Autor Wątek: Driveclub  (Przeczytany 443524 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3880 dnia: Stycznia 22, 2016, 20:52:42 pm »
Forca-killer  8)

Patrząc na jakość fizyki w nowej Forzie to pewnie będzie porównywalna gra.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3881 dnia: Stycznia 22, 2016, 22:52:52 pm »
Nosz kur**, czuję się jakby Rustczyński normalnie mojego Twitta przeczytał  8) 8) 8)

Chyba Mrocz masz rację, wsparcie tego tytułu jednak zasługuje na mega Kudosy i nie mówię tutaj o SP ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3882 dnia: Stycznia 22, 2016, 23:20:43 pm »
Nosz kur**, czuję się jakby Rustczyński normalnie mojego Twitta przeczytał  8) 8) 8)

Chyba Mrocz masz rację, wsparcie tego tytułu jednak zasługuje na mega Kudosy i nie mówię tutaj o SP ;)

Już kiedyś pisałem, że SP jest tylko fla fanów bo to same samochody. Wszystkie trasy i zmiany są za free dla każdego i to wsparcie jest zajebiste :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3883 dnia: Stycznia 23, 2016, 00:22:58 am »
Forza ma to od początku. Tutaj zachwyt, ponieważ ponad rok po premierze dodano takie coś, also twórcy myślą o karach za obijanie sie o bandy. Fakt, nic tylko gloryfikować. Podonie jak Red, które jako 16ty dodatek daje NG+.  :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3884 dnia: Stycznia 23, 2016, 00:44:46 am »
Biedny Sylwuś nadal nie skumał, że za to, co DriveClub dostaje za darmo albo w cenie relatywnie tanich dodatków, m$ wołałby sobie cenę trzech pudełek po 250 + season pass każde. Patch z deszczem do FM5 wydali na płycie, dla niepoznaki nazwali FM6, a Sylwusie się cieszą, że forca ma to od początku  :hihi:

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3885 dnia: Stycznia 23, 2016, 00:47:31 am »
O co chodzi Sylvanowi? Dupa go boli że Xboxa kupił czy co?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3886 dnia: Stycznia 23, 2016, 01:08:31 am »
Nie mam zamiaru z wami dyskutować. Wyraziłem tylko swoją opinię.

Prawda jest taka, że jakby tylko FM ukazała się na PS4, kupilibyście ją w dniu premiery (przynajmniej Mrocz) i byłby to jawny zachwyt.

Nie jestem botem, który sączy jad w stronę DC, jak wy na Forzę. Grę miałem jako jeden z pierwszych na forumku, mam ją (nawet dwie, heh) do dziś dzień. Wczoraj nawet sobie nawet w DC grałem.
Po prostu bawi mnie, że doświadczeni gracze, stare konie, gloryfikują dodanie takich rzeczy ponad rok po premierze.

Niski/wysoki poziom trudności powinien być od początku. Podobnie jak ten przeklęty deszcz i cała reszta.

DC to świetna gra, ale pod względem zawartości, jest 4 kółka za FM VI. Grywalność - sprawa indywidualna. Z grafiką sobie przemówić nie dam. Dwa razy jak grałem, miałem włączone obie konsole i przełączałem sobie obraz dla porównania. Ten słynny gif, to klapy mogą sobie wsadzić, napisałbym gdzie, ale ogłada mi nie pozwala.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3887 dnia: Stycznia 23, 2016, 01:49:41 am »
xddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3888 dnia: Stycznia 23, 2016, 01:58:29 am »
Trzeba przyznać, że Sony wychodzi obronną ręką w tej całej sytuacji. Po początkowym failu gra jest cały czas udoskonalana i dodawane są nowe rzeczy, które konkurencja przekuwa do pudełek w nowej okładce i życzy sobie za to 250zł.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3889 dnia: Stycznia 23, 2016, 04:46:08 am »


Od 2:44

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3890 dnia: Stycznia 23, 2016, 08:27:49 am »
Nie jestem botem, który sączy jad w stronę DC,

Problem w tym, że cały czas sączysz ten jad.

A Forze zawsze jedziemy przy okazji twoich głupich porównań. A tak to nikt nie zwraca uwagi na ten tytuł.

Zarzucasz braki Driveclubowi na premierę. A nie dostrzegasz, że Forza 6 to Forza 5 z dodanymi stałymi warunkami pogodowymi i nocą zapakowana po raz kolejny do pudełka i sprzedana za 250 zł, kiedy te same zmiany masz w formie darmowych aktualizacji do DC. Do tego Forza 6 ma usunięte samochody z Forzy 5 by sprzedać je jako DLC. Gdzie są RUF'y, które świetnie zastępują brak licencji Porsche w Forzie 5? Wycięte by zaraz je dać jako płatne DLC ;) No ale i tak do Ciebie to nie dotrze, patrzysz tylko na cyferki z Metacritic i będziesz dalej biadolił jak to złe Evolution wyzyskuje graczy darmowymi aktualizacjami.

A tak swoją drogą to najśmieszniejsze jest to, że sam pośrednio zaniżasz poziom Forzy porównując ją non stop do gry zręcznościowej, której bezpośrednim konkurentem jest Forza Horizon 2 i Project Ghotam Racing. No ale nie dziwi mnie to. Nowa Forza reklamowana jako symulator na to miano nie zasługuje i do takich gier jak Project CARS nie ma sensu jej porównywać ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 08:38:57 am wysłana przez Mrocz »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3891 dnia: Stycznia 23, 2016, 08:45:40 am »
Nie jestem botem, który sączy jad w stronę DC,

Problem w tym, że cały czas sączysz ten jad.

Zależy na jakim forum siedzi. Taka chorągiewka ;)

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3892 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:20:08 am »
Co ja słyszę Forza 6 ładniejsza,  ko komuś się w dupie poprzewracało?  Grałem w tego Mesjasza w mm i jeśli chodzi o zwykły dzień to powiedzmy że bardzo dużo Forza nie odstaje, ale jak zaczyna się deszcz czy zamieć to jest to po prostu przepaść
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 09:22:31 am wysłana przez Braveheart1989 »

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3893 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:31:06 am »
Niektórzy po prostu oceniają grafikę z podrasowanych trailerów promocyjnych i photomode. Spędziłem parę godzin przy Forzie 6 i wiem, że ten słynny gif o którym pisze Sylvan to 100% autentyczna sprawa ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3894 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:39:37 am »
Sylvan fail za failem. Wpierw w SW, potem w kaciku z TV, a teraz tutaj. Oj ogarnij sie.

Swietny update sie szykuje, ten tryb w pozniejszych miejskich trasach - moze byc ciekawie. :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 09:42:01 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3895 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:45:10 am »
Nie będę z wami dyskutował i post z kilkunastoma zdaniami xd

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3896 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:52:07 am »
Nie jestem botem, który sączy jad w stronę DC,

Problem w tym, że cały czas sączysz ten jad.

Zależy na jakim forum siedzi. Taka chorągiewka ;)
raczej fałszywa obłudna szmata, do tego narcystyczna z problemami własnej tożsamości.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3897 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:59:18 am »
Sylvan fail za failem. Wpierw w SW, potem w kaciku z TV, a teraz tutaj. Oj ogarnij sie.

Swietny update sie szykuje, ten tryb w pozniejszych miejskich trasach - moze byc ciekawie. :)

Jestem ciekaw tych samochodów co wspomagania nie mają fabrycznie, a w DC miały :) F40, Diablo, F50, starsze Corvetty, McLaren F1 LM :) Może być mega ciekawie :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3898 dnia: Stycznia 23, 2016, 09:59:44 am »
Jedyna przewaga Forzy nad DC to 60 klatek. Cała reszta wygląda przy DC jak gierka z poprzedniej generacji. Najgorzej wyglądają te lewitujące auta. Strasznie to spierdolili.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3899 dnia: Stycznia 23, 2016, 10:07:56 am »
Jedyna przewaga Forzy nad DC to 60 klatek. Cała reszta wygląda przy DC jak gierka z poprzedniej generacji. Najgorzej wyglądają te lewitujące auta. Strasznie to spierdolili.

Model jazdy względem Forzy 5 też został spierdolony :( F5 była dosyć realistyczna, a w F6 zrobili jakiś pseudo symulator z przesadzonym efektem nadsterowności. Auta się ślizgają jak na łysych oponach :/

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3900 dnia: Stycznia 23, 2016, 10:10:14 am »
Ja tam się cieszę że nadchodzi tryb hardcore, aczkolwiek zgodzę się, że lepiej by było gdyby ten tryb był obecny już od początku istnienia gry.

Model biznesowy DC nadal budzi u mnie niepokój, bo jednak daje wydawcy furtkę na dupczenie gracza z pieniędzy przez długi okres. Takie bajery to metoda marchewki na kiju, która prowadzi gracza do sklepu po DLC. Przy ladzie  sklepowej zjadam marchewę, ale chcę więcej, i w taki oto sposób otwiera się mój portfel. Bardzo podstępne, biorąc pod uwagę fakt ubogiej zawartości na starcie, gracz ma jeszcze większy niedosyt i większą skłonność do zakupu dodatkowych samochodów lub motocykli, jak juz pokazał czas.

Ciekawe co dalej? SP2 czy może jednak te trasy miejskie będą płatne?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 10:14:45 am wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3901 dnia: Stycznia 23, 2016, 10:29:50 am »
Model biznesowy DC nadal budzi u mnie niepokój, bo jednak daje wydawcy furtkę na dupczenie gracza z pieniędzy przez długi okres. Takie bajery to metoda marchewki na kiju, która prowadzi gracza do sklepu po DLC. Przy ladzie  sklepowej zjadam marchewę, ale chcę więcej, i w taki oto sposób otwiera się mój portfel. Bardzo podstępne, biorąc pod uwagę fakt ubogiej zawartości na starcie, gracz ma niedosyt i większą skłonność do zakupu dodatkowych samochodów lub motocykli.

Ja to osobiście widzę tak.

Standardowa forma dystrybucji:
Masz grę wyścigową "A" powiedzmy, że jest w niej licencja Ferrari i tor SPA kosztuje 220zł. Wychodzi sequel tej gry - też 220zł. Ale nie ma licencji Ferrari, zamiast tego jest Porsche i zamiast SPA jest Nordschleife. Uzyskujemy więc dwie gry za 240 zł, ale nie przejedziesz się Ferrari po Nordshleife czy nie zrobisz wyścigu Porsche vs Ferrari

Druga sytuacja
Gra Wyścigowa A. Też Ferrari też SPA. 220 zł - wychodzi DLC ustalmy krytyczną sytuacje z ceną 50 zł (z reguły kosztują 36zł) za pakiet Porsche drugie 50zł za pakiet Nordschleife.
Masz 320 zł zamiast 440 zł i możesz pojeździć Ferrarką na Nordschleife przeciwko Porsche.

Powiesz, że bzdurna sytuacja, ale jednak w Forzie 5 były Rufy i DLC z Porsche chyba, a zostały wycięte z Forzy 6. Doszły też nowe trasy i auta w Forzie 6, ale przeciwko RUFom czy Porsche nie pojeżdżę. Natomiast w DC mamy rozwijaną grę, i nawet auta z premiery można zestawić z tymi z ostatniego DLC.

Serio uważasz, że ten model biznesowy jest taki zły? ;) ;)

Bo ja od zawsze twierdzę, że samochodówki tak powinny być sprzedawane. Zamiast kasować nas co 2 lata ponad 2 stówy za parę aut i tras więcej :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 10:40:44 am wysłana przez Mrocz »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3902 dnia: Stycznia 23, 2016, 10:54:16 am »
Każdy model biznesowy jest zły z tych co dałeś. Kiedyś dlc to było dlc, teraz wymyślili jakieś season passy i inne gówna.
   
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 10:55:56 am wysłana przez Moldar »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3903 dnia: Stycznia 23, 2016, 10:58:55 am »
Model ma sens, w szczególności dla wydawcy ale nie wziąłeś pod uwagę jednego bardzo ważnego aspektu - w przypadku modelu 1 (Forza, niech będzie), zawartość na starcie jest znacznie większa niż w przypadku modelu 2(DC). Czasami nawet tak duża, że w zupełności wystarczy graczowi, zapłaci raz i ma spokój na dłuższy czas. Model 2 jest nastawiony na systematyczne wydawanie pieniędzy, żeby zapełnić spore luki w zawartości. Model 1 w zupełności obejdzie się bez tego.

Model 2 bardziej wymusza wydawanie pieniędzy niż model 1.

Dlatego uważam, że lepiej jest kupić w modelu 1 cały McZestaw za 18pln, może ze średnimi frytkami i napojem ale w miarę kompletny zestaw, zamiast w modelu 2 najpierw osobno kanapkę za 13pln później frytki za 6, później jeszcze napój za 5, i może deser do tego za 4? Chociaż takie porównanie też nie jest miarodajne bo w modelu 2 kanapka kosztowałaby 18 zł tak jak podstawowa cena modelu 1.

Reasumując, nie pochwalam ani jednego ani drugiego, bo w obydwu przypadkach bym się nie najadł  8) Ale model 1 mniej bije po kieszeni i zawsze możesz go sobie powiększyć dopłacając dodatkowe 2 zł, a jak nadal mało to kupujesz 2 for You za 5 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 11:05:32 am wysłana przez andryush »

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3904 dnia: Stycznia 23, 2016, 11:05:51 am »
Tylko weź pod uwagę, że w pierwszym modelu nie mógłbyś wypić napoju po posiłku tylko osobno po paru dniach czy coś w sumie nie wiem jak inaczej się odnieść. Głupie to porównanie z obiadem. Więc wróćmy do porównania na żywym przykładzie:
 
Nie przejedziesz się Rufem w deszczu czy w nocy w Forzie 6 bo został wycięty.

Gdyby DC nie dostało tylko DLC to powiedzmy  Lamborghini z jednej paczki znalazło by się w Sequelu, ale nie pojeździłbyś nimi na starych znanych trasach :)

Ja wolę zapłacić nawet więcej, ale mieć kompletny dopasiony produkt, a nie pocięte na kawałki sequele.
Uważam, że taka Forza powinna być rozwijana w patchach ten sposób oferując dużo na start. I czuję, że tym ma być Gran Turismo Sport. Produkt rozwijany na przestrzeni lat.
PS. DC był kompletną grą i bez DLC (zwłaszcza licząc darmowe dodatki) miał zawartości więcej od takiego NFS'a na przykład.

Każdy model biznesowy jest zły z tych co dałeś. Kiedyś dlc to było dlc, teraz wymyślili jakieś season passy i inne gówna.
   

A czym teraz są DLC? Akurat paczki wozów do DC były bardzo fajne i rozległe bo dodawały też nowe wyścigi do kariery.

Dla porównania w Forzie dostajemy SAME samochody, które do tego trzeba kupić w karierze za gotówkę ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 11:07:51 am wysłana przez Mrocz »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3905 dnia: Stycznia 23, 2016, 11:08:52 am »
DC nie był kompletną grą, sam brak prywatnego lobby, powtórek pokazywały, jaką pokrakę dostaliśmy. No ale chwała dla dewelopera, że ogarneli temat i wspierają grę bez końca.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3906 dnia: Stycznia 23, 2016, 11:11:54 am »
DC nie był kompletną grą, sam brak prywatnego lobby, powtórek pokazywały, jaką pokrakę dostaliśmy. No ale chwała dla dewelopera, że ogarneli temat i wspierają grę bez końca.

Ja tam się świetnie bawiłem przy tym tytule i bez tego ;) Sporo godzin i bez DLC pykło. No ale nie usprawiedliwiam pierwszej wpadki z serwerami. To był fail.

Chcesz przykład niekompletnej gry? Zagraj w nowego NFS'a bez patchy ;) Chociaż chyba coś wspominałeś, że przeszedłeś go na tym okresie próbnym 10 godzin w EA Acess więc wiesz o co chodzi pewnie ;) Prywatnego Lobby też tam nie ma, powtórek nie ma, aut mało, części mało, i miasto które objedziesz szybciej niż 1 okrążenie na nurbie ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3907 dnia: Stycznia 23, 2016, 11:16:41 am »
Prywatne lobby i powtórki jako wyznacznik kompletności gry. lol

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3908 dnia: Stycznia 23, 2016, 11:25:29 am »
Oczywiście ta pożal się Boże szósta forca, która nocną jazdę i warunki pogodowe na poziomie Special Stage Route z GT3 oferuje na 1/3 torów, jest dobrym przykładem gry kompletnej  :lol:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3909 dnia: Stycznia 23, 2016, 11:28:20 am »
A co mnie obchodzi Forza w tym temacie?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3910 dnia: Stycznia 23, 2016, 12:05:40 pm »
Mrocz, rozumiem że skupiasz się na wydawaniu gry co roku. Masz rację, to nie jest fajna sprawa, też strasznie nie lubię tasiemców jak te od EA, gdzie co roku zabierają i dodają po kilka ficzerów i w rezultacie czasami powracają do nas w nowych częściach niegdyś wycięte ficzery sprzed lat.

Model DC też nie jest idealny moim zdaniem, właśnie ze względów, które wypisałem wcześniej - troszeczkę biednej zawartości na początku. Zauważasz analogię z Destiny? :D  Najlepszym rozwiązaniem dla gracza byłoby połączenie obydwu rozwiązań - kompletna, bogata gra na start i ciekawe paczki DLC i aktualizacji.

Niestety takie bajery nie idą w parze z pieniądzem, dlatego jesteśmy skazani na biedotę w dniu premiery. W dzisiejszych czasach, na prawdę warto jest się zastanowić nad kupowaniem gier co najmniej rok po premierze, gdy ceny pójdą w dół, pojawią się rozszerzenia i promocje na nie, bugi zostaną wyeliminowane, itd.

MS faktycznie został trochę w poprzedniej generacji ze swoimi modelami biznesowymi. No i nie byłbym do końca pewien, czy to na prawdę tak źle w świetle dzisiejszych faktów ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3911 dnia: Stycznia 23, 2016, 12:10:57 pm »
kompletna, bogata gra na start i ciekawe paczki DLC i aktualizacji.

Wiedźmin 3? ;) Tu się chyba wszyscy zgadzają, że jest to najbardziej uczciwa wobec graczy gra.

Ogólnie poruszamy mocno kontrowersyjne tematy, bo jakby nie patrzeć każda forma proszenia nas o pieniądze wydaje się kiepska. Nie mniej są rozwiązania mniej lub bardziej irytujące w tym względzie.

PS. Mały offtop z Destiny jeśli mam być szczery to wolałem te płatne DLC co pół roku, niż kompletny ich brak teraz z mikropłatnościami. W Year One co pół roku wracałem do gry, teraz te niby darmowe eventy nie są tak fajne jak kolejna porcja fabuły i misji single player. Mam nadzieje, że zaraz dadzą coś ciekawego do świata gry, bo na razie nie mam motywacji do wracania do Destiny.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3912 dnia: Stycznia 23, 2016, 12:34:58 pm »
kompletna, bogata gra na start i ciekawe paczki DLC i aktualizacji.

Wiedźmin 3? ;) Tu się chyba wszyscy zgadzają, że jest to najbardziej uczciwa wobec graczy gra.

Ogólnie poruszamy mocno kontrowersyjne tematy, bo jakby nie patrzeć każda forma proszenia nas o pieniądze wydaje się kiepska. Nie mniej są rozwiązania mniej lub bardziej irytujące w tym względzie.


O to to, dokładnie o tym samym pomyślałem. Wiedźmin jako jedyny jak na razie pokazał w miarę sprawiedliwe podejście do gracza z zastosowaniem tego "next-gen" modelu biznesowego podobnego do tego z DC czy Destiny. W tym przypadku dostaliśmy jednak grę przebogatą w zawartość. Później były niby darmowe DLC, co prawda na znacznie mniejszą skalę niż w DC, a aktualizacje dzielnie mniej lub bardziej łatały błędy i niedoróbki. Kilka miesięcy później dostaliśmy pierwszy na prawdę spory dodatek za niewielkie pieniądze i suma sumarum, deal na prawdę sprawiedliwy i godny uznania. Mimo niedoróbek w grze, jestem w stanie się pogodzić z takim modelem biznesowym. Oczywiście bez bugów byłoby jeszcze lepiej, ale lepsze bugi niż cięcie gry.

Wracając do tematu



Wyobraźcie sobie teraz wyścigi Online  8)
Atom to już w ogóle odleci w kosmos, ten to z asystami był ciężki w prowadzeniu, a na hardkorze to strach pomyśleć :D
No ale zapowiada się nie lada wyzwanie, jeszcze większa motywacja aby kupić kółko i wypróbować na nim DC.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2016, 12:52:07 pm wysłana przez andryush »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3913 dnia: Stycznia 23, 2016, 13:21:19 pm »
Przepaść graficzna, to jest pomiędzy suchym, a mokrym DC. Tak z dwie klasy. Na FM krzywo się spogląda, bo Maklaren w DC nieco ładniejszy, ale już o dwudziestu 4 samochodach w 60k/s, przy kilkunastu w 30 nikt nie wspomina.  :) Ciekawe jakby DC wyglądał w takiej konfiguracji. Przecież jak po 16 godzinach w FM Sześć włączyłem DC, to tylko szkoda, że autorzy nie pozostawili 4 samochodów na trasie i nie powalczyli o godną płynność.

FM archaiczna, bo nie ma zmiennych warunków pogodowych, a DC na premierę w ogóle ich nie miał  :rotfl: Also, tutaj jest split skren, znany od czasów 16 bitów i innych generacji.
Ktoś pluje na zmiany w linii kontynuacji i uważa, to za złe, ale już dwieście zł za półprodukt, jest ok.

Niby dobrze, że twórcy coś tam dodają, ale za te zmiany, to śmiech....no faktycznie, rok po premierze poziom trudności można sobie wybrać.

Już nie wspominam o:

DC -> tour, pojedyncze zawody (drift, sprint), multi, wyzwania (evo, indywidualne), mój klub;

FM Sześć -> kariera, tryb wieloosobowy, gra dowolna, jazda próbna, ligi, rywale, Forza vista, dostoswanie, FM tv, pokazy (wyzwania wyprzedzania, zawody BA, szybki pościg, 1vs1 Stig, starcie otwarte, pokazy TG, pamiętne chwile w sportach, wyścigi specyfikacji fabrycznych).

I zdecydowanie na dzień dobry lepiej to dostać, niż ma być przez lata dostarczane. Mało, który gracz gra w daną pozycję aż tyle. Garstka zapaleńców zostaje.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3914 dnia: Stycznia 23, 2016, 13:54:42 pm »
DC porownujemy z FH2. Ciagle nie dociera. FM6 to niby symulacja, ale ta w porownaniu do innych przedstawicieli gatunku to kiepsko wyglada w kazdym aspekcie, od trybu kariery, po grafike, ficzersy, az po sam model jazdy. Sylvan kolejny fail, a prosilem o ogarniecie sie.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3915 dnia: Stycznia 23, 2016, 13:58:11 pm »
Żal czytać sylvana

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3916 dnia: Stycznia 23, 2016, 14:04:45 pm »
Żal to czytać tutaj większość, gdyż bronią DC jak pies stada owiec :lol:
Akurat Sylvan post wyżej podał konkretne argumenty co do wizualiów.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3917 dnia: Stycznia 23, 2016, 14:09:58 pm »
DC porownujemy z FH2. Ciagle nie dociera. FM6 to niby symulacja, ale ta w porownaniu do innych przedstawicieli gatunku to kiepsko wyglada w kazdym aspekcie, od trybu kariery, po grafike, ficzersy, az po sam model jazdy. Sylvan kolejny fail, a prosilem o ogarniecie sie.

Jak dla mnie to i nawet do fh2 nie ma co porównywać, zupełnie inne gry.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3918 dnia: Stycznia 23, 2016, 14:17:32 pm »
Sylvan skończ pie**olić. Nikt nie czepia się klatek na sekunde, a ty uparce porównujesz Cegłę do płyty chodnikowej :roll:

Normalnie Xbot 100% :/

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #3919 dnia: Stycznia 23, 2016, 14:45:25 pm »
DC porownujemy z FH2. Ciagle nie dociera. FM6 to niby symulacja, ale ta w porownaniu do innych przedstawicieli gatunku to kiepsko wyglada w kazdym aspekcie, od trybu kariery, po grafike, ficzersy, az po sam model jazdy. Sylvan kolejny fail, a prosilem o ogarniecie sie.

Jak dla mnie to i nawet do fh2 nie ma co porównywać, zupełnie inne gry.

Ja tylko podalem przyklad ze jesli juz porownujemy do predzej do FH2. Kazdy rozsadny widzi co tu sie dzieje, rozpierdzielanie kolejnego watku, wpierw The Order, teraz DC.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'