Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 183616 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #520 dnia: Czerwca 12, 2020, 12:04:40 pm »
https://www.ppe.pl/news/146745/spider-man-miles-morales-to-remaster-i-rozszerzenie.html

Jeśli to prawda to ekskluzywne tytuły startowe jawią się jako najgorszy start PS w historii i chyba jeden z najgorszych w ogóle.
Ta maszyna nie ma prawa zadebiutować w tym roku.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #521 dnia: Czerwca 12, 2020, 12:18:37 pm »
Dlatego Deathloop ma być czasowym exem, bo gra pewnie będzie niezla i dobre noty zgarnie. Bo tak mają jeszcze tylko Godfall, który zapowiada się słabiutko, i kilka indyków. No chyba, że jakieś gry z tych bez daty wskoczą na premierę (ale wątpię). Zresztą nie jestem zaskoczony, bo spodziewałem się, że start będzie słaby jeśli chodzi o exy. Pytanie jednak, jak dalej premiery rozłożą, bo to jest kluczowe.

Ms może z kolei mieć niezly start, za to potem może być bieda przez jakiś czas.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Głównr
« Odpowiedź #522 dnia: Czerwca 12, 2020, 12:38:45 pm »
No i mamy nową obudowę od AlienWare, był tu kiedyś taki użytkownik , który strasznie się jarał takim wyglądem, byłby wniebowzięty :p  (Jak on tam miał, Rajkosz czy jakoś tak).
Gry..  hm tak jakoś bez polotu. Spajdi i Ratchet robią robotę, reszta jakoś średnio. GT7 to czyste chamstwo, wszystko wygląda identycznie jak GTS, a jedyne różnica to wycięta zawartość - GT World, sklep tuningowy i Trial Mountain.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #523 dnia: Czerwca 12, 2020, 13:20:40 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2020, 13:23:18 pm wysłana przez siudym »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #524 dnia: Czerwca 12, 2020, 15:45:42 pm »
Tak wygląda lista exów z pokazu:

Gra na wyłączność:
- Astro's playroom (właściwie demo techniczne dodawane do każdej konsoli)
- Demon's Souls
- Destruction All stars
- Gran Turismo 7
- Horizon 2: Forbidden West
- Spiderman Miles Morales (remaster gry z PS4 wzbogacony o DLC)
- Ratchet & Clank: Rift Apart
- Sackboy Big Adventure
- Returnal

Czasowe exy:
- Bugsnax (2020)
- Godfall (2020)
- Goodbye Volcano High
- Jett: The Far Shore (2020)
- Kena (2020)
- Project Athia
- Oddworld: Soulstorm
- Little Devil Inside
- GhostWire: Tokyo
- Deathloop
- Stray

Na razie to tyle.

Zatem z mocnych prawdziwych exów zostają na razie:
- Demon's Souls
- Gran Turismo 7
- Horizon 2: Forbidden West
- Ratchet & Clank: Rift Apart
- Returnal (gra z mniejszym budżetem, ale zapowiada się bardzo dobrze)

Jeśli wszystkie te tytuły ukażą się w 2021 roku, to w sumie PS5 będzie miało niezły lineup. Dużo lepszy niż PS4 swego czasu.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwca 12, 2020, 17:09:53 pm »
Nie wiem na czym oglądaliście te trailery, ale są wersje 4k i ratchet, horizon i GT7 zamiatają.
Wygląd konsoli, dla mnie bomba, na pewno lepiej niż ten pustak stojący

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwca 12, 2020, 17:13:52 pm »
Lineup zapowiada się dosyć przeciętnie na start, trochę szok, liczyłem na więcej.


No ale zobaczymy co to będzie. Konsola dziwna, ale na duży plus, że słuchawki, stacja, kamera, wszystko w jednej kolorystyce.

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwca 12, 2020, 17:18:14 pm »
Jak na start nie będzie horizon 2 i GT7 to straszna padaka, ale i tak kupie,  bo przecież gry z PS4 bedą na tym działać

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwca 12, 2020, 17:21:57 pm »
Na te gry bym na start nie liczył. W sumie z tytułów startowych najlepsze będą: Spider-Man i Kena. Ale multiplatform nie zabraknie, a sukcesywnie lineup będzie się powiększać.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwca 12, 2020, 18:17:44 pm »
Start tak jak mówiłem i takowy też będzie. Czyli dramat.

Horizon 2 wygląda niesamowicie.
Demons Souls grafa lepsza niż cgi do oryginału.

PS5 zabiło XSX. Tyle w temacie.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwca 12, 2020, 20:26:59 pm »
Tylko Microsoft jeszcze nie pokazał swoich gier tak BTW. ;)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwca 12, 2020, 20:36:29 pm »
Mam nadzieję że MS zamiecie. Nie ma jak zdrowa konkurencja

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwca 12, 2020, 21:03:05 pm »
Tylko Microsoft jeszcze nie pokazał swoich gier tak BTW. ;)
Częściowo już pokazał.
Był przecież minecraft z RT, nowe halo, hellblade 2.  Na dużo więcej nowych gier bym nie liczył. Pokażą nową forzę, może jakiś teaser/render z nowych gearsów(sama gra pewnie wyjdzie najwcześniej za 2 lata) i tyle. Na swojej prezentacji pokażą jeszcze  gameplay z halo i hellblade, do tego masa indyków oznaczona jako EXCLUSIVE!!!! wypełniająca czas + gadka o najpotężniejszej konsoli w historii ludzkości i tyle.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2020, 21:05:15 pm wysłana przez Wulfen »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwca 12, 2020, 21:41:55 pm »
Myślę, że zapowiedzi gier na wyłączność (zwykłą i czasową) PS5 i SeX będą miały zbliżoną ilość i raczej o gusta będzie się rozchodzić.

Z większych gier możemy liczyć, że takie gry znajdą się na pokazie:
- Halo Infinite (trailer i gameplay)
- Forza 8
- Everwild
- Hellblade 2
- nowa gra Obsidianu
- gra The Initiative (według plotek Perfect Dark)
- może nowe Fable (ale premiera jest raczej odległa)
- coś od zewnętrznych zespołów

Na Gearsy bym akurat nie liczył, chyba że jako DLC do piątki i Tactics.

Ogólnie MS ma wytoczyć wszystkie działa jeśli chodzi o bardziej zaawansowane projekty z wewnętrznych studiów, więc powinno być przynajmniej nieźle. Pamiętajmy, że to już nie ten sam MS, co kilka lat temu.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwca 12, 2020, 22:00:08 pm »
Demon Souls i Raczecik bardzo spoko. Kilka świetnie zapowiadających się indyków i fajnych multiplatform. Horizon i spajdermurzyn, nuda. Wygląd konsoli akceptowalny.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwca 13, 2020, 04:59:17 am »
W końcu nadrobiłem i poniżej moje opinie.

Niestety błędem było wrzucać pokaz premierowy next gena w 1080p, a nie w 1440p lub 4k. Kompresja wyraźnie umniejszyła doznania, a na części zwiastunów musiałem się domyślać jakości grafiki (oglądałem na twitchu).

Next Gen - Endgame

Zacznę od ceny i daty premiery. Jej brak w połowie czerwca uważam za bardzo dziwny. Widać, że działy marketingowe są na ostatniej prostej walki o jak najlepszą premierę. Plotki o Microsofcie czekającym na ruch Sony podejrzewam były prawdziwe. Natomiast brak tych 2 danych od Sony jest też nieprzypadkowe.
Stawiam 500$ oraz 550$. Koszt dysku nie jest aż taki duży, więc wątpię w te 600$ wspomniane przez Poka.

Wygląd

Przed pokazem zobaczyłem fotkę i konsola mi się nie do końca spodobała. Jednak zobaczenie obrazka, a ujrzenie czegoś tak jak miało być zaprezentowane potrafią zmienić nastawienie. Ciekawy, unikatowy projekt.

Gran Turismo

Przez wspomnianą kompresję nie widziałem nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o grafikę. Odniosłem wrażenie nieco ładniejszego Forza Horizon 4. Co do rozgrywki to może fani motoryzacji zobaczyli jakieś nextgenowe kwestie?

GTA V

Gra oficjalne wydana na 3 generacjach sprzętu. Efekt popularności online i mikropłatności. Pomyśleć, że kiedyś 5 lat czekania po częsci IV to było niesamowicie długo. Teraz, zamiast GTA VI, po 7 latach mamy "Enhanced for next gen".

Ratchet i Clank

Technologiczne cudo i prawdziwy next gen. Kiedy wyobrażałem sobie możliwości dysków SSD i co dzięki nim twórcy mogą osiągnąć to było to właśnie coś takiego! Międzywymiarowa podróż w mgnieniu oka do kompletnie innego artystycznie świata. Do tego poziom detali i te animacje. Zapamiętajcie tą grę, gdyż jak wyjdzie będzie na ustach wszystkich, a zachwytów będzie ogrom.

Gra od ekipy Final Fantasy XV - Project Athia

Artystyczne i technologiczne cudo. Te kilka ujęć pokazują ogromny potencjał.

Returnal

Ciekawa koncepcja. Połączenie kilku gatunków - horroru, thrillera psychologicznego, akcji. Bardzo oryginalny tytuł i jeżeli rozgrywka nie zawiedzie to możemy dostać nieoczekiwany hit.

Destruction Allstars

Rocket League, Twisted Metal, multiplayer, sieczka. Na pewno znajdą się fani, bo rozgrywka może być bardzo zabawna.

Kena - Bridge of spirits

Jeden z moich ulubionych zwiastunów. Bardzo mnie urzekł - główna postać, klimat, grafika, muzyka. Wszystko w jakiś sposób do mnie trafiło, jakby sugerowało "to będzie prawdziwie wspaniała podróż, historia i rozgrywka".
Widać inspirację Zeldą czy filmem "Spirited Away". Będę uważnie śledził i oby nie był to ekskluzyw na PS5.

Oddworld

Tragiczna zapowiedź zwiastunu przez jednego z twórców. Powiedział jedno, a zobaczyliśmy co innego przez co byłem nieco zniesmaczony oglądając rozgrywkę. A może o to chodziło i tylko nie rozumiem klimatu? Nie wiem, nie grałem nigdy w tę serię.

Ghostwire Tokyo

Twórca zapowiedział niesamowicie odzworowane Tokyo, które wygląda...ok?
Po jego słowach czy innych zwiastunach spodziewałem się więcej. Rozgrywka i klimat wyglądają ciekawie dla kogoś, kto lubi horrory zwłaszcza z nieco pokręconą rozgrywką (i klimatem).

Godfall

Jak wjechały rapsy i ta oklepana rozgrywka rodem z mmorpg , gdzie na zwiastunie widzimy przez kilka ujęć z rzędu ten sam atak to przekręciłem oczy z żenady. No, ale pewnie chodziło o różnorodność tytułów.

Solar Ash

Kolejny oryginalny, stylizowany tytuł z prawdopodobnie ciekawą rozgrywką. Potencjalny hit. Jak bohaterka przyspieszyła podczas krótkiego momentu rozgrywki to mi lekko opadła szczęka. Płynność i możliwości przemierzenia otwartych, ogromnych światów z taką prędkością zrobiła na mnie wrażenie.

Hitman III

Typowy cross-gen z wyglądu (wyglądający zresztą bardzo dobrze!). Co wcale nie znaczy, że z tytułów tu zaprezentowanych będzie słabym, a może być to nawet najlepszy z nich. Szkoda, że tak mało zobaczyliśmy w tym zero szczegółów co do rozgrywki.

Little Devil Inside

Nie wiem o co chodzi, ale kolejna gra, która mocno przykuła moją uwagę swoim klimatem. Rozgrywka w różnych światach ze zmiennym gameplayem? Równoległa fabuła wzajemnie na siebie oddziaływująca?

NBA 2K21

"Nie jesteście na to gotowi"

Łojeju, ale pewnie będzie odjazd - pomyślałem sobie. A tam... renderowana scenka z przyciemnionyn parkietem i otoczeniem z jedną postacią na ekranie. Do tego animacja w kilku momentach wygląda jakby się bugowała. Największa żenada pokazu.

BugSnax

Gra wyglądem jak z PS3. Ciężko się to oglądało jednak rozumiem jej pokaz - Sony dzięki temu może się pochwalić niesamowicie różnorodną prezentacją PS5 dla wszystkich - od najmniejszych do zapalonych, dorosłych graczy. Gdzie Ci ostatni i tak dostali najwięcej. I całe szczęście.

Resident Evil VIII

Pomimo, że to nie moje klimaty to jest to chyba najlepszy zwiastun z pokazu. Fantastycznie zmontowany i widać, że jest to flagowa produkcja od Capcomu. Fani pewnie zachwyceni klimatem.

Deathloop

Ktoś wrzucił do kotła Bioshocka, We Happy Few i Dishonored oraz dosypał nieco Quentina Tarantino z ciekawą narracją fabularną i cofaniem czasu. Rozgrywka będzie albo zjadliwa albo nudna po 2 godzinach. Mam nadzieję, że nas jeszcze zaskoczą w tym aspekcie.

Pragmata

Co to do cholery było? Śmierdzi Hideo Kojimą, nawet graficznie wygląda jak coś zrobione przez jego zespół. Ale Capcom produkuje więc to na pewno nie on. Ta "teoretyczna" rozgrywka wygląda jak jakaś nie do osiągnięcia bzdura. Gra z najdalszą zresztą datą premiery. Mój osobisty pretendent do skasowania w międzyczasie.

Horizon - Forbidden West

Oprócz Ratcheta czy Residenta widać, że gra z przeolbrzymim budżetem. Czekam na potwierdzenie czy tam była rozgrywka, bo mi opadła szczęka jak to wygląda.


Ogólnie dużo kobiecych postaci w głównych rolach. Nie przeszkadza mi kobieta jako główna postać, ale kiedy jest tego za dużo to już nie są to decyzje artystyczne/wizja, a polit poprawność. A pamiętajmy, że gdzie polit poprawność tam zwykle brak talentu i jakości (co pokazują przykłady zarówno w filmach jak i grach).

Wszechobecny ray-tracing bardzo przyjemny dla oka i całe szczęście, że dostajemy nextgeny dopiero w tym roku, gdyż dało to okazję do wydania naprawdę mocarnych sprzętów ze wsparciem RT.
Wszystkie te słowa przy okazji pierwszych prezentacji PS4 czy Xbox One wiemy, że były... niesprawdzone przez słabe CPU i dysk twardy (obydwa o podobnych możliwościach co PS360). Teraz dostajemy olbrzymi skok pod dosłownie każdym względem. Jeżeli ktoś nie jest nakręcony na nextgena to zdecydowanie być powinien jeszcze przed tym pokazem.

Był to bardzo dobry pokaz i aż szkoda, że nie było to na tradycyjnym E3.

I na zakończenie - większość prezentacji pokazywało bardzo oryginalną, świeżą rozgrywkę lub ich miks. Bierzmy to pod uwagę oceniając nextgeny. Bardzo miło wiedzieć, że nextgen to nie tylko ładnie odbite światełka, a prawdziwe możliwości rozwinięcia skrzydeł przez twórców z całego świata.
Aż się uśmiechnąłem po tym ostatnim zdaniu.
I oby tak było.
Jak ktoś doczytał do końca to dzięki i do usłyszenia na pokazie Xbox Series X :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2020, 05:07:14 am wysłana przez szmajdzik »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwca 13, 2020, 20:27:25 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #537 dnia: Czerwca 13, 2020, 23:26:29 pm »


Dziwiłem się, że pominięto tę grę na pokazie Sony, ale już rozumiem dlaczego. Uznałem też, że nie ma sensu zakładać osobnego tematu...

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #538 dnia: Czerwca 14, 2020, 16:28:59 pm »
Co za dno  :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #539 dnia: Czerwca 14, 2020, 16:44:49 pm »

Mówcie co chcecie, ale sposób ten prezentacji, muzyka , animacja i sama konsola to mistrzostwo świata.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwca 14, 2020, 17:13:08 pm »

Mówcie co chcecie, ale sposób ten prezentacji, muzyka , animacja i sama konsola to mistrzostwo świata.
Zgadzam się animacje i muzyka zrobiły świetną robotę.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwca 15, 2020, 10:29:56 am »
PS5 wkrótce otrzyma kolejną prezentację. Sony pokaże „menu przebudowane w 100%”
https://www.ppe.pl/news/146839/ps5-menu-kolejna-prezentacja-sony-pokaze-ui-przebudowane-w-100.html

Miejmy nadzieję, że teraz obie firmy będą nam regularnie dostarczać info na temat nowych konsol.

Obudowa PS5 z wieloma opcjami dostosowania. Sony zapewni różnorodne wydania specjalne
https://www.ppe.pl/news/146837/obudowa-ps5-dostosowanie.html

To brzmi ciekawie. Obudowa jest nieco powiększona przez fikuśny wygląd, zatem daje to dodatkowe przy projektowaniu wydań specjalnych. Czyżby PS5 też miało kiedyś otrzymać swojego Cyberpunka ;)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwca 15, 2020, 15:09:00 pm »
Miejmy nadzieję, że teraz obie firmy będą nam regularnie dostarczać info na temat nowych konsol.

Chyba tak będzie, Sony zaraz wyda TLoU2, a miesiąc później ostatniego dużego ex'a. Potem zaczną pewnie przerzucać siły na next gena.

To brzmi ciekawie. Obudowa jest nieco powiększona przez fikuśny wygląd, zatem daje to dodatkowe przy projektowaniu wydań specjalnych. Czyżby PS5 też miało kiedyś otrzymać swojego Cyberpunka

A co jeśli białe panele da się łatwo zamieniać... Pewnie nie, bo w przypadku standardowej PS5 problematyczne byłoby wejście napędu. Te panele jednak wyglądają jakby dało się je zdemontować przez fakt, że są oddzielna bryłą ;).

Po kilku dniach wygląd PS5 już mi nie przeszkadza. Wciąż uważam, że dało się lepiej przy zachowaniu tych samych zasad, ale nie jest źle. Pasuje do PSVR, tylko ten tez się zmieni wraz z nowa odsłoną.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwca 15, 2020, 21:46:16 pm »
Dla mnie z exami Sony (tymi faktycznymi, czasowych nie liczę) wygląda to obecnie tak:

Muszę zagrać:
- Horizon II

Chętnie kiedyś zagram:
- Returnal
- Gran Turismo 7
- Spider-Man: Miles Morales
- Ratchet & Clank: Rift Apart

Teraz pozostaje czekać, jak wypadnie MS. Dla mnie główną przewagą SeXa są exy z XBO i Gamepass. Jeśli chodzi o nowe gry, to myślę że walka będzie wyrównana.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwca 16, 2020, 15:07:51 pm »
Jeśli to prawda to ekskluzywne tytuły startowe jawią się jako najgorszy start PS w historii i chyba jeden z najgorszych w ogóle.

Ale przecież nie wiemy, czy pokazali wszystkie gry.

Co do mojego przewidywania cen, też strzelam, że między wersją z napędem i bez może być 50$ różnicy.
Ale mniejsze szanse daję też drugiej wersji:
- digital only goła do której Sony dopłaca bo odzyska na grach, brak kabla HDMI i USB-C
- wersja z napędem droższa o 100$, z kodem na grę/ps+na rok na start i podstawką pod konsolę, oraz mini-słuchawkami, kablem HDMI i USB-C, czy nawet mikrościereczką
Cena? 499$ za tańszą i 599$ za droższą (droższa konsola dostanie parę tanich dodatków, aby zamaskować większą różnicę w cenie). Oczywiście będzie też pewnie zestaw startowy z jakąś grą. Oby nie +79$ jak gdzieś tam któryś przeciek sugerował.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwca 16, 2020, 21:17:33 pm »
Jeśli do wersji cyfrowej dodadzą jakieś kody na gry (jak robi MS), to będzie 50$ różnicy. Jeśli obie konsole będą gołe, to może być nawet 100$, bo jednak na cyfrowej będą potem więcej zarabiać.

Na razie wiadomo, że do każdej konsoli będzie dodawane Astro's Playroom.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #546 dnia: Czerwca 16, 2020, 23:02:34 pm »
Hm, dodawane to chyba za dużo powiedziane, PS4 też miało Playroom i Share Factory na start, chociaż Astro's Playroom będzie oczywiście znacznie większe. Ale tak, możesz mieć rację, sensowne by było do wersji cyfrowej dać jakąś grę na start.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #547 dnia: Czerwca 22, 2020, 21:56:24 pm »


Cytuj
Digital Foundry jest jednak innego zdania, Sony tak naprawdę zaoszczędzi 20 dolarów rezygnując z napędu w PS5 Digital Edition, więc znacznie większa obniżka nie powinna interesować japońską korporację. Firma i tak będzie dopłacać do każdej sztuki PlayStation 5, a dorzucanie dodatkowych pieniędzy do wychudzonego wydania nie znajduje się w interesie korporacji. Brytyjczycy podkreślają, że Sony zarabia na sprzedaży gier cyfrowych około 8 dolarów.

Zdaniem dziennikarzy, najsensowniejszym rozwiązaniem dla Sony będzie sytuacja, gdy PS5 będzie o 50 dolarów droższe od PS5 Digital Edition. Redakcja zakłada ceny na poziomie 450/499 dolarów lub 499/549 dolarów – wszystko zależy od ceny bazowej.
https://www.ppe.pl/news/147092/ceny-ps5-i-ps5-digital-edition-pod-lupa-digital-foundry.html

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #548 dnia: Czerwca 23, 2020, 00:24:36 am »
No jak zobaczyłem te 20$ to zostaje opcja, że Digital Only dostaje konsolę z padem i kablem od zasilania, a do tej droższej dorzucą cokolwiek byle móc te 50$ różnicy wykazać (czyli te mikrosłuchawki z jednym uchem za dolara, ściereczkę, HDMI, może podstawkę). Też nie wierzę w różnicę od 20$ w sklepach, to za mało.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #549 dnia: Czerwca 23, 2020, 11:05:51 am »
Mimo wszystko DE to konsola, na którą gracze będą musieli kupować gry przez PS Store. W związku z czym, Sony dostanie więcej pieniędzy z każdej sprzedanej gry, więc mogą to sobie wrzucić w koszt. Podobnie jak dodatkowe usługi/game passy, które mogą się pojawić. 50$ to raczej opcja minimum. Mnie raczej ciekawi, czy Sony zdecyduje się na większe obcięcie ceny, czyli 100$.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwca 23, 2020, 17:21:54 pm »
Gry cyfrowe miały być tańsze od pudełkowych. To był jeden z mocniejszych argumentów ZA wprowadzeniem tej formy dystrybucji. Myślę że z konsolą będzie podobnie - wszyscy myślą że będzie tańsza od wersji z napędem, a okaże się że to śmieszne grosze.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwca 24, 2020, 11:38:09 am »
Wątpię, żeby gry cyfrowe były tańsze, ciągle jest presja sklepów, żeby ceny były co najmniej równe, bo ludzie wtedy do nich wpadają, a tak stracą nie tylko towar i marże, ale też poboczne zakupy robione przy okazji. Gry PC są tego świetnym przykładem, gdzie kupuje się pudełko z kodem i instalką Steam/Epic, byle tylko ciągle były w sklepie (chociaż dziś kupują je chyba tylko Ci, którzy nie ufają zakupom online).

Myślę, że różnica w cenie nawet 100$ jest możliwa ale wtedy faktycznie nastąpi przetasowanie na rynku cyfrowych i pudełkowych gier. Przy tak wielkiej różnicy (blisko 400zł, a mamy czasy kryzysu), całkiem sporo graczy może zdecydować się na wersję DE i to mocno uderzy w sklepowe półki. Ja wolę dopłacić te 400zł, bo wbrew pozorom one mogą się szybko zwrócić - ceny gier na PS Store już dziś w dniu premiery są 20-60zł wyższe. Może jednak Sony wybierze drogę PC, czyli zacznie sprzedawać jedynie kody bez płyt w sklepach (koszta produkcji bardzo by zmalały, można by też używać do tego większej ilości fabryk i skrócić węzły dystrybucji, bo nie potrzeba by już specjalistycznych tłoczni, a jedynie drukarnie). W sumie taki ruch byłby nawet fajny, może by się zdarzały wtedy tańsze gry spoza PS Store, tak jak teraz jest z doładowaniami (Eneba, G2A). Wtedy zakup droższej niewiele by zmieniał (poza opcją oglądania filmów Blu Ray). Jeśli są plany usunięcia płyt z pudełek, to te 100$ różnicy między wersjami jest bardzo, bardzo prawdopodobne.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2020, 11:42:58 am wysłana przez gnysek »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwca 24, 2020, 11:57:29 am »
Ja od jakiś 4 lat nie kupiłem żadnej gry w pudełku, za to dość dużo cyfrowych (w tym kilka na premierę). Idąc drogą ewolucji, naturalnie wybiorę Digital Edition. A kiedy to się stanie, zależy od premiery Demon's Souls  8) 8)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwca 24, 2020, 12:14:34 pm »
Ja od jakiś 4 lat nie kupiłem żadnej gry w pudełku, za to dość dużo cyfrowych (w tym kilka na premierę). Idąc drogą ewolucji, naturalnie wybiorę Digital Edition. A kiedy to się stanie, zależy od premiery Demon's Souls  8) 8)
Ja natomiast jestem po drugiej stronie szali. Cyfrowo kupuje tylko indyki a gry AAA tylko jesli sa w duzej promocji. Na premiere gry AAA nie kupilem nigdy cyfrowo i nie zanosi sie na zmiane.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwca 24, 2020, 12:19:41 pm »
Pardon, Death Stranding kupiłem w pudełku, aby zapoznać się z fabułką i opylić kilka dni po premierze  :lol:

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwca 24, 2020, 17:03:54 pm »
No właśnie, jakby Sony na nowej generacji przeszło na model kodów w pudełkach, to już człowiek nic nie opyli, więc oby im taki pomysł do głowy nie strzelił. Ale jak się robi konsolę w wersji Digital Edition, to różnie może być.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #556 dnia: Lipca 15, 2020, 15:35:25 pm »
Sony to Produce Up to 10 Million PS5 Consoles by End of 2020, Says Sources
https://www.vgchartz.com/article/444484/sony-to-produce-up-to-10-million-ps5-consoles-by-end-of-2020-says-sources/

Ładnie :)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #557 dnia: Lipca 16, 2020, 23:35:44 pm »
No to nie powinno brakować w sklepach, jak 7 lat temu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #558 dnia: Lipca 17, 2020, 00:56:02 am »
Według nowego info faktycznie chcą tyle konsol wyprodukować w tym roku, ale gdzieś z połowa z tego pójdzie na zaopatrzenie początku 2021. Mimo to powinno starczyć konsol. MS chyba chce rzucić podobną liczbę Xboxów, dlatego teraz wycofali się z produkcji One X i Digitala. W sumie X nie ma wielce sensu, skoro zaraz wypuszczą też Series S, który będzie celować w podobną cenę, a będzie już sprzętem nowej generacji (chociaż słabym).

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #559 dnia: Sierpnia 02, 2020, 23:39:15 pm »


Choroba wie, ile w tym prawdy, ale byłoby wspaniale, gdyby takie coś zaprezentowano.  :oops: