Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylvan Wielki dnia Wczoraj o 20:54:08 »
Jest niezła, ale też nie powinna być obowiązkowa. Coś jak w Wiesławie. Ewentualnie powinna być opcja jej pominięcia. Co do samej gry, to jak tak czytam wypowiedzi ludzi, to większość jest zachwycona i wstawia okolice 9/10, pisząc, że jest lepsza niż FF XVI. Jest jednak sporo głosów podobnych do mojego.

Natomiast co do listy, to autentycznie nie chce mi się nad nią siedzieć. Może być tak, że Final był na 43 miejscu, albo równie dobrze na 80.
Nie czas i miejsce by to wyliczać, szczególnie po tylu latach. Z Szarakiem spędziłem dobre 8 lat. Miał wiele cudownych gier, zapewnił mi tysiące godzin wybitnej zabawy.

Niemniej, tak na szybko, choć zasłużoną garść: Tekken 3, SFZ3, Soul Blade, Twisted Metal 2, ISS Pro, Medal of Honor, THPS, THPS 2, Front Mission 3, Castlevania: SotN, Resident Evil 2, Colin 2, Gran Turismo, GT 2, obie części Tenchu...

Z jRPG na PSX bardziej podobał mi się też Suikoden 2, którego uwielbiam i Chrono Cross, a z Finali to: FFT oraz FF VIII.

Jak widać nie ma tu ukrytych perełek. Wszystko jest doskonale znane doświadczonym graczom.

Oczywiście kolejną część kupię, ale - jak to się mawia - bez większego hajpu.


2
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 14:46:55 »
Gra w karty najlepsza ze wszystkich mini gier.
Osobiście nie lubię gry w karty, unikam także tego typu zapychaczy w grach, ale to akurat było dobre. Ukończyłem wszystkie jakie były.
3
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 14:15:33 »
A chciałoby się, żeby jak w Wieśku każdy obesrany karczmarz chciał nas ojebać w karty :D

Właśnie myślałem, że tak będzie, a zamiast tego są chyba po trzy osoby na miasto.

Ja nie mam nic do QB, w sumie jest spoko, choć też dość losowe (po części to jednak kwestia skilla pewnie :D). Po prostu turniej pojawił się dla mnie w złym momencie trochę. Choć gdy miałem przerwę od gry i wróciłem, to nawet było sympatycznie, a ostatnie dwa mecze to bajka (mimo, że powinny być najtrudniejsze, to udało mi się zablokować przeciwników tak, że ostatni, to położył tylko dwie- trzy karty :D ).
4
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Wczoraj o 13:46:19 »
Z tymi dodatkowymi rzeczami jest o tyle fajnie, że nie ma ich dużo, nie zajmują wiele czasu, a do tego dają coś graczowi - zmniejszają poziom trudności w walce z Summonem, opisują historię regionu, itd.

Dokładnie, zginęły questy typu "przynieś mi trzy żaby i w zamian dystajesz gówno i jak w nie wdepniesz to masz +0,75% do celności". Za wszystko dostajesz coś fajnego i wymiernego. A zielone wieksze questy mają jakąś fabułe i często jakiś gameplayowy twist.

Choć muszę przyznać, że gra czasami zwalnia za bardzo, a mini gierki jako obowiązkowy element historii także potrafią zniechęcić (np. turniej w Queens Blood, choć tutaj akurat ostatnie dwa-trzy mecze mi się podobały). Na razie jednak nie jest to dla mnie duży minus.

QB to mi na ten moment nawet za mało, bo było tylko 3 graczy w Kalm i poza tym cisza (pewnie jak juz wleze do samego Junon to będą, no ale world intele same sie nie wyczyszczą :D). A chciałoby się, żeby jak w Wieśku każdy obesrany karczmarz chciał nas ojebać w karty :D
5
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 13:26:56 »
Widzę, że mamy podobne odczucia :).

Z tymi dodatkowymi rzeczami jest o tyle fajnie, że nie ma ich dużo, nie zajmują wiele czasu, a do tego dają coś graczowi - zmniejszają poziom trudności w walce z Summonem, opisują historię regionu, itd.

Choć muszę przyznać, że gra czasami zwalnia za bardzo, a mini gierki jako obowiązkowy element historii także potrafią zniechęcić (np. turniej w Queens Blood, choć tutaj akurat ostatnie dwa-trzy mecze mi się podobały). Na razie jednak nie jest to dla mnie duży minus.
6
PlayStation 5 / Odp: Final Fantasy VII Rebirth
« Ostatnia wiadomość wysłana przez windomearl dnia Wczoraj o 12:53:28 »
15h za mna i jaka ta gierka jest świetna. Wyszyściłem już całe grasslandsy i teraz łażę po Junon i robie te wszystkie dodatkowe pierdoły, bo są one takie fajne, że aż chce się to klepać. No i to jest pierwsza japonska gra w którą gram od nie wiem kiedy, gdzie side questy są naprawde na niezłym poziomie. Wiadomo, żaden to wiedzmin, czy Skyrim, ale nadal jest fajnie. Wszystkie ocenki zasłużone, duża poprawa względem "jedynki", na pewno mocny kandydat do GOTY.

PS: Fort Condor <3
7
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zielarz dnia Wczoraj o 09:41:19 »
jak zenimax zachciało się redfall to podczas produkcji odeszła znaczna część ekipy odpowiedzialna za tamtą grę. Studio pewnie było widmem ze słabymi devami, zero zaskoczenia.

Niestety tak, za niezbyt mądre decyzje szefostwa zapłaciło całe studio, choć śmiem twierdzić, że sytuacja była do uratowania. Problem w tym, że MS stać na zachowanie i ratowanie tych developerów, co też powinno być w ich interesie, ze względu np. na Game Passa. Nie dotyczy to tylko MS, czy branży gier, a całego systemu, w którym żyjemy. Niemniej kto jak nie najbogatsza firma może sobie pozwolić na zmiany?

Zamknięcie Tango to dziwna sprawa, zwłaszcza, że MS tak niby zależy na ekspansji na azjatyckie rynki, a i mieli sukces ostatnio, choć taki wirtualny (bo GP).

MS najwyraźniej nie chce już mniejszych i ciekawszych projektów, tylko duże i znane IP. Dziwne, bo tym nie napompują usługi, ale być może i to zaczyna schodzić na dalszy plan. Właśnie, plan. Obecnie ciężko nawet stwierdzić co MS chce zrobić, jak widzi przyszłość marki. Ich poprzednie plany się rozjechały, a w dywizję wpompowano ogromne pieniądze i teraz trzeba to utrzymać, albo zaorać (co wywołałoby ogromne trzęsienie ziemi w branży i hate ludzi).

W sumie nie zdziwię się, jeśli MS będzie powoli wygaszał tę część działalności. Będą działać bardziej jako wydawca dużych IP i usług na wszystko. Sprzęt jakiś wyjdzie, ale będzie to bardziej PC niż konsola, ale sygnowana logo Xboxa (może nawet pokuszą się o kilka wersji sprzętowych, w tym taką high end, do tego handheld). Może przyciągnie to trochę pecetowców i pozwoli na powolny wzrost GP. Część studiów będzie powoli zamykana (te mniejsze i mniej rentowne). Generalnie Xbox wróci trochę do stanu sprzed tej generacji, choć dzięki ActiBlizz i Bethesdzie będą mieli gry, a dzięki wypuszczaniu ich na inne systemy sprzedaż będzie lepsza. To może być dochodowy biznes (choć musieli za niego najpierw zapłacić te $77 mld), tylko jakoś mi to nie pasuje do MS. Oni zawsze mierzą w jak największy zysk i dominację.

Może przeczekają w ten sposób czas aż streamowanie gier będzie miało sens, ale i to wydaje się zbyt odległe dla firmy, która lubi działać agresywnie, o ile zyski się zgadzają.
8
Multiplatformowe Current Gen / Odp: Wasze oceny gier
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kyokushinman dnia Wczoraj o 08:39:16 »
WRC (XSX)

Grafika: 8
Dźwięk: 7
Grywalność: 8-

+ ilość krajów, odcinków
+ przyjemny model jazdy
+ wykonanie słońca
+ kamera zza samochodu

- monotonne otoczenie

Ogólnie retro: 8-

Dobre grywalne rajdy na PS2.
W dwójce samochód przyklejał się do barierek, tutaj jest jak należy.
Przejechałem cały sezon i nie nudziłem się w ogóle.
9
Różne / Odp: W co teraz gracie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RyoHazuki dnia Maja 07, 2024, 23:40:25 pm »
Persona 3 Reload
Nie grałem na PS2, więc to moja dziewicza podróż.
10
Multiplatformowe Current Gen / Newsy mniejsze i większe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Moldar dnia Maja 07, 2024, 23:25:20 pm »
Co wy z tym prey, jak zenimax zachciało się redfall to podczas produkcji odeszła znaczna część ekipy odpowiedzialna za tamtą grę. Studio pewnie było widmem ze słabymi devami, zero zaskoczenia. Tango jest mało zrozumiałe, mogli być fajnym studiem do mniejszych i ciekawych produkcji.
Strony: [1] 2 3 ... 10