Ankieta

Co sądzisz o piractwie?

Piractwo to koniecznosc w Polsce.
55 (40.4%)
Piractwo trzeba tepic i zwalczac.
71 (52.2%)
Nie mam zdania.
10 (7.4%)

Głosów w sumie: 122

Głosowanie skończone: Marca 24, 2005, 16:59:12 pm

Autor Wątek: Piractwo- debata.  (Przeczytany 140911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1280 dnia: Kwietnia 06, 2012, 10:55:00 am »
Z premedytacją ominąłeś zapis "purchase another registration code"?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1281 dnia: Kwietnia 06, 2012, 11:06:35 am »
Becet też pominął kilka szczegółów. Limit jest na pięć komputerów, a jeśli to jeden komputer - upgrade'owany, to nadal można odzyskać swoje aktywacje po kontakcie ze wsparciem EA.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1282 dnia: Kwietnia 06, 2012, 11:16:07 am »
Trzeba płacić za rozmowę telefoniczną.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1283 dnia: Kwietnia 06, 2012, 11:17:36 am »
Czekam aż po przemalowaniu garażu trzeba będzie dzwonić do producentów samochodu i narzędzi żeby było można ich dalej używać. :lol:  A jeszcze bardziej czekam aż wtedy pojawi się jakiś "pożyteczny idiota", który zacznie tłumaczyć jakie to świetne rozwiązanie ze strony jego ukochanej korporacji. Będzie można od razu przez łeb gazrurką machnąć zamiast wchodzić z komuchem w parodie dyskusji. 

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1284 dnia: Kwietnia 06, 2012, 11:20:02 am »
Becet też pominął kilka szczegółów. Limit jest na pięć komputerów, a jeśli to jeden komputer - upgrade'owany, to nadal można odzyskać swoje aktywacje po kontakcie ze wsparciem EA.
Oficjalną informacją EA jest, że należy zakupić nowy kod umożliwiający grę, a nie "zadzwoń/napisz do EA w celu odzyskania kodu". To jest właśnie ta polityka wydawcy. Tłumaczenie, że grę można zainstalować na max 5 komputerach też zakrawa na farsę. Oczywiście przy założeniu, że informacje podane przez gościa w gifie od beceta są prawdziwe.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1285 dnia: Kwietnia 06, 2012, 11:23:59 am »
Oczywiście przy założeniu, że informacje podane przez gościa w gifie od beceta są prawdziwe.

Na końcu jest overkill - nie trzeba ściągać całej gry, wystarczy crack. Masz oryginał gry, więc o żadnym piractwie nie może być mowy. Ale czekam aż Iras porówna odpalanie oryginalnie kupionej gry do kradzieży samochodu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1286 dnia: Kwietnia 06, 2012, 11:34:22 am »
Ciekawe jak wy byście zabezpieczyli swoje interesy, żeby raz sprzedana gra nie wylądowała na tysiącu komputerów. Możliwość instalacji na pięciu różnych komputerach jest wystarczająca. Nie podoba się? Nie kupować - proste.

Na końcu jest overkill - nie trzeba ściągać całej gry, wystarczy crack. Masz oryginał gry, więc o żadnym piractwie nie może być mowy. Ale czekam aż Iras porówna odpalanie oryginalnie kupionej gry do kradzieży samochodu.

Modyfikowanie programu (więc również wrzucanie cracka) jest nielegalne. Znów wzorem rasowego trolla wykazujesz się ignorancją i brakiem wiedzy w temacie, w którym próbowałeś błysnąć.

Pożytecznych idiotów szukaj u siebie w domu.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1287 dnia: Kwietnia 06, 2012, 11:45:51 am »
Ciekawe jak wy byście zabezpieczyli swoje interesy, żeby raz sprzedana gra nie wylądowała na tysiącu komputerów.

Już widzę jak jedna płyta DVD służy do odpalania gry na 1000 komputerów, ciekawe jak użytkownicy by mieli ją sobie przekazywać  :lol: Widzę że opanowałeś manipulację na poziomie Urbana. Grać i tak może tylko ten kto ma płytę. Tu chodzi o to ze nawet ten jeden gracz ma ograniczoną ilość użyć. Tu nie chodzi o żadną walkę z piractwem, tylko jebanie uczciwego obywatela. Które popierasz, jak rasowy pożyteczny idiota.

Pożyteczni idioci (pożyteczny idiota, ros. Поле́зный идиот, transkryp. pl: poleznyj idiot[1]) czasem też użyteczny idiota – pejoratywne określenie przypisywane Leninowi, który miałby tak określać zachodnich dziennikarzy piszących entuzjastycznie o rewolucji bolszewickiej i ukrywających jej niepowodzenia.

Upgrade do wersji 2012 <przepraszam Lenina za łamanie praw autorskich i nielegalne modyfikowanie stworzonej przez niego treści>:

Pożyteczni idioci (pożyteczny idiota, ros. Поле́зный идиот, transkryp. pl: poleznyj idiot[1]) czasem też użyteczny idiota – pejoratywne określenie przypisywane korporacjom, który miałby tak określać internautów piszących entuzjastycznie o ich nieuczciwych praktykach i ukrywających ich niepowodzenia.

U mnie w domu takich nie znajdziesz.

Modyfikowanie programu (więc również wrzucanie cracka) jest nielegalne.

Mam nadzieje że ten przepis prawa na który się powołujesz ( :lol: ) przy okazji zezwala na instalowanie modów do gier, bo właśnie zrobiłeś przestępców z kilku pecetowych forumowiczów. Modyfikowanie gry jest nielegalne, to kto ma jakieś mody zainstalowane? Szybciutko format, bo Iras już składa zawiadomienie na policję.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2012, 11:59:04 am wysłana przez el becetol »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1288 dnia: Kwietnia 06, 2012, 12:00:11 pm »
Po co tłumaczyć? Dla mnie schemat jest prosty. Kupuję oryginalną grę, odpalam. Nie powinienem mieć świadomości kwiatków zafundowanych przez wydawcę. Kodziki, ograniczona liczba instalacji, DRM, stałe podłączenie do netu, rejestracja, weryfikacja tożsamości, e-maila, etc. Niedługo skan siatkówki i odciski palca, żeby odpalić menu Modern Warfare 6.

Becet, Iras nie akceptuje m.in. kupna/sprzedaży używek, więc większość z nas podpada u niego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2012, 12:02:46 pm wysłana przez Kert »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1289 dnia: Kwietnia 06, 2012, 12:05:08 pm »
Grać i tak może tylko ten kto ma płytę.

Znów brak wiedzy i niechęć do zapoznania się z tematem, który się porusza... Red Alert 3 działa bez płyty.

Mam nadzieje że ten przepis prawa na który się powołujesz ( :lol: ) przy okazji zezwala na instalowanie modów do gier, bo właśnie zrobiłeś przestępców z kilku pecetowych forumowiczów. Modyfikowanie gry jest nielegalne, to kto ma jakieś mody zainstalowane? Szybciutko format, bo Iras już składa zawiadomienie na policję.

Jeśli nie podoba ci się prawo, to idź pod sejm lobbować za jego zmianą, zamiast dopierdalać się do ludzi na forum za jego znajomość.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1290 dnia: Kwietnia 06, 2012, 12:20:11 pm »
Po co tłumaczyć? Dla mnie schemat jest prosty. Kupuję oryginalną grę, odpalam. Nie powinienem mieć świadomości kwiatków zafundowanych przez wydawcę. Kodziki, ograniczona liczba instalacji, DRM, stałe podłączenie do netu, rejestracja, weryfikacja tożsamości, e-maila, etc. Niedługo skan siatkówki i odciski palca, żeby odpalić menu Modern Warfare 6.

Ty PRZESTĘPCO!  :lol:

Modyfikowanie programu (więc również wrzucanie cracka) jest nielegalne.
Mam nadzieje że ten przepis prawa na który się powołujesz ( :lol: ) przy okazji zezwala na instalowanie modów do gier, bo właśnie zrobiłeś przestępców z kilku pecetowych forumowiczów. Modyfikowanie gry jest nielegalne, to kto ma jakieś mody zainstalowane? Szybciutko format, bo Iras już składa zawiadomienie na policję.

Jeśli nie podoba ci się prawo, to idź pod sejm lobbować za jego zmianą, zamiast dopierdalać się do ludzi na forum za jego znajomość.

Ja nie gram na PC, więc i gier nie moduje. Ale na forum jest kilka ludzi którzy mody lubią sobie zainstalować. Może odważysz się w końcu wprost napisać że twoim zdaniem to groźni przestępcy łamiący prawo? Czy źle swoją "znajomością prawa" celować do kolegów-antypiratów? Więc jak - modyfikowanie gier jest nielegalne, czy spokojnie w Polsce można sobie instalować mody, mecenasie Iras?

Jacek84

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1291 dnia: Kwietnia 06, 2012, 18:58:40 pm »
Ja tam w sumie nie hejtuje EA w kwestii instalowania, bo mam dostęp do gier, które dawno sprzedałem (rejestrowałem je jeszcze normalnie w serwisie). Teraz jak wyszło Origin to mi automatycznie te gierki wskoczyły na listę posiadanych gier mimo iż już ich nie mam na fizycznym nośniku :(.

Modowanie to śliski temat, bo mod modowi nierówny, to raz. Dwa, nie o prawo tu chodzi tylko Terms Of Service danej usługi (w niektórych przypadkach tylko) i jedyne co mogą to cofnąć Ci dostęp/dać bana. Sąd za mody nie grozi.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2012, 19:01:15 pm wysłana przez tarniak »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1292 dnia: Kwietnia 06, 2012, 21:32:51 pm »
Cytuj
BoBaN [11:23:06]:   napisz mi na pw jakie PSP i czy da się przerobić na piraty





BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1293 dnia: Kwietnia 07, 2012, 09:03:15 am »
Sylvan nie każdy zarabia buzią i nie ma co robić z kasą. Potencjalny klient na używane PSP zapewne będzie pytał czy konsola może odpalać piraty.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1294 dnia: Kwietnia 09, 2012, 02:51:08 am »
Potencjalny klient hipermarketu, choć buzią nie zarabia, raczej nie kradnie mrożonek.

Życzę pracy przy tworzeniu gier/muzyki i zarobków o kilkadziesiąt % mniejszych z tytułu giełdowych kopii tego co stworzysz.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1295 dnia: Kwietnia 09, 2012, 09:24:36 am »
Ty naprawdę jesteś mocno oderwany od rzeczywistości.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1296 dnia: Kwietnia 09, 2012, 10:29:27 am »
Wydaje mi sie, ze sam temat piractwa uzalezniony jest od tworcow gry. Jedni licza kazdego straconego grosza z powodu sciagniecia gry z netu, natomiast inni traktuja swoje dziela jako dobro, ktorym powinno dzielic sie z innymi bez wzgledu na forme w jakiej to przebiega. Gry zostaly skomercializowane do poziomu muzyki, czy filmow. Nie istnieja juz podzialy na wiek, czy plec (na poczatku byly przewidziane raczej dla samych zapalencow, graczy "core"). Obecnie urzadzenie umozliwiajace granie osiagnelo poziom odtwarzacza dvd. Jest w kazdym praktycznie domu bez wzgledu na forme (konsola, komputer, telefon, iphone, tv  itp). Koszta produkcji gier rosna, ale rynek rowniez sie bardzo mocno rozrosl w porownaniu z tym jaki istnial jeszcze kilka lat temu. Jesli producenci, wydawcy uwazaja, ze piractwo to samo zlo to wydaje mi sie, ze to troche hipokryzja z ich strony. Od czego oni niby zaczynali w latach 80? Duza czesc tworzyla w domowym zaciszu amatorskie gry na Atari, C64 czy amige. Gdyby nie mieli takiej mozliwosci to w ogole by dzisiaj nie robili tego, czym sie obecnie zajmuja. Piractwo przedluzalo zycie  sprzetowi dostepnemu na rynku, dzieki garazowym produkcjom. Dzieki moddingowi istnieje mozliwosc pozyskiwania zdolnych/kreatywnych ludzi, ktorzy moga zostac zatrudnieni w normalnej firmie. Hakerzy, rowniez moga byc zatrudniani do powaznych firm w celu zabezpieczania sprzetu, czy latania luk w systemie. Gdyby nie piractwo wiekszosc ludzi z tego forum nie mialaby zadnych wspomnien z dziecistwa zwiazanych z grami. Pomimo, ze piractwo jest zle to sama pasja ktora zrodzila sie do gier uwazam, ze  jest czyms dobrym. Dlatego tez, istnieje duze prawdopodobienstwo, ze zostanie rowniez przekazana swoim dzieciom, ktore juz nie koniecznie musza zajmowac sie piraceniem. Gdyby nie piractwo, cala ta obecna ekspansja i globalizacja zwiazana z grami przebiegala by znacznie wolniej. Mysle, ze patrzac na to wszystko z szerszej perspektywy mozna dojsc do wniosku, ze piractwo nie jest do konca zle i moze zrodzic sie z niego rowniez cos pozytecznego. Piractwo i oryginalnosc to dwa byty, ktore sie nawzajem przenikaja i wspolnie koegzystuja.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1297 dnia: Kwietnia 18, 2012, 12:05:27 pm »
http://stormen.wordpress.com/2012/04/08/threated-with-lawsuit-by-bethesda-this-was-my-reply/

Kolejny przerażający przestępca namierzony przez bohaterskich obrońców praw autorskich.

Teraz już wiecie że nie można robić fan artów. Szmajdzik, chowaj się.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1298 dnia: Kwietnia 18, 2012, 19:44:33 pm »
Skoro się tak dojebali do głupich artów to strach pomyśleć co będzie z Wasteland 2. Pewnie zatrudnią 50 osób, żeby wyłapać nawet najmniejsze nawiązanie do Fallouta i potem podjąć walkę sądową o prawa do tej marki :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 19:46:49 pm wysłana przez tytacz »

lupinator

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1299 dnia: Kwietnia 18, 2012, 19:47:05 pm »
Jeśli to są te obrazki:



To są przecież żywcem zajebane z gry, jaki tu fan-art?

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1300 dnia: Kwietnia 18, 2012, 19:53:02 pm »
Cytuj
All posters and vector graphics are reinterpretations of actual posters and artwork from Bethesdas epic Fallout-series, designed by the world's greatest (?) Fallout-fan and Norwegian Art Director Erling Løken Andersen


lupinator

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1301 dnia: Kwietnia 18, 2012, 20:31:50 pm »
Też by mi to nie pasiło w sumie. Bethesda na fejsie wrzuca pełno fan-artowych spraw ze Skyrima, ale takie no podszywanie się pod oryginały (jakie tam są różnice?) słabizną wali na kilometr. Z tego co zauważyłem, twórcy raczej lubią takie fanowskie rzeczy, Irrational Games też sporo wrzuca tego stuffu.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1302 dnia: Maja 01, 2012, 22:19:12 pm »
http://webhosting.pl/Korzystasz.z.AdBlocka.jestes.piratem

"Używasz AdBlocka - jesteś złodziejem" :lol: Antypiracka mafia nie przestaje zadziwiać.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1303 dnia: Maja 02, 2012, 00:59:13 am »
hahahahahaha, lol.

wychodzi na to, że jak idę się wylać podczas reklam w telewizji to jestem piratem  :lol: :lol: :lol: :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1304 dnia: Maja 02, 2012, 09:57:30 am »
A teraz choć przez chwilę postawcie się w sytuacji osób, które posiadają strony www utrzymujące się tylko z reklam.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1305 dnia: Maja 02, 2012, 11:14:13 am »
Spytam Kasię Tusk co o tym sądzi.

svonston

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1306 dnia: Maja 02, 2012, 12:27:32 pm »
A teraz choć przez chwilę postawcie się w sytuacji osób, które posiadają strony www utrzymujące się tylko z reklam.
:roll:

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1307 dnia: Maja 02, 2012, 15:16:49 pm »
A teraz choć przez chwilę postawcie się w sytuacji osób, które posiadają strony www utrzymujące się tylko z reklam.
A ile razy w życiu postawiłeś się w sytuacji człowieka mówiącego "Nie mój problem"?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1308 dnia: Maja 02, 2012, 20:52:48 pm »
A ile razy w życiu postawiłeś się w sytuacji człowieka mówiącego "Nie mój problem"?

Nie mam w zwyczaju stawiać się w sytuacji tępych chu**w  :oops:

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1309 dnia: Maja 02, 2012, 21:04:46 pm »
A ile razy w życiu postawiłeś się w sytuacji człowieka mówiącego "Nie mój problem"?

Nie mam w zwyczaju stawiać się w sytuacji tępych ch**ów  :oops:

||
\/

to nie mój problem

to już nie mój problem.

to na prawdę nie mój problem.

To jest twój ból i twój problem a nie mój.

Tępy chuj. <splunięcie>




Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1310 dnia: Maja 02, 2012, 22:22:24 pm »
Właśnie udowodniłeś, że opanowałeś obsługę forumowej wyszukiwarki. Ze stanowiska internetowego trolla awansujesz na trolla wykwalifikowanego. Gratuluję.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1311 dnia: Maja 03, 2012, 00:08:16 am »
A ile razy w życiu postawiłeś się w sytuacji człowieka mówiącego "Nie mój problem"?

Nie mam w zwyczaju stawiać się w sytuacji tępych ch**ów  :oops:

||
\/

to nie mój problem

to już nie mój problem.

to na prawdę nie mój problem.

To jest twój ból i twój problem a nie mój.

Tępy chuj. <splunięcie>







2008 O_O

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1312 dnia: Maja 20, 2012, 23:41:48 pm »
Jak koncerny wyceniają sobie wartość skopiowanych "dzieł"

http://www.pcworld.com/article/223431/riaa_thinks_limewire_owes_75_trillion_in_damages.html

Cytuj
The music industry wants LimeWire to pay up to $75 trillion in damages after losing a copyright infringement claim. Manhattan federal Judge Kimba Wood has labeled this request "absurd."

You're telling me. To put that number into perspective (I bet a lot of you didn't even know "trillion" was a real number), the U.S. GDP is around 14 trillion -- less than one fifth of what the music industry is requesting. Heck, the GDP of the entire world is between 59 and 62 trillion. That's right, the music industry wants LimeWire to pay more money than exists in the entire world.

$75 000 000 000 000

« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2012, 23:57:04 pm wysłana przez el becetol »

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1313 dnia: Listopada 08, 2012, 11:00:22 am »
Cytuj
Firma Microsoft złożyła wniosek patentowy na rozwiązanie pozwalające określić za pomocą kamery bądź innego urządzenia rejestrującego lub czujnika, ile osób ogląda w danym momencie jakiś film lub inne materiały audiowizualne, czy też bawi się komputerową grą. Naruszysz warunki, stracisz sygnał.

"Czujnikiem konsumenta" może być np. kamera umieszczona na telewizorze. Microsoft lansuje też "menedżera licencji", mającego zadbać o to, by liczba widzów nie przekroczyła limitu, określonego np. przez wypożyczalnię filmów. Naruszenie warunków skutkowałoby wstrzymaniem emisji.

http://www.tvn24.pl/microsoft-chce-kontrolowac-uzytkownikow-np-przez-kamery-w-telewizorze,287285,s.html

Przyszłość według antypiratów.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Re: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1314 dnia: Listopada 08, 2012, 11:24:11 am »
Dam obrazek jednej osoby przed kamerka i po sprawie.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1315 dnia: Listopada 08, 2012, 11:31:19 am »
PIRAT!  :evil:

Mrocz

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1316 dnia: Listopada 08, 2012, 11:43:01 am »

http://www.tvn24.pl/microsoft-chce-kontrolowac-uzytkownikow-np-przez-kamery-w-telewizorze,287285,s.html

Przyszłość według antypiratów.

A co jak nie będę miał tego czujnika bądź kamery? ;P Tak pewnie odtwarzanie filmów będzie tego wymagało, ale z drugiej strony Piraci nie takie rzeczy obchodzili... :P

Inna sprawa kto te zdjęcie będzie oglądał? Bo....
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1317 dnia: Listopada 09, 2012, 14:14:13 pm »
Inna sprawa kto te zdjęcie będzie oglądał? Bo.

Lol. Rozumiem, że jak wsadzasz płytę do czytnika konsoli to masz osobę wyznaczoną z Sony/M$ w domu, co sprawdza czy oryginał.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1318 dnia: Lutego 06, 2013, 17:23:56 pm »
Tak się zastanawiam, bo jak to jest, że można sobie zrobić kopię zapasową gry na konsole i mamy do tego prawo, ale przecież taka kopia zapasowa jest bezużyteczna, bo i tak nie odpalę jej na nie przerobionej konsoli. Czyli aby móc korzystać ze swojego prawa do robienia kopii zapasowych musiałbym spiracić konsole, a to do końca legalne nie jest. Jaki jest sens w takim razie możliwości robienia kopii zapasowych? :(

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1319 dnia: Lutego 06, 2013, 17:25:55 pm »
chodzi o komputery.