Autor Wątek: Bloodstained: Ritual of the Night  (Przeczytany 39323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 10, 2019, 08:15:27 am »



Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 06, 2019, 08:25:15 am »
Cytuj
Bloodstained will be launching June 18, 2019 on Steam, GoG, PS4 and XB1, and on June 25, 2019 for Switch.


Jacek84

  • Gość
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 06, 2019, 09:01:31 am »
Tylko ktoś z asian master race mógł coś takiego dojebać na trailerze. :lol:

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 25, 2019, 10:54:29 am »
Wersja na Switcha to jakiś żart, wygląda to bardziej jak port na Vitę :mad:


3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 25, 2019, 11:24:04 am »
Ta gra w ogole wyglada okropnie :(

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 25, 2019, 12:12:45 pm »
Korzystali pewnie z gotowego silnika i taki port robił z automatu. Zawsze w takich sytuacjach konwersja wygląda stanowczo gorzej, ale za to mogą ją robić 2-3 osoby w 2-3 miesiące.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 25, 2019, 12:16:36 pm »
Korzystali pewnie z gotowego silnika i taki port robił z automatu. Zawsze w takich sytuacjach konwersja wygląda stanowczo gorzej, ale za to mogą ją robić 2-3 osoby w 2-3 miesiące.
Korzystali z UE4. Nie dość, że niższa rozdziałka i i jakość grafy obniżona do absolutnego minimum, to jeszcze 30fps. Ten port jest stanowczo poniżej standardów.
Naprawdę wygląda jakby to była wersja na Vitę i to też zrobiona na odwal się.

Nawet na najniższych ustawieniach na PC to jest niebo a ziemia. Co za fuszerka.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2019, 14:34:42 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Popa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-05-2005
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: 7
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 25, 2019, 20:55:22 pm »
Przeszedłem i mam mieszane uczucia. To jest dobra (w porywach bardzo dobra) metroidvania, ale szału nie ma. Czuję niedosyt/lekkie rozczarowanie. Widać/czuć ograniczenia budżetowe. Część lokacji jest bardzo fajna (design/grafika) inne zaś są takie sobie (grafika/design). Jest trochę "kopiuj/wklej" w pewnych lokacjach, tak jakby nie było pomysłu, lub trzeba było się "śpieszyć" aby gra wyszła przed 2020 :) Również rozmieszczenie przeciwników w niektórych lokacjach, a także ilość nie do końca mi się podoba. Kolejne "kopiuj/wklej" to część przeciwników, np; kilka rodzaj ropuch. Mam wątpliwości czy to największy zamek jaki "stworzył" IGA. Muzyka jest ok, co jest dla mnie kolejnym rozczarowaniem. Michiru Yamane (bo pewnie większość utworów ona stworzyła) się "wypaliła". Zdobywanie nowych broni/"czarów"(shards) jest fajne, no ale to nic nowego (Castlevanie na DS), co jest plusem jak i minusem (brak czegoś "rewolucyjnego/świeżego". Bossowie dają radę. Gra nie jest trudna, ale nie przechodzi się sama :) No i jeszcze problemy natury technicznej. Przed patchem gra 2 razy się zawiesiła :) I w pewnej lokacji animacja przez kilka sekund mocno zwalniała. Grałem na PC, maksymalne ustawienia. Gra obecnie działa dobrze. Ocena mocne +7/10 albo słabe -8/10 ;) Wolałbym bardziej "poważny klimat" i mniej "japońskiego poczucia humoru".

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 11, 2019, 12:20:52 pm »
Daję plusik za interesująca recenzję. Tyle dobrze, że cyfry nie wziąłem, ponieważ grę można też w pudełku kupić. Cenią się - ok 160 zł. ale uwielbiam Castlevanie: Symfonię Nocy oraz Aria/Dawn of Sorrow więc dam grze szansę celując w platynę.


ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #49 dnia: Października 30, 2019, 10:24:15 am »
Mam pytanie czy te darmowe DLC też są dostępne na PS4 czy tylko PC ? A co do gry to jest to pierwsza moja gra tego typu, jakoś nigdy wcześniej nie miałem styczności z takim gatunkiem, i nawet nie najgorzej mi się gra, jak na razie odkryłem dopiero 30 procent mapy, i z tych istotniejszych rzeczy które mi się spodobały to przede wszystkim muzyka, tudzież lokacje mogły by być trochę lepsze pod względem wizualnym, bo jest bardzo nie równo, chociaż więcej jest na plus, co do postaci to Miriam nawet bardzo mi się podoba, czego nie można powiedzieć o pozostałych, jakoś nie specjalnie podszedł mi ich wygląd, liczę że gra mnie jeszcze czymś zaskoczy.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2019, 10:38:39 am wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #50 dnia: Października 30, 2019, 12:55:39 pm »
A mi w ogóle nie podeszła. Dla mnie klimat tragedia i ganianie laską w pończochach nijak się ma do Alucarda i fantastycznej Symphony of the Night.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 28, 2020, 12:31:04 pm »
Mam 23 godziny na liczniku i 60 procent mapy. Gra mi się w to bardzo przyjemnie. Cieszy ilość dostępnego oręża i możliwości rozwoju Miriam. Grafika się broni, muzyka również może się podobać. Na pewno nie żałuję zakupu ale cholera mogłem wziąć wersję fizyczną. Na pewno jeszcze ta gra ukradnie mi kilka godzin z życia bo ciężko jest mi się oderwać - nawet gotowanie potrafi tu wciągnąć, a jest niezbędne do rozwijania postaci. Lekkim szokiem było u mnie usłyszenie Davida Haytera w roli jednej z postaci - nic o tym wcześniej nie wiedziałem. Na ten moment jeśli miałbym oceniać dałbym spokojne 8+/10. Kilka bolączek jest ale nie denerwują jakoś znacząco - zrzucam to na karb pośpiechu, ale i fakt, że to gra powstała ze zbiórki na Kickstarterze. Mimo wszystko polecam chociaż widzę, że niektórych fanów Castlevanii jednak gra odrzuciła. Osobiście jestem zadowolony i być może pokuszę się o platynkę.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bloodstained: Ritual of the Night
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 03, 2020, 09:35:32 am »
https://nintendoeverything.com/bloodstained-scraps-roguelike-in-favor-of-randomizer-mode-more-switch-improvements-coming/

Cytuj
The team behind Bloodstained: Ritual of the Night has announced that its promised “Roguelike” mode has been scrapped. This had been a part of the original Kickstarter campaign as a stretch goal, but “the code that was created early in the game’s development is not currently compatible with this type of gameplay”.

While that’s unfortunate news for those that were looking forward to it, “Roguelike” will now be replaced with a new “Randomizer” mode