Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Różne / Odp: W co teraz gracie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mateo dnia Wczoraj o 18:59:07 »
Miał być krótki romans, a już czterdzieści godzin nabite. Strasznie lubiana przeze mnie gra na PS2. Powiedziałbym że niedoceniona przez wielu.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
2
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 10:34:11 »
Raz, gry Marvela są raczej średnie, Guardians of the Galaxy to było miłe zaskoczenie, a Spider Man ma za sobą Sony. Po drugie, Blade sam w sobie nie jest tak popularny. Gdyby go zestawić z filmem (który ma problemy, a do tego Marvel po End Game pikuje w dół), to może byłoby bardziej korzystnie. Mam też obawy co do samego studia - nie wiem, czy twórcy Dishonored to dobra ekipa do tego. Niemniej nie mogę napisać, że na pewno to się nie uda, ale mam co do tego duże zastrzeżenia. Na końcu i tak jest Game Pass, który stanowi kolejne ograniczenie.
3
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 10:02:32 »
Po 6 meczach wydaje mi się, że najlepsza taktyka, to nieważne czym, ale ważne żeby jak najszybciej przeć do przedu i zablokować przeciwnika na co najmniej 2 rzędach.

Też tak mi się wydaje, zwłaszcza po tych ostatnich gładkich meczach na turnieju ;).

No mi te 20h wystarczy, żeby tak powiedzieć. I nie to, że jest lepsza, to jest całkowicie inna klasa, ze dwie półeczki wyżej co najmniej. Rebirth jest nawet w lepszy sposób widowiskowy moim zdaniem.

Dokładnie tak. Ta gra, w odróżnieniu od FFXVI, ma gameplay i czujesz, że grasz w Final Fantasy. Jasne, czasem można powiedzieć, że rozgrywka jest podobna, bo można klepać jeden przycisk i odpalić umiejętności. Tyle, że możliwości jest znacznie więcej i są przeciwnicy, którzy do tego zmuszają. Wciąż nie ogarniam jak można było zrobić FF bez magii?!
4
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Wczoraj o 09:59:29 »
Blade wydaje się takim średnim projektem
Czy ja wiem? MArketingowo to jest na pewno dużo większa siła niż jakakolwiek marka Arkane. I może w końcu byłby to sukces sprzedażowy tego studia przy odpowiednim marketingu.

5
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 09:51:52 »
Teraz doszło do mnie, że o Dishonored 3 i Prey 2 to mogę sobie pomarzyć, bo kto niby to zrobi jak druga ekipa tworzy Blade.

Dokładnie tak, tym bardziej, że Arkane Lyon pewnie też nie może czuć się bezpiecznie. Blade wydaje się takim średnim projektem, jeśli ma od tego zależeć przyszłość studia. Arkane Austin ponoć chciało zrobić grę open world w świecie Dishonored.

Niedługo pewnie kolejna kasacja. Ninja theory?
Marketing Hellblade 2 jest zerowy, trafia do gp, jest walking simem, tworzą milion lat itd.

Dokładnie tak, Hellblade to nie jest prawdziwy blockbuster AAA, który sprzeda się w milionach egzemplarzy (przez Game Passa to w zasadzie się nie sprzeda). Jestem przekonany, że koszt produkcji znacząco wzrósł, bo gra powstaje długo, choć z drugiej strony to wciąż mniejsza produkcja, do tego pokazówka UE5. Poza Hellblade 2 NT robi następne eksperymenty. W teorii było to ok, bo dawało coś innego do worka GP, ale przy obecnych ruchach M$ już im na tym chyba nie zależy (zaraz napiszę o tym więcej, bo jest news ;) ). Już Verge pisze, że HB2 trafi na PS5, co ma sens, ale wątpię żeby to ocaliło studio, raczej będzie próbą zwrotu kosztów.

Śmieszne jest, że zatrudnili tyle zespołów które tak na dobrą sprawę jeszcze nic nie zrobiły i teraz będą zwalniać. Perfect Dark i Fable to też pewnie w gruzach.

Tak, kupowali sporo mniejszych zespołów dla prestiżu i żeby mieć się czym chwalić na E3. Tylko nawet te studia nie były zbyt płodne, a przecież od ich zakupu minęło sześć lat! Nie są to studia klepiące gry AAA.

Perfect Dark to projekt, którego nawet nie trzeba było zaczynać, a już na pewno nie było rozsądne robienie z tego wielkiego projektu. Tak wielkiego, że wewnętrzne studio, utworzone tylko po to, aby zrobić tę grę, nie dało sobie rady. Ba, nawet się nie uformowało w pełni. Teraz Cristal Dynamics nad tym siedzi i także zastanawiam się, po co? W końcu mają co najmniej dwie gry z serii Tomb Raider (z czego jedna powstaje w większości w innym studiu ;) ), pitchują właśnie kolejny duży projekt (ale to także nie ma powstawać głównie u nich), do tego chyba przymierzali się do czegoś w świecie Legacy of Kain. Zakładam, że finansowo nie jest dobrze, więc postanowili wejść w współpracę z M$ aby studio mogło funkcjonować normalnie.

Fable to kolejny ciekawy przypadek. Dawanie gry RPG producentowi gier wyścigowych mądre raczej nie jest, ale mamy przykład(y?), gdzie coś podobnego się udało - Criterion zrobiło w końcu Blacka, choć RPG jest bardziej skomplikowane niż shooter nastawiony na widowiskowość (co pokrywało się z serią Burnout). Playground na pewno ma ludzi od techa, który są w stanie to ogarnąć, ale cała reszta wymaga zatrudnienia. I tak też było, zatrudniali na potęgę, ale czy tak da się zbudować zespół, który z marszu pociągnie grę AAA? Jeszcze w strukturach M$, gdzie masz kontrakt na 18 miesięcy a potem won? Wciąż jednak mam nadzieję, że Fable to nie tylko ładny trailer z poprzedniego E3, ale zobaczymy. W czerwcu będzie czas na powiedzenie "sprawdzam".

A teraz kolejny "złoty" news - Matt Booty, ten nieudacznik, który zarządza studiami Xboxa, powiedział pracownikom, że "potrzebują gier mniejszych, które dają im prestiż i nagrody". Jak to się ma do tego, co zrobili dwa dni wcześniej?! Tam naprawdę pracują ludzie upośledzeni, bo decyzje, które podejmują i to, jak je potem tłumaczą, nie ma sensu. To w końcu potrzebują gier znanych IP AAA, czy także gier mniejszych? Kto je będzie robił, skoro zamykają studia od takich projektów?

M$ to jest śmietnik, którego już się chyba ogarnąć nie da. Skoro ludzie, którzy przez lata podejmowali złe decyzje i doprowadzili firmę do takiego stanu, wciąć tam pracują, to widać tego właśnie chce szefostwo korporacji. Wydawać $70 mld po to, żeby ogłaszać wzrost przychodów (bo bez ActiBlizz dział Xboxa notuje spadek).
6
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Wczoraj o 09:15:02 »
Ja nie mam nic do QB, w sumie jest spoko, choć też dość losowe (po części to jednak kwestia skilla pewnie ).
Po 6 meczach wydaje mi się, że najlepsza taktyka, to nieważne czym, ale ważne żeby jak najszybciej przeć do przedu i zablokować przeciwnika na co najmniej 2 rzędach.

że jest lepsza niż FF XVI
No mi te 20h wystarczy, żeby tak powiedzieć. I nie to, że jest lepsza, to jest całkowicie inna klasa, ze dwie półeczki wyżej co najmniej. Rebirth jest nawet w lepszy sposób widowiskowy moim zdaniem.
7
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 07:02:37 »
Teraz doszło do mnie, że o Dishonored 3 i Prey 2 to mogę sobie pomarzyć, bo kto niby to zrobi jak druga ekipa tworzy Blade.
Niedługo pewnie kolejna kasacja. Ninja theory?
Marketing Hellblade 2 jest zerowy, trafia do gp, jest walking simem, tworzą milion lat itd.
Śmieszne jest, że zatrudnili tyle zespołów które tak na dobrą sprawę jeszcze nic nie zrobiły i teraz będą zwalniać. Perfect Dark i Fable to też pewnie w gruzach.
Jak na razie mój czarny scenariusz niestety coraz bardziej się spełnia.


8
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Maja 08, 2024, 20:54:08 pm »
Jest niezła, ale też nie powinna być obowiązkowa. Coś jak w Wiesławie. Ewentualnie powinna być opcja jej pominięcia. Co do samej gry, to jak tak czytam wypowiedzi ludzi, to większość jest zachwycona i wstawia okolice 9/10, pisząc, że jest lepsza niż FF XVI. Jest jednak sporo głosów podobnych do mojego.

Natomiast co do listy, to autentycznie nie chce mi się nad nią siedzieć. Może być tak, że Final był na 43 miejscu, albo równie dobrze na 80.
Nie czas i miejsce by to wyliczać, szczególnie po tylu latach. Z Szarakiem spędziłem dobre 8 lat. Miał wiele cudownych gier, zapewnił mi tysiące godzin wybitnej zabawy.

Niemniej, tak na szybko, choć zasłużoną garść: Tekken 3, SFZ3, Soul Blade, Twisted Metal 2, ISS Pro, Medal of Honor, THPS, THPS 2, Front Mission 3, Castlevania: SotN, Resident Evil 2, Colin 2, Gran Turismo, GT 2, obie części Tenchu...

Z jRPG na PSX bardziej podobał mi się też Suikoden 2, którego uwielbiam i Chrono Cross, a z Finali to: FFT oraz FF VIII.

Jak widać nie ma tu ukrytych perełek. Wszystko jest doskonale znane doświadczonym graczom.

Oczywiście kolejną część kupię, ale - jak to się mawia - bez większego hajpu.


9
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Maja 08, 2024, 14:46:55 pm »
Gra w karty najlepsza ze wszystkich mini gier.
Osobiście nie lubię gry w karty, unikam także tego typu zapychaczy w grach, ale to akurat było dobre. Ukończyłem wszystkie jakie były.
10
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Maja 08, 2024, 14:15:33 pm »
A chciałoby się, żeby jak w Wieśku każdy obesrany karczmarz chciał nas ojebać w karty :D

Właśnie myślałem, że tak będzie, a zamiast tego są chyba po trzy osoby na miasto.

Ja nie mam nic do QB, w sumie jest spoko, choć też dość losowe (po części to jednak kwestia skilla pewnie :D). Po prostu turniej pojawił się dla mnie w złym momencie trochę. Choć gdy miałem przerwę od gry i wróciłem, to nawet było sympatycznie, a ostatnie dwa mecze to bajka (mimo, że powinny być najtrudniejsze, to udało mi się zablokować przeciwników tak, że ostatni, to położył tylko dwie- trzy karty :D ).
Strony: [1] 2 3 ... 10