Autor Wątek: Najbardziej niedocenione gry obecnej generacji  (Przeczytany 10308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Najbardziej niedocenione gry obecnej generacji
« dnia: Grudnia 04, 2019, 07:15:44 am »
Jako że obecna generacja powoli zbliża się ku końcowi (ma przed sobą jeden pełny rok życia i kilka na emie), to warto zastanowić się nad tytułami, w które mało kto grał, a które waszym zdaniem dobrze byłoby sprawdzić przed przesiadką na nowe konsole.

Czekam na wasze komentarze, zaś w międzyczasie sam zastanowię się, co mógłbym polecić :)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Najbardziej niedocenione gry obecnej generacji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2019, 11:48:33 am »
Chociaż ja raczej wybieram AAA z rozbudowaną fabułą, to postaram się wyłuskać z tego w co grałem parę tytułów - nieco bardziej niszowych, ale możliwe, ze sporo z was w nie grało, bo raczej nikt tu nie należy do niedzielnych graczy.

Chociaż graficznie nie powala, to ja na pewno bym polecał wszystkim Dragon Quest Builders (1 i 2) - chociaż wydaje się, że to raptem klon Minecrafta, to mnie akurat Minecraft odrzuca a tutaj po prostu wpadłem jak w bagno. Trochę fabuły, normalne (nie kwadratowe) postaci, brak pikselozy i bardzo uproszczona warstwa RPGowa, ale za to trudnością jest zbierać odpowiednie materiały do budowy przedmiotów, gdy w tym czasie może dojsć do natarcia na Twoje miasteczko. Czuć wiec gdzieś ciągłą presję, czy to czasową, czy to ze względu na ograniczone miejsce na rozwój miasta, czy to na odległość jaką przebyliśmy i jak wykonamy zły ruch to będzie game over i cała robota na marne.

Inną taką nieco niszową (chociaż podobno sprzedano ponad 3 miliony, więc pewnie graliście) jest Persona 5. Jeden z najlepszych rpgów w jakie grałem, chociaż oczywiście wymagający (głownie wymaga od gracza czasu). Walki są bardzo dynamiczne więc zwiedzanie dungeonów nie nudzi, a interfejs jest tak zaanimowany, że Atlus stworzył sobie jakąś własną wyższą ligę pod tym względem. Osobiście bawiłem się (i dalej bawię, bo jeszcze całej nie przeszedłem) lepiej niż przy Finalu XV.

Wargroove - kto grał w Advance Wars, to w sumie poczuje się jak w domu, jedyna zmiana to czołgi i helikoptery zamienione na średniowieczne odpowiedniki. Fajna, taktyczna i bardzo trudna gra, jakich na tej generacji raczej brakuje (och ile bym dał za remake FF Tactics).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Najbardziej niedocenione gry obecnej generacji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2019, 15:11:14 pm »
Po demie Dragon Quest Builders w sumie miałem podobne odczucia.

To kilka moich typów na początek:

Mass Effect Andromeda - w pełni zgadzam się z początkową krytyką gry, bo na premierę wyszła zbugowana, a w porównaniu do starej trylogii ME jest daleko w tyle. Mimo wszystko to wciąż dobra gra. Po premierze otrzymała też nieco poprawek, dlatego obecnie nie jest już w tak fatalnym stanie, w jakim była zaraz po wydaniu. Na pewno jest to zmarnowany potencjał, ale gra ma wciąż trochę mocnych punktów i niektóre elementy są najbardziej dopracowane z całej serii (np. eksploracja planet). Jeśli ktoś lubi SF i RPG, to powinien dać grze szansę.

Into the Breach - świetna strategia taktyczna i jeden z najlepszych indyków tej generacji. Z początku gra może wydawać się bardzo trudna, ale wystarczy poznać niektóre mechaniki, by niemożliwe stało się możliwe. Za zdobywane punkty odblokowujemy kolejne zestawy robotów, które wymagają od nas zupełnie innego podejścia do walki, przez co gra długo pozostaje świeża.

Wargroove - gnysek już o niej wspomniał i nie ma co wiele dodawać. Ja się przy grze bawiłem świetnie i nie odstawiłem jej póki nie przeszedłem wszystkich misji (a ostatnio niestety coraz rzadziej jestem w stanie przechodzić gry na jednym posiedzeniu - nawet znakomite FE: Three Houses leży niedokończone).

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Najbardziej niedocenione gry obecnej generacji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 04, 2019, 15:33:26 pm »
Od siebie dodam:

Gravel - kawał solidnej ścigałki  arcade w starym stylu z idealnie wyważonym modelem jazdy.  Ładne i ciekawe trasy, sporo samochodów do wyboru, grafika nie powala ale i nie przeszkadza. Serdecznie polecam każdemu kto szuka odskoczni od poważniejszych racerów. Chętnie zagrałbym w kontynuacje.

Battlefield 5 - gównoburza wokół tej gry przyćmiła wszystkie jej zalety.  Pomimo wszystkich jej problemów, szczególnie na początku, uważam ją za najlepszą strzelankę online. W porównaniu do BF1 strzelanie jest dużo bardziej skillowe i sprawia masę frajdy. Grafika i dźwięk to poziom do którego nawet nikt się nie zbliżył. Wtopiłem w nią ponad 100 godzin jeszcze przed dodatkiem o pacyfiku i jako weteran serii nie żałuje ani jednej minuty. Przestałem grać tylko dlatego, że ostatni Bf kradł mi czas na inne tytuły...




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Najbardziej niedocenione gry obecnej generacji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 04, 2019, 19:03:53 pm »
To i ja dodam swoje 3 grosze.  Bez wątpienia PREY. Nie sprzedał się zbyt dobrze, co i tak nie przeszkodziło ARKANE wydać dodatku MOONCRASH. Fabuła, zestaw broni, moce tyfona, dopracowanie głównej lokacji i przede wszystkim możliwości w pokonywaniu kolejnych przeszkód na drodze miażdżą do dziś. Dla fanów Bioshock i SystemShock pozycja obowiązkowa. Tak jeszcze mi się przypomniało patrząc na grudniową ofertę PLUSA. TITANFALL 2 - cudowna strzelanka ze świetną kampanią i cholernie wciągającym multikiem. Kto nie grał to ma teraz niepowtarzalną okazję nadrobić. Gorąco polecam i czekam jak cholera na dokończenie tej historii. Respawn udowodniło, że zna się na rzeczy czego dowodem jest ta gra i do tego wg mnie świetny Apex Legends.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2019, 20:47:14 pm wysłana przez Kopersztyk »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 047
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najbardziej niedocenione gry obecnej generacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 28, 2020, 18:17:42 pm »
1. Days Gone.

Kapitalna, mega klimatyczna gra z bardzo fajną fabułą i charyzmatycznym bohaterem. Gra jest też długa, rozgrywka wciąga a grafa to jedna z najlepszych na tej generacji, muzyka też daje radę. Nie rozumie ocen dla tej gry poniżej 8. Dla mnie to zeszłoroczne top 2, które przebiło takie hity jak Death Stranding, Girsy 5, Resident Evil 2 czy Metro Exodus. Jedynie Sekiro było w stanie ową gierke pokonać, no ale ja też jestem fanem gier FS to co innego.
Dobrze bo ponoć tytuł fajnie się sprzedał także na dwójkę możemy liczyć. Ode mnie 8+/10.


2. DriveClub.

Wcześniej jak gra wyszła tytuł taki sobie. Natomiast teraz z masa zawartość to jedne z najlepszych wyścigów tej generacji. W sumie to dla mnie najlepsze bo jeszcze Horizonów nie próbowałem. Mocne 8/10.


3. Mad Max.

Dzięki Sylvan za opinie o tej grze bo dzięki Tobie w nią zagrałem i mnie pochłonęło. Grafa, klimat i nawet fabuła w tej grze daje radę. Razi trochę ten grind, no ale przy świetnym modelu jazdy i kapitalnych widokach można to przeżyć. Ocena 7+/10