Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 400169 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1360 dnia: Kwietnia 03, 2013, 10:16:43 am »
Zabawna to jest reakcja niektórych osób. Nie wyzywam innych firm od klepania znanych marek (zupełnie nie miałem tego na myśli). Po prostu bardziej mnie ciekawi nowe Mario niż nowy KZ czy Halo. Na ile te marki są wtórne to już zupełnie inna kwestia. Główne skrzypce gra tu chyba sentyment do Nintendo. No i co by nie mówić, te ich gry, mimo powtarzających się schematów, wciąż posiadają pewną magię.

Ciekawe, że sporo osób zaraz przyjmuje za coś niewyobrażalnego i głupiego, że bardziej się czeka na hity z WiiU niż z innych konsol (jakby dało się tu zastosować obiektywne kryteria). Ktoś kto czeka bardziej na nowego Tormenta niż na Bf4 też jest dziwny? (przykłady zresztą można mnożyć)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1361 dnia: Kwietnia 03, 2013, 10:19:00 am »
Mi nigdy nie dane było poczuć "magii" nintendo, ale z Twojego posta wynika, że tylko gry na tą konsolę posiadają "magię" a to moim zdaniem nie prawda. Ja magię zdecydowanie czuję, kiedy zasiadam do konsoli Sony.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1362 dnia: Kwietnia 03, 2013, 10:21:04 am »
Nie no, spoko. Nintendo sobie po prostu wychowało gromadkę wiernych fanów, dla których wystarczy słowo Mario i chcą wyciągać kasę z portfela ;) Aczkolwiek tyczy się to też innych popularnych marek, których nowe odsłony pojawiają się co roku.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1363 dnia: Kwietnia 03, 2013, 10:29:14 am »
Wtorny to jestes Ty i Twoje wypowiedzi :D

No po prostu na innych konsolach jest masa różnorodnych gier, to kiedy robią po raz 4 sequel GoW to ludzie narzekają. A na konsoli Nintendo nie ma żadnej gry dobrej oprócz Marianów i Zeld to się czeka tylko na to i jak już wyjdzie to fani mają kisiel w majtkach.

Ciekaw jestem np. czym się różnią wszystkie kolejne Mario Karty - czaję, fajna gra, ale najczęściej dodają 1-2 bronie oraz nowe trasy (które i tak przypominają trasy z poprzednich części).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1364 dnia: Kwietnia 03, 2013, 10:35:05 am »
Mi nigdy nie dane było poczuć "magii" nintendo, ale z Twojego posta wynika, że tylko gry na tą konsolę posiadają "magię" a to moim zdaniem nie prawda. Ja magię zdecydowanie czuję, kiedy zasiadam do konsoli Sony.
To już jest raczej nadinterpretacja.

Inne gry, z innych konsol i z PC też posiadają "magię" (np. Rayman Origins), ale myślę, że Nintendo całkiem pozytywnie się tutaj wyróżnia. Oczywiście każdy przez "magię" rozumie co innego i z czym innym mu się kojarzy. Jak pisałem dużą rolę odgrywa tu sentyment (może nawet i główną). Dla mnie np. brutalne, dorosłe gry, a w szczególności strzelanki, zazwyczaj nie mają wiele magii (chyba, że mają bardzo specyficzny i odczuwalny klimat), co nie znaczy, że nie mogą być rewelacyjne. Ale jednak odbiera się je nieco inaczej.

N64 było właściwie moją pierwszą poważną konsolą. Miałem wcześniej jeszcze Mega Drive'a, ale tam jeszcze nie poczułem tego, co gry mają naprawdę do zaoferowania.

Nie no, spoko. Nintendo sobie po prostu wychowało gromadkę wiernych fanów, dla których wystarczy słowo Mario i chcą wyciągać kasę z portfela ;) Aczkolwiek tyczy się to też innych popularnych marek, których nowe odsłony pojawiają się co roku.
Nintendo akurat swoimi grami broni się samo, więc nie jest to ślepy fanatyzm. Wystarczy popatrzeć na oceny ich gier. Sentyment raczej działa tylko jako wzmocnienie. Co by o Nintendo nie mówić, to nadal robią bardzo dobre gry (przynajmniej te z flagowych serii). Nie przypominam sobie aby jakaś Zelda na duże konsole miała średnią niższą niż 90%.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1365 dnia: Kwietnia 03, 2013, 11:09:38 am »
Ja może bym wyczekiwał tylko jakiegoś Mario trójwymiarowego, bo dwuwymiarowymi rzygam. Zeldy nie lubię (oprócz Phantom Hourglass), Mario Kart też nie za bardzo, Metroid jest dla mnie zbyt skomplikowany biorąc pod uwagę cały backtracking (dla mnie nie da się grać bez jakiegoś FAQ). Wniosek jest chyba taki, że się oszukuję i tak naprawdę nie lubię Nintendo. :(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1366 dnia: Kwietnia 03, 2013, 11:23:19 am »
Wii zainteresowałem się dopiero po kilku latach. Na początku nie było ani dobrych gier, a technologicznie konsola niewiele różniła się od poprzednika. Myślę jednak, że WiiU zaoferuje dużo więcej. Ale prawda jest taka, że gdybym miał wybrać tylko jedną konsolę, to na pewno wybór nie padł by na sprzęt Nintendo. Jakby nie patrzeć konkurencja oferuje znacznie więcej i z tym jak najbardziej się zgadzam. Nintendo robi konsole unikalne, ale jakby nie patrzeć dość ubogie w wybór gier.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1367 dnia: Kwietnia 03, 2013, 11:40:01 am »
Wystarczy popatrzeć na oceny ich gier.
Problem jest  tym, że w 90% jak jest jakies pismo albo serwis zajmujący sie grami, to jak jezeli mają jakąś grę na konsole N do zrecenzowania np. nowa Zelda, to komu ją dadzą? Fanowi X360 czy fanowi Nintendo, który grał we wszystkie poprzednie Zeldy?

Ja z 10 lat temu zagrałem w Mario 64 na emulatorze na PC i dla mnie gra jest słaba. Już taki Spyro na PSX-a jest dla mnie dużo ładniejszy i dużo ciekawszy. Widziałem również longplay Mario 64 i dla mnie gra nic nie oferuje innowacyjnego czy specjalnie miodnego.

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1368 dnia: Kwietnia 03, 2013, 12:59:11 pm »
Hehe może jestem jakiś dziwny, ale ja jestem ogromnym fanem Nintendo, a nie kupuje ich konsol dla kolejnego Mario hehe. GameCube'a kupiłem dla Resident Evil Remake, Zero oraz 4, MGS: Twin Snakes, Eternal Darkness, Fire Emblem Path of Radiance. Dzięki NGC poznałem też serię Metroid oraz Zelde Twilight Princess, dzięki czemu to właśnie ta platforma wygrała tamtą generację. Wii ma The Last Story, Xenoblade Chronicles, Pandora's Tower, No More Heroes 1 i 2, Red Steel 2, Resident Evil Darkside & Umbrella Chronicles, Disaster Day of Crisis i parę innych. 3DS'a zakupiłem ze względu na REvelations, Bravely Default, Kingdom Hearts 3D,  Castlevanie czy znów Fire Emblem Awakening. Wii U znów zakupię dla jakiś exów, a już zapowiedziana jest nowa gra MonolithSoft, Bayonetta 2, Shin Megami Tensei meets Fire Emblem  czy gry które się pojawiły np. ZombiU oraz Monster Hunter. Mario, Zelda i inne flagowe tytuły Big N są dla mnie miłym dodatkiem.  Ja też bardzo czekam na konferencję Nintendo (kto wie, może znów doczekam się jakiegoś ekskluzywnego Residenta np. remake RE2  :P). Jak widać konsole Nintendo to nie tylko Mariany, Zeldy i inne Kirby.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2013, 13:19:59 pm wysłana przez Arkan »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1369 dnia: Kwietnia 03, 2013, 21:49:05 pm »
Ja z 10 lat temu zagrałem w Mario 64 na emulatorze na PC i dla mnie gra jest słaba. Już taki Spyro na PSX-a jest dla mnie dużo ładniejszy i dużo ciekawszy. Widziałem również longplay Mario 64 i dla mnie gra nic nie oferuje innowacyjnego czy specjalnie miodnego.
Za taką herezję to należy się stos i ogień piekielny :evil:

Rozumiem, że Mario 64 może się komuś nie podobać, ale na swoje czasy była to bardzo innowacyjna gra (i technologicznie i gameplay'owo) wyznaczająca nowe standardy. Przypominam, że gra miała premierę w 1996 roku.

GameCube'a kupiłem dla Resident Evil Remake, Zero oraz 4, MGS: Twin Snakes, Eternal Darkness, Fire Emblem Path of Radiance.
W sumie ja GCNa też kupiłem głównie dla RE1 Remake, Eternal Darkness, Metroid Prime'a i jeszcze dla Rogue Leadera, więc coś racji w tym jest. Wii jednak nabyłem typowo dla gier od Nintendo.

Obecnie jestem bardzo ciekaw nowego Mario Karta, bo w jedyne Mario Karty grałem tylko 15 lat temu na N64 i 10 lat temu na Gamecubie. Wersję na Wii sobie odpuściłem, bo prezentowała zbyt mało zmian i wyglądała nieszczególnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1370 dnia: Kwietnia 03, 2013, 22:37:00 pm »
Zabawna to jest reakcja niektórych osób.

Nie. Zabawna to jest "ciekawość" w kontekście kolejnego Mariana i PORTU W HD z gacka. No kur**  :-?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1371 dnia: Kwietnia 03, 2013, 23:15:31 pm »
W takim razie każdy kogo ciekawią nowe prezentacje nowego Kz i Halo też jest dziwny? Już nie wspominając o takich grach jak GT czy Forza. Jeśli kogoś ciekawi GT6, to w Twoim przekonaniu musi być pewnie zupełnym debilem. No bo przecież kolejne części GT się właściwie niczym nie różnią.

Co do WW HD jestem ciekaw jak daleko pójdą ze zmianami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2013, 23:17:12 pm wysłana przez POK »

iko

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1372 dnia: Kwietnia 04, 2013, 12:27:39 pm »
Nie no, spoko. Nintendo sobie po prostu wychowało gromadkę wiernych fanów, dla których wystarczy słowo Mario i chcą wyciągać kasę z portfela ;) Aczkolwiek tyczy się to też innych popularnych marek, których nowe odsłony pojawiają się co roku.

ja pier***e !:D


Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1373 dnia: Kwietnia 04, 2013, 12:49:32 pm »
A może tak nie jest? :)

Rozumiem, że każde nowe Mario to kamień milowy w świecie gier? ;)

iko

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1374 dnia: Kwietnia 04, 2013, 14:48:15 pm »
No baa przecież to najlepsze platformery ! :D

Chociaż z łezką w oku przyjąłbym zupełnie nowe, świeże i bajecznie wyglądające MAXIMO oraz Jak & Daxtera.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1375 dnia: Kwietnia 04, 2013, 16:23:15 pm »
Chociaż z łezką w oku przyjąłbym zupełnie nowe, świeże i bajecznie wyglądające MAXIMO oraz Jak & Daxtera.
Polac mu!

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1376 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:10:48 am »
Major Wii U System Update - the What and the When - News
http://www.gamrreview.com/news/89972/major-wii-u-system-update-the-what-and-the-when/

Nintendo: Digital Sales Soaring, Wii U Releases to Ramp Up
Cytuj
Reggie stated that the 3DS had a slow release schedule when it first launched and the company has stepped up since than. He says that the Wii U has had a slow start like the 3DS due to the lack of games. While it sounds like nothing will be announced before E3, Reggie did say that Wii U game releases will "dramatically increase."

"We believe consumers buy our systems first as a gaming system, then enjoy the other entertainment options, so that's why we're putting such a big emphasis on the gaming software," he said.
http://www.vgchartz.com/article/250901/nintendo-digital-sales-soaring-wii-u-releases-to-ramp-up/

Oby to była prawda.

Przydałoby się Nintendo Direct poświęcone WiiU jeszcze przed E3.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1377 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:42:04 am »

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1378 dnia: Kwietnia 29, 2013, 10:26:56 am »
Ja się cały czas zastanawiam nad kupnem Wii U - powiew świeżości w postaci tego tabletopada mnie cholernie kręci, tym bardziej, że nigdy nie miałem żadnej konsoli Nintendo. A powoli mam dosyć odgrzewanych kotletów w postaci Wstąpienia, Judgement, Halo 4, takich samych, kolejnych i kolejnych wyścigów - te gierki, które warto przejść, mam za sobą, a te, których chciałbym posmakować, czyli The Last of Us i GTA V... cóż, no właśnie. Tutaj jest problem.

Chwilowo nie stać mnie na kupno dwóch konsol, ale GTA V i The Last of Us to jest TAK PIEKIELNIE mocna karta przetargowa po stronie PS3, że stawiam na szali mój zakup Wii U. Pocieszam się, że GTA V prędzej czy później wyjdzie na PC.

Niemniej to Wii U mnie intryguje cały czas.

EDIT: Przejrzałem gierki choćby multiplatformowe, które wyjdą na Wii U, a których tam nie będzie i... się jednak rozmyśliłem. GTA V i tyle w temacie "next-gena" Wii U, a reszta to przyjemny dodatek.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2013, 10:54:03 am wysłana przez Maciomaniak »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1379 dnia: Kwietnia 29, 2013, 11:04:23 am »
Wii U jest dokładnie taką samą konsolą, jak każda poprzednia od Nintendo - kupujesz po gry od Nintendo, i tyle. Sytuacja z 3rd party jest tragiczna, a jeszcze się to pogorszy jak wyjdą nowe konsole. Możliwe, że konsola będzie miała życie w Japonii, ale na razie sprzedaje się gorzej niż Vita.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1380 dnia: Kwietnia 29, 2013, 11:15:22 am »
No i właśnie - tutaj robi się ciekawie, jak spojrzymy na gry multiplatformowe w dobie prawdziwych next-genów. Co z Wii U? Twórcy będą robić bardzo wykastrowane wersje? Przecież często doświadczymy sytuacji w której musieliby wymienić cały silnik graficzny czy fizyczny, żeby Wii U to w ogóle pociągnęło.

Oj słabo to widzę.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1381 dnia: Kwietnia 29, 2013, 11:40:01 am »
No i właśnie - tutaj robi się ciekawie, jak spojrzymy na gry multiplatformowe w dobie prawdziwych next-genów. Co z Wii U? Twórcy będą robić bardzo wykastrowane wersje? Przecież często doświadczymy sytuacji w której musieliby wymienić cały silnik graficzny czy fizyczny, żeby Wii U to w ogóle pociągnęło.

Oj słabo to widzę.

To jak niektóre konwersje gier od EA na PS2. Tragedia. Samym 1st party Wii się nie utrzyma, nie wiem czym oni myśleli budując taki sprzęt bez przyszłości. Przecież ta konsola nie radzi sobie nawet z grami z obecnej generacji.
Wypuszczą wersję z kontrolerami ruchowymi i będą klepać gry jak na pierwszą Wii, Zumby i inne pierdoły dla niedzielnych graczy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1382 dnia: Kwietnia 29, 2013, 13:22:16 pm »
Wii dało radę z samymi 1st party. WiiU nie ma już szans na podobny sukces, ale i tak myślę, że po 5 latach dobiją do 40 baniek sprzedanych konsol. Muszą tylko szybko obniżyć cenę i wydać trochę dobrych gier. Co raczej nie nastąpi wcześniej niż pod koniec roku. Wtedy sprzedaż powinna się nieco rozkręcić.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1383 dnia: Kwietnia 29, 2013, 15:42:44 pm »


Najbardziej do sukcesu Wii przyczyniły się gry sportowe, taneczne i inne pierdoły wykorzystujące kontrolery ruchu. Faktycznie first party ale trochę inne.
Na Wii U tego już nie ma i ciężko o taki sam sukces. No chyba że zrobią dodatkowe akcesoria i będzie to samo co na Wii z nieco lepszą grafiką...
Inaczej klapa, ludzie wezmą nowego X'a z Kinectem do Zumby i innych densów. Gamecube to chociaż konkurował z PS2 i Xboxem, Wii to rewolucyjne sterowanie, a co nowego wnosi Wii U?? Ekranik dotykowy? Łał. Może i niektórzy fitnesowi zwolennicy Wii złapią się i w nadziei, ze Wii U to kontynuacja tego co było na pierwszej Wii i kupią kolejną konsolę. Pozostają jeszcze zwolennicy Pokemonów i Mariana. Ale nie wydaje mi się, że takich ludzi będzie zbyt wielu. Obstawiam max 20-30mln użytkowników do końca życia konsoli.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1384 dnia: Kwietnia 29, 2013, 15:52:08 pm »
Pamiętam jedną z pierwszych prezentacji. Rzucili trailerami z current genowych multiplatform i myśleli, że posiadacze PS3/Xboxa się rzucą jak szczerbaty na suchary. Nie wyszło :troll:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1385 dnia: Kwietnia 29, 2013, 16:03:16 pm »
Ja pamiętam jak jeszcze na Wii mówiło się Nintendo Revolution :D Nie myślałem wtedy, że będzie to poziom z PS2.

Co jak co, ale ludzie są wzrokowcami i gdy nowe konsole pokażą piękną, nextgenową grafikę, mało kto zastanowi się na walorami platformówek z hydraulikiem na Wii U. Z resztą już to widać, bo jakoś zbyt wiele osób się na konsolę nie rzuciło, widząc jak wyglądają gry multilatformowe w zestawieniu nawet z obecną generacją.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1386 dnia: Kwietnia 29, 2013, 21:03:49 pm »
Dlatego WiiU przede wszystkim musi być tanie. Wii na starcie było dość tanie (tym bardziej wliczając grę w zestawie), WiiU nie jest. Jeśli zawczasu nie obniżą ceny to rzeczywiście będzie klapa.

A Zumby i inne pierdoły tego pokroju zaczną na pewno z czasem wychodzić. Wii fit U ma wyjść podobno jeszcze w tym roku.

Przypominam, że WiiU jest kompatybilne z kontrolerami od Wii, więc wypuszczenie nowego Wii Sports też w sumie nie jest problemem.

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1387 dnia: Kwietnia 29, 2013, 21:17:48 pm »
Jeśli zawczasu nie obniżą ceny to rzeczywiście będzie klapa.
Jak z 3DSem.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1388 dnia: Kwietnia 29, 2013, 22:58:42 pm »

Przypominam, że WiiU jest kompatybilne z kontrolerami od Wii, więc wypuszczenie nowego Wii Sports też w sumie nie jest problemem.

Jest (pewnym) problemem, bo piloty nie są dodawane do konsoli. Nie możesz wyalienować części użytkowników tylko dlatego, że wcześniej nie mieli Wii i nie posiadają pilotów. Dlatego uważam to za największy błąd Nintendo - nie dodanie chociażby jednego Wiilota do zestawu, tak by można wypuścić taką grę.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1389 dnia: Kwietnia 29, 2013, 23:10:46 pm »
Zawsze mogą sprzedawać grę drożej o 50-100 zł i dodawać "gratis" wiilota. :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1390 dnia: Kwietnia 30, 2013, 00:56:30 am »

Przypominam, że WiiU jest kompatybilne z kontrolerami od Wii, więc wypuszczenie nowego Wii Sports też w sumie nie jest problemem.

Jest (pewnym) problemem, bo piloty nie są dodawane do konsoli. Nie możesz wyalienować części użytkowników tylko dlatego, że wcześniej nie mieli Wii i nie posiadają pilotów. Dlatego uważam to za największy błąd Nintendo - nie dodanie chociażby jednego Wiilota do zestawu, tak by można wypuścić taką grę.

No właśnie i tu jest pewien problem. Z drugiej strony wiilota zawsze można dokupić, a samo Wii rozeszło się w 100 mln egzemplarzy, więc podejrzewam, że większość przyszłych posiadaczy WiiU ma na chacie Wii i tym samym willota. Mogą też zrobić dodatkowe zestawy: gra (np. Wii Sports U) + willot.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1391 dnia: Maja 01, 2013, 13:28:03 pm »
Cytuj
Speaking with the Official Nintendo Magazine, Nintendo's Hiro Yamada stated that he hopes to introduce Retro Studios' next game "in the not so distant future."
http://www.gamrreview.com/news/90020/retro-studios-announcement-coming-in-the-not-so-distant-future/

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1392 dnia: Maja 04, 2013, 15:24:49 pm »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1393 dnia: Maja 04, 2013, 15:27:19 pm »
Wii U now Confirmed to be Hacked, First Game Dumped

http://n4g.com/news/1245701/wii-u-now-confirmed-to-be-hacked-first-game-dumped

Kyokushinman już zamówił Wii U.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1394 dnia: Maja 04, 2013, 16:19:59 pm »
Nintendo chce zwiększyć sprzedaż Wii U :D

BTW, dlaczego w Polsce brak konsol w sklepach? W Niemczech stosy pudełek stoją, a u nas ani jednego. W Łodzi w żadnym większym sklepie nie widziałem Wii U.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2013, 16:21:36 pm wysłana przez andryush »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1395 dnia: Maja 04, 2013, 16:24:37 pm »
BTW, dlaczego w Polsce brak konsol w sklepach? W Niemczech stosy pudełek stoją, a u nas ani jednego. W Łodzi w żadnym większym sklepie nie widziałem Wii U.

Od zawsze Nintendo ma wyje**ne na Polskę.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1396 dnia: Maja 04, 2013, 16:28:09 pm »
Ja w Wawie też nie, tylko kilka gier na krzyż. Teraz jestem w Częstochowie i też - zupełnie żadnego pudełka. Tylko trzy gierki. Bardzo słabo.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1397 dnia: Maja 04, 2013, 16:41:29 pm »
Albo mi się zdaje, albo Nintendo w tym momencie nie ma w Polsce dystrybutora.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 102
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1398 dnia: Maja 04, 2013, 19:02:44 pm »
Wii U now Confirmed to be Hacked, First Game Dumped

http://n4g.com/news/1245701/wii-u-now-confirmed-to-be-hacked-first-game-dumped

Kyokushinman już zamówił Wii U.
Jak dla mnie to duży plus, ale i tak jej nie kupie bo nie ma gier.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1399 dnia: Maja 04, 2013, 19:35:52 pm »
Iras ma rację, na obecną chwilę dystrybucja nie istnieje. We Wrocławiu nie ma NICZEGO w żadnym sklepie.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...