Autor Wątek: Halo Infinite  (Przeczytany 24086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Halo Infinite
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 31, 2020, 13:48:21 pm »
Niech tylko popup ogarną na series x i dorzucą jak najszybciej ray tracing i reszta mi styka, chciałbym już pograć.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 05, 2020, 21:18:08 pm »
Sperasoft Collaborates with 343 Industries on Halo Infinite Development
https://sperasoft.com/news/2020/08/sperasoft-collaborates-343-industries-halo-infinite-development/

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 09, 2020, 19:01:02 pm »
Pojawił się gameplay z konsoli Xbox Series S - nieco okrojony, ale to dalej nexgen:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 11, 2020, 21:58:38 pm »
I premiera została przełożona na 2021. Ja się cieszę, ale rozumiem, że wiele osób będzie wkurzona.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 11, 2020, 22:37:24 pm »
Marketingowo to jest strzał w stopę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 11, 2020, 22:40:27 pm »
Ja j***e... I wątpię, że chodzi tylko o krytykę ostatniej prezentacji. Choć pewnie mając dodatkowy czas (rok?) mogą sporo poprawić, to problemów musi być więcej. Trochę późno dają o tym znać. MS jest niezbyt przygotowany na start nowej generacji. Smutne, bo liczyłem, że skoro odpuścili obecną, to przynajmniej zbroją się na następną.

Ech, oby coś z tego Infinite wyszło, choć wątpię - Halo bez Bungie leci w dół.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 12, 2020, 06:54:58 am »
Szczerze mówiąc wątpię, by dali im więcej niż pół roku, w dodatku pewnie beta multi wcześniej wyjdzie albo nawet cały tryb, skoro i tak ma być osobno i F2P.

Zakładam, że MS nawet sobie nie zdawał, w jakiej dupie jest 343 i dopiero reakcje graczy ich uświadomiły, że mimo tylu lat produkcji i wielkiego budżetu z grą jest coś nie tak.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 12, 2020, 09:48:30 am »
Szczerze mówiąc wątpię, by dali im więcej niż pół roku, w dodatku pewnie beta multi wcześniej wyjdzie albo nawet cały tryb, skoro i tak ma być osobno i F2P.

Niby tak, można zakładać, iż MS będzie chciał to jak najszybciej pchnąć, ale... Skoro przekładają premierę i nie podają nowej daty, choćby przybliżonej, tylko sam rok, pracy jest raczej dużo. MS preferuje także wydawać duże gry pod koniec roku, tuż przed sezonem świątecznym, co wzmaga sprzedaż. Teoretycznie jest tu sporo innych czynników - to Halo, do tego next gen (teoretycznie bez znaczących ex'ów), ich strategia co do zawartości GP. Mogą mieć teraz inne podejście, ale coś mi mówi, że nie. Do tego Sony coś tam pewnie wypuści w tym okresie, i choć nie będzie to nic pokroju Halo, porównania będą.

Zakładam, że MS nawet sobie nie zdawał, w jakiej dupie jest 343 i dopiero reakcje graczy ich uświadomiły, że mimo tylu lat produkcji i wielkiego budżetu z grą jest coś nie tak.

Oby nie, w takim wypadku MS także jest w wielkiej dupie, skoro nie patrzy na to co robią wewnętrzne studia. Może właśnie problem tkwi także w podejściu MS, nie tylko to gier, ale i sprzętu. W zasadzie wciąż nie widzieliśmy gier, które chodzą na faktycznej konsoli (dev-kicie), a to na kilka miesięcy przed startem systemu jest niepokojące.

W sumie jestem ciekaw, czy kilka moich teorii się sprawdzi. Oby nie, bo to raczej czarne scenariusze. Może jedynie odejście Spencera byłoby na plus (choć mogłoby też wyjść na minus). Zobaczymy, ale po końcówce tej generacji (posucha, która wydawało się zwiastowała zbrojenie się do nowej) i początku budowania hype'u wokół nowej konsoli, MS wyraźnie nie radzi sobie. Ich strategia jest odmienna od Sony i choć nie jest to złe (na pewno jest masa graczy, szczególnie nowego pokolenia, które tego oczekują) może nieść duże problemy, zwłaszcza przy silnej konkurencji. To dwa różne podejścia, z czego jedno jest sprawdzone i działa od lat (choć ma spore obciążenia), drugie zaś to trochę niewiadoma, obietnica (choć podobne modele już w grach funkcjonują, jednak jak to się ma do całej platformy opartej na takim contencie?).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 12, 2020, 14:03:07 pm »
Nie wykluczam takiej możliwości, że Infinite wyjdzie dopiero pod koniec 2021. Bardzo możliwe, że nawet część modeli kompletnie przerobią.

Zakładam, że będą chcieli multi wcześniej wypuścić, bo skoto jest F2P, to nawet nie musi mieć wiele zawartości na start, jeśli będą regularne aktualizacje robić. A kampanię wydadzą, jak będzie spełniać oczekiwania.

Obecnie czytam "Krew, pot i piksele" i jedną z rzeczy, która się rzuca w oczy, jest fakt, że często wydawcy mają małą wiedzę o obecnym stanie gry. Czasem twórcy celowo starają się przedstawić projekt w jak najlepszych barwach, a czasem po prostu wydawca mało się interesuje tym, co robi studio i potem jak przychodzi co do czego, to jest problem. Spencer zdaje się preferować dawanie studiom wolnej ręki, więc podejrzewam, że nie zdawał sobie sprawy ze skali problemu i dopiero po opiniach graczy wszystko wyszło na jaw.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 27, 2020, 15:05:56 pm »
Halo Infinite potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Nad grą pracuje kolejne studio i Joseph Staten
https://www.ppe.pl/news/149177/halo-infinite-potrzebuje-dodatkowych-rak-do-pracy-nad-gra-pracuje-kolejne-studio.html

Mam wątpliwości, czy zmiana szefa projektu na tak zaawansowanym etapie prac to dobry wybór. Oby nie próbował wszystkiego przewrócić do góry nogami, chociaż niewątpliwie facet ma doświadczenie i umiejętności, więc może jednak wpłynie to pozytywnie na grę.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 27, 2020, 15:29:50 pm »
Generalnie to powinno być coś pozytywnego (pamiętam go z czasów Halo 2), choć nie świadczy to dobrze o obecnym stanie projektu. Może Staten ma tylko dopilnować, aby wszystko dobrze się "spinało" na ostatniej prostej (choć to robota dla producenta lub creative directora). Tak czy inaczej tym bardziej uważam, że to jednak tytuł na końcówkę przyszłego roku.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 27, 2020, 15:38:44 pm »
Poczytałem trochę i wychodzi na to, że ma pełnić rolę doradcy i kontrolera jakości w sprawie kampanii. I jego stanowisko jest tymczasowe, aż wyjdą na prostą. Zatem pewnie celują w drugą połowę 2021. Wygląda też na to, że multi jest osobno rozwijane i chyba nie ma takich problemów, więc pewnie MS wcześniej udostępni betę, by trochę udobruchać graczy.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 27, 2020, 17:53:39 pm »
Poczytałem trochę i wychodzi na to, że ma pełnić rolę doradcy i kontrolera jakości w sprawie kampanii.

Czyli pasowałoby to do tego co pisałem. Oj muszą tam mieć straszny burdel skoro MS/343 zdecydowali się na taki ruch. A czy będzie tylko konsultantem... mam wątpliwości. Nie wykluczałbym też (pomimo zapewnień 343) dalszych przesunięć (jeśli jest bardzo źle, co wypunktuje im "konsultant").

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 27, 2020, 18:15:09 pm »
No pewnie do niego będzie należeć ostatnie słowo. Jego zdaniem jest dopilnowanie, by gra trzymała wysoki poziom. I raczej będą mocno naciskać na 2021, ale jeśli jest naprawdę źle, to kto wie, czy się wyrobią.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 04, 2020, 17:42:58 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 20, 2020, 23:05:40 pm »
Cytuj
343 Industries: "We see that you are hungry for more information. We know. We hear you. We understand. ... We need to show rather than tell; when it’s ready.

As hectic and crazy as 2020 has been, I think we'll be ending the year on a pretty strong note."
https://twitter.com/klobrille/status/1329633125824081920

Ciekawe czy to tylko takie gadanie, czy faktycznie udało im się wyraźnie usprawnić grę.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 21, 2020, 00:10:37 am »
Po fali hejtu można skupić się na małym wycinku (tym samym) i pokazać go w lepszym świetle, a resztę gry dopracowywać jeszcze długo, więc kto wie. Z drugiej strony szacunek dla nich, ze pokazali prawdziwą a nie podrasowaną produkcję, nie każda firma ma tyle jaj, niektórzy mocno podkolorowują :P

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 23, 2020, 09:48:21 am »
Koniec końców pewnie będzie tak, że Halo Infinite zostanie okrzyknięte przykładem na to, jak gra może się zmienić na lesze. MS i 343 wyjdą na bohaterów, a ich decyzja będzie uznawana za słuszną.

A sprawa wyglądać pewnie będzie tak, że trochę usprawnią, ale większość pracy to będzie dokończenie gry. Gdyby chodziło tylko o kwestie wizualne, to raczej nie przełożyliby premiery. Gra musiała być w niezbyt dobrym stanie i daleka od ukończenia. Dodatkowy rok to dużo (zakładam, że MS jednak celuje w okres wrzesień-listopad 2021, czyli przed okresem w roku, gdzie będzie potrzebował gier do sprzedaży konsoli - bo przez najbliższe miesiące będzie się sprzedawać pomimo braków w line-up'ie), spokojnie mogą poprawić wiele, chyba, że ilość pracy potrzebna do dokończenia gry, nie pozostawi im wiele na usprawnianie (wątpię). Aby odbiór strony wizualnej się poprawił nie trzeba wiele. Wystarczy popracować nad strona artystyczną i rozwiązaniami "globalnymi" - lepiej ustawić światło, przełamać nieco "minecraftowy" design, dodać futerko dla Craiga i jego kumpli, może podbić nieco AO, dopracować skalowanie rozdzielczości. To są usprawnienia dość proste, a na bank wielu graczy odczuje różnicę. Przy roku czasu mogą zrobić jednak znacznie więcej i na to liczę.

Na plus dla nich jest też fakt, iż nie pokazali za wiele, więc wystarczy zaprezentować bardziej widowiskowe sekcje. Dobrego pierwszego wrażenia już nie zrobią (nie tak jak z Halo 2 i 3), ale urosnąć w oczach graczy mogą.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 23, 2020, 10:34:15 am »
Uwielbiam serie i mam nadzieje nie zrypia niczego.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 09, 2020, 05:24:42 am »
Sporo do poczytania:

Halo Infinite Launches Fall 2021
https://www.vgchartz.com/article/446611/halo-infinite-launches-fall-2021/

To sobie poczekamy...








Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Halo Infinite
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 09, 2020, 08:26:06 am »
Spoko te screeny, wygląda bardzo ładnie, gorzej info z premierą.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2020, 08:53:25 am wysłana przez Moldar »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 09, 2020, 10:09:05 am »
Zgodnie z oczekiwaniami :). Wciąż ciekawi mnie ile z tego było potrzebne na dokończenie gry, która miała wyjść na start systemu. Zakładam, że kilka miesięcy (2-4) spokojnie. O ile w czwartek nie pokażą czegoś na 2021 to chyba już wiem kiedy odpalę XSX'a  :/.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 09, 2020, 15:40:31 pm »
Premiera bardzo późno będzie. Widać, że jednak mocniej przebudowują grę. Cieszą za to zmonay w designie. Gra teraz bardziej stylem przypomina Mass Effect. Wygląda na to że wzięli sobie uwagi graczy do serca i zamierzają mocniej przebudować grafikę. Dla mnie na plus.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 10, 2020, 12:00:53 pm »
Myślałem, że pokażą ten sam poziom co w ostatnim trailerze, ale jednak od niego uciekają :)

Strasznie długo, Xbox faktycznie ma jakiś problem z exami i aż jestem ciekaw, co pokażą dziś w nocy, zwłaszcza po informacji o "nie napalaniu się".

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 26, 2021, 11:38:47 am »
Update i nowe screeny:

https://www.halowaypoint.com/en-us/news/inside-infinite-february-2021

Niestety w jednym nie wyciągnęli wniosków - wciąż pokazują materiały z PC. Mimo wszystko jest ok, widać jednak działanie VRS. W grze pewnie będzie ok, nie będzie się na to zwracać uwagi, na screenach jednak są uproszczenia. W sumie to wyglądają jak filtr z photoshopa ;).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 26, 2021, 17:44:13 pm »
Wygląda już bardzo przyzwoicie. Zobaczymy jak w ruchu wypadnie.

https://twitter.com/i/status/1365224578612670466

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 27, 2021, 12:20:29 pm »
Dokładnie. 60 k/s zrobi swoje, ale liczę ostatecznie otrzymamy bardzo dobrze prezentującą się grę.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Halo Infinite
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 15, 2021, 12:55:41 pm »
Multi zapowiada się naprawdę dobrze, bałem się tego f2p ale przynajmniej na ten moment również bez beznadziejnych rozwiązań.

Nie będzie skrzyneczek, twórcy idą w battle passy. A więc co sezon do odblokowania skórki itp. Co najważniejsze, zazwyczaj w innych grach jak wbija sezon i kupisz battle passa to masz ograniczony czas na odblokowanie ( kończy się sezon i po wszystkim, to co nie daliśmy rady, przepada), więc musisz naprawdę sporo grać aby wszystko odblokować. W Halo będzie inaczej, kupujesz battle passa kiedy chcesz i dostajesz nieograniczony czas na odblokowanie kolejnych nagród, mam nadzieję, że inni pójdą też podobną ścieżką.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 15, 2021, 14:28:38 pm »
Ten mult się super zapowiada (jak ktoś lubi) i dobrze, że na F2P się zdecydowali. Dzięki temu baza graczy będzie ogromna.

Z kampanii wiele nie pokazano, ale jest to pierwszy trailer z nowego Halo, który spodobał mi się klimatem i zaciekawił fabułą.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 01, 2021, 14:42:11 pm »
Trochę pograne w Multi i jestem mocno zadowolony. Zmiany względem piątki odczuwalne, gra wydaje się szybsza, do tego zabrali dasha oraz zawiśnięcie w powietrzu podczas celowania. O ile to drugie spoko, tak wolałem dasha od obecnych wślizgów, wydawał mi się znacznie fajniejszy, teraz będą comba wślizg+skok znany z innych gier.

Wcześniej widziałem harpun na materiałach, ale teraz okazało się, że będzie do podnoszenia z mapy i limitowany, więc spoko, bo jakby wszyscy ot tak to mieli to nie byłbym zadowolony.

A reszta to klasyczne skillowe Multi, co już raczej na konsolach nie istnieje i gra się bardzo dobrze. Grafika jest czytelna, nie trzeba szukać graczy, ale jest kwas pod jednym względem, choć po 20 rundach już trochę przywykłem. Seria halo stała w starciach red vs blue, więc kolory pancerzy się zmieniały, teraz każdy ma swoje kolory i dodana jest taka poświata wokół postaci. Trochę kwestia przyzwyczajenia, ale jednak trzeba się czasem zastanowić czy to wróg czy przyjaciel, zwłaszcza kiedy nasi mają niebieską poświatę, a wróg niebieski pancerz...

Generalnie jestem więcej niż zadowolony, zapowiada się konkret tryb Multi, ale zobaczymy jeszcze ile dostarczą na premierę. Sam gameplay jest naprawdę miodny i jak to będzie tak się ruszać w singlu to nie mogę się doczekać.

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 10, 2021, 19:19:36 pm »
Właśnie ogrywam ponownie wszystkie Halo od 1 do 5 przed Infinite i muszę przyznać, że patrząc jedynie z widoku kampanii to gra ma swoje wzloty i upadki :D
 
Przyznam, że względem najlepszej przygody i takiej ktora mnie mocno wciągnęła emocjonalnie to było Halo 3: ODST oraz Halo 4. W obie gry grałem po Halo 3 i 2 więc wpływ ma po prostu lepsza narracja fabularna oraz sam klimat psychologiczny Cortany i Johna ;)

W ODST za to bardzo spodobał mi się sposób prowadzenia fabuły - misje rozgrywane po całej walce gdzie chodzi się nocą i omija przeciwników jako scout oraz sam motyw przewodni i poznawanie drużyny :)

W Reacha zacząłem grać jako pierwsze i przyznam, że dluzylo mi się trochę - ma swoje momenty warte zapamiętania ale widać, że gra już była robiona do wspólnej gry a nie samotnych podchodow :P

Trojeczka kiedyś była moim ulubieńcem serii, bo nawet zdarzało się pograć z ludźmi z forum (czasy Faxa :D) i w sumie dalej się nie zestarzala, mechanika z dwójki została ładnie ulepszona a grafika przez swoją pctowa oprawę nie razi w oczy, kontury są ładnie poscinane :P ale też ma swoje wzloty :D Dwojeczka miała chyba najlepiej zrobioną kampanie pod względem urozmaicen, statek, miasto i inne tereny sprawiały, że to jakby była inna gra. Lepsza dynamika też zrobiła swoje.

Na koniec jedynka czyli jak dla mnie najgorsza część :D hah, kontrowersyjne ale pierdolca dostawalem przez ten backtracking i problemy z mapą. Jak gdzieś miałem się dostać i latalem na statku przez podobne pomieszczenia i znów wracałem do nich to aż przerywalem grę i później wracalem na quick resume :D niestety pomimo upływu lat te sterylne tereny które kiedyś dawały frajdę teraz się w kij zestarzaly i śmierdzą monotonią.

Więc ogólnie moje podsumowanie serii Halo z ostatnich miesięcy wygląda tak: Halo 4 > Halo 3: ODST > Halo 2 > Halo 3 > Halo 1. Jest to ocena jedynie kampanii i tego co dana gra wynosiła do serii. Ostatnio zacząłem 5 i już mi zaczyna coś nie grać... Po cholere tyle tych CPU biega wspolnie z Chefem, powinna być możliwość usunięcia botów... komunikacja radiowa starczyłaba ze statkiem, dodatkowo gra świeci mi na aktualnych ustawieniach tv jak psu jajca gdzie 4 wyglądała zajebiscie (dużo tych kolorkow coś w samej grze ale co by nie mówić grafika ładna i wyrazista). Jeszcze  musiałem ściągnąć łatkę językową aby pozbyć się dubbingu (Menu ustawione na ang - nie zdzierzylem :P).

Także obecnie czekam na Infinite i mam nadzieję, że  w kwestii fabuły nie zawiodą. Dla mnie może wyglądać jak lepsza  4 i będę mega zadowolony ^^ multi pewnie też się sprawdzi :P

Edit: O audio nic nie pisałem, bo w każdej części jest epickie :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2021, 19:32:58 pm wysłana przez gidek »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #71 dnia: Września 27, 2021, 15:33:50 pm »
Po Multi jestem bardzo ciekawy jak wygląda singiel w halo, bo po dwóch testach idzie zauważyć, że ten rok czasu nie był stracony, grafika jest w halo bardzo ładna, znacznie ładniejsza niż ten pokaz sprzed roku. Do tego gra się naprawdę kozacko.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #72 dnia: Września 27, 2021, 16:30:43 pm »
Potwierdzam. Rozgrywka jest przyjemna, a oprawa przyzwoita. Do tego za darmoszkę! Najrozsądniejsza cena w dzisiejszych czasach.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #73 dnia: Października 25, 2021, 15:56:55 pm »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 048
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #74 dnia: Października 25, 2021, 19:08:19 pm »
Takie coś to ja rozumie, mega update.
Next gen.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #75 dnia: Października 26, 2021, 11:26:23 am »
Ja mam mieszane odczucia, przede wszystkim oświetlenie nie daje rady, a dokładniej cienie - niska jakość, niska precyzja, nawet w cut-scenach brakuje cieni (np. na Master Chiefie). Do tego sporo prostej geometrii, większość "roboty" zrzucona na normalki. Z drugiej strony Halo to otwarte lokacje, a Infinite najwyraźniej jeszcze bardziej zwiększy skalę. Choć i to mogłoby prezentować się lepiej, w końcu jest SSD, można streamować w locie sekcje lokacji o wyższej jakości... gdyby nie konsole poprzedniej generacji. Poza tym na porównaniach widzę przede wszystkim w tym jak wygląda MC. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że shaderek jego zbroi został okrojony, możliwe też, iż geometria także, choć to może być kwestia gorszego światła, lub po prostu inny kierunek artystyczny. Niemniej poprzednio zbroja wyglądała lepiej, ale też może mniej przypominała metal. Natomiast stało się to co zwykle - wystarczy trochę przybrudzić, poobdzierać i od razu jest poczucie skoku jakościowego ;). Nie to, że gra takowego nie zaliczyła, mówię o tym konkretnym modelu. Postać ludzka wygląda chyba lepiej, choć jest inaczej oświetlona. Podkręcili chyba trochę scattering na skórze, uwydatnili backscatter na włosach i jest lepiej.

Szef "małpek" nie został pokazany tak jak poprzednio, tylko hologram, ale chyba dalej straszy tymi jednolitymi zębami.

Poza grafiką to szykują się zmiany, ciekawe, czy to ostanie Halo z kampanią dla jednego gracza. Wydaje się, że chcą to pchnąć w stronę Destiny i jej podobnych.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #76 dnia: Października 26, 2021, 15:17:36 pm »
Gra wyraźnie wyładniała, ale nadal nie będzie to żaden killer graficzny. Czasem oświetlenie wygląda bardzo dobrze, a czasem jakby cienie wyłączyli. Najważniejsze jednak, żeby gra dała radę i prezentowała wyższy poziom niż piątka.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 048
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #77 dnia: Października 26, 2021, 15:26:04 pm »
Szczegółowość otoczenia przede wszystkim najbardziej robi.
Wątpie aby to na XSX poszło w natywnym 4k60fps, poleci pewnie jakaś dynamiczna rozdziałka. Poprzedni pokaz absolutnie pod każdym względem jest gorszy.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2021, 15:27:44 pm wysłana przez Kyokushinman »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #78 dnia: Października 26, 2021, 18:56:48 pm »
Progres jest duży, roku nie zmarnowali. Już w Multi było widać tekstury w bardzo dobrej jakości i to samo jest teraz, tylko w otwartym świecie coś to nie współgra do końca.

Generalnie gra jest aktualnie bardzo ładna jak dla mnie, do tego 60fps.

Sama rozgrywka zapowiada się bardzo dobrze, gunplay z halo chyba mi się nigdy nie znudzi. Boję się tylko tych pobocznych, że będzie wiało nudą niczym w far cry.

Nie mogę się doczekać, ale mam ciągle lekkie obawy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Halo Infinite
« Odpowiedź #79 dnia: Października 26, 2021, 19:58:47 pm »
Mnie bardzo ta linka z hakiem się podoba. Sporo uatrakcyjnia rozgrywkę. A w singlu chyba też inne zdolności z czasem będziemy odblokowywać, co da nam dostęp do nowych miejsc.