Autor Wątek: Driveclub  (Przeczytany 443553 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

svonston

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1080 dnia: Października 10, 2014, 09:28:20 am »
Czyli dalej dajesz im w kieszeń, choć nawoływałeś do olania tej usługi. :angel:

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1081 dnia: Października 10, 2014, 09:35:47 am »
Oj tam. Ja zamierzam dalej bulić za PS+ nie są to ogromne pieniądze w skali roku. Zwłaszcza, że można taniej dostać subskrypcje za rok. Indyki które się trafiają czasem mi się podobają takie Stick it to the Man przeszedłem całe ;). Trochę czuje się jak za dzieciaka kiedy kupowało się CDAction i odkrywało gierki o których się nawet nie wiedziało. ;) Do tego granie w Destiny i podobne gierki online też daje radę.

Z grami na PS4 jestem pewien, że musimy po prostu poczekać. Na pewno za jakiś czas dostaniemy jakieś Knacki, Killzone'y i podobne, muszą po prostu zejść z ceny. Na PS3 plus wszedł już po dłuższym czasie życia konsoli i mieli całą masę starych tytułów, które mogli dodać. PS4 jest nowiutką konsolą nie ma za dużo nawet gier do kupienia a co dopiero gier do rozdawania ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1082 dnia: Października 10, 2014, 09:44:50 am »
Czyli dalej dajesz im w kieszeń, choć nawoływałeś do olania tej usługi. :angel:

Serio nie zakapowałeś mojej wypowiedzi? Jebnij sobie kawkę z rana i przeczytaj raz jeszcze. W skrócie Ci napiszę Svonie. Kupię PSN+ jeśli wcześniej dowiem się o ciekawej ofercie danego miesiąca. Zauważ, że na początku miesiąca Sony ogłasza co będzie w PS+ i dopiero w pierwszą środę to co zapowiedzieli pojawia się w ofercie. Kapisz?

svonston

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1083 dnia: Października 10, 2014, 09:48:42 am »
Ależ ja wszystko rozumiem, tylko po prostu śmieszy mnie postawa 'ŁOJEZU SONY TAKIE NIEDOBRE, WYPNIJTA SIĘ LUDZIE NA TEGO PLUSA, BO Z DRIVECLUBEM TO JAJA JAKIEŚ SE ROBIO. MÓWIĘ WAM, WYPNIJTA! ALE JA SE KUPIĘ NA TRZY MIECHY JAK DADZO FAJNE GRY'

Coś jak te internetowe nawołania w komentarzach na onecie czy innych wp "LUDZIE, MUSIMY WYJŚĆ NA ULICE!!!". I na tym koniec. :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1084 dnia: Października 10, 2014, 09:52:15 am »
Ja się spytam, a co Xbox oferuje na One w ramach golda ? Czepianie sie gierek w plusie jest głupie, co innego jakości łączą.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1085 dnia: Października 10, 2014, 10:07:03 am »
w ramach golda tez dostajesz gierki. wiekszosc to gnioty, ale za to na zawsze.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1086 dnia: Października 10, 2014, 10:15:04 am »
Master, ale mi też chodzi o jakość łącza i wieczne aktualizacje. To również mnie wkurza.

@Svon
Czyli nie zrozumiałeś. :P

svonston

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1087 dnia: Października 10, 2014, 10:21:55 am »
A czego miałem nie zrozumieć?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1088 dnia: Października 10, 2014, 10:24:25 am »
Tego, że kiedyś bez wahania kupiłbym roczną subskrypcję wierząc, że płacę za porządną usługę, a teraz będę śledził czy dają coś ciekawego oraz czy rozwiązano problemy z wiecznymi konserwacjami i dopiero ewentualnie sobie ją wykupię.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1089 dnia: Października 10, 2014, 10:29:06 am »
Master, ale mi też chodzi o jakość łącza i wieczne aktualizacje. To również mnie wkurza.

@Svon
Czyli nie zrozumiałeś. :P

Wieczne aktualizacje systemu zawsze są. Na Xboxie pewnie też. Często są to zmiany zabezpieczeń.

svonston

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1090 dnia: Października 10, 2014, 10:31:16 am »
Tego, że kiedyś bez wahania kupiłbym roczną subskrypcję wierząc, że płacę za porządną usługę, a teraz będę śledził czy dają coś ciekawego oraz czy rozwiązano problemy z wiecznymi konserwacjami i dopiero ewentualnie sobie ją wykupię.
No to chyba ty nie zrozumiałeś jednak. Bo to, co napisałeś, jest dla mnie jasne, ale takie śmieszne embarga dopóki jest wygodnie są dla mnie śmieszne i tyle.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1091 dnia: Października 10, 2014, 10:34:10 am »
Dobra, wygrałeś, masz rację, niech Ci będzie. :roll:

@Mrocz
Zakładaj klub. Ściąga mi się wersja cyfrowa. Po pracy powinienem już grać.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1092 dnia: Października 10, 2014, 10:45:04 am »
Dobra, wygrałeś, masz rację, niech Ci będzie. :roll:

@Mrocz
Zakładaj klub. Ściąga mi się wersja cyfrowa. Po pracy powinienem już grać.

Klub już jest założony, ale ze względu na problemy z serwerami nikogo nie mogę jeszcze zaprosić :lol:

Jak coś to wyszukaj Gameonly Team ;) Wtedy się podłączymy.

PS. Ponoć online daje radę jak się ustawi ze znajomymi zasady itp. Bo w z randomami ludzie robią sobie Destruction Derby :lol:

Obiecany gameplay:

https://www.facebook.com/video.php?v=737581999622700&l=6547059591759227872

Taka ciekawostka. O Driveclub można wiele złego powiedzieć i się czepiać, ale trzeba przyznać, Evolution Studio przy tej produkcji miało totalnego świra na punkcie detali. Zwróćcie uwagę, że na moim gameplayu zegarek na desce rozdzielczej chodzi i wskazuje ustawioną godzinę z gry. Mało tego jest wyskalowany z ustawionym upływem czasu wuięc wyraźnie widać, jak zapier**la przy przyspieszonym upływie :lol: Wiem, że to głupota totalna i nie ma wpływu na grę, ale zawsze lubiłem takie głupiutkie szczegóły :) Tak jak odbijające się otoczenie w białkach oczu kierowcy w GT5 ;)
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2014, 10:59:28 am wysłana przez Mrocz »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1093 dnia: Października 10, 2014, 11:32:37 am »
Serwery jeszcze nie działają? Ja pier**le co za premiera....

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1094 dnia: Października 10, 2014, 11:36:40 am »
Serwery jeszcze nie działają? Ja pier**le co za premiera....

No wczoraj nie działały. Coś czuje że poszła grubsza awaria. Zaczynam wierzyć, że jakby dali wersje PS+ za free w dniu premiery to by wszystko im je*ło totalnie łącznie z PSN'em ;) Lepiej nie blokować ludziom grania w Destiny, BF'a itp ;) (Zwłaszcza, że PS+ wersja będzie pewnie najchętniej ściąganą grą z plusa na PS4)

el becetol

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1095 dnia: Października 10, 2014, 11:38:11 am »
Serwery jeszcze nie działają? Ja pier**le co za premiera....

Tymczasem u konkurencji:






Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1096 dnia: Października 10, 2014, 11:56:29 am »
Lepiej przeklej im ostatnią bekę prosto od gadających głów Ubi o tym, jak Xbone robi graficznego cockblocka mesjaszowi Sony.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1097 dnia: Października 10, 2014, 11:58:24 am »
No Xboty dostały w końcu argument za w wojnie z Playstation ;) Więc teraz będą wykorzystywać go na lewo i prawo. Normalka :) Zwłaszcza, że do tej pory nie mieli nawet jak bronić swojej konsoli ;)

Nie zmienia to jednak faktu, że w Evolution Studios pewnie im głupio ;) Niech teraz ogarną dupy i zapewnią zajebisty rozwój Drivecluba ;) To odbudują zaufanie graczy ;)

Mam tylko nadzieje, że Kaz ogarnie się z Gran Turismo 7, by nie robił takiego archaizmu ;) Wtedy się zacznie poważna rywalizacja.

Lepiej przeklej im ostatnią bekę prosto od gadających głów Ubi o tym, jak Xbone robi graficznego cockblocka mesjaszowi Sony.

Albo ich God Of War Killera ;)

http://www.metacritic.com/game/xbox-one/ryse-son-of-rome
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2014, 12:04:36 pm wysłana przez Mrocz »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1098 dnia: Października 10, 2014, 12:30:32 pm »
Musiałbym się mocno w łeb uderzyć, żeby przestać opłacać plusa, bo jakaś gierka została przesunięta  :lol:

w ramach golda tez dostajesz gierki. wiekszosc to gnioty, ale za to na zawsze.

Na xbone tylko na czas ważności abonamentu.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Szrot dalej nie potrafi łapać screenów, że botki muszą zdjęcia telewizora kalkulatorem robić?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1099 dnia: Października 10, 2014, 12:50:05 pm »
To się lepiej uderz w łeb, bo tu nie chodzi tylko o przesunięcie gierki. Gówniane indyki w PS+ też dokładają swoje w kwestii ch**owości Plusa. Pomijam to co teraz się dzieje z serwerami.

Ja napiszę od siebie, że musiałbym się okrutnie mocno w łeb pierdolnąć żeby nie zauważyć jakości usługi PSN. Przecież to całkiem normalna i fajna rzecz, że gracze którzy kupili Driveclub nie mogą sobie skorzystać z głównej funkcji tej gry, co nie chłopaki? :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1100 dnia: Października 10, 2014, 13:21:16 pm »
Gówniane indyki w PS+ też dokładają swoje w kwestii ch**owości Plusa
To już kwestia gustu. Ja nie narzekam.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1101 dnia: Października 10, 2014, 13:32:34 pm »
To się lepiej uderz w łeb, bo tu nie chodzi tylko o przesunięcie gierki. Gówniane indyki w PS+ też dokładają swoje w kwestii ch**owości Plusa. Pomijam to co teraz się dzieje z serwerami.

A jakie gry chciałbyś dostawać na nowej konsoli w ramach usługi, która za śmieszne 195 złotych rocznie oferuje ponad 70 gier na trzy platformy? Poza tym takie gry, jak Trine 2, Velocity, FEZ, Strider czy Resogun trudno nazwać gównianymi indykami.

Naprawdę "podziwiam" ludzi, którzy liczą, że w ramach plusa będą dostawać same świeże gierki AAA.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1102 dnia: Października 10, 2014, 13:36:40 pm »
Jedynie Trine 2 i Outlast były spoko. Mogliby dać Oddworlda, Trials: Fusion itp. To są gierki, które powinny ukazywać się w plusie. Do tego sam fakt, że płacimy za granie online. Zawsze się z tego śmiałem na Xboxie, więc tutaj też będę. Rozumiem jakby to było granie online z dedykami, a nie p2p.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2014, 13:46:40 pm wysłana przez BoBaN »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1103 dnia: Października 10, 2014, 13:57:33 pm »
Jedynie Trine 2 i Outlast były spoko. Mogliby dać Oddworlda, Trials: Fusion itp. To są gierki, które powinny ukazywać się w plusie.
Reszta tych co wymienił Iras, moim zdaniem bomba. Stawiam, że Abe i Trialsy trafią prędzej czy później to PS+, a obecnie są w promocji.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1104 dnia: Października 10, 2014, 14:06:52 pm »
Co do gier to fakt, brakuje dużych produkcji w Plusie. Z PS3 było lepiej, ale usługa wystartowała kilka lat po premierze konsoli, jak była już masa starszych gier. Z PS4 trzeba trochę poczekać, osobiście uważam jednak, że rok od premiery to dobry moment na wprowadzanie większych tytułów. Pewnie też większe produkcje nie będą wrzucanie co miesiąc bo biblioteka jest na razie za mała. Jest jeszcze taka kwestia - Sony za te gry płaci, więc dogadanie się w kwestii finansów na starcie generacji nie jest tak proste. Jest też zmiana trendu w branży - mamy teraz masę indyków, plus kilka AAA w roku. Czasem wyjdzie coś pomiędzy, taki AA, ale generalnie obecnie sporo ludzi sieka w małe gry i Sony z tego korzysta. Wiem, że nie każdego to kręci, ale indyki nie zniknął z Plusa, będą dopełnieniem tych większych produkcji.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1105 dnia: Października 10, 2014, 14:08:20 pm »
@Ryo
Fakt, FEZ też spoko. Czekam niecierpliwie na Trials i Abe. Swoją drogą ciekawe kiedy PS+ na PS4 doczeka się dużej produkcji (Knack, AC:BF itp.).

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1106 dnia: Października 10, 2014, 14:36:24 pm »
@Ryo
Fakt, FEZ też spoko. Czekam niecierpliwie na Trials i Abe. Swoją drogą ciekawe kiedy PS+ na PS4 doczeka się dużej produkcji (Knack, AC:BF itp.).

Myślę, że wcześniej niż się spodziewamy ;) Tylko na start oczekiwałbym tych gorszych gier ;) A nie ukrywam od Knacka wolę lepszego indyka :P

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1107 dnia: Października 10, 2014, 14:57:23 pm »
Pewnie po świętach dadzą jakiś duży tytuł do PS+
Yeahh, me and hate that's an odd couple

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1108 dnia: Października 10, 2014, 21:14:54 pm »
Transmituje gameplay na PS live. Mozna obadac. Pokoj sie zwie "Polska Gameonly".

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1109 dnia: Października 10, 2014, 21:58:54 pm »
Transmituje gameplay na PS live. Mozna obadac. Pokoj sie zwie "Polska Gameonly".

A jak opinia? ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1110 dnia: Października 10, 2014, 22:48:31 pm »
Jutro naskrobe cos wiecej. Ogolnie pozytywna z małymi mankamentami. Jest dobrze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1111 dnia: Października 10, 2014, 23:51:15 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1112 dnia: Października 11, 2014, 09:30:13 am »
Wczoraj pograłem ponad 4 godziny, doszedłem do 14lvl i coś tam gry liznąłem. Postaram się krótko w punktach ocenić grę.

Gameplay
To co w grach najważniejsze jest tutaj na wysokim poziomie. Gra daje masę zabawy i po opanowaniu sterowania każdy prawidłowo pokonany zakręt daje coraz większą frajdę. Samo sterowanie pod pada jest bardzo dobre i faktycznie przypomina PGR. Jest nieco cięższe przez co bardziej czuć masę auta. Chciałbym spróbować jak to wygląda na kierownicy, bo może być ciekawie. Przy okazji przekonałem się jak ch**owe i niewygodne są gałki w padzie od PS4. DC genialnie oddaje prędkość (mając na uwadze fakt, że to gra bardziej w stronę arcade). Kamera ze zderzaka powoduje oczopląs, bo jest bardzo dynamiczna. Gdyby była nieco wyżej umieszczona to byłby mój ulubiony widok. Ja osobiście gram z kamery znad maski gdyż widać nieco więcej i nadal fantastycznie czuć prędkość. Najłatwiej gra się z kamery z środka. To dlatego, że widać każdy, nawet najmniejszy ruch kierownicy (nawet minimalne wychylenie gałki powoduje ruch kierownicą) przez co łatwiej kontrolować auto kiedy wpadnie w poślizg.
Najważniejsze jednak jest to, że gra ma ten element na którym zależało mi najbardziej czyli walka na torze. Brawo dla panów z Evolution. To jest ogromny potencjał do tego aby pojedynki online przykuwały do konsoli na długie godziny. Już walka z AI powoduje szeroki uśmiech na gębie. Cały czas walczymy z przeciwnikiem o każdy centymetr toru. Jeśli nie spieprzą doboru klas i aut online, to możemy dostać prawdziwy hit wyścigów sieciowych. Wczoraj raz udało mi się połączyć i zagrać w sieci, ale wybrało nam wszystkim takie same auta (tyle, że różne malowania klubów) i ścigaliśmy się na torze. Lagów nie było, ale mam nadzieje, że wyścigi nie sprowadzą się tylko do pojedynków tego samego modelu fury.

Dźwięk
Same odgłosy aut są bardzo fajnie oddane (aczkolwiek mniejsze autka brzmią nieco sztucznie). Muzyki podczas wyścigu nie ma, co dla mnie jest plusem. W menusach przygrywa Dub itp. klimaty. Jest ok, ale bez szału. Najważniejsze, że furki brzmią konkretnie. Piski opon to majstersztyk. Nie dość, że brzmią odpowiednio to dzięki zróżnicowaniu pozwalają graczowi wyczuć kiedy przesadził i wpadł w kłopoty np. przy hamowaniu lub poślizgu w zakręcie.

Grafika
Tutaj już nie jest tak świetnie. Gra jest nierówna. Raz wygląda pięknie, a innym razem bardzo średnio. Jedne lokacje wyglądają wręcz filmowo, a inne bajkowo (przy czym bajkowo to nie jest komplement). Indie momentami zajeżdżają cel shadingiem, co wygląda komicznie (szczególnie te żółte liście, które auta rozwiewają przejeżdżając obok). Gra ma słaby AA. Ząbki momentami bardzo straszą. Na samym otoczeniu nie jest bardzo widoczne, ale już na autach owszem. Oświetlenie za to jest z najwyższej półki. Jest tak dobre, że czasem słońce naprawdę nas oślepia i jedzie się trochę po omacku.

Ogólnie wystawiłbym na dzień dzisiejszy 7.5/10, ale zaznaczam, że to jest ocena bez online. Jeśli ten tryb zostanie odpowiednio dopracowany i pozwoli na ostrą walkę zderzak w zderzak, to ocena podskoczy na 8, a może nawet nieco wyżej. Jeśli ktoś lubi wyścigi i zastanawia się czy brać, to niech przestanie się zastanawiać. Na PS4 nie ma w co grać jeśli chodzi o samochodówki, a Driveclub jest naprawdę mocnym tytułem i warto się z nim zapoznać. Fani prędkości i walki na torze na pewno będą zadowoleni.

« Ostatnia zmiana: Października 11, 2014, 09:34:05 am wysłana przez BoBaN »

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1113 dnia: Października 11, 2014, 11:18:54 am »
Głód scigałkowy wziął górę..... I już się ściąga :-)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1114 dnia: Października 11, 2014, 11:35:42 am »
Zapomniałem dodać, że trasy są genialne i nie mówię tutaj tylko o widokach. Układ zakrętów, zmienne wysokości terenu i wszelakie mosty oraz tunele naprawdę są dobrze przemyślane. To była jedna z tych rzeczy o które się obawiałem widząc gameplay. Jednak dynamika jazdy jest tak ogromna, że nawet długie proste zupełnie nie nudzą. Wręcz przeciwnie, bo jadąc bardzo szybko po prostej tylko czekamy aż przed nami będzie widać zakręt i zaczniemy się do niego ustawiać aby odpowiednio trafić z hamowaniem.
O ile z samego początku kiedy zacząłem grać, Driveclub wydał mi się grą nieokreśloną, wręcz jakby niedokończoną to jednak im dalej tym lepiej. Im szybsze fury tym ciekawsze wyzwania. Naprawdę bardzo liczę na dobrze wyważone i sprawne multi, bo potencjał jest ogromny.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2014, 13:22:02 pm wysłana przez BoBaN »

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1115 dnia: Października 11, 2014, 12:33:00 pm »
Dokładnie jest tak jak pisze BoBaN ;) A online trzeba poczekać aż ruszy :)

Wczoraj odblokowałem Pagani Huyare... Ja pierdziele ale to ma kopyto :D W tej grze czuć prędkość nawet w słabych autach, a tutaj to czułem serce w gardle przy dużej prędkości :D

Co do AI. Wiele recenzji wystawiło ją jako minus. A ja im dłużej gram tym bardziej je doceniam, jest odrobinę zbyt agresywne (potrafią wjechać w dupę itp) ale najważniejsze jest to, że twardo się trzymają gracza i co najważniejsze NIE OSZUKUJĄ. Nie ma gumowego AI jak w NFSie gdzie koleś z kosmosu dostaje mocy i nas dogania. AI wykorzystuje drafting by nas wyprzedzić, próbuje na zakrętach itp. Jest naprawdę bardzo dobrze.

BoBan a co sądzisz systemie karania graczy? Wielu ludzi na nie narzeka, ale moim zdaniem są bardzo uczciwe. Karają za cięcie zakrętu zwolnieniem pojazdu, oraz za dzwona. Sytuacja podobna trochę jak w Gran Turismo.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1116 dnia: Października 11, 2014, 12:39:11 pm »
System kar jest ok, ale powinni nieco wydłużyć czas kary za uderzenie w tył oraz ścinki i do tego auto gracza, który popełnił wykroczenie powinno stać się przezroczyste, bo niektórzy zajeżdżają drogę jadąc powoli z karą. Kilka razy widziałem, że auta kolesi, którzy wygłupiają się na torze (kręcą bączki, jadą pod prąd) są przezroczyste, ale w większości przypadków tak się nie działo i trzeba było ich omijać. Dobrze Mrocz napisał, że jadąc szybkim autem czuć emocje jak zapieprzamy na prostej. Ja wtedy nawet nie chcę dotykać gałki odpowiadającej za skręcanie, bo łatwo można wpaść w poślizg. Pod tym względem DC daje radę, bo nawet na prostych trzeba ciągle być skupionym i uważać na to co się robi.

Btw. Widać, że gra jest nastawiona na online, bo w singlu bardzo szybko zdobywa się wyższy lvl i dostaje wypasione furki. To wszystko po to żeby online nie musieć ich wypożyczać gdyż wypożyczonym autem nie zdobywa się bodajże punktów (z tego co zdążyłem zauważyć, ale mogę się mylić).

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1117 dnia: Października 11, 2014, 14:05:58 pm »
No ja musze poczekać na online bo gra po prostu nie łączy mnie.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1118 dnia: Października 11, 2014, 14:29:15 pm »
Z oprawą jest jak w serii Motorstorm - przeciętnie w porywach do genialnie...

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #1119 dnia: Października 11, 2014, 15:04:27 pm »
Dobiłem do 11 poziomu i póki co jestem bardzo zadowolony.  Model jazdy jest dosyć wymagający, nawet w hot hatch'ach.  Fajnie czuć masę pojazdów,  przy wyższych prędkościach są mocno nie stabilne.  Grafika robi wrażenie,  ale na pewno nie ma tu efektu WOW.  Po prostu kawał solidnej roboty,  która cieszy oko.  Mam nadzieje, że szybko odpalą online bo u mnie w ogóle nie łączy.  Przez chwilę działało,  chciałem dołączyć do forumowego klubu,  ale zaraz mnie wywaliło. Podsumowując głód scigałkowy zaspokojony,  brakowało mi emocji związanych ze ściganiem i łap pocących się na padzie. ;-) A z tego Driveclub wywiązuje się celująco.  Do zobaczenia na torze ;-)