Autor Wątek: Xbox Series X  (Przeczytany 149349 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Xbox Series X
« Odpowiedź #600 dnia: Stycznia 20, 2024, 18:12:29 pm »
Jest to bardzo prawdopodobne. Dzisiaj widziałem jakąś wrzutę rzekomo z amerykańskiego Wallmarta, gdzie Starfield ma zostać wycofany ze sprzedaży pudełkowej do 5 lutego. Ta informacja plus brak wydania fizycznego Hellblade 2, może choć nie musi, zwiastować koniec produkcji series x, w niedalekiej przyszłości.. 


Tak i z tego samego powodu Avowed i Indiana wyjdą na płytach. Żadnego końca produkcji series x nie będzie, co to za pomysły.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2024, 18:16:54 pm wysłana przez Moldar »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #601 dnia: Stycznia 20, 2024, 18:22:48 pm »
Jest to bardzo prawdopodobne. Dzisiaj widziałem jakąś wrzutę rzekomo z amerykańskiego Wallmarta, gdzie Starfield ma zostać wycofany ze sprzedaży pudełkowej do 5 lutego. Ta informacja plus brak wydania fizycznego Hellblade 2, może choć nie musi, zwiastować koniec produkcji series x, w niedalekiej przyszłości.. 


Tak i z tego samego powodu Avowed i Indiana wyjdą na płytach. Żadnego końca produkcji series x nie będzie, co to za pomysły.
Póki co, to tylko spekulacje. Do końca roku będzie wiadomo.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #602 dnia: Stycznia 20, 2024, 18:27:05 pm »
Tylko to trochę durne spekulacje, prędzej wyjdzie series x digital ( który finalnie ponoć został skasowany) niż całkowite zaprzestanie produkcji series x. Ledwo kupili Acti, które może dać im sporego boosta pod koniec tego roku.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #603 dnia: Stycznia 22, 2024, 14:10:24 pm »
Jest to bardzo prawdopodobne. Dzisiaj widziałem jakąś wrzutę rzekomo z amerykańskiego Wallmarta, gdzie Starfield ma zostać wycofany ze sprzedaży pudełkowej do 5 lutego. Ta informacja plus brak wydania fizycznego Hellblade 2, może choć nie musi, zwiastować koniec produkcji series x, w niedalekiej przyszłości..

Nie, Microsoft od dłuższego czasu przestawia się na full digital, w końcu Game Pass jest możliwy tylko w takiej postaci. To sprzyja zmianom nawyków graczy. Gry na Xboxa w pudełkach sprzedają się w dużo mniejszych nakładach, więc sklepy (nie tylko Walmart) powoli zaczynają redukować miejsce przeznaczone dla Xboxa. Dla MS sprzedaż cyfrowa to większy zarobek, zwłaszcza w przypadku gier 1st party. Z drugiej strony ma też minusy. Gry na PS5 sprzedają się wciąż lepiej na płytach niż w cyfrze (60-70%), więc może być ciężko MS przekonać tego typu klientów do swojego sprzętu (zwłaszcza, jeśli pozbędą się napędu). Oczywiście, nie oznacza to, że każdy kto kupuje gry na płytach, w ogóle nie patrzy na produkty cyfrowe. Ponadto mniejsza obecność w sklepach powoduje, że zainteresowanie Xboxem słabnie, zwłaszcza wśród casuali. Z drugiej strony MS chce nadrobić zeszłą generację i związać bardziej graczy ze swoją marką.

Hellblade 2 w digitalu ma sens, bo będzie to gra mniejsza i tańsza. Wydawanie na płycie podniosłoby cenę pewnie o ok 10$ (albo i więcej), a to tworzy barierę psychologiczną.

Zostanie im series s, który ponoć jakoś tam się sprzedaje i ten mityczny już gamepass. M$ zaczyna być ofiarą właśnie gp.

XSS i XSX sprzedają się chyba podobnie, gdzieś chyba o tym było. Pokazuje to jednak, że tańszy model wcale nie oznacza większego zainteresowania. GP ponoć jest gdzieś w okolicach 30 mln (właśnie sprawdziłem i kilka dni temu analitycy podali, ze przewidują 33 mln ), ostatnia oficjalna liczba to 25 mln. Wzrost zwolnił znacząco, MS nie osiąga tych liczb co zamierzał i zaczynają to ukrywać, podobnie jak ilość sprzedawanych konsol. Teraz na topie jest "zaangażowanie", w myśl polityki MS, aby chwalić się tylko pozytywnymi danymi. MS jest ofiara wielu swoich decyzji, a może raczej Xbox jest ofiarą. Gry na PC, GP na PC, gry Day One na GP. Wszystko to rozwadnia markę i rzutuje na nią w oczach graczy. A jak dodamy do tego problemy z grami, mamy obecną sytuację.

Według mnie MS powinien był skupić się na konsoli, bo razem z nią GP zyskiwałoby użytkowników. PC ma pewną bazę graczy, którzy mogą skorzystać na GP, ale z drugiej strony konkurencją jest Steam - gracze niechętnie porzucą swoją bibliotekę tytułów, którą latami budowali. Epic ma z tym problem, spotyka się z dużym oporem. Nie każdy kupujący Xboxa miał by GP, ale przy odpowiednio dużej sprzedaży te liczby byłyby większe. MS jednak wybrał taki dziwny model, co zaznaczał nie raz w wywiadach - sprzedaż konsol nie jest najważniejsza. W przyszłości pewnie tak, ale najpierw musimy tam dotrzeć, a konsole są tutaj dobrym przekaźnikiem.

Dlatego uważam, że to co robi Sony z PC wcale nie jest dobre, choć mam nadzieję, iż jeszcze długo gry na konsole będą miały priorytet. Na pewno jednak już teraz wpłynęło to na sprzedaż (co może śmiesznie brzmi, bo PS5 sprzedaje się jednak świetnie, ale zobaczymy na końcu generacji, bo ja mówię o różnicach rzędu kilku milionów), a Day One zrobiłby to jeszcze bardziej, choć wciąż będzie sporo ludzi, który wybiorą konsolę zamiast PC.

Tylko to trochę durne spekulacje, prędzej wyjdzie series x digital ( który finalnie ponoć został skasowany) niż całkowite zaprzestanie produkcji series x. Ledwo kupili Acti, które może dać im sporego boosta pod koniec tego roku.

XSX digital albo nowa generacja, bo i takie plotki krążą (co jeśli jest prawdą, to znowu pokazuje brak zrozumienia problemu, bo konsola nim nie jest). Zakup Activision jakiegoś boosta pewnie w końcu da (już teraz MS może się chwalić dochodami, które nie są ich sukcesem tylko właśnie ActiBlizz), ale czy dużego? Aby zamknąć transakcję MS musiał bardzo się natrudzić, a ich rozwiązania w teorii przesuwają w czasie wiele korzyści, jakie płyną z takiego zakupu. Poza tym, MS chyba dostrzega, że GP ma wpływ na sprzedaż gier (co sami w końcu przyznali) i w przypadku Activision i ich gier, muszą być ostrożni.

A co do tego, że piszemy tu o szalonych spekulacjach - kiedyś nie do pomyślenia było, że taka transakcja jak zakup Activision jest możliwa. Albo, że kupując taką firmę wraz z jej IP, może nie oznaczać to, iż te gry będą na wyłączność. Tak samo z przyszłością Xboxa. Pamiętam jak pisałem kiedyś, że GP jest taką trochę ostatnią deską ratunku dla marki i gdyby nie to, może nie byłoby następnej konsoli. W mailach szefostwa Xboxa pojawiają się takie teorie, choć niby trochę z kontekstu wyjęte. Branża się zmieniła bardzo przez te 20/25 lat. 

Mi nie chce się wierzyć w to, że MS przeżuci produkcję konsol na zewnętrzne firmy, ale nie mogą zaprzeczyć, iż pewien sens w tym jest. Uważam jednak, że to mogłoby już definitywnie pogrzebać Xboxa (przynajmniej jako konsolę). Z drugiej strony bardzo dziwne (dla mnie) rzeczy wyszły z wewnętrznych dokumentów MS. Kiedyś myślałem, że ludzie, który tam pracują naprawdę wiedzą co robią. Philla mogę nie lubić i nie podzielam entuzjazmu części graczy co do niego, ale wydawał się mieć pewne pojęcie o branży (choć też przez niego Xbox się miotał w poprzedniej generacji). Teraz już tak nie uważam, choć wciąż doceniam, że czasem (słowo klucz) bywa bardzo szczery.

MS zaczyna zmieniać swoje podejście, bo widzi, że dotychczasowe nie działa tak jak zakładali. Może to oznaczać, że zrobią wiele ruchów, które nie będą popularne w świecie konsolowców. Niemniej będą to robić, bo dla nich Xbox ma być jako usługa w większości domów. Nie interesują ich zarobki na poziomie tego, co generuje konkurencja (w przeciwnym razie mogliby dalej iść drogą obraną przez X360) tylko znacznie większe. Dlatego, choć obecnie ich sytuacja nie wygląda ciekawie, nie oznacza to, że ostateczni nie odniosą sukcesu. Pytanie, które już kiedyś zadawałem, czy wytrwają do tego momentu? Niby stać ich na to, a mimo to działają jak wszystkie firmy i licząc pieniądze, tną koszty. A o ile się nie mylę, Xboxy nie doczekały się żadnego odświeżenia wnętrza i dalej każda konsola to strata da firmy. Sony zrobiło już kilka rewizji łącznie z odświeżeniem całości. Dziwna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2024, 16:54:15 pm wysłana przez Zielarz »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #604 dnia: Stycznia 26, 2024, 10:09:09 am »
MS wydaje się robić dalsze kroki ku digital only - fala zwolnień przetacza się przez dywizję gier firmy (większość dotyczy chyba ActiBlizz), w tym zamknięte zostają działy odpowiedzialne za wdrażanie gier na płytach do sklepów. Nie oznacza to jeszcze, że firma kończy z takim modelem sprzedaży, ale wygląda to na kolejny poważny krok ku temu:

https://x.com/JezCorden/status/1750590022842278391?s=20

Jak już pisałem, mam wrażenie, że robią to za szybko, zwłaszcza, jeśli Sony dalej będzie sprzedawało konsolę z napędem (na co raczej wciąż się zanosi, patrząc na sprzedaż gier w pudełkach).

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #605 dnia: Stycznia 27, 2024, 13:13:57 pm »
Zaktualizowałem XSX.
Emulatory co miałem przestały działać po blokadach ms, ale wykupiłem zestaw developerski i teraz śmiga wszystko jeszcze lepiej po aktualizacjach.
Koszt dev mode to 59 plus podatek wyszło lekko ponad 72zł.
Polecam wszystkim posiadaczom XSX.
Macie dostęp to ogromu gier od 8 bitowców po X360.
Na tym ostatnim to nadal drobne kroki, ale też w sumie nie sprawdzałem na najnowszej aktualizacji Xenia Canary jak teraz gry działają.
Jak wgrywać emulatory, gry, tekstury, mody, jak ustawiać apki to najlepiej obczić kanał Archades Game i ReviveMe.

Dev mode pobieracie z ms store, a później to wykupujecie i aktywujecie z linka ms.

Tutaj macie dostęp do apek.
https://xboxdevstore.github.io/

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #606 dnia: Lutego 05, 2024, 11:55:00 am »
Wygląda na to, że MS faktycznie szykuje grunt pod wydawanie gier na inne platformy. Ludzie, którzy są nijako głosem MS w mediach, pisali już o kilku mniejszych grach, dziś dorzucili do tego Starfield czy Indiana Jones, przebąkują już nawet o Halo. W ich obecnej pozycji, jakiej znajduje się marka, ma to sens i bardzo możliwe, że doprowadzi w końcu do porzucenia Xboxa jako konsoli i zmianie w usługę (albo Game Pass zmieni się w Xboxa, ale pewnie nie, raczej będzie działał w ramach aplikacji Xbox). Pewnie następny Xbox wyjdzie, ale czy będzie długo na rynku i co będzie dalej?

Ciekawe jest, że Sony przez te trzy lata inwestowało w zmniejszanie kosztów produkcji konsoli, robiło zmiany po cichu i wypuściło w końcu Slima. MS ma sprzęt, do którego od początku musiał dopłacać i chyba tak jest do dziś, nie robi przy tym zmian. Plany firmy co do odświeżenia konsoli ponoć się zmieniły i według niektórych osób w ogóle takowego nie będzie. Po prostu Xbox Series Next wyjdzie wcześniej (ponoć digital, czyli tak jak miało być z odświeżonym XSX).

Wracając do gier od MS - myślę, że faktycznie na razie będzie to wyglądało jak działanie Sony na PC, czyli mogą wypuszczać gry jakiś czas po premierze na Xboxie i PC. Przy okazji mogą wybierać, jakie to będą gry. Z czasem jednak nie zdziwiłbym się, gdyby uznali, że jest w tym za dużo pieniędzy dla nich, bo GP ograniczył im dochody z gier, które nie są uzupełniane przez przychody z usługi. Jak już pisałem, MS potrzebuje konsoli do sprzedawania GP, ale nie musi to być ich własna konsola (co ma o tyle sens, że nie muszą się bawić w koszty z tym związane). Ich usługa raczej nie wyjdzie na PlayStation i sprzęt Nintendo, Japończycy na to nie pójdą. MS może za to wydawać gry na ich konsole, czerpać z tego zyski i powiększyć swój fanbase, a za np. dziesięć lat zadziałać agresywnie, i powiedzieć "od teraz wszystkie nasze gry będą dostępne wyłącznie w usłudze GP". Jest to bardzo ryzykowne działanie, ale myślę, że możliwe (choć dałbym temu tak z 50% szans, pewnie zrobiliby to bardziej "na miękko").

Tak czy inaczej, na wiosnę mamy poznać nową strategię firmy. MS na razie siedzi cicho. Szkoda mi tych zmian, według mnie MS ma wszystko aby być na równi z Sony, tylko jak już pisałem, oni tego nie chcą bo celują znacznie wyżej i mają swój pomysł na to.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #607 dnia: Lutego 05, 2024, 15:02:46 pm »
Szalenie ciekawa zmiana w branży i od 2 dni czytam zaciekle wszystkie analizy, teksty publicystyczne i komentarze. Dobrze, że MS coś zmienia, bo ile można wytrzymać tego gówna które uskuteczniają już drugą generację z rzędu.

Dla mnie jako konsumenta to doraźnie super sprawa, bo nie będę musiał grać na trzech konsolach ani nie będę musiał kupować PCta do nowych dobrych gier z gamepassa jeśli takie się pojawią (obecne ograłem właśnie na PC, ale ten ma już swoje lata). Długoterminowo wolałbym, żeby jednak dołożyli do pieca jak za czasów 360 i pogonili Sony, bo jak się Japończycy rozleniwią to wszyscy wyjdziemy na tym źle.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #608 dnia: Lutego 05, 2024, 15:13:28 pm »
Swoją drogą jak tam źródło wycieku musiała dupa zapiec, że to wylał z myślą o tym, że zapobiegnie tym zmianom (-:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #609 dnia: Lutego 05, 2024, 15:14:29 pm »
Szalenie ciekawa zmiana w branży i od 2 dni czytam zaciekle wszystkie analizy, teksty publicystyczne i komentarze. Dobrze, że MS coś zmienia, bo ile można wytrzymać tego gówna które uskuteczniają już drugą generację z rzędu.

Dla mnie jako konsumenta to doraźnie super sprawa, bo nie będę musiał grać na trzech konsolach ani nie będę musiał kupować PCta do nowych dobrych gier z gamepassa jeśli takie się pojawią (obecne ograłem właśnie na PC, ale ten ma już swoje lata). Długoterminowo wolałbym, żeby jednak dołożyli do pieca jak za czasów 360 i pogonili Sony, bo jak się Japończycy rozleniwią to wszyscy wyjdziemy na tym źle.
Już powoli wychodzimy źle na ich lenistwie, a nadal jakas konkurencje w tym M$ mają. Jak zniknie całkowicie, to będzie bida straszna.

Ich usługa raczej nie wyjdzie na PlayStation i sprzęt Nintendo, Japończycy na to nie pójdą.
No chyba, że m$ faktycznie przestanie produkować te konsole i przestanie być bezpośrednią konkurencją.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #610 dnia: Lutego 05, 2024, 15:18:35 pm »
Szalenie ciekawa zmiana w branży i od 2 dni czytam zaciekle wszystkie analizy, teksty publicystyczne i komentarze. Dobrze, że MS coś zmienia, bo ile można wytrzymać tego gówna które uskuteczniają już drugą generację z rzędu.

Dla mnie jako konsumenta to doraźnie super sprawa, bo nie będę musiał grać na trzech konsolach ani nie będę musiał kupować PCta do nowych dobrych gier z gamepassa jeśli takie się pojawią (obecne ograłem właśnie na PC, ale ten ma już swoje lata). Długoterminowo wolałbym, żeby jednak dołożyli do pieca jak za czasów 360 i pogonili Sony, bo jak się Japończycy rozleniwią to wszyscy wyjdziemy na tym źle.
Już powoli wychodzimy źle na ich lenistwie, a nadal jakas konkurencje w tym M$ mają. Jak zniknie całkowicie, to będzie bida straszna.

Ich usługa raczej nie wyjdzie na PlayStation i sprzęt Nintendo, Japończycy na to nie pójdą.
No chyba, że m$ faktycznie przestanie produkować te konsole i przestanie być bezpośrednią konkurencją.


Może dojdziemy do etapu, gdzie MS się odbije od dna i będzie klepał więcej i lepszych eksów na pleja niż Sony. 👀

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #611 dnia: Lutego 05, 2024, 16:10:50 pm »
Swoją drogą jak tam źródło wycieku musiała dupa zapiec, że to wylał z myślą o tym, że zapobiegnie tym zmianom (-:

Ktoś podał coś takiego, ale raczej tak nie było. MS ma kontakt z częścią insiderów i gdy ma coś niewygodnego do przekazania, robi taki "wyciek". W ten sposób przy oficjalnym ogłoszeniu jest mniejszy hate, bo fani są przygotowani. Tutaj jest podobnie, bo jest kilka źródeł.

No chyba, że m$ faktycznie przestanie produkować te konsole i przestanie być bezpośrednią konkurencją.

Dalej będą konkurencją, ale na rynku usług. Jak już pisałem, to będzie jak koń trojański - Sony pozwoliłoby na apkę Game Pass za jakiś procent (dajmy na to 30%). MS wydaje ją na konsolach Sony, gdzie ma potencjalnie ok 100 mln klientów. Jak będzie miał odpowiednio dużo użytkowników może zrobić kilka rzeczy - wycofać się z platformy Sony (bo np. streaming będzie na zadowalającym poziomie) i zabrać ze sobą użytkowników (w końcu będą mieli gry w usłudze, w którą zainwestowali, a więc będą w pewien sposób przywiązani do niej). Mogą też zacząć stawiać swoje warunki i renegocjować umowę. MS nie chce się dzielić zarobkami i nie jest zadowolony z tego, co oferuje branża w obecnym stanie, dlatego GP jeszcze trochę z nami pobędzie.

Ja wciąż widzę w tym raczej więcej złego niż dobrego, ale wydaje się to dość naturalna kolej rzeczy po zakupie Zenimaxu i Activision. Niemniej przynajmniej przez jakiś czas jeszcze MS coś tam będzie próbował pewnie. Ciekawe, czy plotki o konsolach od zewnętrznych producentów się potwierdzą. Tak czy inaczej Xbox będzie się bardzo zmieniał, co dla tradycyjnego rynku konsolowego będzie raczej negatywne.

Może dojdziemy do etapu, gdzie MS się odbije od dna i będzie klepał więcej i lepszych eksów na pleja niż Sony.

Wierzysz w to? ;) Widząc jak zarządzają studiami to ja wątpię. Nie zdziwię się, jeśli za kilka lat (np. 5) okaże się, że Call of Duty zacznie podupadać, co będzie wypadkową zmian wdrażanych przez MS. Już zaczęli ponoć kombinować i mieszać w studiach współtworzących serię. Według mnie to jest dobry czas na rozpoczęcie produkcji gry, która powalczyła by o przejęcie fanów CoD.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #612 dnia: Lutego 05, 2024, 16:41:09 pm »
PS5 z Halo, a MS bez konsoli? Myślę, że plotki o tym, że MS wchodzi z grami na platformę Sony może oznaczać też między innymi pojawienie się PlayStation Store na PC w takiej formie jak to jest z Steam czy Epic. Wtedy podobna akcja w drugą stronę, i mamy gry MS na Playstation Store lub w innej dedykowanej aplikacji. Poza tym, nie wydaje mi się, żeby MS odpuścił hw, raczej będzie to coś na zasadzie uniwersalnej, taniej skrzynki z Windowsem, na której zainstalujemy różne sklepy, w tym sklepy z grami od Sony i viola! Uncharted śmiga na Xbox! Nie czarujmy się, parity będzie zachowane.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2024, 16:44:44 pm wysłana przez andryush »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #613 dnia: Lutego 05, 2024, 17:06:46 pm »
PlayStation pewnie w końcu będzie miało swój launcher na PC i pewnie będzie to wstęp do całej usługi Sony. Jest to pewnie kwestia czasu, jednak jeśli Sony zależy wciąż na konsolach, to powinni wstrzymywać się z takimi ruchami jak najdłużej. Sony przynajmniej zarabia na konsolach i na akcesoriach do nich. Teoretycznie może też wypuszczać je na PC, ale tam będzie miało konkurencję, a na konsolach ma wszystko pod kontrolą. Wystarczy, że już zaczęli wypuszczać gry 1st party, co pewnie ma/będzie miało konsekwencje.

W kwestii sprzętu Xbox chce dać ponoć licencję innym producentom sprzętu. Czyli możemy mieć w przyszłości np. Xbox by Asus, albo Xbox by Lenovo. Pewnie byłyby jakieś wytyczne, bo chyba nie pozwoliliby na samowolkę (choć w MS nigdy nie wiadomo). To jednak oznaczałoby koniec konsoli od MS, bo wątpię żeby taki sprzęt sobie dobrze radził. Chyba, że zadowoli różne grupy odbiorców, ale według mnie to będzie bałagan, który doprowadzi do upadku.

Tani Xbox to pewnie będzie do streamingu, ale na to jest raczej za wcześnie. Nawet jak będzie można mieć GP na każdy TV, MS może wypuścić Xbox Starter Pack - pudełko do streamingu wraz z dodatkowymi opcjami (aplikacjami?), pad, GP na miesiąc, itp.


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #614 dnia: Lutego 05, 2024, 17:23:15 pm »
No ja ten tani Xbox to widzę tak jak napisałeś - by Lenovo itp. Być może w jakiejś formie bezpośrednio od MS. Tani mialby być głównie dzięki temu, że nie kosztowałby tyle co składak PC, chociaż w takiej formie, bez tych ilości w jakich są produkowane konsole to raczej niemożliwe.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #615 dnia: Lutego 05, 2024, 18:31:24 pm »
Takiego początku roku nikt w Sony nie mógł sobie wymarzyć.

Jeśli się potwierdzi, że m$ przechodzi w pełni w 3rd party, to dla graczy będzie to dobra wiadomość (Halo, Forza i GoW na PS brzmi zabawnie :lol:), bo zaoszczędzone pieniądze za kolejną konsolę, można przeznaczyć na gry lub inne rzeczy.
Będzie to również zła wiadomość, bo Sony już całkowicie odleci. W końcu przy braku konkurencji, nie trzeba się będzie kompletnie starać.
Niby jeszcze w tym miesiącu Amerykanie mają zająć oficjalne stanowisko. Bardzo dobrze, bo jestem w stanie zawieszenia. Od dobrych 2 lat planuję kupno Series X, ale jeśli zapowiedzą, że wszystkie ich gry będą dostępne u konkurencji, to na pewno nie kupię. Ewentualnie, aby mieć maszynkę do wstecznej kompatybilności, bo już raz Xbox X naprawiałem, więc nie wiem ile jeszcze pociągnie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #616 dnia: Lutego 05, 2024, 21:39:23 pm »
Spencer: We're listening and we hear you. We've been planning a business update event for next week, where we look forward to sharing more details with you about our vision for the future of Xbox. Stay tuned.

https://twitter.com/XboxP3/status/1754598552548904973?t=wNAOY0gvcqzhTpHOVwwYSQ&s=19

Dzieje się 👽👽👽

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #617 dnia: Lutego 05, 2024, 23:01:32 pm »
No taki wpis to raczej potwierdzenie plotek, inaczej by to od razu zdementowali.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #618 dnia: Lutego 05, 2024, 23:20:26 pm »
No taki wpis to raczej potwierdzenie plotek, inaczej by to od razu zdementowali.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Dokładnie. Pytanie czy to kilka testowych portów starych i mniejszych gier czy full zmiana strategii i każda gra na Pleju po roku?

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #619 dnia: Lutego 05, 2024, 23:22:39 pm »
No taki wpis to raczej potwierdzenie plotek, inaczej by to od razu zdementowali.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Pozostaje pytanie: pójdą od razu w pełne 3rd party czy tylko wybrane gry, typu wspominane Hifi Rush, Sea of Thieves, itd.?
To pierwsze wydaje się bardziej prawdopodobne, skoro potrzebują konferencji i dobrego tygodnia na przygotowanie wygibasów językowych, aby uspokoić swoich zielonych wojowników, którzy ostatnio nie mają łatwo.

Nadchodzą interesujące czasy w branży. Od dobrych 20 lat nie było aż tak ciekawie, jak obecnie.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #620 dnia: Lutego 05, 2024, 23:49:27 pm »
Ciekawie, ale niestety bardzo niepokojąco imo.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #621 dnia: Lutego 06, 2024, 06:39:47 am »
Nie za dobrze się dzieje, zarówno u jednych jak i u drugich.
Potrzebuję osobiście od ms jeszcze jednej mocniejszej konsoli stacjonarnej do lepszej emulacji może jak no piecu X360 i PS3.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #622 dnia: Lutego 06, 2024, 09:21:50 am »
Raczej od razu rzucać się na głęboką wodę nie będą i będzie powolne badanie rynku. Na PC także od razu nie wrzucali wszystkich swoich gier. Pytanie, czy nowsze gry będą od razu Day One na innych platformach, czy jednak Xbox będzie miał czasową wyłączność. Może faktycznie zaczną podchodzić do tego na zasadzie osobnych przypadków - czy dana gra sprzeda się znacznie lepiej, ile kosztowała, itp. Np. według tego modelu Starfield powinien być D1, ale np. Hellblade II już może nie.

Ciekawie, ale niestety bardzo niepokojąco imo.

Dokładnie, niestety MS rozsadza branżę. Zrobili sporo dobrego, ale przy tym także i złego. Jak już pisałem, ja bym się martwił o przyszłość części developerów, którzy są pod ich skrzydłami.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #623 dnia: Lutego 06, 2024, 11:29:06 am »
Xbox z nową konsolą stacjonarną i handheldem w 2026 roku: https://www.altchar.com/game-news/next-gen-xbox-is-on-track-for-2026-features-two-skus-including-a-switch-like-handheld-its-claimed-ayUnB9z6fJ6r

Widziałem to info u insiderów już kilka razy. Ale się dzieje.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #624 dnia: Lutego 06, 2024, 14:07:36 pm »
Hymm, tak było już kiedyś, w kwestii PS6 także pojawia się przenośna konsola. Kto wie, może to główny feature nowej generacji, choć ja w tym widzę kolejne Series S (czyli w teorii fajnie, ale w praktyce to utrudnienie przy produkcji). Poza tym 2026 to trochę za wcześnie, zwłaszcza, że to nie konsola jest problemem. Tak czy inaczej raczej nie to powinno być tematem poruszanym za tydzień.

Ja na razie spasuje z domysłami i gdybaniem, bo teraz to każdy się dorzuca do tego co się dzieje wokół Xboxa. Na pewno będą zmiany w strategii, pewnie jeszcze nie tak drastyczne, ale to się może dalej rozwijać. Tak czy inaczej, Phil nie zaprzeczył plotkom, a skoro będzie event to jest o czym rozmawiać.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #625 dnia: Lutego 07, 2024, 22:12:48 pm »
Z kolejnych przecieków to podobno komunikat wyjdzie od Microsoftu i w samym Xboxie niewiele osób jest wtajemniczonych w zmiany. Dodatkowo pojawiło się ogłoszenie na stronie 343 z adnotacją o tworzeniu na wiele platform i w komunikacji game pass chyba po raz pierwszy pojawił się termin Microsoft GamePass a nie Xbox.

Racjonalnie też bym obstawiał, że z dużej chmury może być mały deszcz, ale ciężko się nie ponieść wyobraźni jak gierkowy internet szaleje.


Edit: Microsoft gamepass to inwencja własna gamestopu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2024, 22:58:27 pm wysłana przez lupinator »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #626 dnia: Lutego 07, 2024, 23:25:21 pm »
Tak, internet zaszalał, w sumie sam też zacząłem już snuć teorie o przyszłość ;). Niemniej nawet jeśli na razie będzie tylko kilka tytułów, to wątpię aby na tym się skończyło.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #627 dnia: Lutego 12, 2024, 19:17:10 pm »


Podcast… wtf? 😑

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #628 dnia: Lutego 12, 2024, 19:42:07 pm »
Hymn, z drugiej strony taki event z updatem biznesowym to raczej coś rzadko spotykanego. Widać nie ma czego pokazywać i w sumie tego należało się spodziewać (w sensie, że nie będzie nic do prezentacji).

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #629 dnia: Lutego 12, 2024, 20:09:00 pm »
Na prezentacje nie liczyłem ale spodziewałem się jakiegoś nagranego Xbox future announcement a nie pogadanki w luźnej formie z jaka koajrza mi się podcasty.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #630 dnia: Lutego 12, 2024, 21:49:59 pm »
Ta sytuacja jest dosyć dziwna. Nie wiemy dokładnie co zapowiedzą, ale teoretycznie może być to coś, czym nie chcesz się chwalić przed fanami, ale przed resztą już tak. To coś co bardziej pasuje do raportu dla udziałowców. Myślę, że wybrali taką formę, bo muszą to dobrze sprzedać fanom marki. Samo ogłoszenie nie byłoby dobre, a wywiady nie każdy czyta. W ten sposób będą sobie rozmawiać, poruszając ważne kwestie i je argumentując (tak to sobie wyobrażam). Teoretycznie wydaje się, że ma to dużo sensu. Mają więcej do powiedzenia niż pokazania.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #631 dnia: Lutego 13, 2024, 12:49:23 pm »
Z jednej strony mówi się aktualnie, że chodzi o mniejsze gry, jak Pentiment, Hifi i gaasy, czyli sea of thieves. Co moim zdaniem jest fajną decyzją, aby takie perełki jak hifi czy pentiment opuściły jeden sprzęt i były dostępne dla innych.

Z drugiej, czy warto dla tych gier robić specjalny video podcast? Wydaje się, że jednak wejdą na grubo. No nic, czwartek pokaże :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #632 dnia: Lutego 13, 2024, 13:57:24 pm »
Co by nie było, według mnie nawet jeśli zaczną od kilku mniejszych, to na tym się raczej nie skończy (podobnie jak Sony z PC, różnica co najwyżej w tym jak szybko będzie D1). Tym bardziej, że to te większe tytuły cierpią najbardziej na GP i im sprzedaż na dodatkowych platformach pomoże. W końcu taki Starfield czy Indiana może sprzedać się w kilku milionach sztuk na PS5 i zwróci się koszt produkcji.

Tak czy inaczej, w te gry dalej można będzie zagrać za mniejsze pieniądze w GP. Z czasem może nawet część ludzi przeskoczy na usługę MS, bo spodobają im się ich gry, a będą "za darmo". Xbox zaś dalej będzie się sprzedawał, bo ma fanów oraz GP. Nie będzie osiągał rekordów sprzedaży, ale nie musi, grunt żeby ludzie mogli na nim grać do czasu rozwoju streamingu. Wszystko oczywiście przy założeniu, że MS będzie chciał cierpliwie działać, co jak do tej pory im nie idzie, bo mają własne cele do osiągnięcia.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #633 dnia: Lutego 15, 2024, 10:27:39 am »
https://x.com/IdleSloth84_/status/1757877469606981822?s=20

No ciekawe co tam dzisiaj powiedzą, ale słuchał chyba nie będe, poczekam na jakies podsumowania jutro.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #634 dnia: Lutego 15, 2024, 11:30:36 am »
https://x.com/IdleSloth84_/status/1757877469606981822?s=20

No ciekawe co tam dzisiaj powiedzą, ale słuchał chyba nie będe, poczekam na jakies podsumowania jutro.
Ostateczne obstawianie z mojej strony to 2-3 gry na najbliższy czas i komunikat, że reszta indywidualnie czy coś w tym stylu. Na pewno Sea of Thieves, pewnie Hi-Fi Rush, może Penitement, Grounded albo Gearsy lub Flight Sim.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #635 dnia: Lutego 15, 2024, 11:37:53 am »
https://x.com/IdleSloth84_/status/1757877469606981822?s=20

No ciekawe co tam dzisiaj powiedzą, ale słuchał chyba nie będe, poczekam na jakies podsumowania jutro.
Ostateczne obstawianie z mojej strony to 2-3 gry na najbliższy czas i komunikat, że reszta indywidualnie czy coś w tym stylu. Na pewno Sea of Thieves, pewnie Hi-Fi Rush, może Penitement, Grounded albo Gearsy lub Flight Sim.
Ja myślę, że będzie dużo lania wody i bardzo mało konkretów.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #636 dnia: Lutego 15, 2024, 21:06:36 pm »
https://x.com/IdleSloth84_/status/1757877469606981822?s=20

No ciekawe co tam dzisiaj powiedzą, ale słuchał chyba nie będe, poczekam na jakies podsumowania jutro.
Ostateczne obstawianie z mojej strony to 2-3 gry na najbliższy czas i komunikat, że reszta indywidualnie czy coś w tym stylu. Na pewno Sea of Thieves, pewnie Hi-Fi Rush, może Penitement, Grounded albo Gearsy lub Flight Sim.

Trafiłem - Sea of Thieves, Hifi, Penitement i Grounded trafią na inne konsole. Na razie Microsoft bada teren na spokojnie.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #637 dnia: Lutego 16, 2024, 10:17:46 am »
Nie oglądałem, tylko przeczytałem streszczenie ;). Eee, nie można było tego powiedzieć wcześniej bez tej szopki? Nie lepiej było zatrzymać te wszystkie plotki i teorie spiskowe? Dziwny jest ten MS, no ale to może jakaś część strategii. Oby, bo w przeciwnym razie to kolejny dowód niekompetencji.

Cztery gry będą miały premierę na systemach konkurencji, a więc plan minimum okazuje się faktem. Dziwne, że nie chcieli ujawnić wprost, jakie to gry. Do tego zamiast uzasadnienia było chyba coś w stylu "z różnych powodów". Trochę nie wiem, po co był ten podcast tak szumnie zapowiadany jako event biznesowy. Chyba mało kto wierzy, że to będą tylko te cztery gry. Sam Phil niby mówi, że tylko, ale później pojawiają się słowa "na razie", "nie mogę obiecać", itp. Raczej większość zakłada, że to dopiero początek. Część plotek raczej także jest prawdziwa, bo o takim Starfield, czy Indianie było, że MS to rozważa. I pewnie tak jest, o ile już nie podjęli decyzji, tylko nie chcą przyprawić o zawał wiernych fanów, więc poczekają. W końcu już są wypowiedzi ludzi blisko MS, że faktycznie chodzi o gry większego kalibru.

Tutaj wchodzi aktualizacja wyników Game Passa - przez dwa lata ilość użytkowników wzrosła z 25 do 34 mln. Niby nie jest źle, ale poniżej oczekiwań i potrzeb samego MS. Tym bardziej, że w tym czasie MS połączył użytkowników z XBL Gold z Game Passem. Phil niby tłumaczy, że to nie tak, że i tak większość nich miała też GP, ale czy można mu wierzyć, gdy nie prezentuje żadnych liczb. Jeśli większość z tych użytkowników nie miałaby GP, oznaczałoby to, że GP nie tylko nie zanotował wzrostu, ale także mógł zaliczyć spadek. Prawdy nie poznamy, niemniej widać, że usługa MS ma problem.

1st party D1 na GP zostaje, co było raczej pewne. Ciekawe, że Sarah Bond stwierdziła, że dotyczy to wszystkich gier 1st party. Co w takim razie z Call of Duty? Czy także będzie, czy to nie jest traktowane jako gra 1sr party?

Najprawdopodobniej w okresie świątecznym nastąpi zapowiedź/premiera (?) handhelda Xboxa i to może być ciekawe, w zależności od tego jak MS podejdzie do tej platformy (bo jeśli tak jak do XSS to raczej będzie słabo). Xbox nowej generacji także jest w przygotowaniu, pewnie wyjdzie te dwa lata przed Sony. Ciekawe (albo nie) jest to, że twierdzą, iż to będzie największy skok generacyjny. Wydaje się to być zwykłą zagrywką marketingową, bo nie jest to możliwe z technicznego punktu widzenia - podzespoły drożeją a różnice w wydajności spadają. Albo więc następca XSX będzie bardzo drogi (i to przy założeniu, że dalej będą dokładać do ceny), albo faktycznie MS kombinuje z zewnętrznymi producentami.

Z jednej strony fajnie, Xbox jeszcze kilka lat na pewno z nami pobędzie i coś jeszcze będą próbowali zamieszać w branży. Z drugiej jednak strony, marka ma duże problemy i kierownictwo sobie z tym nie radzi. Teraz pozostaje czekać do czerwca i następnego pokazu gier, bo tych ma być ponoć sporo.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Xbox Series X
« Odpowiedź #638 dnia: Lutego 16, 2024, 10:21:37 am »
Powód nie ujawnienia podali. Chcieli aby twórcy sami gry zapowiedzieli, kiedy będą na to gotowi.

Starfield i Indiana póki co są zdemontowane, co nie znaczy, że kiedyś nie zmienią zdania.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2024, 10:24:36 am wysłana przez Moldar »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Xbox Series X
« Odpowiedź #639 dnia: Lutego 16, 2024, 10:32:28 am »
Chcieli aby twórcy sami gry zapowiedzieli, kiedy będą na to gotowi.

Dziwne, tym bardziej sens tego podcastu był lichy. Niemniej mi chodzi o uzasadnienie swojej decyzji, o wydawaniu gier na innych platformach, bo chyba właśnie na to Spancer odpowiedział "są różne powody".

Starfield i Indiana póki co są zdemontowane, co nie znaczy, że kiedyś nie zmienią zdania.

No właśnie, a plotki głosiły, że zastanawiają się nad tym, a nie, że decyzja zapadła ;). Myślę, że kondycja GP w połączeniu ze sprzedażą gier na Xboxa jednak ich do tego nakłoni. Bethesda na to czeka.