Autor Wątek: Diablo 3  (Przeczytany 114857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

forest

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-11-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
  • Feel Owned?
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpnia 09, 2009, 01:30:46 am »
Blizzard to juz paru lat nie wie co robi
Dlaczego tak twierdzisz ? :>

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpnia 09, 2009, 01:54:28 am »
Cytuj
Dlaczego tak twierdzisz ? :>
Tworzenie gry przez 6 lat, by po 6 latach produkcji powiedziec, ze nie jest sie gotowym i potrzebuja jeszcze prawie roku na doszliwowanie JEDNEJ kampanii i multi w SC 2. W SC 2 w ktorym mechanika nie zmienila sie praktycznie w zadnym stopniu przez te 6 lat, nadal jest to FPS wsrod strategii. Plus oczywiscie wydanie 3 kampanii jako 3 roznych gier...

Oglaszanie patchy do Diablo 2 rok przed jego wprowadzeniem [patcha], by potem stwierdzic, ze nie sa jeszcze gotowi i musza cos innego skonczyc przed wydaniem

Zmiana designu Warcrafta na rzecz 'slodkosci i pysznosci'. Wydanie WoW'a o designie przedszkolaka, ale ich plus, ze sie chociaz dorobili na tym. Za to kompletnie nie rozumiem jak mozna ciagnac od prawie 10 milionow ludzi 50zl miesiecznie i jeszcze kazac im placic za rozszerzenie do MMO? Baa i ludzie sie ciesza z tego powodu...

Mozliwosc wprowadzenie oplat za korzystanie z BattleNet 2.0 - tak, tak, chca wprowadzic oplate, miesieczna,roczna czy inna w/e bys mogl sobie pograc w 2-8 osob po sieci, na wlasnych serwerach - noz, gratki po prostu... Jedyne co tak naprawde BattleNet hostuje to Disc Space, i zeby to jeszcze jakies kosmiczne ilosci byly, nie! Toz oni mniej miejsca potrzebuja niz obecnie 2-3 duze dyski twarde maja.

Stworzenie czegos takie jako Diablo 3 http://img73.imageshack.us/img73/8035/diablo3screen3nm8.jpg
Majac do dyspozycji moc obliczeniowa zdolna wygenerowac naprawde zaawansowane rzeczy, do tego w takim w designie - 'slodkosci i pysznosci'. Juz wystarczylo, ze w Diablo 2 drugi akt mnie wkurwial i jego latajace szarance, i pierdzace piorunami zuki, sepy jak rowniez rzucajace wloczniami i miksturami koty chodzace na dwoch lapach, a to wszystko przedstawione w pieknym sloncu ...
Cos takiego w grze, w ktorej walczysz z mocami piekelnymi? Gdzie przeciwnikow rozrywa sie na strzepy i ich krwia dekoruje sciany, w grze gdzie z czasek demony robia sa meble? No, sry, ale to LEKKIE przegiecie.

Nienawidze juz od kilku lat glupoty tej firmy, a jeszcze bardziej nienawidze glupoty slepych fanbojow, ktorzy potrafia najgorsza bzdure uzasadnic i zaakceptowac, baa i sie jeszcze wyklocac o nia wszedzie gdzie tylko moga. Jesli na ich convencie nie pokaza nowego MMO IP, o ktorym chodza plotki i nie bedzie to powazna produkcja, a kolejny klon WoW'a z rownie zalosnym designem to dla mnie ta firma stanie sie kompletnym zerem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2009, 02:11:15 am wysłana przez KKRT »

Fallus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-07-2008
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 0
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpnia 09, 2009, 03:05:15 am »
Cytuj
Dlaczego tak twierdzisz ? :>
Tworzenie gry przez 6 lat, by po 6 latach produkcji powiedziec, ze nie jest sie gotowym i potrzebuja jeszcze prawie roku na doszliwowanie JEDNEJ kampanii i multi w SC 2. W SC 2 w ktorym mechanika nie zmienila sie praktycznie w zadnym stopniu przez te 6 lat, nadal jest to FPS wsrod strategii. Plus oczywiscie wydanie 3 kampanii jako 3 roznych gier...

Oglaszanie patchy do Diablo 2 rok przed jego wprowadzeniem [patcha], by potem stwierdzic, ze nie sa jeszcze gotowi i musza cos innego skonczyc przed wydaniem

Zmiana designu Warcrafta na rzecz 'slodkosci i pysznosci'. Wydanie WoW'a o designie przedszkolaka, ale ich plus, ze sie chociaz dorobili na tym. Za to kompletnie nie rozumiem jak mozna ciagnac od prawie 10 milionow ludzi 50zl miesiecznie i jeszcze kazac im placic za rozszerzenie do MMO? Baa i ludzie sie ciesza z tego powodu...

Mozliwosc wprowadzenie oplat za korzystanie z BattleNet 2.0 - tak, tak, chca wprowadzic oplate, miesieczna,roczna czy inna w/e bys mogl sobie pograc w 2-8 osob po sieci, na wlasnych serwerach - noz, gratki po prostu... Jedyne co tak naprawde BattleNet hostuje to Disc Space, i zeby to jeszcze jakies kosmiczne ilosci byly, nie! Toz oni mniej miejsca potrzebuja niz obecnie 2-3 duze dyski twarde maja.

Stworzenie czegos takie jako Diablo 3 http://img73.imageshack.us/img73/8035/diablo3screen3nm8.jpg
Majac do dyspozycji moc obliczeniowa zdolna wygenerowac naprawde zaawansowane rzeczy, do tego w takim w designie - 'slodkosci i pysznosci'. Juz wystarczylo, ze w Diablo 2 drugi akt mnie wkurwial i jego latajace szarance, i pierdzace piorunami zuki, sepy jak rowniez rzucajace wloczniami i miksturami koty chodzace na dwoch lapach, a to wszystko przedstawione w pieknym sloncu ...
Cos takiego w grze, w ktorej walczysz z mocami piekelnymi? Gdzie przeciwnikow rozrywa sie na strzepy i ich krwia dekoruje sciany, w grze gdzie z czasek demony robia sa meble? No, sry, ale to LEKKIE przegiecie.

Nienawidze juz od kilku lat glupoty tej firmy, a jeszcze bardziej nienawidze glupoty slepych fanbojow, ktorzy potrafia najgorsza bzdure uzasadnic i zaakceptowac, baa i sie jeszcze wyklocac o nia wszedzie gdzie tylko moga. Jesli na ich convencie nie pokaza nowego MMO IP, o ktorym chodza plotki i nie bedzie to powazna produkcja, a kolejny klon WoW'a z rownie zalosnym designem to dla mnie ta firma stanie sie kompletnym zerem.

Może nerwosol? :lol:


Stary, najwyraźniej nie pasuje Ci stylistyka ich gier, no i wsio. Mi nie podchodzi stylistyka Halo, ale nie obrzucam developera mięsem. Dla mnie Diablo2 było przesuper, fragmenty D3 po prostu zmiatają, gra rządzić będzie, StarCraft2 też mi się bardzo podoba, a jak szukasz u Blizzarda gry jak na wyszukanym przez Ciebie screenie, to moze pomyliłeś adresy? Weź, poszukaj sobie developera, który Ci pasuje, zamiast obrażać gusta innych graczy.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 09, 2009, 09:16:42 am »
Oglaszanie patchy do Diablo 2 rok przed jego wprowadzeniem [patcha], by potem stwierdzic, ze nie sa jeszcze gotowi i musza cos innego skonczyc przed wydaniem

Z tego co słyszałem, jest to content patch - patch z nową zawartością, przy którym zresztą Billzard pytał fanów, co chcieliby w nim ujrzeć. Zresztą, czepiasz się, że pracują nad nim rok. Ale zwróć też uwagę na inną rzecz - większość firm zapomina o swoich grach wkrótce po ich wypuszczeniu, Blizzard zaś wypuszcza patch do gry, która premierę miała 9 lat temu.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

aglagla

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-10-2008
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 09, 2009, 09:35:14 am »
Nie wiem jak wy, ale ja już się przyzwyczaiłem do przekładania dat premier u Blizzarda. Jest to trochę wku...., ale wiem, że dostane produkt dopracowany w każdym calu. Co z tego, ze po odpaleniu DII gra prezentowała się marnie, jak była zajebista i przeszedłem ją kilkaset razy nie zważając na "i jego latajace szarance, i pierdzace piorunami zuki, sepy jak rowniez rzucajace wloczniami i miksturami koty chodzace na dwoch lapach, a to wszystko przedstawione w pieknym sloncu ..." Wali mnie to, gra musi wciągać, przykuwać uwagę gracza i mieć to "coś" o czym zapomniało większość developerów. Sorry winnetou, ten widok to kaszana http://images.gamersyde.com/image_final_fantasy_xiv-11286-1868_0006.jpg i w żaden sposób nie uatrakcyjnił by rozgrywki w DIII.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 09, 2009, 10:46:24 am »
Cytuj
większość firm zapomina o swoich grach wkrótce po ich wypuszczeniu, Blizzard zaś wypuszcza patch do gry, która premierę miała 9 lat temu.
Bo wiekszosc firm, przez 9 lat zdaza wydac kontynuacje :]

@aglagla
Aha, czyli klimat nic nie ma do rzeczy. To fajnie, szkoda, ze Diablo 1 bylo cholernie klimatyczne i wlasnie to klimat spowodowal, ze ludzie zakochali sie w tej serii. Poza tym ja nie mowie, zeby gra byla w TPP, choc szczerze to chcialbym, bo Diablo ma mechanike sprzed 13 lat, ktora wypadaloby zmienic/udoskonalic, zreszta tak samo starcraft.
Cytuj
Jest to trochę wku...., ale wiem, że dostane produkt dopracowany w każdym calu.
Taa...dlatego moja wersja 1.0 Diablo 2, zawiesila sie przy otwieraniu pieczeci w Sanktuarium...

Cytuj
Stary, najwyraźniej nie pasuje Ci stylistyka ich gier, no i wsio. Mi nie podchodzi stylistyka Halo, ale nie obrzucam developera mięsem. Dla mnie Diablo2 było przesuper, fragmenty D3 po prostu zmiatają, gra rządzić będzie, StarCraft2 też mi się bardzo podoba, a jak szukasz u Blizzarda gry jak na wyszukanym przez Ciebie screenie, to moze pomyliłeś adresy? Weź, poszukaj sobie developera, który Ci pasuje, zamiast obrażać gusta innych graczy.
Slucham? Ty grales w ogole w Starcraft 1, Diablo 1/2, Warcraft 2? Nie podoba mi sie stylistyka? Ja ja strasznie kochalem, poki nie zrobili Warcrafta 3, a potem to dobili wszystko silnikiem WoW'a.
Popatrz jak wyglada Diablo 1:
i jak Diablo 2 w dobrych momentach 1/4/5 akt:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 09, 2009, 11:10:40 am »
Bo wiekszosc firm, przez 9 lat zdaza wydac kontynuacje :]

Ok, punkt dla Ciebie ;).
Mimo to i tak należy docenić fakt, że firma wciąż dba o swoją starą grę zachęcając fanów do współpracy pomimo, iż nie mają z tego już żadnych korzyści (patch, jeżeli dobrze rozumiem, będzie darmowy). Więcej osób z tego powodu D2 nie kupi (9-letnia gra), ani też nie będzie to żadna zachęta do kupna D3 (kto chciał kupić, kupi to na podstawie doznań z D1 i D2 a nie na podstawie wydania kolejnego patcha). I szczerze mówiąc wolałbym, by każda gra miała taki support; szczególnie w czasach, gdy firmy za byle zestaw skórek czy map (nawet, jeżeli gotowe były jeszcze przed premierą gry) żądają po kilka dolców :/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2009, 11:23:26 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 09, 2009, 11:14:11 am »
Cytuj
Dlaczego tak twierdzisz ? :>
Tworzenie gry przez 6 lat, by po 6 latach produkcji powiedziec, ze nie jest sie gotowym i potrzebuja jeszcze prawie roku na doszliwowanie JEDNEJ kampanii i multi w SC 2. W SC 2 w ktorym mechanika nie zmienila sie praktycznie w zadnym stopniu przez te 6 lat, nadal jest to FPS wsrod strategii. Plus oczywiscie wydanie 3 kampanii jako 3 roznych gier...

Oglaszanie patchy do Diablo 2 rok przed jego wprowadzeniem [patcha], by potem stwierdzic, ze nie sa jeszcze gotowi i musza cos innego skonczyc przed wydaniem

Zmiana designu Warcrafta na rzecz 'slodkosci i pysznosci'. Wydanie WoW'a o designie przedszkolaka, ale ich plus, ze sie chociaz dorobili na tym. Za to kompletnie nie rozumiem jak mozna ciagnac od prawie 10 milionow ludzi 50zl miesiecznie i jeszcze kazac im placic za rozszerzenie do MMO? Baa i ludzie sie ciesza z tego powodu...

Mozliwosc wprowadzenie oplat za korzystanie z BattleNet 2.0 - tak, tak, chca wprowadzic oplate, miesieczna,roczna czy inna w/e bys mogl sobie pograc w 2-8 osob po sieci, na wlasnych serwerach - noz, gratki po prostu... Jedyne co tak naprawde BattleNet hostuje to Disc Space, i zeby to jeszcze jakies kosmiczne ilosci byly, nie! Toz oni mniej miejsca potrzebuja niz obecnie 2-3 duze dyski twarde maja.

Stworzenie czegos takie jako Diablo 3 http://img73.imageshack.us/img73/8035/diablo3screen3nm8.jpg
Majac do dyspozycji moc obliczeniowa zdolna wygenerowac naprawde zaawansowane rzeczy, do tego w takim w designie - 'slodkosci i pysznosci'. Juz wystarczylo, ze w Diablo 2 drugi akt mnie wkurwial i jego latajace szarance, i pierdzace piorunami zuki, sepy jak rowniez rzucajace wloczniami i miksturami koty chodzace na dwoch lapach, a to wszystko przedstawione w pieknym sloncu ...
Cos takiego w grze, w ktorej walczysz z mocami piekelnymi? Gdzie przeciwnikow rozrywa sie na strzepy i ich krwia dekoruje sciany, w grze gdzie z czasek demony robia sa meble? No, sry, ale to LEKKIE przegiecie.

Nienawidze juz od kilku lat glupoty tej firmy, a jeszcze bardziej nienawidze glupoty slepych fanbojow, ktorzy potrafia najgorsza bzdure uzasadnic i zaakceptowac, baa i sie jeszcze wyklocac o nia wszedzie gdzie tylko moga. Jesli na ich convencie nie pokaza nowego MMO IP, o ktorym chodza plotki i nie bedzie to powazna produkcja, a kolejny klon WoW'a z rownie zalosnym designem to dla mnie ta firma stanie sie kompletnym zerem.
Wpis i plus dla ciebie KKRT. Widze, że jako nieliczni nie jesteśmy zachwyceni polityką Blizzzarda i nowym cukierkowo-bośniowo-słabym graficznie i stylistycznie Diablo 3.

forest

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-11-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
  • Feel Owned?
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 11, 2009, 01:05:38 am »
Powiem tak , gdyby Diablo 1 było kontynuacją a nie pierwowzorem , narzekałbyś na D1. Ja to widzę tak : kontynuacja odwiecznie jest grą INNĄ niż pierwowzór dlatego że jest to kolejna część, inne czasy , inne trendy , inne mody. Gdyby diablo 3 wyglądałoby tak jak jedynka w tych czasach (oczywiśćie chodzi mi o samą rozgrywkę ,zakładam że grafika była by odświeżona) zostałaby wyśmiana za banalną rozgrywkę i brak rozmaitości nawet przez Ciebie samego zapewne. D3 wcale nie jest za kolorowe ani za słodkie , wciąż podziemia mają charakterystyczny mroczny przytłaczający smaczek ( wnioskując z gameplayów) , i niby to że jakaś część rozgrywki będzie toczyć się w jaśniejszych sceneriach ma zrujnować klimat ? Bzdura , grafika 3D rządzi się własnymi prawami które są odmienne od grafiki 2D jak argumentowali nawet sami pracownicy blizzarda. Zaraz wyskoczy ktoś ze screenem przerobionym przez jakiegoś fana w któym wszystko jest przyciemnione i odpieram to tak: wszystko jest ciemniejsze kosztem detali , nie widać rzutu światła , tego sramtego. Na koniec wywodu o D3 powiem tak , gdy wychodziło Diablo2 było krytykowane przez fanów jedynki tak samo jak teraz trójka przez fanów dwójki , że za jasno , że za dużo , że źle i w ogóle , wyszło , okrzyknięto ją kultową , każdy grał i srał z podziwu, niektórym się nie podobało chodzenie po pustyni innym chodzenie po dżungli ,ale standardy poszły w górę , zamiast chodzić przez jedną grę w identycznych sceneriach , mieliśmy do wyboru wiele aktów , misji , krain itd. Gra ogólnie była bardziej rozbudowana w każdym stopniu , nawet fabularnym. Nie ma więc co się wzburzać , lepiej poczekać na efekt :)
Co do polityki blizzarda , to choć nie podobają mi się ich niektóre zagrywki , nie da się ukryć że wydanie SC2 ( chociaz nie jestem wielkim fanem) w 3 odrębnych częściach to porażka. Można jedynie liczyc na fakt że kampanie będą tak rozbudowane że należy im się osobne wydanie , w co osobiście trochę wątpie , to jednak mimo wszystko myśle że nie jest tak tragicznie jak piszecie. Blizzard ma kontakt z fanami (przykład: nowa jednostka SC2 , wrzucana jest na forum i omawiana z forumowiczami , który deweloper tak postępuje ?). Chciałem napisać jeszcze wiele rzeczy o W3 , WoW'ie , moich odczuciach co do "cukierkowości i słodkości" z racji że mam zupełnie inne zdanie. Chciałem też napisać wiele różnych innych rzeczy ale nie chce mi się dyskutować ponownie na te tematy ,bo już na niejednym forum wymieniałem moje poglądy na te sprawy i zawsze kończyło się na żmudnych utarczkach , poza tym jest 1 w nocy i chce mi się cholernie spać :P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 11, 2009, 02:05:16 am »
Tez nie chce mi sie gadac, ale co do podziemi w Diablo 3 to:
http://www.pinoytux.com/wp-content/uploads/2008/06/diablo3-barbarian.jpg
http://static.computergames.ro/cg/assassin/images3/diablo3/diablo3-001.jpg
http://www.miastogier.pl/baza/Encyklopedia/gry/DiabloIII_PC/Galeria/diablo3_6.jpg
http://www.giery.eu/files/imagecache/galeria/files/galeria/diablo%203%204.jpg
A teraz looknijmy wyzej na wczesniejsze czesci.

BTW ja nic nie pisalem o mechanizmach z jedynki, baaa wrecz napisalem, ze drazni mnie mechanika sprzed 13 lat, ktora wypadaloby udoskonalic.

Cytuj
Blizzard ma kontakt z fanami (przykład: nowa jednostka SC2 , wrzucana jest na forum i omawiana z forumowiczami , który deweloper tak postępuje ?
Wiekszosc developerow MMO? Wielu developerow RTS'ow? Kazdy szanujacy sie developer zawodowych FPS'ow? Czyli praktycznie kazda firma, ktora wydala gre w multi bardzo popularna. Chociaz tez wyzej pisalem, ze szanuje stosunek Blizzarda do fanow, bo support naprawde maja swietny, choc pod wieloma wzgledami tkwia dalej w mechanice swoich swiatow z lat 90.

Cytuj
grafika 3D rządzi się własnymi prawami które są odmienne od grafiki 2D jak argumentowali nawet sami pracownicy blizzarda
No, jest o wiele elastyczniejsza niz grafika 2D.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpnia 15, 2009, 18:01:45 pm »
Można połączyć w sposób udany te dwa segmenty. Pięknie to pokazuje SF IV, który jeśli chodzi o mechanikę niemalże kompletnie się nie zmienił (także w materii samej grafiki), ale pomimo to sama oprawa to absolutnie czołówka dzisiejszych gier. Szkoda, iż tym tropem nie podąża Konami z Castlavanią, ale cóż zrobić.

Diabeł Trzeci nie może prezentować się archaicznie. Nie wypada. Oczywiście sama forma nie powinna przerosnąć treści.

W ubiegłym roku przeszedłem znakomitą grę pt. "Loki". H'n's wzorowany na Diablo. Momentami było bajecznie niczym w dobranocce - zielona łąka , słoneczko, centaury skubiące trawkę.
Ale gdy trzeba było (podziemia) było klimatycznie i mrocznie.

Nie jestem przekonany, czy chcę przez 40 godz. błąkać się w ciemnościach. Oczywiście wolę przy tym mroczniejszy charakter rozrywki, niż ten zaprezentowany w WoW. Ale o tym przekonamy się za jakiś czas dopiero.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpnia 15, 2009, 18:26:24 pm »
Cytuj
Szkoda, iż tym tropem nie podąża Konami z Castlavanią, ale cóż zrobić.
A to akurat jak Castlevania wyglada mi sie podoba :) Chociaz troche malo widzielismy jesli chodzi o wnetrza zamkow.

forest

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-11-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
  • Feel Owned?
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpnia 20, 2009, 15:09:36 pm »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpnia 22, 2009, 08:19:10 am »
Diablo 3 najwcześniej w 2011 roku:
http://www.gram.pl/news_8grkH,C5_StarCraft_II_i_Cataclysm_w_przyszlym_roku_Diablo_III_w_2009.html

Cytuj
Wygląda na to, że serwis Ripten popełnił tzw. kaczkę dziennikarską. Informacja o premierze Diablo III w tym roku została bowiem skasowana. Wszystko wskazuje więc na to, że na hack'n'slash Blizzarda będzie trzeba zaczekać do roku 2011.

Wspomniany rok 2010 zarezerwowany jest bowiem dla dwóch innych tytułów: StarCrafta II, o czym wiadomo już od kilkunastu dni, oraz zapowiedzianego dzisiaj trzeciego dodatku do World of Warcraft zatytułowanego Cataclysm.

Nowa postać - Mnich:
http://www.gram.pl/news_8grkH,61_Mnich_czwarta_klasa_w_Diablo_III.html









Gameplay Mnichem:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpnia 22, 2009, 10:12:40 am »


No to teraz bez obawy mogę powtórzyć swoje stwierdzenie, że postacie wyglądają gorzej niż w Baldur's Gate: Dark Alliance - grze na 10-cio letniej konsoli.


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpnia 22, 2009, 10:48:22 am »
Może i wygląda słabiej.
Nie zmienia to faktu że gra mnichem zapowiada się świetnie i chyba na taką właśnie postac czekałem :]

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpnia 22, 2009, 11:25:20 am »
No co by nie mowic, ale gameplay z mnichem jest wkoncu Diablo'waty. Mogloby byc troche wiecej flakow, ale ilosc krwi juz jest ok ;] Plus fajna postac sie zapowiada, taka assasinka + mag.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpnia 22, 2009, 14:41:32 pm »
   a tutaj filmik, który ukazuje jak mnich radzi sobie w walce. Klasa.

skunek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpnia 23, 2009, 10:26:03 am »
Mozliwosc wprowadzenie oplat za korzystanie z BattleNet 2.0 - tak, tak, chca wprowadzic oplate, miesieczna,roczna czy inna w/e bys mogl sobie pograc w 2-8 osob po sieci, na wlasnych serwerach - noz, gratki po prostu... Jedyne co tak naprawde BattleNet hostuje to Disc Space, i zeby to jeszcze jakies kosmiczne ilosci byly, nie! Toz oni mniej miejsca potrzebuja niz obecnie 2-3 duze dyski twarde maja.

blizzard przy zapowiedzi SC2 i D3 powiedział ze BN2.0 będzie całkowicie darmowy wiec powiedz skąd masz takie rewelacje??


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #219 dnia: Września 13, 2009, 19:11:44 pm »
Jak dla mnie, nie wygląda słabiej. Poza tym, przyrównaj całość. W takim przypadku stwierdzenie, że coś tam (dany element) wygląda słabiej niż na konsoli poprzedniej generacji, traci ....
Zresztą DII przy premierze pięknością nie był, a wiadomo jakiego kalibru to gra.

Z innej beczki, data premiery przesunięta na 2011....

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #220 dnia: Listopada 17, 2009, 08:29:42 am »
Diablo III w 2011 roku lub jeszcze później?
http://www.gram.pl/news_8gPrGOi5_Diablo_III_w_2011_roku_lub_jeszcze_pniej.html

Cytuj
Diablo III może pojawić się w 2011 roku, ale nie musi. Co nie znaczy, że gra zadebiutuje wcześniej - wręcz przeciwnie. Blizzard nie spieszy się z wydaniem tego, jakże oczekiwanego, hack'n'slasha.

Thomas Tippl z Activision Blizzard zaprezentował plan wydawniczy Blizzarda, który może bardzo rozczarować niektórych fanów tej firmy. Prezentuje się on następująco:



Cytuj
Jak zatem widać, w przyszłym roku na sklepowe półki trafi pierwsza część trylogii Starcrafta II, zatytułowana Wings of Liberty, jak również kolejny dodatek do World of Warcraft, nazwany Cataclysm, a w ciągu kilku następnych lat, czyli najwcześniej w 2011 roku otrzymamy dopiero Diablo III, a także koleje odsłony Starcrafta II. W planach Blizzarda znajduje się także nieujawniona jeszcze produkcja z gatunku MMO o powstawaniu której wiemy już od dłuższego czasu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #221 dnia: Grudnia 16, 2009, 23:59:05 pm »
Heh. To ładnie. Swoją drogą, ciekawe gdzie jest miejsce dla Warcrafta IVtego.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #222 dnia: Września 13, 2010, 08:01:01 am »
Diablo III z nowym systemem regeneracji zdrowia:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=53748

Cytuj
Najnowsza aktualizacja na oficjalnej stronie oczekiwanego Diablo III  opisuje zmiany w systemie regeneracji utraconego zdrowia. I są one dosyć znaczące – najnowsza odsłona serii zrywa najwyraźniej z wieloletnią tradycją i mikstury przestają być w niej podstawą, jeśli chodzi o odzyskiwanie punktów życia.

Jak dokładnie będą wyglądać te zmiany? Otóż, po pierwsze najważniejszym źródłem zdrowia mają być znajdywane przy ciałach pokonanych wrogów lewitujące „kule”, z którymi interakcja natychmiastowo sprawi, że nasz bohater zregeneruje utracone siły. „Kul” ma być kilka rodzajów różniących się ilością przywracanych punktów życia, w zależności od tego, jak potężny będzie potwór, którego zabijemy. Pozbycie się typowego mięsa armatniego pozwoli nam zregenerować zaledwie kilka, kilkanaście procent bazowej ilości PŻ, natomiast uporanie się z wielkim bossem prawdopodobnie nagrodzi nas możliwością całkowitego uleczenia.

Cytuj
Blizzard na oficjalnej stronie Diablo III podaje przykład sytuacji, gdzie podczas walki z bossem postawiony zostaje przed nami dylemat – czy zaryzykować i ruszyć bezpośrednio na najpotężniejszego przeciwnika, którego pokonanie automatycznie spowoduje nasze zwycięstwo, czy uporać się z hordą jego mało szkodliwych, ale irytujących pomocników, co zajmie nam trochę czasu, ale zapewne (bo prawdopodobieństwo wypadnięcia kul zdrowia nigdy nie będzie stuprocentowe) pozwoli nam zregenerować choć trochę utracone życie i – tym samym – zwiększyć sobie szanse na pokonanie bossa. Takie zwiększenie problematyki walk ma być na porządku dziennym w nowym Diablo i wielokrotnie będziemy zmuszeni przerywać pojedynek i np. wycofać się, by sięgnąć po znajdujące się nieopodal zdrowie. Mało tego – dla niektórych klas postaci koncepcja ma całkowicie zmieniać filozofię rozgrywki. Przykładowo bohaterowie walczący na dystans będą zmuszeni wikłać się w ogień walki bezpośredniej, gdy w środku długiej bitwy jedyne kule życia w pobliżu będą znajdować się wśród hordy potworów.

Cały system ma być – jak otwarcie mówi Blizzard – podstawą leczenia się na polu bitwy w Diablo III i znane z wcześniejszych części gry mikstury, choć nie znikną całkowicie, mają zejść na drugi plan. Przede wszystkim pojawi się tzn. „cooldown”, czyli czas, po którym będziemy mogli użyć eliksiru po raz kolejny.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #223 dnia: Października 23, 2010, 13:13:04 pm »


Ostatnią klasą będzie demon hunter.
Już z miejsca wiem że to będzie mój typ, połączenie zabójczyni i łuczniczki z dwójeczki. Nadal niestety zero info o premierze.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #224 dnia: Października 27, 2010, 17:48:33 pm »
Jednak obstawiam 2011, 2012 mieliby zapakowany tragicznie - D3, dodatek do SC2, i jeszcze dodatek do WoWa? :o No way.

Mamy już wszystkie klasy, znamy mechanikę gry, podobno coś przebąkiwali o becie. Już naprawdę nie można tego dalej ciągnąć. Przesunięcie premiery do 2012 albo dalej znaczyłoby, że postanowili gruntownie zmienić jakiś ważny element gry, a na to się nie zanosi.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #225 dnia: Października 28, 2010, 09:11:23 am »

Ostatnią klasą będzie demon hunter.
Nie ma Paladyna? Nie kupuję. :mad:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #226 dnia: Października 28, 2010, 13:03:45 pm »

Ostatnią klasą będzie demon hunter.
Nie ma Paladyna? Nie kupuję. :mad:

Będziesz miał w Expansion. :lol:

A co do Paladyna, to jak mówił Blizz chcieliby nowe klasy dać jako DLC. Imo D3 pociągną tak samo jak WoWa - możemy liczyć na znacznie więcej niż 1. dodatek.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #227 dnia: Października 28, 2010, 16:25:32 pm »
Mamy już wszystkie klasy, znamy mechanikę gry, podobno coś przebąkiwali o becie. Już naprawdę nie można tego dalej ciągnąć.
Przed gra jeszcze dluga droga, nie maja nic jesli chodzi o PVP poza arenami, nie maja systemu trade'u online [najwazniejsza rzecz, powinna byc od poczatku programowana], nie maja end game'u gotowego.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #228 dnia: Października 28, 2010, 17:44:32 pm »
nie maja end game'u gotowego.

Zabij końcowego bossa 500 razy?  8)

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 18, 2011, 10:20:09 am »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #230 dnia: Lipca 29, 2011, 09:01:52 am »
Breaking Leaks – Diablo III Beta Starts On August 15th
http://www.dsogaming.com/news/breaking-leaks-diablo-iii-beta-starts-on-august-15th/

Cytuj
Although the NDA about Diablo 3′s latest news will be lifted in a few days, a user decided to leak almost everything on his Twitter. That particular person participated in Blizzard’s Press Event that was held yesterday and revealed that the much anticipated beta of Diablo III will begin on August 15th.

We’d tell you to take this with a grain of salt but this anonymous user revealed even more details about Battle.net and Diablo III. According to him, Battle.net system is operational with AMM and will automatically match players by their level and quest progression.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpnia 01, 2011, 14:59:40 pm »
No to się porobiło  :lol:

Co do aukcji za prawdziwe pieniądze - nie ma to znaczenia. Loot jest generowany losowo, jedyne co będzie warte wydania pieniędzy to runy, które będą tworzyć unikatowe przedmioty. A co się teraz sprzedaje na Allegro jak nie runy i talizmany? No właśnie...


Poza tym - nie ma sensu kupować run. Ze znalezionym sprzętem/kupionym za golda można spokojnie skończyć Hell. A o to właśnie chodzi w Diablo.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpnia 02, 2011, 01:33:16 am »
Co do aukcji za prawdziwe pieniądze - nie ma to znaczenia. Loot jest generowany losowo, jedyne co będzie warte wydania pieniędzy to runy, które będą tworzyć unikatowe przedmioty. A co się teraz sprzedaje na Allegro jak nie runy i talizmany? No właśnie...
Runy sie sprzedaja, bo runy sa overpowered w Diablo 2 i bez runeworlds nei ma co grac, tak samo jak glowne itemy do buildow jak Skin of the Vipermagi itd

System aukcyjny za prawdziwa kase to najwiekszy fail Blizzarda, ktory moze kompletnie zniszczyc normalna ekonomie gry. Bo kto normalny bedzie dobre itemy sprzedawal za golda, jak bedzie mogl za kase?
Tak samo z inflacja, nie powiedzieli nic na temat wdupiania kasy/itemow, a bez tego gold bedzie szybko tracil na wartosci. Do tego stopnia, ze Auction House za golda bedzie bezuzyteczny, bo itemy beda przewartosciowane.

Jedyny sposob na rozwiazanie tego to wprowadzenie systemu podobnego do tego w Hardcore mode, czyli specjalny ladder, w ktorym jest tylko dom handlowy za zloto.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpnia 02, 2011, 07:42:21 am »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpnia 02, 2011, 08:22:45 am »
Diablo III bez modów. Gra będzie wymagać stałego połączenia z Internetem:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=60971

Cytuj
Podczas konferencji poświęconej Diablo III, która kilka dni temu odbyła się w siedzibie firmy Blizzard, Rob Prado ujawnił, że trzecia część jednej z najsłynniejszych serii hack’n’slash będzie wymagać stałego połączenia z Internetem. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że wszelkie modyfikacje dedykowane Diablo III będą nielegalne.

Model, który Blizzard zastosuje w trzeciej części cyklu Diablo będzie podobny do tego, który od dawna znają subskrybenci World of Warcraft. Gracze będą mogli stworzyć maksymalnie dziesięć postaci, a każda z nich będzie przechowywana na serwerach Blizzarda. Tym samym, rozgrywka we wszystkich trybach (PVP, kooperacji i single player) będzie wymagać ciągłego połączenia z siecią. Wymóg raczej niezbyt wielki, gdyż czasy „Internetu na minuty” odeszły w zapomnienie.

Kolejną ważną kwestią związaną z Diablo III będzie fakt, że Blizzard nie zezwoli na używanie żadnych modyfikacji. Decyzja ta jest tłumaczona względami bezpieczeństwa i jakoścą rozgrywki. Nie jest wielką tajemnicą, że druga część cyklu Diablo cierpiała na zalew wszelkiej maści modów (np. pokazujących cała mapę) i botów, które za nas grały i zbierały cenne przedmioty.

Wprowadzenie powyższych ograniczeń oraz domów aukcyjnych, w których przedmioty będziemy mogli kupić za prawdziwe pieniądze wydaje się remedium na wszystkie bolączki trapiące drugą część Diablo. Niemniej jednak ciężko ze stuprocentową skutecznością przewidzieć jak nowy system handlu przedmiotami oraz zakaz używania modyfikacji wpłynie na rozgrywkę oraz ekonomię gry.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpnia 02, 2011, 10:06:40 am »

Ależ ta gra wygląda paskudnie. Jeden z najbrzydszych slasherów jakie widziałem na oczy.


Diablo III bez modów. Gra będzie wymagać stałego połączenia z Internetem:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=60971

Cytuj
Podczas konferencji poświęconej Diablo III, która kilka dni temu odbyła się w siedzibie firmy Blizzard, Rob Prado ujawnił, że trzecia część jednej z najsłynniejszych serii hack’n’slash będzie wymagać stałego połączenia z Internetem. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że wszelkie modyfikacje dedykowane Diablo III będą nielegalne.

Model, który Blizzard zastosuje w trzeciej części cyklu Diablo będzie podobny do tego, który od dawna znają subskrybenci World of Warcraft. Gracze będą mogli stworzyć maksymalnie dziesięć postaci, a każda z nich będzie przechowywana na serwerach Blizzarda. Tym samym, rozgrywka we wszystkich trybach (PVP, kooperacji i single player) będzie wymagać ciągłego połączenia z siecią. Wymóg raczej niezbyt wielki, gdyż czasy „Internetu na minuty” odeszły w zapomnienie.

Kolejną ważną kwestią związaną z Diablo III będzie fakt, że Blizzard nie zezwoli na używanie żadnych modyfikacji. Decyzja ta jest tłumaczona względami bezpieczeństwa i jakoścą rozgrywki. Nie jest wielką tajemnicą, że druga część cyklu Diablo cierpiała na zalew wszelkiej maści modów (np. pokazujących cała mapę) i botów, które za nas grały i zbierały cenne przedmioty.

Wprowadzenie powyższych ograniczeń oraz domów aukcyjnych, w których przedmioty będziemy mogli kupić za prawdziwe pieniądze wydaje się remedium na wszystkie bolączki trapiące drugą część Diablo. Niemniej jednak ciężko ze stuprocentową skutecznością przewidzieć jak nowy system handlu przedmiotami oraz zakaz używania modyfikacji wpłynie na rozgrywkę oraz ekonomię gry.
Oby tylko nie wpadli na pomysł, że trzeba będzie płacić co miesiąc za gre, a każda postać będzie wymagała oddzielnej wersji gry.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpnia 02, 2011, 10:30:46 am »

Ależ ta gra wygląda paskudnie. Jeden z najbrzydszych slasherów jakie widziałem na oczy.


Obawiam się że to nie jest slasher. Wygląda jak wygląda liczy się gameplay, przynajmniej na wszystkim pójdzie.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:55:44 pm »
Wygląda jak wygląda liczy się gameplay, przynajmniej na wszystkim pójdzie.
Titan Quest tez na wszystkim chodzi i jest z 2006 roku, a nie 2012.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Ps. Ja juz jakos przelknalem grafike, ale a dziw, ze mozna byc tak zacofanym technologicznie majac taki budzet.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpnia 02, 2011, 22:10:50 pm »
Cóż, od samego początku Blizzard do grafiki jakoś mocno się nie przykładał. Zresztą, co z tego. Łykam ich wszystkie gry i we wszystkie gra mi się dobrze. Dla nich zawsze rozgrywka była najważniejsza i to się nie zmienia. Po Diablo 2 nie było IMO żadnej gry, która potrafiła mnie wciągnąć, jedynie coś tam Torchlight się sprawdził. Ale i tak wracam do Diablo często. Z RTSami podobnie, W3 i tylko on, inne mnie nie przekonują. O MMO nawet wspominać nie będę  :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: Diablo 3
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpnia 02, 2011, 22:29:01 pm »
Ps. Ja juz jakos przelknalem grafike, ale a dziw, ze mozna byc tak zacofanym technologicznie majac taki budzet.
Przecież to nie kwestia zacofania technologicznego tylko przemyślanej taktyki. Wszystkie kultowe serie Blizzard (WoW, Diablo, Starcraft) mają słabą grafikę i niskie wymagania po to, żeby napier**lał każdy, nawet posiadacz laptopa "do pracy". Z WoWem się im opłaciło (a wygląda to gorzej niż byle jaka gierka F2P) i teraz robią tak z Diablo. To zła praktyka (do tego jeszcze ten DRM czy inne ich ustrojstwo), ale doskonale wiemy, że ludzie pozwalają od lat wciskać sobie kit i proszą o więcej.