Autor Wątek: 2x Top 5 generacji  (Przeczytany 1681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
2x Top 5 generacji
« dnia: Grudnia 15, 2018, 23:21:53 pm »
Pomysł jest taki, by wybrać 2x top 5 gier wydanych na tej generacji (Ps4, XB1, Switch). Jedno dla gier AAA, drugie (opcjonalne) dla indyków. Remastery i porty wszelkiej maści również się liczą.

Dopiero od niedawna mam Ps4, więc z chęcią przekonam się, jakie gry z tej generacji uważacie za najlepsze. Głosowanie planuję powtórzyć za około 2 lata (gdy next geny będą tuż za rogiem) i wtedy zrobi się porównanie.

Głosy zliczę na początku stycznia według punktacji: 1 miejsce - 6 pkt, drugie 4, trzecie 3 itd.

Zapraszam do głosowania :)


Wzór do skopiowania:

Top 5:
1.
2.
3.
4.
5.

Top 5 indyków:
1.
2.
3.
4.
5.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 16, 2018, 01:22:44 am »
Imo bez sensu. Stanowczo za mało aktywnych użytkowników :)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 16, 2018, 07:06:31 am »
Moldar jaki hamulcowy

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 16, 2018, 10:35:40 am »
Pisałem po pijaku, okazuje się że zrozumiałem całkowicie co innego :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 16, 2018, 10:43:32 am »
Spoko. Zdarza się ;)


To ja zacznę:

Top 5:
1. Zelda BotW
2. Wiedźmin 3
3. Super Mario Odyssey
4. Xenoblade 2
5. Mario + Rabbits

Zelda w sumie dla mnie jest na równi z Wiedźminem, ale że wiedźmak z pewnością i tak zbierze więcej punktów, to oddaję głos na zeldini. Z ostatnią pozycją też miałem problem. Równie dobrze mogło być w tym miejscu Ucharted 4 czy Splatoon 2. Postawiłem jednak na Mario + Rabbits, bo gra cieszy się mniejszą popularnością, a jest równie dobra i ma też świetne DLC. No i zdecydowałem się skupić na grach typowo konsolowych, bo teoretycznie Pillarsy i nowy Torment też powinny się znaleźć w zestaiweniu, ale przy top 5 trzeba iść na kompromisy.
Przed podliczeniem głosów pogram jeszcze w Smasha, przejdę Andromedę i może zacznę Dishonored 2, więc lista może jeszcze doczekać się kilku modyfikacji. Na pewno za dwa lata sporo się zmieni, choć pierwsze dwie pozycje są chyba nie do ruszenia (właściwie pod koniec generacji top 10 może być bardziej adekwatne).

Top 5 indyków:
1. Hollow Knight
2. Into the Breach
3. SteamWorld Dig 2
4. Shovel Knight: Treasure Trove
5. Ori and the Blind Forest

Hollow Knight to gra rewelacja i tu pierwsze miejsce mogło być tylko jedno, choć konkurencja była mocna. Ori znalazł się na końcu pewnie dlatego, że grałem na pececie i pod koniec irytował mnie już poziom trudności, przez który odłożyłem grę na później i już do niej nie wróciłem (przeszedłem pewnie gdzieś z 3/4 gry albo więcej).

lupinator

  • Gość
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 16, 2018, 12:49:56 pm »
Ma ktoś jakąś przejrzystą listę gier z tej generacji? Ciężko mi spamiętać gry z tego roku, a co dopiero na przestrzeni generacji.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 16, 2018, 17:26:06 pm »

Top 5:
1. Wiedzmin 3
2. Nier Automata
3. Zelda BotW
4. Xenoblade 2
5. Bloodborne

 Tak na ten moment to wyglada. Indyki uzupelnie jak ogram Gris.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 16, 2018, 17:44:15 pm »
Ma ktoś jakąś przejrzystą listę gier z tej generacji? Ciężko mi spamiętać gry z tego roku, a co dopiero na przestrzeni generacji.
Chyba najlepiej według najwyższych średnich ocen:

Ps4: https://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/ps4/metascore

XB1: https://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/xboxone/metascore

Switch: https://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/switch/metascore

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 16, 2018, 19:45:26 pm »
To już koniec obecnej generacji ?? Wydaje mi się, że jeszcze z trzy mocne tytuły pojawią się w najbliższym czasie.

Na tę chwilę :


1.Wiedźmin 3 Dziki Gon
2.Red Dead Redemption II(tryb dla pojedynczego gracza)
3.Bloodborne
4.Zelda Breath of Wild
5.Dishonored 2

indyki
1.Inside
2.The Witness
3.Guacamelee 1 i 2
4.Thimbleweed Park
5.SteamWorld Dig 2
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2018, 15:26:44 pm wysłana przez piter86 »

lupinator

  • Gość
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 16, 2018, 20:25:27 pm »
Ma ktoś jakąś przejrzystą listę gier z tej generacji? Ciężko mi spamiętać gry z tego roku, a co dopiero na przestrzeni generacji.
Chyba najlepiej według najwyższych średnich ocen:

Ps4: https://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/ps4/metascore

XB1: https://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/xboxone/metascore

Switch: https://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/switch/metascore

No to na chwilę obecną ode mnie:

1. Red Dead Redemption 2
2. Overwtach
3. Wiedźmin 3
4. Zelda: BotW
5. MGS V


1. The Biding of Issac
2. Undertale
3. What Remains of Edith Finch
4. Hollow Knight
5. Cuphead


W dużo gier jednak nie zdążyłem zagrać i top na pewno się zmieni w przyszłości.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 662
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 17, 2018, 10:39:13 am »
1. Bloodborne
.
.
.
2. God of War
3. Metal Gear Solid V
4. Horizon Zero Dawn
5. Wolfenstein

Pierwsze dwie gry to łatwa sprawa, z resztą już gorzej, bo wiele jest świetnych produkcji, ale zastanawiałem się, które wywołały u mnie największe poruszenie, i o których wciąż pamiętam. Czasem wiąże się to jednocześnie z zawodem (MGSV, czy FFXV), czasem mimo, iż dany tytuł jest świetny to jednak łatka "top 5 generacji" wydaje się dla niego za ciężka (Doom, Ratchet, Dark Souls III, Spider Man). Remasterów celowo nie brałem pod uwagę (nawet za wiele ich nie ograłem, choć trochę ich mam), o ile to nie remake'i, które faktycznie więcej wnoszą. Kilka gier wciąż czeka też na ogranie (Wiesiek 3, Red Dead 2), a są poważnymi kandydatami do tego zestawienia.

Indyki to niestety działka, która się nie zajmuje, bo i tak nie mam czasu na duże gry. Może kiedyś, jak gry-usługi zaleją rynek, podobnie jak streaming, wtedy będę często wracał do starszych pozycji i nadrabiał zaległości/wspominał stare dobre czasy ;).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 17, 2018, 11:31:05 am »
To już koniec obecnej generacji ?? Wydaje mi się, że jeszcze z trzy mocne tytuły pojawią się w najbliższym czasie.
Pojawi się jeszcze sporo dobrych gier na tej generacji, dlatego za jakieś dwa lata zrobi się kolejne zestawienie - tym razem top 10. Na razie to takie tymczasowe podsumowanie, żeby każdy wiedział, jakie najlepsze gry go ominęły i w co jeszcze powinien zagrać, nim nadejdzie nowa generacja.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 17, 2018, 15:10:04 pm »
Omijam jeszcze Xboxa i PS4, muszę w końcu kupić i nadrobić, ale na obecną chwilę zrobiłbym takie zestawienie:

1. Zelda BotW
2. Rocket League
3. Doom 2016
4. Super Mario Odyssey
5. Undertale

Grałem za mało, żeby rozdzielić indyki od rakowców :mad:

Zelda za to, że przywróciła mi chęć do grania, nie zawiodła oczekiwań zbudowanych na hajpie i że jest po prostu sztosem.

Rigged League - po dłuuugim czasie grania i kilkukrotnych próbach odstawienia, ciągle do gry wracam i zaznaję funu.

Doom to ideał FPSa.

Mario Odyssey? Solidna gra. Kusi mnie, żeby do gry wrócić i przejść jeszcze raz, tym razem na 100%.

Undertale - to druga gra, po której poczułem się jak gunwo (pierwszą był Spec Ops: the Line). No i przekonałem się, że indyk nie znaczy wcale kupsztal :angel:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 17, 2018, 16:05:51 pm »
Kapitalny temat kolego POK. Leci plus. Post wyedytuje później, bądź napiszę całkowicie nowy, bowiem jak Lupi zauważył, przez te lata wyszło sporo fantastycznych pozycji. Głupio byłoby opuścić jakąś, choć u mnie tyle dobrze, że na szafę zerknę i już mam ściągę  :grin: :tongue3:

Bloodborne raczej znajdzie się na liście. To odświeżona formuła moich ulubionych Dusz, bardziej mroczna, nastawiona na akcję. Tylko ten czas wgrywania rzędu 40 sek i farmy butelek z krwią ....  :evil: Niemniej gra to wybitne.

Jak Krwiste (pozdrawiam mego ulubionego Łowcę Potworów i koron złotych zdobywcę) to i Mroczne - Dark Souls III to gra, która zjadła 160 godz. mojego czasu i uwielbiam ją. Liczę na 4 w przyszłości.

Będąc przy tych klimatach nie sposób wymienić NioH. Niezbyt miła dla oczu, ale nieprawdopodobna to pozycja. Uważam, że 10/10 jej się należy. Grubo ponad 140 godzin, zero znużenia i chyba pierwszy raz kupiłem wszystkie DLC do danej gry.  :o

NieR Automata
również jest niezwykłą pozycją i cieszę się, że tak zaskoczyła pozytywnie. Po raz kolejny - graficznie tak sobie, ale grywalnościowo szczyty.

Będę chciał wyróżnić grę wyścigową, ponieważ lubię ten gatunek. Gdyby Dc było na dzień dobry grą, jak po kilkunastu miesiącach, to wybór byłby trudny, a tak raczej na Godrizon III postawię. Fantastyczna sfera A/V, na premierę tytuł z taka zawartością, że głowa mała. No i jeździ się rewelacyjnie. Ewentualnie 4ta odsłona tej uznanej serii. Motosport też znakomicie wypadły, ale jednak Hori lepsza, bardziej uniwersalna.

Bieżący rok też przywitał graczy wieloma wspaniałymi grami. Rewelacyjny Pająk , czy też GoW/Detroit . Ale wybiorę RDR II ot za całokształt. Zastanawiam się też nad .... Asasynem.  :oops: Odyseja bowiem jest piękna i niesłychanie grywalna.  :yes_anim:
W ogólnym rozrachunku bardziej podoba mi się niż Zero Dawn.

Jeżeli strzelaniny to dla mnie rządzi i dzieli Battlefield 1 z całym szacunkiem dla niezwykle udanego Titanfall II.
B1 miał średnią kampanię, ale w multi czułem się jak lata temu przy genialnym Killzone II - pozdrawiam Snake Plissken.

No i Wiesław Trzeci rzecz jasna. Dobro narodowe lepsze niż rodzima woda ognista. Uncharted 4 też chodzi mi po głowie.

Fallout 4 też wyrwał mi ponad sto godzin i bawiłem się przy nim świetnie z miejsca wszelakie dodatki kupując. Ja wiem, że fabularnie nie najlepiej, i że dialogi są jakie są, ale bawiłem się przednio - i to mało powiedziane.

Wszelakie remastery i rimejki odpadają. Kapitalnie czas przy Raczet i Klank spędziłem, ale jak oni, to DkS Remastered i Scholar....a nie o to chodzi by nagradzać takie Kiwami, które już lata temu się ukazało.  :-?

Zeldini
także jak najbardziej się załapała.

Z indyków, tu nie mam wątpliwości - pierwsze miejsce dla genialnego Ori. Drugie to Don't Starve , trzecie to The Binding of Isaac, no i jestem ciekaw pojedynki Hollow Knight z Dead Cell. :roll:


 




windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 18, 2018, 09:38:06 am »
1. Wiedźmin 3 + Dodatki
2. Red Dead Redemption 2
.
.
.
3. God of War
4. Bloodborne
5. Spider-Man

Wiesław oraz RDR2 to dwa niedoscignione arcydzieła growe jeśli o tę generację chodzi. Ciężko mi tak naprawdę wybrać która gra jest dla mnie lepsza, ale wiesław jednak wygrywa ze względu na to, że cdp to jednak nie r* a jednak udało im się stworzyć grę która w wielu kwestiach przewyższa nawet rdr2 przy o wiele niższym budżecie i możliwościach studia. Wielu momentów z obu gier nie zapomne nigdy, a wspominał o nich nie będe bo spoilery ;) Co do dalszych miejsc, GoW za genialne odświeżenioe marki. Bardzo długo uważałem, że to nie ma prawa się udać a udało się tak dobrze. Bloodborne mogloby byc jeszcze wyzej, gdyby nie forma przedstawienia fabuly ktora mi nie lezy. No i pająk który jest moim ulubionym superbohaterem i w koncu dostalem gre o nim ktora jest naprawde swietna.

Indory:

1. Firewatch
2. Hollow Knight
.
.
.
3. The Vanishing of Ethan Carter
4. What Remains of Edith Finch
5. Transistor

Firewatch bo jest piękną historią oraz Hollow bo za 30zl dostalem gre ktora zawartoscia jest wypakowana po brzegi i lepiej niz sporo gier AAA.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 18, 2018, 10:05:03 am »
Domyślam się, że moja lista może być nieco absurdalna, ale dopóki nie zagram w takie hity jak np. Wiedźmin 3 nie dodam ich do listy. Póki co mój ranking prezentuje się następująco:

1. Red Dead Redemption 2
2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
3. Spiderman
4. Dirt Rally
5. Uncharted 4

Indyki:

1. Firewatch
2. What Remains of Edith Finch
3. Hollow Knight
4. Unravel

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 18, 2018, 10:17:52 am »
Będę musiał niedługo tego Firewatcha w końcu sprawdzić, skoro tyle osób zachwala. What Remains of Edith Finch też wydaje się interesujące.

funditto

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-11-2009
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 18, 2018, 10:34:42 am »
1. The Legend of Zelda Breath of the Wild
2. Super Mario Odyssey
3. Mario Kart 8 Deluxe
4. Forza Horizon 3
5. Mario + Rabbids

Nie grałem w tyle indyków, żeby wymienić top 5, ale nr 1 to Snipperclips

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 18, 2018, 10:41:00 am »
Będę musiał niedługo tego Firewatcha w końcu sprawdzić, skoro tyle osób zachwala. What Remains of Edith Finch też wydaje się interesujące.
Obie gry bardzo fajne, ale Firewatch to jest gorna polka jesli chodzi o klimat i opowiadanie historii. Tylko musisz brac pod uwage to, ze obie te gry to symulatory chodzenia i gameplayu to tam jak na lekarstwo ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 18, 2018, 11:18:16 am »
1. Wiedźmin 3 - nie trzeba tłumaczyć gra generacji i dla fana Wiedźmina gra życia ;)
2. God Of War - powinno być na 1 obok Wieśka, bo gra mną pozamiatała jeśli chodzi o klimat i fabułe :)
3. Project Cars 2 - najbardziej kompletny symulator dostępny na konsolach. Moim zdaniem nie ma lepszego.
4. Doom - zakochałem się w tej grze :) od początku do końca festiwal zajebistości (może zastąpi go Eternal )
5. Titanfall 2 bardzo mi zapadła w pamięci ta gra. Miałem problem co tutaj dać, ale niech już TF2 tu zostanie ;)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 18, 2018, 18:14:07 pm »
Top 5
1. Zeldinii of Fire
2. Persona 5
3. Nier Automata
4. Wiedźmin 3
5. Xenoblade Chronicles 2

Top indie:
1. Hollow Knight
2. Firewatch
3. Dead Cells
4. Oxenfree
5. Thimbleweed Park

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 18, 2018, 22:43:41 pm »
1. Bloodborne
2. God of War
3. Prey
4. SOMA
5. The Evil Within

Jak tak sobie teraz usiadłem i pomyślałem, to bardzo mało gier na tej generacji mi się podobało :C
Myślę, że zmieści się tam na prawdziwy koniec  jeszcze Death Stranding, Sekiro i DMC5  8) 8) 8)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 19, 2018, 12:53:56 pm »
Domyślam się, że moja lista może być nieco absurdalna, ale dopóki nie zagram w takie hity jak np. Wiedźmin 3 nie dodam ich do listy. (....)

Jakim cudem, tłumacz się  :-P

Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 20, 2018, 01:19:10 am »
1. Zeldinii of Fire  :)
2. Bloodborne
3. Xenoblade Chronicles 2
4. Super Mario Odyssey
5. Mario + Rabbids (fenomen tej generacji)

Nowa generacja zapowiada się jeszcze goręcej..
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2018, 01:51:59 am wysłana przez Mateo »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 20, 2018, 05:51:00 am »
1. Bloodborne
2. Wiedźmin 3
3. Red Dead Redemption 2
4. Monster Hunter World
5. God of War

1. Ori and Blind Forest
2. Salt and Sanctuary
3. Darkest Dungeon
4. Soma
5. Resogun


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 29, 2018, 11:16:23 am »
W przyszłym tygodniu zrobię podsumowanie, więc jeśli ktoś jeszcze chciałby wytypować swoich faworytów, to radzę się śpieszyć ;)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 29, 2018, 11:29:13 am »
1. Red dead redemption 2
2. Wiedzmin 3
3. Uncharted 4
4. Ori
5. God of war.



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 30, 2018, 11:30:18 am »
Podliczyłem punkty do tego miejsca, więc gdyby ktoś chciał zrobić modyfikację, to niech zacytuje swój post i napisze, co zmienia.

No i Sylwan, przypominam o zrobieniu listy ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 07, 2019, 12:03:18 pm »
No to dawaj wyniki :D

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 07, 2019, 13:42:07 pm »
Wybacz moją opieszałość, POK. Miło z twojej strony, że poczekałeś na mnie z wynikami.  :oops:

Zadania to nie było łatwe. Już ranking w Grze Roku do najłatwiejszych nie należy, bo o ile przyrównanie RDR II do Odysei było relatywnie łatwe, to Spajder tudzież Forza vs Detroit i GoW, które nieco czasu dzieliło (świeższe spojrzenie) już było bardziej problematyczne. A tutaj przecież dane tytułu rozciągają się na przestrzeni lat. Podejście częściowo subiektywne z tytułu moje widzimisię i częściowo obiektywne, ponieważ to najsprawiedliwsza opcja. Dodatkowo krótki komentarz.



1. Wiedźmin III: Dziki Gon - gra roku 2k15 naszego forum (i innych zresztą także). Wybitna pozycja, którą zachwycają się gracze na całym świecie. Dla mnie niemal jak Demon's Souls, obie bowiem oceniam na 10/10 i to chyba jedyne gry, które mam w trzech wersjach - Demony Jp, USA, Eu, a Wieśka na PS4, blachę oraz Xboxa. Pamiętam jak dzisiaj, aż przyjemnie dziewiętnastego maja było pudełko w dłoń wziąć - niecałe 4 Kazimierze za produkt tej klasy, a w środku dodatkowo płyta z muzyką i mapa. Wspaniała gra, którą raz jeszcze planuje niebawem przejść.  :yes_anim:

2. Red Dead Redemption II - tuż obok GTA V oraz Zeldini najwyżej oceniana gra tej generacji. Nie sposób tego nie docenić, jak i faktu, że to nieprawdopodobnie dopracowany, robiący kolosalne wrażenie tytuł, któremu można z czystym sumieniem maksymalną notę wystawić. Wspaniała przygoda na dziesiątki godzin, techniczny majstersztyk niezależnie od platformy. Ma swoje wady, jest nieco powolna, ale i tak to wybitna gra.

3. NioH - diament 2017r.  :roll: Platynując podstawkę spędziłem z nią ponad sto godzin. Jedyna gra, w której każde DLC kupiłem w dniu premiery - i też zacnie się przy nich bawiłem trzeba dodać. Urodą nie grzeszy, wygląda raczej jak remaster, ale tutaj chodzi o frajdę z rozgrywki, a ta jest najwyższych lotów. 10/10 jak dla mnie. Genialna gra i przyznam szczerze, że jeżeli miałbym wybrać w 100% subiektywnie, nie jestem pewny, czy nie dałbym jej na pierwszym miejscu. Taka to dobra pozycja.  :grin:

4. Forza Horizon 4 - uwielbiam gry wyścigowe, a tych na bieżącej generacji jest całkiem sporo. DiRT 4 wypada bardzo dobrze, Assetto.... zrobiła na mnie wrażenie, przyjemnie jeździło się w PC, świetne jest Mario Kart , ba, nawet to ogromne rozczarowanie jakim GTS jest potrafiło nieco radości z gry wykrzesać. Dc to rewelacja na 9/10, ale zanim się nią stała potrzebowała niemal roku więc odpada.
Omega Collection jest przepiękne (nie ma ładniejszej gry wyścigowej na PS4), lata się tam cudownie wręcz, ale to odgrzewany kotlet.
Zostaje więc seria Forza. Nastawiona na symulację Motorsport oraz zręcznościowa Godrizon. Którą nie wybrać, to pod względem zawartości, wykonania rok w rok są co najmniej okrążenie przed konkurencją. Dodatkowo generują niesamowite pokłady frajdy z gry właściwej i przynajmniej gracz ma kampanię na kilkadziesiąt godzin, a nie jakieś buble i tłumaczenie "jeździ się ok". Zatem można tu spokojnie Motorsport Siódmą postawić, albo Godrizon III. Wszystkie są bardziej kompletne niż cokolwiek innego, ale Horizon 4 jest najbardziej rozbudowana, najpiękniejsza.

5. Bloodborne - miałem dać tu przygody Linka, które zachwyciły każdego prawdziwego gracza. Gra dla branży jest bardziej zasłużona, ma wyższe noty, lepszą sprzedaż, ale Natalia powiedziała, że jak na liście nie będzie "Amydali i buteleczek", to pady wylądują w basenie  :surprised:
Nie rozpaczam jednak, ponieważ do Krwistych miałem/mam raptem kilka zarzutów - chrupiąca animacja nawet przy obracaniu kamerą, koszmarnie długie czasy wgrywania jak i zbędą farmę buteleczek (rozwiązanie z serii DkS znacznie lepsze), a tak .... wybitna gra, której można sumienne 9/10, bądź pełnoprawne 10/10. Graficznie nic nadzwyczajnego, ale klimat, audio, cała ta otoczka, coś pięknego. Szkoda, że wzorem DkS III, które swoją drogą tez mogą zamienić się miejscami z Bloodborne, Pro nie dostało wsparcia 44-60 klatek  :curve:



Indyki:

1. Ori and the Blind Forest;
Jedna z najpiękniejszych, najwspanialszych gier tej generacji. Wzruszająca, wymagająca, niezwykła.

2. Cuphead;
Braciszkowie zarządzili. :dance: Oceny, sprzedaż mówią same za siebie. No i ta nieprawdopodobna jakość szaty graficznej. Polecam.

3. Rogue Legacy;
Ogrywane na Vicie przez .... ponad 40 godzin. Wspaniale się bawiłem.

4. Don't Starve;
Pierwszy indyk na PS4, indyk przy, którym potrafiłem kilka godzin z rzędu spędzić.

5. Hollow Knight;
Urok i klimat, jak i wyzwanie - mocne strony gry. No i jest piękna.


 

« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2019, 13:43:52 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 07, 2019, 13:58:13 pm »
Już za późno.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: 2x Top 5 generacji
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 07, 2019, 15:58:13 pm »
Czekałem specjalnie na Sylwana.

Zatem na ten czas tak wygląda ranking najlepszych gier tej generacji według GO:


1. Wiedźmin 3: Dziki Gon - 47 pkt



2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 41 pkt



3. Read Dead Redemption 2 - 33 pkt



4. Bloodborne - 29 pkt.

5. God of War - 17 pkt

11 pkt - Super Mario Odyssey
8 pkt - Xenoblade Chronicles 2
7 pkt - Nier
5 pkt - Doom
4 pkt - Overwatch, MGS5, Spiderman, Uncharted 4, Persona 5
3 pkt - Mario + Rabbits, Mario Kart 8, Project Cars 2, Prey, Nioh
2 pkt - Horizon, Dirt Rally, Forza Horizon 3 i 4, Monster Hunter World
1 pkt - Dishonored 2, Wolfenstein, Titanfall 2, The Evil Within

Gdybym się pośpieszył i nie zaczekał na Sylwana, to Wiedźmin i Zelda miałyby remis na pierwszej pozycji. Z czasem może wzrosnąć pozycja RDR2, bo ja np. jeszcze nie miałem okazji zagrać w najnowsze dzieło Rockstara. Tym bardziej zaskakuje tak wysoka pozycja w niecałe dwa miesiące od premiery. Osobiście dziwi mnie, że np. Horizon zebrał tak mało punktów, ale nie da się ukryć, że konkurencja była silna. W ciągu najbliższego 1,5 roku ma wyjść kilka bardzo mocnych pozycji, więc będzie się działo. Ogólnie jednak już teraz można powiedzieć, że obecna generacja należy do znakomitych, a ostatnie dwa lata są w szczególności udane. Ciekawe, czy kolejna generacja też będzie potrzebowała jakichś dwóch lat na rozkręcenie, czy od razu ruszy z kopyta :D


Tymczasem nadeszła pora na indyki.

Najsmakowitszym drobiem wydanym na tej generacji zostaje:

1. Hollow Knight - 22 pkt



2. Firewatch - 16 pkt



3. Ori and the Blind Forest - 15 pkt



4. What Remains of Edith Finch - 8 pkt

6 pkt - Inside,  The Binding of Isaac, Snipperclips
5 pkt - Undertale, Cuphead
4 pkt - Into the Breach, SteamWorld Dig 2, The Witness, Rocket League, Salt and Sanctuary, Soma
3 pkt - Guacamelee, Thimbleweed Park, The Vanishing of Ethan Carter, Dead Cells, Darkest Dungeon, Rogue Galaxy
2 pkt - Shovel Knight, Unravel, Oxenfree, Don't Starve
1 pkt - Transistor, Resogun

Drugie i trzecie miejsce niemal na równi. W indykach są widoczne większe rozbieżności, ale Hollow Knight zasłużenie wygrywa bez większych trudności i trudno będzie ruszyć tę pozycję do końca generacji.