Current Gen > PlayStation 5

Death Stranding 2

(1/4) > >>

Sylvan Wielki:

Zielarz:
Ech, a ja wciąż nie skończyłem części pierwszej...  :oops:

Z jednej strony się cieszę (nawet nie znając całości DS2 taki trailer to przyjemność), z drugiej chciałbym mniejszą grę o Kojimy. Taką bardziej "tradycyjną", gdzie łatwiej jest chłonąć historię, a po każdej sesji można mieć poczucie postępu.

windomearl:
No i od razu pierwsze miejsce na szycie najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier.


--- Cytat: Zielarz w Grudnia 09, 2022, 09:31:30 am ---nawet nie znając całości DS2 taki trailer to przyjemność
--- Koniec cytatu ---
Po całości DS polemizowałbym, czy akurat ten trailer to przyjemność, a przynajmniej jego pierwsza część ;)


--- Cytat: Zielarz w Grudnia 09, 2022, 09:31:30 am ---Taką bardziej "tradycyjną", gdzie łatwiej jest chłonąć historię, a po każdej sesji można mieć poczucie postępu.
--- Koniec cytatu ---
W jedynce zaskakująco dużo gameplayu, i właśnie też tego, że postęp jest taki ciężki, jest podporządkowane opowiadaniu historii i żebyś poczuł o co tak naprawdę chodzi ;)

Zielarz:

--- Cytat: windomearl w Grudnia 09, 2022, 12:45:57 pm ---Po całości DS polemizowałbym, czy akurat ten trailer to przyjemność, a przynajmniej jego pierwsza część ;)
--- Koniec cytatu ---

Tzn domyślam się i dodatkowo widzę tu duże spoilery, ale cóż, sam sobie jestem winien :D.


--- Cytat: windomearl w Grudnia 09, 2022, 12:45:57 pm ---W jedynce zaskakująco dużo gameplayu, i właśnie też tego, że postęp jest taki ciężki, jest podporządkowane opowiadaniu historii i żebyś poczuł o co tak naprawdę chodzi ;)
--- Koniec cytatu ---

Pewnie tak i jak nie krytykuje rozgrywki, podoba mi się to, że jest inna. Dla mnie problem polega na tym, że gier, które mnie interesują, wychodzi dużo i ciężko mi to wszystko ogrywać. Poprzednie gry Kojimy były krótsze i liniowe, więc były dla mnie łatwiejsze do ogrania i doświadczenia. DS natomiast wymaga dużo czasu (do tego jeszcze z dodatkowymi rzeczami do zrobienia puchnie jeszcze bardziej), a rozgrywka nie daje takiego poczucia progresu jaki bym chciał (czyli po 2h mogę z czystym sumieniem wyłączyć czując, że posunąłem się do przodu i coś z tego mam). Nie jest to wada DS, wiele open worldów tak ma, choć natura questów w grze Kojimy jest trochę inna i trudniejsza do "sprzedania". Tak czy inaczej żałuję, że tak się złożyło, bo Kojima jest wciąż moim numerem jeden wśród twórców (a po moim rozczarowaniu Myiazakim, tym bardziej doceniam jego podejście). Myślałem nawet, czy nie obejrzeć na Youtube całej fabuły, ale byłoby to bez sensu (rozgrywka jest w grach częścią historii, a tego nie da się doświadczyć oglądając filmiki).

Ostatecznie, pewnie muszę zrobić w sobie miejsce na DS1, tak jak z TLoU2 - dwa lata czekała, ale jak już "weszło" to zrobiło świetne wrażenie. Nawet chciałbym do tego siąść po Ragnarok, ale zobaczę, czy skusi mnie Dead Space, albo Callisto (widziałem już używki za 170 zł, więc kto wie co będzie za miesiąc albo dwa). Później to już będzie trudniej ;).

windomearl:

--- Cytat: Zielarz w Grudnia 09, 2022, 13:37:54 pm ---Tzn domyślam się i dodatkowo widzę tu duże spoilery, ale cóż, sam sobie jestem winien .
--- Koniec cytatu ---

Niby jest spoiler, ale nadal, you know nothing ;) Grę polecam ograć do końca, ja grałem premierowo kilka miesięcy po narodzinach pierwszej córki no i to był idealny moment, bo mnie zmietło z planszy całe zakończenie ;)


--- Cytat: Zielarz w Grudnia 09, 2022, 13:37:54 pm ---Dla mnie problem polega na tym, że gier, które mnie interesują, wychodzi dużo i ciężko mi to wszystko ogrywać.
--- Koniec cytatu ---
Ach, znam to uczucie, aż za dobrze ;)


--- Cytat: Zielarz w Grudnia 09, 2022, 13:37:54 pm ---Myślałem nawet, czy nie obejrzeć na Youtube całej fabuły, ale byłoby to bez sensu (rozgrywka jest w grach częścią historii, a tego nie da się doświadczyć oglądając filmiki).
--- Koniec cytatu ---
Oj nie nie, nie rób tego. Tutaj właśnie całą moc końcówki (i to wielu wątków tej historii)  wynika głównie z tego, że to przeżyłeś i sam w tym uczestniczyłeś. I mam wrażenie, że jednak trochę bardziej niż w innych nastawionych na narrację gierkach. I chętnie bym o tym podyskutował, ale niestety musielibyśmy pójść w bardzo duże spoilery ;)


--- Cytat: Zielarz w Grudnia 09, 2022, 13:37:54 pm ---Ostatecznie, pewnie muszę zrobić w sobie miejsce na DS1, tak jak z TLoU2 - dwa lata czekała, ale jak już "weszło" to zrobiło świetne wrażenie. Nawet chciałbym do tego siąść po Ragnarok, ale zobaczę, czy skusi mnie Dead Space, albo Callisto (widziałem już używki za 170 zł, więc kto wie co będzie za miesiąc albo dwa). Później to już będzie trudniej .

--- Koniec cytatu ---
No cóż ja mogę powiedzieć ponad to, że polecam ;) Tym bardziej jak Pan lubisz pojebanstwa Kojimy, no to tutaj jest wszystko :) Dla mnie to jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji i jedna z ulubionych gier ever, w Kojimowym rankingu stawiam ją na równi z MGS3, ale jak pisałem wyżej, trafiła w odpowiedni czas, byłą to dla mnie bardzo emocjonalna podróż więc pewnie również dlatego nie jestem ani troche obiektywny ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej