Autor Wątek: Najładniejsze gry danej generacji  (Przeczytany 33381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #200 dnia: Marca 05, 2017, 21:28:50 pm »
Nie od dziś wiadomo, że kyo potrafi zdefiniować CAŁOŚĆ oprawy i każdy jej aspekt na podstawie jednej tekstury. Ot taka specyfika tego trolla i manipulatora ;)

Wiem, że się dałem złapać, ale już skończyłem swój wywód :troll:
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2017, 21:31:00 pm wysłana przez Krzysiu »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #201 dnia: Marca 05, 2017, 21:32:43 pm »
@ Sylvan

Moj top jest post wyżej nad twoim także nie narzucaj mi coś wedlug mnie. Takich tekstur jest masa.
Od tego co wrzuciłeś gorsze to też w U4 znajde i wówczas co, już dla ciebie U4 nie będzie topem?

@ Krzysiu
Zawsze jestes praktycznie pierwszy. Przypadek? Nie sądzę.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2017, 21:35:45 pm wysłana przez Kyokushinman »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #202 dnia: Marca 05, 2017, 21:56:41 pm »
Każdy może sobie oceniać grafikę jak tam mu się podoba. Przecież ja cię nie atakuję.

Uncharted 4
ma swoje słabsze momenty, ale w ogólnym rozrachunku to jedna z najpiękniejszych pozycji jaka powstała. Każdy się nią zachwyca. Nawet blacharze. Wg mnie nie ma opcji by jej mniej niż 9/10 dać,
a osobiście uważam, że na bite 10/10 zasługuje.

Nioh to kapitalna pozycja, ale jakby mi puścił ktoś GoW:R i Nioh, stwierdziłbym z całym przekonaniem, że przygody Kratosa robią większe wrażenie. Przygody Natana biją obie te gry na głowę.

Mnie zdziwiło, że takie Gearsy 4 dostały od ciebie paćkę 6+, choć bardzo dobrze wyglądają, momentami świetnie (szczególnie przy wykorzystaniu HDR), a taki średni Nioh zbiera od ciebie GOTY graficzne.
bojawiem również dziesiątki godzin jej poświęcił i ci napisał, że bliżej mu do mojej opini, niż tego co ty napisałeś, a chłopak przecież też cię w żaden sposób nie atakuje, jak niektórzy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #203 dnia: Marca 06, 2017, 10:41:35 am »
Każdy może sobie oceniać grafikę jak tam mu się podoba. Przecież ja cię nie atakuję.

Uncharted 4
ma swoje słabsze momenty, ale w ogólnym rozrachunku to jedna z najpiękniejszych pozycji jaka powstała. Każdy się nią zachwyca. Nawet blacharze. Wg mnie nie ma opcji by jej mniej niż 9/10 dać,
a osobiście uważam, że na bite 10/10 zasługuje.

Nioh to kapitalna pozycja, ale jakby mi puścił ktoś GoW:R i Nioh, stwierdziłbym z całym przekonaniem, że przygody Kratosa robią większe wrażenie. Przygody Natana biją obie te gry na głowę.

Mnie zdziwiło, że takie Gearsy 4 dostały od ciebie paćkę 6+, choć bardzo dobrze wyglądają, momentami świetnie (szczególnie przy wykorzystaniu HDR), a taki średni Nioh zbiera od ciebie GOTY graficzne.
bojawiem również dziesiątki godzin jej poświęcił i ci napisał, że bliżej mu do mojej opini, niż tego co ty napisałeś, a chłopak przecież też cię w żaden sposób nie atakuje, jak niektórzy.

Nie atakujesz, ale wytykasz jakąś nieprawdę o teksturach. Dyskredytując ten tytuł na tle innych w ten sposób. Jakby rzeczywiście cały czas było aż tak źle jak na Twoich szotach to uwierz mi ani jednego szota bym nie zrobił a nie jakieś 1200. Jedyne jakie by były to te z trofeum, które bym w rzeczy samej też szybko usunął.
Aby nie było przy ocenie przyznałem też Tobie racje, bo tyle samo ile jest dobrych tyle też jest słabych. Jednak w odróżnieniu od innych, baa nawet tych czołowych graficznie grach jak min. U4 to tych dobrych procentowo w Nioh jest najwięcej. Dlatego też ocena poleciała u mnie w górę bo aż na 8+


Druga rzecz to jakość grafy gier z poprzedniej generacji. Tutaj masz racje, ja źle przeczytałem bo faktycznie nie chodziło Ci o gow2 z ps2.
Jednak poprawkę trzeba brać też na to, że aktualne gry też za wiele lepiej nie wyglądają od tego co było na past genach (PS3, Xbox 360).
Ja u siebie ostatnio zachwycam się nawet grami z Xboxa 1 czy PS2 puszczonymi po komponencie w 480p czy nawet i.
Taki Dead or Alive 5 na zaznaczam ps4 wygląda porównując same tekstury wręcz ch**owo (jedna wielka paćka) na tle trójki z 2001 roku gdzie wszystko jest ostre, szczegółowe a jedna plansza nawet ma fizykę śniegu, której próżno szukać w dzisiejszych bijatykach, nawet w T7 ;)



Kolejna sprawa wcale nie dałem Girsą 4 6+ a jak już to na W5500. No, ale ten tv ma swoje lata i obrazowo kolosalnie odstaje od nowszego. Jednak często na nim gram z uwagi na płynność i brak smużenia.
G4 wręcz cały czas broniłem przed klapami zachwycając się oświetleniem z lampionów.
Gra ode mnie otrzymuje spokojnie wizualne mocne 8 albo słabe 8+.


Może ktoś ciekawy co w końcu z U4? W tym tygodniu planuje kupić kilka gier min. też U4.
Także sprawdzę czy wizualna sytuacja z tym tytułem na Pro ulegnie zmianie. Czego nie ukrywam chciałbym ;)
Na chwile obecną Ja 8- a Ukanio 8+.
Ja sytuacja będzie bardzo dobra to wrzucę szoty na zoomie o ile coś się rzeczywiście aż tak zmieniło.






Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #204 dnia: Marca 06, 2017, 11:52:34 am »

Nie atakujesz, ale wytykasz jakąś nieprawdę o teksturach. Dyskredytując ten tytuł na tle innych w ten sposób. (....)


Druga rzecz to jakość grafy gier z poprzedniej generacji. Tutaj masz racje, ja źle przeczytałem bo faktycznie nie chodziło Ci o gow2 z ps2.
Jednak poprawkę trzeba brać też na to, że aktualne gry też za wiele lepiej nie wyglądają od tego co było na past genach (PS3, Xbox 360).
(....)

Kolejna sprawa wcale nie dałem Girsą 4 6+ a jak już to na W5500. No, ale ten tv ma swoje lata i obrazowo kolosalnie odstaje od nowszego. Jednak często na nim gram z uwagi na płynność i brak smużenia.
G4 wręcz cały czas broniłem przed klapami zachwycając się oświetleniem z lampionów.
Gra ode mnie otrzymuje spokojnie wizualne mocne 8 albo słabe 8+.


Może ktoś ciekawy co w końcu z U4? W tym tygodniu planuje kupić kilka gier min. też U4.
Także sprawdzę czy wizualna sytuacja z tym tytułem na Pro ulegnie zmianie. (....)

Nie dyskredytuje tej gry i napisałem w jej temacie, że nie jest tak, że każda tekstura jest marna. Mnie chodzi o fakt, że graficznie to nawet nie jest druga liga gier, a ty ją wychwalasz, jakby przyniosła jakość porównywalną do tego co prezentował jakiś czas temu inFamous: Second Son.

Wiele gier z poprzedniej generacji wygląda lepiej niż obecne pozycje. Ale to już zależy od twórców. Grając w Dying Light z miejsca wież, że czerpie garściami z mocy sprzętu i to żaden remaster, czy coś co hulałoby na PS Trzy/poprzednim X. Niektóre pozycje prezentują się wręcz niebywale - vide taki CoD IW.

Sumienne 8/10 to dobra ocena dla GoW 4. Sprawdź z opcją HDR to puścisz oko w stronę 9/10. Jesteś rozgrzeszony.

A U4 sobie sprawdzaj. Nikt ci nie broni. Ale dla własnego spokoju ducha, raczej nie opluwaj jej szaty za często na GO.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #205 dnia: Marca 09, 2017, 06:53:50 am »
Po wczorajszych wstępnych testach kilka zmian.


Po pierwsze Ukanio mnie zjebał, żebym nie słuchał waszych bzdur na temat oprawy Nioh bo na każdym z tych szotów co mam to grafa jest od 9- do 10- i grze bez wahania 9 się należy.


Testowaliśmy wizualia także 3 nabytych gier tzn. RotTR, Ratchet, Horizon.



Rise of the Tomb Raider w wersji 4k niszczy wszystko. To najładniejsza gra tej generacji na chwile obecną. Obraz miazga, w tym trybie to nawet ziarna nie ma a jak wiemy w śnieżnej nocy w lesie jest największy piasek ever. W owym trybie całkowicie go nie ma. To dobre info dla U4, jednak wątpię aby graficznie do czasu nowego God Of War mogło coś z Larą konkurować.

Wizualnie 9/10

Niestety o ile gra na pozostałych dwóch trybach chodzi to w wersji 4k jest taki o to problem.



Także długo nacieszyć jak na złość się nie można bo gra po 5-30 sekundach się zawiesza. Czasami to nawet w menu.


Ratchet to takie 8+

Na Pro mamy niemal perfekcyjny AA.
Na zwykłej z tego co gadał Łukasz z zębami miejscami był problem.



Horizon na chwile obecną to słabe 9 albo mocne 9-


Gra wygląda wspaniale bez dwóch zdań, jednak trzeba dłużej pograć.

Na minus to zdecydowanie tragiczna woda i chyba jeszcze gorsze chmury.
Tekstury to nie poziom Nioh, ale też dają radę, miejscami nawet konkretnie.
Tryb ten z niby lepszą płynnością o dziwo chodzi gorzej niż ten 4k :lol:
Na ch** to komu, nie lepiej było odblokować płynność :(

Aktualizacja listy wizualnych topów.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2017, 06:58:03 am wysłana przez Kyokushinman »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #206 dnia: Marca 09, 2017, 08:26:38 am »
Tryb ten z niby lepszą płynnością o dziwo chodzi gorzej niż ten 4k
Na ch** to komu, nie lepiej było odblokować płynność

Jeszcze nie było updejtu z boost mode. Jak tylko wyjdzie to odpal boost mode + ten Pro Patch i będziesz miał nie szarpane 30 fps.


Tutaj widać, że masz rację co do FPSów:



Okarin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 08-03-2017
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #207 dnia: Marca 09, 2017, 09:23:58 am »
[ukryj] Po wczorajszych wstępnych testach kilka zmian. Po pierwsze Ukanio mnie zjebał, żebym nie słuchał waszych bzdur na temat oprawy Nioh bo na każdym z tych szotów co mam to grafa jest od 9- do 10- i grze bez wahania 9 się należy. Testowaliśmy wizualia także 3 nabytych gier tzn. RotTR, Ratchet, Horizon. Rise of the Tomb Raider w wersji 4k niszczy wszystko. To najładniejsza gra tej generacji na chwile obecną. Obraz miazga, w tym trybie to nawet ziarna nie ma a jak wiemy w śnieżnej nocy w lesie jest największy piasek ever. W owym trybie całkowicie go nie ma. To dobre info dla U4, jednak wątpię aby graficznie do czasu nowego God Of War mogło coś z Larą konkurować. Wizualnie 9/10 Niestety o ile gra na pozostałych dwóch trybach chodzi to w wersji 4k jest taki o to problem. Także długo nacieszyć jak na złość się nie można bo gra po 5-30 sekundach się zawiesza. Czasami to nawet w menu. Ratchet to takie 8+ Na Pro mamy niemal perfekcyjny AA. Na zwykłej z tego co gadał Łukasz z zębami miejscami był problem. Horizon na chwile obecną to słabe 9 albo mocne 9- Gra wygląda wspaniale bez dwóch zdań, jednak trzeba dłużej pograć. Na minus to zdecydowanie tragiczna woda i chyba jeszcze gorsze chmury. Tekstury to nie poziom Nioh, ale też dają radę, miejscami nawet konkretnie. Tryb ten z niby lepszą płynnością o dziwo chodzi gorzej niż ten 4k :lol: Na ch** to komu, nie lepiej było odblokować płynność :( Aktualizacja listy wizualnych topów.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
[/ukryj]
Polecam zapoznać się z możliwościami najnowszego dziecka big N. Myślę , że może wywrócić Twój ranking do góry nogami, bo widać że jako jeden z nielicznych, znasz się na rzeczy.  :naughty:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #208 dnia: Marca 09, 2017, 09:55:40 am »
No zastanawiam się też i nad tym.
Wczoraj dałem kasę za grę a dzisiaj pewnie wystawie na sprzedaż.

Na ch** to 4k jak gra nie działa. W mega ziarno na pozostałych opcjach nie będę przecież grał.
Specjalnie dla tej opcji kupiłem grę, którą i tak już 2 razy skończyłem.

Wspaniałe Sony zostało o tym powiadomione chyba z 20 razy.


Masterek widzę dalej nie pojmuje że istnieje jeszcze coś takiego jak frame pacing.
Taki niby wykształcony ponoć chłopak, wręcz doktór :lol:




@ Andry

Widzę, po wczorajszych wiadomościach na psn to też narzekasz na grafe w U4?
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2017, 09:58:20 am wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #209 dnia: Marca 09, 2017, 10:00:07 am »
Widzę, po wczorajszych wiadomościach na psn to też narzekasz na grafe w U4?
Nie kontynuujcie tego tutaj, bo znów się zrobi to co zawsze. Jeżeli rozmawiacie na PSN, to najrozsądniej będzie tam ciągnąć dalej ten temat.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #210 dnia: Marca 09, 2017, 10:02:34 am »
To gdzie mam gadać o grafie jak nie tutaj?
Co ci przeszkadza?
Obraziłeś się za indora? Aż tak zabolało?
Chłopak gra w U4 a to temat o grafie?
Więc? ;)

Upss faktycznie kur** zapomniałem złego słowa o U4 tutaj nie można powiedzieć :oops:

Ok Andry nie było tematu.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2017, 10:06:34 am wysłana przez Kyokushinman »

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #211 dnia: Marca 09, 2017, 10:49:42 am »
@Kyo

I tak cię nikt na poważnie nie wezmie jeśli chodzi o oprawę bo ty nawet TV nie potrafisz ustawić aby mieć najlepszą jakość obrazu.
U4 zjada na śniadanie Tomb Raidera od strony technologicznej animacyjnej a poziom detali i szczegółowości wysyła Larę na emeryturę.
A Horizon też dewastuje tym bardziej że to otwarty świat i gdzie ten las gdzie ta roślinność w Tomb Rajderku ech...
 
Aby do celu Avatar2 Horizon Graphics   :P


Ale biednie wygląda ta Lara


A do tego to już generacyjna przepaść na korzyść U4


A tu masz o Horizon
https://www.guerrilla-games.com/read/gpu-based-procedural-placement-in-horizon-zero-dawn

Wiesz gdzie możesz Larę wysłać   :lol:  Kyo gdzie masz oczy....

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #212 dnia: Marca 09, 2017, 10:57:52 am »
W odróżnieniu od ciebie na odpowiednim miejscu.

Horizon to tak jak powiedziałem taki Far Cry Primal (chyba mu podniosę grafe nawet na 9-). No coś tam wiadomo lepiej w Horizonie, ale to też nie przeskok graficzny jakiego się spodziewałem. Być może później będzie lepiej bo bardzo mało grałem. Na obecną chwile jestem po teście w śnieżnej lokacji.

A Tomb w 4k to jest niszczyciel.
Może kiedyś załatają to sobie przejdę :(

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #213 dnia: Marca 09, 2017, 10:59:22 am »
To gdzie mam gadać o grafie jak nie tutaj?
Co ci przeszkadza?
Jasne, temat o grafie, ale już widzę, że zaraz się zacznie powtórka z rozrywki i ziarno, kontrasty, telewizory, filmiki z kręcącą się kamerą, bejty itd. Temat wałkowany i przerabiany na miliard sposobów.

Obraziłeś się za indora? Aż tak zabolało?
Nie ten adres ;)

Upss faktycznie kur** zapomniałem złego słowa o U4 tutaj nie można powiedzieć
Ponownie, temat przewałkowany.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #214 dnia: Marca 09, 2017, 11:02:59 am »
@ Ryo


Cytuj
ziarno, kontrasty, telewizory, filmiki z kręcącą się kamerą,
Spoko nie zacznę na ten temat, sam mam już przesyt.


Cytuj
Nie ten adres ;)
To gitara.




andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #215 dnia: Marca 09, 2017, 11:24:48 am »
No zastanawiam się też i nad tym.
Wczoraj dałem kasę za grę a dzisiaj pewnie wystawie na sprzedaż.

Na ch** to 4k jak gra nie działa. W mega ziarno na pozostałych opcjach nie będę przecież grał.
Specjalnie dla tej opcji kupiłem grę, którą i tak już 2 razy skończyłem.

Wspaniałe Sony zostało o tym powiadomione chyba z 20 razy.


Masterek widzę dalej nie pojmuje że istnieje jeszcze coś takiego jak frame pacing.
Taki niby wykształcony ponoć chłopak, wręcz doktór :lol:




@ Andry

Widzę, po wczorajszych wiadomościach na psn to też narzekasz na grafe w U4?

Jeśli dobrze pamiętam, to z demem chyba też miałeś podobny problem, że się wyłączało? Może konsola szwankuje?

Uncharted 4 na razie nie zachwycił mnie tak bardzo, jak się tego spodziewałem po opiniach ludzi z forum. Wnętrza są fajne, ale to już widziałem, w TLOU też były fajne, a po takim kozaku jak U4, to bym się spodziewał większego "łał". Na razie co mi najbardziej robi w grafie U4 to roślinność, natomiast miejscówki bez roślinności to tak bez szału do tego 7 rozdziału we Włoszech. No i widać tendencję do olewania drugiego planu, często jest bardzo słabo wykonany w porównaniu do tego co znajduje blisko postaci.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #216 dnia: Marca 09, 2017, 11:37:27 am »
Jeśli ktoś po 6 rozdziale Uncharted narzeka na wnętrza i porównuje je do gry z poprzedniej generacji, to zalecam zbadanie wzroku albo głowy :lol:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #217 dnia: Marca 09, 2017, 11:44:22 am »
We wnętrzach widać szkołę z TLOU


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #218 dnia: Marca 09, 2017, 12:23:19 pm »
We wnętrzach widać szkołę z TLOU
Raczej zrozumiałe, skoro to ta sama firma ;)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #219 dnia: Marca 09, 2017, 13:18:26 pm »
No zastanawiam się też i nad tym.
Wczoraj dałem kasę za grę a dzisiaj pewnie wystawie na sprzedaż.

Na ch** to 4k jak gra nie działa. W mega ziarno na pozostałych opcjach nie będę przecież grał.
Specjalnie dla tej opcji kupiłem grę, którą i tak już 2 razy skończyłem.

Wspaniałe Sony zostało o tym powiadomione chyba z 20 razy.


Masterek widzę dalej nie pojmuje że istnieje jeszcze coś takiego jak frame pacing.
Taki niby wykształcony ponoć chłopak, wręcz doktór :lol:




@ Andry

Widzę, po wczorajszych wiadomościach na psn to też narzekasz na grafe w U4?

Jeśli dobrze pamiętam, to z demem chyba też miałeś podobny problem, że się wyłączało? Może konsola szwankuje?


Nie no tylko Tomb się zawiesza na 4k reszta chodzi bez problemu. Wcześniej gdzieś w grudniu też z tego co czytałem wiele osób na to narzekało i mieli poprawić patchem, no ale jaki widać nici z tego.  Konsola jak na razie też mega cicha.




Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #220 dnia: Marca 09, 2017, 16:17:44 pm »
To pograj tak z 20 godzin i zobaczysz że będzie jeszcze fajniejsza :) Odkryj do końca mapę i będziesz powalony jeszcze bardzie gameplayem walkami i oczojo... oprawą :)
Właśnie doszedłem do pierwszego żyrafa.
O kur** jak odjebana miejscówa :o
Normalnie avatar :o

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #221 dnia: Marca 09, 2017, 16:26:33 pm »
U4 jeszcze nie przeszedłem, ale do 7 rozdziału, to wydaje mi się, że Horizon spokojnie może konkurować o top generacji :D

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #222 dnia: Marca 09, 2017, 16:29:12 pm »
Horizon spokojnie może konkurować o top generacji

Horizon jako tako zmiótł "U4", bo to open world, a U4 "korytarz z elementami semi-openworld", ciężko porównywać. Definitywne top będzie podczas premiery najnowszego GoW :puppy-eyes:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #223 dnia: Marca 09, 2017, 16:33:00 pm »
U4 jeszcze nie przeszedłem, ale do 7 rozdziału, to wydaje mi się, że Horizon spokojnie może konkurować o top generacji :D

Wyśle Ci później shary to sobie obczaisz ;)

Tutaj gdzie akurat jestem Horizon nie ma konkurencji.
Na temat tego w co grasz nie będę pisał, bo wiadomo, zaraz kogoś złowię na przynętę ;)



andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #224 dnia: Marca 09, 2017, 22:37:27 pm »
U4 jeszcze nie przeszedłem, ale do 7 rozdziału, to wydaje mi się, że Horizon spokojnie może konkurować o top generacji :D

Wyśle Ci później shary to sobie obczaisz ;)

Tutaj gdzie akurat jestem Horizon nie ma konkurencji.
Na temat tego w co grasz nie będę pisał, bo wiadomo, zaraz kogoś złowię na przynętę ;)

No szoty ładne, widać jednak, że poszli bardziej w czystą grafikę z minimalną ilością post-processingu typu ziarno i inne filtry obrazu.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #225 dnia: Marca 10, 2017, 05:40:32 am »
Szkocja, poza ładnym początkiem to akurat jedna z najbrzydszych lokacji w grze, tak niewiele ponad poziom remastera u2. Największy rozpier**l graficzny jest w 14 chapterze, normalnie poziom ps5.
:lol:


U4 jeszcze nie przeszedłem, ale do 7 rozdziału, to wydaje mi się, że Horizon spokojnie może konkurować o top generacji :D

Wyśle Ci później shary to sobie obczaisz ;)

Tutaj gdzie akurat jestem Horizon nie ma konkurencji.
Na temat tego w co grasz nie będę pisał, bo wiadomo, zaraz kogoś złowię na przynętę ;)

No szoty ładne, widać jednak, że poszli bardziej w czystą grafikę z minimalną ilością post-processingu typu ziarno i inne filtry obrazu.
No gra nie ma tej dramy.

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #226 dnia: Marca 11, 2017, 13:54:24 pm »
Najładniejsze...  To ja już mam swój typ  :P  I to ze zwykłej PS4.

Oprawa jak z PCMR z Nasa  :lol:



 
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2017, 14:04:24 pm wysłana przez Galaxy »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #227 dnia: Marca 11, 2017, 14:12:07 pm »
Dopracowany pierwszy plan i mgła, która sprytnie kryje to, czego nie dało się wyrenderować w pełnej krasie w oddali. Mądre podejście, bo w rezultaciedostajemy piękne obrazki.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2017, 14:23:42 pm wysłana przez andryush »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #228 dnia: Marca 11, 2017, 14:18:07 pm »
Podoba mi się to podejście. Na PS4 fajna grafa, no ale widać, że zabrakło mocy bo część efektów i dalszy plan trochę rozmazane.

Na Switchu pokaz kunsztu grafików i artystów, którym udało się idealnie pokazać majestatyczną pustkę.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #229 dnia: Marca 11, 2017, 14:44:04 pm »
Dopracowany pierwszy plan i mgła, która sprytnie kryje to, czego nie dało się wyrenderować w pełnej krasie w oddali. Mądre podejście, bo w rezultaciedostajemy piękne obrazki.
Ja chyba będę wymieniał konsole bo raczej coś jest z nią nie tak.
Tomb w 4k rozpędza się i zwiech, w Horizon konsola cicha, ale jak włączy się mapę to mało co nie odleci. Sprawdzę jeszcze to U4 jak będą jakieś crashe itp. to z ową konsolą się pożegnam.

Tomba szkoda ja ch** bo w 4k to rozp**rdol :(


Co do najładniejszych to z czystym sumieniem daje 9/10 Horizon jako jednak tej jedynej, reszta niżej.
Teren pustynny, dżungla to wizualny szoker.


A i jeszcze kto ma Pro to byłbym wdzięczny jakby ktoś ściągnął Rise of the Tomb Raider demo i sprawdził czy też mu się zacina w 4k?
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2017, 14:47:20 pm wysłana przez Kyokushinman »

Mrocz

  • Gość
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #230 dnia: Marca 11, 2017, 16:03:16 pm »
Podoba mi się to podejście. Na PS4 fajna grafa, no ale widać, że zabrakło mocy bo część efektów i dalszy plan trochę rozmazane.

Na Switchu pokaz kunsztu grafików i artystów, którym udało się idealnie pokazać majestatyczną pustkę.

Ja bym powiedział, standard na tym forum ;)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #231 dnia: Marca 11, 2017, 17:03:45 pm »
Nie płaczcie chłopacy, przecież każdy wie, że BoTW nawet jak na Wii U to 7/10 :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #232 dnia: Marca 11, 2017, 17:17:33 pm »
Nie płaczcie chłopacy, przecież każdy wie, że BoTW nawet jak na Wii U to 7/10 :)

Dostrzeganie hipokryzji to nie płacz ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 569
  • Reputacja: 251
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #233 dnia: Marca 14, 2017, 09:17:23 am »
Dopracowany pierwszy plan i mgła, która sprytnie kryje to, czego nie dało się wyrenderować w pełnej krasie w oddali. Mądre podejście, bo w rezultaciedostajemy piękne obrazki.
Ja chyba będę wymieniał konsole bo raczej coś jest z nią nie tak.
Tomb w 4k rozpędza się i zwiech, w Horizon konsola cicha, ale jak włączy się mapę to mało co nie odleci. Sprawdzę jeszcze to U4 jak będą jakieś crashe itp. to z ową konsolą się pożegnam.

Tomba szkoda ja ch** bo w 4k to rozp**rdol :(


Co do najładniejszych to z czystym sumieniem daje 9/10 Horizon jako jednak tej jedynej, reszta niżej.
Teren pustynny, dżungla to wizualny szoker.


A i jeszcze kto ma Pro to byłbym wdzięczny jakby ktoś ściągnął Rise of the Tomb Raider demo i sprawdził czy też mu się zacina w 4k?

Wspominałem o tym w opisie Pro. Konsola głośno chodzi, a jak ją dodatkowo jakaś zaawansowana wizualnie gra dopadnie, to niemal jak kosiarka pracuje. Przy U4 wyje. Choć i tak najgłośniej pracuje przy TLoU.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #234 dnia: Marca 14, 2017, 09:20:18 am »
Ja właśnie ogrywam horizona i konsola jest praktycznie niesłyszalna.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #235 dnia: Marca 14, 2017, 09:50:49 am »
Dopracowany pierwszy plan i mgła, która sprytnie kryje to, czego nie dało się wyrenderować w pełnej krasie w oddali. Mądre podejście, bo w rezultaciedostajemy piękne obrazki.
Ja chyba będę wymieniał konsole bo raczej coś jest z nią nie tak.
Tomb w 4k rozpędza się i zwiech, w Horizon konsola cicha, ale jak włączy się mapę to mało co nie odleci. Sprawdzę jeszcze to U4 jak będą jakieś crashe itp. to z ową konsolą się pożegnam.

Tomba szkoda ja ch** bo w 4k to rozp**rdol :(


Co do najładniejszych to z czystym sumieniem daje 9/10 Horizon jako jednak tej jedynej, reszta niżej.
Teren pustynny, dżungla to wizualny szoker.


A i jeszcze kto ma Pro to byłbym wdzięczny jakby ktoś ściągnął Rise of the Tomb Raider demo i sprawdził czy też mu się zacina w 4k?

Wspominałem o tym w opisie Pro. Konsola głośno chodzi, a jak ją dodatkowo jakaś zaawansowana wizualnie gra dopadnie, to niemal jak kosiarka pracuje. Przy U4 wyje. Choć i tak najgłośniej pracuje przy TLoU.

Standard u Sony. Ze Slimem podobnie - większość gier to względnie znośna kultura pracy, ale wystarczy, że na ekranie coś się zadzieje i już silnik startuje. 60fps w MGSV robi swoje, albo bokeh dof w Monopoly Plus xd

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #236 dnia: Marca 14, 2017, 12:52:02 pm »
Andrju to co się dzieje u mnie jak włączę mapę czasami w Horizon na 4k to nerwowo patrzę na konsolę czy nie startuje :lol:
To wygląda tak, mapa max 5 sekund zaznaczam gdzie mam się udać i szybko wychodzę żeby coś się nie zjebało. Takiego czegoś to na żadnej konsoli nie słyszałem normalnie jak jakieś turbo w samochodzie.

Jak U4 się zawiesi to konsole zwracam.

Przy okazji jeszcze.

Aktualna ocena Horizona za wizualia to 9+
Ta gra zmiotła wszystko. Jest to zdecydowany przeskok bo na 9 nie ma żadnej.

No i obcziłem The Division na Pro.
Grafa spokojnie 9-, zdecydowanie warto zaliczyć do topów.
Kapitalne miasto, ilość detali, obraz itd.

« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2017, 12:57:12 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #237 dnia: Marca 14, 2017, 12:56:43 pm »
A u mnie cisza w Horizonie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 099
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #238 dnia: Marca 14, 2017, 12:57:51 pm »
Jak gram to cisza, ale jak włączę mapę to czasami mam boosta.

Na twoim miejscu sprawdził bym sobie Tomba na 4k jak przejdziesz całe demo to z twoją konsolą wszystko w porządku.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2017, 13:02:17 pm wysłana przez Kyokushinman »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 981
  • Reputacja: 132
Najładniejsze gry danej generacji
« Odpowiedź #239 dnia: Marca 14, 2017, 13:05:41 pm »
Lepiej po prostu oddaj konsolę na gwarancję.

U mnie w horizon konsola jest cicha, w opcji 4k jest trochę głośniej, ale ogólnie luzik.