Inne > Cmentarzysko

Asembler 6502 oraz inne fajne jezyki programowania ;)

(1/3) > >>

siudym:
Czy ktos z forumowiczow (pewnie starszych ;P) programowal kiedys cos na atari/c64/nes pod 6502? Pytam profilaktycznie, bo sam mecze 6502 hobbystycznie i dobrze wiedziec o istnieniu takiej osoby na forum  :-P

Staram sie zmajstrowac prosta gre na NES (Pegasus - jak ktos nie wie, co to NES  8))

Demo (Alpha ver. :)
DOŁLOŁD

LoNdEk:
ja sie kiedys bawilem "tradycyjnym" assemblerem na PC - ale bez wiekszych sukcesow, ale to bylo dawno temu i nie prawda, teraz zamierzam wrocic do C++ ( bo prawie to samo co C#), by pobawic sie troche z XNA i moze jakiegos prostego platformera zrobic :):) wiem, ze sporo jest gotowych bibliotek i nawet z nieduzym skillem mozna zrobic cos prostego.

siudym:
Łe tam. Wieksza frajda cos w assie zrobic na klasyka, niz na cos nowego w c++ ;P

Mr_Zombie:
Frajda to przede wszystkim taka, że po wpisaniu dużej liczby kodu okazuje się, że coś jednak działa ;)
Ja tam z Assemblerem (tym na procesory x86) miałem do czynienia jedynie na uczelni i po jednym semestrze jakoś nie mam zamiaru się do niego wracać :P.

Jeżeli zaś chodzi o gry, to jak na razie na koncie mam jedynie prostego bombermana po sieci napisanego w C++ ;P.

siudym:
Moj dev-cart do testowania na konsoli gratow napisanych w NES asembler :)  8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej