Current Gen > PlayStation 5

PlayStation VR2

(1/10) > >>

RyoHazuki:
Na odbywających się targach CES, Jimbo Ryan przedstawił światu, wyczekiwane gogle nowej generacji. Dużo informacji technicznych. Kontrolery będą się nazywać PlayStation VR2 Sense.

                 PSVR2   PSVR
Display   OLED    OLED
Resolution  2000x2040 per eye    960x1080 per eye
Refresh Rate 120hz, 90hz    120hz, 90hz
Field of View  ~110-degrees    ~100-degrees
Cameras Four for inside-out tracking of PS VR2 Sense controllers    None
Connection  USB Type-C    HDMI, USB
Audio  Built-in microphone and stereo headphone jack    Built-in microphone and stereo headphone jack
Feedback Rumble motor   None

Specyfikacja kontrolerów:
Buttons
​(Right]) PS button, Options button, Action buttons (Circle / Cross), R1 button, R2 button, Right Stick / R3 button
​(Left)​ PS button, Create button, Action buttons (Triangle / Square), L1 button, L2 button, Left Stick / L3 button

Sensing/ Tracking
Motion Sensor: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope + three-axis accelerometer) Capacitive Sensor: Finger Touch DetectionIR LED: Position Tracking

Feedback
​Trigger Effect (on R2/L2 button), Haptic Feedback (by single actuator per unit)

Port
USB Type-C® Port

Communication​
Bluetooth® Ver5.1​

Battery
​Type: Built-in Lithium-ion Rechargeable Battery​

Sony zaprezentowało też tytuł zmierzający na gogle nowej generacji w świecie Horizon.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DmlD_qfDa54M&ved=2ahUKEwir7r3ylZv1AhXSFXcKHWO8C6gQtwJ6BAgnEAI&usg=AOvVaw3mCtsCqRvK2lJQHMVJUtza

Kto wsiada do pociągu z napisem hype? Mam nadzieję, że niebawem uraczą nas ceną i datą premiery.

piter86:
Najważniejsze to jakieś trypel eje. Później można pomyśleć. QUest2 się kurzy  :cry:

Sylvan Wielki:
Ja pierwsze PSVR kupiłem w dniu premiery. Sprzęt - rewelacja. Niestety sporą wadą gogli jest to koszmarne okablowanie.  :???:
Niemniej doznania zapewnił fantastyczne. Resident Evill VII nań to coś niebywałego. Ale trochę było jak z Vitą, powinno samych gier, takich dużych gier, być znacznie więcej.

Kolejny model oczywiście sprawdzę. Zobaczymy jak dołożą do pieca, a zapowiada się grubo - tylko wyobraźcie sobie to w VR.  8)



Być może znowu będzie można ograć niektóre duże tytuły w tym trybie - VIIIage dla przykładu. Alyx tez byłoby smacznym kąskiem.  :roll:
No i ciekawe jak tam wyjdzie ze wsteczną kompatybilnością. Mam trochę tych gier na VR. Rożnica przy wykorzystaniu PS4, a PS4 Pro była na ogół wyraźna. Taki Driveclub VR pod nowe gogle z ulepszana grafiką, to byłoby coś.  :grin:

RyoHazuki:
Half Life Alyx ma być ponoć na PSVR2. Tylko, że nikt tego jeszcze oficjalnie nie potwierdził.

Zagrałbym w tym w GT7 oraz kolejnego Ace Combat, ale tak po bożemu. Cała kampania AC jako VR. Pewnie obrzygany byłbym po szyję, ale zabawa mega. Z grania, nie rzygania.

Kable to rzeczywiście problem i pozostaje trzymać kciuki, że Sony jakoś sensownie to rozwiąże.
Po ostatnich ruchach MS coś mi się wydaję, że ta generacja gogli będzie przez Japończyków traktowana priorytetowo i na tym będą chcieli oprzeć swój model biznesowy. Jednakże może być z tym jak z Vitą. Sprzedadzą mało jednostek i wycofają wsparcie zwłaszcza, że konkurencja nie próżnuje. Pozostaje czekać do jesieni.

Sylvan Wielki:
Ja przy Driveclub VR tylko z początku miałem mdłości. Później już wszytko było w należytym porządku. I tak, tez ograłbym nowe GT w VR.  :roll:
W Alyx grałem. Trzeba przyznać, że mało co robi tak piorunujące wrażenie. Chociaż co kto lubi  :shifty:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej