Inne > Cmentarzysko

Na jakim TV gracie i jak ustawiacie pod gry

(1/27) > >>

Kyokushinman:
Tak z ciekawości założyłem temat aby sprawdzić. Kto co i jak woli.

Stare generacje  Sony Trinitron 29 cali  (Na nowych tv gry wyglądają jak kupa dlatego specjalny tv pod stare giery)

Obecna Sony Bravia KDL W5500 40 cali

Ustawienia konsol przemijającej już generacji:

PS3                    FULL RGB
Xbox 360           Pełny zakres czerni


Ustawienia TV:

Tryb obrazu: Żywy

Kontrast: 100/100

Podświetlanie: 10/10

Nasycenie: 66/100  PS3      64/100 Xbox360

Jasność: 65-67/100 (Zależy także od gier, niektórym korektę trzeba zrobić w menu. Ustawić takiego SC: Blacklist to istny koszmar gra jest tak ciemna, że nawet przy ustawieniu w menu jasności na full to nic nie widać. Trzeba w tv podkręcać.

Ostrość: 20-23/30 (Nie więcej bo później obraz staje się, coraz bardziej suchy, sterylny i wyprany z barw)

Wspomagacz:

Motionflow: Wysokie (Znacznie poprawia płynność i ostrość podczas ruchu)

Odległość od ekranu 2,5m


TV specjalnie ustawiłem pod siebie i większość moich znajomych. Tylko dwóch z nich woli kinowy, ale raczej dlatego, że to są maniacy filmów.
Ja preferuje taki obraz bo według mnie tylko on jest w stanie oddać w pełni piękno gier.

Krzysiu:
Eeee WTF.

Co Ci da jak ja podam swój model TV, który ma kompletnie inna matrycę i kompletnie inna technologię?

windomearl:
LG 42la690s 42 cale.

Ustawień podawać mi się nie chce, ale raczej się nie bawię, tylko ustawiam jakiś standardzik. Pod gry mam trym (niespodzianka) Gra, który chyba wszystkie pierdoły typu motionflow (u LG się to pewnie inaczej nazywa) wyłącza. GTA przy motionflow mi na ten przykład rwało obraz.

Ogólnie pozdro kontrastu i podświetlenia. Nie czujesz się po godzinnym graniu wieczorem jak spawacz?

Iras:

--- Cytat: Kyokushinman w Listopada 15, 2013, 10:52:18 am ---Tryb obrazu: Żywy

Kontrast: 100/100

Podświetlanie: 10/10
--- Koniec cytatu ---

Ja bym cię leczył  :(

Kyokushinman:

--- Cytat: inż. windomearl w Listopada 15, 2013, 11:03:38 am ---LG 42la690s 42 cale.

Ustawień podawać mi się nie chce, ale raczej się nie bawię, tylko ustawiam jakiś standardzik. Pod gry mam trym (niespodzianka) Gra, który chyba wszystkie pierdoły typu motionflow (u LG się to pewnie inaczej nazywa) wyłącza. GTA przy motionflow mi na ten przykład rwało obraz.

Ogólnie pozdro kontrastu i podświetlenia. Nie czujesz się po godzinnym graniu wieczorem jak spawacz?

--- Koniec cytatu ---
Coś Ty kontrast na LCD nie daje tak po oczach jak na SD, natomiast co do podświetlania to akurat w tym modelu Sony nie powala aż tak bardzo jak w innych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej