Autor Wątek: Death Stranding 2  (Przeczytany 5249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Death Stranding 2
« dnia: Grudnia 09, 2022, 03:13:51 am »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2022, 05:02:06 am wysłana przez Sylvan Wielki »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2022, 09:31:30 am »
Ech, a ja wciąż nie skończyłem części pierwszej...  :oops:

Z jednej strony się cieszę (nawet nie znając całości DS2 taki trailer to przyjemność), z drugiej chciałbym mniejszą grę o Kojimy. Taką bardziej "tradycyjną", gdzie łatwiej jest chłonąć historię, a po każdej sesji można mieć poczucie postępu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 09, 2022, 12:45:57 pm »
No i od razu pierwsze miejsce na szycie najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier.

nawet nie znając całości DS2 taki trailer to przyjemność
Po całości DS polemizowałbym, czy akurat ten trailer to przyjemność, a przynajmniej jego pierwsza część ;)

Taką bardziej "tradycyjną", gdzie łatwiej jest chłonąć historię, a po każdej sesji można mieć poczucie postępu.
W jedynce zaskakująco dużo gameplayu, i właśnie też tego, że postęp jest taki ciężki, jest podporządkowane opowiadaniu historii i żebyś poczuł o co tak naprawdę chodzi ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 09, 2022, 13:37:54 pm »
Po całości DS polemizowałbym, czy akurat ten trailer to przyjemność, a przynajmniej jego pierwsza część ;)

Tzn domyślam się i dodatkowo widzę tu duże spoilery, ale cóż, sam sobie jestem winien :D.

W jedynce zaskakująco dużo gameplayu, i właśnie też tego, że postęp jest taki ciężki, jest podporządkowane opowiadaniu historii i żebyś poczuł o co tak naprawdę chodzi ;)

Pewnie tak i jak nie krytykuje rozgrywki, podoba mi się to, że jest inna. Dla mnie problem polega na tym, że gier, które mnie interesują, wychodzi dużo i ciężko mi to wszystko ogrywać. Poprzednie gry Kojimy były krótsze i liniowe, więc były dla mnie łatwiejsze do ogrania i doświadczenia. DS natomiast wymaga dużo czasu (do tego jeszcze z dodatkowymi rzeczami do zrobienia puchnie jeszcze bardziej), a rozgrywka nie daje takiego poczucia progresu jaki bym chciał (czyli po 2h mogę z czystym sumieniem wyłączyć czując, że posunąłem się do przodu i coś z tego mam). Nie jest to wada DS, wiele open worldów tak ma, choć natura questów w grze Kojimy jest trochę inna i trudniejsza do "sprzedania". Tak czy inaczej żałuję, że tak się złożyło, bo Kojima jest wciąż moim numerem jeden wśród twórców (a po moim rozczarowaniu Myiazakim, tym bardziej doceniam jego podejście). Myślałem nawet, czy nie obejrzeć na Youtube całej fabuły, ale byłoby to bez sensu (rozgrywka jest w grach częścią historii, a tego nie da się doświadczyć oglądając filmiki).

Ostatecznie, pewnie muszę zrobić w sobie miejsce na DS1, tak jak z TLoU2 - dwa lata czekała, ale jak już "weszło" to zrobiło świetne wrażenie. Nawet chciałbym do tego siąść po Ragnarok, ale zobaczę, czy skusi mnie Dead Space, albo Callisto (widziałem już używki za 170 zł, więc kto wie co będzie za miesiąc albo dwa). Później to już będzie trudniej ;).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2022, 14:09:56 pm »
Tzn domyślam się i dodatkowo widzę tu duże spoilery, ale cóż, sam sobie jestem winien .

Niby jest spoiler, ale nadal, you know nothing ;) Grę polecam ograć do końca, ja grałem premierowo kilka miesięcy po narodzinach pierwszej córki no i to był idealny moment, bo mnie zmietło z planszy całe zakończenie ;)

Dla mnie problem polega na tym, że gier, które mnie interesują, wychodzi dużo i ciężko mi to wszystko ogrywać.
Ach, znam to uczucie, aż za dobrze ;)

Myślałem nawet, czy nie obejrzeć na Youtube całej fabuły, ale byłoby to bez sensu (rozgrywka jest w grach częścią historii, a tego nie da się doświadczyć oglądając filmiki).
Oj nie nie, nie rób tego. Tutaj właśnie całą moc końcówki (i to wielu wątków tej historii)  wynika głównie z tego, że to przeżyłeś i sam w tym uczestniczyłeś. I mam wrażenie, że jednak trochę bardziej niż w innych nastawionych na narrację gierkach. I chętnie bym o tym podyskutował, ale niestety musielibyśmy pójść w bardzo duże spoilery ;)

Ostatecznie, pewnie muszę zrobić w sobie miejsce na DS1, tak jak z TLoU2 - dwa lata czekała, ale jak już "weszło" to zrobiło świetne wrażenie. Nawet chciałbym do tego siąść po Ragnarok, ale zobaczę, czy skusi mnie Dead Space, albo Callisto (widziałem już używki za 170 zł, więc kto wie co będzie za miesiąc albo dwa). Później to już będzie trudniej .
No cóż ja mogę powiedzieć ponad to, że polecam ;) Tym bardziej jak Pan lubisz pojebanstwa Kojimy, no to tutaj jest wszystko :) Dla mnie to jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji i jedna z ulubionych gier ever, w Kojimowym rankingu stawiam ją na równi z MGS3, ale jak pisałem wyżej, trafiła w odpowiedni czas, byłą to dla mnie bardzo emocjonalna podróż więc pewnie również dlatego nie jestem ani troche obiektywny ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 09, 2022, 14:43:06 pm »
I chętnie bym o tym podyskutował, ale niestety musielibyśmy pójść w bardzo duże spoilery ;)

To wrócę do tematu jak skończę :D.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 09, 2022, 15:07:35 pm »
Trailer średnio do mnie trafił, ot dziwactwa Kojimy, ale pewnie wjedzie na premierę bo bardzo lubię jedynkę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 31, 2024, 23:44:28 pm »

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 31, 2024, 23:48:20 pm »
To będzie cudowna gra.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 01, 2024, 02:00:12 am »
Co ja będę gral w to poj**anstwo <3

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 01, 2024, 07:16:35 am »
Grafika z PS6.
Ten Hideo to jednak potrafi w gierki.
GTA 6 ma konkurencję w 25.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2024, 08:10:19 am »
Niestety dla mnie rodzą się obawy do dwójki, gdzie jedynkę bardzo lubiłem.

Dziwactwa wydają się już dla mnie za duże, wielkim fanem gier Kojimy to nigdy nie byłem, ale tutaj to już chyba za bardzo płynie, w jedynce jeszcze dało się je przeżyć.

Ale najgorsze obawy rodzi kukielka, jak to będzie klasyk towarzysz podczas podróży, co będzie nam co chwila coś gadać, to jestem na nie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 01, 2024, 08:22:35 am »
Fakt za dużo tych towarzyszy ostatnio w grach.

Zmieniając temat, ponoć Kojima robi trzecie IP.
Tym razem ma to być coś ala mgs.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 01, 2024, 09:09:22 am »
Zmieniając temat, ponoć Kojima robi trzecie IP.
Nie ponoć, tylko zostało to oficjalnie zapowiedziane na pokazie.

Co do kukiełki, to jest dla mnie tak nieistotny szczegół na ten moment, że nawet sobie tym nie zaprząta głowy. Gra dla mnie już w tym momencie kosi klimatem i sam trailer zagrał na odpowiednich strunach jeśli chodzi o emocje. NAjbardziej oczekiwana gra dla mnie.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 01, 2024, 09:33:38 am »
Zmieniając temat, ponoć Kojima robi trzecie IP.
Nie ponoć, tylko zostało to oficjalnie zapowiedziane na pokazie.

Co do kukiełki, to jest dla mnie tak nieistotny szczegół na ten moment, że nawet sobie tym nie zaprząta głowy. Gra dla mnie już w tym momencie kosi klimatem i sam trailer zagrał na odpowiednich strunach jeśli chodzi o emocje. NAjbardziej oczekiwana gra dla mnie.
Dla mnie to samo. Widać tu pasje, widać tu ambicję, widać tu umiejętności. Totalny hype u mnie zapanował i chyba zaraz kupię Directors Cut jedynki.

Jeśli chodzi o zapowiedź kolejnego projektu PHYSINT to też świetna informacja. Mam nadzieję na powrót w chwale do jednego z najlepszych gatunków gier, czyli skradanek.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 660
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 01, 2024, 09:35:35 am »
Kojima jak zwykle dowozi. Prezentuje się świetnie, intryguje - aż chce się na to patrzeć, w przeciwieństwie do takiego remake'u Silent Hilla. Jedynie miałem nadzieję, że to gar na końcówkę tego roku, ale widać za dużo projektów jednocześnie. Do tego ten motyw ala Cyborg Ninja z MGS'a.... Ech.

Co do nowego IP - niezłe zaskoczenie, aż mi się ciepło w serduszku zrobiło, bo od razu pomyślałem o duchowym następcy Metal Gear Solid. Czy słusznie, to dopiero się okaże. Niestety długo trzeba będzie na to czekać, więc kto wie co z tego wyjdzie. Tym bardziej, że przypomina to trochę OD, które Kojima robi dla Microsoftu. W sensie, że ma to być połączenie gier i filmów i będzie współpraca z innymi twórcami. To trochę studzi moją ekscytację, ale zobaczymy. Tak czy inaczej, wyjdzie pewnie na PS6.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 01, 2024, 09:50:08 am »
Totalny hype u mnie zapanował i chyba zaraz kupię Directors Cut jedynki.
No kusi kusi, chociaż fabułe przejść ponownie, bo chyba ponownie 100h noszenia paczek bym nie dał rady ;)

Co do nowego Tactical Espionage, to ładnie dalej gra na nosie Konami <3


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Death Stranding 2
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 01, 2024, 20:38:26 pm »
U mnie na 1 miejscu tytułów, na które czekam