Autor Wątek: Tekken 6  (Przeczytany 169892 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1080 dnia: Października 29, 2009, 15:18:22 pm »
Pograłem troszkę i muszę przyznać, że gra się przyjemnie, nigdy nie grałem na poważnie w tekken'a, może teraz się uda. O grafice nie będę pisał bo każdy wie jak ta gra wygląda, a wygląda żałośnie, to SC4 z 2008 wygląda o niebo lepiej. Póki co siedzę w Practice i trenuje Larsem  :P sympatyczna postać, nawet udało mi się znaleźć cios którego nie ma w comand liscie  :P

el becetol

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1081 dnia: Października 29, 2009, 15:46:26 pm »
O grafice nie będę pisał bo każdy wie jak ta gra wygląda, a wygląda żałośnie

Niech zgadne, masz taki telewizor:



Na takim faktycznie może wyglądać żałośnie.  :cool:

FlyJack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-10-2006
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 0
  • effect eX
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1082 dnia: Października 29, 2009, 15:54:08 pm »
Powiem tak, brednie większość z was pisze. Grafika jest na poziomie co najmniej zadowalającym. Zwłaszcza postacie. Gorzej z grafiką podczas trybu story (dlaczego?!).
Gameplay jak zwykle super. No i Alisa... ^_^'

Już za pierwszą wygraną walkę online dostałem T-Shirt dla mojego avatara w PS Home, odrazu więc wszedłem i przeniosłem się na teren Namco Bandai, gdzie rozstawionych jest pełno automatów. Przenoszą one nas bez pośrednio do gry. Tak więc warto tam szukać chętnych na ustawki, tłumów nie ma ale z 30 osób tam siedzi.

Co do Tuningu postaci wydaje mi się on uboższy niż w T5 DR  (PSP), ale mam gre od 3 godzin więc może nie dostrzegłem jego wszystkich walorów.

Plusem na pewno jest to, że nie trzeba grac nie wiem ile aby uzbierać i skompletować sobie fajny strój. W trybie story za każdą rundę dostajemy po 200-300 tysięcy G.

PSN id: FlyJackie
Chętnie zagram :P
: Październik 29, 2009, 16:49:08 pm
update:  aha, i lagów jak na razie w ogóle nie uświadczyłem, dlatego przestańcie biadolić

Forum o Home, Avatarach i możliwościach sieciowych gier na PS3 i Xbox360

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1083 dnia: Października 29, 2009, 16:34:33 pm »
Muszę Cię zasmucić, ponieważ mam taki telewizor.




Postacie są rozmazane, pozbawione AA, tekstury podłoża to istne PS2, do VF5 czy SC4 to nawet nie ma pojary . Żal i tyle.

FlyJack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-10-2006
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 0
  • effect eX
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1084 dnia: Października 29, 2009, 17:01:13 pm »
plansze tla i podloza moze rzeczywiscie nie osiagnely wyzyn graficznych wytrzymalosci...

ale postacie? cudo  gorzej wygladaja tylko w online i story mode
ale w normalnej walce arcade czy z kolega - cudo

Forum o Home, Avatarach i możliwościach sieciowych gier na PS3 i Xbox360

el becetol

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1085 dnia: Października 29, 2009, 17:06:37 pm »
Postacie są rozmazane, pozbawione AA, tekstury podłoża to istne PS2, do VF5 czy SC4 to nawet nie ma pojary . Żal i tyle.

No ja mam wersje na ps3 gram bez blura - mam AA, postacie nie są rozmazane. Tekstury podłoża to SCIV. Nawet sobie włączyłem dla porownania. Dla mnie to solidne 8,5 (nie mówie o story). To wszystko to kwestia gustu, ale napisałeś ze grafika w Tekkenie wygląda "żałośnie", a to lekka przesada. Żałośnie to wyglada grafika w "My Horse and Me" :cool:


kilgort

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-11-2008
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1086 dnia: Października 29, 2009, 19:52:43 pm »
Bardzo ladnie wyglada. Przesadzacie  8) Gra sie jak zawsze , kapa i tyle. A on line zal.pl.  :???:

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1087 dnia: Października 29, 2009, 21:05:44 pm »
wqr mnie Azazel. Je***y boss zajmujący cały ekran, który w dodatku oszukuje. Szmata podobnie jak Nancy. Online na razie nie grałem więc nie napiszę nic o lagach. Grafika taka sobie, na początku byłem strasznie rozczarowany. Postaci wyglądają nawet ok poziomy natomiast raz wyglądają przyjemnie a raz słabo. Całe szczęście, że gra się tak jak w poprzednie T więc super. Na dodatek jest szybciej niż w T5dr.
: Październik 29, 2009, 22:04:41 pm
Jak ktoś chce grać online niech wyśle zaproszenie.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

oleka20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2009
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1088 dnia: Października 29, 2009, 21:28:08 pm »
gralem w kazdego tekkena procz tych na psp i co?>>>:
-grafika faktycznie trudno powiedziec postaci niby ok ale nie do konca scenerie to samo kilka fajnych kilka z bani,(tak na oko to nie wyglada na 720p i slabe aa-wersja 360) co bym zmienil to kamere jest jakos zle ustawiona, efekty swietlne scenerii zachwycaja a te po ciosach to jakis zart jakby byly sztuczne
-intro filmiki no poprostu stare tekkeny poszly w las i jest jakas parodia brazylijska
-muzyka gdy posluchalem na planszy z owcami wylaczylem...
-ost boss, roboty, spadajace glowy, rece pily doslownie robia DBZ WYPAS!rece mi opadly :/
-sporo bledow w gameplayu przenikanie ciosow niektore siegaja za blisko inne za daleko troche niedopracowali nowy system
-walki team moglyby sie w koncu nie doczytywac no ale chlopaki z namco nadal nie slyszeli o wczytywaniu podczas gry
-customizacja spaszczona poziom trudnosci gry zupelnie inny od tego zawsze znanego  wystepuja jakies dziwne przypadkowe akcje
-design i przejrzystosc menosow najgorszy jaki widzialem w calej serii
na koniec powiem ze sie  pospieszyli z wydaniem o jakies pol roku lub spoznili o jakies 1,5 :-D
ocena po 1 dniu to fan-naciagane 8

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1089 dnia: Października 29, 2009, 21:54:04 pm »
Po cichu liczyłem, iż dostanę już dzisiaj grę. Nic to, będzie trzeba z (bardzo) wstępną oceną poczekać do jutra.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1090 dnia: Października 30, 2009, 06:03:19 am »
Szykujcie się na ostry wpier**l w niedzielę! ;)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1091 dnia: Października 30, 2009, 08:48:22 am »
Ten online to niezła parodia. Nie dość, że miałem problemy z rozegraniem całego meczu to jeszcze gość na 4 krechach nie dawał nawet namiastki płynnej gry (juggla jednak udało mi się wklepać jakimś cudem). Jestem przekonany, że to działa trochę gorzej od sieciówki z SC4. Całe szczęście, że mogę sobie z Darkiem pograć bezstresowo.A i jeszcze jedno, pomimo zapisanej gry na 2x różnych profilach tylko te aktywne jest pokazane w grze, osoba grająca jako p2 nie ma możliwości załadowania swojego konta(no chyba, że nie umiem)
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2009, 08:53:05 am wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1092 dnia: Października 30, 2009, 11:23:07 am »
Parodia...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1093 dnia: Października 30, 2009, 12:24:51 pm »
Pozostaje jeszcze pytanie jak z save'em? Czy nie z**bie się po czasie jak w innych bijatykach Namco :???:

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1094 dnia: Października 30, 2009, 14:06:06 pm »
Hehe jak obadacie poziom na pociągu w trybie kampanii to wam szczena opadnie, KZ2 został oficjalnie zdetronizowany.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

el becetol

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1095 dnia: Października 30, 2009, 14:26:29 pm »
Hehe jak obadacie poziom na pociągu w trybie kampanii to wam szczena opadnie, KZ2 został oficjalnie zdetronizowany.

Przeszedłem za hardzie  8) Jest sposób na bossa na tym levelu.

Online faktycznie szwankuje. O ile w pierwszy dzien działało bez zarzuty, tak wczoraj chcialem sobie chociaz pierwszego dana zrobić i nie podołałem - klatkowanie, lagi i raz mnie z gry wyjebało. Na szczeście dla mnie online to tylko dodatek.

Co do filmików to dają rade. Zakończenie Ganryu mnie rozłożyło.  :lol:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1096 dnia: Października 30, 2009, 15:52:38 pm »
Tekken 6 już siedzi w moim plecaku. Jeszcze tylko jakiś AS by się przydał.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1097 dnia: Października 30, 2009, 17:18:22 pm »
259 zł w Media Markcie :O, czy kogoś pogięło ? Zrezygnowałem i zamówiłem 70 zł taniej z allegro.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1098 dnia: Października 30, 2009, 17:30:07 pm »
Ja dałem 39 euro.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1099 dnia: Października 30, 2009, 20:10:28 pm »
Szykujcie się na ostry wpier**l w niedzielę! ;)

Trzymam cię za jajka.... tfu, za słowo kun xD

196zł zapłaciłem dziś i czy to równie dobrze wydane pieniądze, co za zimowe rękawiczki?

Intro.... kompletna pomyłka. Ok, niech chłopaki z namco mają na sake, ale bądźmy szczerzy, po tym co zaprezentowało w poprzednich częściach, to jest kpiną.

Dalej opcje. Odblokowane wszystkie postaci .... no ładnie. I głupio zarazem.

Gram w ową serię od części pierwszej. Rozegrałem ogrom pojedynków. Jednak w opcjach przez pierwsze 4 sekundy miałem status "ke pasa?".
Oczywiście idzie szybko się połapać, ale .... zresztą sprawa małej wagi. Biedna strona tytułowa już mniej. Szkoda.

Akurat było kilka osób u mnie do grania (lubią Tekken). Zbita pierwsza, zbita druga, mówię "włączę na jedną walkę on line, zobaczymy".

Nie chciałem przegrać pierwszego starcia, stąd wybrałem Stevensona i na kapę się nastawielm (a co=).
Przeciwnik (one coś tam....jak mu było.... mniejsza z tym). Zlany. Trzy - jeden w rundach. Gładko, ale jestem zawiedziony. Dwa juggles nie weszły - rozpoczyna je na litość Boską 1 (czyli pięść, która u Fox'a trwa osiem klatek).

Loading....

W stosunku do T DR jest lepiej, ale przy SF IV i tak równie kiepski start jak 16to letniego sedana z średniej półki, do Maclarena F1.

Biorę Hwo. To test odpowiedni test.

Przeciwnik popełnia bład, cios w powietrze. Opóźnienie kilkanaście klatek. Wykonuje t+3 i 2, 4, (FL), 2, p+3 (FL) HH

Wchodzi!

Niemal pół krechy leci w zapomnienie. Myślę, jest dobrze. Przeciwnik kulawo robi tech roll, aplikuję SKY. A jak CD+4 wybija, to :

p+4 (FL), 2, p+3 (FLM) HH (G/P+3, 4, 3)

Tak. Wchodzi.... Kolejna runda dla mnie. Niestety, w następnej po wybiciu nie weszło zwykle 2 i kontynuacja. No skoro Steve ma pancza szybszego o dwie k/s od Hwo i u niego nie weszło , wcale się nie dziwię, że i w tym przypadku , to szwankuje.

A co będzie z setupami u Kazuyi , by wystawić na bound przeciwnika? Sprawdzałem w VS. Działa. Zawsze, w on line nie jestem taki pewny.

Ogólnie, bardzo mieszane uczucia. Na pewno to nie jest to co kiedyś. Ale czy jest aż tak źle? Nie sądzę. Co z oprawą?
Na razie żaden utwór nie zachwycił , jak ten z Moonlit Wilderness. Plansze, również klimatem (jak MW wspomniany) nie urzekają.
Grafika, to na pewno nie poziom , jaki przed laty zaprezentował T3, TTT, czy T5.

Ale.... Ale pogram dłużej, może dawny blask gdzieś sobie zaspał i nie zaskoczył mnie od razu łobuz (oby).

p.s. Otwierałem z takim zapałem pudełko, że coś tam trzasnęło. Tak coś odpadło. na szczęście nie płyta , tylko kawałek plastiku.
W każdym bądź razie, w tym roku , czy w uprzednim, nie przypominam sobie bym tak się cieszył (autentyczna radość), gdy odbierałem grę.
Szkoda, że później już ta radość nie przelała się na emocję. Acha.... i co to się tak dłuuuugo wgrywa. ><'






juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1100 dnia: Października 31, 2009, 00:10:00 am »
Story mode to taka bieda, że aż piszczy :x Ale cała reszta jak najbardziej na plus :) POLECAM

piou

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-06-2008
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 0
  • BROTHER!!!
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1101 dnia: Października 31, 2009, 00:50:37 am »
Już prawie obrzydziliście mi tego tekkena, ale na szczęście zdążyłem w niego już zagrać i jest super.
Nie wiem czego chcecie od grafy, tak na prawdę to jest przecież gra z 2007 z paroma dodatkami, i nie grafika jest tu najważniejsza. Story mode? Znośne, to po prostu ulepszone Tekken Force lub Devil Within znane z poprzednich części.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1102 dnia: Października 31, 2009, 07:48:13 am »
Pograłem chwilkę przed snem i:
- online nie da się grać, ani razu nie udało mi się ukończyć pierwszej rundy (connection with oponent lost), poza tym opuźnienie sprawiało, że gra nie miała sensu,
- kicz osiągnął swe wyżyny,
- mój skill już nie jest ten sam (trzeba ostro potrenować, ojjjj!),
- postaci tyle, że głowa mała,
- Yoszkowi zabrali d/f+2??? doh!
- Tk6 to świetna gra (niech tylko zrobią coś z tym onlinem!!!)...

mateo

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1103 dnia: Października 31, 2009, 13:27:54 pm »
mam dziwne wrażenie, że Sylvan jak i kun po tygodni ostrego ciorania napiszą, że ta gra jest genialna w swojej prostocie. ;] (tak miałem i mam z Pro Evo 10) Wypijmy za te obydwie serie.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1104 dnia: Października 31, 2009, 13:40:35 pm »
psss,

tekken jest gut, w najnowsza wersje mam o wiele wieksze checi grania niz 5 i dr

a tak pozatym
chce pograc sobie z aph w tekkena, ale tak zeby po lewej stronie przy pasku zycia byl 'dark', a po prawej 'aph'
jest to mozliwe ;o czy nie bardzo?
: Październik 31, 2009, 14:38:59 pm
zgadzam sie, intro jest ch**owe
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1105 dnia: Października 31, 2009, 16:58:48 pm »
mam dziwne wrażenie, że Sylvan jak i kun po tygodni ostrego ciorania napiszą, że ta gra jest genialna w swojej prostocie. ;] (tak miałem i mam z Pro Evo 10) Wypijmy za te obydwie serie.

Okaże się mateo za .... kilka tygodni.

Październik okazał się miesiącem ssącym $ z konta  gracza, co najmniej jak techno laski, na techno party, po techno tabletkach - z tym, że one niekoniecznie $ xD
Ja bynajmniej nieco rozrzutny byłem zasilając swoją półkę kilkoma tytułami (T6 był dziewiątą pozycją). Oczywiście gracz , jako taki przejdzie, jedną, dwie gry w ten czas. Ale można to potraktować jako zimowe zapasy. (Jeszcze Dragon Age, MW2, GoW:C, GT na PSP i komplet w tym roku).

Stąd nierozsądnym było by dać 196zł za Tekken 6 i go w kąt rzucić po pierwszych niespecjalnych 16 min.

Grze dałem kolejną szansę, niczym nastolatek wybłagany przez swą luba o ten jeszcze jeden raz "będę grzeczna". A to dla tego, iż na prawdę, przez ostatnie kilkanaście miesięcy (nie licząc jednego wyjątku), nie cieszyłem się tak mając jeszcze zafoliowane pudełko z grą (i instrukcja).

Pograłem wczoraj bite 4 godziny. Jak na Tekken , to i tak ocena baaaardzo wstępna, jednak już mam znacznie więcej informacji.
No to jugglujemy :

Oprawa graficzna.
Jest zupełnie jak przeciętnej urody dziewczyna. Ani ziębi, ani nie grzeje. Nie zauważyłem nic co by mnie zachwyciło. Ale tez nie ma specjalnie brzydkich elementów. O pardom. Animacja nowych nokautów.
Jest tragiczna. Taka klockowa i rwana. Podobnie jak nowy but Kazka. Dośc powiedzieć, że w DoA 2 na PS2 wyglądało to lepiej. Jednak przyznaję , że nie podziwiałem (a jest co?) szczegółów. Skupiłem się na walce. Jedno jest pewne, Tekken nas do innego poziomu przyzwyczaił.

Przypomnę :

Tekken - absolutnie zachwycił, szczególnie animacją. Właściwie przegrał tylko z BAT.

Tekken 2 - typowy sequel, jednak grafika nieco bardziej dopieszczona.

T3 - do czasu VF3 mistrz w swej kategorii. Najwyżej oceniana gra na PSX była piękną produkcją.

TTT (automaty) - ulepszony T3.

TTT (PS2) - nr jeden graficzny w swym czasie (ci od gloryfikowania SC, mają prawo żyć w błędzie).

T4 - jeszcze ładniejsza, ale już konkurencja mocarna - VF4, DoA 2. Stąd aż tak ogromnego wrażenia nie zrobiła.

T5 - do czasu SC III najładniejsze mordobicie poprzedniej generacji.

T DR (na PSP coś niebywałego, szok. Na PS3 już niekoniecznie).

Jednym się oprawa T6 bardziej podoba, innym mniej, jedno jest pewne. Grafika nie nokautuje gracza, tak jak powinna to robić.

Audio .
Jedna plansza swą muzyką (taka świątynia z płomieniami) mnie zachwyciła. Reszty nie kojarzę na chwilę obecną, a dobrze to nie świadczy o grze - większość utworów z Soul Blade pamiętam do dziś dzień. Ale jeszcze przysłucham się. Mam na to czas wszakże.

On line.

Zabrałem się z tym trybem nieco za bary. Kilkanaście walk w sumie. Niczym walce Korvan rozjechałem przeciwników, ale gdyby hulało wszytko, jak Robbo Boys w Dani podczas finału tamtejszego programu
(polecam : =) nie było by problemu i mój czas w tym trybie wydłużył by się znacznie, a tak było to raczej podrygiwanie młodej dziewoi po kilku drinkach na szkolnym półmetku.

Kilka razy (a kilka razy kilkanaście walk, to nie w kij dmuchał), postaci były równie czerwone, niczym Enzo perkusisty Pink Floyd. Co oznaczało, iż reagują z ogromnym , rzędu jednej sek. opóźnieniem.
Dramat. W pozostałych walkach równie fatalnie nie było, ale nawet 4.0 studenckiego nie ma co wystawić. O ile jeszcze takim Fengiem, można przykapić, z racji schematu poszczególnych zagrań.
Jednak postaci typu Beak, Mishimy, Hwo i kilku innych wymagają on line jak brzytwy. Ale nie tylko oni.

Wyobraź sobie, że dany cios (w formie kary jakiś juggle starter), trwa 14 fps. Na jego wykonanie potrzebujemy niespełna 4k/s. Akurat opóźnienie przeciwnika wynosi te dziewiętnaście klatek . I co ....
I my nie ukarzemy go, bo nie mamy w zapasie jednej klatki, tylko jesteśmy w plecy tak z osiem , plus dwa piętra następne.

Jak biłem kogoś Hwo, mechanicznie kombinacje na sticku wykonywałem, a buferowały się nieco później. No dobrze, ale juggles to już co innego niż customy.
Stevensonem, można jeszcze w Klitschko się pobawić, ale jak grać kimś bardziej rozbudowanym ....

Przecież nie dawniej jak kilka dni temu grałem kilkanaście walk z A-n. Później po kilka z innymi w SF IV. Grało się wybornie. W T6 bezczelnie zaawansowany technicznie gracz jest karany. Bowiem zamiast dwiema, trzema akcjami skończyć rundę, potrzebuje ich więcej. A niby dlaczego? Bo on line jest jaki jest.

Grywalność.
Gra jest dziwna. Zupełnie pozmieniano jej szkielet, a na cóż skoro był znakomity? Arcade , to jakieś nieporozumienie. Raz, dwa, przechodzimy, zdobywamy postać, oglądamy film, a tutaj ....
Azazaela mogli sobie darować. Tak jak Nancy. T.O. był dziwakiem, ale dało się nim i z nim grać. W T DR dostaliśmy śmiesznego Jinpachiego, teraz to. Az strach pomyśleć, co też Tekken kolejny przyniesie.
Nie chodzi, o to że oszukuje i jest wymagający. taki być powinien ostatni boss, ale niekoniecznie powinien zasłaniać cały ekran, puszczać muchy i rzucać koparkami, tak by gracz nie wiedział, co , jak, kiedy go huknęło, no i kiedy. To ie jRPG.

A Nancy. Mój Hwo miał ponad pół kreski. Ona (on) jakieś 4 %. Nagle laser po podłodze, spadam i "dziękuję". Ha. No rewelacja.

Oczywiście siedem Tekkeńców on line nie miało i grało się świetnie. Tu też tak jest (mowa o graniu off line). Do dalej wspaniała gra, ale jak już aplikują coś, to niech to dobrze zrobią. bardzo dobrze. Świetnie, a nie kiepsko, ku stronę co najwyżej bycia poprawnym. To troszkę tak jakby chodzić do szkoły i mieć średnią w okolicach "trzy i pół", lub kupić bilet do kina i w połowie drogi się wrócić.

Z kumplami, którzy siedzą obok nas, nie ma sprawy. Zbierze się dwóch, więcej pasjonatów, godziny zabawy zapewnione. Ale co ze znajomymi z listy?
Ma się to skończyć na "ch** przegrałem przez te lagi".

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1106 dnia: Października 31, 2009, 20:05:21 pm »
Czyli nie jest jeszcza pora dla mnie, by przekonać się do tekkena :]

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1107 dnia: Listopada 01, 2009, 05:28:11 am »
Jak na moje, to online spoko jest, z tym, że ja nie jestem gosciem, co w bijatykach klatki liczy, więc pewnie dlatego opóźnienia mi mało przeszkadzają. Po prostu świetnie się bawię :cool:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1108 dnia: Listopada 01, 2009, 06:21:13 am »
Online w Tk6 to ... kur**, sam nie wiem jak to nazwać! Gówno?? Od czasu odpalenia gry (na liczniku jest 7 godzin z kawałkiem), udało mi się zagrać jedną (JEDNĄ!!!!) pełną rundę! Nie wierzę, że Namco mogło wypuścić takiego bubla! Nie mam z kim grać w domowym zaciszu, toteż online był dla mnie jedyną alternatywą. Teraz mogę sobie Tekkena 6 spokojnie odłożyć na pułkę. Niestety, ale dla przechodzenia story mode i badziewnych customizacji to ja tej gry nie kupiłem. "F U Namco!!!".

Tango

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1109 dnia: Listopada 01, 2009, 07:38:16 am »
Dzisiaj rozegralem 10 walk tylko jedna na lekkim lagu, reszta cud malina :cool: Sam w szoku bylem  :shock: Wyglada na to, ze tylko w dzien premiery byly problemy  :P

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1110 dnia: Listopada 01, 2009, 16:28:00 pm »
No to ja już nie wiem... Dziś przetestuję na necie u kumpla.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1111 dnia: Listopada 01, 2009, 17:06:16 pm »
Czyli nie jest jeszcza pora dla mnie, by przekonać się do tekkena :]

Nie pograsz z kun'em, ale przecież zawsze możesz kolegę zaprosić do wspólnych zabaw  :-P

Cytuj
Tango
Dzisiaj rozegralem 10 walk tylko jedna na lekkim lagu, reszta cud malina Cool Sam w szoku bylem  Shocked Wyglada na to, ze tylko w dzien premiery byly problemy  Razz
Ja grałem wczoraj i zachwycony nie jestem. Tz. jeszcze zależy Tango, co nazywasz lekkim lagiem, a co cudem maliną.

Proponuję umówić się ze znajomym i starać się po d/f+2 na CH wybic EWGF u Kaza. Albo zrobic coś takiego :

EWGF, EWGF, 1, EWGF, wave dash i setup. Przeciwnik niech tech roll'uje.

A teraz BC Fenga na blok i karzemy SKY od Hwo.

Czyli jak pisałem uprzednio. Cios 14 fps. Człowiek wykona go w 16 k/s . Opóźnienie u przeciwnika , to 16fps. My zdążymy , ponieważ całość buferujemy. Jednak wystarczy niewielki lag i , jesteśmy 1/2 krechy w plecy.

On line ma 4 długości (co najmniej) do tego z SF IV. Poza tym, w grze capcom, customy buferujemy, jedynie co , to przy combosach może lekki problem wyjść, ale jak pisałem , niezwykle rzadko się to zdarza. Tekken 6 ocenia się w inny sposób, bo i system , jak i mechanika gry są o wiele bardziej skomplikowane.

Jasne, ktoś jak wejdzie, po to tylko by sobie zagrać z kolegą w formie wymiany jakiś tam ciosów, to jak pisał juve26, będzie się świetnie bawił.
Jak widzę, że nie mogę ukarać/zablokować coś nie z mojej winy, ale przez lag, to dla mnie to przeradza się w nikłej jakości zabawę piątej kategorii.

Pogram kilka(naście) walk może dziś, lub jutro. Zobaczymy, czy dalej jest jak jest. Nie, nie wybiorę prostego Pawła, będę grał Hwo (choć notabene , nawet przy takim prostaku jak  Jinrei , wprawny gracz wyczuje, czy coś jest nie tak, gdy będzie chciał zrobić cancel czegoś, czy wsadzić 1,2 w juggles, przecież, to nie chozi o to, by na pałę to zrobić, a z głową - odpowiednia wysokość zapewniająca przewagę klatek ).

Tango

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1112 dnia: Listopada 01, 2009, 17:24:10 pm »
Czyli nie jest jeszcza pora dla mnie, by przekonać się do tekkena :]

Nie pograsz z kun'em, ale przecież zawsze możesz kolegę zaprosić do wspólnych zabaw  :-P

Cytuj
Tango
Dzisiaj rozegralem 10 walk tylko jedna na lekkim lagu, reszta cud malina Cool Sam w szoku bylem  Shocked Wyglada na to, ze tylko w dzien premiery byly problemy  Razz
Ja grałem wczoraj i zachwycony nie jestem. Tz. jeszcze zależy Tango, co nazywasz lekkim lagiem, a co cudem maliną.

Proponuję umówić się ze znajomym i starać się po d/f+2 na CH wybic EWGF u Kaza. Albo zrobic coś takiego :

EWGF, EWGF, 1, EWGF, wave dash i setup. Przeciwnik niech tech roll'uje.

A teraz BC Fenga na blok i karzemy SKY od Hwo.

Czyli jak pisałem uprzednio. Cios 14 fps. Człowiek wykona go w 16 k/s . Opóźnienie u przeciwnika , to 16fps. My zdążymy , ponieważ całość buferujemy. Jednak wystarczy niewielki lag i , jesteśmy 1/2 krechy w plecy.

On line ma 4 długości (co najmniej) do tego z SF IV. Poza tym, w grze capcom, customy buferujemy, jedynie co , to przy combosach może lekki problem wyjść, ale jak pisałem , niezwykle rzadko się to zdarza. Tekken 6 ocenia się w inny sposób, bo i system , jak i mechanika gry są o wiele bardziej skomplikowane.

Jasne, ktoś jak wejdzie, po to tylko by sobie zagrać z kolegą w formie wymiany jakiś tam ciosów, to jak pisał juve26, będzie się świetnie bawił.
Jak widzę, że nie mogę ukarać/zablokować coś nie z mojej winy, ale przez lag, to dla mnie to przeradza się w nikłej jakości zabawę piątej kategorii.

Pogram kilka(naście) walk może dziś, lub jutro. Zobaczymy, czy dalej jest jak jest. Nie, nie wybiorę prostego Pawła, będę grał Hwo (choć notabene , nawet przy takim prostaku jak  Jinrei , wprawny gracz wyczuje, czy coś jest nie tak, gdy będzie chciał zrobić cancel czegoś, czy wsadzić 1,2 w juggles, przecież, to nie chozi o to, by na pałę to zrobić, a z głową - odpowiednia wysokość zapewniająca przewagę klatek ).

Cud malina nazywam poleczenie, w ktorym mialem na maksa wszytkie kreski, gralo sie jak versus na dwa pady :shock:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1113 dnia: Listopada 01, 2009, 17:37:44 pm »
O. To będzie trzeba (niby czemu nie), kolejna szansę. Może chłopaki po premii dostali i coś z tego będzie. Jak tak, kun, szykuj się na lanie, a _Music, zastanów się raz jeszcze nad zakupem.

Być może kun i _Music na przyszłorocznym PGA będą obok mnie i reszty ekipy dumnie stać, pozując do :



Z tytułu zapracowania na ten zaszczytny (niemal książęcy) tytuł. Czasu bardzo mało, ale może, może ....

 :-P 8-) :grin: :shock:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1114 dnia: Listopada 01, 2009, 19:07:07 pm »
Odpaliłem u kumpla. Online chodzi lepiej (można rozegrać całą walkę), ale opuźnienie jest tak duże, że i tak nie da się grać.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1115 dnia: Listopada 02, 2009, 12:48:12 pm »
Aż sprawdziłem na drugiej konsoli, w drugim mieszkaniu. Wszak post Tango, zachęcał do on line, a kun stwierdził, że na innym sprzęcie nieco lepiej było.
Napiszę może tak, było jeszcze (da się widocznie) gorzej.
Wziąłem raz Pawła, raz Lisa (nie, nie Tomka=). Ciężko się grało. Niby przeciwnicy równo po bebechach dostali. Ale dajcie spokój z taką jakością zabawy.

Spytałem znajomych, którzy również już maja T6. Tylko jeden chwali sobie on line (ale on nie wie co to basic juggles, a gra sobie, ot tak by grać).
Reszta jest srodze zawiedziona.

By nie być gołosłownym, przytoczę odpowiedź mojego dobrego kolegi, który zarazem jest jednym z najlepszych graczy w Tekken w europie, jak ocenia on line w T6:

ja w tekkena nie gram online, tekken to nie jest gra online

_Music , chyba po tych słowach zachwycony nie będzie. 196zł może spokojnie gdzieś indziej ulokować.

p.s Nancy padła. Potrzebowałem aż 4 prób, by złomować to dziadostwo. Było by lepiej, ale potrafiła zaskoczyć atakami typu "ja Cię raz i do piachu". Niczym Omega Weapon w FF8.
Jednak ogólnie rzecz biorąc, każdą postacią da się jej perfect zsadzić bez większego trudu.
Tak , to przerośnięte Cinquecento, jest jak ulrta hard. Oszukuje z tytułu bycia zerojedynkowym tworem, ale taki ma jeden minus.... nie myśli.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1116 dnia: Listopada 02, 2009, 13:51:49 pm »
Oglądnąłem ponownie intro do T6 na youtubie i po kolejnej załamce zdecydowanie nie zainwestuję w tego tekkena.
C'mon namco- to już nie jest nawet zabawne jak w przypadku SC4...

el becetol

  • Gość
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1117 dnia: Listopada 02, 2009, 14:34:57 pm »
No, nie ma to jak oceniać gre po obejrzeniu intro na youtubie :)

Dobra platynka wpadła, wiec moge z czystym sumieniem powiedzieć, że mnie gra nie zawiodła. Powiem więcej - nawet mnie pozytywnie zaskoczyła. Po tych wszystkich zniechęcaniach forumowych, że niby nie chodzi w 720p, że nie ma filmików poza story mode, że jest niby 12 plansz, że nie ma klimatu, że grafika jak na ps2, że to że tamto - które okazały sie wyssane z palca - odpalam gre i okazuje sie ze wszystko jest na swoim miejscu. Szkoda tylko lagów online. Ale właśnie szykuje sie na kilka dni w moich rodzinnych stronach, gdzie z kilkoma dobrymi znajomymi żegnamy na kilka dni żony, bierzemy wolne w z pracy, siadamy do konsoli i ogrywamy gre na wszystkie sposoby, klasycznie na dwa pady, nie bawiąc sie w online - tak jak za starych czasow jak w tym samym składzie ogrywaliśmy Tekkena 1 urywając sie z zajęć w podstawówce 8) No bo tak moim zdaniem sie powinno grać w Tekkena.


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1118 dnia: Listopada 02, 2009, 14:42:17 pm »
Cytuj
No, nie ma to jak oceniać gre po obejrzeniu intro na youtubie

Yep.
No i jeszcze po grafice ma się rozumiec. King ma pikselozę w lewym uchu, więc gierka odpada.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Tekken 6
« Odpowiedź #1119 dnia: Listopada 02, 2009, 14:44:49 pm »
Tak, intro jest najgorsze od lat, jak dla tej serii. A inne? Przyrównajmy to co pokazał Soul Blade (reżyseria , muzyka) , do tego.
"So sad", jak mawia Ak*hmed.

Pograłem co nieco w "scenario". Też bez rewelacji. Mogli dać już lepiej Tekken cart, tekken tetris, albo jakąś piłkę.
Jedyna satysfakcja, to chyba przyrżnięcie rurką w czerep Ling (Seed się chowa). I chain combo pięćdziesiątka, która wpadła nader szybko.

Plusem jest customize. Rzeczy jest sporo i są ciekawe. Niebawem przedstawię kilka ciekawych postaci. Szkoda, że Nina tak po macoszemu została potraktowana. Ja już wykombinowałem co da się zrobić z Krystyny, czy z Xiao. Kazdy 14to latek będzie miał to na pulpicie. xD

Z drugiej strony, mnóstwo rzeczy się powiela i różnią się kolorem. Namco mogło się bardziej postarać również, jeśli chodzi o dodatkowe stroje. Tylko kilka postaci je ma, i tylko po jednym - to już nawet VF5 każdy ma po 4 stroje.