Autor Wątek: Gran Turismo 7  (Przeczytany 19346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwca 28, 2022, 13:37:43 pm »
Czyżby znaleźli lepszy symulator?  :o

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #161 dnia: Lipca 07, 2022, 00:02:02 am »
Dzisiejszy moment w GT7:

Tuninguję Porsche, bo takie mam Menu, ustawiam zawieszenie, coś średnio idzie, PO idą w górę, ale auto jeździ jakoś niepewnie - RR, czyli ciężka dupa rzuca całym autem w zakrętach. Ok, lepiej się chyba nie da. Wracam do garażu, oglądam auto z każdej strony - jak już jeździ średniawo, to może niech wyglada dobrze ? Widzę że koła ledwo mieszczą się w nadkolach, ustawiam wysokość tak, aby ładnie wyglądało, wszystko idzie w górę, PO idą w dół. Ok, trzeba sprawdzić jak to w ruchu wygląda - parę zakrętów, replay - przechył boczny i wzdłużny nie do zaakceptowania, trzeba usztywnić stabilizatory poprzeczne i amortyzatory na rozprężeniu i kompresji, sprężyny też z lekka. Kolejne parę kółek, powtórka, wygląda ładnie, jest sztywno, bez bujania. Jadę kolejne okrążenia, obejrzę jeszcze kilka powtórek - jedno kółko, drugie, trzecie, auto trzyma się drogi! Przestało zarzucać tyłkiem, zakręty łyka jeden po drugim. Sztos!

Takim sposobem na podstawie informacji czysto wizualnej udało mi się ustawić zawieszenie niemal perfekcyjnie. Jazda sam miód, satysfakcji co nie miara, grywalność +500%. :o Można narzekać na tę serię ale trzeba przyznać, że ma momenty, dzięki którym jestem w stanie wybaczyć wiele!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #162 dnia: Lipca 07, 2022, 23:24:33 pm »
No w fizyce jest jakaś poprawa, zdziwiłem się w Spa, gdzie jechałem też bodaj Porsche i zjechałem trzema kołami poza tor, co skończyło się konkretnym bączkiem - ale naprawdę bączkiem, a nie jak do tej pory w Gran Turismo jakimś długim ślizgiem z obrotem auta o 180 stopni w tempie ślimaka. Zakręciłem ponad pełne koło w mniej niż sekundę dość szybko wytracając prędkość i chyba pierwszy raz w GT powiedziałem "wow". Brakuje jednak wciąż porządnych dachowań :P

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #163 dnia: Lipca 08, 2022, 09:48:45 am »
Gra zyskala to prawda, ale ja w tej chwili ogrywam WRC 10, ta gra kopie Dirt 2.0 z kazdej strony, Najlepsze rajdy od czasow RBR. Polecam kazdemu!
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #164 dnia: Lipca 09, 2022, 15:25:51 pm »
Tu efekt mojego dłubania przy Prosiaku. Zwróćcie uwagę jak ładnie składa się na dohamowaniach i jak pokonuje zakręty. Trzeba się postarać żeby zarzucić tyłem.


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #165 dnia: Lipca 10, 2022, 23:27:35 pm »
Ok, online zweryfikował wszystko w temacie tej gry jak dla mnie  :lol: :lol:





System Punktów Osiągów leży i kwiczy (a obok niego fizyka). Cwaniaki wywalają w kosmos wysokość przedniego zawieszenia, żeby obniżyć PO, bo niby osiągi są gorsze i tym samym móc zastosować więcej części silnika podwyższając moc, a co za tym idzie, prędkość maksymalną.

Efekt? Oprócz żyraf jeżdżących po torze mamy czasy okrążeń odstające o 10 sekund od tych uczciwych. Żeby było śmieszniej, proceder ma miejsce w oficjalnych wyścigach codziennych w trybie Sport , a nie jakiejś tam randomowej poczekalni.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że paradoksalnie auto wcale nie prowadzi się gorzej ale nawet lepiej niż z normalną wysokością. Fizyka w tej grze to jakaś abstrakcja.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2022, 23:30:15 pm wysłana przez andryush »

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #166 dnia: Lipca 11, 2022, 15:25:20 pm »
Gra zyskala to prawda, ale ja w tej chwili ogrywam WRC 10, ta gra kopie Dirt 2.0 z kazdej strony, Najlepsze rajdy od czasow RBR. Polecam kazdemu!
Już 9 była genialna. Wpadła nawet platyna, co w moim przypadku zdarza się niezwykle rzadko. Niestety z tego co czytałem to różnice między 9 częścią a 10 są marignalne. Ale i tak sprawdzę na pewno.

Dziwne rzeczy z tą fizyką w GT. Sama praca samochodu na torze wygląda na prawdę wzorowo i ciężko się tutaj do czegoś przyczepić. Można więc chyba założyć, że bierzę się to właśnie z fizyki jaka jest w grze. Dziwią więc kwiatki, że auto z podniesionym zawieszeniem nie zachowują się jak terenówka.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 963
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #167 dnia: Lipca 11, 2022, 16:17:40 pm »
Gra zyskala to prawda, ale ja w tej chwili ogrywam WRC 10, ta gra kopie Dirt 2.0 z kazdej strony, Najlepsze rajdy od czasow RBR. Polecam kazdemu!

Dziwne rzeczy z tą fizyką w GT. Sama praca samochodu na torze wygląda na prawdę wzorowo i ciężko się tutaj do czegoś przyczepić. Można więc chyba założyć, że bierzę się to właśnie z fizyki jaka jest w grze. Dziwią więc kwiatki, że auto z podniesionym zawieszeniem nie zachowują się jak terenówka.

Fajnie na poniższym filmie gość właśnie wyjaśnia, że fizyka wysokości zawieszenia działa trochę na opak.



Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #168 dnia: Lipca 11, 2022, 16:28:37 pm »
Gra zyskala to prawda, ale ja w tej chwili ogrywam WRC 10, ta gra kopie Dirt 2.0 z kazdej strony, Najlepsze rajdy od czasow RBR. Polecam kazdemu!
Już 9 była genialna. Wpadła nawet platyna, co w moim przypadku zdarza się niezwykle rzadko. Niestety z tego co czytałem to różnice między 9 częścią a 10 są marignalne. Ale i tak sprawdzę na pewno.

Dziwne rzeczy z tą fizyką w GT. Sama praca samochodu na torze wygląda na prawdę wzorowo i ciężko się tutaj do czegoś przyczepić. Można więc chyba założyć, że bierzę się to właśnie z fizyki jaka jest w grze. Dziwią więc kwiatki, że auto z podniesionym zawieszeniem nie zachowują się jak terenówka.

Teraz mozna kupic za grosze, lub dostac w ps plus extra lub premium. Historyczny rajd argentyny to najbardziej wymagajacy odcinek specjalny jaki przejechalem w grze rajdowej w ogole. Gdybys my tutaj dostali zniszczenia z RBR to bym go nie ukonczyl. Nigdy wczesniej sie tak nie spocilem. :D

Za 3mc. ma byc finalna czesc studia pod nazwa "Generations". Od nastepnego roku, licencja w rekach EA...
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #169 dnia: Stycznia 02, 2023, 09:33:17 am »
BOŻE JEDYNY... SPLIT w tej grze to jakieś ostatnie niedorobione gówno. Kupiłem specjalnie drugą kierownice tgt2 z tlcm żeby pograć ze znajomymi czy rodziną. Nie da się zmienić żadnych ustawień samochodu/opon/wspomagań. Ostatnio zrobiłem mini imprezkę miało być granie w gt7 a skończyło się ściąganiem na szybko GTS.     D R A M A T

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #170 dnia: Stycznia 10, 2023, 18:28:11 pm »
Nikt jeszcze nie wspominał, to uczynię to z radością.
Wraz z premierą PSVR2 GT7 będzie można ograć na goglach. Nie wiem tylko czy jakieś konkretne wyścigi, nową vr kampanię czy całość. Czekam!

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #171 dnia: Stycznia 22, 2023, 13:04:32 pm »
Nikt jeszcze nie wspominał, to uczynię to z radością.
Wraz z premierą PSVR2 GT7 będzie można ograć na goglach. Nie wiem tylko czy jakieś konkretne wyścigi, nową vr kampanię czy całość. Czekam!
bedzie wyscig demo 4 auta na torze  :lol:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #172 dnia: Stycznia 22, 2023, 14:18:43 pm »
Nikt jeszcze nie wspominał, to uczynię to z radością.
Wraz z premierą PSVR2 GT7 będzie można ograć na goglach. Nie wiem tylko czy jakieś konkretne wyścigi, nową vr kampanię czy całość. Czekam!
bedzie wyscig demo 4 auta na torze  :lol:
Cała gra w vr. Potwierdzili kilka dni temu.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Gran Turismo 7
« Odpowiedź #173 dnia: Marca 01, 2023, 10:03:23 am »
Pograłem nieco w VR. Widok z wnętrza robi piorunujące wrażenie.  :o Obraz (szczególnie dalszy plan) jest przy tym znacznie lepszy, niż w przypadku DcVR. Przy GT spędziłem z 80 godzi. Znakomita gra. Dzięki VR będę jeszcze nieraz gościem na torach w tej produkcji.