Autor Wątek: Xbox One - Temat główny  (Przeczytany 439311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4640 dnia: Listopada 06, 2019, 23:06:32 pm »
Mam ogromną nadzieję. MS zmarnowało tak rewelacyjną markę jak BK :/ Yooka była fajna, ale brakowało jej właśnie wsparcia jakiegoś giganta (jak wcześniej ręka NINY na seri BK).
No wielka szkoda. Mnie Nuts & Bolts się bardzo podobało (miało świetną grafikę na swoje czasy i było bardzo pomysłowe), ale chętnie zobaczyłbym normalną platformówkę. MS zatrudnił potem jednak Rare do tworzenia gier na Kinecta, a jak i ten pomysł upadł, to skierowali ich do robienia gry typowo sieciowej. Też nie dziwne, że team teraz wygląda zupełnie inaczej, niż w czasach gdy ich przejmowali.

Zakup Playtonic byłby jak najbardziej sensowną decyzją. Ogólnie dywizja odpowiedzialna za gry na Xboxy ma się zdecydowanie lepiej niż kilka lat temu, ale na pełne tego efekty będzie trzeba trochę poczekać.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4641 dnia: Listopada 07, 2019, 07:00:51 am »
A co wy tak żałujecie, że ms ich nie kupił? Goście uciekali przed nimi, a teraz mieliby wrócić, bo komuś tam w Redmond zapaliła się lampka, że jednak fajnie mieć swoje exclusive'y. Znając ich zmienność jak u kobiety koło 50 to za dwa lata uznają, że jednak trzeba się pozbyć trochę balastu.
Bardzo dobra decyzja Playtonic.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4643 dnia: Listopada 08, 2019, 10:49:37 am »
Microsoft szykuje się na „Światowe Premiery” na X019. Znamy listę 24 gier
Cytuj
X019 - prezentowane gry:

    Age of Empires II: Definitive Edition
    Battletoads
    Bleeding Edge
    Cyber Shadow
    Doom Eternal
    Dragonball Z: Kakarot
    Forager
    Forza Horizon 4: LEGO Speed Champions
    Gears 5
    Halo: Master Chief Collection
    Haven
    Levelhead
    Microsoft Flight Simulator
    Minecraft Dungeons
    Phogs!
    Project Resistance
    Roller Champions
    She Dreams Elsewhere
    SkateBird
    Star Wars Jedi: Fallen Order
    Streets of Rage 4
    The Good Life
    Tunic
    Wasteland 3

Na liście znajdziecie tytuły AAA, mniejsze produkcje oraz sporo gier od wewnętrznych zespołów Microsoftu. Amerykańska korporacja zapowiedziała także „Światowe Premiery”, ale tym mianem nie są określone wyłącznie zapowiedzi nowych projektów, lecz będziemy mieć do czynienia z gameplayami. Pokazanych zostanie sporo wcześniej nieprezentowanych materiałów z nadciągających, potencjalnych hitów.

Na X019 pojawią się także „nowe szczegóły” oraz „zapowiedzi”, ale na konkrety musimy wciąż zaczekać. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada
https://www.ppe.pl/news/139150/x019-microsoft-swiatowe-premiery-lista-24-gier.html

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4644 dnia: Grudnia 07, 2019, 11:04:39 am »
Slyszalem, ze jak podlaczymy dysk SSD poprzez adapter USB3.0 i podepniemy do XONE to loadingi sa znacznie szybsze (gier na nim zainstalowanych). Czy to samo sie dzieje jak wsadzimy pena 3.0 jakiegos szybkiego?

GoDlike

  • Redakcja
  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-08-2019
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 1
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4645 dnia: Grudnia 07, 2019, 11:27:47 am »
Przypuszczam, że tak, ale musiałby to być pendrive wysokiej klasy i drogi więc lepszym wyborem jest SSD na USB.


PS4 Pro | Xbox One X | PS3 | Xbox 360

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4646 dnia: Marca 16, 2020, 21:15:33 pm »
Używam elite 2 od kilku dni i naprawdę kozacki sprzęt. Nie jest tani, ale jako, że kocham gadżety to nie wypada tak drogo :)



Od dawna chciałem zakupić jakiegoś "profesjonalnego" pada. Słuszniejszym wyborem byłaby opcja na ps4, ale nie jestem do końca miłośnikiem produktów 3party, niby pad do konfiguracji itp., ale żeby coś zrobić musimy połączyć się z pc.

Po informacji, że series x którego z pewnością zakupię na premierę, będzie obsługiwał obecne pady wybór był już tylko łatwiejszy i padło na elite series 2. Swoją drogą, "series" jako pierwsze padło już przy tym padzie, nie przy series x.

No i jak tu podsumować to małe cudo? W sumie już podsumowałem, pad jest rewelacyjny. Nic lepszego w życiu nie trzymałem, jest cięższy od zwykłego pada co tylko na plus. Wydaje się zrobiony z lepszych materiałów i przede wszystkim wygląda rewelacyjnie. Stonowane kolory, żadnych wodotrysków, czuć moc od tego kontrolera już od samego początku. To co lubiłem w przypadku one x jest i tutaj, czyli fajnie spakowane urządzenie. Ja wiem, że to detale i pierdoły, ale lubię jak sprzęt jest fajnie zapakowany, bo to taki mały rytuał dla gracza i Microsoft dobrze o tym wie. Każdy ich sprzęt jest fajnie zapakowany, od padów po konsole i po prostu LUBIĘ TO.

Nawet kabel USB ma logotypy Xboxa, a nie jak zazwyczaj zwykły standardowy kabel.

Takie tam smaczki, ale lubię takie bajery.

Pad jako nowość u Microsoftu, posiada wbudowany akumulator, co ponoć daje około 40 godzin gry, ciężko powiedzieć aktualnie czy faktycznie tyle wytrzyma, ale niech będzie nawet 30-35, a będzie to rewelacyjny wynik. W pudełku dedykowane etui, w którym znajduje się stacja dokująca. Więc pad możemy ładować bezpośrednio kablem, albo przez podłączenie kabla do stacji i ładować go bezpośrednio z etui bądź osobno, bo można stacje dokującą wyciągnąć.

Krzyżak oraz gałki można zmieniać, wszystko odbywa się bardzo szybko, bo trzyma się to na zwykłych magnesach, ja jednakże lubię standardowe rozwiązanie i nie używam tych dodatków. Łopatki z tyłu również trzymają się dzięki magnesom i to właśnie to powoduje, że pad jest rewelacyjny. Palce idealnie leżą na tych łopatkach, więc ich używanie jest bardzo naturalne. A to oczywiście bardzo pomaga w wielu grach i nie trzeba ściągać prawego kciuka z gałki. Można przypisać tam dowolny przyciski i cieszę się że share także. Microsoft często ulepsza swoje pady i dziwię się że nie dodali do elite przycisku share i to mój główny minus. Niby można przypisać do łopatek, ale nie do końca satysfakcjonuje mnie to rozwiązanie, wolałbym osobny przycisk, który będzie w series x.

Prócz łopatek można jeszcze zablokować spusty, co przydaje się w grach fps, elite 1 miał dwa stopnie blokady, elite 2 ma 3. Co jest nowością, jest specjalny kluczyk do gałek, przez co stawiają mniejszy bądź większy opór, super rozwiązanie dla osób bardziej wymagających i uważających ze gałki mają za dużo luzu.

Na konsoli z kolei jest specjalna aplikacja gdzie możemy szereg rzeczy zmienić, jak każdy przycisk osobno, czułość gałek, triggerow, czy nawet jasność logotypu. To jest to o czym pisałem wcześniej, oryginalny pad, dedykowana aplikacja, a nie przełączaj się między pc a konsolą.

W obecnej generacji bawiłem się wszystkimi padami, ale z oczywistych względów na pro od switcha najmniej. Jednakże już przy one Microsoft stworzył super pada, a elite 2 to najlepszy pad jaki miałem w rękach, drogi, ale było warto.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4647 dnia: Lipca 31, 2020, 22:49:00 pm »


Cytuj
Teraz wszystkie doniesienia znalazły potwierdzenie i wiemy już, że nowe Battletoads zadebiutuje 20 sierpnia bieżącego roku na Xbox One oraz Windows 10 (Steam). Co ważne, projekt od dnia premiery dostępny będzie dla subskrybentów usługi Xbox Game Pass.
https://www.ppe.pl/news/148320/battletoads-potwierdzone-w-sierpniu.html

Fajne nawet :)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4648 dnia: Sierpnia 02, 2020, 01:36:47 am »
Miałem pierwszy model XONE i działał bezproblemowo. Teraz skusiłem się na ONE X i co jakiś czas mam zawiechę. Szperam w necie i to bardzo czesty temat.... Czy ktoś z userow X1X także ma problemy? Co za dziadostwo.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4649 dnia: Sierpnia 02, 2020, 09:29:27 am »
Zero problemów

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4650 dnia: Sierpnia 02, 2020, 14:01:31 pm »
Miałem pierwszy model XONE i działał bezproblemowo. Teraz skusiłem się na ONE X i co jakiś czas mam zawiechę. Szperam w necie i to bardzo czesty temat.... Czy ktoś z userow X1X także ma problemy? Co za dziadostwo.
Ja mam X od dwóch lat po przesiadce z premierowego modelu i jestem zadowolony. Konsola cicha, nie zawiesza się. Akurat tego ms nie można zarzucić. Chociaż uczciwie przyznam, że nie gram na niej dzień w dzień.
Miałem na początku problemy z gubieniem przez konsolę internetu po dłuższej przerwie. Jak nie grałem na X z miesiąc to musiałem ustawiać połączenie na nowo. Jednak i z tym już jest spokój.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4651 dnia: Sierpnia 02, 2020, 21:32:32 pm »
No zobaczymy jak dalej bedzie. Wczoraj usiadlem moze max 3h odpalilem, wiec nie byl to jakis straszny czas. Jedno co zauwazylem, a bardziej uslyszalem to wentyle strasznie randomowo dzialaja - nie ma jednolitej predkosci ale szybkie zmiany predkosci. W pierwszym modelu XO tego nie zauwazylem.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4652 dnia: Sierpnia 02, 2020, 22:50:02 pm »
One x słyszałem może raz w jednej grze, na zasadzie "o chyba wentylator się włączył", bym się zastanowił nad serwisem.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4653 dnia: Sierpnia 15, 2023, 18:47:05 pm »
Moze ktos sie orientuje gdzie jest problem - mam HALO MC Collection, instaluje sie 115GB z neta, po czym wywala mi bledy i nie chce to wogole dzialac... Konsole ONE X.

Wywalilem z dysku i zainstalowalem ponownie i ciagle to samo...






Mateo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-09-2017
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 7
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4654 dnia: Sierpnia 16, 2023, 10:48:05 am »
Xbox to faktycznie stan umysłu.  :angel:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4655 dnia: Sierpnia 20, 2023, 23:14:52 pm »
Zainstalowałem tylko z płyty (offline) - gra uruchomiła się, wiec dodatkowo dałem jej zainstalować patch (takze 115GB) i teraz działa bezproblemowo...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4656 dnia: Września 10, 2023, 15:40:45 pm »
Nie ogarniam jak robic zakupy na store microsoftu...
1.

2.

3.

4.


Jestem zalogowany na konso MS/XBOX, wybieram gre (1) i klikam na KUP, potem mam okno (2) i klikam na wybranie sposobu platnosci, wybieram je i mam okno (3) po czym klikam DALEJ i wraca mi CIAGLE do punktu (2)...
Sprawdzalem na roznych przegladarkach...

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4657 dnia: Września 19, 2023, 14:16:56 pm »
Wyciek od Bethesdy:



I nowy model Xboxa Series X wraz z padzikiem: https://www.theverge.com/2023/9/19/23880111/microsoft-xbox-series-x-new-design-refresh



siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4658 dnia: Listopada 15, 2023, 17:03:59 pm »
Jak odpalać niektóre starsze gry Bethesdy kupione cyfrowo, które mają problemy z działaniem Online? (wyłączone serwery chyba?).
Kupiłem w promocji cyfrowe Evil Within 2, która wywala się gdy konsola jest Online jeszcze przed wejściem na ekran tytułowy. Miałem ją kiedyś fizycznie i przypomniało mi się, że musiałem przejść w tryb Offline aby zagrać. Teraz problem jest taki, że cyfrowo nie da się tego odpalić będąc Offline... Udało się to obejść i w chwili uruchomienia mam Online, a gdy już się odpali szybko zmieniam na Offline i gra się uruchomi... do czasu. Po kilku minutach gra się wywala z informacją o potrzebie połaczenia z siecią :) Pomyślałem, że zrobie tak: Odpalam Online, wchodze w Offline i jak już zaczynam grać to znowu Online - niestety w chwili włączenia sieci z automatu wywala grę... Masakra.

Nie czaje, po co ta gra jest dostępna cyfrowo w sklepie skoro nie da się grać? Nawet opinie w sklepie są głównie 1/10 z opisem "nie uruchamia się".
Da się to jakoś odpalić?
Pamiętam także pierwsza Evil Within miała ten problem jak i chyba niektóre Dishonored (i pewnie inne starsze gry Bethesdy).

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4659 dnia: Stycznia 18, 2024, 14:22:09 pm »
Przypominam, że dzisiaj showcase o 21 ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4660 dnia: Stycznia 18, 2024, 15:56:42 pm »
Czekam mocno na pokaz Indiany Jonesa, ciekawe czy machingames wyjdzie że swojej FPP strefy komfortu, czy dostaniemy widok z oczu Harrisona Forda. Ta druga opcja raczej mało mnie grzeje. No i liczę, że outer worlds to była tylko wpadka obsidianu i Avowed dowiezie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 2
Odp: Xbox One - Temat główny
« Odpowiedź #4661 dnia: Stycznia 18, 2024, 21:26:33 pm »
W ogóle widzę, że mi się drugi raz wątek pierdoli i przez nazewnictwo konsol MSu piszę w dziale past gen xd