Autor Wątek: Far Cry 6  (Przeczytany 12217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #80 dnia: Października 25, 2021, 15:56:16 pm »
Gratuluję. Jakbyś nie chciał w tej samotni sam egzystować, to pamiętaj.



Mnie zostały operację. Zaraz robię jedną i kolejna powinna wpaść za tydzień - o ile ktoś dołączy  :wtf:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #81 dnia: Października 25, 2021, 17:59:30 pm »
Na dwóch to jest tylko zdobyć bazę, resztę można solo.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #82 dnia: Października 28, 2021, 18:25:10 pm »


No dobrze. Najnowszy Far Kraj ukończony. Sytuacja wygląda następująco. Jeżeli ktoś lubi tę serię, to śmiało może atakować. Otrzyma (bardzo) dobry tytuł z porządną oprawia audiowizualną. Jeżeli ktoś gra w FC raz na przysłowiowy ruski rok i uważa, że to przyzwoita pozycja, może poczekać na obniżkę ceny, kupi i relatywnie nieźle będzie się bawił. Natomiast jeśli ktoś na przestrzeni lat zagrał w jedynie w FC3, bądź piątkę, gry nie ukończył ponieważ uznał ją za zbyt powtarzalną i średnią, to absolutnie nie ma tu czego szukać.



Graficznie tytuł prezentuje się bardzo dobrze. Sytuacja zbliżona do Valhalli. Widać, że to pozycja międzygeneracyjna, ale i tak jest co podziwiać. Ot to taka ładniejsza piątka, która hula w 60 k/s i to również robi przysłowiową robotę.

Jeżeli chodzi o audio, to również najnowsza pozycja Ubi trzyma w tym aspekcie wysoki pozim. Najbardziej z podobał mi się motyw, gdy Dani wchodzi do jakiegoś pojazdu, włącza radio i śpiewa wraz z wykonawcą - "Livin' la Vida Loca" Martina, czy "Havana" Cabello istna rewelacja. Wszelakim okrzykom tudzież wystrzałom też nie sposób wiele zarzucić.



Pod względem mechaniki, czy samej rozgrywki niewiele tu się zmieniło, choć szóstka oferuje kilka nowości. Podobała mi się nowa mini gra operację los banditos, gdzie wysyłamy swoich ludzi na misję, a następnie wybierając odpowiednie opcje kalkulujemy zysk i ewentualną stratę, by ostatecznie otrzymać nagrodę (broń, surowce). Świetnie wypadają według mnie yarańskie opowieści. Jest ich sporo i są bardzo zróżnicowane. To dodatkowe misje, w których otrzymujemy najczęściej specjalny ekwipunek. Niby klasyczne przynieś, podaj, pozamiataj, ale wprawnie podane. Raz poszukasz zwariowanego kurczaka Ramona, który uciekł, a ty przemierzasz jaskinię wypełnioną jajami rodem z filmu "Obcy", innym razem masz zaczaić się na poddaszu na oficera i czekać na sygnał matki, której porwano córkę, by sprzątnąć przeciwnika. Poznasz także historię pewnego romansu. Należy wówczas dostarczyć list, a odbiorcą jest zbzikowana staruszka, która zaminowała cały teren na którym mieszka. Nic wybitnego, ale lepsze i ciekawsze to niż wdrapywanie się na kolejną wieżę radiową. Oczywiście nie brakuje odbijania wrogich posterunków, a strzelać jest czym, bo opcja "zrób to sam", gdzie samodzielnie modyfikujemy nasz oręż też pokazała się z dobrej strony.



Niestety sama historia wypada blado. Ja w pełni rozumiem, że nie każda gra musi fabularnie być kolejnym Spec Ops: The Line, czy NieR Automata, ale jest mało intrygująco. Potencjał Antona Castillo kompletnie nie został wykorzystany, a sam antagonista pojawia się równie rzadko, jak Vaas Montenegro. Ma dwie dobrze pomyślane sceny i dodaje pikanterii zakończeniu, ale można było znacznie lepiej go przedstawić.

Jeżeli ktoś ma alergię na LGBT, to może czuć się ostrzeżony. Niestety poprawność polityczna jest silna w nowym FC.



Transpłciowa kobieta, która stała się facetem, będącym w związku z silną kobietą. Pocieszny, otyły gej, grupa silnych kobiet rządnych władzy i tak dalej.

I generalnie ja nie mam problemu z tym, by ukazano w grze postać o odmiennej orientacji, czy tak zwaną silną kobietę, ale tu jest tego takie nasycenie, że Neil Duckman byłby dumny. Ok, korpo nie robi tego z dobrego serca. Chcą zadowolić różnych klientów, więc puszczają oczko do mniejszości, a ci radują się, że ich przedstawiciele są w grze. Niemniej jak transpłciowy Paolo de la Vega co rusz dostaje burę od swojej kobiety, ta ciągle wrzeszczy nań, że ma się w garść wziąć, że jest facetem przecież, to wypada to żałośnie. Liderka grupy Libertad przypomina Elkę. Może raz w ciągu całej gry się uśmiechnie, a tak pretensje do wszystkiego i wszystkich, tylko nieograniczona złość. Wziąć karabin i zabić wrogów rewolucji, a takich lasek jest tu kilka. Natomiast jeżeli jest już przedstawiony facet, to jest albo błaznem albo pijakiem albo drag queen albo zdrajcą rewolucji.
Jeżeli przedstawią jakąś ciekawą, charyzmatyczną postać męską, to .... cóż, nie będę wdawał się w szczegóły, ale czasu antenowego nie dostaną za dużo, bo jak rewolucja to kobiecą. 

Plusy natomiast za kapitalną scenę po napisach.



Bawiłem się bardzo dobrze przez blisko 40 godzin. Tytuł fabularnie nie zachwyca, postacie nieszczególnie będą zapamiętane, ale szkielet rozrywki uważam, że się sprawdził. Średnia światowa na poziomie 7.5/10 jest sprawiedliwa. To (bardzo) dobra gra, odtwórcza lecz można przy niej dobrze czas spędzić. Ostatecznie podobnie, jak Easy Allies uważam, że ocenę można naciągnąć na pełnoprawne 8/10.

8/10 - grafika;
8/10 - audio;
8/10 - grywalność;

8/10 - ocena końcowa;

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #83 dnia: Października 28, 2021, 22:00:41 pm »
Dźwięk to mocna strona.  :lol:

Tak działała po około półtorej godzinnym coopie na ps4, plus klatkarz na poziomie 20fps aż do zwisu zakończonego wymuszonym zamknięciem aplikacji i wysłaniem raportu.
Na PS5 podobnie tylko więcej ramu toteż więcej czasu potrzeba na jego zapchanie i pułap fpsów zaczyna się od zera poprzedzonego dziewiątką na opak a nie niedożywionym osiem.
Do tego npc ze spawnem jak w mmo i brakiem AI, stuprocentową celnością w polu kukurydzy przy bieganiu tyłem na booście.



Z resztą się ogółem zgadzam. Graficzka szczególnie robi przy widokach z daleka , nawet bardziej niż muliplaformy pewnej upadającej legendy w wersjach na krypto koparki, Dany zapisana z błędem ze swoimi latyno-przyśpiewkami nawet bardziej. Fabularnie, po dłuższym zastanowieniu się, dość wiernie oddaje co siedzi w pojemnikach przykrytych zazwyczaj różowymi włoskami.
Większość misji z szukaniem skarbów i pewna czarna kicia w pytę.

6/10 od biedy można dać.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2021, 22:14:48 pm wysłana przez Juras »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 12, 2021, 12:16:00 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 05, 2022, 09:51:54 am »


Jakby nie pomoc przy kooperacji innego gracza, stanęłoby na 97% - mapa się zbugowała.  :-?
Ogram nowości, delikatne zaległości i zabieram się za DLC.
Tak przy okazji gra jest do kupienia za około 140 zł (sklepy).
Można się skusić.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 05, 2022, 11:01:21 am »
Szkoda czasu na tego tasiemca, kiedy tyle inych lepszych gier czeka.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 05, 2022, 16:45:07 pm »
Niby racja, ale wiesz jak to jest. Nie zawsze się je zdrowo sięgając po produkty z najwyższej półki. Od czasu do czasu klasyczny burger/pizza też są w porządku. Mam większość hitów ograne, sięgając po Far Kraja z przedziału 74% nie miałem czego żałować - szczególnie, że trzeba tradycję zachować, a w FC3, FC4, Primal, Piątka, New Dawn mam platynę, jak już wspominałem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 05, 2022, 20:11:30 pm »
No ale burge/pizza jest chociaż smaczne, a tutaj to już lekko śmierdzi :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 06, 2022, 09:58:33 am »
Ser pleśniowy nie oferuje słodkiej nuty cynamonu, a jednak ma swoich zwolenników i nie jest to wąskie grono.



Kwestia gustu. Przeszedłem i podobało mi się. Światowa średnia też niczego sobie, bo gra zgarniała głównie 7-8/10, więc jest (bardzo) dobrze.
Z tytułu sprzedaży też nie ma na co narzekać. Jasne, nie jest tak kapitalnie jak przy piątej odsłonie cyklu, ale ta rozeszła się fenomenalnie zgarniając w kilka dni ponad 300 mln. zielonych.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 06, 2022, 10:11:57 am »
Po początkowej niechęci zaczyna mi się podobać.
Gram na wyższym poziomie, głównie się skradając i jest ok.
Na minus brak rozwoju postaci.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 06, 2022, 13:09:07 pm »
Mi się też fajnie grało. Pierwsze co, to dorwałem snajperkę, wyposażyłem ją w tłumik, lunetę i jazda z misjami. Grało się bardzo przyjemnie, a do tego graficznie tytuł prezentuje się świetnie co tylko umilało rozgrywkę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 21, 2022, 11:49:15 am »
Najnowszy FC zaliczył obniżę ceny w sklepach z 143zł na niecałe sto zł.  :roll:

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 27, 2023, 09:26:20 am »
Skończyłem w weekend FC6 i dla mnie jest to zdecydowanie najgorsza część z serii. Gra jest luźnym zlepkiem pomysłów i mechanik z poprzednich części.  Jedyna myśl przewodnia w projekcie gry to wrzucić co mamy to podpasujemy największej liczbie osób. W efekcie gra oferuje mnóstwo mechanik z dupy, które nijak się wpisują w sens fabuły i potrzeby gameplayu - wędkowanie, polowanie, craftowanie / lootowanie, jazda konna - jedno wielkie gówno. Nawet arsenał jest z dupy - customowe bronie nieciekawe i nie dające oczekiwaniej radochy w użyciu. Cała reszta? W pierwszych godzinach gry dostałem najlepszy karabin i pistolet, więc jakakolwiek późniejsza zmiana nie miała sensu. Misję są skrajnie odtwórcze, AI debilne, zwierzęcy kompani nieciekawi.

Do tego jest to część najgorzej napisana, a wykorzystanie wizerunku Giancarlo Esposito wyszło tak odtwórczo i banalnie, że aż szkoda słow.

Ogólnie 3/10, je**ć nuUbisoft.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #94 dnia: Lipca 27, 2023, 09:41:42 am »
Niestety od 3 poziom tej serii to równia pochyła. 4 mi się jeszcze podobałą, bo to w sumie było to samo co 3 tylko inny setting a jeszcze nie miałem zmęczenia materiału przez "ubigame". 5 natomiast nie dosc, ze juz trafiła na zmęczenie formułą to wszystkie zmiany względem poprzedniczek to były zmiany na gorsze. Tylko mnie utwierdziłeś, żeby do 6 nawet nie startować ;)

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #95 dnia: Lipca 27, 2023, 11:48:12 am »
A grałeś w Primal? Moim zdaniem bardzo ciekawe to wyszło. Szablon wiadomo, że ten sam (nawet mapa to kalka...) ale jednak feeling inny. Jeszcze tam jest super tryb hardcore z permadeath.

Co do prywatnych odczuć to osobiście najmilej wspominam dwójkę. Co śmieszne to podchodziłem do niej kilka razy i nigdy nie skończyłem, ale klimat i gęstość atmosfery mi się bardzo podobała. W dwójce przeciwników trzeba było się bać, planować każdą akcję, czasem trzeba było zjeżdżać z drogi i unikać konfrontacji. Dodatkowo to wszystko było wtedy takie świeże i gra miała mnóstwo nowych mechanizmów.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #96 dnia: Lipca 27, 2023, 13:03:34 pm »
Z Primalem to mam tak, że zawsze bardzo chciałem, ale jakoś mnie omijało/było coś w co chciałem zagrać bardziej, a teraz jestem juz tak zmeczony grami od Ubi, ze moze byc cieżko ;)

Moją ulubioną częścią jest 3 bo mimo, że w pewnych kwestiach uproszczona względem 2, to tutaj się to wszystko lepiej razem spina jako całość, no i ta wyspa i to szaleństwo dookołą <3 Od 2 sie niestety odbiłem, bo mimo, że miałą dużo fajowych systemów, to niestety jakoś się to imo nie spinało wszystko w fajną grę.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 06, 2023, 16:17:52 pm »
Prawie ukonczylem FC6, prawie bo nie dalem rady dalej. Godzin sporo, mapa mocno oczyszczona (tak koncowka z tego co widze), ale chyba dla zasady a nie przyjemnosci. Co do poziomow przeciwnikow w grze, to mialem juz chyba poziom 12 zanim wszedlem na mapy wymagajace poziomow 5,7,8 - tak wiec nie ma co sie obawiac jakiejkolwiek trudnosci zwiazanej z tym faktem. To chyba jest tylko po to, aby po rozpoczeciu gdy nie bylo sensu leciec zwiedzac wszystkich miejsc. Finalnie zakonczylem na Comandante III (poziom 17?).

Gra jest nudna, strzelanie fajne i chyba dlatego sporo przy niej siedzialem - ale to bylo bezsensowne strzelanie. Zdecydowanie jak dla mnie najgorszy FC, a juz FC5 mi sie srednio podobal (okrojenie mechanik).

Idiotyczny jest respawn przeciwnikow doslownie za rogiem... Ide sobie i widze patrol z psem, zabijam ich, wychodze za jakies wzniesienie i wracam - oni znowu sa. Nawet w obrebie jednej bazy jak zabije grupke na jej krancu i lece na drugi, to wracajac do tego pierwszego znowu stoja tam przeciwnicy.

Co do Primal to byl dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ukonczylem calego i bardzo mi sie podobal. Stawiam go na trzecim miejscu a kolejnosc to FC3,4,P,5,6 (1/2 nie licze).
Z ciekawosci po skasowaniu save z FC6 i wywaleniu z dysku, zainstalowalem FC4 aby sprawdzic czy moze cos ze mna jest zle i seria przestala mnie interesowac... No i wlasnie przechodze FC4 ponownie bo nie moge sie od niej odkleic :(

PS. A tak wogole to dziala przeciwlotnicze latwo rozwala sie latajac ponizej dzialania radaru - moja taktyka byla taka, ze lecialem przy ziemi/wodzie i dopiero przed dzialami wzosilem sie aby je zestrzelic z helikoptera. Zawsze sie udawalo.

Obecnie gram znowu w FC4 i moze mi sie wydaje, ale grafika jest jakby lepsza, mimo, ze gralem w FC6 na XBOX ONE X a FC4 nie ma wsparcia ONE X...



Ale nie powiem, sa chwile, gdzie FC6 wyglada kozacko na starej generacji (ONE X)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2023, 20:06:31 pm wysłana przez siudym »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Far Cry 6
« Odpowiedź #98 dnia: Września 30, 2023, 21:39:34 pm »
Poszukuje jakiegoś miłego znajomego do zrobienia pucharka. Czyli wystrzelania wszystkich w jakiejś chujowej bazie.
Nie wiem kiedy, najlepiej pisać na psn.