Autor Wątek: SPOILERY - MGS V  (Przeczytany 9327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
SPOILERY - MGS V
« dnia: Września 26, 2015, 11:22:03 am »
Ponieważ sporo osób korzysta z tapatalka, który tagu [spoiler] nie obsługuje, chyba warto założyć osobny temat.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2015, 19:46:41 pm wysłana przez Lupi »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Września 26, 2015, 11:35:02 am »
Elo, powiem Ci, że od początku się tego spodziewałem, że
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ale stary, taką miałem wkrenę w grę, że myślałem, że coś jeszcze będzie. Żółty ch** namieszał z tymi napisami po chapterach, że zagubiłem postrzeganie kiedy koniec, a kiedy nie. No i nie wiem co zrobiłem, że niby odblokowałem True Ending. I co było wstawką z True Ending dokładnie? Na razie jeszcze unikam YT, bo jestem w szoku i układam w głowie.

Może daj w spoiler mimo wszystko ostatnie zdanie, bo jak kto wejdzie przypadkiem to dostanie strzała ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Września 26, 2015, 12:03:18 pm »
True Ending to misja 46 - BB na motocyklu, kaseta, zbite lustro, etc.

Na yt możesz poszukać ukrytego zakończenia Nuclear Disarmament - podobno jest w grze, ale jeszcze nikt go nie odblokował i cut ending - 20 minut materiału z niedokończonej misji 51. Nic dziwnego, że spodziewałeś się czegoś więcej, bo po tych materiałach widać, że brakuje sporo  :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Września 26, 2015, 12:13:35 pm »
Ground Zeroes w swoim malutkim obszarze działania miało tyle fabuły, tyle kaset, tyle pytań, że myślałem, że w MGS V to będzie rozkurw. A tu niestety. Chociaż może cały czas po części zrzucam winę na swoje bardzo wysokie oczekiwania co to Phantom Pain, nie wiem. Po ograniu Peace Walkera, Ground Zeroes był dla mnie pokazaniem przez szybę przesmacznego schabowego, którego zjem przy okazji MGS V. Spusty nad spustami, co to będzie, co to będzie, w głowie milion opcji, kto może się pojawić, jakie postacie, kto wróci itp. A tu uciekło nieco powietrze z napompowanego balonu.

Liczyłem na powrót:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Taki zbiór myśli na szybko - fajnie, że były odniesienia fabularne do:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Wydaje się, jakby Kojima zostawił mimo wszystko jeszcze miejsce na jedną część
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
, ale po akcjach z Konami pewnie wszystko się wysypie.

Edyta:o widzisz, czyli widać, że brakuje :lol: Wpływ miała kosa z Konami czy to zapowiedź DLC? Ciekawe.

True Ending to misja 46 - BB na motocyklu, kaseta, zbite lustro, etc.
Co to odblokowuje, bo nawet nie wiem? Kangur pisze, że wystarczy przejść tych kilka trudniejszych misji i się pojawi.

Na yt możesz poszukać ukrytego zakończenia Nuclear Disarmament - podobno jest w grze, ale jeszcze nikt go nie odblokował i cut ending - 20 minut materiału z niedokończonej misji 51. Nic dziwnego, że spodziewałeś się czegoś więcej, bo po tych materiałach widać, że brakuje sporo  :lol:
Co do Nuclear Disamament o może chodzi coś z developem Nuke'a w bazie albo rozbrajaniem innych użytkowników online. Cut ending też niby do odblokowanie w grze? Pierwsze słyszę o tych rzeczach :)

Ochłonę i być może obejrzę te zakończenia, bo samemu chyba trochę zejdzie żeby to odblokować, skoro nawet nie wiadomo jak ;)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2015, 14:33:19 pm wysłana przez Ryo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Września 26, 2015, 12:35:19 pm »
Sam już nie wiem, co odblokowuje misję 46, bo ludzie różnie piszą. Na pewno muszą być zaliczone misje fabularne, żółte side opsy i prawdopodobnie baza rozbudowana przynajmniej do pewnego stopnia.

Wątek Eliego jest pociągnięty w tym wyciętym materiale. Blachary wygrzebały go w plikach gry, ale wszystko jest mocno niedokończone. Arty z opisami zamiast pewnych ujęć, brak animacji twarzy podczas dialogów, etc. Niestety wątpię, żeby ktoś to dokończył i wydał chociażby w formie DLC. W najlepszym razie będą tylko mody na blasze  :/

Scenki z nukiem też normalnie nikt nie odblokował. Są przypuszczenia, że może mieć związek z online, ale to nic pewnego.

Spoiler: odnośnie Quiet (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Września 26, 2015, 12:52:25 pm »
Spoiler: odnośnie Quiet (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Wątek Eliego jest pociągnięty w tym wyciętym materiale. Blachary wygrzebały go w plikach gry, ale wszystko jest mocno niedokończone. Arty z opisami zamiast pewnych ujęć, brak animacji twarzy podczas dialogów, etc. Niestety wątpię, żeby ktoś to dokończył i wydał chociażby w formie DLC. W najlepszym razie będą tylko mody na blasze  :/

Scenki z nukiem też normalnie nikt nie odblokował. Są przypuszczenia, że może mieć związek z online, ale to nic pewnego.
:/

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Września 26, 2015, 13:00:39 pm »
Czyli jednak nie widziałeś wszystkiego - pewnie nie masz maksymalnie rozwiniętej więzi z Quiet. Używanie emblematu z motylem blokuje jej odejście i odblokowanie misji bodaj 45. Cholernie się cieszę, że można mieć Quiet i jednocześnie odblokować misję 46  :dance:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Września 26, 2015, 13:05:51 pm »
A widzisz, mam dopiero bond 60 z nią i dopiero teraz ją zabieram częściej na Side Opsy. Teraz będę biegał z nią jak będzie Sniper Wolf <3

Tak, nie mam właśnie jeszcze misji 45 i myślałem, że tu może będzie ten true ending. Chodzi o emblemat bazy? Czyli jak będę miał maksymalny bond to spierdoli?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Września 26, 2015, 13:15:04 pm »
Tak, ale więcej na ten temat szukaj w google  :P  Emblemat trzeba najpierw odblokować, ale nie wiem jak.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Września 26, 2015, 13:16:09 pm »
Wydaje mi się, że mam ten emblemat, muszę sprawdzić. Ogólnie to uwielbiam Quiet, a pojedynek z nią na Etreme był kozacki, klimat jak za czasów Wolf i The End. Jej stroje też dają radę.

Czyli jak wskoczy maksymalny bond z Quiet to odblokowuje się misja 45 jak się nie używa emblematu i jak ją rozegram, to dupeczka zrobi gierary, tak?

W ogóle niezły temat, jak się pozyska z Side Opsa True Gunsmitha - można wtedy customizować bronie, zakładać tłumiki, celowniki, zmieniać klory i kamuflarz giwer. Mega. Dzięki temu teraz biegam z czarnym usypiającym Renovem na tłumiku. No i zwerbowałem Hideo do bazy ;)

Rozumiem Iras, że Ty jeszcze nie grałeś i cała Twoja wiedza to z neta?
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2015, 13:25:00 pm wysłana przez Ryo »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Września 26, 2015, 13:37:31 pm »
Tak. Nie wytrzymałem i z ciekawości obejrzałem misję 46, a z Quiet tylko przeczytałem co się stanie i jak tego uniknąć - przebiegu misji i fabularnego tła nie znam. Grę pewnie niedługo kupię. Planowałem najpierw wymaksować Ground Zeroes, żeby mieć save do zaimportowania, ale trochę mi się nie chce  :/

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Września 26, 2015, 13:56:24 pm »
Skończyłem dopiero pierwszy chapter dlatego nie czytałem postów nad moim, ale mam pytanie - w której misji i co trzeba zrobić, żeby zostawić Quiet w zespole i czy wiąże się to z negatywnymi konsekwencjami? :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Września 26, 2015, 14:05:01 pm »
When does Quiet leave?

A chain of events is set in motion once you complete Mission 41. If you're bond level with her is maxed out then over the course of the next three missions she will gradually disappear. By Mission 43 she is gone and Side Op 150 is unlocked. Once all of these missions take place, it is then impossible to bring Quiet back to the game.

Create a Butterfly Emblem

There is a secret method to keep Quiet in the game and prevent this chain of events from occurring; you might say it locks the story down. The key to all of this is in the Emblem screen of the iDroid.

You might not have played around with this screen that much but nows your chance before it's too late. Using Emblems you can customize your little badge; which appears in several places e.g. as the background on the pre-mission screen, during cutscenes etc..

A player's emblem has several configurable parts that include:

  • Back
  • Front
  • Word1
  • Word2

The all important part is to customize the Front design and select the Butterfly image. The rest of the design such as wording and back image is entirely up to you. After customization, select the Ok button to save the emblem (do not simply back out of the screen).

Once complete, you have safely locked Quiet's part in the storyline and she will be available to help you get some of those S ranks at a later time. Of all the buddies in MGS 5 she is surely the one that'll help with unlocking the Raiden and Naked suits for Big Boss.

How to get the Butterfly Front design

The Butterfly design is actually one of the unlock rewards for using Quiet during missions. It's all to do with the Codenames that you get at the end of a mission, shown on the score screen. You may have seen some of these animal names?

To get the Butterfly codename you have to let Quiet do the majority of the shooting (lethal or otherwise). She simply has to neutralize more enemies that you. The hard part is that the codename which appears after a mission is actually based your performance in the last three missions - so you've got to consistently let Quiet do the shooting for a while.

Once the codename appears you will automatically get the Butterfly design unlocked and selectable in the Emblem screen.

Hopefully this little secret will help you enjoy Quiet for a little bit longer...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Września 26, 2015, 14:21:52 pm »
To oto Ci chodziło, żeby zrobić backup sejwa, co mówiłeś windomowi ;) Ja zrobiłem po przejściu 40 misji Ale i tak nie wiem czy to pomoże, bo
Cytuj
The hard part is that the codename which appears after a mission is actually based your performance in the last three missions
Czyli już chyba tego nie zastopuję :( Chyba, że mam emblem, bo coś mi się kojarzyło, że tak.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Września 26, 2015, 15:03:19 pm »
Nie da się powtarzać misji?

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Września 26, 2015, 15:41:05 pm »
Czyli wychodzi na to, że trzeba się pozbyć Quiet bo inaczej stopuje się fabułę  :-?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Września 26, 2015, 15:53:04 pm »
Czyli wychodzi na to, że trzeba się pozbyć Quiet bo inaczej stopuje się fabułę  :-?

Nie do końca. Na przykładzie Ryo widać, że z Quiet w drużynie nadal można odblokować kolejną misję.

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Września 26, 2015, 15:55:55 pm »
Ja tak czy siak ustawiłbym sobie motyla, bo nie wyobrażam sobie już gry bez niej. Pies i koń są po chuju, a walkerem nie wiem kto gra.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Września 26, 2015, 16:01:45 pm »
Pies jest zajebisty, ja z nim ciagle śmigam. Koń jest po chuju, zgoda, walkerem tez nie wiem kto gra, ale quiet tez mnie bardziej wkurza niż pomaga.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Września 26, 2015, 16:30:46 pm »
Ja tak czy siak ustawiłbym sobie motyla, bo nie wyobrażam sobie już gry bez niej.

Spotkałem w necie wypowiedzi osób, które w omawianym momencie wywalały save i zaczynały grę od nowa, a to jest jakieś 60-80 godzin w pizdu  :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Września 26, 2015, 18:55:46 pm »
Nie da się powtarzać misji?
Jasne, nie pomyślałem. Da się, jak najbardziej.

Czyli wychodzi na to, że trzeba się pozbyć Quiet bo inaczej stopuje się fabułę  :-?

Czyli wychodzi na to, że trzeba się pozbyć Quiet bo inaczej stopuje się fabułę  :-?

Nie do końca. Na przykładzie Ryo widać, że z Quiet w drużynie nadal można odblokować kolejną misję.

Dokładnie. Ja skończyłem grę, mam w drużynie Quiet dalej, tylko nie mam dostępnej 45 czy tam 43 misji (tej kluczowej dla jej odejścia). Ale to pewnie wszystko sprawa małego bonda, bo mam ok 60.

Pies i koń są po chuju
Pies zajebisty, ale imo czasami za bardzo ułatwia rozgrywkę. Zaznacza wszytko i wszystkich, keep'em busy, stun (którego w sumie jeszcze nie używałem). Koń się przydaje w sumie tylko w misjach konwojowych, gdzie trzeba pobiegać po dużym obszarze, no i ewentualnie na free roam, ale ogólnie tylko jako środek transportu (raz go użyłem do zatrzymania konwoju ;) ) A Quiet to sam miód i wygląda pięknie <3 Walkera nawet raz nie zabrałem jeszcze na pole walki.

lupinator

  • Gość
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #21 dnia: Września 26, 2015, 19:47:09 pm »
Zmieniłem temat wątku bo jak się z głównej strony wchodzi to nie było widać, czy to temat zwykły, czy spoilerowy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - SPOILERY!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Września 26, 2015, 19:53:24 pm »
Jak jej nie kochać. Zrobiliśmy sobie małą sesyjkę w heli :angel:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Skórka którą dla niej odblokowałem:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Muszę za dnia porobić fot, bo w nocy słabo widać.

« Ostatnia zmiana: Września 26, 2015, 19:55:42 pm wysłana przez Ryo »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #23 dnia: Września 27, 2015, 13:58:04 pm »
Obejrzałem ten wycięty epizod. kur**, dlaczego to się w grze nie znalazło :mad:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #24 dnia: Września 27, 2015, 18:24:24 pm »
Zdobyłem emblem motyla. Trza zrobić buck up sejwa, nabić bond na maksa i zobaczyć jak się kończy ten wątek :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #25 dnia: Września 27, 2015, 20:28:08 pm »
A zastanawialiście się (zastanawiałeś?), jakie światło Phantom Pain rzuca na pierwszego Metal Geara? Wychodzi na to, że Big Boss nasłał Solida na Venoma. Ciekawe czy się poróżnili, czy po prostu poświęcił swojego phantoma, żeby jeszcze raz zniknąć.

Bardzo chciałbym poznać treść zakodowanej wiadomości na drugiej stronie kasety z true ending  :cry_anim:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #26 dnia: Września 27, 2015, 20:44:47 pm »
A zastanawialiście się (zastanawiałeś?), jakie światło Phantom Pain rzuca na pierwszego Metal Geara? Wychodzi na to, że Big Boss nasłał Solida na Venoma. Ciekawe czy się poróżnili, czy po prostu poświęcił swojego phantoma, żeby jeszcze raz zniknąć.
No właśnie nie do końca rozumiem tego motywu, bo

Z wiki:
Cytuj
In 1995, the U.S. learned of Metal Gear's development in Outer Heaven. Big Boss commissioned FOXHOUND to infiltrate the fortified nation and destroy the weapon before anyone else so he could buy Venom Snake time to finish the TX-55 Metal Gear

Cytuj
Big Boss first sent in Gray Fox.[35] When Fox was captured, Big Boss briefed Solid Snake, FOXHOUND's least experienced member (but most capable due to his genetic engineering) about the situation. He then sent him in a follow-up mission codenamed Operation Intrude N313 to rescue Fox and destroy Metal Gear. Later, Solid Snake showed skills beyond Big Boss' and Venom Snake's expectations, leading Big Boss to start feeding Solid Snake with false information and eventually telling him to abort the mission to prevent Solid Snake's success.

Czyli co, działali razem i przy wykorzystaniu Venoma, Big Boss chciał mieć Metal Geara TX-55 przy okazji eliminując Gray Foxa i Solida?

Tu z kolei:
Cytuj
In order to continue the belief that he had been killed in the Outer Heaven Uprising, the real Big Boss left FOXHOUND for good.

Wychodzi, że chciał zniknąć.

Oj masakra jak bym przesłuchał tej taśmy.

lupinator

  • Gość
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #27 dnia: Października 03, 2015, 01:03:36 am »
Skończyłem właśnie to niby true ending - po 60 godzinach gry. Zostały mi jeszcze trzy ostatnie misje na stealh/extreme i w sumie myślałem, że dopiero po tym się odblokuje true ending, ale jak mówicie, że 46 to ta misja to spoko. Czyli nie ma po co rozwijać bazy na maksa?

Zakończenie bardzo mi się podobało i fabuła byłaby zdecydowanie bardziej skondensowana gdyby nie beznadziejnie wrzucone powtórki misji extreme/stealh. Nawet bardzo jest fabularnie zadowolony, ale jeszcze do końca nie ułożyło mi się wszystko w głowie.

Po zakończeniu wylądowałem w bazie i stary dziadek mi powiedział, żebym miał oko na Kaza - dlaczego? Wcześniej na 4chanie mi śmignęło, że Kaz drugi raz zdradzi i cały czas się tego spodziewałem a to nie nastąpiło. Jeszcze coś przede mną?

Rozumiem, że Venom Snake ginie w Metal Gear i to jego ciało zostaje wtedy spalone. W takim razie Big Boss cały czas żyje aż do końca 4? Z tego co pamiętam był tam jakiś motyw, że obudzili go na chwilę i nawet myślałem, że przenosili jego świadomość do ciała innego klona, ale widocznie coś mi się pomyliło.

Jak wyglądają wspólne losy Zero i Big Bossa na przestrzeni wszystkich późniejszych fabularnie części i jakim cudem Zero jest na końcu 4 w cielesnej postaci, a nie AI? kur** zanim to sobie wszystko poukładam to minie trochę czasu.  :lol:

Poza tym ta niedokończona ucieczka Liquida w Metal Gearze i w ogóle urwanie fabuły w chwili kiedy powinna trwać dalej chociażby do momentu, gdzie Ocelot się ogarnia z własnej hipnozy.

W ogóle to chyba muszę jednak przejść Peace Walkera i Ground Zeros :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #28 dnia: Października 03, 2015, 01:58:24 am »
Nie grałeś w Peace Walkera i Ground Zeroes?



Po zakończeniu wylądowałem w bazie i stary dziadek mi powiedział, żebym miał oko na Kaza - dlaczego? Wcześniej na 4chanie mi śmignęło, że Kaz drugi raz zdradzi i cały czas się tego spodziewałem a to nie nastąpiło. Jeszcze coś przede mną?

Rozmowa Kaza z Ocelotem po napisach.

Rozumiem, że Venom Snake ginie w Metal Gear i to jego ciało zostaje wtedy spalone. W takim razie Big Boss cały czas żyje aż do końca 4? Z tego co pamiętam był tam jakiś motyw, że obudzili go na chwilę i nawet myślałem, że przenosili jego świadomość do ciała innego klona, ale widocznie coś mi się pomyliło.

W czwórce Big Boss pojawia się tylko w końcówce, a "Big Boss" we wcześniejszym rozdziale to zwłoki Solidusa, podtrzymywane przy życiu przez Evę, na wypadek, jakby BB potrzebował części zamiennych  :P

Jak wyglądają wspólne losy Zero i Big Bossa na przestrzeni wszystkich późniejszych fabularnie części i jakim cudem Zero jest na końcu 4 w cielesnej postaci, a nie AI? kur** zanim to sobie wszystko poukładam to minie trochę czasu.  :lol:

Zero jest roślinką, a jego AI rozwinęło wolną wolę i miało własne plany.

lupinator

  • Gość
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #29 dnia: Października 03, 2015, 02:25:47 am »
W czwórce Big Boss pojawia się tylko w końcówce, a "Big Boss" we wcześniejszym rozdziale to zwłoki Solidusa, podtrzymywane przy życiu przez Evę, na wypadek, jakby BB potrzebował części zamiennych 
Wiem, napisałem Metal Gear, a nie Metal Gear Solid. Big Boss w oryginale też został przecież spalony. Już zresztą nieważne, bo sprawdziłem sobie wszystkie wątpliwości w necie.
Nie grałeś w Peace Walkera i Ground Zeroes?
Jedno to port z przenośnej konsoli z masą farmienia i chujowym sterowaniem, a drugie to płatne demo wypchane fabułą, która powinna być w TPP. Naprawdę bardzo dziwne, że nie chciało mi się już grać w PW po paru misjach i że w ogóle odpuściłem GZ :P


MGS: TPP jest zajebisty, nie wiem skąd ta cała krytyka w sieci. Wielka szkoda, ze Konami nie chciało już finansować kończenia gry i ostatecznego starcia z młodym Liquidem, a zamiast tego można sobie powtórzyć pierwszą walkę na Extreme.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #30 dnia: Października 03, 2015, 02:42:27 am »
Peace Walker jest naprawdę fajny, a Ground Zeroes dawali w plusie, więc trochę się dziwię.

W temacie młodego Liquida:



Jakby Konami nie rozj**ało całego studia, to byłaby szansa, że ktoś to kiedyś dokończy, a tak to tylko skórki i inne pierdoły do MGO będą tłukli  :/

Co ciekawe na twitterze ciągle się upierają, że gracze nie widzieli wszystkiego, co oferuje gra...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #31 dnia: Października 05, 2015, 01:03:25 am »
MGS: TPP jest zajebisty, nie wiem skąd ta cała krytyka w sieci.
Wlasnie skonczylem i sie stanowczo nie zgadzam. Jest to najgorsza czesc MGSa. Gdzie sie podzialy polgodzinne filmiki, gdzie jest konkretna fabula? Jakies to wszystko rozwleczone, masa watkow niedokonczona. Zakonczenie tez jakos do mnie nie przemowilo. Niby wszystko spoko, ale nie jest to podane tak jak powinno byc w prawdziwym MGSie. Zawod obecnej generacji na pewno a nie wiem czy nie jest to gra na ktorej sie najbardziej zawiodlem ever.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #32 dnia: Października 05, 2015, 08:47:08 am »
Gdyby to było nowe ip Kojimy po wywaleniu z Konami, a nie kolejny MGS, nie byłoby w ocenach samych 9-10, pewnie średnia oscylowałaby koło 7mki, może nawet 6tki. Tej gry recenzenci najwyraźniej zwyczajnie nie zdążyli skończyć, a wystawiając noty liczyli (jak my) że wszystko jeszcze się rozkręca. Do tego milion trailerów pokazujących wszystkie scenki fabularne z gry - przecież nikt normalny by nie pomyślał, że Kojima pokaże wcześniej WSZYSTKO.

W Peace Walkerze narzekałem na brak bossów - w końcu było tam tylko 5 zupełnie różnych maszyn (PW miał dwie formy ;) ) i do tego wymagające starcia z czołgami i helikopterami. Żadnych kulaśnych ludzi (MGS:PO - ten to miał bossów, myślałem :P ). Na tym tle płakać mi się chce jak pomyślę o jedynym bossie w TPP (skulls nie zasługują na to miano w żadnym razie).
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #33 dnia: Października 05, 2015, 08:51:39 am »
Gdyby to było nowe ip Kojimy po wywaleniu z Konami, a nie kolejny MGS, nie byłoby w ocenach samych 9-10, pewnie średnia oscylowałaby koło 7mki, może nawet 6tki.
Co do gazet to masz racje, ale moim zdaniem ta gra by sie wlasnie bronila duzo lepiej, gdyby sie nie nazywala MGS. Bo gra jako taka jest bardzo dobra (poza tym, ze ewidentnie niedokonczona). Ale jako MGS to lezy i kwiczy, nie ma prawie nic co powinno byc w MGSie.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #34 dnia: Października 05, 2015, 08:56:08 am »
Gdyby to było nowe ip Kojimy po wywaleniu z Konami, a nie kolejny MGS, nie byłoby w ocenach samych 9-10, pewnie średnia oscylowałaby koło 7mki, może nawet 6tki.
Co do gazet to masz racje, ale moim zdaniem ta gra by sie wlasnie bronila duzo lepiej, gdyby sie nie nazywala MGS. Bo gra jako taka jest bardzo dobra (poza tym, ze ewidentnie niedokonczona). Ale jako MGS to lezy i kwiczy, nie ma prawie nic co powinno byc w MGSie.
Ja bym nie wytrzymał powtarzania przez tyle godzin takich samych misji w tych samych dość nudnych lokacjach, gdybym nie liczył na MGSowy pazur. Za powtarzalność i monotonię gra dostałaby po dupie jak nic.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 257
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #35 dnia: Października 05, 2015, 08:58:36 am »
I doczekales sie ten pazur? Bo imo jak sie zaczal pokazywac delikatnie, to gra sie skonczyla. Dawno nie bylem tak zawiedziony gierka. Az mi smutno i czuje sie jak oszukane dziecko.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #36 dnia: Października 05, 2015, 09:05:31 am »
Właśnie się nie doczekałem. Stąd należą się oceny o dwa oczka niższe, a gdyby to było nowe ip nikt by się nie pieprzył z powtarzaniem misji, tylko od razu grę rzucił w kąt - i to byłoby prawidłowe podejście. Wielki, wielki zawód fabularny  :cry:
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #37 dnia: Października 05, 2015, 11:49:06 am »
W ogóle to chyba muszę jednak przejść Peace Walkera i Ground Zeros :(
No koniecznie, bez tego ani rusz.

Dokończyłeś wątek Paz ze zdjęciami?

Co ciekawe na twitterze ciągle się upierają, że gracze nie widzieli wszystkiego, co oferuje gra...
Pewnie mówią o zakończeniu online po rozbrajaniu nuków, którego tak naprawdę do teraz nie wiadomo jak odblokować. Ale wiadomo, że ponoć potrzeba na to zakończenie mnóstwo czasu.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #38 dnia: Października 05, 2015, 11:57:07 am »
Dokończyłeś wątek Paz ze zdjęciami?
Jeśli to do mnie to tak, oczywiście zawód kosmiczny, sam trzymam się Twojej pierwszej teorii, że wszystko sobie Venom wymyślił (targany wyrzutami sumienia, że drugiej bomby nie znalazł). Jak na realne wydarzenia to są zbyt marne, nawet jak na tą część. Wyjaśnili, co się z Paz miało dziać przez te 10 lat? Salka zwidów bardziej mi pasuje.

Ogólnie to, że medyk będzie drugim Snejkiem (a przynajmniej że Keifer za niego podkłada głos, więc coś będzie na rzeczy) fani wyczaili tuż po GZ, zero zaskoczenia....
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: SPOILERY - MGS V
« Odpowiedź #39 dnia: Października 05, 2015, 12:05:39 pm »
Pisałem do Lupiego, ale chętnie poznam też opinie innych.

sam trzymam się Twojej pierwszej teorii, że wszystko sobie Venom wymyślił
Tak, to był mój pierwszy odbiór tego tematu, potem kangur mi zasugerował, że lasia skoczyła do morza, ale ostatecznie (i na wiki też tak jest) trzymam się tego, że to wizualizacje wywołane wyrzutami sumienia z zakończenia GZ.

Ogólnie to, że medyk będzie drugim Snejkiem (a przynajmniej że Keifer za niego podkłada głos, więc coś będzie na rzeczy) fani wyczaili tuż po GZ, zero zaskoczenia....
To, plus w pierwszym trailerze jak leży w szpitalu Kaz i Big Boss, to Kaz wypowiada sławetne "what about him?" sugerując, że jest ktoś trzeci.

Teraz jak patrzę na rękę z kolekcjonerki, to jest przykro, że to nie ręka Big Bossa, tylko Galveza i medyka :(