Autor Wątek: Zaległości growe aktualnej generacji  (Przeczytany 6011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Zaległości growe aktualnej generacji
« dnia: Lutego 26, 2018, 12:41:56 pm »
Nowy temat bo nudno ostatnio na forum i może ktoś coś wypisze swojego. Kolejność randomowa.


1. Zelda Breath of the Wild

Switch co prawda jeszcze nie zasłużył na miano abym ową konsole kupił, jednak ma tytuł, który wypada ograć. Recenzje mega wysokie, większość osób grających ocenia na 10/10. Jeżeli o mnie chodzi, to jakby gra miała u mnie chociaż 9/10, wówczas miałbym do czynienia z jedną z najlepszych gier w historii.
2. Super Mario Odyssey
Jedyne Mario jakie ukończyłem to Super Mario Bros, Super Mario World, Super Mario World 2 oraz Super Mario 64. To ostatnie niby rewolucja w branży (ode mnie bardzo wysoko 9-/10), ale jak dla mnie miał kilka wad min. nierówna zajebistość poziomów. Ta nowa część, to niby coś w tym stylu, ale mam obawy, że może podobnie jak SM64 być czymś co nie do końca zagra.
3. Uncharted The Lost Legacy
Pierwsze w kolejce do nadrobienia. Niby kumpel przeszedł, takie 7+ dla niego i z tego co wiem ponoć końcówka fajna.
4. Monster Hunter World
Gregory zachwycony, Juras uzależniony, recenzje świetne itd. Jednak mam wątpliwości czy to gra dla mnie. Chaotyczne Soulsy?
5. Resident Evil 7 Gold Edition
Gra wyszła rok temu a je nadal tego nie ograłem. Jednak niebawem wypada sprawdzić, a może nawet 8/10 będzie.
7. Prey
Dla niektórych to gra roku. Największe obawy mam, że zabłądzę na tej stacji i będę się irytował, ponieważ chyba nie ma wyznaczonego celu gdzie iść dalej.
8. Call of Duty WW2
Ukanio skończył i nie był zachwycony a grał niemal w każdego singla Coda. Zagrać i zapomnieć, gra warta max 25zeta, tak mówił.
9. Dragon Ball Fighter Z
To to poczeka na lepsze czasy jak wyjdą już wszystkie dlc itp.
10. Crash N Sane Trilogy
Jedna z ważniejszych gier do ogrania.
11. Tekken 7
Nie ma Lei, Bruca, Armora, Baeka oraz ciekawszych plansz, klimatu, godnego arcade itd. a za to masa pokemonów oraz brak wsparcia pod koksa.
Za Kazimierza może się zlituję, ale kiedy to będzie hehe.
12. Dirt 4
Wszystkie 3 części ograne a głód rajdów już na zbyt dużym poziomie.
13. Dirt Rally
Też wypada sprawdzić.
14. Hotline Miami 1 i 2
Pikseloza, ale ponoć grywalna ze świetną muzą.
15. Street Fighter 5
W końcu wypada to nabyć, teraz wersja po aktualizacjach spokojnie nadaje się do grania. Chyba to najlepsza bijatyka tej generacji.
16. Need for Speed
Może być nie za dobrze, ale nfsy zazwyczaj staram się sprawdzić.
17. Need for Speed Payback
Gość z yt Nrgeek dobrze wypowiadał się o grze.
18. Shadow of War
Na Koksie musi to świetnie wyglądać.
Jedynka grafiką robiła. Gra przejść i zapomnieć, mimo że jedynka wiała nudą, to chociaż dla samej grafy.
19. Mad Max
Sylvan chwalił, że lepsze od MGS5 hehe. Raczej nie, ale gra może mieć chociaż klimat.
20. Battlefield 1
Głównie dla grafiki, na Pro musi świetnie wyglądać.
21. Watch Dogs
Benchmark Irasa :lol:
22. Watch Dogs 2
Lupi chyba tylko z forum przeszedł.
23. Yakuza Kiwami
Yakuza Zero była świetna, mega fabuła i klimat. Jedynka na bank nie będzie tak rozbudowana bo to remaster jedynki, ale ciekawe co tam Nishiki odjebał.
24. Mass Effect Andromeda
Trylogia zaliczona, jednak ta część jest wręcz zrównana z błotem przez fanów.
25. Final Fantasy XV
Gra chyba nie dla mnie, no ale kto wie może fabuła jest chociaż ciekawa.
26. The Last Guardian
Ostatnio ogrywany Shadow był świetny. W końcu grę nadrobiłem, ale jak widzę rozgrywkę z tego to zakup środków uspokajających konieczny. Na, ale niby klimat jest.
27. Fallout 4
Jeżeli to shooter FPP to ok, jeżeli przekombinowane nie wiadomo co, to podziękuje.
28. Titanfall 2
Dobry single? Ciekawe.
29. Forza Horizon 2
Tylko demo sprawdzone.
30. Forza Horizon 3
Jak wyżej.
32. Forza Motorsport 7
Pogromca GTS?
33. Mafia 3
Dwójka była całkiem, całkiem. Tutaj jednak fani bardzo niezadowoleni.
34. Quantum Break
Ziarnistość do potęgi, no ale teraz jest koks, to wypada ograć tego pseudo exa MS.
35. PES 18
Jak na razie tylko chwile grałem jak kumpel mi pożyczył. Grało się mega dobrze, mimo że rozgrywka wolniejsza niż w P16, 17.
36. NBA2k17
Grałem bardzo długo w NBA2K11 i dla mnie to zdecydowanie najlepszy kosz ever. Późniejsze części też dobre, jednak nie aż tak. Ostatnia w jaką grałem to chwile w 2k15. Teraz wybrałem 17 z tego względu, że jest w miarę tania i nowa.
37. Hellblade
Z tego co czytałem to ciekawe doświadczenie growe.
38. Dead Rising 3
Czwórka to wiadomo, że niewypał, no ale ta część może być dobra.



Nie spodziewałem się, że aż tyle tytułów będzie i być może jakiegoś zapomniałem wymienić :neutral:
Jak już to się wpisze.















« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2018, 13:08:56 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 26, 2018, 13:21:20 pm »
7. Prey
Dla niektórych to gra roku. Największe obawy mam, że zabłądzę na tej stacji i będę się irytował, ponieważ chyba nie ma wyznaczonego celu gdzie iść dalej.
Masz zawsze znacznik celu.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 26, 2018, 13:37:24 pm »
To fajnie, już wiem co będzie kolejne po Uncharted:TLL.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 26, 2018, 13:43:18 pm »
20. Battlefield 1
Głównie dla grafiki, na Pro musi świetnie wyglądać.
To odpuść, bo w to się gra dla online.

25. Final Fantasy XV
Gra chyba nie dla mnie, no ale kto wie może fabuła jest chociaż ciekawa.
Nie, zmarnowany potencjał. Poczekaj lepiej do marca 2019 by ograć edycję ze wszystkim.

7. Prey
Dla niektórych to gra roku. Największe obawy mam, że zabłądzę na tej stacji i będę się irytował, ponieważ chyba nie ma wyznaczonego celu gdzie iść dalej.
U mnie też do ogrania, bo kocham Arcane. Ja cisnę bez znaczników, zdecydowanie większa frajda.

14. Hotline Miami 1 i 2
Pikseloza, ale ponoć grywalna ze świetną muzą.
je**ć grafę, chodzi o fun, muzę i klimat. No i wymagająca.

15. Street Fighter 5
W końcu wypada to nabyć, teraz wersja po aktualizacjach spokojnie nadaje się do grania. Chyba to najlepsza bijatyka tej generacji.
Yep.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 26, 2018, 17:07:49 pm »
26. The Last Guardian
Ostatnio ogrywany Shadow był świetny. W końcu grę nadrobiłem, ale jak widzę rozgrywkę z tego to zakup środków uspokajających konieczny. Na, ale niby klimat jest.
zdecydowanie trzeba zaopatrzyć się w środki uspokajające. Ja nie dałem rady giery przejść do końca. Klimat taki sobie, głównie przez wszechogarniające mleko i kiepską grafikę.

Cytuj
28. Titanfall 2
Dobry single? Ciekawe.
bardzo dobry, 100 razy lepszy niż bf, tylko krótki.

Cytuj
37. Hellblade
Z tego co czytałem to ciekawe doświadczenie growe.
Ja się wynudziłem. Większość gry polega na szukaniu znaczków aby przejść przez kolejne drzwi, natomiast walka jest gorsza niż w ryse. Lepiej w knacka pograć.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 26, 2018, 18:08:54 pm »
Dzięki chłopaki z info co do gier.
Na razie poleci chyba taki zestaw U:TLL, Prey, RE7:GE, SF5 oraz Crash.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 26, 2018, 19:40:37 pm »
Ominąć tak piękną historię i jedną z lepiej zaprojektowanych przygodówek przez kilka technicznych bolączek...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PSN ID: WojtqGO

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 26, 2018, 20:10:41 pm »
1. Zelda Breath of the Wild
Switch co prawda jeszcze nie zasłużył na miano abym ową konsole kupił, jednak ma tytuł, który wypada ograć. Recenzje mega wysokie, większość osób grających ocenia na 10/10. Jeżeli o mnie chodzi, to jakby gra miała u mnie chociaż 9/10, wówczas miałbym do czynienia z jedną z najlepszych gier w historii.

Słicz to jest growa patarda i już rok temu warto było kupić, a ty marudzisz w 2018r. Zelda nie ma wysokich ocen, tylko to KO dla innych pozycji w 2017r.

5. Resident Evil 7 Gold Edition
Gra wyszła rok temu a je nadal tego nie ograłem. Jednak niebawem wypada sprawdzić, a może nawet 8/10 będzie.

Jak RE VII ogrywać, to TYLKO na PSVR, tylko i wyłącznie  8)

8. Call of Duty WW2
Ukanio skończył i nie był zachwycony a grał niemal w każdego singla Coda. Zagrać i zapomnieć, gra warta max 25zeta, tak mówił.

Również mam każdego CoD zaliczonego, a WW II był niezwykle smacznym kąskiem.

10. Crash N Sane Trilogy
Jedna z ważniejszych gier do ogrania.

Raczej zestawów gier. Nie tocz raka. Ogrywaj nowe gry, a nie odgrzewane kotlety.  :evil: Bo zamiast wydać gotówkę na świeże tytuły, będziesz grał w reedycje, reedycji i inne Kolosy....

11. Tekken 7
Nie ma Lei, Bruca, Armora, Baeka oraz ciekawszych plansz, klimatu, godnego arcade itd. a za to masa pokemonów oraz brak wsparcia pod koksa.
Za Kazimierza może się zlituję, ale kiedy to będzie hehe.

Tej grze nawet kombo 4k+60 k/s nie pomorze, uwierz. Tych postaci brakuje, fakt, ale nie jest źle z Tekkeńcem Siódmym, rzekłbym, że jest (bardzo)dobrze.

14. Hotline Miami 1 i 2
Pikseloza, ale ponoć grywalna ze świetną muzą.

Audio i grywalność 10/10, ogrywaj na Vicie.

15. Street Fighter 5
W końcu wypada to nabyć, teraz wersja po aktualizacjach spokojnie nadaje się do grania. Chyba to najlepsza bijatyka tej generacji.

A taka miała być na dzień dobry  :-?

18. Shadow of War
Na Koksie musi to świetnie wyglądać.
Jedynka grafiką robiła. Gra przejść i zapomnieć, mimo że jedynka wiała nudą, to chociaż dla samej grafy.

Nie wygląda świetnie, ani na One X, ani na PC (posiadam obie wersje). Na One X prezentuje się (bardzo)dobrze, takie 7-8/10 maks. Na PC dałbym z czystym sumieniem 8/10 za grafikę.
Jak ograłeś Asasyna. Zero Dawn, to kulek ci nie urwie.   

19. Mad Max
Sylvan chwalił, że lepsze od MGS5 hehe. Raczej nie, ale gra może mieć chociaż klimat.

Sylvan chwalił, że lepsze od MGSV, bo dla Sylvana tak jest. Nie musisz się zgadzać z moim zdaniem, bo każdy ma prawo do własnej opinii. Jak już wspominałem, obie kupiłem kilka dni przed premierą.
W MGS V grało mi się dobrze, ale po dwóch podejściach odłożyłem na półkę, a Mad Maksa skończyłem niedługo po zakupie.
Ciekawy świat, śliczna (wówczas) grafika, bohater, system walki, wrzucająca 4ty bieg pod koniec oś fabularna, a w MGSV powtarzasz to co powtarzałeś niedawno. Podobno, bo jak wspomniałem po może 4 godzinach gry, powędrowała na półkę i tam pozostała.

Choć zawsze w Sylwka chce ją włączyć, ponieważ w urodziny gracza jest dostępna specjalna scenka  :P

20. Battlefield 1
Głównie dla grafiki, na Pro musi świetnie wyglądać.

To się spóźniłeś. Na premierę mocna 9/10, ale teraz się zestarzała, choć multi genialne i wciąż gra się kapitalnie.

23. Yakuza Kiwami
Yakuza Zero była świetna, mega fabuła i klimat. Jedynka na bank nie będzie tak rozbudowana bo to remaster jedynki, ale ciekawe co tam Nishiki odjebał.
Rewelacja. Od kilku miesięcy mam na dysku swoja recenzję, ale jakoś ciężko jej się zakolegować z forumkiem. Może jutro wrzucę.

24. Mass Effect Andromeda
Trylogia zaliczona, jednak ta część jest wręcz zrównana z błotem przez fanów.
Trylogia jest wybitna, Andromedę po kilku godzinach usunąłem z dysku. Podobno nie jest zła, ale są ciekawsze gry.

25. Final Fantasy XV
Gra chyba nie dla mnie, no ale kto wie może fabuła jest chociaż ciekawa.
Nie jest, nie marnuj 40 godzin życia.

27. Fallout 4
Jeżeli to shooter FPP to ok, jeżeli przekombinowane nie wiadomo co, to podziękuje.

Fabuła taka sobie (choć ma momenty), ale .... piękno eksploracji świata post apo i ta genialna ścieżka dźwiękowa  :puppy-eyes:

28. Titanfall 2
Dobry single? Ciekawe.
Dobry, nawet bardzo plus bardzo miodne multi i wzór pod względem optymalizacji.

29. Forza Horizon 2
Tylko demo sprawdzone.
30. Forza Horizon 3
Jak wyżej.

Hori Druga - śliczna, rewelacyjna gra. jeden z najcudowniejszych eksów na One. Hori III nie bez powodu uznana za najpiękniejszą, najlepszą grę wyścigową 2016r.  :roll:

32. Forza Motorsport 7
Pogromca GTS?
FM7 86% vs 75% GTS i wszyto jasne.  :grin:

33. Mafia 3
Dwójka była całkiem, całkiem. Tutaj jednak fani bardzo niezadowoleni.
Mafia II >>>> Trójka, choć ta ostatni i tak całkiem dobra jest, ale to nie to - ścieżka dźwiękowa 10/10.

34. Quantum Break
Ziarnistość do potęgi, no ale teraz jest koks, to wypada ograć tego pseudo exa MS.

Tak jak inFamous, bardzo dobra gra, ale to nic wybitnego. Na One X faktycznie dużo lepiej wygląda, ale rządzi i tak glorius PCMR ver.  :angel:

35. PES 18
Jak na razie tylko chwile grałem jak kumpel mi pożyczył. Grało się mega dobrze, mimo że rozgrywka wolniejsza niż w P16, 17.
Możemy pograć. Lubiłem grać w PES z Leszkiem  :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 26, 2018, 22:48:28 pm »
1. Zelda Breath of the Wild
Switch co prawda jeszcze nie zasłużył na miano abym ową konsole kupił, jednak ma tytuł, który wypada ograć. Recenzje mega wysokie, większość osób grających ocenia na 10/10. Jeżeli o mnie chodzi, to jakby gra miała u mnie chociaż 9/10, wówczas miałbym do czynienia z jedną z najlepszych gier w historii.
2. Super Mario Odyssey
Jedyne Mario jakie ukończyłem to Super Mario Bros, Super Mario World, Super Mario World 2 oraz Super Mario 64. To ostatnie niby rewolucja w branży (ode mnie bardzo wysoko 9-/10), ale jak dla mnie miał kilka wad min. nierówna zajebistość poziomów. Ta nowa część, to niby coś w tym stylu, ale mam obawy, że może podobnie jak SM64 być czymś co nie do końca zagra.
Akurat SMO jest taką grą, że spodoba się chyba każdemu. To już prędzej Zelda może Ci nie podejść.

Moje zaległości wyglądają mniej więcej tak (wymieniam gry, w które koniecznie będę chciał kiedyś zagrać):

- Horizon
- Uncharted 4
- Dishonored 2
- Prey
- Fallout 4
- Tyranny
- Arms
- Celeste
- NieR: Automata
- RE7
- Pillars of Eternity: The White March
- Life is Strange

To tak w wielkim skrócie ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 26, 2018, 23:28:58 pm »

Moje zaległości wyglądają mniej więcej tak (wymieniam gry, w które koniecznie będę chciał kiedyś zagrać):

- Horizon
- Uncharted 4
- Dishonored 2
- Prey
- Fallout 4
- Tyranny
- Arms
- Celeste
- NieR: Automata
- RE7
- Pillars of Eternity: The White March
- Life is Strange

To tak w wielkim skrócie ;)



POK mój e-kolego, widzę, że zakup Słicza spowodował nielichą kupkę wstydu. Sprawie nie pomaga fakt, że taki Fallout4, bądź Tyranny, to gry na dziesiątki godzin.
Zasadniczo same znakomitości. Ja bym jednak U4 na pierwszy ogień polecił, bo jednak kombo jakość, piękna grafika, a także fakt, ze w 14 godzinach się wyrobisz, spowoduje, że szybko ją odhaczysz.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 27, 2018, 09:11:08 am »
Problem w tym, że jeszcze nie mam PS4 ;) Mógłbym kupić konsolę, ale i tak na razie nie mam zbyt wiele czasu na granie. Dlatego planuję zakup w drugiej połowie roku. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 27, 2018, 09:47:29 am »
Sprawie natomiast pomaga fakt, ze fallout 4 to szajs i mozna spokojnie odpuscic.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 074
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 27, 2018, 10:32:08 am »
Sylvan a co ty zaległości nie masz?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 27, 2018, 12:48:41 pm »
Gier wychodzi tyle, że nawet Hakoom ma zaległości  :whistle:

A ja czasami kupię daną pozycje, która leżakuje sobie na półce.

Niemniej jakbym miał wymienić, to będzie to leciało tak:

- Yakuza 0;
- Mario + Rabbids: Kingdom Battle;
- Yooka-Laylee;
- Wasteland II;
- Gears of War: Ultimate Edition;

Bo jak tego MGS V nie skończyłem przez dwa lata, a RE VII pod VR stoi w miejscu, to ten stan rzeczy raczej zmianie nie ulegnie.   :-?

Problem w tym, że jeszcze nie mam PS4 ;) Mógłbym kupić konsolę, ale i tak na razie nie mam zbyt wiele czasu na granie. Dlatego planuję zakup w drugiej połowie roku. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Jak to :o Byłem pewny, że przez lata mam cię w liście znajomych  :oops:

Słicz jest o tyle uniwersalny, że w przeciwieństwie do poprzedników, wychodzi nań sporo dużych gier od innych wydawców (Skyrim, Doom). Zatem można śmiało darować sobie inne konsole.
No ale jednak warto mieć mimo wszytko alternatywę w postaci PS4/One. Jednak te konsole mają swoje perełki tak odmienne od tego, co Niny oferuje - np. wybitny Bloodborne. :yes_anim:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 27, 2018, 12:57:52 pm »
Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem Switcha i nie wyobrazam sobie, żeby to była moja główna konsola. Gry od innych wydawców to nadal jednak wyjątki.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 27, 2018, 13:01:57 pm »
A to już zależy kto, ile gra. Skoro POK nie ma specjalnie dużo czasu, to zapewne ledwo nadrabia to co na Słiczu wychodzi.
Chociaż jakbym miał wybrać, to się zgodzę - PS4/Xbox/PC jako baza, a taki Słicz jaki insertujący dodatek do grania głównego. Dodatek, który co kilka miesięcy prezentuje graczom gry z najwyższej półki.


Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 27, 2018, 17:56:32 pm »
Cytuj
Słicz jest o tyle uniwersalny, że w przeciwieństwie do poprzedników, wychodzi nań sporo dużych gier od innych wydawców (Skyrim, Doom).
Aż dwie gry,  jedna mająca 7 lat pochodząca z zeszłej generacji, a druga niegrywalna w 20 fpsach.

A teraz poważnie pytam, są jakieś ciekawe gry na słicza oprócz zeldy?

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 27, 2018, 18:25:59 pm »
Cytuj
Słicz jest o tyle uniwersalny, że w przeciwieństwie do poprzedników, wychodzi nań sporo dużych gier od innych wydawców (Skyrim, Doom).
Aż dwie gry,  jedna mająca 7 lat pochodząca z zeszłej generacji, a druga niegrywalna w 20 fpsach.

A teraz poważnie pytam, są jakieś ciekawe gry na słicza oprócz zeldy?

Mario, xenoblade 2 do tego zelda co daje min 200h grania.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 27, 2018, 18:59:03 pm »
xeno tak patrzę i widzę że nie jest to gra dla mnie.

Jakieś jeszcze propozycję? Mam ochotę sobie kupić  nową konsolę tylko jakoś nie mogę znaleźć nic co by mnie przekonało.

Na switchu tylko w zelde bym pograł a na xboxie w gearsy. Poza tymi dwoma grami nic więcej nie widzę dla siebie :???:.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2018, 19:00:38 pm wysłana przez Wulfen »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 27, 2018, 20:11:15 pm »
Cytuj
Słicz jest o tyle uniwersalny, że w przeciwieństwie do poprzedników, wychodzi nań sporo dużych gier od innych wydawców (Skyrim, Doom).
Aż dwie gry,  jedna mająca 7 lat pochodząca z zeszłej generacji, a druga niegrywalna w 20 fpsach.

A teraz poważnie pytam, są jakieś ciekawe gry na słicza oprócz zeldy?

Ja podałem tylko dwa przykłady, a tych gier jest więcej - L.A Noire, czy Fifa 18. Generalnie chodzi o to, że na sprzęcie Niny nie będzie tak, że tylko Mariany i Zeldy + coś dla dzieciaków.
A świetnych gier jest od groma. Musisz sobie tylko wybrać, co cię interesuje.

W kwestii Doomiastego, to ten chodzi jak większość eksów Sony, czyli do 30 k/s, więc nie powinno przeszkadzać. :)
Gra jest bardzo grywalna, a w formie przenośnej robi kapitalne wrażenie i basta  :evil:

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 27, 2018, 20:40:21 pm »
Ja podałem tylko dwa przykłady, a tych gier jest więcej - L.A Noire, czy Fifa 18.
:lol:
Jak to niby ma przekonać, do zakupu kogokolwiek, kto posiada ps4?
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 27, 2018, 20:40:47 pm »
xeno tak patrzę i widzę że nie jest to gra dla mnie.

Jakieś jeszcze propozycję? Mam ochotę sobie kupić  nową konsolę tylko jakoś nie mogę znaleźć nic co by mnie przekonało.

Na switchu tylko w zelde bym pograł a na xboxie w gearsy. Poza tymi dwoma grami nic więcej nie widzę dla siebie :???:.
Ja gram w mario i jeśli ktoś lubi platformery, to na tej generacji nie wiem czy znajdzie coś lepszego.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 27, 2018, 20:41:47 pm »
Ja podałem tylko dwa przykłady, a tych gier jest więcej - L.A Noire, czy Fifa 18.
:lol:
Jak to niby ma przekonać, do zakupu kogokolwiek, kto posiada ps4?
Ano to, co przekonało np mnie, posiadacza ps4. Siedzę sobie właśnie w hotelu i mogę odpalić Mario, czy tam LA Noire, czy innego Zelda.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 27, 2018, 21:16:29 pm »
Ja podałem tylko dwa przykłady, a tych gier jest więcej - L.A Noire, czy Fifa 18.
:lol:
Jak to niby ma przekonać, do zakupu kogokolwiek, kto posiada ps4?

Z Wulfenem taki czepliwy się zrobiłeś, jakby jednemu jakiś iras, a drugiemu becet weszli na konta.  :-x

To są tylko przykłady. Jedne z wielu. Słicz jest tym, czym miała być taka Vita. Bo sama Vita była rewelacyjna, ale jako konsola skończyła, jak skończyła, ponieważ ma mało gier.
Do dziś się dziwie, że nie konwertowali na ten sprzęt gier z dużych konsol.

Słicz to umożliwia. Tak jak windomeral napisał. Siedzi sobie chłopak w hotelu i gra bawiąc się znakomicie. Bo właśnie w formie przenośnej ta konsola sprawdza się kapitalnie.

Ja uważam, że już po pierwszych 4 miesiącach od premiery warto było wydać te 1400-1600zł za tę konsolę (no ok, jakby ktoś żadnej nie miał i chciał jedną, raczej poleciłbym PS4/Xbox One, ale rozważamy przypadek, że gracz już jedna ma), a teraz jak się ją kupi, to tylko się zastanawiać, które dobra brać w pierwszej kolejności.  :grin:



Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 27, 2018, 22:12:31 pm »
- Gears of War: Ultimate Edition;

Nie tocz raka. Ogrywaj nowe gry, a nie odgrzewane kotlety.  :evil: Bo zamiast wydać gotówkę na świeże tytuły, będziesz grał w reedycje, reedycji i inne kopiuj-wklej Forzy....

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 27, 2018, 22:46:25 pm »
xeno tak patrzę i widzę że nie jest to gra dla mnie.

Jakieś jeszcze propozycję? Mam ochotę sobie kupić  nową konsolę tylko jakoś nie mogę znaleźć nic co by mnie przekonało.

Na switchu tylko w zelde bym pograł a na xboxie w gearsy. Poza tymi dwoma grami nic więcej nie widzę dla siebie :???:.
Jeśli nie lubisz platformówek i gier z Mario, to Switch raczej nie jest dla Ciebie. Obecnie główne tytuły, dla których warto kupić konsolę to:

- The Legend of Zelda: Breath of the Wild (97%*)
- Super Mario Odyssey (97%)
- Mario Kart 8 Deluxe (92%)
- Bayonetta 2 (91%)
- Mario + Rabbids: Kingdom Battle (85%)
- Xenoblade Chronicles 2 (83%)
- Splatoon 2 (83%)

Jeśli nie widzisz tu dla siebie nic poza Zeldą, to lepiej sobie darować zakup lub poczekać, aż konsola stanieje i wyjdzie na nią więcej gier. Ja obecnie mam na Switchu już coś około 400-450 godzin natrzaskane 8)

*średnia z metacritic
http://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/switch/metascore

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 27, 2018, 23:27:23 pm »
- Gears of War: Ultimate Edition;

Nie tocz raka. Ogrywaj nowe gry, a nie odgrzewane kotlety.  :evil: Bo zamiast wydać gotówkę na świeże tytuły, będziesz grał w reedycje, reedycji i inne kopiuj-wklej Forzy....

Napisał Master_666, który ogrywa 4 gry na krzyż, ale na PS4 ma platynę w Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back, Crash Bandicoot: Warped, Dishonored Definitive Edition , Raczet i Klank.



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 28, 2019, 15:08:39 pm »
Trochę gier nadrobiłem. Z poprzednio podanej w tym temacie listy:
- Horizon
- Uncharted 4
- Dishonored 2
- Prey
- Fallout 4 (co prawda nie przeszedłem, ale pograłem nawet sporo)
- Tyranny
- Arms
- Celeste
- NieR: Automata
- RE7
- Pillars of Eternity: The White March
- Life is Strange (przeszedłem na kompie pierwszy sezon, po czym okazało się, że nie mam reszty, a byłem przekonany, że kupowałem całość)


Natomiast na chwilę obecną moja lista priorytetów wygląda tak:
- God of War
- Uncharted 4: Zaginione Dziedzictwo
- Spiderman
- RDR 2
- Killzone SF (kupione)
- Prey (kupione)
- NieR: Automata
- Woja Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (kupione; dziś planuję zacząć :D)
- LoZ: BotW DLC (kupione)
- Xenoblade 2 Torna (kupione)
- RE2 Remake
- Dragon Age Inkwizycja (kupione)
- MGS 5 (kupione)

Lista oczywiście nie jest pełna. Na pewno też o czymś zapomniałem. Do tego co jakiś czas lubię sobie dobrego indyka ograć. No i mam kilka gier już zaczętych. Zatem trochę roboty mnie czeka nim się ze wszystkim uporam ;)

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 28, 2019, 21:54:12 pm »
Trochę gier nadrobiłem. Z poprzednio podanej w tym temacie listy:
- Horizon
- Uncharted 4
- Dishonored 2
- Prey
- Fallout 4 (co prawda nie przeszedłem, ale pograłem nawet sporo)
- Tyranny
- Arms
- Celeste
- NieR: Automata
- RE7
- Pillars of Eternity: The White March
- Life is Strange (przeszedłem na kompie pierwszy sezon, po czym okazało się, że nie mam reszty, a byłem przekonany, że kupowałem całość)


Natomiast na chwilę obecną moja lista priorytetów wygląda tak:
- God of War
- Uncharted 4: Zaginione Dziedzictwo
- Spiderman
- RDR 2
- Killzone SF (kupione)
- Prey (kupione)
- NieR: Automata
- Woja Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (kupione; dziś planuję zacząć :D)
- LoZ: BotW DLC (kupione)
- Xenoblade 2 Torna (kupione)
- RE2 Remake
- Dragon Age Inkwizycja (kupione)
- MGS 5 (kupione)

Lista oczywiście nie jest pełna. Na pewno też o czymś zapomniałem. Do tego co jakiś czas lubię sobie dobrego indyka ograć. No i mam kilka gier już zaczętych. Zatem trochę roboty mnie czeka nim się ze wszystkim uporam ;)

Chyba największe zaskoczenie czeka Cię przy preyu. Pozostałe tytuły to raczej pewniaki (poza dragon age, bo to kupa :P) i wiadomo, czego się po nich spodziewać ☺️

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 28, 2019, 22:58:16 pm »
Serię Dishonored bardzo lubię (zostało mi jeszcze DLC do dwójki do ogrania - już kupione), więc i Prey zapewne mi się spodoba. Ale i z DA myślę, że będę zadowolony, skoro nawet Andromedę uważam za dobrą grę (choć oczywiście nie tak dobrą jak poprzednie części ME).

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 28, 2019, 22:58:36 pm »
Chyba największe zaskoczenie czeka Cię przy preyu.
Pokuszę się o stwierdzenie, że Ci zazdroszczę, jeśli jeszcze tego nie ograłeś.Już to kiedyś pisałem ale jak dla mnie jedna z lepszych gier tej generacji. Ale nie ma co polecać za bardzo bo się można tylko potem rozczarować, że "ochy i ahy", a tytuł nie podszedł - a miało być tak pięknie. Powiem tylko, że jak lubisz w grach dobry scenariusz sf, wybór swojego stylu gry,  (widziałem, że grasz w Mankind Divided), to PREY powinien Ci spasować.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 29, 2019, 07:08:15 am »
Dla mnie Prey: mechanika 10/10, historia 8/10, grafika 5/10, zakończenie(a) 1/10

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 29, 2019, 23:33:01 pm »
Dlaczego grafa tak nisko? Chyba ma ten sam poziom grafiki, co Dishonored II, czyli raczej na 7-8/10.

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 30, 2019, 06:48:19 am »
Też nie wiem, ale w recenzjach też spotykałem. Narzekania na grafikę, a wg mnie nie jest tak źle. Jakiegoś większego szału nie ma, ale nie można powiedzieć, że grafika w Preyu jest brzydka.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 30, 2019, 08:57:44 am »
Otóż to. Nie jest to najwyższa półka, ale jest spoko. I aż tak dużego narzekania na zakończenie też nie rozumiem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 719
  • Reputacja: 74
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 30, 2019, 12:07:41 pm »
Otóż to. Nie jest to najwyższa półka, ale jest spoko. I aż tak dużego narzekania na zakończenie też nie rozumiem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka



Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Przyznam, że rozczarowanie było maksymalne.

A grafika nie siedzi mi designem art deco, który twórcy zerżneli z bioshock, a który.pasuje jak pięść do oka. No i animacji postaci powstydzilyby się tytuly z PS2

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 30, 2019, 14:15:41 pm »
Myślałem że mówisz o jakichś fabularnych rozwiązaniach w zakończeniu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 30, 2019, 14:37:13 pm »
Myślałem że mówisz o jakichś fabularnych rozwiązaniach w zakończeniu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Też tak myślałem. Ale i że stwierdzeniem ze spoilera też się nie zgadzam. Wszystko jest dobrze skonstruowane i zakończenie dobrze wpisuje się w całą konwencję gry. Trzeba pamiętać, że Prey to nie jest typowa strzelanka.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 30, 2019, 15:24:50 pm »
Znaczy nie dodałem tego ale też się absolutnie nie zgadzam ani z zarzutami o zakończenie ani tymi o grafikę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Zaległości growe aktualnej generacji
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 07, 2020, 00:26:19 am »
Jako że kolejną generację zacznę pewnie od Xboxa, to muszę się skupić obecnie na exach na PS4. Najważniejsze, które zostały mi jeszcze do zaliczenia:

- Persona 5 (jednak przeraża mnie długość gry i trochę nie łapię klimatu)
- Journey (kupione)
- NieR: Automata
- Spider-Man
- The Last Guardian (na ICO się trochę zawiodłem, a SotC mi nie podszedł; zobaczymy jak z tą grą będzie)
- Death Stranding (chociaż jakoś mnie do tej gry nie ciągnie, podobnie jak do MGS5, którego kiedyś kupiłem za grosze)
- Detroit: Become Human (mam w PS+)
- Days Gone (wiem, że średniak, ale mimo to chciałbym kiedyś zagrać)

Plus oczywiście The Last of Us 2. Muszę jeszcze ograć w końcu dodatek do jedynki.