Ankieta

Jak często chodzisz do kościoła?

co niedzielę
często
sporadycznie
nie chodzę

Autor Wątek: Kondycja Kościoła w Polsce teraz i w przyszłości  (Przeczytany 172115 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #440 dnia: Lipca 14, 2014, 08:44:50 am »
że osoba niewierząca może wziąć ślub z osobą wierzącą w kościele
Jak sobie załatwisz apostazję.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #441 dnia: Lipca 14, 2014, 09:01:36 am »
skąd pewność, że ma chrzest?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #442 dnia: Lipca 14, 2014, 09:10:38 am »
Przypominam sobie, że kiedyś o tym napisał, gdy do znudzenia wałkowany był ten temat.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #443 dnia: Lipca 14, 2014, 14:10:20 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #444 dnia: Lipca 14, 2014, 16:45:33 pm »
Bardzo mądra.

Wracając do Chazana - sam przyznał w wywiadzie, że przeprowadzał aborcje, ale się nawrócił i żałuje, więc o czym to smutne pierdolenie Mengele_666?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #445 dnia: Lipca 14, 2014, 17:39:29 pm »
Przeprowadzał masowo aborcję, za to nie zna nikogo kto by taki zabieg przeprowadził. Zresztą, widzę że Kościół z otwartymi rękami przyjmuje nawróconych zabójców dzieci, mimo że powinien dostać ekskomunike.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #446 dnia: Lipca 14, 2014, 22:20:13 pm »
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/204924-nie-ma-czegos-takiego-jak-smierc-mozgowa-17-letni-kamil-moze-zyc-trwaja-protesty-w-jego-obronie

Mądra wypowiedź księdza. Och ci wszyscy źli transplantolodzy zabili tyle istnień.
Jakie są dokładnie Master kryteria oceniające śmierć mózgu? Z tego co się orientuję, to są chyba z 3 czy 4 główne (wydolność tlenowa, ciśnienie, aktywność fal mózgowych - co jeszcze?). W dobrej książce Szymona Hołowni "Ludzie na walizkach" był temu poświęcony jeden rozdział.



Rewolucja w Kościele anglikańskim. Kobieta może zostać biskupem
Cytuj
Jak w każdej sprawie o charakterze zasadniczym niezbędna tu była większość dwóch trzecich głosów i to zarówno w całym Synodzie, jak i w każdej z trzech jego izb, grupujących biskupów, księży i świeckich. Dopuszczenie kobiet do stanu biskupiego poparło 81 proc. wszystkich członków Synodu i 75 proc. jego członków świeckich.

- Dzisiaj doprowadziliśmy do końca to, co zostało rozpoczęte ponad 20 lat temu wyświęcaniem kobiet na księży. Jestem zachwycony wynikiem dzisiejszego głosowania - powiedział duchowy przywódca 80-milionowej światowej wspólnoty anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Justin Welby.

Kobiety mogą zostawać anglikańskimi księżmi od 1992 roku. Po raz pierwszy Synod głosował w sprawie dopuszczenia ich do stanu biskupiego w 2012 roku, ale zabrakło wtedy większości dwóch trzecich w izbie świeckich.

Decyzję Synodu musi jeszcze zatwierdzić brytyjski parlament. Według Welby'ego pierwsza kobieta-biskup może zostać wyświęcona na początku przyszłego roku.
http://fakty.interia.pl/religia/news-rewolucja-w-kosciele-anglikanskim-kobieta-moze-zostac-biskup,nId,1468553

Kiedy Kościół katolicki zgodzi się na coś podobnego?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #447 dnia: Lipca 14, 2014, 22:40:43 pm »
Oby nigdy. Ambona nie jest dla kobiety odpowiednim miejscem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #448 dnia: Lipca 14, 2014, 23:11:55 pm »
Ja myślę, że to kwestia czasu. Pytanie, czy dekad, czy raczej wieków?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #449 dnia: Lipca 14, 2014, 23:51:34 pm »
Jakie są dokładnie Master kryteria oceniające śmierć mózgu?

http://www.poltransplant.org.pl/obw_new.html

Wydaję mi się, że te kryteria są na tyle obszerne, że pomyłki mogą powstać jedynie przez niedbalstwo. A teksty księdza o tym, że ten 17 latek dalej żyje można wsadzić między bajki z biblii. Zawsze można wezwać na pomoc Bashaborę, bo przecież wskrzesił on tam raptem 40 osób to co to tam dla niego wybudzenie ze śpiączki jednego nastolatka.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #450 dnia: Lipca 15, 2014, 16:39:06 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16326890,Watykan_odmowil_pomocy_polskim_sledczym__Nie_przekaze.html?lokale=krakow#BoxWiadTxt

Dziwna sytuacja, w końcu chodzi o przestępstwo kryminalne i dokumenty z innego kraju, nie Watykanu...
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #451 dnia: Lipca 15, 2014, 16:50:38 pm »
W watykanie zawsze pracowały najlepsze dzifki z całego swiata.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #452 dnia: Lipca 15, 2014, 16:57:42 pm »
A to jest jakaś zabawa w podaj dalej? Po dokumenty z Dominikany niech się zwrócą do Dominikany. Zresztą to tylko polscy śledczy - nawet wraku prezydenckiego samolotu przez cztery lata nie potrafią odzyskać.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #453 dnia: Lipca 15, 2014, 17:02:41 pm »
Nasi prokuratorzy to sobie mogą skazać bezrobotnego za rzekoma kradzież taczki z piaskiem. W tym kraju najwieksze barany z prawa zostają prokuratorami. Prawda Devilek?

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #454 dnia: Lipca 15, 2014, 17:13:31 pm »
A to jest jakaś zabawa w podaj dalej? Po dokumenty z Dominikany niech się zwrócą do Dominikany. Zresztą to tylko polscy śledczy - nawet wraku prezydenckiego samolotu przez cztery lata nie potrafią odzyskać.
Dlatego warto przeczytać, czy może zwrócili się do Dominikany. No i mówimy o Watykanie, ostoi praworządności i moralności. Dlatego tak jestem ciekawy uzasadnienia. Inna sprawa, że nagonka z automatu trwa.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #455 dnia: Lipca 15, 2014, 22:52:02 pm »
No i mówimy o Watykanie, ostoi praworządności i moralności.

Gdzie sobie mieszkają w pałacowych komnatach arcybiskupi pedofile.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #456 dnia: Lipca 24, 2014, 01:28:55 am »
że osoba niewierząca może wziąć ślub z osobą wierzącą w kościele
Jak sobie załatwisz apostazję.


Ostatnio trafiłem na ten tekst zupełnie przypadkiem:
http://www.duszpasterstworodzin.gniezno.opoka.org.pl/upload/files/dokumenty_kosciola/instrukcja_o_przygotowaniu_do_zawarcia_malzenstwa.pdf

Cytuj
MAŁŻEŃSTWA MIESZANE I IM PODOBNE
71. Ze względów praktycznych omawia się zarówno małżeństwa mieszane (katolików z osobami
nieochrzczonymi przeszkoda zrywająca), katolików z niekatolikami ochrzczonymi, jak i
niepraktykujących i z osobami, które formalnym aktem odstąpiły od Kościoła katolickiego.
A zatem zostaną tutaj przedstawione kwestie prawne odnoszące się do małżeństw katolików:
1. z nieochrzczonymi (przeszkoda zrywająca);
2. z ochrzczonymi poza Kościołem katolickim;
3. z osobami, które formalnym aktem odstąpiły od Kościoła katolickiego;
4. z osobami, które wprawdzie nie odstąpiły od Kościoła formalnym aktem, ale deklarują się jako
niewierzące;
5. z niepraktykującymi.

Jak widać na piśmie episkopatu polskiego, żadnej apostazji nie potrzeba  8)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #457 dnia: Lipca 24, 2014, 03:04:30 am »
Ty to masz zainteresowania :roll: Ja to przynajmniej pije i gram w gry :curve:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #458 dnia: Lipca 24, 2014, 07:52:05 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
OMAWIA się małżeństwo, nie zawiera. lol

I w tym samym, przytoczonym przez Ciebie źródle:
Cytuj
73. Dla jasności warto przypomnieć treść używanych terminów.
Niewierzącymi nazywamy tych, którzy byli ochrzczeni w Kościele katolickim, a potem praktycznie z
niego wystąpili i są znani jako odstępcy lub zwalczają Kościół. W szczególności należy tu zaliczyć
tych, którzy odstępstwa dokonali publicznie, tak że tego faktu nie da się ukryć, a ich postępowanie
daje powszechne zgorszenie wiernym lub którzy ściągnęli na siebie kary kościelne za apostazję i
uporczywie w nich trwają.
Cytuj
Kościół jest niechętnie nastawiony do małżeństw mieszanych i dlatego należy młodych od tych małżeństw odwodzić.
Już widzę, jak oświecony Masterek chodzi z głęboko wierzącą i praktykującą dziewczyną do księdza i gorliwie mu przedstawia, jaki to jest niewierzący. Tyle pierdolenia formułkami na forum, a jak dostaniesz pytanie na spotkaniu z duchownym prowadzącym, to przy pełnym obaw i oceny spojrzeniu narzeczonej będzie tylko ciche "tak, proszę księdza". Nazywaj rzeczy po imieniu - wygodny hipokryta, a nie jakieś szukanie uzasadniającej i usprawiedliwiającej formułki, lol.

svonston

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #459 dnia: Lipca 24, 2014, 09:27:59 am »
Nazywaj rzeczy po imieniu - wygodny hipokryta
:angel:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #460 dnia: Lipca 24, 2014, 13:31:28 pm »
Tyle pierdolenia formułkami na forum, a jak dostaniesz pytanie na spotkaniu z duchownym prowadzącym, to przy pełnym obaw i oceny spojrzeniu narzeczonej będzie tylko ciche "tak, proszę księdza".


Pytanie o co dostanę? Czy jestem wierzący? :lol: I czemu mam się kajać przed jakimś księdzem, i mówić, "tak, proszę księdza"?

Można wziąć ślub jednostronny i tyle, a Ty cały czas szukasz dziury w całym i gadasz o "hipokrycie". Normalnie czasy jak w średniowieczu. Ktoś nie może wziąć ślubu z inną osobą, bo ma takie czy inne wyznanie. A jednak jest możliwość wzięcia ślub kościelnego (dla jednej ze stron, bo ta niewierząca go formalnie nie bierze, a przynajmniej nie przysięga na boga itp) to Ty dalej nazywasz to hipokryzją. Śmieszek, że taka niegłupia osoba jak Ty tak dalej gada. Ateiści niech się żenią z ateistkami, a chrześcijanie z chrześcijankami. Pozdro.


Tutaj jakiś debil ziomek rzucajacy żartami o penisach opowiada o swoim ślubie jednostronnym, braku bierzmowania przy ślubie itp. Warto omijać suche żarty tego gościa (to chyba ten o podróby Dnia Świra?)


32:40 - potrzeba dwóch świadków potwierdzających waszą niewiarę :lol:

O matko, to plan kościoła robienia z ateistów hipokrytów!

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #461 dnia: Lipca 24, 2014, 14:17:38 pm »
Sporo napisałeś, krótko się odniosę, choć to temat już wiele razy wałkowany i w sumie przykro mi, że do tego wróciłem oraz dałem się wciągnąć uprawiając prywatę, jak dzieciak (co spowodowane było Twoją pierwszą odpowiedzią na mój post).

Mam ogólnie taki obrazek po Twoich wypowiedziach w temacie.
Napierdalasz na kościół, jego podstawy, instytucję i osoby z nim związane, zjawiska pedofilii i homoseksualizmu, korupcję, finansowanie, genezę wiary, jej nauki i bajeczki oraz grupę wyznaniową. Zrozumiałe dla osoby stojącej po przeciwnej stronie, a nawet świadomego wyznawcę nie łykającego wszystkiego, co mu przekaże człowiek na ambonie podczas niedzielnej sumy.
 
Jednak człowiek z tak jasno ukształtowanymi zasadami postępowania i światopoglądu w mojej opinii winien brać ślub cywilny, nie utożsamia się i trzyma się z dala od miejsca uważanego przez niego za jeden wielki cyrk. Tymczasem z jednej strony samochwale pokazujesz, jak to niby jesteś oświecony, logicznie myślący, postępujący z rozumem, stoisz po stronie nauki i praw natury szydząc z oszołomów, a z drugiej deklarujesz wzięcie udziału w szopce, z którą się nie zgadzasz i w nią nie wierzysz, bo wyrachowałeś, że tak będzie wygodniej dla Ciebie. Stąd obraz wygodnego hipokryty, który ww. postawą pozwala o sobie sądzić, że nawet słówkiem nie piśnie przedstawicielowi cyrku szopko-instytucji przed zawarciem ślubu kościelnego o tym, że jest niewierzący, bo "za dużo byłoby z tym pierdolenia" i po prostu pójdzie po najmniejszej linii oporu prezentując całkowicie inny obraz od przedstawionego. Jesteś po prostu mało wiarygodny, z jednej strony napierdalanko na wiarę i kościół, a z drugiej kroczenie do ołtarza cyrkowej areny, gdzie treser namaszcza Twój związek. Stąd nie biorę poważnie niczego, co przedstawiasz, jako kontr-argumentacja, bo łatwo wytrącić Ci to z ręki. Tylko i aż taki problem oraz wnioski.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2014, 14:21:21 pm wysłana przez Kert »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #462 dnia: Lipca 24, 2014, 14:51:43 pm »
Skoro kościół sam dopuszcza ślub z "niewierzącymi" ze zmienioną formułką dla jednej ze stron, a druga osoba formalnie dalej ma ślub kościelny z przysięgą na Boga, to ja nie wiem gdzie doszukujesz się hipokryzji. Już o argumentach, które "można wytrącić z ręki" nie wspominając.

Do tego nie bierzesz pod uwagę drugiej strony. W końcu związek to dwie osoby, nie jedna. Skoro druga osoba jest wierząca i ona nie wzięłaby ślubu kościelnego z ateistą to będąc w takim związku według Twoich teorii, ona byłaby "hipokrytką", za to ateista byłby honorowy i można mu gratulować tego, że nie rzuca słów na wiatr i ślubu w tradycji chrześcijańskiej nie wziął.

Można być wtedy z takiego ateisty dumnym - unieszczęśliwił swoją żonę, która od tera będzie żyła w grzechu, spłonie w piekle (według niej samej), może i doprowadzi ją do depresji, w jej parafii ksiądz będzie wytykał palcem, bo nie ma ślubu kościelnego, z chóru też ja wyrzucą, bo inne panie nie będą się chciały spotykać z kobietą co współżyje bez sakramentu małżeńskiego. No ale najważniejsze, że ateista może śmiało powiedzieć, że nie jest "hipokrytą" przed eziomkami.

Czyli dla Ciebie Kert jedynie możliwy ślub to miedzy osobami tej samej wiary/braku wiary, bo inaczej zawsze jedna ze stron będzie "hipokrytą" i osobą bez honoru, czy też wygodnicką. Albo osoba wierząca będzie hipokrytą, bo nie weźmie ślubu kościelnego, albo ateista będzie hipokrytą, bo wziął ślub kościelny.

Jendak nawet kiedy można wziąć ślub jednostronny, to gadasz o szopce (tak, dalej jest szopka, ale tylko w kościele i to z załatwianiem papierków).

Właśnie dla par, gdzie jedna osoba jest wierząca, a druga nie, powstał ten cały ślub jednostronny, gdzie niewierzący na Boga nie przysięga. Jednak Ty dalej uważasz, że skoro jest ateista - musi wziać TYLKO ślub cywilny, tak jakby druga osoba w małżeństwie nie istniała. Nie mówiąc już o tych całych frazesach o cyrkowej arenie. Właśnie gdybym był wierzący, to mógłbym mówić, ze to jest cyrk. Dla mnie ślub w kościele, to po prostu ślub w ładnym budynku, o namaszczeniu nie ma mowy w przypadku osób niewierzących, to że powtarza sie formułkę za księdzem to też wielka sprawa, skoro to zwykły człowiek.

Widać, dla Ciebie i Svona ślub jednostronny nie istnieje, a wszyscy ateiści co go biorą to hipokryci.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #463 dnia: Lipca 24, 2014, 15:03:09 pm »
Nie. Nie mam problemu z formułkami, na które się powołujesz i wypisanym elaboratem wokół definicji, na którą non stop wskazujesz, jakbyś szukał usprawiedliwienia. Ba, nie mam nawet problemu z tym, że uszczęśliwisz swoją kobietę uczęszczając w ceremonii, jak ona tego oczekuje (choć powód może być zupełnie inny, bardziej prozaiczny). Cały sęk tkwi w prezentowanym przez Ciebie od zawsze stanowisku. Wiara, kościół i wszystko, czego dotyczy = zły, niedobry, ch**owy, co to w ogóle za gówno i wciskanie ciemnoty; kościółek, suma, ślub, idący za tym chrzest (trzeba zadeklarować, że nie będziesz sprzeciwiał się wychowaniu dziecka w wierze katolickiej) = gitarka, uśmiech na ustach, buzi dupci haha hihi.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #464 dnia: Lipca 24, 2014, 15:15:41 pm »
Cytat: Kert
Cały sęk tkwi w prezentowanym przez Ciebie od zawsze stanowisku. Wiara, kościół i wszystko, czego dotyczy = zły, niedobry, ch**owy, co to w ogóle za gówno i wciskanie ciemnoty; kościółek, suma, ślub, idący za tym chrzest (trzeba zadeklarować, że nie będziesz sprzeciwiał się wychowaniu dziecka w wierze katolickiej) = gitarka, uśmiech na ustach, buzi dupci haha hihi.

Zakładasz, że zależy mi na wierze dzieci i aby im kościół mózgu nie wyprał. A mi może być obojętne co sobie żonka będzie z nimi robić, rozumiem, ze to dalej hipokryzja, że np. żonka je ochrzci. To już prędzej egoizm, ze interesuję się tylko sobą i nie próbuje dzieci odciągnąć od tej zakłamanej wiary stworzonej dla pieniędzy. Do tego, to co napisałeś o kościele w wyżej zacytowanym zdaniu to prawda, jednak właśnie dlatego bierze się ślub jednostronny. Chyba proste. Rozumiem, ze jak chodzę na wycieczki i zwiedzam kościoły (bo są najzwyczajniej ładne) to jestem hipokrytą, bo przekroczyłem próg święty, a tak nie lubię tych co sfinansowali budowę świątyń.

Zresztą, "brak sprzeciwiania się wychowaniu (przez żoną) w wierze katolickiej" nie przeszkadza w tym, że dzieci same sobie ukształtują światopogląd. Ja np. mogę im przedstawić poglądy religijne świata, jak to sie ma do nauki itp. Chyba, że mówienie o innych aspektach religii katolickiej oraz sprzecznościach jakie w niej są to jest już "sprzeciwianie się".

Tak czy siak, jeśli jakaś hipokryzja ze ślubu jednostronnego wynika, to tylko właśnie ten cały podpis mówiący o dzieciach. Czy np. danie wyboru dzieciom, czy chcą iść do kościoła czy nie to już jest sprzeciwianie się? Do tego w Polsce każdy świętuje świętą katolickie - ma się wolne w trzech króli itp i praktycznie wynika to z przymusu państwa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #465 dnia: Lipca 24, 2014, 15:18:54 pm »
Jak widać, nadal nie rozumiesz przekazu, a zabrnęło to już na tyle daleko, że nie chcę już po raz trzeci dzisiaj i o wiele więcej łącznie pisać tego samego ubierając to w inne słowa.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #466 dnia: Lipca 24, 2014, 15:39:39 pm »
Raczej Ty nie rozumiesz sensu zawarcia ślubu jednostronnego, myślisz że wszystko jest czarno-białe, kiedy życie to cała skala odcieni szarości, a do tego chyba nigdy na kompromisy nie chodzisz w związku. Chwała Ci za to.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #467 dnia: Lipca 24, 2014, 16:18:04 pm »
Ciekawe stwierdzenie od gościa, który lubi operować stereotypami.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #468 dnia: Lipca 30, 2014, 20:45:31 pm »
Trochę odkopię dyskusję Kerta z Masterem.

Kert, moim zdaniem źle umiejscawiasz centrum hipokryzji w przypadku ślubów jednostronnych (no chyba że to tylko do Mastera :troll: ).
Ateista, jak wspomniał Master, w przypadku ślubu kościelnego popełnia ślub cywilny w ładnym, tradycyjnym budynku. Ksiądz natomiast nigdy nie powinien się zgodzić na taki ślub, w końcu walczy o dusze ludzi, o ich być albo nie być w ogniach piekielnych. W przypadku ślubów mieszanych kościół dobitnie pokazuje, że tylko kasa, nie zasady, się liczy, bo to w końcu księża udzielają sakramentów osobom, które deklarują jasno i otwarcie, gdzie owe sakramenty i całą wiarę mają. Hipokryzja na maksa, ale kościoła, nie ateisty...
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #469 dnia: Lipca 30, 2014, 21:24:33 pm »
Ksiądz z Polski dostaje niepokojące SMS-y. "Ich autorem jest demon"
Cytuj
Ksiądz z Polski, Marian Rajchel, stał się właśnie gwiazdą brytyjskich mediów. Wszystko to za sprawą jego historii, która budzi niedowierzanie. Duchowny twierdzi bowiem, że po tym, jak odprawił egzorcyzmy nad nastoletnią dziewczyną, diabeł wysyła mu SMS-y z obelgami. O sprawie pisze "The Independent".

- Autorem tych wiadomości, jest zły duch, który opętał tę dziewczynę - twierdzi ks. Rajchel, który pochodzi z Jarosławia. W jednym z SMS-ów od demona ksiądz miał przeczytać: "Ona nie wyjdzie z tego piekła. Jest moja. Każdy, kto będzie się za nią modlił, umrze".

Ks. Rajchel odpisał na tę wiadomość, zaznaczając, że będzie się modlił za tę dziewczynę. I... dostał odpowiedź: "Zamknij się klecho. Nie możesz siebie ocalić. Idioto. Żałosny, stary klecho".

Duchowny twierdzi, że egzorcyzmy, które odprawił nad dziewczyną nie poskutkowały, ale będzie nadal się starał jej pomóc.

Ksiądz Marian Rajchel jest jednym z egzorcystów archidiecezji przemyskiej. Wykładał psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu i w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie.
http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-ksiadz-z-polski-dostaje-niepokojace-sms-y-ich-autorem-jest-d,nId,1477230#pst77936478

 :lol:

svonston

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #470 dnia: Lipca 30, 2014, 21:29:25 pm »
Niektórzy są bardzo naiwni. :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #471 dnia: Lipca 30, 2014, 22:28:06 pm »
Ciekawe w jakiej sieci szatan ma abonament.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #473 dnia: Lipca 31, 2014, 21:14:33 pm »
Abp Gądecki: Świeckość państwa nie oznacza jego laicyzacji
http://fakty.interia.pl/religia/news-abp-gadecki-swieckosc-panstwa-nie-oznacza-jego-laicyzacji,nId,1477961

Takie trochę pokrętne tłumaczenie. Państwo państwem, religia religią. Ta druga należy do strefy prywatnej każdego człowieka i niech tak zostanie. Jeśli ktoś by przyszedł do pracy i się 8 godzin modlił (bo religia mu tak nakazuje), to pracodawca by go wypieprzył z roboty. Możesz być osobą religijną, ale to nie zwalnia cię z pełnienia obowiązków, a jeśli zachodzi w jakimś momencie sprzeczność, to trzeba też liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami własnego postępowania. Proste jak drut.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #474 dnia: Września 10, 2014, 01:06:08 am »
http://wyborcza.pl/1,75478,16614713,Kuria_straszy_rodzicow__Wypisales_dziecko_z_religii_.html#BoxSlotI3img


Kościół Katolicki w Polsce poważnie powinni jakiś dobrych speców od PR zatrudnić, bo zaraz wszyscy odejdą :lol:

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #475 dnia: Listopada 24, 2014, 11:19:32 am »
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/j8ZF_R_j0OY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Właśnie dowiedziałem się o istnieniu tzw. "God's Loophole". Wierzący człowiek zaradny zawsze znajdzie sposób żeby sobie zadupczyć :angel:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #476 dnia: Listopada 28, 2014, 22:20:11 pm »
Ciekawy wywiad:

Nie zabija, nie kradnie, nie wierzy. Portret polskiego ateisty
http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-nie-zabija-nie-kradnie-nie-wierzy-portret-polskiego-ateisty,nId,1565547#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=35097&iwa_block=tiles

Doktorek dobrze gada, choć widać, że wolał zachować powściągliwość. Może w swej książce "Bez Boga na co dzień: Socjologia ateizmu i niewiary" jest bardziej dokładny. Postaram się kiedyś przeczytać.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #477 dnia: Listopada 29, 2014, 00:20:54 am »
Też dzisiaj czytałem właśnie ten wywiad. W sumie porusza te same tematy co ciągle na forumku się przewijają, ale czasem dobrze tak wszystko w zgrabnej całości przeczytać na raz. Trzeba będzie obadać tą książeczkę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #478 dnia: Grudnia 11, 2014, 21:57:36 pm »
Raport: Wolność religijna weszła w okres poważnego kryzysu
Cytuj
W 196 krajach pogarszające się warunki wolnego wyznawania wiary odnotowano w 55 krajach (28 proc.). Tylko 6 ze 196 krajów: Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuba, Katar, Zimbabwe i Tajwan - zostały uznane za państwa, gdzie sytuacja nieco się poprawiła, ale i wśród nich cztery pozostają sklasyfikowane jako miejsca "o wysokim lub średnim poziomie prześladowań".

Raport określa 20 krajów jako kraje o wysokim stopniu nietolerancji religijnej lub aktywnego prześladowania. Spośród nich w 14 państwach dochodzi do prześladowań religijnych, które są związane z ekstremistycznym islamem. Są to: Afganistan, Republika Środkowej Afryki, Egipt, Iran, Irak, Libia, Malediwy, Nigeria, Pakistan, Arabia Saudyjska, Somalia, Sudan, Syria i Jemen. W pozostałych sześciu krajach prześladowania religijne związane są głównie z istnieniem systemów autorytatywnych. Są to: Birma (Myanmar), Chiny, Erytrea, Korea Północna, Azerbejdżan i Uzbekistan.
http://fakty.interia.pl/news-raport-wolnosc-religijna-weszla-w-okres-powaznego-kryzysu,nId,1573599

PKWP: W Polsce dyskryminuje się katolików
Cytuj
Celowo, aby uniknąć zarzutów o stronniczość, to nie ja pisałem o Polsce, lecz ludzie z międzynarodowej centrali - mówi IAR ksiądz Waldemar Cisło szef polskiej sekcji PKWP. Z zewnątrz za niepokojące uznano między innymi profanacje krzyża przez występującego nago artystę, podarcie Pisma Świętego na koncercie Nergala. Protokół PKWP zatytułowany " Wolność religijna w świecie. Raport 2014"obejmuje okres od października 2012 roku do czerwca tego roku. Analizie poddano 196 krajów.

Opracowali go naukowcy, dziennikarze i komentatorzy. Warto jednak zauważyć, że to nie tak, iż reakcji w ogóle nie było. Sąd w Polsce zajmował się sprawą muzyka i po prostu nie dopatrzył się złamania prawa. Od połowy lutego telewizję TRWAM można oglądać w całej Polsce za darmo.
http://fakty.interia.pl/polska/news-pkwp-w-polsce-dyskryminuje-sie-katolikow,nId,1573590

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Kondycja Kościoła w Polce teraz i w przyszłości
« Odpowiedź #479 dnia: Grudnia 15, 2014, 11:15:56 am »
Watch as Pastor Uses Invisible Power to Knock Dow…: