Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 292576 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1280 dnia: Maja 28, 2017, 22:35:54 pm »
Rób dalej swoje POK.
Miłośnicy niebieskiego królestwa jak widać nie mogą przeżyć, że ktoś ceni sobie inną platformę.
Ja też może kiedyś dołączę i poczuje magie gier Nintendo. Zelda kusi jak cholera.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2017, 22:48:26 pm wysłana przez Kyokushinman »

iko

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1281 dnia: Maja 28, 2017, 22:37:45 pm »
Mój ostatni wpis na gameonly. Wystawiam nowej Zeldzie 10-, bo to prawdziwa, z krwi i kości gra konsolowa.. Niech żyją konsole.  :)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1282 dnia: Maja 28, 2017, 22:43:50 pm »
No dla mnie żenada taka Zelda:BoW



Ostatnio przeszedłem na standzie w saturnie właśnie w podobnym czasie, tak 45 minut mi to zajęło w przerwie obiadowej sobie poszedłem i zleciało.  Straszne gówno ta gra. 2/10.

Nawet the order mi zajął dłużej, bo tak 6h czystego gameplayu.

Niedługo skrobne dłuższa recenzję. Stej tjuned.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1283 dnia: Maja 29, 2017, 14:42:15 pm »
+ Długość gry - około 12-15h
Nie no. To taki żarcik z twojej strony? Chyba że wszystkie filmiki wyłączyłeś.
Ja grałem dokładnie 44:08 h i jak dobrze pamiętam, to 20% gry nawet nie zrobiłem.
Twój wynik to chyba jakiś huragan był.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1284 dnia: Maja 29, 2017, 14:46:53 pm »
To taki żarcik z twojej strony?


To jest jego prowokacja i zarzucanie baitów. Szkoda z tym typem gadać.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1285 dnia: Maja 29, 2017, 16:26:10 pm »
+ Długość gry - około 12-15h
Nie no. To taki żarcik z twojej strony? Chyba że wszystkie filmiki wyłączyłeś.
Ja grałem dokładnie 44:08 h i jak dobrze pamiętam, to 20% gry nawet nie zrobiłem.
Twój wynik to chyba jakiś huragan był.
Ja szybko gram w gry.
Tutaj tym bardziej bo fabuła była mega ciekawa i oderwać się nie mogłem.
Grę przeszedłem w dwa dni, w których wątpię abym grał więcej niż 6-7h dziennie.
Biegłem od punktu do punktu aby zobaczyć kolejną akcje czy też kapitalny filmik.
Używałem głównie silnego żółtego stylu walki i w niego wszystko pakowałem także wrogowie padali jak muchy a nieciekawe rozmowy bez głosu przewijałem np. początkowy nudny tutorial.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1286 dnia: Maja 29, 2017, 16:29:16 pm »
No i nic dziwnego, że pojęcia o grach nie masz... Chociaż moim zdaniem i tak w większości przypadków kłamiesz 8)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1287 dnia: Maja 29, 2017, 16:31:28 pm »
To jest chory człowiek. Może mu się  wydawać, że grał kilka razy krócej niż w rzeczywistości i być przekonanym że mówi prawdę.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2017, 00:17:28 am wysłana przez Wulfen »

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1288 dnia: Maja 29, 2017, 16:33:11 pm »
To jest chory człowiek. Może mu się  wydawać, że grał kilka mniej niż w rzeczywistości i być przekonanym że mówi prawdę.

Jeżeli jego ustawienia zegara są zbliżone do ustawień TV to może być prawda.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1289 dnia: Maja 29, 2017, 16:38:05 pm »
No i nic dziwnego, że pojęcia o grach nie masz... Chociaż moim zdaniem i tak w większości przypadków kłamiesz 8)
Co do gier nigdy tutaj nikogo nie okłamałem.

A że ty sobie to wmawiasz i inni to już nie mój problem.

Masz profil, trofea możesz zobaczyć w jakie gry grałem i co zaliczyłem.

To jest chory człowiek. Może mu się  wydawać, że grał kilka razy mniej niż w rzeczywistości i być przekonanym że mówi prawdę.
No i po co tutaj przyłazisz mnie po raz kolejny obrażać.

Mrocz

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1290 dnia: Maja 29, 2017, 16:40:53 pm »
Co do gier nigdy tutaj nikogo nie okłamałem.

A że ty sobie to wmawiasz i inni to już nie mój problem.

Masz profil, trofea możesz zobaczyć w jakie gry grałem i co zaliczyłem.

No i po co tutaj przyłazisz mnie po raz kolejny obrażać.

Co mnie obchodzą twoje trofiki? :D Równie dobrze Ukanio mógł ci to ponabijać xD Zresztą ukończenie nie oznacza, że ukończyłeś je w opisywanym przez ciebie czasie :D
Widzę co piszesz 99% przypadków kłamiesz, albo nie umiesz posługiwać się zegarkiem :D
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2017, 16:46:12 pm wysłana przez Mrocz »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1291 dnia: Maja 29, 2017, 16:47:47 pm »
https://psnprofiles.com/Ukanio81

Ostatnie trofeum: Dooma 11 października


Cytuj
Zresztą ukończenie nie oznacza, że ukończyłeś je w opisywanym przez ciebie czasie
Zawsze można zobaczyć kiedy po raz pierwszy uruchomiłem grę.
Kiedy wpadło pierwsze trofeum a kiedy trofeum dotyczące ukończenia gry itp.







« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2017, 00:44:45 am wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1292 dnia: Maja 29, 2017, 17:51:53 pm »
No a jesli Kyo nie kłamie, to tylko gorzej świadczy o nim i o tym, że jego oceny są nic nie warte, bo ciężko ocenić grę po przebiegnięciu jej na szybko i skipowaniu scenek i rozmów. Taki to właśnie "krytyk" z przerośniętym ego.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1293 dnia: Maja 30, 2017, 10:50:20 am »
Prowokacji w tym poscie jest kilka, glupot za to bez liku.

A moderacja śpi

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1294 dnia: Maja 30, 2017, 11:23:48 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Głos z namiotu: Prosiłem Cię, żebyś nie robił w tych recenzjach miliona spacji, akapitów, pogrubień, filmiki w spoiler etc., bo człowiek scrolluje i scrolluje. Spusty jak nie wiem co, a ocena 8+. I to już kolejna taka opinia, trudna do przeczytania. Do tego ten czas gry – troll nie troll, wiesz jak na to reagują, graj sobie jak chcesz, tylko pamiętaj, że wtedy „krytyk growy” i ocena gry po „4h” ruszowanego story nie jak ma się do rzetelnej opinii. 1 dzień.

A reszta niech się kolejny raz nie łapie, niech sobie gra jak chce, jego sprawa. Tylko o Kyo świadczą potem takie oceny.


Prowokacji w tym poscie jest kilka, glupot za to bez liku.

A moderacja śpi

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Głos z namiotu: Obrażanie. Ost.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1295 dnia: Maja 30, 2017, 21:31:25 pm »
Może Kyo faktycznie zalicza gry w takim czasie, spędzając czas na yt też szukałbym jak najkrótszych przejść i skipował nudne kawałki ;)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1296 dnia: Maja 31, 2017, 16:52:21 pm »
@Ryo

Cytuj
Prosiłem Cię, żebyś nie robił w tych recenzjach miliona spacji, akapitów, pogrubień, filmiki w spoiler etc.,
I tak tutaj tylko ja piszę. Recenzja była min. dla ciebie.
Także pięknie mnie doceniłeś ;)

Cytuj
Spusty jak nie wiem co, a ocena 8+
W sumie to 8/10.
Jakbyś mnie kur** nie znał, że oceny 9 daje raz na dekadę.
W sumie masz na końcu napisane dlaczego wyższej noty nie ma.

Cytuj
I to już kolejna taka opinia, trudna do przeczytania.
To nie czytaj.
Dla niektórych może być bardziej czytelna niż nasrana kupa tekstu linijka po linijce jak pewna osoba co zjada mnie na śniadanie to robi.
Co do filmikow z yt się zgodzę, ale dorzuciłem w edycji i jakoś zapomniałem dać w spoiler. Jednak dwa miały zostać bo bałaganu taka ilość jeszcze nie robi.
Śmieszne to jest tym bardziej, że jakoś na milion screenów w jednym poście co niektórych wykazujesz zero reakcji :roll:


Cytuj
Do tego ten czas gry – troll nie troll, wiesz jak na to reagują, graj sobie jak chcesz, tylko pamiętaj, że wtedy „krytyk growy” i ocena gry po „4h” ruszowanego story nie jak ma się do rzetelnej opinii. 1 dzień.

Jaka ocena po 4 godzinach gry?
Przecież masz jak byk napisane, że ukończyłem w okolicach 12-15h fabułę.



















el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1297 dnia: Maja 31, 2017, 17:11:48 pm »
Widzę że banik nie pomógł, proponuję dłuższy tak z 4 lata.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1298 dnia: Maja 31, 2017, 17:17:51 pm »
Dobrze, że chociaż na 4 proponujesz a nie na zawsze. Uff.
Jak chcesz to mogę napisać tekst na twój temat tutaj to z pewnością dostanę dożywotni.

el becetol

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1299 dnia: Maja 31, 2017, 17:24:03 pm »
Nawet bym zachęcił, ale obawiam się że cokolwiek byś tu nie napisał to i tak dostaniesz góra jeden dzień.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1300 dnia: Maja 31, 2017, 17:56:43 pm »
Dobrze, że chociaż na 4 proponujesz a nie na zawsze. Uff.
Jak chcesz to mogę napisać tekst na twój temat tutaj to z pewnością dostanę dożywotni.

Biorą pod uwagę, że to co piszesz na forum należy obrócić o 180 stopni to Becet raczej by ci kasę przelał za lizanie wirtualnego wora, a nie bana byś zgarnął.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1301 dnia: Maja 31, 2017, 18:43:36 pm »
Dobrze, że chociaż na 4 proponujesz a nie na zawsze. Uff.
Jak chcesz to mogę napisać tekst na twój temat tutaj to z pewnością dostanę dożywotni.
Napisz jeszcze coś o mnie, tak jak w prywatnych wiadomościach albo na ppe mi pisałeś. Zrób to.

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1302 dnia: Maja 31, 2017, 18:50:33 pm »
Niech oceni ustawienia swojego TV  :P

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1303 dnia: Maja 31, 2017, 20:34:42 pm »
Dobrze, że chociaż na 4 proponujesz a nie na zawsze. Uff.
Jak chcesz to mogę napisać tekst na twój temat tutaj to z pewnością dostanę dożywotni.
Napisz jeszcze coś o mnie, tak jak w prywatnych wiadomościach albo na ppe mi pisałeś. Zrób to.
To widze ze frustrat nie tylko mnie prywatnie na psn sciga :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1304 dnia: Maja 31, 2017, 21:17:40 pm »
Dobrze, że chociaż na 4 proponujesz a nie na zawsze. Uff.
Jak chcesz to mogę napisać tekst na twój temat tutaj to z pewnością dostanę dożywotni.
Napisz jeszcze coś o mnie, tak jak w prywatnych wiadomościach albo na ppe mi pisałeś. Zrób to.
To widze ze frustrat nie tylko mnie prywatnie na psn sciga :lol:
Z wami już skończyłem.
Jednak nadal nie potraficie tego przeżyć.
I zaznaczam po raz kolejny, nie ja was zaczepiam i tym bardziej pierwszy obrażam.
No chyba, że ten wyżej teraz spróbuje z Ukanio i jemu dupę będzie obrabiał. To niech się nie dziwi na kumpla odzew bo on nie jest taki łagodny jak ja i chamstwa nie toleruje w żadnej postaci.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1305 dnia: Czerwca 01, 2017, 08:21:15 am »
I tak tutaj tylko ja piszę.
No nie tylko.

W sumie masz na końcu napisane dlaczego wyższej noty nie ma.
Nie czytałem.

To nie czytaj.
Jak wyżej.

Śmieszne to jest tym bardziej, że jakoś na milion screenów w jednym poście co niektórych wykazujesz zero reakcji
Zgodzę się, ale pamiętaj, że nie siedzę na forum 24h. Wiem, że w SW latają albumy fotograficzne w jednym poście i tam też swego czasu była prośba i upominanie o dawanie w spoilery. Jak sytuacja będzie się powtarzała to będą wyciągnięte wnioski.

Jaka ocena po 4 godzinach gry?
Po "4h", a to różnica.

obawiam się że cokolwiek byś tu nie napisał to i tak dostaniesz góra jeden dzień.
Otóż nie.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1306 dnia: Czerwca 07, 2017, 13:47:08 pm »
Kiedy nowe recenzje Kyokushinman? Jedne z ostatnich ciekawych rzeczy na tym forum.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1307 dnia: Czerwca 17, 2017, 14:57:06 pm »
Horizon Zero Dawn

Zmiana uniwersum wyszła GG na dobre, byłem pełen obaw czy to w ogóle wyjdzie, ale już pierwszy gameplay trailer rozwiał moje wątpliwości i byłem pewien, że będę się dobrze bawić przy tym tytule. Wiele się nie myliłem, bo jak na pierwszy taki tytuł, to wyszedł on bardzo dobrze. Oczywiście nie obyło się bez zgrzytów i tych kilka jest, ale ogólnie Horizon to bardzo ciekawy tytuł, który warto sprawdzić.
Zastanawiałem się, czy Holendrzy podołają sprawnie wyjaśnić całą tą dziwną sytuację z maszynami na naszej planecie i muszę przyznać, że wyjaśnili to wszystko bardzo wzorowo stopniowo odsłaniając kolejne karty historii. Bardzo polecam uważnie słychać wszelkie nagrania audio, czy przeróżne teksty rozsiane po świecie, bo dobrze uzupełniają całą historię, która jest szalenie ciekawa. Cały główny wątek został przygotowany starannie i się po prostu nie nudzi, a im dalej, tym bardziej chcemy poznać kolejne losy starej cywilizacji i co tak się naprawdę stało. Historia świata to po prostu ocena wzorowa i gratuluje GG, bo stworzyli drugi bardzo unikalny świat. Pewnym zgrzytem są jednak misje poboczne, nie są one tak ciekawe jak te z głównego wątku i często są po prostu nudne, a niestety odciągały często mnie od głównej historii i pozostawiały jakiś niesmak. Niby proste i powtarzalne zadania były też w Wiedźminie, ale w polskiej grze zwykłe rozmowy były bardzo ciekawe i często samą rozmową mogliśmy zakończyć misję, w Horizon tego brak. Niby można czasami wybrać jedną z trzech opcji rozmowy, ale do niczego to się nie sprowadza i jest tylko dodatkiem niczym w Uncharted 4.

Jak wiadomo, Horizon mocno stoi oprawą wizualną i jakoś wielce oryginalny nie będę, bo jest po prostu przepięknie. Jest to jedyna gra, w której noc mi nie przeszkadza, bo nawet w tedy piękno wylewa się z ekranu, jest tak wspaniale, że aby dostać się do celu, zazwyczaj biegałem na piechotę, nie używałem wierzchowca, czy szybkiej podróży. Ta gra ma tyle wspaniałych momentów, że to ciężko jest opisać, GG mocno przyłożyło się aby świat był po prostu piękny, tony szczegółów, owady, mrówki ( !!!! ), mnóstwo roślinności, księżyc oświetlający mrok, wschody i zachody słońca, ehh, naprawdę ciężko wskazać tak piękny drugi tytuł. Niby są narzekania na mimikę twarzy, ale osobiście nie widziałem w tym zbyt dużych problemów, postacie wyglądają bardzo dobrze, podczas deszczu woda kapie z twarzy, ubranie, włosy Aloy, wszystko reaguje na warunki atmosferyczne w świecie. Różne animacje podczas biegu pod górę, czy ześlizgiwanie w dół. Z początku dziwne było kiedy Aloy nie zawsze biegała prosto, ale te wszystkie detale dopełniają całość i pokazują, że Sony ma dwa niesamowite studia, które lubią bawić się detalami ( choć ND ciągle niedoścignione pod tym względem ). Zdarzają się słabsze momenty, ale dajmy spokój, jest ich tyle, że nie warto sobie tym zawracać głowy. Przyczepię się tylko do zbyt szybkich zmian pogodowych, wygląda to komicznie. Wisienką na torcie są oczywiście maszyny, bo wyglądają i ruszają się niesamowicie dobrze, przez co walki z nimi to sama przyjemność, do tego jeszcze te dźwięki jakie wydają, nie przesadzę, kiedy napiszę, że to jedni z najlepszych przeciwników jakich spotkałem na swojej drodze grania przez ostatnie 25 lat. Pod każdym względem, desing/wideo/audio, maszyny są perfekcyjne !!

Na koniec rozgrywka, świat nie przemierzałem na piechotę tylko ze względu na piękny świat, ale również dlatego, że lubiłem walczyć z maszynami, uwielbiałem zabijać je na różne sposoby, jest to mocno wciągające, bo arsenał, którym dysponujemy pozwala na różne zabawy. Odwiedziłem kiedyś znajomego ( pozdrawiam :) ), który grywał w Dishonored i jarał się, kiedy ten sam etap przechodził na różne sposoby, aż do perfekcji. U mnie podobnie było z Horizon, bawiłem się na różne sposoby, aby w jak najciekawszy sposób wygrywać pojedynki, a te czasem były bardzo wymagające. Generalnie w grze dużo daje doświadczenie i poznawanie maszyn, więcej to daje niż samo wirtualne doświadczenie w grze i poziomy, co mi się bardzo podoba. No ale jest kolejny zgrzyt, czyli walki z ludźmi, no i niestety jest bardzo średnio, a nawet słabo. Mało wymagające, mało interesujące, raczej zapychacz i to zupełnie niepotrzebny. Żeby chociaż Aloy bronią białą miała lepszy wachlarz ciosów, a tak pozostaje niesmak i to spory.
Brakowało mi jeszcze kilku rzeczy, 4 sloty na bronie to za mało, do tego chciałbym aby wzorem gierk RPG, było więcej cyferek i statystyk na broniach. Same znaczniki i różne znaleziska mi nie przeszkadzały, nie było ich za dużo, tak w sam raz, do tego pocztówki były bardzo fajne, aż szkoda, że tak mało.

Jako nowe IP, Horizon sprawdza się bardzo dobrze. Liczę, że w drugiej części będzie większy świat, lepsze walki w zwarciu, oraz więcej elementów RPG. No i oczywiście niech popracują nad misjami pobocznymi, bo one wyraźnie kuleją. Horizon to bardzo dobra przygoda, ale z pewnymi zgrzytami, 55 godzin do platyny to dobry czas i nie nudziłem się za mocno, ale nie jest to tytuł, do którego będę chciał wrócić i raczej nigdy go ponownie nie ukończę. Będzie to jednak tytuł, aby czasami wbić się w kocioł i wir walki.

Ocena 5-/6

« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2017, 15:02:16 pm wysłana przez Moldar »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1308 dnia: Czerwca 23, 2017, 07:17:29 am »
Aha zapomniałem jeszcze o wspinaczkach, kolejne dno niestety, czasami nawet nie wiedziałem gdzie mam iść, to wystarczyło zakręcić analogiem i poszło, jeszcze te zwolnienia jak skacze gdzieś dalej, pytanie brzmi, po co to? Jakby jeszcze od nas coś zależało, jakiś głupi przycisk nacisnąć, to nie, tak po prostu sobie to jest, liczę na solidną poprawkę w drugiej części.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1309 dnia: Czerwca 27, 2017, 18:10:28 pm »


Bardziej szczegółowo swoje wrażenia opisałem w temacie, który jest poświęcony najnowszemu tekkeńcowi. Tu tak na szybko, po kilkunastu kolejnych godzinach spędzonych z tą pozycją.
Graficznie jest nieźle, momentami całkiem ładnie. Niestety widać, że gra ma swoje na karku. Muzykę ratuje możliwość włączenia utworów z poprzednich części, ponieważ ta dedykowana T7 jest kiepska.
Sam tytuł jest niezwykle grywalny i można przy niem spędzić dziesiątki godzin znakomicie się bawiąc.
Niestety tak istotny element jak gra przez sieć pozostawia wiele do życzenia. Miłośników serii namawiać do zakupu nie trzeba, reszta spokojnie może poczekać aż gra potanieje te dwa-trzy Kazimierze. I wówczas niech kupią kolekcję Wipeout. 

7/10 - grafika;
8/10 - muzyka;
9/10 - grywalność;

8/10 - ocena końcowa;

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1310 dnia: Lipca 28, 2017, 11:29:37 am »
Resident Evil 4 HD.

2 razy przeszedłem zwykłą wersję na ps2, teraz podejście numer 3 na ps4 i podtrzymuję zdanie: 10/10.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1311 dnia: Grudnia 20, 2017, 07:09:23 am »


Siema.

Gran Turismo Sport  (PS4Pro)


Grafika: 9-

DriveClub już nie jest liderem przynajmniej za dnia. Chciałem nawet dać 9 no, ale do tego potrzeba jak na tyle lat roboty jednak coś więcej.

+ bardzo ostry, czysty obraz z płynna animacja w 60 fps
+ jakość wykonania samochodów
+ tekstura asfaltu, piasku itp.
+ oświetlenie

- cienie rzucane na samochód przez otoczenie to dramat
- znikające obiekty w lusterku poziom wyścigów z psxa
- brak zmiennych warunków atmosferycznych

Obecnie dla mnie wraz z DriveClub którego ratuje deszcz są to najładniejsze wyścigi.

Z drugie strony na Koksie jest FM 7, która zdaniem nowych ekspertów tj. Soula ponoć wygląda lepiej. Być może, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.



22:25

 ;)

Dźwięk: 7

Tutaj nic wiele się nie zmieniało.


Grywalność: 6


+ model jazdy
+ klimat

- Zawartość a w niej:

-  brak konkretnego singla z prawdziwego zdarzenia na który trzeba czekać po 5 latach produkcji :lol:
-  żałosna ilość tras (kilka torów na krzyż które trzeba odkryć aby sobie pograć) :lol:

Ogólnie: 6

Jak będzie gra rozwijana w stylu Driveclub czy Street Fighter 5 to być może ocena wzrośnie znacznie. Jednak patrząc jak się opierdalali to może to nastąpić dopiero za kolejne pięć lat i wówczas dojdzie do poziomu zawartości z GT 3, 4, 5 ,6 :lol:


Pro Evolution Soccer 18 (PS4Pro)

Grafika: 8-

Lepsza od 17, ale gorsza od 16.

Dźwięk: 6

+ muzyka w menu

- cała reszta

Grywalność: 9-

+ rozgrywka
+ animacja
+ fizyka
+ ML

- ilość legend i żmudne ich odblokowywanie

Ogólnie: 8


Seria od 15 trzyma poziom a każda kolejna część to zupełnie inna gra.





« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2017, 08:16:51 am wysłana przez Ryo »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1312 dnia: Grudnia 20, 2017, 07:20:57 am »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:, właściwie, to żadna ilość loli nie jest wystarczająca na filmiki tych ciołków.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1313 dnia: Grudnia 20, 2017, 07:25:14 am »
W sumie racje jednak pokaż mi kogoś kto tak w miarę szczegółowo porównuje. DF? Tylko cyferkami :lol:
Od nich przynajmniej dowiedziałem się jak nowy Call wygląda słabo zarówno na Prosiaku jak i na Koksie ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1314 dnia: Grudnia 20, 2017, 08:17:57 am »
Siema.
Zmodyfikowałem Twojego posta, bo już kiedyś pisałem, byś nie wrzucał tyle spacji, że post zajmuje 300 km.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1315 dnia: Grudnia 20, 2017, 08:39:30 am »
Podziękował.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1316 dnia: Grudnia 21, 2017, 11:13:06 am »
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:, właściwie, to żadna ilość loli nie jest wystarczająca na filmiki tych ciołków.

Typ z lewej to Soul. TEN Soul :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1317 dnia: Grudnia 21, 2017, 17:02:43 pm »
Ma mnie w znajomych na psn.
Wystarczy zaprosić na imprezę.
Ja jednak się cenie i jeszcze długa drogo przed Soulem abym się zainteresował współpracą.
A wystarczyło tak niewiele na tych filmikach, zamiast tych dwóch wstawić mnie i Ukanio.

Co cieszy to także Wulfen.
W końcu magia Bravizji powoli leczy go z mleko sraki. Poznał także co to znaczy ultra płynność 30 fps na 60 fps itp. Oby tak dalej ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2017, 17:07:12 pm wysłana przez Kyokushinman »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1318 dnia: Grudnia 22, 2017, 08:37:51 am »
A wystarczyło tak niewiele na tych filmikach, zamiast tych dwóch wstawić mnie i Ukanio.
To zróbcie we dwóch swój kanał, głoście prawdę, bądźcie sławni i trzepcie hajs.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1319 dnia: Grudnia 22, 2017, 09:47:32 am »
Hajsu tak szybko z tego nie zdobędziesz a sławny też nie potrzebuje być bo to bardziej szkodzi niż pomaga.
Jednak całkiem możliwe, że coś kiedyś nakręcimy tym bardziej, że Ukanio lubi takie zabawy.


The Evil Within 2 (Pro)


Grafika: 8-

Wykonanie jest na dobrym poziomie, do niczego zbytnio nie można się przyczepić, poza dużą ilością słabszych tekstur w bardziej otwartych lokacjach.
Jednak lepsze teksturowanie także jest obecne. Postać wykonana, że tak powiem na poziomie tj. standard tej generacji, oświetlenie daje radę, obraz jest czysty (ziarno można wyłączyć w opcjach) a same poziomy które chociaż powtarzalne sprawują dobre wrażenie.


Dźwięk: 8-


Trzyma poziom a ostatni kawałek przy napisach końcowych jest rewelacyjny i świetnie współgra z zakończeniem.


Grywalność: 8-

Podczas mojej nieobecności gamingowej zastanawiałem się jaki to pierwszy tytuł sobie nadrobić po powrocie. Czytając zachwyty i spusty kilku gości z gorszego forum min. Wrednego (nie wiem co gość bierze, ale na bank nie jest to zły towar) postanowiłem, że pierwsze wystartuje z kontynuacją losów Sebastiana. Jedynka była dla mnie świetną grą z problemami technicznymi tzn. pasy, sterowanie, spadki animacji (przechodziłem na X360) jednak nie sposób było jej odmówić ultra klimatu zaszczucia, którego wcześniej tylko Silent Hill 2 potrafił dostarczyć z horrorów growych. Wszystko co powinno straszyć to straszyło, czasami to jak wspomniałem w innym poście każdy metr przebyty budował napięcie a pewny chapter tj. 9 stanowi dla mnie jedno z ciekawszych growych doświadczenie ever. Gdzie nawet przez cała przygodę w Alien Isolation nie byłem tak przytłoczony atmosferą niepokoju. W przypadku drugiej części jest zupełnie inaczej, tutaj strachu praktycznie nie uświadczysz ponieważ twórcy poszli w zupełni innym kierunku tworząc tytuł, że tak powiem dla wszystkich. Gra niemiłosiernie pod względem rozgrywki przypomina TLOU i robi to w sposób nad wyraz dobry. Można się skradać, ulepszać zdolności postaci zarówno tej fizycznej jak i psychicznej. Podobnie też jest z ekwipunkiem i bronią. Wszystko stanowi zwartą całość a samo przyjemność strzelania jest wręcz fantastyczne, takiego pierdolnięcia to shotgun i snajpera dawno w grach nie miały. Do tego dochodzi po strzale oderwanie ręki, nogi, rozkwaszenia jak arbus głowy (po upadku postrzelonego przeciwnika można go jeszcze dobić z buta ala Dead Space) jednym słowem miód. Dziwne, że w samej grze przeciwników jest zdecydowanie mniej niż w jedynce, w której strzelania pod koniec gry była potworna ilość. Tutaj tych przeciwników jest powiedzmy o 75% mniej i spowodowane jest to raczej rozwinięciem systemu skradanie, którego tak naprawdę używa się na początku gry głównie w chapterze 3 (ponieważ każda walka bronią palną skończy się wiadomo czym bo przeciwników jest zbyt duża liczba na mapce), który jest levelem otwartym i nawet fajnie rozbudowanym ze sporą liczbą znajdziek, baa są nawet jakieś aktywności poboczne.


Fabularnie mam nawet dość ciekawą historie, która opiera się na poszukiwaniu przez główną postać swojej zmarłej córki, która ponoć żyje, ale jest przetrzymywana przez kogoś tam. Więcej zdradzać nie będę, ale ogólnie rzecz mówiąc historię chce się poznać od początku do samego końca.



Ogólnie: 8-

TEW 2 to dobry tytuł, ale jedynka, która chociaż gorsza gameplejowo była dla mnie tytułem lepszym.
Kto lubi się skradać oraz ceni soczyste strzelanie TPP to zdecydowanie tytuł dla niego, a kto szuka sporych dreszczowych emocji zachęcam do ogrania jedynki i dania szanse jednej z najbardziej klimatycznych gier ever.


Ranking:
TEW1: 8
TEW2: 8-