Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Call of Duty: Black Ops 6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Dzisiaj o 20:01:46 »
Ciekawe, jak będą wyglądały wyniki finansowe ActiBlizz pod koniec roku fiskalnego… Niby spora część graczy jest na PlayStation, a więc i tak muszą płacić. Z drugiej strony, sprzedaż będzie pewnie mniejsza.
2
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Dzisiaj o 16:54:18 »
(...)


Obraz tragedia a otoczenie zależy od etapu.
Czasami wali teksturami z ps2.
Ja odrobinę face palma zaliczyłem chwaląc za bardzo grafikę a wystarczyło tylko odpalić tryb foto ;)

Graficznie jest to TOP. Opcje przy Hellblade II są dwie: albo uznać ją za najlepiej wykonaną graficznie grę, albo za tytuł, który znajduje się w ścisłej czołówce. Innej możliwości nie ma. Coś jak lata temu przy The Order: 1886.
3
PlayStation 5 / Odp: PlayStation Plus (Extra, Premium).
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Dzisiaj o 16:44:22 »


Jutro usługę zasili również Dredge.
4
Multiplatformowe Current Gen / Call of Duty: Black Ops 6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Dzisiaj o 16:23:31 »


"Play it day one with Game Pass".
5
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 15:44:03 »
Według Dusk Golem'a (leaker najczęściej kojarzony z grami od Capcom, a szczególnie serią Resident Evil), RE9 wyjdzie pod koniec 2025 albo na początku 2026, więc może jednak nie będzie zapowiedzi w najbliższym czasie.

Co ciekawe, według jego wiedzy, RE1 Remake i RE5 Remake nie są obecnie w produkcji. Za to trwają prace nad RE 0 i Code Veronica. Ciekawe, choć mam nadzieję, że obie gry czeka sporo zmian.
6
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Moldar dnia Wczoraj o 13:17:14 »
Co jakiś czas może taki tytuł wyjść, jednak z walking simów to ta gra tej rozgrywki ma najmniej.


Chyba całkowicie odwrotnie, walking simy zazwyczaj nie mają nic z rozgrywki.

Gra nie powstawała 6 lat, według twórców rozpoczęli prace na początku 2020 roku, po trailerze z tga.
7
Xbox Series X / Odp: Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 13:13:17 »
Co jakiś czas może taki tytuł wyjść, jednak z walking simów to ta gra tej rozgrywki ma najmniej. Z powodzeniem mogliby to puszczać na Netflixie.

Jak na 6 lat pracy, to tego czasu należycie niewykorzystali.
Jedynka miała fajny przekaz, tylko początek był tragiczny, ale summa summarum się wybroniła. Dwójka to dobrze nakręcony film bez głębszej fabuły, jeszcze urwany na końcu jakby czasu im zabrakło do czegoś więcej.


Obraz tragedia a otoczenie zależy od etapu.
Czasami wali teksturami z ps2.
Ja odrobinę face palma zaliczyłem chwaląc za bardzo grafikę a wystarczyło tylko odpalić tryb foto ;)





 
8
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Tekken 8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Wczoraj o 08:42:36 »
9
Xbox Series X / Senua's Saga: Hellblade II
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Moldar dnia Wczoraj o 07:52:10 »
Skończyłem po jakoś 10 godzinach i jestem bardzo zadowolony. Niby otrzymujemy drugi raz to samo ale proporcje są zdecydowanie lepsze niż poprzednio. W jedynce na początku było dużo tych puzzli z szukaniem liter, a pod koniec bardzo dużo walki. W drugiej części jest też to wssystko, ale jak pisałem wyżej, lepiej jest to wyważone.

Choroba Senui nie jest już motywem przewodnim, ot po prostu jest, bo teraz historia jest zgoła inna i dotyczy głównie innych postaci, dzięki czemu pierwszy raz bohaterka ma z kim pogadać. Wyszło to na plus, bo ileż można gadać do siebie, choć i to dalej się zdarza.

Nowe walki, to na dobrą sprawę, stare walki ale bez opcji lockowania się na przeciwnikach, bo teraz każda walka jest 1v1. Brzmi w teorii słabo, ale to jak to wygląda podczas grania wywołuje efekt WOW. Widać, że musieli przy tym spędzić ogrom czasu, ale wygląda to naprawdę niesamowicie. Jest intensywnie, brutalnie, kinowo, kapitalne animacje postaci, ich emocje na twarzy, czuć każdy cios i zadawany ból.

Bo trzeba dodać coś oczywiście o oprawie, jest kapitalna i takich postaci, ich twarzy, mimiki to nie widziałem w grach. Tak, mieliśmy już dobre rzeczy w choćby the last of us, po prostu hellblade to ten krok naprzód w tej kwestii i już naprawdę blisko do tych granic rzeczywistości. Oprawa mocno przypomina mi the order, dużo miękkości obrazu, co z jednej strony potęguje fajny klimat i realizm, z drugiej ukrywa słabsze elementy. Bo otoczenie zdecydowanie wygląda słabiej niż w innych grach, ale ciężko do dostrzec. Ciężko to porównać do horizona, bo totalnie inna myśl oprawy poszła do hellblade, no i korytarz vs open world, ale pomijając te kwestie, hellblade zdecydowanie jest aktualnie nr1 pod względem oprawy. Abberacja, ziarno, to mi nie wadzi, jeżeli jest zrobione dobrze, a tak jest właśnie w hellblade.

Osobiście bawiłem się bardzo dobrze, gra wpadła dla mnie w idealnym momencie, bo mocno ogrywam ostatnio symulatory chidzenia, czym hellblade po prostu jest. Przejdę jeszcze pewnie dwa razy, bo można ustawić innych narratorów historii i z chęcią poznam "ich wersję" wydarzeń.



10
Różne / Odp: W co teraz gracie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andryush dnia Wczoraj o 07:31:21 »
Tak jak w przypadku Demons Souls oryginał RE4 jest lepszy.
Za dużo wycięto, dlc w pewien sposób to łata, ale Ada to nie Leon.

O proszę, gram już ponad 20h i za Chiny nie potrafię rozpoznać i powiedzieć czy czegoś brakuje, czy coś zostało wycięte. Bardzo solidny kawał gry moim zdaniem, za te 7 dych , które kosztował w promo, grzechem by było tego nie kupić :D
Strony: [1] 2 3 ... 10