Autor Wątek: Czy casual games zawladna swiatem?  (Przeczytany 11231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 10, 2008, 23:39:35 pm »
Może problem jest taki, że tej głębi nie widzisz w muzyce?

W tym momencie się z tym w 100% zgadzam. Więc jeśli nawet bym ci podał jakiś moim zdaniem kawałek zawierający "to drugie dno" to i tak byś do niego nie dotarł.

Mar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 10, 2008, 23:42:53 pm »
Wielu ludzi uważa Matriksa za największe dzieło w historii kinematografii, fani widzą głębszy sens w każdym ujęciu i potrafią to interpretować na n sposobów.
Czy to znaczy że faktycznie jest to tak wybitny film pod względem treści za jaki uchodzi? No właśnie.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 10, 2008, 23:59:24 pm »
Czyli uważasz, że muzyki nie da się w różny sposób interpretować?

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 11, 2008, 00:30:57 am »
Mar- Przepraszam kolego ale to co piszesz pachnie mi szczerym do bólu wyjałowieniem kory mózgowej. Czy ty na prawdę słuchasz tylko mtv, jakiejś masowej papki i masz czelność wypowiadać się o CAŁEJ muzyce?!
Tak to się składa że w wiele tekstów z kawałków czy to popu czy totalnej alternatywy coś przekazują. Jeżeli natomiast ty nie widzisz sensu doszukiwania się w tym treści to wyłącz w tym momencie wyłącz komputer i wskakuj z powrotem na drzewo bo chyba nie dane ci było odziedziczyć racjonalne myślenie. Wybacz chłopczyku ale twoje kontrargumenty zwyczajnie nie istnieją z tego prostego powodu że to właśnie muzyka jest w dzisiejszych czasach najpopularniejszym nośnikiem przekazu, nawet najgłębszego, to że ty go nie dostrzegasz w żadnym stopniu świadczy chyba tylko o twoim ograniczeniu. Jeżeli miałbym ci napisać piosenki które według mnie niosą jakieś prawdy życiowe i fragmenty mądrości to wysyłając tego posta spaliłbym serwer listą tysięcy piosenek, a zakładam że nie znam nawet 0,0001% muzyki którą stworzono mimo że nowych zespołów szukam codziennie...
Jak jeszcze piszesz że z polskich piosenek nie można znaleźć czegoś ambitnego i jedyne co ci przychodzi na myśl to jakieś durne Combi to mi ręce i cycki opadają... Mam dla ciebie 3 słowa: POLSKA POEZJA ŚPIEWANA!!! Jeżeli tą też uznasz za obdartą z przekazu to śmiało możesz sobie strzelić w łeb, nawet ci kopsnę parę złotych na jakiegoś straszaka bo przyczynie się do poprawy statystycznego IQ społeczeństwa.

Raito- Ty i Tarniak bardzo mnie nie zrozumieliście dlatego nie masz co go odsyłać do tamtego tematu. Zaraz napisze dokładniej o co mi chodziło i podam trochę przykładów. Zapraszam jutro rano do tamtego tematu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2008, 00:34:33 am wysłana przez monio4 »

Mar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 11, 2008, 10:41:45 am »
Cytuj
Czyli uważasz, że muzyki nie da się w różny sposób interpretować?
Jest jakaś melodia, są jakieś słowa- niby w jaki sposób można to interpretować na wiele sposobów? No chyba że ktoś dorabia wygórowaną filozofię do tekstu.

monio4- widzę że się dziecko poirytowało zjechało mnie i luzik :) wygląda na to że słuchasz metalu albo hip-hopu bo ich fani są agresywni i to widać po twojej wypowiedzi.

Cytuj
jedyne co ci przychodzi na myśl to jakieś durne Combi
Gdzie ja napisałem że Kombi jest ambitne? Napisałem że mi się podoba ich jedna piosenka.

Cytuj
muzyka jest w dzisiejszych czasach najpopularniejszym nośnikiem przekazu, nawet najgłębszego
tu masz rację ale jest to koniecznie bo ludzie stają się coraz głupsi, ile to się mówi że wielu polaków nie rozumie tego co czyta a w innych krajach nie mają pojęcia jakie państwa leżą na jakim kontynencie. Jedyne co może do takich ograniczonych osób trafić jest właśnie muzyka bo na ambitny film czy książkę są za głupi. Poza tym muzyka stała się zwyczajnie modna, jest "trendi" i jak ktoś się nią nie interesuje uchodzi za dziwaka.

Cytuj
POLSKA POEZJA ŚPIEWANA!!!
No dobra, niech będzie, do mojej listy ambitnej twórczości mogę tą poezję zaliczyć.

Cytuj
przyczynie się do poprawy statystycznego IQ społeczeństwa.
Jeśli oceniasz inteligencję wg tego czy ktoś widzi głębię w muzyce czy też nie to mogę ci tylko współczuć.
 

Ja ze swojej strony kończę bo podejrzewam że zaraz zaczną się wycieczki osobiste a większość userów będzie mnie miała teraz za kompletnego debila a moje argumenty i tak do nich nie trafią.
Napiszę jeszcze tylko że moją intencją nie było skrytykowanie muzyki ani osób jej słuchających tylko pokazanie że niesprawiedliwe jest jej wywyższanie a wyśmiewanie gier że są niby prymitywne bo tak nie jest. Pozdro
edit: jeszcze trochę podyskutowałem z blancio :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2008, 14:37:00 pm wysłana przez Mar »

speede

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-12-2007
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 11, 2008, 11:14:18 am »
a wydawało mi sie ze po takiej ilości szitu przeczytanego na GO nic mnie już nie zaskoczy O_o ..... myliłem sie....
Zal mi ciebie MAr i to całkiem szczerze  wąskie horyzonty a może brak wrażliwości ..
w muzyce  dźwiękiem czy tekstem  można wyrazić dosłownie wszystko co nas kształtujące co na nas wpływa  miłość złość pogardę  radość nienawiść .... czy dumę narodowa
chłopie   poczytaj trochę o muzyce a potem sie wypowiadaj
bo widzę ze poezja śpiewana to już czarna magia zgaduje ze opera to tez kompletnie nic  JAZZ  z polskich Stańko czy  Sojka ? muzyka klasyczna ?   nawet pełen buntu Punk  oraz grunge'u
można by tak walić samymi gatunkami by zapełnić z parę stron

nikt cię chłopie nie będzie przekonywał bo to sie albo czuje i rozumie albo nie  jeśli nie dostrzegłeś głębi do teraz  to już prawdopodobnie do końca życia będziesz sie przy niej tpoprostu ylko rytmicznie bujał 

pozdrawiam

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 11, 2008, 11:29:40 am »

Muszę przyznać, że teoria wysnuta przez Mara jest chyba najgłupszą jaką kiedykolwiek przeczytałem na tym forum.

Cytuj
Napiszę tylko, że muzyka i treści zawarte w tekstach od dzieciństwa mnie w dużym stopniu kształtuje, a ok 2-3 lata temu była przyczyną największej zmiany jaka we mnie zaszła.
kierujesz się w życiu tekstami piosenek? no to nie mam pytań.
Tak?
Nie kieruję się tekstami piosenek, a po prostu czasem wpływają one na kształtowanie mojego światopoglądu, tak samo jak książki czy niektóre filmy.
Cytuj
Ja ze swojej strony kończę bo podejrzewam że zaraz zaczną się wycieczki osobiste a większość userów będzie mnie miała teraz za kompletnego debila a moje argumenty i tak do nich nie trafią.
Nie masz argumentów.
Nie masz choćby najmniejszego pojęcia o muzyce, skoro wymieniasz "Pokolenie" Kombi jako piosenkę z ciekawym tekstem.
To tak jakbyś wypowiadał się o grach znając tylko Space Invaders.
Cytuj
Napiszę jeszcze tylko że moją intencją nie było skrytykowanie muzyki ani osób jej słuchających tylko pokazanie że niesprawiedliwe jest jej wywyższanie a wyśmiewanie gier że są niby prymitywne bo tak nie jest. Pozdro
Otóż tak, gier pod względem przekazu po prostu NIE MA przy muzyce.
Gry to prosta rozrywka dla każdego, wywołująca JAKIEKOLWIEK przemyślenia w ok 1 przypadku na 1000.
I wcale mi to nie przeszkadza, chociaż fajnie by było, gdyby bardziej ambitnych pozycji było więcej.
Niestety takie prawa tego rynku, dużej gry nie może zrobić mała, półamatorska, ambitna ekipa.

Mar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 11, 2008, 11:43:18 am »
Cytuj
Nie masz argumentów.
Argumenty obu stron stoją na podobnym poziomie bo ja nie rozumiem Waszych a Wy moich, czasami tak bywa w dyskusji.

Cytuj
Nie masz choćby najmniejszego pojęcia o muzyce, skoro wymieniasz "Pokolenie" Kombi jako piosenkę z ciekawym tekstem.
Nie rozumiem, to już nie można słuchać muzyki nie czytając dziesiątek stron o niej i nie znając życiorysu wykonawcy? o_0 Ja oceniam to co słyszę.
Jak już pisałem, fanatyk widzi głębie nawet tam gdzie jej nie ma, przypuszczam że Wy wszyscy zaliczacie muzykę do swojego hobby i dlatego jej tak zaciekle bronicie (swego czasu było tak u mnie z anime więc wiem o czym piszę).
I dajcie już spokój z tym Kombi :P

Cytuj
Gry to prosta rozrywka dla każdego, wywołująca JAKIEKOLWIEK przemyślenia w ok 1 przypadku na 1000.
Bzdura. Przypomina mi to argumenty pecetowców że konsolowcy to idioci bo potrafią grać tylko w gry nie wymagające myślenia. Tylko że każda w mniejszym lub większym stopniu tego wymaga. Nawet głupawy RE4 w którego teraz tłukę, chcę przejść tą grę z jak najlepszą statystyką i jak największym zapasem broni, co chwila obmyślam strategię jak tu najlepiej wykończyć przeciwników. Na Amidze zagrywałem się w dziesiątki gier logicznych bo wtedy było ich multum, teraz fakt większość to masówka dostarczająca czystej rozrywki ale nawet głupia strzelanka wymaga jakiegoś wkładu umysłowego.
Natomiast ja muzykę zapuszczam jeśli chce się zrelaksować i tylko w tym celu, na prawdę są lepsze źródła na czerpanie wiedzy i poglądów (żeby nie było- nie mam na myśli gier, je traktuje na równi z muzyką pod kątem przekazu)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2008, 14:40:00 pm wysłana przez Mar »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 11, 2008, 11:58:43 am »
Cytuj
Gry to prosta rozrywka dla każdego, wywołująca JAKIEKOLWIEK przemyślenia w ok 1 przypadku na 1000.
Bzdura. Przypomina mi to argumenty pecetowców że konsolowcy to idioci bo potrafią grać tylko w gry nie wymagające myślenia. Tylko że każda w mniejszym lub większym stopniu tego wymaga. Nawet głupawy RE4 w którego teraz tłukę, chcę przejść tą grę z naj najlepszą statystyką i jak największym zapasem broni, co chwila obmyślam strategię jak tu najlepiej wykończyć przeciwników. Na Amidzę zagrywałem się w dziesiątki gier logicznych bo wtedy było ich multum, teraz fakt większość to masówka dostarczająca czystej rozrywki ale nawet głupia strzelanka wymaga jakiegoś wkładu umysłowego.
Natomiast ja muzykę zapuszczam jeśli chce się zrelaksować i tylko w tym celu.
Nie zrozumiałeś o czym piszę.
I co z tego, że gra wymaga obmyślenia strategii?
Matematyka też wymaga myślenia, ale nie wywołuje przemyśleń.

Nawet tak proste teksty, bez przenośni których być może nie rozumiesz czasem może pomóc człowiekowi i wywołać przemyślenia większe niż Fajnal Fantasy. I nie mówię, że akurat te teksty są "ambitne", ale chciałem wybrać coś możliwie najprostszego w zrozumieniu i przy tym się nie zmęczyć szukając, bo akurat twórczość Kultu jest mi najlepiej znana.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 11, 2008, 12:10:00 pm »
No dobra, jeśli muzyka powoduje u Ciebie przemyślenia to punkt dla Ciebie, ja tak nie mam. Z grami jest tak samo, żadna mnie nie zmusiła jeszcze do refleksji (ani Final Fantasy ani Wiedźmin ani MGS). To że gry stawiam wyżej od muzy jest spowodowane tylko tym że zawsze wiążą się u mnie z jakimś wysiłkiem intelektualnym a muzyka nigdy. Wy macie po prostu na odwrót :)

Mnie wystarczające powody do przemyśleń daje samo życie, wystarczy że widzę co się na świecie dzieje, nie muszę słuchać jak mi ktoś o tym śpiewa.

Kultu niestety nie trawię, teksty które podałeś są niegłupie ale nie mam bladego pojęcia jak mogą pomóc i wywołać refleksje.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2008, 12:29:34 pm wysłana przez Mar »

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 11, 2008, 15:05:52 pm »
Cytuj
Muszę przyznać, że teoria wysnuta przez Mara jest chyba najgłupszą jaką kiedykolwiek przeczytałem na tym forum.
Trudno się z tym nie zgodzić.

Lekki offtop się zrobił :P

FokA

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 20-03-2005
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 11, 2008, 15:07:53 pm »
Cytuj
Muszę przyznać, że teoria wysnuta przez Mara jest chyba najgłupszą jaką kiedykolwiek przeczytałem na tym forum.
Trudno się z tym nie zgodzić.

Lekki offtop się zrobił :P



sie zrobił sie zrobił a Ty go kontynuujesz  :?

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 11, 2008, 15:10:01 pm »
Cytuj
Muszę przyznać, że teoria wysnuta przez Mara jest chyba najgłupszą jaką kiedykolwiek przeczytałem na tym forum.
Trudno się z tym nie zgodzić.

Lekki offtop się zrobił :P
Tak, musiałes sie dopisac pomimo ze w dyskusji nie bierzesz udziału. Ale trzeba zgodzic się z tą poprawną stroną w dyskusji zeby wyjsc na inteligenta. A offtop tylko przeciagasz.

><

Mar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 11, 2008, 15:17:25 pm »
No i fajnie, przeszedłem do historii GO :P

Dyskusje może niech mod przeniesie do muzyki a tu kontynuujcie rozmowę o casualach podbijających świat :)

FokA

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 20-03-2005
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 11, 2008, 15:18:58 pm »
Tak, musiałes sie dopisac pomimo ze w dyskusji nie bierzesz udziału. Ale trzeba zgodzic się z tą poprawną stroną w dyskusji zeby wyjsc na inteligenta. A offtop tylko przeciagasz.

><

Zajebaj mu Mikes :wink:



teraz ja przepraszam za offa ale mam humor zajebisty  8)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 11, 2008, 15:29:47 pm »
Cytuj
Muszę przyznać, że teoria wysnuta przez Mara jest chyba najgłupszą jaką kiedykolwiek przeczytałem na tym forum.
Trudno się z tym nie zgodzić.

Lekki offtop się zrobił :P
Tak, musiałes sie dopisac pomimo ze w dyskusji nie bierzesz udziału. Ale trzeba zgodzic się z tą poprawną stroną w dyskusji zeby wyjsc na inteligenta. A offtop tylko przeciagasz.

><
Dopisałem do jako "dodatek" do mojego posta, w którym zgadzam się w 100% z blancio_
Tyle.

BTW
Zaraz to pewnie skomentujecie z dwa razy pisząc, że nabijam sobie posty.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 11, 2008, 15:48:59 pm »
zaczęliście gryźć się bezsensownie...
jeden jest bardziej inny mniej wrażliwy i tyle...
a że są różne formy wrażliwości, to już temat na inną kłótnię ...

FokA

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 20-03-2005
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 0
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 11, 2008, 15:51:13 pm »
"Dopisałem do jako "dodatek" do mojego posta, w którym zgadzam się w 100% z blancio_"

jasne bo mogłeś edytować wcześniejszego posta.....

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Czy casual games zawladna swiatem?
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 11, 2008, 16:18:49 pm »
"Dopisałem do jako "dodatek" do mojego posta, w którym zgadzam się w 100% z blancio_"

jasne bo mogłeś edytować wcześniejszego posta.....
Jakiego posta? Napisałem tylko jednego.
Jak na razie to Ty więcej sobie postó napijasz pisząc jaki to ja jestem zły, bo spamuje.