Ankieta

Czy będzie revolucja?

tak
8 (32%)
nie
17 (68%)

Głosów w sumie: 23

Autor Wątek: PES 2014  (Przeczytany 51833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
PES 2014
« dnia: Marca 10, 2013, 08:10:22 am »
W najnowszym miesięczniku  EDGE ma się ukazać zapowiedź następnej odsłony piłki od Konami kilka informacji

- The new engine is based on the Fox Engine, but after that the engine is referred to as ‘new engine’.

- The new physics engine uses something called ‘Barycentre physics’, this basically means that different body parts have different weights. So collisions are similar to FIFA, except the impact strength will depend on which part of the body is hit.

- The team are focusing on 'photo-realism' when it comes to graphics, there’s a close up image of a Japanese player’s face showing detailed skin pores and individual eyebrows. Shirts are separate from the player models, they hang from the players and flow, they also get pulled when jostling.

- The ball control radius in 3x bigger than the current gen allowing for more dynamic off-ball tussles while player’s legs try to get control of the ball

- You can set player’s ‘zones’ meaning you can have an individual player only be allowed to move in a small area of the pitch when defending.

Pillars of the new PES engine.

1. Barycentre Physics and Ball control

The new engine allows for a larger separation between player and ball - three time the radius of PES 2013, where tight 'confrontation' zones are used to make tackling easier. A striker will be able to throw his body weight in one direction and use his opposing foot to push the ball in the other way, leaving defenders off balance and buying space for a pass or shot. Players have specific centres of balance, calculated by locating their centre of gravity, or barycentre. You'll be able to control your player's weight shifts at all times and use practice touches to push the ball away from your feet. We see a wireframe demo with more natural animations and fluid transitions than FIFA 13. You control the player and the physics drives the animation, not vice versa. It's hard to tell how this will transform the 'feel' of play, rather than just being admirable behind the scenes calculations, but there appears to be scope for a radical new control scheme - think of how Skate's right-stick motions mimicked real-life movements by exploiting dynamic physics, and how they compared to the digital button taps of Tony Hawks Pro Skater. This could be a revelation in football game control.

2. Contact and Physicality

Konami has pinpointed this as a weakness in previous games, but now players can jostle for space - even without the ball present - for headers at corners, or to dominate a smaller opponent. You'll be able to tug shirts (cloth is now separate from the player's body and stretches) as well as elbow for room on the touchline. It works in tandem with the physics and precision control. Agile players can unbalance defenders with dropped shoulders or ball skills, and push the ball further ahead to exploit their acceleration. "Previously, body feints were more aesthetic," admits Masuda. "Now they're a key tactic."

3. Squad Emulator

Formations remain essential for success, but now you can set 'zones of play' so your key players focus on certain tactics in mission-critical areas. For example, you can set your front line to focus on possession and probing for gaps in from of a deep-lying defence. In theory, you'll be able to recognise your favourite teams pattern of play within a few minutes. The emphasis on defending and shape should allow weaker teams to create effective strategies, such as when Celtic beat Barcelona in the Champions League by defending deep, buoyed up by the home crowd.



« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2013, 23:49:50 pm wysłana przez Lupi »

Unlimited

  • Gość
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2013, 09:12:13 am »
Wreszcie dobry temat. ;) Newsy obiecujące.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2013, 09:47:47 am »
PES12 położył fifę, PES13 skopał leżącego na śmierć a PES14 wbije gwóźdź do trumny. Taka prawda, piszę tak bo dalej nie pojmuję jak ktoś może szarpać w serie fifa i zachwycać się jej grywalnością. Na pewno nie robi to fan piłki nożnej bo jeżeli tak to brak słów. To tyle więcej już nie pisze na ten temat, ale nie mogłem się powstrzymać. Pozostaje czekać do października :D.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2013, 09:49:22 am wysłana przez Kyokushinman »

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2013, 09:51:24 am »
Cieszę się na nowego PES'a. 2013ka jakimś cudem mnie ominęła, ale miałem/mam tyle gier do obczajenia, że nie wiem za co się złapać, a na te milion meczyków nie byłoby czasu.

Zmiany, o ile faktycznie będą odczuwalne w grze, wydają się być rzeczywiście "rewolucyjne", ale poczekajmy na produkt końcowy. Nie lubię spekulacji i obietnic.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2013, 09:53:29 am wysłana przez yap »

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 10, 2013, 10:34:21 am »
PES12 położył fifę, PES13 skopał leżącego na śmierć a PES14 wbije gwóźdź do trumny. Taka prawda, piszę tak bo dalej nie pojmuję jak ktoś może szarpać w serie fifa i zachwycać się jej grywalnością. Na pewno nie robi to fan piłki nożnej bo jeżeli tak to brak słów. To tyle więcej już nie pisze na ten temat, ale nie mogłem się powstrzymać. Pozostaje czekać do października :D.

Ale pieprzenie :D. Jak gram w Fife to nie jestem prawdziwym fanem piłki  :lol:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 10, 2013, 11:17:22 am »
Fajnie, dobre info! Jeśli PES dogoni Fifę w końcu zaostrzy to konkurencję. Graczom może to tylko wyjść na dobre.

Ps. Fanbojskie teksty (typu ten Kyokushinmana) wszystkim rozgarniętym radzę ignorować. Wrzucanie jednej lub drugiej serii sprowadzi dyskusję do parteru.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 10, 2013, 12:07:32 pm »
Szykuje sie nowy silnik, ale skrzydla rozwinie dopiero na next-genach. Dobrze, ze szybko sie za to zabrali. W ten sposob powinni uniknac wpadki jak z 2008.

Cytuj
Ale pieprzenie :D. Jak gram w Fife to nie jestem prawdziwym fanem piłki  :lol:

Napewno nie koneserem ;)
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 10, 2013, 12:11:56 pm »
PES12 położył fifę, PES13 skopał leżącego na śmierć a PES14 wbije gwóźdź do trumny. Taka prawda, piszę tak bo dalej nie pojmuję jak ktoś może szarpać w serie fifa i zachwycać się jej grywalnością. Na pewno nie robi to fan piłki nożnej bo jeżeli tak to brak słów. To tyle więcej już nie pisze na ten temat, ale nie mogłem się powstrzymać. Pozostaje czekać do października :D.

Ale pieprzenie :D. Jak gram w Fife to nie jestem prawdziwym fanem piłki  :lol:
Jak dla mnie to nie bo fan różnice wyłapie po 10 minutach na korzyść pesa :P. To tyle w temacie nie zamierzam tutaj wojny rozpoczynać. Napiszę tylko dla tych co namiętnie szarpią w fifę a wcześniej grali w pesy chłopaki ogarnijcie się.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 10, 2013, 12:56:47 pm »
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 10, 2013, 14:15:11 pm »
Wreszcie dobry temat. ;) Newsy obiecujące.

jak co roku

Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.


Bo ciężko im przełknąć fakt, że od dobrych kilku lat PES dostaje po dupie i ma zero perspektyw na przyszłość. Co roku na current genach słyszałem, że to będzie ten PES i co roku lament, słaba sprzedaż i ch**owe oceny. Nawet jakieś zombie typu PES 2008 czy 2009 były bronione. Na xboxie seria już prawie nie istnieje, tylko PS3 im pozostało.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2013, 14:21:13 pm wysłana przez Moldar »

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 10, 2013, 15:05:24 pm »
Wreszcie dobry temat. ;) Newsy obiecujące.

jak co roku



jakby co roku był pes na nowym silniku...pomyśl

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 10, 2013, 15:46:22 pm »
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.
Mamy chyba prawo do krytyki innej gry? Poza tym robimy to w temacie o PESie. Ciekawe, ze zawsze ktos z drugiego obozu sie znajdzie i stwierdzi, ze to nie prawda :). Ja w temacie fify zadymy nie robie. Nie znajdzie tam ani jednego mojego postu...

Wreszcie dobry temat. ;) Newsy obiecujące.

jak co roku

I co roku jest zdecydowanie lepszy w przeciwienstw do gry EA w ktorej raczej zmiany sa niewielkie.

Cytuj
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.

Bo ciężko im przełknąć fakt, że od dobrych kilku lat PES dostaje po dupie i ma zero perspektyw na przyszłość. Co roku na current genach słyszałem, że to będzie ten PES i co roku lament, słaba sprzedaż i ch**owe oceny. Nawet jakieś zombie typu PES 2008 czy 2009 były bronione. Na xboxie seria już prawie nie istnieje, tylko PS3 im pozostało.

...

Oceny co roku lepsze, a co do sprzedazy to juz nie wina jakosci samej gry.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 10, 2013, 15:50:50 pm »
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.
Mamy chyba prawo do krytyki innej gry? Poza tym robimy to w temacie o PESie. Ciekawe, ze zawsze ktos z drugiego obozu sie znajdzie i stwierdzi, ze to nie prawda :). Ja w temacie fify zadymy nie robie. Nie znajdzie tam ani jednego mojego postu...

Wreszcie dobry temat. ;) Newsy obiecujące.

jak co roku

I co roku jest zdecydowanie lepszy w przeciwienstw do gry EA w ktorej raczej zmiany sa niewielkie.

Cytuj
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.

Bo ciężko im przełknąć fakt, że od dobrych kilku lat PES dostaje po dupie i ma zero perspektyw na przyszłość. Co roku na current genach słyszałem, że to będzie ten PES i co roku lament, słaba sprzedaż i ch**owe oceny. Nawet jakieś zombie typu PES 2008 czy 2009 były bronione. Na xboxie seria już prawie nie istnieje, tylko PS3 im pozostało.

...

Oceny co roku lepsze, a co do sprzedazy to juz nie wina jakosci samej gry.
Wpis i Plus

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 10, 2013, 16:08:59 pm »
Mamy chyba prawo do krytyki innej gry?

Ba, pewnie! Kazdy gra w to co chce! Z tym, ze krytyka krytka, a plucie jadem na poziomie zirytowanego nastolatka to juz co innego. Mimo, ze nie grywam juz w PES'a nie zmuszam sie do pisania w stylu: "debile z Konami, co za badziewie, kto gra w PES'y nie moze nazwac sie znawca/koneserem/milosnikiem futbolu! NA PLASTERKI!!!". Wiecie. Krytykujcie, tylko niech to ma jakis sens!

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 10, 2013, 16:32:13 pm »
Nie wiem czy musimy jakos konkretnie argumentowac nasza opinie o fifie w temacie o PESie :]
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 10, 2013, 16:50:36 pm »
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.
Mamy chyba prawo do krytyki innej gry? Poza tym robimy to w temacie o PESie. Ciekawe, ze zawsze ktos z drugiego obozu sie znajdzie i stwierdzi, ze to nie prawda :). Ja w temacie fify zadymy nie robie. Nie znajdzie tam ani jednego mojego postu...

Wreszcie dobry temat. ;) Newsy obiecujące.

jak co roku

I co roku jest zdecydowanie lepszy w przeciwienstw do gry EA w ktorej raczej zmiany sa niewielkie.

Cytuj
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.

Bo ciężko im przełknąć fakt, że od dobrych kilku lat PES dostaje po dupie i ma zero perspektyw na przyszłość. Co roku na current genach słyszałem, że to będzie ten PES i co roku lament, słaba sprzedaż i ch**owe oceny. Nawet jakieś zombie typu PES 2008 czy 2009 były bronione. Na xboxie seria już prawie nie istnieje, tylko PS3 im pozostało.

...

Oceny co roku lepsze, a co do sprzedazy to juz nie wina jakosci samej gry.

Wersja PS3

PES 2008 - 74.73%
PES 2009 - 76.85%
PES 2010 - 76.50%
PES 2011 - 78.38%
PEs 2012 - 79.70%
PEs 2013 - 81.13%

Faktycznie "coraz" lepsze. Ale w takim tempie, to do 90 % dojdą może za 10 lat.  :lol:

Co do sprzedaży, to sorry, ale gra sprzedaje się coraz gorzej, więc jak najbardziej "jakość" gry robi swoje, a raczej renoma marki, która została zeszmacona przez Konami, co EA po prosty wykorzystało, tworząc po wielu latach, naprawdę grywalną Fifę.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2013, 16:55:19 pm wysłana przez Moldar »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 10, 2013, 17:01:52 pm »
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.
Mamy chyba prawo do krytyki innej gry? Poza tym robimy to w temacie o PESie. Ciekawe, ze zawsze ktos z drugiego obozu sie znajdzie i stwierdzi, ze to nie prawda :). Ja w temacie fify zadymy nie robie. Nie znajdzie tam ani jednego mojego postu...

Wreszcie dobry temat. ;) Newsy obiecujące.

jak co roku

I co roku jest zdecydowanie lepszy w przeciwienstw do gry EA w ktorej raczej zmiany sa niewielkie.

Cytuj
Mnie jeno dziwi jak bardzo Wy PES'iarze jedziecie po Fifce. Nikt tu z grających w Fifę ni razu nie pojechał po PES'ie. Daleki jestem od jakichkolwiek wojenek, ot dziwi mnie to i tyle.

Bo ciężko im przełknąć fakt, że od dobrych kilku lat PES dostaje po dupie i ma zero perspektyw na przyszłość. Co roku na current genach słyszałem, że to będzie ten PES i co roku lament, słaba sprzedaż i ch**owe oceny. Nawet jakieś zombie typu PES 2008 czy 2009 były bronione. Na xboxie seria już prawie nie istnieje, tylko PS3 im pozostało.

...

Oceny co roku lepsze, a co do sprzedazy to juz nie wina jakosci samej gry.

Wersja PS3


PES 2011 - 78.38%
PEs 2012 - 79.70%
PEs 2013 - 81.13%

Faktycznie "coraz" lepsze. Ale w takim tempie, to do 90 % dojdą może za 10 lat.  :lol:

Co do sprzedaży, to sorry, ale gra sprzedaje się coraz gorzej, więc jak najbardziej "jakość" gry robi swoje, a raczej renoma marki, która została zeszmacona przez Konami, co EA po prosty wykorzystało, tworząc po wielu latach, naprawdę grywalną Fifę.
Oceny Fify są kupione i tyle w temacie. EA wie jak sprzedać grę Konami nie. Grywalna fifa :lol:.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 10, 2013, 17:03:50 pm »
No to nie ciągnę tematu, jak ciągle w gumisie wierzymy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 10, 2013, 17:32:38 pm »
No to nie ciągnę tematu, jak ciągle w gumisie wierzymy.
Broń dalej pinbala ja nie trawię i nigdy w to nie będę grał na poważnie. Uważać wyższość fify nad Pes 12 i 13 to jest dla nie do końca normalne. Wolisz fife ja Pesa i tak zakończmy bo do niczego to nie prowadzi. Ja chciałem tylko aby coraz większa liczba osób wracała do pesa bo dwie ostatnie części kopią dupę, ale jak widać nie da się.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 10, 2013, 17:35:58 pm »
Nie wiem czy musimy jakos konkretnie argumentowac nasza opinie o fifie w temacie o PESie :]

W sumie nie, ale nie musimy rzucac we wraza strone gownem, nieprawdaz? Wedlug mnie jednak wystosowujac tak ekstremanle opinie jak Wasza wypadalo by ja jakos tam uargumentowac i tyle w tej sprawie. A ze mozna sie spazyc dochodzac do zbyt pospiesznych wnioskow wiem sam, najswiezszym przykladem niech bedzie DS3.
 
---

Oki, jesli chcecie mozemy kontynuowac w odpowiednim temacie.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 10, 2013, 17:46:59 pm »
No to nie ciągnę tematu, jak ciągle w gumisie wierzymy.
Broń dalej pinbala ja nie trawię i nigdy w to nie będę grał na poważnie. Uważać wyższość fify nad Pes 12 i 13 to jest dla nie do końca normalne. Wolisz fife ja Pesa i tak zakończmy bo do niczego to nie prowadzi. Ja chciałem tylko aby coraz większa liczba osób wracała do pesa bo dwie ostatnie części kopią dupę, ale jak widać nie da się.

No tak teraz kończmy, sam zacząłeś głupie gadki o wyższości PESa, więc pisze, że w cale tak nie jest. PES był zajebisty, ale na PS2, na PS3 dopiero w 2012 dało się fajnie grać, 2013 mam kupione, ale zostało wysłane do domu rodzinnego, więc pogram, jak odbiorę.

PES uważany jest jak za jakąś pierdoloną Świętość, nawet jakby kołek wjebać w dupę to i tak z płaczem w oczach, będziecie twierdzić, że PES jest zajebisty, Fifa beee. Po prostu nie zakrzywiajmy rzeczywistości, ta generacja jest totalnie przespana przez Konami, przez co sprzedaż jest coraz gorsza. Wolę to co dobre, dlatego PS2 - > PES 4, 5 i 6. PS3 - FIFA 08, UE 08, 09, 10. WC 10, 11. A teraz PES z powrotem, ale tylko dlatego, że Fifka mi się znudziła po tylu latach grania. Więc jak widzisz, będę grać w PESa, ale nie będę pie**olić, że Fifa jest niegrywalna, pinball i że nie można tej gry traktować poważnie.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2013, 17:48:48 pm wysłana przez Moldar »

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 10, 2013, 17:48:38 pm »
Niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy ze nie jest sie koneserem PRAWDZIWEJ piłki jeśli sie woli Fife. I Pes i Fifa maja gówno wspolnego z magią prawdziwej piłki. 

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 10, 2013, 17:49:18 pm »
Prawdziwa piłka by się po prostu nie sprzedała  ;)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 10, 2013, 19:56:36 pm »
Wersja PS3

PES 2008 - 74.73%
PES 2009 - 76.85%
PES 2010 - 76.50%
PES 2011 - 78.38%
PEs 2012 - 79.70%
PEs 2013 - 81.13%

Faktycznie "coraz" lepsze. Ale w takim tempie, to do 90 % dojdą może za 10 lat.  :lol:

Co do sprzedaży, to sorry, ale gra sprzedaje się coraz gorzej, więc jak najbardziej "jakość" gry robi swoje, a raczej renoma marki, która została zeszmacona przez Konami, co EA po prosty wykorzystało, tworząc po wielu latach, naprawdę grywalną Fifę.


Z tych statystyk wychodzi, ze prawie kazda fifa z ostatnich lat ma minimalnie wyzsza srednia niz uznawany za najlepszego w historii  PES5  :wtf:
Ja wiem tyle. EA sponsoruje recenzje i ten kto tego nie widzi jest albo slepy, albo nie chce tego widziec. Przyklad? Daleko nie trzeba szukac:

http://gameonly.pl/artykul/versus-2-pes-2013-kontra-fifa-13

R.A.F. porownuje obie gry zanim w nie zagral (przed premier obu gier!) i oczywiscie dla niego fifa wygrywa...
Dla mnie w miare obiektywne recenzje byly w NEO+. Ostatnio PES - 9.0 fifa - 9.2. Chodz Mielu jednak faworyzowal fife i w wielu miejscach nie zgadzam sie z jego opiniami.

Oki, jesli chcecie mozemy kontynuowac w odpowiednim temacie.

Mysle, ze warto bedzie podyskutowac przy okazji nowych edycji.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2013, 20:00:19 pm wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

lucid_cola

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 10-03-2013
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 0
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 10, 2013, 20:13:31 pm »
EA sponsoruje recenzje (...) Daleko nie trzeba szukac:
http://gameonly.pl/

Akurat tutaj powątpiewałbym, że ktokolwiek poza Conkerem przekazuje jakieś środki materialne na funkcjonowanie strony.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 10, 2013, 20:48:27 pm »
Wersja PS3

PES 2008 - 74.73%
PES 2009 - 76.85%
PES 2010 - 76.50%
PES 2011 - 78.38%
PEs 2012 - 79.70%
PEs 2013 - 81.13%

Faktycznie "coraz" lepsze. Ale w takim tempie, to do 90 % dojdą może za 10 lat.  :lol:

Co do sprzedaży, to sorry, ale gra sprzedaje się coraz gorzej, więc jak najbardziej "jakość" gry robi swoje, a raczej renoma marki, która została zeszmacona przez Konami, co EA po prosty wykorzystało, tworząc po wielu latach, naprawdę grywalną Fifę.


Z tych statystyk wychodzi, ze prawie kazda fifa z ostatnich lat ma minimalnie wyzsza srednia niz uznawany za najlepszego w historii  PES5  :wtf:
Ja wiem tyle. EA sponsoruje recenzje i ten kto tego nie widzi jest albo slepy, albo nie chce tego widziec. Przyklad? Daleko nie trzeba szukac:

.

Medal of Honor Warfighter - mega marketing, miał być cud, 50 % gamerankings
Sim City - powrót po latach, miało być pięknie, kolejny cud - póki co 72 % gamerankings
Crysis 3 - graficznie potwór, na trailerach śmiało można było obstawiać, że wyjdzie zajebisty shooter, - średnia 75 %

EA sponsoruje recenzje  :roll:   Ja bym powiedział tak, PES od PES6 wypadł z torów na które nie potrafi wrócić i  cytuję " ten kto tego nie widzi jest albo slepy, albo nie chce tego widziec. "

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 10, 2013, 21:04:14 pm »
Te gry maja spora konkurencje i mniejsze zyski do zgarniecia
EA sponsoruje recenzje (...) Daleko nie trzeba szukac:
http://gameonly.pl/

Akurat tutaj powątpiewałbym, że ktokolwiek poza Conkerem przekazuje jakieś środki materialne na funkcjonowanie strony.

Nikogo za reke nie zlapalem. Ale jest to bardzo dziwne. Jak to inaczej wytłumaczyc? Skrajnym nieprofesjonalizmem?

Medal of Honor Warfighter - mega marketing, miał być cud, 50 % gamerankings
Sim City - powrót po latach, miało być pięknie, kolejny cud - póki co 72 % gamerankings
Crysis 3 - graficznie potwór, na trailerach śmiało można było obstawiać, że wyjdzie zajebisty shooter, - średnia 75 %

Zbyt duza konkurencja i nie ten kaliber zyskow do zgarniecia zeby cos tu kombinowac.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 10, 2013, 21:06:54 pm »
Dobra ok, twoje rozumowanie na temat kupowania recenzji mnie rozwala.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 10, 2013, 21:21:17 pm »
Przeciez od dawna wiadomo ze EA kupuje recenzje, co ty moldar w kukurydzy wychowany?

el becetol

  • Gość
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 10, 2013, 21:24:34 pm »
Te gry maja spora konkurencje i mniejsze zyski do zgarniecia
EA sponsoruje recenzje (...) Daleko nie trzeba szukac:
http://gameonly.pl/

Akurat tutaj powątpiewałbym, że ktokolwiek poza Conkerem przekazuje jakieś środki materialne na funkcjonowanie strony.

Nikogo za reke nie zlapalem. Ale jest to bardzo dziwne. Jak to inaczej wytłumaczyc?

Logika mistrzowska - ktoś ma inne zdanie niż ja to pewnie przekupiony. Już widzę tą tajną komórkę w EA polska która śle grube przelewy do redaktorów stron na które nikt nie wchodzi.


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 10, 2013, 21:25:09 pm »
Dobrze, EA płaci za zajebiste recenzje, Fifa to pinball, nie piłka, PES to Bóg, złoto, sperma w twarz. Dziękuje

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 10, 2013, 21:26:33 pm »
Dobrze, EA płaci za zajebiste recenzje, Fifa to pinball, nie piłka, PES to Bóg, złoto, sperma w twarz. Dziękuje
no i koniec dyskusji masz plusa 8)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 10, 2013, 23:02:49 pm »
Logika mistrzowska - ktoś ma inne zdanie niż ja to pewnie przekupiony. Już widzę tą tajną komórkę w EA polska która śle grube przelewy do redaktorów stron na które nikt nie wchodzi.
Poswieciles chodz chwile i przeczytales ten artykul? Nie chodzi o jego zdanie.
Facet robi porownanie gier w ktore nie gral i przez przypadek wychodzi mu, że gra od wielkego wydawcy jest najlepsza... nie, nie tu nie ma nic podejrzanego  :troll:

Dobrze, EA płaci za zajebiste recenzje, Fifa to pinball, nie piłka, PES to Bóg, złoto, sperma w twarz. Dziękuje

Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

RaiAlien

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2008
  • Wiadomości: 1 202
  • Reputacja: -18
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 10, 2013, 23:11:10 pm »
Jako stary fan PESa powiem tylko tyle, ze w 2008 roku przesiadlem sie na FIFE i jestem z nia do dzis. PESy sprawdzam, ale dema i niestety FIFA co roku gniecie PESa jak mlodego. Tutaj nie wierze w zadna rewolucje. Obym sie mylil.

''When you look at what we're introducing now this what we see the future looking like, not 5 years from now, 50 years from now, 100 years from now.'' - Raikoh from Alienware UK

el becetol

  • Gość
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 10, 2013, 23:26:51 pm »
Logika mistrzowska - ktoś ma inne zdanie niż ja to pewnie przekupiony. Już widzę tą tajną komórkę w EA polska która śle grube przelewy do redaktorów stron na które nikt nie wchodzi.
Poswieciles chodz chwile i przeczytales ten artykul? Nie chodzi o jego zdanie.
Facet robi porownanie gier w ktore nie gral i przez przypadek wychodzi mu, że gra od wielkego wydawcy jest najlepsza... nie, nie tu nie ma nic podejrzanego  :troll:

Oczywiście jakby mu wyszło że gra z serii która upadła na pysk i średnia ostatnich części oscyluje koło 70 kilku procent będzie lepsza to by nie było nic podejrzanego.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 11, 2013, 01:17:04 am »
Jakie znaczenie mają oceny i procent jeśli fanowi PES'a po prostu się ta seria podoba? Nie czytam recenzji, w ciemno kupuję kolejne odsłony i bawię się tak jak zawsze - super. Nie o to chodzi, że nie gram w FIFę bo jej nie lubię. Nie kupuję jej bo PES wystarczy mi w zupełności. Poza tym jedynym trybem, który katuję jest Master League.

Dyskusja nad wyższością jednej nad drugą, kto kupuje recenzje i które oceny są zawyżone nie znaczą kompletnie nic dla człeka, który wie czego chce, a chce nowego PESa, którego formuła mimo wszystko dla niego się sprawdza.

el becetol

  • Gość
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 11, 2013, 01:34:21 am »
Jakie znaczenie mają oceny i procent jeśli fanowi PES'a po prostu się ta seria podoba?

Ok, tylko niech taki fan nie pierdoli że każdy kto sądzi inaczej niż on jest opłacany przez EA.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 11, 2013, 09:06:40 am »
Logika mistrzowska - ktoś ma inne zdanie niż ja to pewnie przekupiony. Już widzę tą tajną komórkę w EA polska która śle grube przelewy do redaktorów stron na które nikt nie wchodzi.
Poswieciles chodz chwile i przeczytales ten artykul? Nie chodzi o jego zdanie.
Facet robi porownanie gier w ktore nie gral i przez przypadek wychodzi mu, że gra od wielkego wydawcy jest najlepsza... nie, nie tu nie ma nic podejrzanego  :troll:

Dobrze, EA płaci za zajebiste recenzje, Fifa to pinball, nie piłka, PES to Bóg, złoto, sperma w twarz. Dziękuje



MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 11, 2013, 12:04:31 pm »
Logika mistrzowska - ktoś ma inne zdanie niż ja to pewnie przekupiony. Już widzę tą tajną komórkę w EA polska która śle grube przelewy do redaktorów stron na które nikt nie wchodzi.
Poswieciles chodz chwile i przeczytales ten artykul? Nie chodzi o jego zdanie.
Facet robi porownanie gier w ktore nie gral i przez przypadek wychodzi mu, że gra od wielkego wydawcy jest najlepsza... nie, nie tu nie ma nic podejrzanego  :troll:

Oczywiście jakby mu wyszło że gra z serii która upadła na pysk i średnia ostatnich części oscyluje koło 70 kilku procent będzie lepsza to by nie było nic podejrzanego.

Ale powtorze jeszcze raz to byla PROGNOZA! W dodaku z masa absurdalnych opinii. Pomijajac juz to czy poprzednie edycje byly dobre czy slabe to to ma rzutowac na ocene 2013? No kto normalny pisze w ten sposob recenzje...
Nikt nikomu nie musi placic za pozytywne recenzje. Sposobow na to zeby zachecic do pisania pozytywnych recenzji jest cala masa. Przy takiej kasie do zgarniecia to nawet bylbym zdziwiony gdyby tak nie bylo :).
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: PE(R)S 2014
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 11, 2013, 12:48:00 pm »
Jakie znaczenie mają oceny i procent jeśli fanowi PES'a po prostu się ta seria podoba?

Ok, tylko niech taki fan nie pierdoli że każdy kto sądzi inaczej niż on jest opłacany przez EA.
Mylę, że coś takiego istnieje na bank, ale nie jestem jednym z paranoików, którzy wszędzie doszukują się łapówkarstwa i kupowania ocen. Zakładam, że popularność serii Fifa (od bodajże 2009) nie jest przypadkiem, tylko wynika ze zmiany podejścia twórców i kod stał się bardziej grywalny. Słyszy się wiele dobrego od samych fanów więc coś w tym jest.