Autor Wątek: Assetto Corsa  (Przeczytany 11109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 31, 2016, 16:01:25 pm »
No fakt, czegoś innego się spodziewałem, a fakt przełożenia premiery sprawił, że teraz trochę bardziej jestem zdziwiony, że im to tak nie wyszło jak powinno. Cóż, pozostaje czekać na łatki i spadek cen.

Mrocz

  • Gość
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 31, 2016, 16:06:14 pm »
M Sześć wyszła rok temu, lepiej wygląda, ma więcej samochodów na ekranie, a mimo to hula w stałych 60k/s.

Tylko Forza to zręcznościówka, która za bardzo fanów i zapaleńców symulacji nie interesuje.

Do tego graficznie AC jest porównywalne do Forzy. AC ma nawet lepsze modele samochodów.

No fakt, czegoś innego się spodziewałem, a fakt przełożenia premiery sprawił, że teraz trochę bardziej jestem zdziwiony, że im to tak nie wyszło jak powinno. Cóż, pozostaje czekać na łatki i spadek cen.

Ja kupiłem premierowo z DLC za 170 zł :) Myślę, że dobry deal ;) A co do błędów cóż. To pierwszy projekt na konsole twórców Asseto Corsy... Więc jeszcze sporo przed nimi, gra nawet na PC jeszcze nie jest w pełni dokończona, więc sporo jeszcze Patchy i aktualizacji przed nami.

Mnie przekonała przede wszystkim świetna Carlista z rewelacyjnym modelem jazdy i zapowiedź samochodów marki Porsche tej jesieni :) A że jestem zapaleńcem i takie gry odpalam często dla samego jeżdżenia to jestem zadowolony.

Fanom kariery i "typowych wyścigowych gier" to polecam poczekać na GT Sport, choć i tam mogą się ostro przejechać coś czuje.


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 31, 2016, 16:08:10 pm »
A to jakiś DLC pass czy jedno DLC w tej cenie? W recenzji ISR było Porsche, w podstawce go nie ma?
No i w sumie cena 170 na premierę też nie jest najgorsza.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2016, 16:09:43 pm wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpnia 31, 2016, 16:21:28 pm »
A to jakiś DLC pass czy jedno DLC w tej cenie? W recenzji ISR było Porsche, w podstawce go nie ma?
No i w sumie cena 170 na premierę też nie jest najgorsza.

DLC Prestige Pack (season pass za 125 zł jest)
Ale dosyć pokaźne DLC:


Porsche jeszcze nie ma w Asseto Corsa. Są RUF'y (standardowo) ale oficjalne DLC z Porsche jest w produkcji :) Nie wiem co mieli w recenzji ISR, ale wersja PC jest łatwa do modowania i sporo fanowskich kreacji Porsche powstało :) Szkoda, że na konsolach modów nie można robić :P
Nie mniej wybrałem komfort grania na konsoli niż granie w symulator szukania odpowiednich sterowników i ustawiania grafiki pod sprzęt. ;)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 31, 2016, 16:29:06 pm »
No paczka fajna, fajne autka sobie wyjęli do tej wersji ;)

Ciekawi mnie kwestia konfiguracji ffb pod różne modele kierownic. PCars miał to do siebie, że z g29 wymagał sporej ilości kombinowania żeby to działało mniej więcej poprawnie, gdzie na t300 było zupełnie inaczej. Od produkcji konsolowej wymagałbym właśnie porządnej konfiguracji na różne modele kierownic, a nie że gracz siedzi i długie w ustawieniach poszczególnych sił - to zadanie deva!

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 31, 2016, 16:34:58 pm »
Nie jest, choć zawartość też nie porywa. Najważniejsze, że gra się całkiem dobrze.

M Sześć wyszła rok temu, lepiej wygląda, ma więcej samochodów na ekranie, a mimo to hula w stałych 60k/s.

Tylko Forza to zręcznościówka, która za bardzo fanów i zapaleńców symulacji nie interesuje.


Dziwne, że Dc, typowa zręcznościówka, ich interesuje. :)
Klasyczną grą tego typu jest N4S, który nawet dla laika nie jest wymagający. W Forzie jak wyłączysz część udogodnień, gra rodzi wyzwanie. To, że twórcy podeszli do zagadnienia uniwersalnie (bo nie każdy ma czas i ochotę powtarzać wielokrotnie wyścig), to tylko brawa dla nich, że oferują dziesiątki ustawień.

Mrocz

  • Gość
Assetto Corsa
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 31, 2016, 16:44:27 pm »
No paczka fajna, fajne autka sobie wyjęli do tej wersji ;)

Ciekawi mnie kwestia konfiguracji ffb pod różne modele kierownic. PCars miał to do siebie, że z g29 wymagał sporej ilości kombinowania żeby to działało mniej więcej poprawnie, gdzie na t300 było zupełnie inaczej. Od produkcji konsolowej wymagałbym właśnie porządnej konfiguracji na różne modele kierownic, a nie że gracz siedzi i długie w ustawieniach poszczególnych sił - to zadanie deva!

No z tą paczką to fakt śmierdząca akcja ;) ale ważne, że wersja jest w tej samej cenie co zwykła edycja...;)

Tutaj jest lepiej. Lekkie poprawki można zrobić, ale ustawienia raczej dobre dali :) Na T300RS nie miałem żadnych kombinacji, a w PCARS sam ustawiałem.

Tak "mniej więcej" wygląda ekran ustawień. Doszły dwie dodatkowe (bo to zdjęcie z jakiejś BETY)


Dziwne, że Dc, typowa zręcznościówka, ich interesuje. :)
Klasyczną grą tego typu jest N4S, który nawet dla laika nie jest wymagający. W Forzie jak wyłączysz część udogodnień, gra rodzi wyzwanie. To, że twórcy podeszli do zagadnienia uniwersalnie (bo nie każdy ma czas i ochotę powtarzać wielokrotnie wyścig), to tylko brawa dla nich, że oferują dziesiątki ustawień.

Skończysz już się ośmieszać? Jak grę reklamują jako symulator to ma być symulatorem a nie zabawą uniwersalną dla Sylvanów ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2016, 17:36:39 pm wysłana przez Mrocz »

Mrocz

  • Gość
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #87 dnia: Września 03, 2016, 10:21:55 am »
Pograłem dłużej w Asseto Corsa. I przyznam, mam mieszane uczucia. Generalnie liczyłem na grę, która może zdetronizuje Project Cars wśród moich ulubionych gier wyścigowych tej generacji. Licencje ma o wiele lepszą (Lamborghini i Ferrari + zapowiedź Porsche), ma też bardziej aktualną car listę samochodów klasy GT3.

Model jazdy też bije na głowę WSZYSTKO co grałem i miałem do czynienia. Sprawdziłem nawet na samochodzie z carlisty, który miałem okazje prowadzić i przyznam. Przy tych samych ustawieniach kontroli trakcji i ABS co samochód który zaliczyłem to zachowuje się dokładnie identycznie. No jestem po prostu w szoku ja doskonały jest tu model jazdy. Na dobrej kierownicy to naprawdę świetne doświadczenie. W połączeniu z laserowo skanowanymi torami robi to wspaniałe wrażenie.

No właśnie, ale co gra ma do zaoferowania innym graczom? Ja jako zapaleniec jestem zadowolony, bo mogę się zachwycać nad modelem jazdy robiąc czasówki i własne wyścigi. Tryb kariery jest ciekawy bo jest to bardziej zbiór wyzwań różnymi samochodami. Większość i tak będzie narzekać "BO TO NIE GRAN TURISMO", ale dla fanów samej jazdy to może być ciekawe doświadczenie. Tylko jest jeden problem... Cięgle mam wrażenie, że ta gra samodzielnie nie jest tym co Project CARS. Mam wrażenie, że Asseto Corsa i Project Cars gdyby były jedną grą to by były idealne, bo tam gdzie PC ma braki Asseto nadrabia, a tam gdzie PC błyszczy... no właśnie. AI kierowców w Asseto jest... Bardzo dobre, jeżeli robimy wyścigi do 4 osób. Świetnie se radzi kiedy ma przestrzeń na torze, a w tłoku? Rozpycha się jak Panisko :C Mam wrażenie, że AI w Project CARS lepiej sobie radzi, że jeździ bardziej realistycznie i zdarza im się problem przy 40 samochodach (co jest normą) to jednak jeździ profesjonalnie. W Asseto Corsa problem jest przy 16 samochodach. Natomiast wyścigi 4 aut. To całkiem fajne doznanie :) Oprócz tego problem braku warunków atmosferycznych i zmiennej pory dnia. JA pier**le jak ta gra dużo traci bez tego. Mamy idealnego nurba, mamy komplet GT3. Ja chce symulacje NURBA 24 godziny. Pod tym względem PCars mi to zapewnia (i to na każdym torze) tutaj... Cóż możemy sobie pojeździć za dnia i tyle. WIELKA SZKODA.

Podsumowując dla kogo jest ta gra? Zapaleńcy i fani jazdy samochodem samej w sobie będą zadowoleni. Pod warunkiem, że mają kierownice ;) Gra daje dużo satysfakcji z jazdy samochodem, naprawdę. Jest to rasowy symulator i myślę, że nie ma gry bliższej rzeczywistości na rynku.
Pozostali? Odpuście ;) Jak zależy wam na fajnej karierze itp. To gra nie jest po prostu dla was. Chyba, że za 50 zł czy coś. Asseto Corsa to taki zbiór samochodów i torów do eksperymentowania i robienia luźnych wyścigów.
Jako ciekawostka zauważyłem, że do symulowania prawdziwych Eventów wyścigów GT3, GT1, LMP itp Project Cars sprawuje się tutaj lepiej, Asseto Corsa natomiast lepiej symuluje samotną jazdę po torach wyścigowych prywatnym samochodem, ewentualnie przyjacielski wyścig 4 aut itp ;) Ogólnie w PCars wolałem rasowe wyścigowe maszyny, a w AC lepiej mi się jeździ autami drogowymi. Dlatego gdyby tak te gry połączyć. Mielibyśmy samochodówkę perfekcyjną :P A tak... No cóż. Może Project Cars 2 zaora w temacie, dadzą Ferrari, Lambo i Porsche, dadzą laserowo skanowane tory (wystarczą te popularniejsze) i mamy wypas :)

Co z gran turismo na tle tej gry? GT Sport to dla mnie wielka niewiadoma, gra balansuje na granicy kupy gówna i świetnej gry. Trzeba poczekać aż Kaz przestanie bajdurzyć i zobaczymy co w tej grze jest naprawdę :P

To tyle. Mam nadzieje, że moja opinia była pomocna ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #88 dnia: Września 03, 2016, 10:32:17 am »
Masz podobne odczucia do moich nawet wtedy kiedy grałem w AC na kompie zanim w ogóle ta gra została zapowiedziana na PS4. Drogowe auta mają lepiej oddaną fizykę niż w PCars, ale auta wyczynowe PCars ma lepiej dopracowane. Na razie obadałem AC na konsoli u ziomka. Jak skończę remont to kupię dla siebie i wtedy dokładniej sprawdzę co oferuje wersja na konsole.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #89 dnia: Września 03, 2016, 10:35:47 am »
No, jeśli podoba ci się AC w takiej formie z taką karierą, to nowe GT pozamiata, jeśli do tego co zapowiedzieli dadzą nową, godną miana sim fizykę. GTS już zapowiada się na najładniejszą symulację w historii gier, w połączeniu z dbałością o detale, co jest charakterystyczne dla konsolowych produkcji, będziemy mieli prawdziwego króla symulacji. No, nie licząc braku zmiennych warunków i małej ilości aut na torze.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2016, 10:37:40 am wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #90 dnia: Września 03, 2016, 10:37:31 am »
Masz podobne odczucia do moich nawet wtedy kiedy grałem w AC na kompie zanim w ogóle ta gra została zapowiedziana na PS4. Drogowe auta mają lepiej oddaną fizykę niż w PCars, ale auta wyczynowe PCars ma lepiej dopracowane. Na razie obadałem AC na konsoli u ziomka. Jak skończę remont to kupię dla siebie i wtedy dokładniej sprawdzę co oferuje wersja na konsole.

No dlatego mam straszny ból, ze licencje w PCars są tak biedne.
Dużo bym dał by do kompletu fur GT3 dali Ferrari 458 GTC, albo 488GTC (będzie w dodatku do AC). Oraz Huracan GT3 i Huracan SuperTropheo.

AC będzie miało jeszcze cały komplet Porsche to i 911 GT3R i inne się znajdą.

No, jeśli podoba ci się AC w takiej formie z taką karierą, to nowe GT pozamiata, jeśli do tego co zapowiedzieli dadzą nową, godną miana sim fizykę. GTS już zapowiada się na najładniejszą symulację w historii gier, w połączeniu z dbałością o detale, co jest charakterystyczne dla konsolowych produkcji, będziemy mieli prawdziwego króla symulacji. No, nie licząc braku zmiennych warunków i małej ilości aut na torze.

Nie byłbym tego taki pewien. Jestem mocno sceptyczny.

Wypunktuje po kolei

1) W każdym GT opcje ustawienia własnego wyścigu są tak turbo biedne, że masakra. Do Project CARS to nie ma startu nawet. Bo nawet nie mogę sprecyzować klasy pojazdów. Efekt jest taki, że jak chciałem wyścig GT500 z dynamiczną pogodą to otrzymywałem coś w tym stylu:



Gdzie auta były dobierane nie pod względem klasy a osiągów... Więc jadąć wyścigówką GT3 mijałem Subaru Impreze WRC, jakąś klasyczną Formułę, jakiś turbo dziwny Concept, oraz parę aut drogowych, brakowało mafiozów w starym Cadillacu i blond labadziary w różowym aucie z parasolką... Horror.

W nowym GT Sport jest nadzieja BO W KOŃCU wprowadzili podział na klasy. W KOŃCU! Ale też po trailerach widzę, że Kaz to spierdolił bo usilne próbuje w klasach mieszać te swoje concept cary... Ja chce autentyczne samochody GT3 lub Grupy 3, a nie jakiegoś Golfa z przyszłości będącego hybrydą rodzinnego hatchbacka i pojazdów z WipeOut :roll: Grupa 1 już widzę, ze będzie spierdolona bo po za modelami LMP1 wrzucają jakieś turbo kosmosy z przyszłości. PO ch** się pytam? Nie można conceptów wrzucić do osobnej klasy? Nie cierpię czegoś takiego... Wacky Races normalnie :/

2) Z tą fizyką ocenię jak pojeżdżę. Ale na ekstra wyścigi się nie nastawiam, bo AI w grach od Polyphony to tragedia, a jak robią nacisk na E Sport i sieciowe rozgrywki, to coś czuje, że będzie do dupy jak zawsze ;)

3)Grafika nie jest ŻADNYM wyznacznikiem symulacji. Jak jest ładna to spoko, ale nie robi mi to. Dla mnie to i sobie może wyglądać jak GT4. Jak model jazdy będzie zachwycał i będę mógł stworzyć własne idealnie odwzorowane wyścigi ze zmiennymi warunkami i cyklem dnia i nocy to będę zachwycony. Jakieś ładne shaderki na mnie nie działają. Od grafy mam Driveclub ;)

4) W GT Sport ilość aut na torze jest wystarczająca 24 chyba? Jest to ilość z oficjalnych wyścigów GT3. Nie mniej do zrobienia 24 godzinnego Nurba/LeMans za mało (tam z 40 trzeba)

« Ostatnia zmiana: Września 03, 2016, 10:48:04 am wysłana przez Mrocz »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #91 dnia: Września 03, 2016, 22:31:48 pm »
No te klasy to rzeczywiście lipa i w ogóle zapowiada się, że inaczej się nie da, bo GTS nie będzie miało wystarczającej ilości aut do zabawy w GT3 czy GT500 czy jeszcze jakieś inne serie.

Ile aut jest maksymalnie na torze w AC? Wydawało mi się czy 16 max? Pobrałem sobie filmiki z Gamersyde i wizualnie jest bardzo sympatycznie, takie GT6.5 HD, czyli dla mnie zadowalająco, na tyle dobrze, że pewnie z chęcią bym w to grał.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #92 dnia: Września 04, 2016, 14:18:41 pm »
GTS nie będzie miało wystarczającej ilości aut do zabawy w GT3

Jesteś chory?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #93 dnia: Września 04, 2016, 14:27:43 pm »
*gt500

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #94 dnia: Września 04, 2016, 14:33:36 pm »
Powtarzam: jesteś chory?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #95 dnia: Września 04, 2016, 14:43:43 pm »
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2016, 14:47:28 pm wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #96 dnia: Września 04, 2016, 18:45:22 pm »
No te klasy to rzeczywiście lipa i w ogóle zapowiada się, że inaczej się nie da, bo GTS nie będzie miało wystarczającej ilości aut do zabawy w GT3 czy GT500 czy jeszcze jakieś inne serie.

Ile aut jest maksymalnie na torze w AC? Wydawało mi się czy 16 max? Pobrałem sobie filmiki z Gamersyde i wizualnie jest bardzo sympatycznie, takie GT6.5 HD, czyli dla mnie zadowalająco, na tyle dobrze, że pewnie z chęcią bym w to grał.


16 aut maks. Graficznie jest... Surowo.. Ale nie o to w tym chodzi ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 21, 2018, 16:40:01 pm »



Chyba próbują uderzyć w formę GT Sport. Mam nadzieję, że wyjdzie na konsolę, bo Assetto zasługuje na kontynuację z lepszą grafiką,  pogodą i cyklem dobowym. Szkoda tylko, że wygląda na to, że skupią się tylko na klasie Gt3.

Dla tych co chcieliby sobie przypomnieć Assetto przypomnę, że w zeszłym tygodniu wyszło darmowe DLC z torem Laguna Seca i paroma autami min. Sesto Elemento, Giulia Quadrifoglio, 33 Stradale. Piękne autka...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2018, 16:51:43 pm wysłana przez grzeszczu »

Mrocz

  • Gość
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 21, 2018, 16:44:22 pm »
Troche beka z określenia „uderzyć w GT Sport” jak całe GT Sport skopiowało formę z iRacing ;)

Oficjalna gra Blancpain GT Series więc pewnie GT3 i GT4 ;)

Mi to osobiście pasuje. Oddane idealnie zawody tego typu + nacisk na online. Serie GT są najbardziej zbalansowanymi klasami w motorsporcie nie licząc wyścigów aut jednego typu. Idealnie się nadają do rywalizacji. Gra która skupi się na tym jednym motorsporcie może zapewnić świetny poziom detali i szczegółów. Jestem za.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2018, 16:50:38 pm wysłana przez Mrocz »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 21, 2018, 16:50:51 pm »
Deszcz zrobiony przez Kunos....oj będzie bajka :D
Ale to chyba osobna, nowa gra, prawda?

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Assetto Corsa
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 21, 2018, 16:52:44 pm »
Troche beka z określenia „uderzyć w GT Sport” jak całe GT Sport skopiowało formę z iRacing ;)

Oficjalna gra Blancpain GT Series więc pewnie GT3 i GT4 ;)

Mi to osobiście pasuje. Oddane idealnie zawody tego typu + nacisk na online. Serie GT są najbardziej zbalansowanymi klasami w motorsporcie nie licząc wyścigów aut jednego typu. Idealnie się nadają do rywalizacji. Gra która skupi się na tym jednym motorsporcie może zapewnić świetny poziom detali i szczegółów. Jestem za.
Nie ogarniam gierek na maszyny do pisania, dlatego nawiązałem do formuły GT Sport.