Autor Wątek: Marvel's Blade  (Przeczytany 1327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Marvel's Blade
« dnia: Grudnia 08, 2023, 04:01:17 am »


Cytuj
In Marvel’s Blade, Eric Brooks is the legendary Daywalker, half-man, half-vampire torn between the warm society of the living and the rushing power of the undead. From Bethesda and Arkane Lyon, the studio that brought you Dishonored and “DEATHLOOP”, Marvel’s Blade is a mature, single-player, third-person game set in the heart of Paris, now in development in collaboration with Marvel Games.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 08, 2023, 10:04:09 am »
RIP Dishnored [']

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 08, 2023, 10:39:27 am »
Hymm... chyba nie na takiego Blade'a liczyłem. Zgaduje, że stylistyka Dishonored zostanie - co nie jest złe, ale nie chcę tego w każdej ich grze. Na dodatek po RedFall i Deathloop uważam, że nie pasuje to do klimatu.

Czy zostały potwierdzone platformy? Ciekawe jak to MS rozegra, z jednej strony na razie duszą trochę Bethesde (co, według wycieku ze sprawy FTC, nie podoba się kierownictwu), z drugiej może chcą mieć własnego Spider-Man'a. Skoro przegapili szansę (Marvel chciał pierwotnie zrobić grę z Xboxem), to może teraz chcą się odkuć. Ciekawe, czy premiera obok filmu jest dalej możliwa, bo ten jednak ciągle się opóźnia.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 08, 2023, 12:57:54 pm »
Hymm... chyba nie na takiego Blade'a liczyłem. Zgaduje, że stylistyka Dishonored zostanie - co nie jest złe, ale nie chcę tego w każdej ich grze. Na dodatek po RedFall i Deathloop uważam, że nie pasuje to do klimatu.

Czy zostały potwierdzone platformy? Ciekawe jak to MS rozegra, z jednej strony na razie duszą trochę Bethesde (co, według wycieku ze sprawy FTC, nie podoba się kierownictwu), z drugiej może chcą mieć własnego Spider-Man'a. Skoro przegapili szansę (Marvel chciał pierwotnie zrobić grę z Xboxem), to może teraz chcą się odkuć. Ciekawe, czy premiera obok filmu jest dalej możliwa, bo ten jednak ciągle się opóźnia.

Osobiście zakładam, że nie ma cienia szans na premierę PlayStation.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 08, 2023, 13:07:35 pm »
Hymm... chyba nie na takiego Blade'a liczyłem. Zgaduje, że stylistyka Dishonored zostanie - co nie jest złe, ale nie chcę tego w każdej ich grze. Na dodatek po RedFall i Deathloop uważam, że nie pasuje to do klimatu.

Czy zostały potwierdzone platformy? Ciekawe jak to MS rozegra, z jednej strony na razie duszą trochę Bethesde (co, według wycieku ze sprawy FTC, nie podoba się kierownictwu), z drugiej może chcą mieć własnego Spider-Man'a. Skoro przegapili szansę (Marvel chciał pierwotnie zrobić grę z Xboxem), to może teraz chcą się odkuć. Ciekawe, czy premiera obok filmu jest dalej możliwa, bo ten jednak ciągle się opóźnia.

Osobiście zakładam, że nie ma cienia szans na premierę PlayStation.
Ale warty odnotowania jest fakt, że MS bardzo mało podkreśla ekskluzywność, co denerwuje część xboxowej braci. Podobna sytuacja z Indiana Jones.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Marvel's Blade
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 08, 2023, 13:48:05 pm »
Od samego początku gry Bethesdy są inaczej traktowane, więc zero zdziwienia i w tym przypadku.

Odpalając dowolną grę od Bethesdy, nie ma żadnej wziamnki o Microsoft, są tylko animacje bethesdy.

Szanse, że gra wyjdzie na playstation są zerowe.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2023, 13:50:45 pm wysłana przez Moldar »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 08, 2023, 15:05:40 pm »
Ja się cieszę z tej zapowiedzi. Jeśli założymy, że Redfall to tylko wpadka, to myślę, że Blade może idealnie spasować z ich stylem i pomysłami na rozgrywkę. Czekam mocno na więcej info.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 08, 2023, 16:20:19 pm »
Normalnie bym zakładał, że to exclusive, tylko dlaczego nie mówią tego wprost? Nie ma tego w teaserze, ani w notce prasowej, a także MS nie odpowiada na zapytania mediów.

Mi to wygląda tak, że sami jeszcze nie widzą jak będzie. Bethesda chce pewnie wydawać na wszystkie platformy. Phill mówił, że będą podchodzić do tych gier i ich statusów indywidualnie, ale wiadomo, było to zagranie pod publikę i regulatorów. MS potrzebuje tytułów na wyłączność na potrzeby Game Passa. Są jednak świadomi tego, iż dławią w ten sposób dochody Bethesdy i dopóki GP się nie rozrośnie, ten stan będzie trwał. Za produkcję i marketing trzeba płacić, a nawet jeśli Bethesda, czy Activision mają osobne budżety, mniejszy dochód oznacza, albo mniej pieniędzy na gry (co naturalnie nie jest akceptowalne), albo więcej pieniędzy od MS (na pokrycie sztuk, których nie sprzedadzą). Osobiście nie zdziwię się, jeśli za rok albo dwa dostaniemy ogłoszenie, że taki Starfield albo Redfall wyjdą na PS5. Sytuacja byłaby jak z czasowymi ex'ami, tylko, że tutaj mówimy o 1st party.

Tak czy inaczej przyszłość MS to bycie wydawcą z dostępem do jak największej liczby graczy. Najpewniej poprzez streaming. Na razie jednak są przywiązani do sprzętu, a dokładnie PC i Xboxa. Pierwszy ma pewną grupę odbiorców, drugi teoretycznie jeszcze większą, ale tutaj MS sobie nie radzi najlepiej i to pewnie hamuje GP. Wyjściem byłaby ekspansja usługi na PlayStation i Nintendo, ale to raczej nie nastąpi, bo to koń trojański dla tych firm, a i MS może nie chcieć się dzielić zarobkiem. To jednak tylko konsole i PC, bo teraz MS ma znacznie więcej do powiedzenia na rynku gier mobilnych, który ostatecznie może być znacznie bardziej opłacalny.

Wracając do Blade'a, MS może się jeszcze waha, bo nie są pewni jakie będzie zainteresowanie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wizerunku i regulatorów, którzy mogą jeszcze przyglądać się poczynaniom firmy.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 08, 2023, 21:28:04 pm »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 09, 2023, 09:03:08 am »
Można by tu wskazać na Spider-Mana, ale jednak sytuacja jest o tyle inna, że PlayStation ma prawie dwa razy więcej konsol na rynku (za czasów PS4 było chyba nawet jeszcze więcej), do tego Sony ma prawa do Pająka. Gra i tak trafi na PC za ok dwa lata, albo szybciej. Blade potrzebuje dużego zasięgu, a Xbox mu tego nie zaoferuje. Tak mi się przynajmniej wydaje i o tym pisałem, tylko bardziej pod kątem MS i Bethesdy. Zobaczymy, Indiana Jones też miał być grą multiplatformową, a MS zmienił umowę. Choć dla Blade’a może nie warto płacić więcej.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 14, 2023, 16:28:28 pm »
Bardzo fajne arty:






gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Marvel's Blade
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 14, 2023, 22:42:31 pm »
Także mi się podobają, jako osoba która kiedyś nieznosiła Fear Effect na PSX ze względu na Cell Shading tak w dzisiejszych czasach grafika jak w Deathloop czy Boarderlands działa na mnie uspakająco i oczami wyobraźni widzę jak ta animowana krew wylewa się jak w Blade 2 na dyskotece xD tylko bardziej gore z tego względu, że nie idąc w realizm można pozwolić sobie na więcej ;) lecz to wszystko zależy od tego jakie chcą zrobić grono odbiorców, z 16+ nie podziałają...