Ankieta

Czy korzystacie z uslug Poczcie Polskiej?

Nigdy.
0 (0%)
Jasne.
13 (54.2%)
Tylko, jesli wysylam cos malo cennego.
3 (12.5%)
Korzystam tylko z kuriera.
2 (8.3%)
Korzystam, chociaz juz nierazm miewalem z nimi klopoty.
6 (25%)

Głosów w sumie: 22

Głosowanie skończone: Września 12, 2005, 17:50:26 pm

Autor Wątek: Listy, przesylki, wysylki, etc.  (Przeczytany 9911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« dnia: Września 12, 2005, 17:50:26 pm »
Poczta Polska wkurzyla mnie ostatnimi dniami na maksa. Zamowilem sobie gry na X-box'a i sprzedajacy wyslal je we wtorek 6. wrzesnia. Przesylka zostala wyslana piorytetem, a do dzis dzien, nie mam o niej zadnych informacji. To nie wina sprzedajacego, bo to zaufany kontrahent. Co mam teraz zrobic? Gdzie skladac skarge? Przeciez to niedorzeczne, zeby na przesylke piorytetowa czekac minimalnie tydzien (jutro pewnie tez nie dojdzie).
--------
Czy wy jak kupujecie.sprzedajecie rozne rzeczy, np. przez allegro, rowniez korzystacie z uslug Poczty Polskiej, czy wolicie kuriera? Czy mieliscie juz jakies problemy z przesylkami przez PP?

[Jaja sobie robisz z tą ankietą?

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #1 dnia: Września 12, 2005, 17:53:50 pm »
Zawsze, ale to zawsze przy wysyłce trzeba wziasc kfitek z wysłaniem paczki. Szczegolnie jesli jest tranzakcja na allegro i zeby był dowód dla kontrahenta ze paczka została wysłana. A jesli jest drozsza przesyłka (np. telefon z górenej pulki;) ) to mozna zabezpieczyc przesyłke (w sumie nie wiele wychodzi) chyba podając jej wartosc i jak paczke zginie to pieniążki są zwracane.

Pewno ze z poczty korzystam, choc zawsze brata wysyłam jesli cos trzeba wysłac, pracuje obok poczty.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #2 dnia: Września 12, 2005, 18:11:33 pm »
Facet - przecież nawet tydzień nie minął :D Opóźnienia dla PP liczy się w miesiącach.

Opowiem Wam bajkę.

Jak kupowałem Xboxa musiałem wyjątkowo przesłać kasę pocztą, bo koleś miał zawieszone konto. Kasa poszła i mija weekend, tydzień - no robi się nie wesoło, bo fortuna jeszcze w drodze. Gość dostał skana druczku i zaczał robić awanture u siebie na poczcie, a ja u siebie. Ale u mnie babki okazaly się cwane i zaczęły wszystko sprawdzać, bo jak wiadomo klient jest gupi i nie wiadomo czy wszystko dobrze zrobił. Wzięła jakąs starą książke adresową i udowodniła mi że zły kod podałem (a dostałem go od zainteresowanego). No to mnie troszeczke przystopowało, ale sprawdziłem sprawę na necie - okazało się że babka ma prastarą książke bo kody uległy zmianie pare ładnych lat temu... Ale gadaj tu z taką...
Przekaz doszedł w końcu jak gdyby nigdy nic po 4 tygodniach. Gość dostał karteczkę z przeprosinami - "bo się druczek zawieruszył na poczcie".

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #3 dnia: Września 12, 2005, 18:24:57 pm »
Niestety- tak to wygląda.
Jak paczka zaginie i nie było ubezpieczenia (przesyłka wartościowa) to no bonus... moze się znajdzie, może nie...

Choć równie mocno wnerwia brak możliwości komisyjnego otwarcia paczki na poczcie- żeby np. zobaczyc co tak naprawdę jest w tej paczce od gościa z allegro, przed dokonaniem wpłaty ( iliczba oszóstw spada drastycznie wtedy). Tego typu działanie jest normalna rzeczą chociażby w stanach- kiedy u nas ktos na to wpadnie?

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #4 dnia: Września 12, 2005, 19:58:54 pm »
Cytat: "Ako"
trzeba wziasc kfitek z wysłaniem paczki

Tylko, ze te gry zostaly wyslane jako zwykly list z poczty- czy kfitku nie bylo  :|

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #5 dnia: Września 12, 2005, 20:02:13 pm »
Cytat: "_Music"
Niestety- tak to wygląda.
Jak paczka zaginie i nie było ubezpieczenia (przesyłka wartościowa) to no bonus... moze się znajdzie, może nie...

Choć równie mocno wnerwia brak możliwości komisyjnego otwarcia paczki na poczcie- żeby np. zobaczyc co tak naprawdę jest w tej paczce od gościa z allegro, przed dokonaniem wpłaty ( iliczba oszóstw spada drastycznie wtedy). Tego typu działanie jest normalna rzeczą chociażby w stanach- kiedy u nas ktos na to wpadnie?

Takie cos jest u nas. Czytałem w jakies gazecie komputerowej, ze wg paragrafu ble ble ble można otworzyc paczke przed zapłaceniem za nią, jesli w środku bedą przysłowiołe ziemniaki to nie musimy odbierac paczki... W czasopismie był o tym artykul który ofkors przeczytałem. Choc nigdy nie otwierałem paczki przy listonoszu, zazwyczaj aukcje przeprowadzam z doswiadczonymi ludzmi na allegro, a w duzej wiekszosci kase wysyłam pierw na konto.


@Hubi, list w takim bąbelkowym opakowaniu za ok. złotówke? bo chyba nie w takiej małej kopercie jak na pocztówki?

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #6 dnia: Września 12, 2005, 20:11:12 pm »
Cytat: "Ako"
@Hubi, list w takim bąbelkowym opakowaniu za ok. złotówke? bo chyba nie w takiej małej kopercie jak na pocztówki?

W tej babelkowej. Tylko nie naklejil na tego formularza, co sie przyczepia na paczki/ tylko poprostu napisal adres w prawym dolnym rogu koperty.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #7 dnia: Września 12, 2005, 20:13:01 pm »
Nie musi byc naklejka na tej kopercie, tylko moze byc napis taki jak ty zrobiles gdzies na dole. Wystarczy poprosic o kfitek na poczcie ;)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #8 dnia: Września 12, 2005, 20:15:27 pm »
Cytat: "Ako"
Nie musi byc naklejka na tej kopercie, tylko moze byc napis taki jak ty zrobiles gdzies na dole. Wystarczy poprosic o kfitek na poczcie ;)

Tylko, ze nie ja to wysylalem i nie ja adresowalem koperte, tylko sprzedawca (dla jasnosci- ja jestem kupujacy :)).

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #9 dnia: Września 12, 2005, 20:30:06 pm »
poniewaz pracuje na poczcie powiem wam jak to jest : wysylanie CZEGOKOLWIEK listem zwyklym to loteria w ktorej szansa wygrania jest mala a jezeli list jest czyms wiecej niz kartka papieru to szansa otrzymania przesylki jest prawie zerowa, nie kradna tych listow asystenci (nawet nie mamy jak czy gdzie, nie kradna listonosze bo nie maja na to czasu, listy gina w transporcie... lecmy dalej, odszkodowanie za list polecony wynosi 120 zeta + koszt przesylki, wiec wysylanie czegokolwiek drozszego (i wygladajacego na drozsze) to rowniez loteria, po prostu przewoznikom oplaca sie zaplacic odszkodowanie za zgubiony list... odszkodowanie za paczke to 400 zeta wiec paczki gina bardzo rzadko, a jezeli jest szczelnie zapakowana to nie zginie na 99%, po prostu ryzyko "wylosowania" przedmiotu wartego wiecej niz 400 zeta jest zbyt mala zeby oplacalo sie rabowac (no chyba ze przesylka to np telewizor i widac ze to telewizor), przedmioty o wartosci wiekszej niz 400 zeta warto ubezpieczac, ubezpieczenie kosztuje 2 zeta + 1 zeta za kazde 50 zl ubezpieczonego przedmiotu, to chyba tyle, jak cos chcecie wiecej wiedziec pytac

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #10 dnia: Września 13, 2005, 18:22:51 pm »
Dzisiaj dostalem odpowiedz od PP w sprawie przesylki ktora miala do mnie dojsc. Mniej wiecej chodzilo w niej o to, ze wg. paragrafow blablabla ta przesylka nie byla przesylka zarejestrowana wiec nie ma szans na jej odnalezienie. Napisali rowniez ze paczki najlepiej ubezpiczac to wtedy bedzie bezpieczniejsza.
Fajnie  :| Bede musial pogadac ze sprzedajacym co teraz z tym fantem zrobic  :|

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #11 dnia: Września 13, 2005, 18:28:24 pm »
Paczki powinno się wysyłąć normalnie w okienku ,a nie kombinować, ja zawsze tak robię i nie mam problemów. Jak zamawiam gry u mojego dystrybutora (ekhem chciałem powiedzieć ,że jak cd project mi wysyła) to mam je na drugi dzień

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #12 dnia: Września 13, 2005, 18:48:50 pm »
Cytat: "dcf"
Paczki powinno się wysyłąć normalnie w okienku ,a nie kombinować, ja zawsze tak robię i nie mam problemów. Jak zamawiam gry u mojego dystrybutora (ekhem chciałem powiedzieć ,że jak cd project mi wysyła) to mam je na drugi dzień

Tylko ze ta przysylka do mnie byla wysylana w okienku, tylko na kopercie babelkowej byl adres normalnie napisany, a nie naklejany jak na wiekszych paczkach (na specjalnych formularzach).

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #13 dnia: Września 13, 2005, 21:57:46 pm »
jak mozna wysylac cos wartosciowego bez poswiadczenia ze sie to wyslalo? to przeciez glupota

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #14 dnia: Września 13, 2005, 22:14:50 pm »
Cytat: "Greg"
jak mozna wysylac cos wartosciowego bez poswiadczenia ze sie to wyslalo? to przeciez glupota

Nie ja to wysylalem. Ale jak ja zawsze wczesniej wysylalem paczki piorytetem/zamawialem to zawsze wszytsko do mnie dochodzilo. Pierwszy taki przypadek mi sie zdarzyl.

Greg: Skoro pracujesz na poczcie, to moze masz pomysl gdzie moze sie teraz znajdowac paczka, ktora miala do mnie dojsc i czy jest szansa, zeby ja kiedys odzyskac?

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #15 dnia: Września 14, 2005, 07:44:50 am »
jezeli nie masz potwierdzenia to jej nie odzyskasz na bank, a gdzie sie znajduje? w domu ktoregos z transportowcow...

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #16 dnia: Września 14, 2005, 15:42:06 pm »
Cytat: "Greg"
jezeli nie masz potwierdzenia to jej nie odzyskasz na bank, a gdzie sie znajduje? w domu ktoregos z transportowcow...

 :shock:  :shock:  :shock:
A jesli przesylke wysle sie, piszac adres na tym specjlanym formularzu do paczek, ktorego dostajemy kopie, to wtedy mamy pewnosc, ze przesylka dojdzie?

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #17 dnia: Września 14, 2005, 16:50:47 pm »
wiesz, pewnosci nie masz ale jak masz przesylke rejestrowana to masz 100% pewnosci ze dostaniesz odszkodowanie, poza tym przesylki rejestrowane trudno ukrasc, sa bardziej pilnowane i z kazdej sie trzeba rozliczyc

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 31, 2005, 18:45:03 pm »
Sorry, ze odkopuje temat ale mam pytanie.
Czy to prawda ze teraz (w okresie miedzy swietami a sylwestrem) na poczcie polskiej zrobil sie wielki burdel i nie dochodza paczki? Na wysylke piorytetewa czekam juz ok. tygodnia, a koles, u ktorego ja zamowilem mowi, ze niektory  na przesylki czekaja jeszcze od 7. grudnia.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 31, 2005, 18:47:23 pm »
@Hubi: To, że na Poczcie Polskiej jest, każdy wie. Ale wydaje mi się, że to, co powiedział Ci ten koleś ma sens, ponieważ co roku było tak (okres świąteczny), że paczki się spóźniały. Tyle osób w tym czasie wysyła kartki, paczki z prezentami i inne badziewia, że panowie na poczcie nie nadążają z sortowaniem :d.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 31, 2005, 18:57:03 pm »
Tia, sambady ma rację. Pamiętam jak ja kiedyś czekałem na Jaka II...nawet dzisiaj jak wspomnę o tym, robię się wściekły...Ehh, najśmieszniejsze jest to, że w połowie grudnia sobie kupiłem bluzę w necie. Przyszła tuż po świętach...oczywiście priorytet...
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 31, 2005, 23:10:30 pm »
To posłuchajcie tego - jak powszechnie wiadomo przy liście poleconym, aby się z niego rozliczyc, należy mieć pokwitowanie odbiorcy (tzn. ja, albo ktoś kto odebral paczkę musi sie podpisać). A mi listonosz wpychał przez jakiś czas polecone do skrzynki zwykłej, pospolitej na listy :shock:  Poszedłem ze skargą na poczte. Wczoraj przychodzi do mnie paczka - ten podaje mi wszystko, ja pokwitowuje i na koniec pytanie: Czy pan woli, żebym ja zostawiał paczki na poczcie (w zasadzie listy polecone - wiadomo - gra, albo karta pamięci duza nie jest), czy zostawial w skrzynce?? Zagięło mnie. Przecież ten buc, tylko dlatego, że nie chialo mu się iśc z moimi przesyłkami na poczte, przez dłuższy czas podrabial mój podpis (inaczej nie mógłby sie rozliczać z paczek) i teraz do mnie tak wyskakuje :!: Że już nie wspomnę o awizo, ktore pojawiło sie w mojej skrzynce pewnego dnia, z datą dostarczenia sprzed dwóch tygodni. I o kasie, którą wysyłałem, a ona nigdy nie docierała do adresata (przekazem :/). I o listach "od cioci w USA", które znajduje w skrzynce rozerwane i dokładnie sprawdzone (bucowi sie dolarów zachciewa). Wnisoek prostzŁ POCYTA POLSKA TO BUCE!! I to takie zdecydowane... :roll:
GT: Trusio

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 31, 2005, 23:27:50 pm »
Kiedys przyslali mojej mamie gruba koperte w ramach jakiejs promocji. Ktos zpoczty najwyrazniej sie na nia skusil, bo otworzyl paczke. Musial sie zawiesc, bo w srodku bylby jakies przyprawy. Pozniej znalazlem ta otwarta przesylke w skrzynce (wszytsko bylo w srodku).


Cytat: "Trusio"
A mi listonosz wpychał przez jakiś czas polecone do skrzynki zwykłej, pospolitej na listy

Mnie bardziej wkurza moj listonosz. Do poczty mam jakies 2 km, wiec wiadomo, ze czasem chodzic sie nie chce :) Zamawiam, np. jakas gre listem poleconym i czekam caly dzien, zeby ja odebrac. Pod koniec dnia otwieram skrzynke i widze kartke, ze moja przesylka znajduje sie na poczcie, bo nikgo nie bylo o tej i o tej godzinie. Nigdy nie chce sie listonoszowi wejsc do srodka i dac paczke- zawsze wsadza w skrzynke kartke, ze nikogo nie ma w domu.

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 31, 2005, 23:32:34 pm »
Hubi mam dokładnie tak samo... ale przynajmniej to najgorsze co mnie ze strony poczty spotkało (narazie)  :wink:

Jak zamawiam albo wysyłam coś cenniejszego to zawsze DHL ewentualnie GLS.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 01, 2006, 00:49:20 am »
Ja własnie jestem pocztą na ostrzu, Czekam 3 dzień na priorytet z moim PStwo Silver :evil: . Nie dziwię się im, taka pogoda we Mszczonowie że pies z kulawą nogą dupy nie ruszy :D . Mam nadzieję że juz w poniedziałek bede grał. Agier już tydzień przed nakupiłem...

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 01, 2006, 01:59:37 am »
na poczcie teraz jest masakra... a w zasadzie byla bo sadze ze juz sie skonczyla... po prostu to co ludzie wyprawiali w ostatnim tygodniu przed swietami przechodzilo ludzkie pojecie! znaczki sprzedawaly sie na potege, ludzie wysylali totalnie dziwne przesylki, mieli totalnie dziwne i bezmyslne pytania (typu koles wysyla w Wigilie i pyta czy dojdzie na swieta), do tego doszly zamiecie sniezne, nie ma co sie dziwic na opoznienia
a co do skarg to odrazu walic do naczelnika poczty, jezeli zas chodzi o tego listonosza podrabiajacego podpisy to zagrozic ze pojdziesz na policje jezeli nie bedzie propozycji ugody! masz prawo zobaczyc karty odsylkowe swoich listow na poczcie, sa trzymane tam przez 5 lat

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 01, 2006, 10:49:43 am »
oo, a ja muszę PP pochwalić.
znaczy nie w kwestii listów, bo co mi starzy(kiedyyś) kasę w listach wysyłali(w kartkach urodzinowcyh) to już jej tam nie było :evil:  :evil:
Ale chcę pochwalić PP za ostatnią transakcje. Za mówiłem Ratchet Gladiatora na allegro w środę, gośc wysłał w czwartek a w piątek rano już ją miałem  :shock: Tydzień przed świętami, priorytetem.

selene

  • Gość
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 01, 2006, 11:27:43 am »
Z wysylka w czasie swiat jest roznie. Na priorytet z Wawy czekalam tydzien, doszedl dopiero dzien przed Gwiazdka (Gwiazdka... jaka ladna nazwa ==). Za to priorytet z Gdanska zaraz po swietach szedl jeden dzien.

Co do pracownikow... Na mojej poczcie pracuja same trole, z ktorymi w ogole sie nie da dogadac, przez co wyslanie jednej przesylki za pobraniem zajmuje pol godziny O_O A jak przychodzi kasa to musze sie o nia upominac, bo listonoszka jakos dziwnie chetnie "zapomina" mi jej dac  :evil:

Ogolnie... Poczta Polska jest do du.y, ale trzeba ja kochac i szanowac, bo innego wyjscia jak na razie nie ma  :roll:

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 01, 2006, 12:09:36 pm »
jak sprzedałem DSa to musiałem 2 tyg. czekać na pieniądze(2ty. od momentu jak kontrahent dostał paczkę). Kase dostałem dopiero po świętach. Dobże że wogóle dostałem :D , bo miałem już reklamację składać. Kasa powinna iść góra 3 dni a nie 2 tygodnie.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 01, 2006, 13:28:58 pm »
w poprzednim roku napalony na GTA:SA zamówiłem trzy dni przed świętami (w Świecie gier), a paczke otrzymałem  2 stycznia .A w reklammie firmy widnieje tlustym drukiem ,,wysyłka 24h ,,.

To jeszcze nic .Okolo 5 czy 6 lat temu zamowiłem FIFE2000 na PSxa .Czekałem , czekałem ,aż sie w koncu doczekalem . Po pół roku (jak nie więcej).
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 01, 2006, 13:46:41 pm »
Cytat: "jay jay"
wysyłka 24h

No bo 24h - w ciągu 24h oni paczke wysyłają - a kiedy ona dojdzie to już poczty problem (i twój)  :?

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 01, 2006, 19:43:00 pm »
Heh, ja zamówiłem wczoraj w Ultimie Pikmina i kartę pamięci do mojego GaCława. Jestem ciekaw, jak długo będę musiał czekać na przesyłkę. Mam nadzieję, że ten cały świąteczny cyrk już się skończył i mają jako taki porządek na poczcie, bo nie mam, w co grać, a ochotę straszną na jakąś grę logiczną mam ostatnio :d.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 01, 2006, 19:56:11 pm »
Cytat: "Mikes"
Ale chcę pochwalić PP za ostatnią transakcje. Za mówiłem Ratchet Gladiatora na allegro w środę, gośc wysłał w czwartek a w piątek rano już ją miałem  Tydzień przed świętami, priorytetem.

Zalezy od odleglosci miedzy odbiorca a adresatem. Kiedys sprzedalem na allegro 3 gry na pegazusa, a kupujacy mieszkal w Warszawie (20 km od Józefowa). Paczke wyslałem ok. 13., a ok. 17. doszedl do mnie mail, ze paczka juz doszla (oczywiscie piorytet).

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 01, 2006, 19:56:49 pm »
Cytat: "sambady"
Mam nadzieję, że ten cały świąteczny cyrk już się skończył i mają jako taki porządek na poczcie, bo nie mam, w co grać, a ochotę straszną na jakąś grę logiczną mam ostatnio


Też mam taką nadzieję. Ostatnio zamówiłem w ŚN The Twin Snakes, a na Allegro kupiłem Metroid Prime'a i mam nadzieję, ze szybko przyjdą.   :)
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 08, 2006, 19:33:20 pm »
Karta pamięci dotarła do mnie w ciągu 2-3 dni, czyli bez żadnych niespodzianek. Niestety... Nie mam jej jeszcze w domu, bo moja DURNA kuzynka, zamiast przyjść do domu i wziąć pieniądze wtedy, kiedy listonosz pojawił się na podwórku, to powiedziała mu, że nikogo nie ma, i że może wziąć tylko awizo... Heh, nie poszedłem wczoraj na pocztę, bo mi się nie chciało, dzisiaj jest zamknięta, więc też nici z gry w F2k3, ale jutro postaram się wreszcie skoczyć na pocztę po moje małe urządzonko :).

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 04, 2006, 20:07:01 pm »
Greg, czy moglbys mi przyblizyc na czym polega nowa usluga poczty polskiej o komisyjnym otwarciu paczki przed zaplata za jej dostarczenie?
Fryty tyty dotknij pyty

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 04, 2006, 20:24:11 pm »
prosze bardzo : przy wysylaniu przesylki pobraniowej mozna zadeklarowac usluge jak sprawdzenie zawartosci, kosztuje to wysylajacego 5 zeta a polega na tym ze odbierajacy moze przed zaplaceniem za przesylke w obecnosci listonosza (czy asystenta pocztowego) taka przesylke otworzyc i sprawdzic czy to jest to za co placi, jezeli tak to odbiera i po sprawie, jezeli nie przesylka wraca na koszt nadawcy

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 04, 2006, 21:28:14 pm »
Dziekuje za rychla odpowiedz:)
Fryty tyty dotknij pyty

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 04, 2006, 22:24:31 pm »
A i wysyłający musi opisac co jest w pudełku. Przynajmniej tak przeczytałem dziś w wyborczej.
Najwyższy czas na wprowadzenie tego.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Listy, przesylki, wysylki, etc.
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 04, 2006, 23:00:04 pm »
nie, nic nie musi pisac, przynajmniej ja o niczym takim niewiem
usluga jest dostepna od 1go stycznia