Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292683 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1480 dnia: Lutego 04, 2022, 09:09:06 am »
Dość dawno nic tutaj nie pisałem, ale wczoraj sończyłem taką perełkę, że nawet jeśli uda mi się zachęcić chociaż jedną osobę do ogrania, to warto. Mianowicie chodzi o:

Outer Wilds

Od dawna miałem ten tytuł na oku, znałem tylko podstawowe założenia i o matko jak mnie ta gra wzięła z zaskoczenia. Piękna jest to rzecz o eksploracji, tajemnicy i odkrywaniu. I niech was nie zwiedzie początek, niebieskie ludziki i statek kosmiczny z drewna. Potrafi być tajemniczo, potrafi być mrocznie, potrafi być pięknie.

Żadne Mass Effecty czy inne kosmiczne gierki nie dały mi takiego poczucia podróży w nieznane i zarazem rozpoczęcia wielkiej przygody w odkrywanie tajemnic tego mikrowszechświata oraz wymarłej dawno temu cywylizacji i tego jak to wszystko się ze sobą łączy.

Gra jest do tgo pełna świetnych pomysłów, każda lokacja kryje w sobie masę tajemnic, każda ma jakiś unikatowy twist, na każdą jest jakiś oryginalny pomysł. To nie jest no man sky z milionem różnych, ale nudnych i nijakich planet na których jedynym zajęciem jest strzelanie do kamienia zey ugrać troche paliwka na wylot na kolejna nijaka planetę. Tu wszystko jest jakieś, jest wymyślone. Wszędzie jest coś do zrobienia i odkrycia.

Do tego dochodzi muzyka świetnie podbijająca klimat w idealnie dobranych momentach. Dzieki niej oraz temu co się dzieje na ekranie wialokrotnie czuć ten dreszczyk znany chociażby z takich filmów jak interstellar, w stronę słońca czy nawet kontakt.

Polecam każdemu, zwłaszcza, że teraz można "za darmo" w GP ograć. Moje top 3 gier indie.

9+/10

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1481 dnia: Lutego 05, 2022, 20:43:36 pm »
W tak krótkim czasie na kolejny słaby tytuł trafiłem. Dobrze, że to było chociaż krótkie.

Crysis 3 Remastered

Jakość remastera dramat, ponieważ poza rozdziałka i płynnością zero ulepszeń.
Dwójka odwalona niemal jak tytuł next genowy z ultra teksturami, jedynka też ok a to tutaj jak wczesna poprzednia generacja z mega zębami i teksturami jak we wczesnym PS3.

Jakbym miał teksturowo to przedstawić to tak: C1R high, C2R ultra, C3R low.

Sama gra zaś na tle takiej dwójki jest rozczarowaniem.
Nuda, sterylność, monotonnia, kiepska fabuła itd.
Zrobiłem tam drobną korektę Y5 niech ma to 4 za chociaż fabułe i jakiś double post mi się zrobił :lol:

Ogólnie: 5

Nie polecam.

Dla porównania:

C2 : 8-
C1: 7-

« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2022, 20:45:46 pm wysłana przez Kyokushinman »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1482 dnia: Lutego 06, 2022, 13:27:08 pm »
Kyo --> z tym 3/4  ;) dla Y5 to trochę cię poniosło, ale zgadzam się, że to najsłabsza odsłona. Ograj 6, która jest bardzo dobra i raczej definitywnie kończy przygodę Kazumy w tej epickiej serii. Oczywiście to nie poziom 0, ale daje radę.

Skończyłem ostatnio Disco Elysium. Początkowo byłem bardzo niepocieszony koszmarnymi ilościami loadingów oraz czasem potrzebnym do ich wczytania, nawet na PS5, ale kilka dni temu wydali patcha, który m.in. to naprawił. Obecnie gra się całkiem przyjemnie, a wczytywanie jest niezauważalne, trwa z 1-2 sekundy.
Sama gra jest strasznie przegadana i rozwleczona pisarsko. Opisy książek, questy czy dialogi potrafią naprawdę trwać nieprzyzwoicie długo.
Główny bohater to mistrz. Pijak i ćpun z amnezją. Nie wie o sobie nic. Posługuje się nawet trzema imionami. Raphael,  Harry i Tequila. Wybierzcie sobie, heh.
Zadania są fajne, różnorakie, a ich zrobienie daje sporo satysfakcji. Autorzy wykreowali bardzo udany świat z, na moje oko, pogranicza steampunk i dieselpunk, z ciężką historią, przeszłością i niepewną przyszłością, czyli tzw. lore pełną gębą. Oby wykorzystali to w 2 części. Warto też dodać, że strzelanie tutaj nie występuje w takiej formie jak w innych tytułach, w zasadzie wcale nie występuje. Taka z deka pacyfistyczna pozycja, z niestety, sporym zacięciem politycznym, który mocno zniekształca mi pozytywny odbiór całości. Komuniści, faszyści, socjaldemokraci, rasiści. Gdyby nie ten bełkot polityczny, byłbym skłonny wystawić nawet i 10- (szczególnie po tym patchu). A tak daję coś pomiędzy 8 a 8+, czyli świetna nota. Bardzo dobra gierka i polecam.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2022, 13:31:16 pm wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1483 dnia: Lutego 06, 2022, 14:08:52 pm »
Ja już skończyłem wszystkie części, ta była ostatnia.
Y6 zaliczona jakieś 2 lata temu. Ocena max 7.
Te gry stoją przede wszystkim świetną fabułą, zaś sam gameplay jest przeciętny. W Y5 mamy katastrofe tak samo jak i w trójce.
Jednak trójka chociaż miała fajną końcówkę.

Po ogrywanej ostatnio CsotN i Diablo 2R którym wystawiłem 8+ i zastanawiam się czy nie za mało, nie wypada Y5 dać nawet 5. Tam masz zero nudy a w Y5 nawet ból sprawiało to, że włączając konsole wiesz co cie czeka. Aż 35h spędziłem z tym shitem.

Yakuza 0 hit a Y5 totalne dno.




« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2022, 14:11:22 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1484 dnia: Lutego 09, 2022, 22:44:37 pm »
Silent Hill (Duckstation, XSX)

Grafika: 8
Dźwięk: 8+
Grywalność: 7

+ klimat
+ muzyka
+ fabuła
+ kilka zakończeń
+ zagadki

- różnorodność przeciwników

Ogólnie: 8


« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2022, 16:49:25 pm wysłana przez Kyokushinman »

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1485 dnia: Lutego 10, 2022, 11:22:44 am »
Pierwszego Silenta można traktować już  przez pryzmat retro grania, co nie zmienia faktu że to najlepsza seria horrorowa w historii gier video. Dwójka to prawdziwe dzieło sztuki, a trójka jest zwieńczeniem wspaniałej trylogii. The Room to już za duża mieszanka wszystkiego ale to i tak był w miarę dobry horrorek od Team Silent.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1486 dnia: Lutego 10, 2022, 12:16:47 pm »
W SH dwójkę bałem się grać jako dorosły już człowiek, przy pełnej chacie ludzi w słoneczny dzień.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1487 dnia: Lutego 12, 2022, 17:20:10 pm »
Demons Souls (PS5)

Grafika: 8+

Poziom ulepszonych najładniejszych gier z poprzedniej generacji.
Tryb 4k30fps z upłynniaczem daje rade, można spokojnie tak grać, ponieważ w 60fps traci się ostrość oraz świetną tessalacja tekstur.


Dźwięk: 8

Bardzo dobrze, ale oryginał zmiata ten ost co bp zrobiło.
Gdzie kapitalny sountrack old hero i tower knighta? To coś co jest w zamian nie ma do tamtych podjazdu.
Wykorzystanie DS daje rade.

Grywalność: 9-

+ grafika
+ klimat
+ poziom trudności (dla rycerza hard)
+ rozgrywka wciąga jak bagno (tam trzeba uważać w 5:2 hehe)


- muzyka względam wersji z Ps3
- poziom trudności dla czarodziejek easy (można sobie zepsuć grę)

Ogólnie: 8+

Mega hit.
Jakby była do wybory muzyka z oryginału to 9-







RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1488 dnia: Lutego 12, 2022, 19:12:05 pm »
Bez obrazy kolego Kyo, ale ile godzin dziennie grasz, że przechodzisz w takim tempie te gry? Y5 1/02, C3 5/02, SH 9/02, a 3 dni później DS, który zabiera kilkadziesiąt godzin. Napisałbym, że pewnie grałeś w kilka tytułów równocześnie, ale w styczniu też ostro ciurałeś.
Zawsze wydawało mi się, że przechodzę sporo gier rocznie (30-60 na przestrzeni ostatnich 10 lat), ale jak patrzę na twoje poczynania w tym wątku, to czuję się jak amator.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1489 dnia: Lutego 12, 2022, 20:17:18 pm »
Nie wiem, nie liczyłem. Potrafię jednak nie grać w nic przez 7-8 miesięcy.
Jak natomiast nastaje głód  i czas na granie, to go wykorzystuje, zazwyczaj okres zimowy.

Przechodzę tylko jeden tytuł, aby sobie nie zawracać i mieszać głowy kilkoma. Nie gram w multi syf online cod, bf a na platyny mam wywalone, ewentualnie jak jakiś cholernie grywalny turbo hit wyjdzie to sobie zrobię 100%
.
Te gry akurat nie były długie, SH w 3  podejściach po 3h, C3 to gra na 4h, Y5 koncówka z poprzedniego roku sava był z kwietnia a DS znam dobrze tytuł z PS3.


Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1490 dnia: Lutego 13, 2022, 01:58:53 am »
DS znam dobrze tytuł z PS3.

Ponoć nawet bugi były te same. Moja Ps3 przed remontem już nie wyrabiała w Demonach, aż obadam.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1491 dnia: Lutego 13, 2022, 08:09:08 am »
Tak i czytałem w jakimś wywiadzie że zostały zostawione celowo.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1492 dnia: Lutego 14, 2022, 22:53:19 pm »
Ratchet i Clank Rift Apart (PS5)

Grafika: 8+
Dźwięk: 8-
Grywalność: 7

+ wykonanie postaci i rt
+ dubbing pl
+ przyjemna bajkowa fabuła i humor w niej zawarty
+ różnorodność broni
+ świetne wykorzystanie możliwości ds

- w większości bez polotu nieciekawe lokacje 
- powtarzalna rozgrywka
- etapy usterką ziew


Ogólnie: 7+





« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2022, 08:32:52 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1493 dnia: Lutego 18, 2022, 11:47:15 am »
Odświeżyłem sobie jedynke na hardzie przed dwójką.

Horizon Zero Dawn + DLC FW (PS5)

Grafika: 9+ (past gen)

Wizualnie ta gra nadal robi świetne wrażenie, zwłaszcza widoki po horyzont i kolorystyka.
Teraz doszło do tego 60fps.

Dźwięk: 8-

Grywalność: 8-

+ wizualia i wykreowany świat
+ walki z maszynami
+ Aloy spoko babka
+ jej pl dubbing pasuje idealnie
+ specyficzny klimat
+ eksploracja (kiedyś wyczyściłem całą mape)

- brak trybu auto na zbieranie śmieci
- crafting nieczytelny, przez to trzeba cały czas śledzić zasoby bo czegoś brakuje
- sztywna mimika postaci drugoplanowych
- kopiuj wklej niebieskie pomieszczenia
- doczytywanie otoczenia
- nudny długi prolog
- walki z ludźmi takie sobie


Ogólnie: 8

Bardzo dobra gra.
Rada dla tych którym nie podeszło to zmęczyć długi prolog bo później powinno już polecieć.





« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2022, 12:26:32 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1494 dnia: Lutego 22, 2022, 08:02:08 am »
Guardians of the Galaxy (XSX)

Grafika: 9 (past gen)
Dźwięk: 8+
Grywalność: 6

+ fabuła
+ dialogi
+ postacie
+ ost

- monotonna rozgrywka
- słaby system walki
- nieciekawe lokacje

Ogólnie: 7+




« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2022, 17:04:43 pm wysłana przez Kyokushinman »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1495 dnia: Lutego 23, 2022, 01:05:26 am »
Pillars of Eternity 2

Szkoda, że gra nie dostała 4k, ale i tak wygląda bardzo dobrze. Jeśli ktoś grał w pierwszą część, to wie mniej więcej czego się spodziewać, chociaż w PoE2 głównym motywem jest podróżowanie statkiem. Wygląda to trochę jak w Heroes of Might and Magic. Pływamy sobie, odkrywamy teren, a jak znajdziemy wyspę, to możemy ją zwiedzić (nie licząc tych bardzo małych). Czasem są to tylko jakieś surowce, ale często odrębne lokacje. Do tego dodano walki na morzu w stylu wydarzeń tekstowych. Są one jednak całkowicie opcjonalne i osobiście wolałem rozwiązywać bitwy morskie w starym stylu (tzn drużyna na drużynę).

Ale to wszystko to drobiazgi. Najważniejsze, że gra ma świetny klimat, rewelacyjnie rozpisane dialogi (dużo tu politycznych zależności) i świetne zadania. I oczywiście od naszych poczynań ściśle zależy zakończenie gry. Dodam też, że po premierze gry wyszły 3 DLC ze specjalnymi lokacjami, z czego 2 z nich mają imo jedne z najciekawszych questów w grze. Gra sporo na tym zyskała.

Nie obeszło się jednak bez wad. Przede wszystkim w wersji konsolowej możemy przełączać sterowanie na poruszanie się za pomocą gałki analogowej albo kursora (jak w Baldurach np.). I to jest spoko. Niestety sterowanie kursorem bardzo często natrafia na błędy i np. klikamy by drużyna szła w jakieś miejsce, a tymczasem drużyna głupieje i np. ktoś zaczyna biec nie wiadomo gdzie. Gdyby nie ten irytujący mankament, ocena byłaby jeszcze wyższa. No i limit poziomu postaci powinien być wyższy, bo czuć, że był on dostosowany do gry bez DLC.

W każdym razie ogromnie polecam PoE2 każdemu fanowi cRPG. Obydian zrobił świetną grę i strasznie szkoda, że sprzedała się ona niespecjalnie. Ja już nie mogę się doczekać Avowed i ponownej ingerencji w skomlikowany świat Eory.

9/10

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1496 dnia: Lutego 23, 2022, 21:09:56 pm »
A jak sprawuje się Unity na konsolach?
Swego czasu czytałem, że loadingi w pierwszej odsłonie były koszmarnie długie i częste (nawet gorzej to wyglądało niż w przypadku Disco Elysium przed patchem). W dwójce jest to odczuwalne czy w miarę rozsądnie rozwiązane?

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1497 dnia: Lutego 23, 2022, 22:28:48 pm »
Na starych konsolach podobno loadingi stanowiły duży problem, bo niestety jest ich sporo. Na szczęście na XSX trwają zwykle kilka sekund. Mnie osobiście nie przeszkadzały. Są dość częste, ale krótkie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1498 dnia: Marca 01, 2022, 10:18:28 am »
Horizon Forbidden West (PS5)

Grafika: 9- (tryb jakości)

Jest to najlepiej wykonany obecnie tytuł niezależnie od platformy.
Obraz ostry jak szkło, tekstury na najwyższym poziomie, oświetlenie poraża a jakość wykonania otoczenia i poziom zawartych w nim detali zabija.
Szczegółów jest tak dużo, że aby to pokazać to nawet 4k i max ustawienia w tv nie dają rady. Cała mapa to wzór do naśladowania jak zrobić ją różnorodną i ciekawą. Jest tutaj niemal wszystko. Niektóre z nich jak chociażby plaża to zjazd szczeny z zawiasów, dżungla i tereny z wysokimi drzewami iglastymi wyglądają kosmicznie a sama pustynia to takie wizualny etap 19 z Uncharted 3 dostosowane do obecnego sprzętu.
Postacie wykonane bardzo fajnie szczególnie te main, tak kobiety mają drobne owłosienie na twarzy jakby ktoś nie wiedział :lol:
Woda świetna w porównaniu z jedynką, jednak spodziwałem się lepszej fizyki jej jak i obiektów.

Jakbym miał się czepić to może do braku 60fps przy tej jakości, no ale to wina samej konsoli. Może na PS5 Pro.
Obraz zarąbisty, ale przez ogrom szczegółów nie jest czasami tak czytelny jak w Demonach.


Dźwięk: 8+

Zdecydowana poprawa muzyki zwłaszcza podczas starć.
Kilka dobrych utworów, gdzie wszystko pasuje do sytuacji.
Aloy jej pl wersja chyba nawet lepsza niż oryginał.


Grywalność: 8-

+ walki z maszynami dają rade na wyższym poziomie
+ ciekawa fabuła
+ postacie
+ klimat
+ fenomenalna grafika
+ ost
+ niesamowity różnorodny świat
+ eksploracja zdecydowanie lepsza i przemyślana niż w jedynce
+ w większości ciekawe zadania poboczne jest ich chyba ponad 40

- wspinaczka irytuje, czasami zamiast chwycić się krawędzi podskakujesz aby wyżej się dostać, ponieważ mimo identycznej krawędzi po której się wdrapywałeś, akurat tutaj nie możesz i stoisz pod górą jak donkey
- monotonia się wkrada po pewnym czasie w gameplay
- przepiękny świat niewykorzystany w pełni, niektóre tereny aż prosiły się o jakieś fajne zadania w misjach głównych
- AI ludzkich przeciwników
- tylko poprawna walka z nimi
- ograniczony teren do walki z maszynami
- brak tryby auto zbieracza śmieci
- zarządzanie surowcami nadal nieczytelne


Ogólnie: 8

Bardzo dobry tytuł.
Jest to taka dowalona jedynka.
Dla zwykłych graczy i świrów grafiki must have a dla osób co ograli setki gier mogą zaczekać jak cena spadnie, ponieważ to nie jest gra wszech czasów czy coś w tym stylu.












« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2023, 17:52:31 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1499 dnia: Marca 10, 2022, 08:25:41 am »
Elden Ring (PS5)

Grafika: 8+ pasy gen, 6+ obecna
Jest to poziom technicznie mniej więcej Dark Souls 3.
Mniej w otwartych terenach doczytywanie się trawy na oczach i spadki animacji nawet w trybie wydajności. Więcej to porażająco wykreowane zamknięte lokacje te główne jak i te opcjonalne. Zamek to dopiero początek.


Dźwięk: 9-

Już sam ekran tytułowy z miejsca kopie ostem i uświadami grającego, że ma przed sobą coś wyjątkowego.


Grywalność: 9+

Niemal 2 dekady trzeba było czekać na coś tak miodnego.
Wszystkie te plusy poniżej można sobie pogrubić na cały ekran aby oddać ich zajebistość.

+ Narkotyczna uzależniająca rozgrywka.
To nie HFW gdzie myślisz a może włącze sobie na chwile i po paru min już ziewasz. Tutaj odpalasz i znikasz w tym świecie.
Później patrzysz na czas i myślisz gram może 20 min a jest już 5h.

+ Wykreowany świat.
+ Obszerna czytelna mapa.

Brak nawalonych znaczników na mapie.
Wybierasz miejsce, które może być ciekawe i tam idziesz, natomiast gdzie się udać fabularnie lub do jakiegoś znacznego miejsca to informuje nas kierunek od ogniska na mapie.

+ Design głównych zamkniętych lokacji.
Niektórych można nawet nie odwiedzić a z powodzeniem można z nich zrobić oddzielny tytuł. Jedna z takowych nie wiem czy nie bardziej robi od tych typowo pod ukończenie gry.

+ Klimat (Nie jest to BB, ale też top)

+ Bossowie i wymagające walki z nimi.

Malenia i generał Radahn. Fabularni, jednak tak naprawdę aby ukończyć grę opcjonalni, dali mi nieźle popalić. W przypadku rudej musiałem zrezygnować ze swojego szerokiego podstawowego miecza bo bym nigdy jej nie pokonał.
Dziewczyna każdym trafionym w nas atakiem przywraca sobie życie. Do tego wszystkiego ma pewien piekielnie szybki atak w zwarciu którego ciężko się nauczyć. Pozostali to też grube wyzwanie.

+ Ilość sub bossów

+ System walki (typowy soulsowy teraz wzbogacony o możliwość korzystania z duchów oraz prochów wojny)

+ Bronie
+ Eksploracja
+ Ost
+ Różnorodność przeciwników

Minusów za wiele nie ma.
- do poprawy wydajność.
- zmniejszył bym mape o jakieś 10% aby zwiększyć jeszcze bardziej pacing.
- do pierwszego bossa fabularnego podobnych jest kilku i szczelasz to on czy nie. Nie to inni hehe.
- jaskinie i katakumby generyczne niczym lochy z BB

Ogólnie: 9

GIGA HIT.
Takie gry nie wychodzą często.
Brać i grać do upadłego.

« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2022, 08:56:25 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1500 dnia: Marca 13, 2022, 14:11:43 pm »
Super Mario Odyssey (Switch)

Grafika: 9-
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8

+ eksploracja
+ zbieractwo po end game
+ ost

- długość wątku głównego 6-7h
- rozgrywka nastawiona głównie na zbieranie




Ogólnie: 8

Bardzo dobra gra.
Typowa dla zwolenników czyszczenia mapy.
Jednak spodziewałem się o wiele więcej po tych średnich.
 




« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2022, 11:22:03 am wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1501 dnia: Marca 14, 2022, 08:58:45 am »
- rozgrywka nastawiona głównie na zbieranie
Nie rozumiem o co chodzi w tym minusie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1502 dnia: Marca 14, 2022, 12:39:13 pm »
Chociażby o to, że w innych grach jest to rzecz poboczna.
Przez samo skupienie się twórców na tym, inne aspekty ucierpiały. W tej grze akurat to niestety widać.
Wkrada się powtarzalność, siadła miodność etapów, ich konstrukcja oraz poziom trudności w porównaniu z innymi grami w serii np. 3D World.

Niektóre te księżyce to dostajesz za same rozmowy, losowanie, mało tego można je nawet kupić.
Wówczas osoby dla których tylko fabuła jest celem, zdobywając je w ten sposób, nie zaznają dość spoko etapów ala nostalgiczny w np. Metro City.

Moim zdaniem lepiej mniej tych księżyców niż wrzucać je do gry ogrom i umożliwić je do zdobycia w ten sposób.

Super Mario 64 miało podobną rozgrywke, jednak robiło to lepiej.





Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1503 dnia: Marca 16, 2022, 12:16:35 pm »
Luigi's Mansion 3  (Switch)

Grafika: 9+
Dźwięk: 8-
Grywalność: 7

+ oprawa wizualna, animacja i fizyka obiektów
+ różnorodność każdego z pięter
+ zagadki


- starowanie i rozglądanie się latarką (katorga przy 2 bossach)


Ogólnie: 8-

Solidny, nie licząc sterowania dopracowany tytuł.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1504 dnia: Marca 18, 2022, 15:04:50 pm »
Super Mario 3D World + Bowser's Fury (Switch)

Grafika: 8+
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8

+ zawartość
+ rozgrywka

- starcia z bossami słabe jak na gre z tej serii

Ogólnie: 8+



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2022, 17:03:12 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1505 dnia: Kwietnia 02, 2022, 17:02:21 pm »
Dying Light 2 (XSX)

Grafika: 9- past gen, 7- obecna
Dźwięk: 8+
Grywalność: 7+

+ tryb balance w XSX (ostry, płynny obraz ze świetnymi teksturami na ubraniach, dl2 wygląda zdecydowanie lepiej niż downgrade next gen patch do cybera)
+ fabuła
+ klimat
+ wybory mające znaczny wpływ na historie
+ mnóstwo zawartości
+ muzyka
+ zakończenia
+ sterowanie postacią

- system walki przynudza na dłuższą mete
- poziom trudności opierający się tylko na statystykach obrażeń
- różnorodność przeciwników
- powtarzalne wizualnie wnętrza budynków (byłeś w jednym, byłeś we wszystkich)
- podstawowe zombie nie budzą uczucia lęku, wyglądają oki, ale zachowują się jak menele
- tryb rozdzielczość to ma zamiast 30fps, odczuwalne hmm? 5-10fps
- brakuje większej ilości broni palnej jest tylko strzelba ze znikomą liczbą pocisków, zyskałby bardziej gameplay a nie tylko rachu ciachu to potęgi


Ogólnie: 7+

Dobra gra.
Spodziewałem się dużo gorzej a tutaj proszę, z ostatnich ogrywanych gier na tym poziomie jest chyba tą najlepszą. Było blisko 8-.



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2022, 13:20:07 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1506 dnia: Kwietnia 04, 2022, 11:18:48 am »
Super Mario Galaxy (Switch)

Grafika: 9+ (Wii)
Dźwięk: 9-
Grywalność: 8+

+ różnorodna rozgrywka
+ ost
+ klimat
+ poziom trudności
+ zawartość

- starowanie w sekcjach podwodnych
- zbyt mało etapów klasycznych 3d ala SM64 czy SMO

Ogólnie: 8+

Bardzo dobra platformówka, jedna z najlepszych.


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1507 dnia: Kwietnia 09, 2022, 17:52:53 pm »
Zelda Breath of the Wild (Switch)

Grafika: 9

Dźwięk: 8+

Grywalność: 9-

+ piękna oprawa wizualna
+ niesamowicie wykreowany świat
+ baśniowy klimat
+ świetna fizyka
+ nastrojowa muzyka
+ prosty, ale wymagający system walki
+ mnóstwo zagadek
+ ciekawa fabuła
+ eksploracja, ale niestety

- zbyt słabe znajdźki, w większości to kamyki
- w większości nieme dialogi tzn. stękanie jak w yakuzie
- różnorodność przeciwników
- sterowanie wierzchowcem
- sporadyczne dropy fps

Ogólnie: 9-

Mega hit.
Wzór jak zrobić idealny świat w grach wideo.
Do tej pory nikt tak jak w tym tytule nie połączył poszczególnych biomów.
Kto nie ograł, atakować śmiało, ogrom świetnej zabawy.


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2022, 10:30:07 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1508 dnia: Kwietnia 16, 2022, 08:32:46 am »
Super Mario 64 (XSX)

Grafika: 9+ (N64)
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8+

+ konstrukcja leveli
+ klimat
+ zróżnicowane zdobywanie gwiazd, które wymaga myślenia oraz zręczności
+ dobry ost, motyw Bowsera chyba jest najlepszym z całej serii

- kamera tragedia
- niektóre etapy odstają od reszty tj. są wizualnie nieciekawe (wszystkich jest 15)

Ogólnie: 9-

Najlepszy platformer 3d wszech czasów.
Od 96 roku nie do pobicia.
Zdobyłem 100 gwiazd, zostało mi jeszcze 20, ale są to głównie za zebranie stu złotych monet. Kto nigdy nie grał a lubi wracać do retro to polecam.
Warto zwłaszcza w wersje emu na boxie.





Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1509 dnia: Kwietnia 19, 2022, 09:06:31 am »
zróżnicowane zdobywanie gwiazd, które wymaga myślenia oraz zręczności
Jest kilka poj**anych i ciężko idzie się domyślić, gdzie mogą być.

Zdobyłem 100 gwiazd, zostało mi jeszcze 20, ale są to głównie za zebranie stu złotych monet
Z monetami też jest kilka trudnych leveli, bo trzeba liczyć prawie co do ostatniego coinsa.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1510 dnia: Kwietnia 22, 2022, 15:22:55 pm »
zróżnicowane zdobywanie gwiazd, które wymaga myślenia oraz zręczności
Jest kilka poj**anych i ciężko idzie się domyślić, gdzie mogą być.

Zdobyłem 100 gwiazd, zostało mi jeszcze 20, ale są to głównie za zebranie stu złotych monet
Z monetami też jest kilka trudnych leveli, bo trzeba liczyć prawie co do ostatniego coinsa.

Ja odpuściłem te 8 czerwonych w etapie pustynnym.
Jakiś mi nie szło tam latanie a bez problemu zdobyłem je wszystkie w tym specjalnym latającym w zamku. Tutaj Mario jakoś nie chciał się wzbijać w góre.
Korci mnie teraz Banjo.
Nigdy nie przeszedłem a ponoć obie części to wizytówki starego Rare.


Dying Light + Dlc Following (PS5)

Grafika: 8- (PS4)
Dźwięk: 8
Grywalność: 7+

+ klimat
+ ost
+ system walki i fizyka (wyraźnie lepsza niż w dwójce)
+ mix broni białej z palną
+ model jazdy buggy w dlc
+ mnóstwo zombi na ekranie, zwłaszcza fajnie to widać w dodatku
+ sterowanie postacią


 
- wytrych, no ileż można tego używać
- poziom trudności opierający sie tylko na obrażeniach
- odległe save pointy, irytują w dodatku
- brak szybkiej podróży


Ogólnie: 8-








« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2022, 10:23:09 am wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1511 dnia: Kwietnia 22, 2022, 16:11:59 pm »
Ja odpuściłem te 8 czerwonych w etapie pustynnym.
Jakiś mi nie szło tam latanie a bez problemu zdobyłem je wszystkie w tym specjalnym latającym w zamku. Tutaj Mario jakoś nie chciał się wzbijać w góre.
No na pustynnym trudne, coinsy też, bo zewnątrz i piramida. Co do latania to tam cannonsy chyba były do wybijania się. Ale ogólnie dużo cierpliwości do tego levelu.

Korci mnie teraz Banjo.
Nigdy nie przeszedłem a ponoć obie części to wizytówki starego Rare.
Yep, też nigdy nie grałem. Trza będzie kiedyś nadrobić.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1512 dnia: Kwietnia 22, 2022, 16:48:51 pm »
Jeśli czegoś nie przekręciłem to Banjo jest w XGP. Na pewno ten ostatni, a tego starego nie jestem pewien.

Jak lubicie platformówki 3d to możecie też sprawdzić Yokaa-Laylee. Jedynka ma fatalną kamerę przeszkadzającą, w co bardziej wymagających precyzji, poziomach. Dwójka natomiast miała chorą walkę finałową, ale rok czy 2 lata temu wydali patcha, naprawiajacego ten element. Może wreszcie do niej wrócę i przejdę?
W każdym razie, obie części Y-L są dość udane, a odpowiadają za nie, właśnie byli pracownicy Rare. Tego pierwszego i prawdziwego, a nie podróbki od M$.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1513 dnia: Kwietnia 26, 2022, 10:10:39 am »


Najnowsze Gran Turismo. Graficznie to ścisła czołówka najlepiej prezentujących się wyścigów. Samochody wyglądają kapitalnie, kombo 4k + 60 klatek robi ogromną robotę, a wiele tras potrafi zauroczyć. Dodatkowo wszelakie efekty świetlne, to growa topka. Niestety często mamy wrażenie jakbyśmy grali w jakiegoś remastera 4k, ale pozostaje wierzyć, że kolejna edycja odłączy się od leciwego PS4.

Pod względem dźwiękowym całość ratują ikoniczne odgłosy oraz muzyka klasyczna. Reszta muzyki jest bez wyrazu. 

Grywalnościowo - rewelacja. Tytuł jest tym czym na dzień dobry GTS powinno być. Polecam nawet za te premierowe 348zł.

Rzecz jasna ma swoje minusy. Wymagane ciągłe połączenie z internetem, to bzdura w tego typu grze (kariera). Nachalne nastawienie na mikropłatności - tytuł notorycznie losuje najniższe możliwe nagrody, po ukończeniu kampanii miałem niespełna 4 mln kredytów. Wystarczyło na Veyrona i kilka tańszych samochodów. Do platyny potrzebne są zakupy za ponad dwadzieścia baniek. Ale pal sześć pucharek. Zwykły gracz chcący kupić jakieś legendarne samochody musi niezliczona liczbę wyścigów ukończyć. Jasne, rozumiem, że nie powinno być tak, że zajmujesz 4 razy pierwsze miejsce i idziesz po Enzo Ferrari, ale Kaz przesadził.  :-?

8/10 - grafika;
7/10 - audio;
9/10 - grywalność;

8/10 - ocena końcowa;



Elden Ring.

Graficznie to drugie (po rimejku Demon's Souls) najlepiej prezentujące się soulsy. Generalnie wyglądają jak nieco ładniejsze Dark Souls III, ale w 1440p i 60 k/s i tak należy grać. No i rzecz jasna ogromny plus za niesamowitą stylistykę. Muzycznie, dźwiękowo - coś znakomitego.
Grywalnościowo zostało powiedziane/napisane o tej grze wszystko. To jedna z najlepszych gier ostatnich lat.

Osoby, które lubią growe wyzwanie powinny brać w ciemno. Znakomity tytuł.

8/10 - grafika;
9/10 - audio;
10/10 - grywalność;

9/10 - ocena końcowa;



DiRT 5


Czy średnia światowa, która wisi na metakrytyku (80/100 - przyp.) jest sprawiedliwa - jak najbardziej. Bardzo dobra, zręcznościowa ścigałka.
Wizualnie jest różnie. Raz słabo, innym razem zaskakująco dobrze. 4k i 60 klatek zapewnia odpowiednią jakość, ale pod względem graficznym tytuł jest niezwykle nierówny. W ogólnym rozrachunku oceniam go dobrze, ponieważ doceniam szaloną różnorodność, jak i efektowność gry. Muzycznie jest dobrze, ale nic ponad to.
Grywalnościowo - bardzo mi się podobało. 14to godzinna kampania jest różnorodna i gra się w nią przyjemnie.

7/10 - grafika;
7/10 - audio;
8/10 - grywalność;

8/10 - ocena końcowa;



Dying Light 2

Zawiodłem się. Nie jest to gra zła, czy przeciętna, ale to nic nadzwyczajnego. Graficznie jest przyzwoicie. Momentami dobrze. Niestety na konsolach najnowsze dziecko Techlandu wypada tak sobie, bo albo mamy dynamiczne 4k przy niegrywalnych 30 klatkach, albo płynne 60 k/s, ale w 1080p, które na 65 calach wygląda, jak wygląda. Muzycznie jest bardzo dobrze (całość buduje klimat), podobnie jest w segmencie dźwięku jako takiego.

Fabularnie coś pomiędzy The Last of Us II, a Far Cry 6 czyli brak większej logiki plus niedorzeczne zachowania bohaterów.
Obecnie tytuł można w sklepie kupić za 140 zł. Za tę cenę warto, ale lepiej nabyć Elden Ring.

6/10 - grafika;
8/10 - audio;
7/10 - grywalność;

7/10 - ocena gry;







RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1514 dnia: Kwietnia 26, 2022, 21:10:07 pm »
Sylwek---> Kaz nie poprawił jeszcze tych kredytów? Czytałem jakiś czas temu, że ma to zostać skorygowane w nadchodzących paczach. Być może dla niego nadchodzące to za kilka miesięcy.

GT7 8/10 i Dirt5 8/10?
Nie grałem jeszcze w to pierwsze, ale Dirt5 to straszna bieda wyścigowa. Przeszedłem dzięki Plusowi, nawet wyplatynowałem, ale w tak nudne wyścigi to dawno nie śmigałem. Co prawda piękne trasy (zorza w Norwegii, Indie czy Chiny są świetne), ale raptem jest ich kilka. Jak jechałem 20 raz po kamieniołomach to już mnie mdliło. O autach to nawet nie ma co pisać, bo zbyt wielu to ich nie udostępnili.
Określiłbym te grę jako totalny średniak. Średnia ilość tras. Średnia zabawa. Średnia- mała ilość aut. Ładne trasy i fajne błoto.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1515 dnia: Kwietnia 27, 2022, 08:13:20 am »
Jakiś brak konsekwencji widzę, kolego. Średniak, który cię nudzi, ale 100% wpadło - a do tego trzeba każde zawody zaliczyć.  :shifty:

Ja napiszę coś oczywistego, ale czego zadziwiająco wiele osób nie rozumie. Otóż, jakby każdy z nas miał ten sam smak growy, byłoby nieciekawie.
Nie dalej jak wczoraj jeden z portali wspomniał coś o The Last of Us II. Przeczytałem kilkanaście pierwszych komentarzy. Nie muszę chyba wspominać, że poszło tam niemal na noże, bo dla jednego gra życia, inny płakał jak przechodził, a dla innego ściek fabularny.

I jeszcze jakby ci ludzie rozumieli, że inna osoba ma prawo do odmiennej opinii....

Ja widzę to tak. Kampania DiRT 5 zamiast tych 14 godzin mogłaby trwać z 8 i było by lepiej (bo faktycznie często wyścigi się powtarzają).
Niemniej bawiłem się przednio i im dłużej grałem, tym było lepiej, choć zalecam maks kilkanaście wyścigów za jednym podejściem zrobić, by znużenia nie odczuć.

Całość jest ciekawa, zróżnicowana i dała mi frajdę na tyle, że 100% wczoraj wpadło i zastanawiam się czy drugiej platyny nie machnąć  :P

Ogólnie gra przyjemna w odbiorze. Nie jestem chyba odosobniony w swojej opinii, gdyż średnia światowa tejże pozycji, to 79%.

GT natomiast jest inne. O ile DiRT, to taka Forza (efektownie, przyjemnie, kolorowo), to produkt Polyphony jest majestatyczny, stonowany w odbiorze, bardziej wymagający.

Dodam, że o ile konstrukcja kampanii bardzo mi się podoba, to czasami irytowała bardziej niż w DiRT5. Dlaczego - durne wymogi PO, a w późniejszych etapach klepanie tych samych tras, ale nie po 3, a po pięć okrążeń z czego schemat wygląda tak, że w grze Codemasters już po pierwszych zakrętach możesz być na prowadzeniu, a okrążenia są szybkie (okolice minuty), tak w GT gonisz stawkę do której masz 34 sek i jak jesteś niezły/dobry, to pod koniec wyścigu walczysz z top 4.

Gra ma 88% średnią, wiec też mój osąd wydaje się być rzetelny.

No, ale co kto lubi. Ja na forach spotykałem się z opiniami broniącymi (ha tfu) Street Fighter V na premierę, więc okolice sprawiedliwych granic 8/10 dla tych gier wyścigowych nie powinny być solą w niczyim oku.  ;)

Reasumując. Błotna zręcznościówka, to (bardzo) dobra gra do szybkich sesji. Konkret od początku (grałem już w ubiegłym roku na Serii X), natomiast GT mogłoby być znacznie lepsze gdyby nie kilka baboli (fatalne losowania, bzdury z tytułu PO, konieczność gonienia przez kilka okrążeń czołówki, opcja "zawsze on line").

A, w kwestii grafiki, w piątym Dircie jest to takie naciągane 7/10, a w GT mocna 8, żeby nie było, że dzieli je jedynie jedna klasa.  :roll:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1516 dnia: Kwietnia 27, 2022, 11:15:25 am »
Przecież ja nigdzie nie atakuję odmiennej opinii, co do Dirta. Zdziwiła mnie tylko tak wysoka nota, bo jak pisałem, to straszny średniak. Tak, do tego nudny.
Nie pisz tylko, że wszystkie twoje platyny wpadły w dobrych, bądź bardzo dobrych grach, bo i tak nie uwierzę.  :lol:
Ale za przejechanie 1000 mil to należy się szacunek, bo po kampanii jest ok. 500.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1517 dnia: Kwietnia 27, 2022, 12:46:27 pm »
Dirt 5?
Przecież to totalny shit.
Ultra nudna gra.
Najgorsze wyścigi jakie ukończyłem.
Grałem w mękach aby skończyć coś jak Y5.

Sylvan wrzucasz oceny 79% gdzie gracze jadą po grze serwując noty 4 czy 5/10.
Jeżeli podobało Ci sie ok gusta. Jednak nie broń tego czegoś.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1518 dnia: Kwietnia 27, 2022, 18:52:12 pm »
Powinieneś być na tyle obeznany w growym świecie, by wiedzieć jak to jest z ocenami graczy.  :>

Podam kilka przykładów. Dla mnie Gran Turismo 7, to gra bardzo dobra mające zadatki na rewelacyjną. Uważam, że zasługuje na mocne 8/10. Na 9/10 też mógłbym przymknąć oko. Jej średnia światowa wynosi 88% i uważam ją za sensowny wyznacznik jakości gry Yamauchi sana.

Od graczy ma .... 2/10. Wiadoma sprawa. Nachalne mikropłatności w grze za 348zł zostało (słusznie) potraktowane batem.

Kolejny przykład z listy - Dying Light 2. Tak jak napisałem. To dobra gra. 7/10 uważam za ocenę, która jej nie krzywdzi. 8/10 też by przeszło.
Jej średnia światowa to 76%, a gracze (głównie makaroniarze) obrazili się na językowe aspekty gry i u grających widnieje niesprawiedliwe, mocno zaniżone 4.9/10.

Recenzenci starają się być w miarę obiektywni. Z grajacymi wiadoma sprawa. Eks na Sony - zieloni, blacharze bombardują grę. Wychodzi Forza - klaperskie już zacierają dłonie.

No nie przekonasz nikogo tutaj, że recenzja uznanej, szanowanej Forzy Horizon 3, która jest następująca:

Cytuj
Trash. Absolute trash. Seriously disappointed on how bad it is. Long boring roads, generic sounding cars, annoying campaign races, and to top it all off, no canyons. Really? Hard to find a road that you can even consider a hard turn. What a pathetic failure. Don't waste your money on this garbage

0/10

To poważne, rzetelne zagranie.  :-?

A z opiniami jest tak, że każdy ma własną. Ja nie lubię wątróbki, ktoś tam może uwielbia. Nie uważam TLoU II za grę wybitną, a są ludzie, dla których to gra życia. Można tak dalej, ale sensu nie ma. Łapiesz o co chodzi.

A DiRT5, jak już wspomniałem, bardzo mi się podoba. Nic nadzwyczajnego, ale z przyjemnością zamówię wersję pudełkową.  :puppy-eyes:

Przecież ja nigdzie nie atakuję odmiennej opinii, co do Dirta. Zdziwiła mnie tylko tak wysoka nota, bo jak pisałem, to straszny średniak. Tak, do tego nudny.
Nie pisz tylko, że wszystkie twoje platyny wpadły w dobrych, bądź bardzo dobrych grach, bo i tak nie uwierzę.  :lol:
Ale za przejechanie 1000 mil to należy się szacunek, bo po kampanii jest ok. 500.

Zrozumiała sprawa. Jestem tyle lat na forum, że doskonale wiem, iż ogłady ci nie brak. Po prostu zdziwiłem się, że komuś chce się ponad dwadzieścia godzin poświecić dla średniaka.

Tak, mam sporą ilość platynowych osiągnięć. Nie zawsze są to topowe tytuły, choć jak spojrzeć na ostatnie miesiące, to nad wyraz wysmakowanie się to prezentuje:

- DiRT 5;
- Elden Ring;
- A Way Out;
- Marvel's Guardians of the Galaxy;
- Far Cry 6;
- Cat Quest;
- Deathloop;
- Ultimate Mortal Kombat 11;
- Darkest Dungeon;
- Kolekcja NioH remastery;
- Raczet i Klank Rift Apart;


I oczywiście wiele, wiele innych. Jak widać porządne pozycje. Rzecz jasna zdarzają się wyraźnie słabsze (Far Cry New Dawn, Terminator Salvation), ale taki już urok Łowcy.  :naughty:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2022, 12:59:05 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1519 dnia: Kwietnia 27, 2022, 21:35:11 pm »
Tyle lat większość z nas jest na forum, tym czy innych, że czasami człowiek się sam dziwi i zastanawia kiedy to minęło.

Rzeczywiście. Bardzo ładny zestawik platyn przedstawiłeś.
Na swoje usprawiedliwienie z Dirtową platyną przytoczę fakt, że po przejściu kampanii miałem bodajże 70 czy 80 % trofików i na dobrą sprawę jedynym wyzwaniem było przejechanie 1000 mil. Na szczęście gracze są dość kreatywni i ułatwiają wykonanie tej trudności na placach.  :oops:

Pomimo tego, że nie zawsze się musimy zgadzać w ocenach danych produkcji, to miło jest poczytać stanowisko innych, szczególnie kiedy jest to dość udanie rozwinięte i przedstawione. Bez szyderstw, wyzwisk i miliona emotek. Czasami czysta ciekawość i dociekliwość przemawia przez pytającego.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl