o pedofilii wśród lekarzy.
Dziwi mnie tez inna rzecz, dlaczego nie mówi się o innych przestępstwach księży, tylko akurat o pedofilii :roll:
Cytuj
Tak samo jest problem pedofilii wśród nauczycieli.
albo lekarzy, sędziów, policjantów, urzędników, inżynierów... :)
Cytuj
Bo np. jakby jakiś górnik okazał się pedofilem to to nie robi takiego wielkiego problemu, bo górnicy na co dzień nie spotykają się z dziećmi i nic ich nie "kusi".
nie wiem jakie to ma mieć znaczenie, jeśli przykładowo górnicy tak samo często molestują dzieci co księża, to powinno się na to zwrócić taka sama uwagę.

JPowinno się zwracać uwagę tam, gdzie dane osoby dorosłe mają częsty kontakt z dziećmi, to chyba logiczne? Księża, zakonnice, nauczyciele, lekarze pediatrzy, animatorzy grup młodzieżowych, opiekunki, przedszkolanki - to są główne zawody, w których istnieje największe ryzyko, że pedofil się ujawni, kiedy ciągle przed oczami mu śmigają bezbronne dzieciaki.

Ostatnio oglądałem filmiki rosyjskiej grupy neonazistów czy czegoś w tym stylu, lider był wykształcony i gadał z sensem, natomiast dzieciaki z osiedla, które poszły za jego gadką, nie wykazywały się zbytnio inteligencją... gdy lider się oddalił, jego podopieczni narobili bigosu ze względu na brak elokwencji i inteligencji, którymi wykazywał się ich przywódca w swoich działaniach anty-pedofilijnych ... ale nie o tym chciałem napisać :P

No więc, ten lider wpadł na pomysł, że na portalach randkowych itp będą zakładać profile dla chłopców w wieku 10-15lat. Całość miała za zadanie sprowokować pedofilów do ujawnienia się. O dziwo pedofilami i innymi zboczeńcami okazywali się ludzie ze skrajnie rożnych środowisk - od naczelnika straży pożarnej, poprzez "zagubionego" młodzieńca - biseksualistę, po młodego Uzbeka, ciecia z żoną i małym dzieckiem...w sumie tych Uzbeków to sporo wyłapali ale generalnie wielu pedofilów nie mogła mieć tak częstego kontaktu z dziećmi o jakim piszesz.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2013, 19:31:34 pm wysłana przez andryush »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #274 dnia: Sierpnia 15, 2013, 19:40:13 pm »
No więc, ten lider wpadł na pomysł, że na portalach randkowych itp będą zakładać profile dla chłopców w wieku 10-15lat. Całość miała za zadanie sprowokować pedofilów do ujawnienia się. O dziwo pedofilami i innymi zboczeńcami okazywali się ludzie ze skrajnie rożnych środowisk - od naczelnika straży pożarnej, poprzez "zagubionego" młodzieńca - biseksualistę, po młodego Uzbeka, ciecia z żoną i małym dzieckiem...w sumie tych Uzbeków to sporo wyłapali ale generalnie wielu pedofilów nie mogła mieć tak częstego kontaktu z dziećmi o jakim piszesz.

? No i dzięki temu, że nie mieli, to jedynie sobie podrywali na portalu randkowym, a nie wsadzali łap do spodni ministranta  :-? Nie za bardzo rozumiem, przecież wiadomo, że pedofile są wśród ludzi. Ja wymieniłem tylko zawody "podwyższonego ryzyka", gdzie pedofil po prostu ma absolutny zakaz pracy. Pedofil po wyjściu z więzienia spokojnie znajdzie pracę w kopalni, za to już pracy z dziećmi nie dostanie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpnia 15, 2013, 19:49:36 pm »
Chciałem podkreślić, że nie widziałem nikogo z zawodu podwyższonego ryzyka. :P
Ale fakt, księdza pedofila w Rosji nie złapiesz, pierwsze, że kościół to rzadkość, a jak już to najwyżej cerkiew ale tam duchowni służą Bogu nie zaprzeczając swojemu biologicznemu przeznaczeniu, którym jest prokreacja - prawosławni duchowni mają żony i dzieci, powinni tak w kościele zrobić!

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpnia 15, 2013, 22:16:21 pm »
Przestan pie**olić o smoleńsku , bo pojecia nie masz co sie tam stało, ja tez nie, ale na pewno nie to, co Ci mówi twój pan Donald prawdo mówny Tusk
Tomasz, Twoje zdanie samo się wyklucza.

Za dużo TVNu
> Nie wiem, co się stało
> Na pewno nie to, co mówi Donald

AHA
Myślałem zze to jest oczywista oczywistość, ale jak widać nie dla wszystkich

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpnia 15, 2013, 22:31:50 pm »
:wall_bash:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpnia 16, 2013, 01:25:14 am »
Cytuj
Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
:lol:
Kościół - Bóg
Jakieś podobięstwa?

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpnia 16, 2013, 03:10:56 am »
ale co tutaj udowadniać? Gdyby problemu nie było, to by tych 92 księży nie zostało skazanych.
:o czyli  nie może istnieć ani jeden pedofil? przecież to jest niemożliwe, o problemie można mówić kiedy wśród księży pedofilów jest więcej.
Równie dobrze można by powiedzieć, że istnieje problem pedofilii wśród lekarzy(na pewno i u nich zdarzają się pedofile, może i więcej niż u księży)  :lol: a jednak jakoś dziwnym trafem nikt nie mówi o pedofilii wśród lekarzy.
Dziwi mnie tez inna rzecz, dlaczego nie mówi się o innych przestępstwach księży, tylko akurat o pedofilii :roll:
Cytuj
Tak samo jest problem pedofilii wśród nauczycieli.
albo lekarzy, sędziów, policjantów, urzędników, inżynierów... :)
Cytuj
Bo np. jakby jakiś górnik okazał się pedofilem to to nie robi takiego wielkiego problemu, bo górnicy na co dzień nie spotykają się z dziećmi i nic ich nie "kusi".
nie wiem jakie to ma mieć znaczenie, jeśli przykładowo górnicy tak samo często molestują dzieci co księża, to powinno się na to zwrócić taka sama uwagę.

JPowinno się zwracać uwagę tam, gdzie dane osoby dorosłe mają częsty kontakt z dziećmi, to chyba logiczne? Księża, zakonnice, nauczyciele, lekarze pediatrzy, animatorzy grup młodzieżowych, opiekunki, przedszkolanki - to są główne zawody, w których istnieje największe ryzyko, że pedofil się ujawni, kiedy ciągle przed oczami mu śmigają bezbronne dzieciaki.
Ale panuje jakaś chora panika i mówi się o księżach jak o potworach, gdzie 90% z nich gwałci. Prawdopodobieństwo że dziecko zostanie zgwałcone przez księdza jest takie same jak przez każdego innego, przykładowo nieznajomego na ulicy.  To czy ktoś ktoś ma na co dzień kontakt z dziećmi czy nie, jak widać nie ma znaczenia. Jeśli pedofil chce zgwałcić, to zgwałci. Jeśli ktoś niepokoi się o swoje dziecko w szkole/kościele, to tak samo powinien się niepokoić, kiedy dziecko wyjdzie gdziekolwiek indziej.
Jaki jest sens gadania tylko o księżach skoro niebezpieczeństwo pedofilii czeka na nich wszędzie?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2013, 03:14:11 am wysłana przez Wulfen »