Autor Wątek: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)  (Przeczytany 1956667 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19520 dnia: Czerwca 19, 2021, 00:07:01 am »
Przecież stwierdziłeś, że Cię to nie interesuje.  W lutym 2020 dałem ok 1850 zł za  RTX 2080 Ti Phoenix

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19521 dnia: Czerwca 19, 2021, 00:18:31 am »
Czyli sama karta graficzna w cenie beznapędowej wersji PS5.

OK.

edyta

Jednak nie ok.

Gra rok 2017
Karta rok 2020


Czy może być śmieszniej?
Na to pytanie akurat odpowiedzi nie oczekuję. :angel:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2021, 00:29:32 am wysłana przez Juras »

Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19522 dnia: Czerwca 19, 2021, 00:34:49 am »
No, trzeba tylko łowić i trafić na taką, która jest dobrze "uszkodzoną" i nieźle można być do przodu na delikwencie;) Zresztą każdy kupuje to co chce. Jak z samochodami. Jeden wyda 50 tyś drugi nie zejdzie poniżej 200 tyś. Mój pieniądz nikomu nic do tego

edito

to jak z konsolami niby  nówki z 2020 a wiekszosc gra w starocie
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2021, 00:38:37 am wysłana przez Gacek1980 »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19523 dnia: Czerwca 19, 2021, 14:03:56 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Oczywiście, jak przystało na czołowego przedstawiciela zielonej frakcji, koncertowo zostało pominięte tzw "performance" które to kolejny już raz osiąga WYRAŹNIE lepsze/stabilniejsze wyniki na sprzęcie RZEKOMO SŁABSZYM przy IDENTYCZNYCH ustawieniach (o czym dokładnie wypowiada się prowadzący wideo nagranie) oprócz tych nieszczęsnych kilku pikseli (oraz kolorystyki, ale to bez znaczenia w omawianym przypadku) których braku i tak NIKT nie zauważy podczas sesji growej.

Czasy wczytywania przemilczę, dodając tylko że poczciwy Jin Sakai korzystając z dobrodziejstw mojej już nieco leciwej PS4 wyposażonej w solid, bynajmniej nie snake, drive nie czekał dłużej niż siedem sekund.

Wyraźnie lepsze i stabilniejsze wyniki.






No dobrze. Pośmialiśmy się  :grin: A teraz na poważnie. Juras, przypominam ci, że od czasów kultowego szaraka kupiłem wszystkie duże PlayStation, posiadam też kilka przenośnych (PSP, Vitę m.in.). Moja biblioteka gier na Graj Stacje liczy setki pozycji.

Biorąc pod uwagę jedynie obecną i miniona generację, podsiadam: PS4, PS4 Pro, One, One S, One X, Series X i PS5 - plus Słicz i PCMR.
Zatem nazywanie mnie zielonym ....  :roll:

Ja na sprawę spoglądam obiektywnie i sprawiedliwie oceniam. Jeżeli PS4 Pro jest słabsze, znacznie głośniejsze niż One X, to jeżeli to napiszę na forum dyskusyjnym, to nosi to znamiona prawdy, a nie fanbojstwa.

To raczej wy, jak tylko eksperci z DigitalFoundry nadmienią, że coś na PS5 hula lepiej niż SX, heheszkujecie przez kilka stron, a jak już role się odtwórcą, to atakujecie najsłabszą z nowych konsol.

Tak się nie robi. Plus uwierz, że rozdzielczość widać. Pograsz w Forzę w 4k, wrócisz do GTS, przekonasz się o czym mówię. Ba, często - gęsto w danej grze jest wybór ustawień graficznych i czy jest to Raczet i Klank, Jedi Fallen Order, NioH, czy Valhalla, to z miejsca to widać.

Natomiast z Exodus jest tak, ze na PS5 działa w 60, SX w 60, zaraz na PS5 w 60, SX w 59, PS5 58, SX 60, PS5 60, SX 58....

I jeżeli dla ciebie jest to różnica, z tytułu, której warto wojować, to ok, twój czas, robisz z nim co chcesz.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19524 dnia: Czerwca 19, 2021, 15:14:03 pm »
Wracają tak do najsłabszego next gena Sylwek to Metro ulepszone serwuje w takowym sprzęcie 576p :lol:

Idąc tokiem twojego dziwnego rozumowanie mamy bronić taki sprzęt od Ms co dostarcza rozdziałke z kilku generacji wstecz?

A i abyś mi marnował czasu na wypisywanie jakich ty sprzętów nie posiadasz itd. My to wiemy :lol:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19525 dnia: Czerwca 19, 2021, 15:20:34 pm »

Ależ nie widzę przeszkód.  :roll: Do tablicy poproszona jest jedna z najlepiej prezentujących się gier poprzedniej generacji.



Maksymalna rozdzielczość na piątej GrajStacji, to minimalna, od której zaczyna Seria X.


 :roll:

Kolejne źródło, akurat najmniej wiarygodne ale:


 :roll: :roll:

Ale jak rozumiem wykupienie wszystkich parówek w okolicy boostuje rozdzielczość bestii o co najmniej 20%. Dorzućmy do tego wykałaczki, sól kuchenną, ciastka z kremem oraz platynę w visualnoveli na 30 sekund i od razu mamy natywne, obiecane, "for kej".

Also, Bestia przed premierą:


oraz po:


Jak widać na przykładzie ruskiej kolejki podziemnej, dochodzenie trwa nadal.
 :roll: :roll: :roll:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19526 dnia: Czerwca 19, 2021, 15:31:51 pm »
Wracają tak do najsłabszego next gena Sylwek to Metro ulepszone serwuje w takowym sprzęcie 576p :lol:

Idąc tokiem twojego dziwnego rozumowanie mamy bronić taki sprzęt od Ms co dostarcza rozdziałke z kilku generacji wstecz?

A i abyś mi marnował czasu na wypisywanie jakich ty sprzętów nie posiadasz itd. My to wiemy :lol:
Hehehehe, jak RDR w wersji PS3, czyli konsola z 2007, zmagało się z wartością 640p to heheszków było co nie miara, jak sprzęt dwie generacje w przód zipie przy 576p w grze z poprzedniej generacji to jest stawiany na piedestale nextgenowości, a jednocześnie toczone są heheszki z PS5, nawet jeśli idzie łeb w łeb z bestią, bo jej brakuje miejscami kilku pikseli mimo lepszej wydajności i jest to (pikselowza) nadzwyczaj widoczne.

P.S.
Kupujcie chleb póki jest, bo jak Sylvan wyskoczy z kolejnym postem pełnych argumentów za XsX to przez kolejne pół roku będziecie żreć otręby.  :oops:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2021, 15:34:25 pm wysłana przez Juras »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19527 dnia: Czerwca 19, 2021, 15:37:14 pm »
No, trzeba tylko łowić i trafić na taką, która jest dobrze "uszkodzoną" i nieźle można być do przodu na delikwencie;) Zresztą każdy kupuje to co chce. Jak z samochodami. Jeden wyda 50 tyś drugi nie zejdzie poniżej 200 tyś. Mój pieniądz nikomu nic do tego

edito

to jak z konsolami niby  nówki z 2020 a wiekszosc gra w starocie
Czekaj, czy sugerujesz że ta karta w cenie nówki konsoli to ze śmietnika?
No nie, serio nie przypuszczałem że może być śmieszniej.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19528 dnia: Czerwca 19, 2021, 15:50:03 pm »
Wracają tak do najsłabszego next gena Sylwek to Metro ulepszone serwuje w takowym sprzęcie 576p :lol:

Idąc tokiem twojego dziwnego rozumowanie mamy bronić taki sprzęt od Ms co dostarcza rozdziałke z kilku generacji wstecz?

A i abyś mi marnował czasu na wypisywanie jakich ty sprzętów nie posiadasz itd. My to wiemy :lol:
Hehehehe, jak RDR w wersji PS3, czyli konsola z 2007, zmagało się z wartością 640p to heheszków było co nie miara, jak sprzęt dwie generacje w przód zipie przy 576p w grze z poprzedniej generacji to jest stawiany na piedestale nextgenowości, a jednocześnie toczone są heheszki z PS5, nawet jeśli idzie łeb w łeb z bestią, bo jej brakuje miejscami kilku pikseli mimo lepszej wydajności i jest to (pikselowza) nadzwyczaj widoczne.

P.S.
Kupujcie chleb póki jest, bo jak Sylvan wyskoczy z kolejnym postem pełnych argumentów za XsX to przez kolejne pół roku będziecie żreć otręby.  :oops:

Aby dobić już next gena XSS to dodam tylko, że gry z ich najstarszej konsoli Xbox co niektóre chodziły w 720p np. Total Overdose, True Crime, Soul Calibur 2, Amped 2 i to były tytuły z tamtej generacji a nie jakieś remastery z psxa hehe.

Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19529 dnia: Czerwca 20, 2021, 00:07:31 am »
No, trzeba tylko łowić i trafić na taką, która jest dobrze "uszkodzoną" i nieźle można być do przodu na delikwencie;) Zresztą każdy kupuje to co chce. Jak z samochodami. Jeden wyda 50 tyś drugi nie zejdzie poniżej 200 tyś. Mój pieniądz nikomu nic do tego

edito

to jak z konsolami niby  nówki z 2020 a wiekszosc gra w starocie
Czekaj, czy sugerujesz że ta karta w cenie nówki konsoli to ze śmietnika?
No nie, serio nie przypuszczałem że może być śmieszniej.

Masz jakiś niedobór pieniędzy, że co chwilę wspominasz ile co kosztuje? Śmieszne jest to za ile ta karta ze „śmietnika” pójdzie. Jak chcesz 3.5 tyś i Twoja ;) Wydajnościowo też byś poczuł różnice przechodząc ze swojej plejki nr cztery. GPU ze Śmietnika to te z piekarnika – chodzą rok i padają. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo obniżyć kwotę może zatarty „fan” … później się ubarwia i nagle karta schodzi nawet 800 zł niż normalnie - bo ludzie nie potrafią sami go wymienić i znaleźć zamienika lub oryginała. Za części zamienne też się płaci więcej i zostaje jeszcze robocizna. Ale tak jest w każdej branży -Ci co się nie znają płącą więcej.  A wiesz jak się ogrywa exy? kupujesz konsole ... przechodzisz grę .. i zwracasz konsole do sklepu. Oczywiście z ps5 jest trudniej obecnie przez braki w sklepach ale i tak da się robić takie myki. Warunkiem tylko jest aby ktoś ze znajomych miał gierkę i w ten sposób w pełni legalny ogrywa się gry

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19530 dnia: Czerwca 20, 2021, 01:01:37 am »
Serio chłopie, pojawiasz się z dupy na zdechłym od jakiś trzech lat forum i dopierdalasz się do mnie o stokrotki w grach. Teraz próbujesz urzec swoją cebularską historyjką o handlu powykoparkowymi kartami których jedynym przeznaczeniem jest utylizacja oraz oszustwami w sklepach? I jesteś z tego dumny?
Co jeszcze robisz? Wypijasz soczki w żabkach i potem żądasz zwrotu gotówki bo był sfermentowany? Śpiewasz z Pazurą dla zdezorientowanych emerytów podczas prezentacji garnków? A może zrzutki na portalach na chorom curkem?

Ja pier**le...................
Mam nadzieję, że ignor działa.

Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19531 dnia: Czerwca 20, 2021, 01:33:33 am »
:] Tak właśnie korzysta się z przyjemności życia. Tak działa rynek wtórny gier, Takie mam prawo konsumenta oddać sprzęt, który nie spełnia moich oczekiwań. Nic nielegalnego nie robię. Co drugi post wręcz Ty szukasz stokrotek na filmikach z YouTube tzw „juras style” grając jednocześnie na przestarzałym sprzęcie   :lol: :lol: :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19532 dnia: Czerwca 20, 2021, 06:19:57 am »


X1X pozostaje dla mnie nadal najładniejszą wersją tej gry.
Teraz jak to zainstalować bez patcha :lol:

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19533 dnia: Czerwca 20, 2021, 11:42:03 am »
Tym filmikiem bym się nie sugerował bo facet ewidentnie coś spieprzył z ustawieniami obrazu.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19534 dnia: Czerwca 20, 2021, 12:51:44 pm »
No jakoś strasznie ciemno to wygląda, jakby HDR był wyłączony?
Taka ciekawostka, ostatnio zauważyłem, że przy graniu na PS5 po przełączeniu w tv dźwięku na wejście optyczne, potrafi mi wyłączyć HDR i obraz staje się dosyć wyprany. (mam xh90). Muszę wtedy wyłączyć i włączyć HDR w konsoli, aż załapie.  Zastanawiam się się, czy to problem softu tv, czy konsoli.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 555
  • Reputacja: 251
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19535 dnia: Czerwca 20, 2021, 13:06:20 pm »
Tracisz czas Magik. Tak im sprawia radość plucie na Serię S, że nie odpuszczą. Jak na sprzęt za 1340zł, konsola spisuje się znakomicie, choć zgadzam się, że jakieś standardy odgórnie powinno się wyznaczyć. I absolutnym minimum powinno być 1080p. Ale jak Nioszek, eks Sony nie potrafi utrzymać 720p, to 9/10 za grafikę.  :>

Czasy wczytywania przemilczę, dodając tylko że poczciwy Jin Sakai korzystając z dobrodziejstw mojej już nieco leciwej PS4 wyposażonej w solid, bynajmniej nie snake, drive nie czekał dłużej niż siedem sekund.

Weź poprawkę na fakt, iż przygody pana Sakai to technologicznie druga liga gier. Jasne, stylistycznie jest ujmująca, co daje nam obraz jednaj z najpiękniejszych wizualnie gier na sprzęcie Sony, niemniej technicznie 4liter nie urywa.

Natomiast Metro Exodus to niemalże taki Crysis 2.0. Ujmę to tak, mój PCMR, w którym sam procesor to koszt mniej więcej konsoli nowej generacji, ma problemy z ME niczym Fabiano Caurana z Magnusem Carlsenem. Natomiast do Cuszimy wystarczy konsola za kilkaset zł z 2013r.

Raz jeszcze, cenię PS4. Mam ją niemal osiem lat. Ale jak już dyskredytujesz obecną generację, to nie przyrównuj nieuczciwie, jak bykoszotów, tylko graj fer.

Spider na PS4(Pro) okolice 8 sekund. Na piątce okolice sekundy. NiOh tudzież Final Fantasy VII Remake loadingi na minionej generacji to rząd 30 sekund, na PS5 1.3 sekundy.

No i najsprawiedliwiej przyrównać samo Metro Exodus, nie uważasz. Stara generacja, to czasy ładowania rzędu 3 minut (!), a obecna okolice 44 sekund. No, ale znając twe podejście, to zaraz napiszesz, że Bloodborne na PS4 wczytuje się w siedem sekund, więc Krwiste i PS4 >>>> Metro Ekodus na Serii X.

Lubię cie, nic do ciebie nie mam chłopak, ale Gacek dobrze to podsumował. Bawisz się w kwiaciarkę Aerith Gainsborough, takiego forumowego botanika z YouTube. Chyba marnuję swój czas, bo posiadam Metro Exodus, na sprzęcie MS, Sony na blachę, cholera wie, czy ty w ogolę w nią grałeś, ale wiesz najlepiej, bo na filmiku z YouTube znalazłeś kiepską teksturę.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19536 dnia: Czerwca 20, 2021, 13:26:06 pm »


Wersja na XSX na bank przeszła przez jakiś wanish albo hdr się włączył :lol:
PS5 wins :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2021, 13:28:34 pm wysłana przez Kyokushinman »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19537 dnia: Czerwca 20, 2021, 14:23:33 pm »


Wersja na XSX na bank przeszła przez jakiś wanish albo hdr się włączył :lol:
PS5 wins :P
Osobiście za najbardziej wiarygodne uważam analizy tego jegomościa:https://www.youtube.com/channel/UC7Jo0VTzeyYbZ8cVk3k-EhA

W przypadku DF od dawna można zauważyć machlojstwa na korzyść zieleni. Ostatnio w którejś z analiz kompletnie olali niski poziom filtrowania w wersji sX względem PS5. Ale to jest z punktu biznesowego zrozumiałe, liczą się kliki, a kto częściej klika? Ci co mają mniej gier. A przecież nie będzie taki delikwent klikał, żeby się dowiedzieć, że nie dość że nie ma gier, to jeszcze jak są to w niższej jakości, mimo że mu wcześniej naobiecywali najpotężniejszej konsoli w natywnym 4k(1440p S) w 60-120fps, a jedynie co dostaje to poprzedniogeneracyjne kaszlaki które mają problem z utrzymaniem 60 ramek przy zawrotnych rozdzielczościach FullHD(500+ S).


Btw, mam taką prośbę, możesz przypomnieć swoja opinię nt grafiki w Uncharted 4? W końcu się przemogłem i to odpaliłem. I całkiem poważnie, do czaptera 6 lub 7 zastanawiałem się czy ja gram w natywnego ekskluziwa 1st party pisanego pod PS4 czy to któryś z remasterów.  A i we wspomnianych czapterach 6/7 dostałem solidnego PLASKACZA w pysk jak pobiegłem uradowany w kierunku poletka stokrotek.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2021, 14:35:11 pm wysłana przez Juras »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19538 dnia: Czerwca 20, 2021, 15:19:39 pm »


Wersja na XSX na bank przeszła przez jakiś wanish albo hdr się włączył :lol:
PS5 wins :P
Osobiście za najbardziej wiarygodne uważam analizy tego jegomościa:https://www.youtube.com/channel/UC7Jo0VTzeyYbZ8cVk3k-EhA

W przypadku DF od dawna można zauważyć machlojstwa na korzyść zieleni. Ostatnio w którejś z analiz kompletnie olali niski poziom filtrowania w wersji sX względem PS5. Ale to jest z punktu biznesowego zrozumiałe, liczą się kliki, a kto częściej klika? Ci co mają mniej gier. A przecież nie będzie taki delikwent klikał, żeby się dowiedzieć, że nie dość że nie ma gier, to jeszcze jak są to w niższej jakości, mimo że mu wcześniej naobiecywali najpotężniejszej konsoli w natywnym 4k(1440p S) w 60-120fps, a jedynie co dostaje to poprzedniogeneracyjne kaszlaki które mają problem z utrzymaniem 60 ramek przy zawrotnych rozdzielczościach FullHD(500+ S).


Btw, mam taką prośbę, możesz przypomnieć swoja opinię nt grafiki w Uncharted 4? W końcu się przemogłem i to odpaliłem. I całkiem poważnie, do czaptera 6 lub 7 zastanawiałem się czy ja gram w natywnego ekskluziwa 1st party pisanego pod PS4 czy to któryś z remasterów.  A i we wspomnianych czapterach 6/7 dostałem solidnego PLASKACZA w pysk jak pobiegłem uradowany w kierunku poletka stokrotek.

Z DF jedzie glonem od bardzo dawna, na domiar złego mają też typa od złomu.

Co do mojego wrażenia na temat oprawy wizualnej Uncharted 4 w wersji na Ps4 nic się nie zmieniło, powiedzmy jakieś 6+/10.
Dlaczego?
- ziarno
- obraz tak przesadnie zmiękczony przez taa, że gra z ps2 w 480p np. Tekken 5 Usa ma tak z 5x ostrzejszy obraz na tle tego 1080p w U4 :lol:
Prawdziwe ostre 1080p to jest w kolekcji Uncharted, ale nie w U4, no i jak to teraz wygląda na tle czwórki 1080p vs 1080p? Jak T5 5x lepiej to Kolekcja z 25x hehe.
Takiej paćki jak U4 na amatorze w 1080p to żadna gra nie ma i raczej już nigdy nie będzie miała, no chyba że jakiś sabotażysta z gameonly grał na blurze 10/10, ponieważ tak chyba jest domyślnie w opcjach :lol:
- mnóstwo słabych tekstur
- geometria owoców to wielokąty
- twarz w modelu podczas rozgrywki to wczesne Ps3, niesamowita dysproporcja wstawka a gra.
- woda o wiele gorzej wygląda niż w Uncharted 3 z Ps3

Można tak pisać i pisać.






Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19539 dnia: Czerwca 20, 2021, 16:04:20 pm »
Efekt ziarna spróbuj zmniejszyć ostrość obrazu w tv a potem jasność i kontrast bo ten przeszkadzający efekt jest najczesciej winą złej konfiguracji sprzętu. Tak samo sam kabel który "upiększa" Może powodować takie efekty.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19540 dnia: Czerwca 20, 2021, 16:07:54 pm »


Wersja na XSX na bank przeszła przez jakiś wanish albo hdr się włączył :lol:
PS5 wins :P
Osobiście za najbardziej wiarygodne uważam analizy tego jegomościa:https://www.youtube.com/channel/UC7Jo0VTzeyYbZ8cVk3k-EhA

W przypadku DF od dawna można zauważyć machlojstwa na korzyść zieleni. Ostatnio w którejś z analiz kompletnie olali niski poziom filtrowania w wersji sX względem PS5. Ale to jest z punktu biznesowego zrozumiałe, liczą się kliki, a kto częściej klika? Ci co mają mniej gier. A przecież nie będzie taki delikwent klikał, żeby się dowiedzieć, że nie dość że nie ma gier, to jeszcze jak są to w niższej jakości, mimo że mu wcześniej naobiecywali najpotężniejszej konsoli w natywnym 4k(1440p S) w 60-120fps, a jedynie co dostaje to poprzedniogeneracyjne kaszlaki które mają problem z utrzymaniem 60 ramek przy zawrotnych rozdzielczościach FullHD(500+ S).


Btw, mam taką prośbę, możesz przypomnieć swoja opinię nt grafiki w Uncharted 4? W końcu się przemogłem i to odpaliłem. I całkiem poważnie, do czaptera 6 lub 7 zastanawiałem się czy ja gram w natywnego ekskluziwa 1st party pisanego pod PS4 czy to któryś z remasterów.  A i we wspomnianych czapterach 6/7 dostałem solidnego PLASKACZA w pysk jak pobiegłem uradowany w kierunku poletka stokrotek.

Z DF jedzie glonem od bardzo dawna, na domiar złego mają też typa od złomu.

Co do mojego wrażenia na temat oprawy wizualnej Uncharted 4 w wersji na Ps4 nic się nie zmieniło, powiedzmy jakieś 6+/10.
Dlaczego?
- ziarno
- obraz tak przesadnie zmiękczony przez taa, że gra z ps2 w 480p np. Tekken 5 Usa ma tak z 5x ostrzejszy obraz na tle tego 1080p w U4 :lol:
Prawdziwe ostre 1080p to jest w kolekcji Uncharted, ale nie w U4, no i jak to teraz wygląda na tle czwórki 1080p vs 1080p? Jak T5 5x lepiej to Kolekcja z 25x hehe.
Takiej paćki jak U4 na amatorze w 1080p to żadna gra nie ma i raczej już nigdy nie będzie miała, no chyba że jakiś sabotażysta z gameonly grał na blurze 10/10, ponieważ tak chyba jest domyślnie w opcjach :lol:
- mnóstwo słabych tekstur
- geometria owoców to wielokąty
- twarz w modelu podczas rozgrywki to wczesne Ps3, niesamowita dysproporcja wstawka a gra.
- woda o wiele gorzej wygląda niż w Uncharted 3 z Ps3

Można tak pisać i pisać.
Przesadnie zmiękczony obraz zaczął mi się rzucać bodajże w Szkocji, tam gdzie są łączki z trawą, fioletowymi płaskaczami i trochę śniegu. Owoce owocami ale ogólnie mam wrażenie że ta gra wielokątami nie grzeszy o czym piszę poniżej. Jeśli chodzie o wodę to ten sztorm na początku wydawał mi się klasę niżej jego odpowiednik w trójce, późniejszy etap z nurkowaniem też takie mocno średnie.
Jeszcze odnosiłem wrażenie, że te wczesne czaptery sa po prostu puste, tak jakby ucięli budżet na rzecz TLOU2.
Osobiście jestem mocno zniesmaczony, bo nie ukrywam i nigdy nie ukrywałem że Unchartedy ogrywam głównie dla grafiki i widoczków, a tu mi póki co jedno i drugie MOCNO niedomaga. :(

Aha jeszcze jedno, nie wiem jak to opisać, nie spotkałem czegoś takiego w żadnej innej grze. Obraz przy przechodzeniu z ruchu w stan spoczynku ma jakby taki dziwny przeskok na niektórych obiektach, serio ciężko mi to opisać, jakby synchronizacja rwała jednak nie zauważam pociętych przez linię klatek, muszę sprawdzić czy na filmikach to widać i wrzucić jak co.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2021, 16:20:53 pm wysłana przez Juras »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19541 dnia: Czerwca 20, 2021, 17:42:11 pm »
Być może faktycznie jest coś takiego, jak dasz rade nagrać to wrzuć.
A ten level po nurkowaniu jak Drejk sciąga sprzęt to serio ps2. Dramat, jak oni taki kupształ wrzucili do gry i jeszcze banda typów z for, recenzentów wychwalała przesadnie na premiere i po niej jakie to U4 piękne i grafika 10/10 hehe.

Efekt ziarna spróbuj zmniejszyć ostrość obrazu w tv a potem jasność i kontrast bo ten przeszkadzający efekt jest najczesciej winą złej konfiguracji sprzętu. Tak samo sam kabel który "upiększa" Może powodować takie efekty.
Taa i zrobić z tego jedną wielką paćke, ależ byś mi doradził :lol:
Chopie ja nie po to bede teraz łączył 3 sprzęty od marselie aby zmniejszać ostrość tylko aby ją bardziej podbić i zarazem jeszcze bardziej zniwelować aliasing.

Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19542 dnia: Czerwca 20, 2021, 18:24:53 pm »
Twój gust i tyle, skoro lubisz takie ustawienia Twoja sprawa i nic mi do tego. Tylko suwak "ostrość" Nie zwiększa ostrości a uwydatnia kontury i w tych miejscach tracisz szczegóły. Innymi słowy ten efekt ziarnia w głównej mierze sam sobie stworzyłeś bo jak dana gra go posiada to dodatkowo go podkreślasz.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19543 dnia: Czerwca 20, 2021, 18:38:29 pm »
Ja od zerówki nie mam zamiaru nauczać ;)
Także najlepiej wracaj skąd przybyłeś, ponieważ tutaj za bardzo z kim nie popiszesz, na temat, który ewidentnie chcesz prowadzić konwersacje a nie masz o nim pojęcia. Naprawde nie chce urazić.
Proponuje psx forum, nikogo, strona ppe.
Myślę, że na nich na bank sie odnajdziesz, szczególnie tym ostatnim.

Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19544 dnia: Czerwca 20, 2021, 19:10:50 pm »
Dziękuję za radę lecz póki nie łamie regulaminu to będę pisał gdzieś mam ochotę :) no to wytlumacz mi jak podbijasz  ostrość u siebie? Oraz dlaczego zakładasz, że nie mam wiedzy w tym temacie

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19545 dnia: Czerwca 20, 2021, 20:14:09 pm »
Dziękuję za radę lecz póki nie łamie regulaminu to będę pisał gdzieś mam ochotę :) no to wytlumacz mi jak podbijasz  ostrość u siebie? Oraz dlaczego zakładasz, że nie mam wiedzy w tym temacie
Wystarczy mi to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
A już dokładniej, narzucasz swoje myśli nie wnikając w mojego posta, gdzie wbrew pozorom wszystko jest w nim zawarte co chciałbyś wiedzieć.


Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19546 dnia: Czerwca 20, 2021, 20:37:23 pm »
Zwykłe pytanie zadałem. Bo nic nie pisałeś jak to w tv masz ustawione ani jak dokładnie ten sygnał leci po kablu ale dobra zakładam, że jesteś negatywne do mnie nastawiony. Poczytałem o tym kablu spoko się wydaje. Ale na bank jak każdy polepszać coś innego się traci na ekranie. Raz jeszcze napiszę, że efekt ziarna które przeszkadza to miks zbyt wysokich ustawień ostrości, kontrastu i jasności ale masz prawo odesłać mnie do zerówki. Twój tv, twój gust nie narzucam Ci ustawień bo ma być tak jak lubisz w końcu to Ty oglądasz ten ekran.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19547 dnia: Czerwca 20, 2021, 21:10:12 pm »
Ja od zerówki nie mam zamiaru nauczać ;)
Także najlepiej wracaj skąd przybyłeś, ponieważ tutaj za bardzo z kim nie popiszesz, na temat, który ewidentnie chcesz prowadzić konwersacje a nie masz o nim pojęcia. Naprawde nie chce urazić.
Proponuje psx forum, nikogo, strona ppe.
Myślę, że na nich na bank sie odnajdziesz, szczególnie tym ostatnim.
Kyo jak na razie to tylko ty narzucasz swoją wizję rzeczywistości i za takie podejście do nowych użytkowników to jakiś odpoczynek od forum się należy. Dla większości forumowiczów twoje wywody na temat ustawień tv i grafiki to pierdololo na które nawet nie warto odpisywać, dlatego nowym użytkownikom polecam to samo. 

Co do Uncharted wczoraj zacząłem dodatek, i owszem po ogranych kilku tytułach z patchem pod next  geny nie robi już takiego wrażenia, ale ciężko mi napisać żeby ta gra była brzydka. Przy najbliższej okazji cykne parę screen ów z jakiś lepszych i gorszych momentów.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19548 dnia: Czerwca 20, 2021, 23:17:18 pm »
Być może faktycznie jest coś takiego, jak dasz rade nagrać to wrzuć.

Skup wzrok na krzaku prawo-góra od Drake i powiedz że nie masz wrażenia że to przeskakuje/teleportuje się.

A tu dwie zapętlone następujące po sobie klatki, spowolnione. Raczej wyraźnie widać czego to efekt.
https://i.imgur.com/veYO4EA.gifv
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2021, 23:19:12 pm wysłana przez Juras »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19549 dnia: Czerwca 20, 2021, 23:24:11 pm »
Ja od zerówki nie mam zamiaru nauczać ;)
Także najlepiej wracaj skąd przybyłeś, ponieważ tutaj za bardzo z kim nie popiszesz, na temat, który ewidentnie chcesz prowadzić konwersacje a nie masz o nim pojęcia. Naprawde nie chce urazić.
Proponuje psx forum, nikogo, strona ppe.
Myślę, że na nich na bank sie odnajdziesz, szczególnie tym ostatnim.
Kyo jak na razie to tylko ty narzucasz swoją wizję rzeczywistości i za takie podejście do nowych użytkowników to jakiś odpoczynek od forum się należy. Dla większości forumowiczów twoje wywody na temat ustawień tv i grafiki to pierdololo na które nawet nie warto odpisywać, dlatego nowym użytkownikom polecam to samo. 

Co do Uncharted wczoraj zacząłem dodatek, i owszem po ogranych kilku tytułach z patchem pod next  geny nie robi już takiego wrażenia, ale ciężko mi napisać żeby ta gra była brzydka. Przy najbliższej okazji cykne parę screen ów z jakiś lepszych i gorszych momentów.
A Ty nie miałeś przypadkiem nie wchodzić ze mną w takie rozmowy i ignorować takowe teksty?
Problemy z pamięcią czy nie możesz wytrzymać i musisz coś napisać?
Na forum pisze i tak sporadycznie jak mam ochotę, w sumie to nie ma kto tutaj na tym prawie martwym forum pisać a ty mi jeszcz coś narzucasz?
Nie bedzie mnie to zostanie może z 5 osób na krzyż.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że tak naprawde niemal wszystko co pisze ma swoje poparcie czy to screenem, parametrami czy filmikiem.
Ty za to wyskakujesz z Uncharted które mają update pod Pro a rozmowa cały czas jest o wersji z Ps4.

Graj w gry i ciesz się życiem a nie zakłócaj mojego czasu jak i twojego.



Zwykłe pytanie zadałem. Bo nic nie pisałeś jak to w tv masz ustawione ani jak dokładnie ten sygnał leci po kablu ale dobra zakładam, że jesteś negatywne do mnie nastawiony. Poczytałem o tym kablu spoko się wydaje. Ale na bank jak każdy polepszać coś innego się traci na ekranie. Raz jeszcze napiszę, że efekt ziarna które przeszkadza to miks zbyt wysokich ustawień ostrości, kontrastu i jasności ale masz prawo odesłać mnie do zerówki. Twój tv, twój gust nie narzucam Ci ustawień bo ma być tak jak lubisz w końcu to Ty oglądasz ten ekran.

W pierwszych swoich postach do Jurka wyjechałeś z tekstami błazenady także nie dziw się moim nastawieniem do twej osoby.
Jak chcesz pisz sobie po to jest forum, ale niekoniecznie do mnie.

@ Juras

Masakra to pewnie jakiś portal do tej nowej gry w kosmosie tworzyli albo jakiś smaczek warp z crasha
 :lol:

Ależ ta gra to paćka.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2021, 23:39:18 pm wysłana przez Kyokushinman »

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19550 dnia: Czerwca 22, 2021, 13:39:16 pm »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19551 dnia: Czerwca 22, 2021, 19:08:30 pm »


Wersja na XSX na bank przeszła przez jakiś wanish albo hdr się włączył :lol:
PS5 wins :P
ciekawe czy z tą czernią na ps5 i XSX to celowa ściema DF czy po prostu dalej nie potrafią ustawić konsoli? Pamiętam jak  jeszcze niedawno gadali głupoty, że na ps5 w SDR w grach z wstecznej jest black crush i inaczej odwzorowuję kolory niż ps4 co jest bzdurą.

Co do uncharted 4, to wiadomo że po the last of us2  nie zrobi  wrażenia a do tego ma kilka słabszych momentów, które już wtedy wyglądały tylko ok. No i trzeba  grać w SDR, bo w HDR jest wyjątkowe mleko bez kolorów.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2021, 19:12:25 pm wysłana przez Wulfen »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 082
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19552 dnia: Czerwca 22, 2021, 19:54:50 pm »
Tak serio to wydaje mi się, że oni zarówno tv jak i konsol nie potrafią poprawnie ustawić. Pewien parametr działa odwrotnie i wystarczy go tylko przestawić.
Ciągnie się to od X360, czyli mieli na to około hmm? 15 lat :lol:
Ups oni chyba tyle nie istnieją hehe.

Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19553 dnia: Czerwca 22, 2021, 23:24:31 pm »
Na filmiku DF to słabo pokazali ale coś nie halo z tą czernią bo hdr w filmiku z klocka wygląda bardzo wporządku



A tu dwa z plejki widać różnicę od razu





Także coś na rzeczy jest.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19554 dnia: Czerwca 23, 2021, 10:01:03 am »
Mam  metro enchanced na ps5 i znaczek po lewej przy ustawieniu gammy jest widoczny a jak ktoś nie wierzy mogę zrobić nawet zdjęcie. Amatorzy z DF nie umieją ustawić czegoś tak prostego jak konsola albo celowo kłamią.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19555 dnia: Czerwca 23, 2021, 11:24:34 am »
Patrzę na filmik Gacek1980 z rzekomo XSX  a  tam data dodania 20 paź 2020. Do tego od razu widać że dziwnie wyostrzony obraz. Pewnie w rzeczywistości jest to wersja pc + reshade/sweet fx z maksymalnie wyostrzonym obrazem ewentualnie XOX i 100 filtrów dodanych w programie do montażu filmów.
Także nie ze mną te numery gacek.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2021, 11:33:14 am wysłana przez Wulfen »

Gacek1980

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-02-2021
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19556 dnia: Czerwca 23, 2021, 12:08:22 pm »
Masz rację. Super, że zwróciłeś na to uwagę bo oglądałem akurat na komórce i nie patrzyłem na komentarze wtedy. Nic mój błąd. Jak teraz widzę na firmowym monitorze to rzeczywiście wersja PC i na bank wyostrzenie jest.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19557 dnia: Czerwca 23, 2021, 12:17:31 pm »
Albo series X we wstecznej bez patcha, bez RT (Auto HDR?).
Tłumaczyłoby to dlaczega gra na filmiku chodzi w 30 fps mimo że że sam fipmik jest w 60.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19558 dnia: Czerwca 23, 2021, 13:57:20 pm »
To w koncu jaka lepsza wersja? Na filmiku ElAnalistaDeBits widac przewage XSX:

To tez cos krecili aby bylo na plus XBOXa?





Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)
« Odpowiedź #19559 dnia: Czerwca 23, 2021, 13:59:20 pm »
Przewaga xsx ale taka, że nie ma co sobie dupy tym zawracać.