Autor Wątek: Driveclub  (Przeczytany 443547 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2320 dnia: Grudnia 21, 2014, 20:01:23 pm »
Powodzenia. :)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2321 dnia: Grudnia 21, 2014, 20:56:51 pm »
Wszedłem w rankingi, chciałem zobaczyć czasy znajomych(jestem lepszy od Bobana :tongue3:)
Juz nie. :] Wujek ja w Tour gram na maks gwiazdek, a nie na ranking, wiec latwo mnie tam przeskoczyc. Chcesz mnie sprawdzic to pobij wyzwania w ktorych biore udzial. Na razie we wszystkich mam 1 miejsce.

Huehuehue, wiem przecież że grasz tam na max gwiazdek, tak sobie tylko zażartowałem. :P



andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2322 dnia: Grudnia 21, 2014, 21:30:12 pm »
Panowie, polecam moje wyzwanie Caterhamem SP 300R, głównie dla mega widoczków jak poniżej



Samo wyzwanie też do najprostszych nie należy ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2323 dnia: Grudnia 21, 2014, 22:10:41 pm »
Próbowałem dziś wrzucić moje wyzwanie z Mercedesem i jakoś nie mogłem wybrać zaproszeń :( Muszę się znowu zalogować i wbić.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2324 dnia: Grudnia 21, 2014, 22:39:36 pm »
Ząbkowanie bije po oczach w tej grze
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Jakiś nowy dźwiękowy trailer.




« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2014, 22:41:55 pm wysłana przez Kyokushinman »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2325 dnia: Grudnia 21, 2014, 22:58:31 pm »
Ząbkowanie bije po oczach w tej grze
Zmień tv najlepiej na Bravie i ustawienia w nim, ja praktycznie zębów nie mam w grach nawet na past genach

Mam kilka tv, w tym Bravię. Jeżeli uważasz, że tv w cenie 6.9k jest zbyt słaby na tę grę, to ciekawe co doradzisz graczom mającym tv za dwa-trzy tys. zł, ponieważ większość graczy gra na takich.
Ząbkowanie w grze jest obecne. PS4 to nie master race - chcesz to wyślę ci prt.sc. z Grida Drugiego (monitor za 1.4 i bazowe ustawienia).

Rzecz jasna w trybie fotograficznym tego nie uświadczysz, ale już na gafie masz masę porównań tego jak dane kadry wyglądają w rzeczywistości, a w nim.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2014, 23:14:38 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2326 dnia: Grudnia 21, 2014, 23:15:24 pm »
Ząbkowanie bije po oczach w tej grze
Zmień tv najlepiej na Bravie i ustawienia w nim, ja praktycznie zębów nie mam w grach nawet na past genach

Mam kilka tv, w tym Bravię. Jeżeli uważasz, że tv w cenie 6.9k jest zbyt słaby na tę grę, to ciekawe co doradzisz graczom mającym tv za dwa-trzy tys. zł, ponieważ większość graczy gra na takich.
Ząbkowanie w grze jest obecne. PS4 to nie master race - chcesz to wyślę ci prt.sc. z Grida Drugiego (monitor za 1.4 i bazowe ustawienia).

rzecz jasna w trybie fotograficznym tego nie uświadczysz, ale już na gafie masz masę porównań tego jak dane kadry wyglądają w rzeczywistości, a w nim.

Nie no bez przesady. Jakaś strasznie poząbkowana ta gra to nie jest. Gram na 32 calach i przy takiej gęstości pikseli obraz wygląda bardzo ładnie. Jedyny mankament to białe schodki na bardziej pionowych krawędziach - niedoskonałości użytej techniki AA.

Photomode to wiadomo, kosmos bo konsola renderuje obrazek dobre kilka sekund.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2327 dnia: Grudnia 21, 2014, 23:33:43 pm »
Gram na 65 calach - ta gra ma jeden z najlepszych AA jakie widziałem
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2014, 23:36:38 pm wysłana przez Szymku »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2328 dnia: Grudnia 21, 2014, 23:58:13 pm »
Same here. Poczatkowo zabki nieco straszyły, ale po patchu z pogoda problem praktycznie przestał istniec. Owszem jak sie bedziemy przygladac to pewnie cos zauwazymy, ale bez przesady. Co do ceny tv to juz raz powtarzałem, ze nie ma to zadnego znaczenia. Sylvan ma drogi tv, a mimo to dojebał smuta ze NFS:Rivals ma super grafike i moze rownac sie z Driveclub. Kazdy kto ma nawet najmniejsze pojecie o grafice widział potencjał i mozliwosci Driveclub, ktore potem jeszcze bardziej podkreslił patch z pogoda udowadniajac, ze ci ktorzy zachwycali sie oprawa A\V Drivecluba mieli racje.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2014, 00:01:03 am wysłana przez BoBaN »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2329 dnia: Grudnia 22, 2014, 00:00:09 am »
Najbardziej rzuca się w oczy z widoku z maski. Nie ma źle, ale też Kyo przesadza nieco. Zresztą jakby nie było, to najlepiej prezentujące się wyścigi.

Az chciałbym je na master race ujrzeć - sześćdziesiąt klatek, plus cała reszta dobrobytu. Zobaczymy co PC pokaże w dziedzinie jakości grafiki.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2330 dnia: Grudnia 22, 2014, 00:08:44 am »
Przy tym poziomie piractwa to devsi nie mają motywacji by "pokazywać" na PC, dlatego ja sie spodziewam mocnych wrażeń na teoretycznie slabszych konsolach

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2331 dnia: Grudnia 22, 2014, 00:12:46 am »
To własnie miałem pisac, ze zabki widac czasem z widoku maski, a tak to trzeba ich szukac zeby sie doczepic.

A po co w takiej grze 60fps? Jesli miałbym wybor gorsza grafa i gorsze efekty pogodowe za 60 klatek lub grafa taka jak jest teraz i 30fps, to wybieram obecna sytuacje. PC nic nie pokaze w tej kwestii bo juz teraz ma potezne karty graficzne, a mimo to brak na kompa takich graficznych killerow jakie mozna zobaczyc na PS4.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2332 dnia: Grudnia 22, 2014, 01:08:05 am »
PC jedyne co dostanie to Project CARS, który już jest znacznie brzydszy od DriveClub ;)

BTW. Wszyscy się tu jaramy grafiką, ale trzeba przyznać, że dźwiękowo gra też prezentuje najwyższy poziom. Dźwięki silników to poezja + dźwięki otoczenia to coś naprawdę wyjątkowego :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2333 dnia: Grudnia 22, 2014, 01:34:48 am »
To własnie miałem pisac, ze zabki widac czasem z widoku maski, a tak to trzeba ich szukac zeby sie doczepic.

A po co w takiej grze 60fps? Jesli miałbym wybor gorsza grafa i gorsze efekty pogodowe za 60 klatek lub grafa taka jak jest teraz i 30fps, to wybieram obecna sytuacje. PC nic nie pokaze w tej kwestii bo juz teraz ma potezne karty graficzne, a mimo to brak na kompa takich graficznych killerow jakie mozna zobaczyc na PS4.
Wyrażasz się zupełnie jak ci PR'owcy od filmowych doznań. Niedługo okaże się, że w mordobiciach nie są potrzebne klatki. Jedno jest pewne, ta generacja konsol kuleje pod względem optymalizacji i mocy obliczeniowej. Mam już spora kolekcję gier na PS4 i nawet reedycja mają ciężko z sześćdziesięcioma klatkami. O nowych grach nie wspominam. Włącz sobie jakieś wyścigi na PC w sześćdziesięciu k/s, następnie zablokuj na trzydziestu. Rożnica jest kolosalna i bzdury prawi ten, kto twierdzi inaczej.

Jedno DC należy przyznać, mianowicie, że trzyma stalowe trzydzieści klatek. Efekty świetlne robią wrażenie, gra zasuwa jak Wipeout, samochody prezentują się bajecznie, zatem miło, że tak to hula, ale zgadzam się z Hivem - niedosyt pozostaje.

PC jedyne co dostanie to Project CARS, który już jest znacznie brzydszy od DriveClub ;)

BTW. Wszyscy się tu jaramy grafiką, ale trzeba przyznać, że dźwiękowo gra też prezentuje najwyższy poziom. Dźwięki silników to poezja + dźwięki otoczenia to coś naprawdę wyjątkowego :)
Ja pierwsze co napisałem po kupnie jej po premierze, to, że gra oczarowuje dźwiękiem - coś pięknego.
Z tym PC jeszcze zobaczymy.


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2334 dnia: Grudnia 22, 2014, 08:55:19 am »
Nie ma źle, ale też Kyo przesadza nieco.
Nie przesadzam w żadnym stopniu.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2335 dnia: Grudnia 22, 2014, 08:59:46 am »
Włącz sobie jakieś wyścigi na PC w sześćdziesięciu k/s, następnie zablokuj na trzydziestu. Rożnica jest kolosalna i bzdury prawi ten, kto twierdzi inaczej.

Tylko jakie wyścigi na PC wyglądają tak jak Driveclub? A no żadne, więc porównania nie zrobię. Jak się gra w 60fps'ach w wyścigi to wiem, bo przecież jestem fanem Gran Turismo. A bzdury prawi ten, który twierdzi, że w wyścigach arcade 60 klatek cokolwiek zmieni.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2336 dnia: Grudnia 22, 2014, 11:05:41 am »
Włącz sobie jakieś wyścigi na PC w sześćdziesięciu k/s, następnie zablokuj na trzydziestu. Rożnica jest kolosalna i bzdury prawi ten, kto twierdzi inaczej.

Tylko jakie wyścigi na PC wyglądają tak jak Driveclub? A no żadne, więc porównania nie zrobię. Jak się gra w 60fps'ach w wyścigi to wiem, bo przecież jestem fanem Gran Turismo. A bzdury prawi ten, który twierdzi, że w wyścigach arcade 60 klatek cokolwiek zmieni.

Ta, ostatnio czytałem gdzieś artykuł o odblokowanych 60fps w chyba ostatnim NFS na PC. Ponoć gra była niegrywalna i wrócili do 30fps ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2337 dnia: Grudnia 22, 2014, 11:08:27 am »
Ta, ostatnio czytałem gdzieś artykuł o odblokowanych 60fps w chyba ostatnim NFS na PC. Ponoć gra była niegrywalna i wrócili do 30fps ;)

Gra działala 2 razy szybciej, ale potem to naprawili ;) Problem w tym, że gra wcale ładniej nie wyglądała :P Rivals jak każdy NFS typowy festyn efekciarstwa ;) Lubię tę serię, ale nie oszukujmy się Sylvan ostro przesadza wychwalając grafikę ostatniej części ;) Gra sprawia wrażenie ładnej tanimi chwytami. (nawet efekt mokrego samochodu, jest tak jakby na stałe nawet wtedy kiedy w ogóle nie ma deszczu i świeci ostre słońce :lol: )

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2338 dnia: Grudnia 22, 2014, 11:58:02 am »
Panowie jak tam wyzwania? Widzę, że te w których ostro cisnął moje wyniki Andry i Grzeszczu zakończyły się na moją korzyść. :grin: Dzięki za fajną walkę i jak kiedyś będę miał więcej czasu to podejmę inne wyzwania.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2339 dnia: Grudnia 22, 2014, 11:59:02 am »
Ja chwilowo się skupiam na Tour.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2340 dnia: Grudnia 22, 2014, 12:09:22 pm »
Panowie jak tam wyzwania? Widzę, że te w których ostro cisnął moje wyniki Andry i Grzeszczu zakończyły się na moją korzyść. :grin: Dzięki za fajną walkę i jak kiedyś będę miał więcej czasu to podejmę inne wyzwania.

Ja wczoraj wrzuciłem kolejną czasówkę ;)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2341 dnia: Grudnia 22, 2014, 12:13:21 pm »
Panowie jak tam wyzwania? Widzę, że te w których ostro cisnął moje wyniki Andry i Grzeszczu zakończyły się na moją korzyść. :grin: Dzięki za fajną walkę i jak kiedyś będę miał więcej czasu to podejmę inne wyzwania.

Ja wczoraj zacząłem robić kilka klubowych wyzwań, bo jakoś małe zainteresowanie jest nimi u nas, a przecież trzeba dbać o wizerunek klubu ;)

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2342 dnia: Grudnia 22, 2014, 12:26:22 pm »
Wczoraj próbowałem coś ugrać, ale bez rezultatów.  Jeden czy dwa sektory na zielono, ale jako całość presja dawała się we znaki i dzwon:P Swoją drogą o co chodzi z tymi trailerami dźwiękowymi,  czyżby mieli dać jakiś patch z lepszymi dźwiękami?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2343 dnia: Grudnia 22, 2014, 12:30:51 pm »
To fan-made trailery, tak sobie ktoś się bawi.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2344 dnia: Grudnia 22, 2014, 12:48:04 pm »
czyżby mieli dać jakiś patch z lepszymi dźwiękami?

Po co mieliby dawać, skoro teraz nie ma gry z lepszym dźwiękiem? Każda furka była nagrywana kilkunastoma mikrofonami, nawet dźwięk ze środka był nagrywany jako osobna ścieżka (a nie dodany filtr jak w innych grach). Dźwięki fur są tak autentyczne, że BMW i Mercedes poprosiły o kopię sampli do swoich baz danych ;)

http://blog.us.playstation.com/2014/05/29/why-driveclub-could-be-the-most-realistic-sounding-racing-game-ever/

Między innymi dlatego tak lekko podszedłem do pierwotnych problemów DC. Doskonale widać maniakalne podejście do Detali w DC. I mega szanuje twórców za to. Kaz powinien się od nich uczyć jeśli chodzi o oddanie detali samochodów (zwłaszcza dźwiękowych ;) )
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2014, 12:50:17 pm wysłana przez Mrocz »

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2345 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:02:17 pm »
Nie wiem dla mnie Forza 4 pod tym względem jest nadal liderem, chociaż grałem w to już jakiś czas temu i pamięć może troszkę przekłamywać. ;). Grając w Driveclub ani razu nie miałem takich ciar na plecach jak w Forzie jeżdżąc np. takim SLS który brzmiał jak ryczący potwór na kółkach. Tutaj trochę brakuje mi głębi, wydechy są malo bassowe, na wolnych obrotach prawie nie slyszalne, nawet na kamerze z nad maski. Moim zdaniem dałoby radę zrobić to lepiej.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2346 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:05:55 pm »
Nie wiem dla mnie Forza 4 pod tym względem jest nadal liderem, chociaż grałem w to już jakiś czas temu i pamięć może troszkę przekłamywać. ;). Grając w Driveclub ani razu nie miałem takich ciar na plecach jak w Forzie jeżdżąc np. takim SLS który brzmiał jak ryczący potwór na kółkach. Tutaj trochę brakuje mi głębi, wydechy są malo bassowe, na wolnych obrotach prawie nie slyszalne, nawet na kamerze z nad maski. Moim zdaniem dałoby radę zrobić to lepiej.

Forza ma syntetyczne dźwięki ;) Dobrze zrobione, ale syntetyczne ;) Tu masz jak to autentycznie brzmi. Po za tym to może być też wina głośników i ustawień. Na słuchawkach PlayStation Wireless 2.0 dźwięk powoduje mega ciary na plecach :) Brzmienie Ferrari F12 (które widziałem na żywo w akcji) jest naprawdę identyczny :) Do tego zwróć uwagę jak dźwięk zmienia się zależnie od kamery i otoczenia :) Na przykład echo odbijające się od kamiennej ściany kiedy koło niej przejeżdżamy :) Wysoki poziom dźwięku w DC jest niepodważalny ;)

A że niektóre fury nie brzmią jakoś mega basowo. Cóż trzeba sobie zadać pytanie, czy w Forzie 4 niektóre nie są "ubarwione" ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2014, 13:07:34 pm wysłana przez Mrocz »

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2347 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:18:01 pm »
Nie mówię o jakości dźwięku w DC, bo tak jak napisałeś stoi na wysokim poziomie. Nie czuję tu jednak kopa dźwiękowego przy każdym dodaniu gazu.A przecież tego oczekuje się od super samochodów.  Wystarczy odpalić obojętnie który odcinek Top Gear żeby zrozumieć o jakim kopie mówię. A porównywanie do prawdziwego brzmienia takiego V8 czy wyżej jest bez sensu, bo taki dźwięk czuje się calym ciałem.  W DC nie ma sensu  zabawa z obrotami bo zarówno na niskich jak i wysokich brzmi to bardzo podobnie. Nie mówię że jest kiepsko, ale brakuje mi trochę zadziora w tym wszystkim.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2348 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:19:13 pm »
Na wolnych obrotach sportowe fury nie są głośne. U mnie dopiero po ustawieniu kina dźwięk zaczął dawać radę. Podkręciłem tylne głośniki i wymusiłem z konsoli DTS. Nie wiem czemu, ale wcześniej przestawiło mi się na Linear i grało w stereo. Teraz mam pięknie brzmiące wydechy za głową i silnik pracujący z przodu.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2349 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:25:52 pm »
Boban nie są głośne ale słychać za to, , że pracuje tam osiem garów a nie cztery:D A tutaj między takim Audi TT a wcześniej wspomnianym SLSem nie ma dużej różnicy.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2350 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:30:41 pm »
Boban nie są głośne ale słychać za to, , że pracuje tam osiem garów a nie cztery:D A tutaj między takim Audi TT a wcześniej wspomnianym SLSem nie ma dużej różnicy.

Masz źle ustawione głośniki w takim razie ;) Ja słyszę i to ogromną różnicę między tymi autami :) nawet co ciekawe ostatnio przejechałem wyścig Audi TTką i SLS'em po sobie. SLS'a wrzuciłem jako wyzwanie ;)

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2351 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:35:35 pm »
Wiem bo wczoraj podbiłem tam Twój czas8)No dobra skoro tak mówicie to zrobię jeszcze raz kalibracje może faktycznie po dodaniu paru nowych rzeczy do pokoju po kupieniu mieszkania zmieniła się charakterystyka dźwiękowa pokoju. Ale i tak nie sądzę żeby to była AŻ taka różnica:D Poza tym nie mówimy chyba tutaj o graniu przy dźwięku na Fulla bo by mnie sąsiedzi zaciukali:P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2352 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:45:23 pm »
Panowie jak tam wyzwania? Widzę, że te w których ostro cisnął moje wyniki Andry i Grzeszczu zakończyły się na moją korzyść. :grin: Dzięki za fajną walkę i jak kiedyś będę miał więcej czasu to podejmę inne wyzwania.

Ja wczoraj zacząłem robić kilka klubowych wyzwań, bo jakoś małe zainteresowanie jest nimi u nas, a przecież trzeba dbać o wizerunek klubu ;)

Wczoraj próbowałem coś ugrać, ale bez rezultatów.  Jeden czy dwa sektory na zielono, ale jako całość presja dawała się we znaki i dzwon:P Swoją drogą o co chodzi z tymi trailerami dźwiękowymi,  czyżby mieli dać jakiś patch z lepszymi dźwiękami?

To wyzwanie McLaren'em było ciekawe. Trzeba było uważać z gazem wychodząc z zakrętów. Wyzwanie w deszczu Maserati jechałem niechętnie bo wolę jeździć na suchym. Jednak dosyć szybko wbiłem dobry czas i taki został już do końca. :wink2:



Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2353 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:48:28 pm »
To wyzwanie McLaren'em było ciekawe. Trzeba było uważać z gazem wychodząc z zakrętów. Wyzwanie w deszczu Maserati jechałem niechętnie bo wolę jeździć na suchym. Jednak dosyć szybko wbiłem dobry czas i taki został już do końca. :wink2:

Hehe oba wysłane przeze mnie ;) Ogólnie bardzo przyjemnie jeździ się McLarenem Mp4-12C się jeździ :) Bardzo dobra furka :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2354 dnia: Grudnia 23, 2014, 09:03:48 am »
Panowie jak tam wyzwania? Widzę, że te w których ostro cisnął moje wyniki Andry i Grzeszczu zakończyły się na moją korzyść. :grin: Dzięki za fajną walkę i jak kiedyś będę miał więcej czasu to podejmę inne wyzwania.

Ja wczoraj wrzuciłem kolejną czasówkę ;)

Sprawdziłem wczoraj i wszystko byłoby spoko gdyby nie to, że tylko pierwsze okrążenie można zrobić szybko, bo potem zaczyna padać deszcz. :) Przejechałem kilka razy i wyłączyłem, bo za każdym okrążeniem trzeba brać restar. Aczkolwiek pomysł z autem i torem spoko, bo ten dzikus nie chce jechać prosto i trzeba się pilnować.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2355 dnia: Grudnia 23, 2014, 10:00:42 am »
@Prart
Pierwsze Tour jest w miare latwe. Sciagnij dodatek i zrob wszystkie 315 gwiazdek. Bedziesz 3 osoba z tego forum, ktora tego dokona. Trzymam kciuki.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Zdania nie zmieniam: gra jest dość łatwa i krótka. I podstawa (trzy dni) i oba darmowe Tour (jeden dzień). Ma swoje momenty (z Venom Hot Lap na czele), ale w porównaniu do ich poprzednich gier poziom trudności mocno się obniżył (np. Motorstorm Pacific Rift - najwspanialsze wyścigi arcade wszechczasów!). Nie piszę tego, żeby robić z siebie jakiegoś wyścigowego kozaka (którym nie jestem) czy żeby zdeprecjonować Driveclub - bynajmniej. Widać takie czasy. Dodatkowych wyzwań można szukać w świetnie wymyślonych wyzwaniach, próbując dogonić Twojego ducha  ;)
Podstawa wymaxowana, darmowe rozszerzenia wymaxowane, trzeba to jakoś podsumować.

Z kupnem PS4 czekałem na premierę tej gry, nic wcześniejszego mnie nie przekonywało do zakupu a potężne zaległości na PS3 - zniechęcały do niego. Nawet z Sylvanem pisałem, że wpadnę w końcu na forum z tej okazji, ale... Wszyscy wiedzą jak wyglądała ta premiera. Nie miałem zamiaru się wkurwiać po takich zakupach, dlatego czekałem i czytałem co i jak. Wyszedł patch z pogodą, neta zalało morze bullszotów (jak się mi wtedy wydawało "spierdalać, to niemożliwe") i komentarzy, że gra w końcu działa - no to jazda do sklepu.

Driveclub jest moją jedyną grą na PS4 i moje obycie z platformą jest niemal zerowe, ale zaryzykuję - to najlepsza gra na tę konsolę. Totalny rozpierdalator. Każda chwila z nią spędzona to czysta przyjemność, a dla fana wyścigów - nieustający uśmiech na gębie (poza momentami, w których trzeba zrestartować wyścig  ;) ). Model jazdy jest cudowny: da się go szybko załapać, ale jest na tyle "głęboki", że fan simów znajdzie tu mnóstwo smaczków. To w sumie najważniejsza rzecz w wyścigach, a tu jest prawie perfecto. Prawie, bo jednak przesunął bym parę suwaczków odpowiadających za przyczepność i "narowistość" aut, szczególnie tych najmocniejszych - bo teraz są po prostu za grzeczne. No ale to piszę ja, do niedawna wyznawca religii Gran Turismo :P - jednak do charakteru Driveclub pasuje to idealnie i taka decyzja Evo jest całkowicie uzasadniona. A ja czepiam się na siłę.

Oglądając przedpremierowe filmiki z gry, marudziłem na tory/trasy - mało zakrętów, pełna piz** i prosto przed siebie. Nuda. Mało techniczne. Każda taka sama, tylko sceneria różna. Stwierdzam, że Evo strasznie dało tu dupy, bo... źle montowali te filmiki i nic takiego nie ma miejsca! Tory są zajebiste, szczególnie te zamknięte (pętle) - takie preferuję, na takich czuję się najlepiej (zboczenie przez lata z GT) ale trasy A-B też są świetne. Generalnie nie ma nudy i monotonii, są pokombinowane odcinki, szykany, pułapki typu hopka na wejściu destabilizująca auto itp. Widać, że projektował to ktoś, kto jest wielkim fanem wyścigów i samo ściganie sprawia mu olbrzymią przyjemność. I stworzył po prostu tory sam dla siebie hehehe.

Sprawy techniczne. Moja kora mózgowa oblała się tęczą, gałki oczne najpierw zapadły się do środka czaszki a następnie wystrzeliły z niej. Dotarły do ekranu mojego telewizora niemal tak szybko, jak szczęka podłogi a obie ręce - głowy. Dla kogoś, kto od 1 kwietnia 2009 roku do 11 grudnia 2014 roku siedział po uszy w poprzedniej generacji, przeskok jest POTĘŻNY. GT5/6 miało swoje wspaniałe momenty, jadąc po Nurbie o 6:00 w delikatnej mgle; albo nocą czy nad ranem przy wschodzie słońca. To były momenty, w których gra ocierała się o fotorealizm. Takie 10%, w których GT hipnotyzowało - dzięki mistrzowskiemu oświetleniu. Evo poziom oświetlenia w grach podniosło o kilka poziomów do góry względem całej konkurencji. Po wyłączeniu HUD, z widokiem z kabiny, gra wygląda porażająco i jeszcze żadna z gier nie była tak daleko od "wyglądania" jak gra a tak blisko "wyglądania" jak prawdziwe nagranie - właśnie przez to niesamowite, realistyczne oświetlenie.
A potem odpaliłem wyścig w deszczu i bufor zajebistości się przepełnił i zalał całą chałupę...
Nie wiem, chyba za mało książek czytam, ale za każdym razem jak jadę w max opadach deszczu w Indiach, bez HUDu, z najniższym widokiem nad torem (ten gdzie nawet maski auta nie widać) to brakuje mi słów, żeby to opisać. Foto_fuking_real  :o a konsola nawet nie sapnie. Ok, odwołuję - to nie są bullshoty.

Stałe i zaspawane 30 klatek, bez choćby śladu zadyszki; wysoka rozdzielczość; potężna niemal wipeout`owska prędkość; zniszczenia aut; modele na poziomie photo travel z GT a nawet lepsze, zapierdalające obok Ciebie w real time (żadnej ściemy z podmiankami), które możesz zapauzować i podglądać do woli; dynamiczna pogoda, deszcz, śnieg, chmury (z dziurami włącznie!) modyfikujące oświetlenie; dynamiczna pora doby; błyskawiczne loadingi; szybkość działania menusów; audio!     

Osobny akapit tego za długiego posta na audio. Tak jak w grafice mamy PRZESKOK, tak w audio mamy Przeskok - tylko odrobinkę mniejszy. Jak usłyszałem Driveclub na 5.1 to część mojego mózgu odpowiedzialnego za przywiązanie do GT zawyła. Jakość dźwięku i separacja poszczególnych efektów na poszczególne kanały to jakiś kosmos, po prostu wyraźnie słuchać, że lewą tylną oponą załapałeś pobocze albo że prawa przednia zaczyna płużyć, bo za szybko wpadłeś w lewy zakręt. Zmiana słyszanego dźwięku w zależności od wybranej kamery, mniam. Kompletnym odpałem był dla mnie moment, w którym zauważyłem, że inne dźwięki słychać patrząc na tego zaparkowanego Mercedesa z przodu, a inne patrząc od tyłu: od przodu wyraźniej słychać odgłosy mechanicznej pracy silnika, natomiast z tyłu jest to zagłuszane pracą wydechu. Obracając kamerę wokół auta, to się płynnie zmienia, jakbym chodził wokół niego. No kur**, to już jest jakiś filizm, chyba "szczegółofilizm". Jedyne zastrzeżenie: trochę zbyt mało podbity jest dźwięk samego silnika w centralnym głośniku, ale ponownie jak w przypadku modelu jazdy - to takie czepianie się.
A potem odpaliłem wyścig w deszczu po ostatnim patchu poprawiającym audio i bufor zajebistości ponownie się przepełnił i zalał całą chałupę...
Deszcz walący o dach auta, odgłosy ulewy, pioruny, szum wiatru, chlapanie z kół, pracujące wycieraczki... I znowu, wszystko zależne od wybranej kamery i położenia od źródła dźwięku. Audio_fuking_real  :o a konsola nawet nie sapnie.

Dobrze, że kupiłem PS4 i Driveclub teraz. Pozwoliło mi to na zabawę z grą i czyste emocje z nią związane a nie z problemami sieciowymi i z wkurwieniem jakie one wywołały. Tak jak PS3 szarpnęło mnie w nową generację potężnym ciosem w postaci Killzone 2, tak PS4 przywaliło Driveclubem i nie mam wątpliwości, że choćby dla niej warto było wydać kasę. Osobiście nie mam też wątpliwości, że następna generacja przybyła na dobre.  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2356 dnia: Grudnia 23, 2014, 10:10:42 am »
Dobre podsumowanie tych wspaniałych wyścigów. Ja czekam na łatki usprawniające online (prywatne pokoje i pojedynki klubowe), kupuje plusa i jazda. Oczywiście SeasonPass też trzeba będzie zakupić.

Mrocz

  • Gość
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2357 dnia: Grudnia 23, 2014, 10:24:12 am »
Oczywiście SeasonPass też trzeba będzie zakupić.

Polecam ;) Nowe zawody Tour są dosyć wymagające :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2358 dnia: Grudnia 23, 2014, 11:12:44 am »
Zdania nie zmieniam: gra jest dość łatwa i krótka.

No nie wiem. Może dla Ciebie, bo dla mnie ugranie wszystkich gwiazdek było momentami trudne. Jedne z trudniejszych wyścigów w singlu jak dla mnie. W innych tego typu grach zdobywanie podium jest sporo łatwiejsze.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Driveclub
« Odpowiedź #2359 dnia: Grudnia 23, 2014, 11:18:29 am »
Dla mnie też gierka jest dość trudna, i mimo że daleko mi do najlepszych, to myślę, że i tak wszystkie gwiazdki są jak najbardziej w moim zasięgu. :angel: