Autor Wątek: Spec Ops: The Line  (Przeczytany 5761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Spec Ops: The Line
« dnia: Grudnia 15, 2009, 09:39:33 am »
Cytuj
Plotki rozsiewane przed galą Video Game Awards 2009 znalazły pokrycie w rzeczywistości. Nowa część Spec Ops rzeczywiście została na niej zapowiedziana. The Line trafi na PC, X360 i PS3.

Zniszczony serią kataklizmów Dubaj i ludzie próbujący uciec z piekła na ziemi to obraz, jaki zaserwują graczom twórcy Spec Ops: The Line. Gra, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, została zapowiedziana na gali Video Game Awards 2009. Użytkownicy wcielą się w kapitana U.S. Army Martina Walkera, który wraz z oddziałem Delta Squad rusza na poszukiwania zaginionego oddziału pułkownika Johna Konrada.

"Spec Ops: The Line oferuje niesamowite doświadczenia, niepowtarzalne elementy, które zmuszają do ponownych przemyśleń nad sposobem prowadzenia rozgrywki, a także niebywale wysoką jakość. Dostrzegając wszystkie te zalety jestem przekonany, że Spec Ops: The Line będzie świetnym przeżyciem" - komplementował prezes 2K, Christoph Hartmann.


Nad produkcją czuwa studio YAGER. "Tworzenie tej gry to dla nas niesamowite doświadczenie" - przyznał Timo Ullman, dyrektor zarządzający w YAGER. "Nasza bliska współpraca z 2K Games podczas produkcji pozwoliła nam osiągnąć cel, jakim jest dostarczenie graczom unikalnej i niesamowitej rozgrywki. Zawsze pragniemy pokonywać granice i przekraczać oczekiwania graczy" - dodał.

Spec Ops: The Line zaproponuje rozgrywkę zarówno w singlu, jak i multiplayerze. Gra tworzona jest z myślą o platformach PC, PS3 i X360, a jej debiut wstępnie zaplanowano na rok fiskalny 2011, zaczynający się dla Take-Two 1 listopada 2010. Więcej informacji o produkcji studia YAGER można zdobyć na tej stronie. Poniżej możecie obejrzeć z kolei trailer, zaprezentowany na gali VGA 2009.

http://www.gram.pl/news_8gTfH,y6_Ogloszono_prace_nad_Spec_Ops_The_Line.html

Trailer:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2009, 14:14:22 pm »
Dla mnie ten trailer to nic ciekawego...
Ciągłe napierdzielanie we wrogów, które pewnie szybko się znudzi. Strzelanie trzymając się 1 ręką już było (w MGS3).
A ogólnie całość przypomina mi kiepskiego Terminatora.

Spyro

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 14-12-2008
  • Wiadomości: 490
  • Reputacja: 3
  • PS3 ID---->Sqero
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 15, 2009, 15:13:38 pm »
No niestety myślałem że to będzie bardziej taktyczna gra tak jak Spec ops na psx...pare minut na wykonanie misji i wszystko załatwiamy "po cichu" a tu tak nawalanka...smutne

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 15, 2009, 15:31:43 pm »
Jak dla mnie bardzo fajna i klimatyczna miejscówka w tym trailerze.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 14, 2011, 12:12:37 pm »
Uważam, że tak gra może zjeść SOCOM4 na śniadanie. Zwiastun z rozgrywki, który widziałem kilka miesięcy temu zachęcił mnie do zainteresowania się tą pozycją. Premiera jakoś w czerwcu lub lipcu i trochę martwi, że o tytule w sieci cisza.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 22, 2011, 14:20:59 pm »
Zapowiada się naprawdę klimatycznie.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 23, 2011, 21:14:30 pm »
Wpisałem sobie ten tytuł na listę "Must have" już kilka miesięcy temu, kiedy zobaczyłem pierwszy fragment rozgrywki. Te filmiki tylko potwierdziły, że postąpiłem słusznie. Jaram się!!!  :D

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 25, 2011, 15:04:08 pm »
Imo gra będzie co najwyżej dobra. Na razie wygląda jak marna zrzynka z Gerasów/Unchated. Nie liczyłbym na średnią wyższą niż 70% z groszem (a może będzie nawet niższa). No chyba, że przez najbliższe pół roku wezmą się porządnie do roboty i popracują nad szczegółami.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 26, 2011, 22:48:56 pm »
Raczej trudno, żeby gra z widoku zza ramienia, systemem osłon oraz drużyną u boku nie przypominała Gearsów. Niestety, ale na tym polu ciężko jest coś wymyślić nowego i innowacyjnego. Fragment, który zaprezentowano pokazał jednak, że ta gra może mieć swoje momenty, jak strzelanie do przeciwników wisząc nad przepaścią. Do tego miejsce akcji jest sporą nowością, bo mamy Dubaj, czyli nowoczesne i przesycone bogactwem miasto zasypane piaskiem po jakiejś katastrofie - ja to kupuję i czekam na kolejne informacje.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 09, 2012, 10:57:51 am »
Czy tylko ja jestem na tyle dziwny że ta gra mi się podoba  (po ograniu demka) ?
Może graficznie nie powala, może nie jest to najlepszy "prawie tactical shooter" ale cholera..strasznie fajnie mi się w nią gra.

nakimushi

  • Gość
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 09, 2012, 16:35:18 pm »
no demko bardzo fajne .... nie jest to moze najwyzsza polka ale zarowno grafika jak i sam gameplay so bardzo dobre
mam nadzieje ze recenzje beda przyzwoite a s-player dosyc dlugi i ciekawy

Ogur

  • Gość
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 09, 2012, 20:52:11 pm »
Po przejściu wstepnego strzelania na szynach myślałem, że to będzie gówno, ale gra nie jest zła. Trochę mi kill.switch przypomina dynamiką rozgrywki. Grafika słaba, tekstury otoczenia wyglądają jak gówno rozmazane na ścianie, a efekt wzburzonego piasku to chyba jakiś żart w moją stronę. Niemniej gra się fajnie, a i fabuła może być interesująca (jak na shooterka).

Podoba mi się, że zawsze są trzy liny, kiedy trzeba się przedostać na niższy poziom. :lol:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 10, 2012, 00:25:54 am »
Ja przeszedłem już demko 2 razy (co mi się rzadko zdarza, ostatnio to nawet nie kończyłem) i wkurza mnie głos głównej postaci...ciągle mam wrażenie że gram Drake'm. 

Ogur

  • Gość
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 10, 2012, 00:39:28 am »
To on coś mówi? :troll:

lupinator

  • Gość
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 10, 2012, 01:58:32 am »
Życie jest za krótkie, żeby grać w takie chujowe gry.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 03, 2012, 20:57:10 pm »
Przeszedłem na lapku. Graficznie nie będę się wypowiadać, bo jadę na full detalach  8) więc nie wiem jak to na konsolach wygląda.
Gra po demku strasznie mi się spodobała, a im dalej w las..tym lepiej. Może nie ma nic oryginalnego, może patent z piaskiem trochę za mało występuje, ale ogólnie gra ma to coś co mnie przyciąga.
A co najbardziej mi się podobało to...fabuła a zwłaszcza zakończenie (a raczej zakończenia). Bardzo fajny twist fabularny, owszem spodziewałem się twistu, ale nie w takim stylu. :D Byłem mile zaskoczony. IMO jedna z najbardziej niedocenionych gier tego roku.

Mrocz

  • Gość
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 03, 2012, 21:11:13 pm »
Byłem mile zaskoczony. IMO jedna z najbardziej niedocenionych gier tego roku.

No to zapoluje sobie na tę gierkę jak ukończę wszystkie moje zaległe tytuły :P

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 18, 2013, 09:55:08 am »
Zagrałem za namową kumpla, który mówił, że fabularnie ta gra stoi bardzo dobrze i że warto spróbować. Generalnie nie jest on jakiś wielkim fanem strzelanek TPP, więc tym bardziej zaintrygowało mnie, aby sięgnąć po ten tytuł.

Gry jeszcze nie ukończyłem (jestem gdzieś na 10 rozdziale), ale muszę powiedzieć, że im dalej w las tym coraz lepiej. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do sterowania. Negatywne doświadczenia z Max Payne 3 szybko jednak odeszły na bok. Strzela się bardzo przyjemnie i używając trochę głowy i osłon można naprawdę przeprowadzać fajne akcje. Czasami na ekranie pojawia się dość sporo przeciwników, którzy chowają się za osłonami i próbują cię dopaść od flanki, ale przy umiejętnym rozeznaniu w otoczeniu można ich łatwo zatrzymać. Mimo to gra nie wydaje się być łatwa. Gram na średniaku a zginąłem już 10 razy. Cały czas trzeba pamiętać, że to nie Gearsy i szarże na wroga dość szybko mogą się zakończyć zgonem.

Do pomocy mamy dwójkę towarzyszów, którzy chętnie wykonują nasze rozkazy (atakuj, ogłusz granatem hukowym, czy ulecz rannego kompana). Są pomocni i co ważne nie przeszkadzają w samej rozgrywce. Mimo średniego poziomu, na którym gram, trzeba nauczyć się strzelać, bo amunicji nie ma tu pod dostatkiem i trzeba cały czas żonglować karabinami, z których każdy zachowuje się inaczej i tak np. ciężko ustrzelić odległy cel dysponując tylko SMG czy shotgunem, więc wyposażony tylko w takie bronie (możesz mieć naraz tylko dwie) musisz kombinować i próbować zajść wroga z boku.

Graficznie jest przyzwoicie. Czasem pojawia się doczytywanie tekstur a chwilami grafika nie jest jakaś szczególnie uproszczona, ale nie można narzekać. Krajobraz zniszczonego przez burzę piaskową Dubaju prezentuje się znakomicie. Do tego fabuła jest bardzo poważna i dojrzała, a niektóre momenty wręcz zdecydowanie tylko dla dorosłych. To właśnie dzięki niej cały czas ma się ochotę iść dalej, aby poznać co będzie dalej. Gra oferuje również wybory moralne, co ma odbicie w fabule. Na razie trudno mi powiedzieć, czy są aż tak istotne, czy może różnią się niewiele, to będę wiedział przy drugim przejściu i zgoła odmiennych decyzjach. Niemniej jednak wprowadza to trochę wątpliwości i daje do myślenia w czasie rozgrywki.

Przede mną kolejne rozdziały i nie omieszkam podzielić się wrażeniami, kiedy przejdę całość.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2013, 09:58:25 am wysłana przez LukeSpidey »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 18, 2013, 11:28:56 am »
Ja wczoraj zagrałem po raz pierwszy, jestem na rozdziale 5., bardzo fajna fabuła i fajne lokacje, chociaż sama rozgrywka jest banalnie prosta.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 20, 2013, 10:09:23 am »
Już prawie końcówka, gra jest lepsza w singlu niż bardzo wiele gier FPS tej generacji, ale mimo wszystko jest to średniak. Walka jest BARDZO powtarzalna, a poziom trudności Normal sprawia trochę problemów.

Fabuła nawet dobra, ale tylko z faktu, że jest to FPS - nic specjalnego w porównaniu do innych gier.

7/10.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 20, 2013, 10:10:58 am »
A nie TPS?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 20, 2013, 10:18:47 am »
Już prawie końcówka, gra jest lepsza w singlu niż bardzo wiele gier FPS tej generacji, ale mimo wszystko jest to średniak. Walka jest BARDZO powtarzalna, a poziom trudności Normal sprawia trochę problemów.

Fabuła nawet dobra, ale tylko z faktu, że jest to FPS - nic specjalnego w porównaniu do innych gier.

7/10.
Ja popołudniami sączę powoli tę grę, teraz chyba 5 rozdział i jakoś średnio mnie grzeje. Gameplay dość rajcujący, jest dość trudno nawet na normal (już nie raz miałem zgona, m.in. przez małą tolerancję bohatera na przyjmowany ołów i brakującą amunicję - to wszystko na plus), AI przeciwników na poziomie wyższym, niż drewnianego kija (próbują akcji z flanki, na jana, nie można sobie komfortowo siedzieć za osłoną), ale design "skórka pomarańczy gdzie tylko się da" na dłuższą metę mnie irytuje. Jednak ten gameplay - instant action, świetnie się sprawdza.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 20, 2013, 12:27:45 pm »
A nie TPS?

Typo, sorry.

Ja popołudniami sączę powoli tę grę, teraz chyba 5 rozdział i jakoś średnio mnie grzeje. Gameplay dość rajcujący, jest dość trudno nawet na normal (już nie raz miałem zgona, m.in. przez małą tolerancję bohatera na przyjmowany ołów i brakującą amunicję - to wszystko na plus), AI przeciwników na poziomie wyższym, niż drewnianego kija (próbują akcji z flanki, na jana, nie można sobie komfortowo siedzieć za osłoną), ale design "skórka pomarańczy gdzie tylko się da" na dłuższą metę mnie irytuje. Jednak ten gameplay - instant action, świetnie się sprawdza.

Sam gram na Normal, i dość irytująca jest właśnie niska tolerancja bohatera na ołów oraz mało amunicji.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 20, 2013, 12:41:53 pm »
Muszę przyznać że też troszkę się nakląłem na małą żywotność bohatera na normalu - w wielu grach by mi to nie przeszkadzało, ale w Spec Ops miałem wrażenie że nie ma eksploracji tylko killroom za killromem z tonami przeciwników. Samo strzelanie było ok. Fabuła w sumie pokazała pazur na koniec i muszę przyznać że została mi w głowie dość mocno, duża pochwała dla twórców. No ale gra sama w sobie to typowy średniak z wyższej półki.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 24, 2013, 10:01:33 am »
Przeszedłem. Samą rozgrywkę opisałem wyżej, więc może tutaj napiszę co nieco o zakończeniu.

A to jest doskonałym przykładem tego, aby nie wysłuchiwać opinii innych na jego temat nawet w najdrobniejszych elementach dlatego, że później oczekuje się nie wiadomo czego. Owszem gdybym nie wiedział, że zakończenie będzie zaskakujące to pewnie czułbym się zaskoczony, a tak jedyne czego oczekiwałem to tylko stopnia zaskoczenia a ten wcale nie był taki duży. W dodatku, gdy już się wie, że coś ciekawego czeka cię na końcu, to dopiski twórców w czasie ładowania gry nie pomagają i już coś sugerują, więc kicha. Teraz się zastanawiam czy zagrać ponownie i podjąć inne wybory moralne, bo w sumie kampania zajęła mi coś około 9 godzin, więc tutaj średnio, ale z drugiej strony, w niej cały czas to samo, więc więcej godzin mogłoby sprawić, że gra stałaby się po prostu nudna.

Ja myślałem, że normalny batalion amerykańskiej armii liczy maksymalnie 200 żołnierzy. Widać 33rd ma ich około 1000.

Myślę, że ocena na Metacritic sprawiedliwa.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Spec Ops: The Line
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 24, 2013, 10:09:38 am »
Przeszedłem. Samą rozgrywkę opisałem wyżej, więc może tutaj napiszę co nieco o zakończeniu.

A to jest doskonałym przykładem tego, aby nie wysłuchiwać opinii innych na jego temat nawet w najdrobniejszych elementach dlatego, że później oczekuje się nie wiadomo czego. Owszem gdybym nie wiedział, że zakończenie będzie zaskakujące to pewnie czułbym się zaskoczony, a tak jedyne czego oczekiwałem to tylko stopnia zaskoczenia a ten wcale nie był taki duży. W dodatku, gdy już się wie, że coś ciekawego czeka cię na końcu, to dopiski twórców w czasie ładowania gry nie pomagają i już coś sugerują, więc kicha. Teraz się zastanawiam czy zagrać ponownie i podjąć inne wybory moralne, bo w sumie kampania zajęła mi coś około 9 godzin, więc tutaj średnio, ale z drugiej strony, w niej cały czas to samo, więc więcej godzin mogłoby sprawić, że gra stałaby się po prostu nudna.

Ja myślałem, że normalny batalion amerykańskiej armii liczy maksymalnie 200 żołnierzy. Widać 33rd ma ich około 1000.

Myślę, że ocena na Metacritic sprawiedliwa.

Gra jest fajna, a sam wyrwałem ją z Amazona za 4.99USD chyba, więc cena w sam raz. Ale po raz kolejny chyba nie zagram.