Autor Wątek: Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?  (Przeczytany 15120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« dnia: Listopada 29, 2003, 20:10:11 pm »
Dobra, szanowni Państwo - mam problem.

Problem to Mikołaj i mój prezent - Soul Calibur 2. Mam PS2 podłączone przez Euro i GC przez RGB. Słyszałem, że w GC chrupie animacja, ale (tak dla kontrastu) gdzie indziej słyszałem, że animacja jest cacy, przełącznik 50/60Hz jest i wszystko ok.

No więc się pytam: która wersja lepsza? Gdzie jest lepsza GRAFIKA, gdzie lepsza ANIMACJA (klatki). W końcu, który pad nadaje się lepiej do STEROWANIA?

Wielkie dzięki za wszelką pomoc.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 29, 2003, 22:25:51 pm »
Uaa, juz widze co sie zaraz zacznie:) Mialem okazje testowac wersje na gc i zadnych chrupniec nie wylapalem. Pad spawuje sie dobrze, aczkolwiek pewne problemy sa gdy przyjdzie nam jednoczesnie wcisnac przyciski X i Y.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 30, 2003, 09:31:01 am »
w zasadzie nie ma roznicy... ja mam akurat wersje na GCN a gram na dualshocku (przejsciowka), jezeli masz obie konsole to bierz wersje na PS2, zaoszczedzisz wlasnie na przejsciowce do pada (bo granie na padzie gackowym a na dualshocku to ziemia a niebo...)

co do animki to mutti mial chyba zly dzien jak to pisal

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Re: Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 30, 2003, 16:46:50 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Dobra, szanowni Państwo - mam problem.

Problem to Mikołaj i mój prezent - Soul Calibur 2. Mam PS2 podłączone przez Euro i GC przez RGB. Słyszałem, że w GC chrupie animacja, ale (tak dla kontrastu) gdzie indziej słyszałem, że animacja jest cacy, przełącznik 50/60Hz jest i wszystko ok.

No więc się pytam: która wersja lepsza? Gdzie jest lepsza GRAFIKA, gdzie lepsza ANIMACJA (klatki). W końcu, który pad nadaje się lepiej do STEROWANIA?

Wielkie dzięki za wszelką pomoc.

Zapomniałeś o czymś... O tym czy wybrać heihachiego czy linka:P

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Re: Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 30, 2003, 17:12:32 pm »
Cytat: "mrpiki"
Zapomniałeś o czymś... O tym czy wybrać heihachiego czy linka:P

Bardziej pasi mi Link, ale z powodu jednej postaci (którą w dodatku nie pogram na turnieju) gry nie będę wybierał... :D

Ney

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-12-2003
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
gc-pad
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 09, 2003, 16:21:51 pm »
Nie zgodze sie ze granie na GC-padzie jest zle.Moim zdaniem (a tez mam przejsciowke) duzo lepiej gra sie za pomoca gc pada wlasnie.Analog jest o niebo lepszy i bardziej precyzyjny a do innych klawiszy przyzwyczajasz sie w 5 minut.No i grafika jest na gc lepsza,a Link masakruje oedala Heiche.
Tyler Durden says - USE SOAP
When it comes to racing...only Ridge Racer counts...


mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 09, 2003, 20:27:11 pm »
Gram na GC. Jest SUPER! Myślałem, zę będzie sto razy gorzej, na szczęście facet w sklepie dał mi pograć w obie wersje- bez pytań- BIERZ GC!

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Raven

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-03-2004
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2004, 11:21:51 am »
LOL

Jesli chodzi o wersję to lepsza jest na NGC ale pad Sony jest 1000x lepszy niz niebiesko żółty padzik z Gamecube'a jeżeli chcesz miećzajebistą zabawę weźwersję na PS2 :P

Wiem że temat stary ale o SC musiałem sie wypowiedzieć :P
Nie wierzcie w moje słowa prawda znajduje się tutaj http://www.oh.glt.pl

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2004, 12:52:23 pm »
No to teraz penie przyjdzie czas na dylemat ''ładniejsza jest okladka wersji na PS2, czy gacka?...'' :shock:  :roll:
GT: Trusio

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 15, 2004, 13:05:01 pm »
Tak jak na padzie gackowym NIE da sie grac w SC2, a Link i Heihachi to dwa identycznie kiepskie kapucyny, tak okładka w wersji na GC jest ładniejsza :)

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 15, 2004, 13:17:53 pm »
Co za problem kupić sobie przejściówkę i grać na padzie od PS2? No tak, trzeba go jeszcze mieć :twisted:

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 24, 2004, 13:35:44 pm »
w każdej recenzji gdzie testowane sąwersje na PS2 XBOXA I GCN, wersja na GACka wypada najslabiej. Przeczytaj sobie recke w PE. Bierz wersje na Czarnule jest poprostu lepsza 8)

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 24, 2004, 17:24:37 pm »
Ryo, w recenzji w PE Mutti walnal byka do czego tez sie przyznal,

btw :
Soul Calibur 2 PS2 - 91,8%
Soul Calibur 2 XBox - 91,7%
Soul Calibur 2 GCN - 92,3%

zrodlo : www.gameratings.com

i to chyba tyle jezeli chodzi o twoja teoryjke o najgorszych ocenach na gcn

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 24, 2004, 22:53:58 pm »
jezeli chodzi o oceny które podałeś, to odnoszą się one do możliwości konsoli i konkurencji w bijatykach na danej platformie. Jak wiemy na GCN bijatyk jak na lekarstwo. Własciwie tylko jedna, wiec  stąd ta nota. Mi chodzi tylko i wyłącznie o recke porównawczą.  Na siakies stronce o Soul Calibur była recka trzech wersji, i wynikało jasno i wyraźnie, ze wersja GCN jest najgorsza. Poszukam źródła i podam linka.

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 25, 2004, 13:54:28 pm »
Cytat: "Ryo-San"
jezeli chodzi o oceny które podałeś, to odnoszą się one do możliwości konsoli i konkurencji w bijatykach na danej platformie. Jak wiemy na GCN bijatyk jak na lekarstwo. Własciwie tylko jedna, wiec  stąd ta nota. Mi chodzi tylko i wyłącznie o recke porównawczą.  Na siakies stronce o Soul Calibur była recka trzech wersji, i wynikało jasno i wyraźnie, ze wersja GCN jest najgorsza. Poszukam źródła i podam linka.


Zostwa Linka w spokoju on jest najlepszy:)

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 26, 2004, 15:19:30 pm »
heh, a niby w czym mialaby byc najgorsza? mialem wersje na GCN, teraz mam na PS2 i te gry wg mnie nie roznia sie kompletnie NICZYM...
co do twojej drugiej tezy : jest smieszna... w takim razie na Xboxa FIFA (jakakolwiek) powinna dostac 10/10 (bo innej pilki nie ma), a jakos dostaje niskie oceny (mowimy oczywiscie o prasie europejskiej), Pikmin tez powinien dostac 10/10 na jakiejkolwiek platformie by sie nie pojawil bo przeciez nie ma tego typu gier, czyli nie ma konkurencji... glupio gadasz moim zdaniem... co do bijatyk na gacka : jest Mortal Kombat : DA, jest kilka dwuwymiarowych (Capcom vs SNK np), nie mow wiec ze jest jedyna

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 26, 2004, 15:54:12 pm »
to, że gra jest jedyna to wcale nie musi dostawać wysokich ocen. Soul Calibur 2 jest gra bardzo dobrą i takie noty mu sie należą. Mowie to co czytam na stronach poświeconych tej grze. Tam piszą ludzie, którzy w to grają non-stop i róznice, których na pierwszy rzut oka nie widać, oni widzą odrazu. I ewidentnie pisze tam, że ta i ta wersja jest lepsza od tej bo to i to. Pozatym wg. mnie najlepszą wersją jest wersja na PS2. Dlaczego? Dlatego ze pad jest najlepszy to takich gier. Wiec nie ma sensu brac wersji na GCN i potem jeszcze wywalic kase za przystawke. Oczywiście zalezy kto jak do grania w SC 2 podchodzi. Jezeli ktoś mysli o turniejach itp, to wtedy tylko wersja PS2, a jak ktos chce sobie ot tak pograc to nie ma róznicy jaka wersja. Pozatym o ile pamietam nawet w Neo tez chyba wersja na GCN dostała najwyzsza note( a moze i druga) i chyba tez bylo tam napisane, ze nie ma konkurencji na tej platformie itp. Mortal i 2d nawalnkie nie mogą sie nawet zbliżyc do SC 2. dlatego taka nota tej gry. Poprostu jest dobra i dystansuje innych. Na Xbox'a jest DOA3 i już sie inaczej podchodzi do tego, na PS2 jest jesczcze wieksza konkurencja. Zreszta nie pisze ze wersja na GCN jest do dupy itp, jest poprostu minimalmnie gorsza od dwoch poprzednich i powie Ci to kazdy kto gra w SC 2.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 26, 2004, 16:13:56 pm »
stary, ale w czym jest gorsza? pad? jak sam powiedziales sa przejsciowki (dzialajace bardzo dobrze, wiem bo sam uzywalem), nic nie przychodzi mi do glowy wiecej...

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 26, 2004, 17:57:37 pm »
Cytat: "Greg"
stary, ale w czym jest gorsza? pad? jak sam powiedziales sa przejsciowki (dzialajace bardzo dobrze, wiem bo sam uzywalem), nic nie przychodzi mi do glowy wiecej...


Jestem po stronie Grega, ale nie z powodu mojej 'nintendomanii' tylko po prostu to co mówi przedmówca jest bardziej logiczne. Natomiast teorie Ryo są dość mylące, śmieszne i glupie.

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 26, 2004, 18:39:32 pm »
to nie są moje teorie tylko teorie ludzi, którzy duzo czasu spędzili z wszystkimi 3 wersjami tej gry. Pozatym SC2 to gra multiplatformowa, a wersje multiplatformowe na Gamecube zawsze są ciut gorsze od pozostałych. Zresztą koleś zadał pytanie to mu odpowiedziałem.  Najlepszym rozwiazaniem jest wersja na PS2, pad od PS2 jest o niebo lepszy do takich gier, wiec nie ma sensu ładowac kasy jeszcze w przejściówke :twisted:

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 26, 2004, 19:14:50 pm »
wersje na GCN gorsze? heh, o czym ty mowisz? widziales Burnout2? albo Splinter Cell`a? ok, na ps2 jest jeden dodatkowy level w tej ostatniej ale sam wyglad gry na gcn wypada lepiej... zreszta jest polaczenie z GBA... innych gier multiplatformowych nie widzialem ale te dwie ktore widzialem przecza twojemu twierdzeniu... a jak masz GCN i chcesz pograc na poziomie w Soula to co, masz kupic PS2? faktycznie wyjdzie taniej niz przejsciowka... gdy masz obie konsole to faktycznie lepiej wziasc na PS2 ale wcale nie dlatego ze wersja GCN jest gorsza... tu masz racje : szkoda kasy na przejsciowke, ale w innych przypadkach niestety nie

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 27, 2004, 13:13:38 pm »
Hmmmm teraz jestem troche zdezorientowany, bo wczoraj rozmawiałem z Soulem ( członek Soul Calibur Team Poland, drugie miejsce na turnieju w Poznaniu). Soul miał styczność z każdą wersją i dość dużo czasu z każdą spędził i powiedział mi tak:
bezapelacyjnie najlepsza wersja Soul Calibura 2 to wersja na Xbox'a, tuż za nią wersja GCN, a najgorszą wersją jest wersja PS2.
A jesli chodzi o pady to: bezapelacyjnie najlepszy jest od PS2, potem Xboxowy a Gackowy na końcu. Wiec ja juz sam nie wiem.
Kupuj co chcesz i tak będzie OK:)

Czappi

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2004
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 0
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 30, 2004, 13:41:18 pm »
Najgorszy pad z całęj trójki to własnie od Xboxa...wielka czarna krowa

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 02, 2004, 12:58:59 pm »
Cytat: "Czappi"
Najgorszy pad z całęj trójki to własnie od Xboxa...wielka czarna krowa

wypowiedzial sie koles, który prawie wszystkie posty ma w dziale Gamecube...widziales pada "s" do X'a....chyba nie...zaloze sie ze nawet nie trzymales go w ręku....IMO który pad najlepszy to tylko i wylącznie kwestia przyzwyczajenia...dla mnie najlepszy pad jest wlasnie od X'a bo kocham pady z triggerami...ale ogolnie jest tak jak powiedzialem to tylko i wylacznie kwestia przyzwyczajenia

Anonymous

  • Gość
Soul Calibur 2 - PS2 czy GC?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 02, 2004, 22:43:56 pm »
POwtarzam się, ale najlepszy pad, to DS2. Ergonomia, wyważenie, brak jakichkolwiek bólów rąk, silne wibracje. Słowem, cód miód i orzeszki. GC trzymałem w łapie 2 razy w życiu i było całkiem dobrze. Pad do Xa trzymałem baaardzo często i bez bicia przyznaje się, że wersja small jest OK. Natomiast wielki standardowy hebel to jakieś nieporozumienie. Toż pad do DC to przy nim sznaucerek.