Autor Wątek: cenzura  (Przeczytany 19614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
cenzura
« dnia: Października 20, 2004, 13:44:57 pm »
hmmm
moim osobiscie skromnym zdaniem na forum GO panuje cenzura.
dlaczego tak jest ?
dlaczego posty są kasowane a tematy blokowane ?
przecież od tego jest właśnie forum. każdy może napisać co mu po głowie chodzi. a jeżeli się komuś to nie podoba to już trudno, przecież jesteśmy w wolnym kraju i swoboda wypowiedzi tutaj panuje...

Teepi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-07-2004
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #1 dnia: Października 20, 2004, 14:45:42 pm »
Hmm, forum GO jest właśnie dosyć luźne. Wejdź np. na forum Cd-Action - tam to dopiero... reżim. A blokowane tematy, to przecież te które juz były, a kasowania postów prawie nie ma... żadna tam cenzura- po prostu moderowanie. Chyba że tan temat to tylko żart...

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
cenzura
« Odpowiedź #2 dnia: Października 20, 2004, 15:13:23 pm »
zamykane sa tylko tematy powtarzające się, bezpośrednio dotyczące "piratowania" (vide twój o Halo 2), albo kompletnie idiotyczne (to rzadko). Wiesz, w końcu od czegoś są modzi. Jakby istaniały po trzy identyczne topici, a w każdym po 50 niemal takich samych odpowiedzi, to by, lekko mówiąc, zrobił się burdel. Co do kasowania postów, to nie zauważyłem, żeby kiedykolwiek coś takiego miało tutaj miejsce.
Jak patrzę na inne fora (wp, n+, cda), to odnoszę wrażenie, że chyba nie wiesz co to znaczy usuwanie topiców :lol:

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #3 dnia: Października 20, 2004, 15:56:35 pm »
Wejdź sobie na forum PE, i napisz posta o takiej długości jak ten to zobaczysz co to są MODZI!!

W ogóle na forum GO od początku (a ma już prawie rok) nikt NIE dostał bana! Nie ma nawet kdb! To forum jest tak maksymalnie luźne, że aż czasem trudno zrozumieć dlaczego...

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Platon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-07-2004
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 1
cenzura
« Odpowiedź #4 dnia: Października 20, 2004, 16:12:23 pm »
Mrpiki zawsze mozemy zmienic i zrobic zeby nie bylo luzne. Nic prostszego. Jesli tylko chcecie. A checie?

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
cenzura
« Odpowiedź #5 dnia: Października 20, 2004, 16:49:47 pm »
No i własnie dlatego, że jest luźno, fajno i swobodnie siedze tu już prawie roczek :D. I olewam inne fora, bo ze szkolnego wywalili mnie po tygodniu, na PE opieprzyli po pierwszym poście, a na N+ jest tyle ludu, że i tak człowiek prawie nie ostnieje. A tu ledwo raz Lewik mnie ochrzanił, żebym nie przeklinał w Komentarzach. Jest luzik i ogólnie zaje... ups... jest bardzo fajnie!!!
GT: Trusio

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
cenzura
« Odpowiedź #6 dnia: Października 20, 2004, 18:24:25 pm »
hmm
no to przepraszam szczerze w takim razie

a dokładnie to chodziło o tego Halo2 i piratowania
przecież w polsce to jest coś oczywistego że jak są gry to i są piraty - te dwie rzeczy są nierozłaczne, więc dlatego nie kapuje dlaczego został zablokowany ten temat...

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #7 dnia: Października 20, 2004, 21:25:46 pm »
Cytat: "Platon"
Mrpiki zawsze mozemy zmienic i zrobic zeby nie bylo luzne. Nic prostszego. Jesli tylko chcecie. A checie?


Stary(jak nie lubisz jak do ciebie ktoś tak mówi to sorry:D), ale ja za tą luźność najbardziej kocham to forum!!!

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Platon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-07-2004
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 1
cenzura
« Odpowiedź #8 dnia: Października 20, 2004, 22:42:57 pm »
Cytat: "mrpiki"
Cytat: "Platon"
Mrpiki zawsze mozemy zmienic i zrobic zeby nie bylo luzne. Nic prostszego. Jesli tylko chcecie. A checie?


Stary(jak nie lubisz jak do ciebie ktoś tak mówi to sorry:D), ale ja za tą luźność najbardziej kocham to forum!!!

I o to chodzi. Było luźno, jest luźno i bedzie luźno, ale jest jedno ale irytują mnie tacy ludzie jak radzik czy Naruto. Przecież to są spamer. Ale przeciwko luźnemu podejściu nie mam żadnych zastrzeżeń. Ba, jestem jak najbardziej na tak.

Blink

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 22-07-2004
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #9 dnia: Października 20, 2004, 22:46:51 pm »
no akurat radzik i naruto to jedna osoba :D tylko ze po banie chlop wrocil z innym nickiem, i cos mi sie wydaje ze niedlugo znow wyleci

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
cenzura
« Odpowiedź #10 dnia: Października 20, 2004, 23:24:52 pm »
Cytat: "Havana"
hmm
no to przepraszam szczerze w takim razie

a dokładnie to chodziło o tego Halo2 i piratowania
przecież w polsce to jest coś oczywistego że jak są gry to i są piraty - te dwie rzeczy są nierozłaczne, więc dlatego nie kapuje dlaczego został zablokowany ten temat...



Havana, bo my nie popieramy piractwa. Kochamy ta branze i nie bedziemy w zaden sposob przyczyniac sie do jej niszczenia.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #11 dnia: Października 21, 2004, 09:46:51 am »
Cytat: "Havana"
hmm
no to przepraszam szczerze w takim razie

a dokładnie to chodziło o tego Halo2 i piratowania
przecież w polsce to jest coś oczywistego że jak są gry to i są piraty - te dwie rzeczy są nierozłaczne, więc dlatego nie kapuje dlaczego został zablokowany ten temat...


Zapomniałeś dodać, że to TWOJE zdanie na ten temat. Sorki, ale kopara opada - ściągasz z netu czyjąś pracę (chwalisz się tym) i jeszcze masz jakieś "ale", że ktoś cię za to gani. Co wg. Ciebie pomyślał by sobie facet odpowiedzialny za Halo 2, gdyby zobaczył twoje zdanie na ten temat? Po cholerę inwestować w Polski rynek, przecież wiadomo, że każdy ma wątły kręgosłup moralny jak Ty.

karys88

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-06-2004
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #12 dnia: Października 21, 2004, 10:07:28 am »
Cytat: "Conker"
Cytat: "Havana"
hmm
no to przepraszam szczerze w takim razie

a dokładnie to chodziło o tego Halo2 i piratowania
przecież w polsce to jest coś oczywistego że jak są gry to i są piraty - te dwie rzeczy są nierozłaczne, więc dlatego nie kapuje dlaczego został zablokowany ten temat...



Havana, bo my nie popieramy piractwa. Kochamy ta branze i nie bedziemy w zaden sposob przyczyniac sie do jej niszczenia.

Mądrze powiedziane Conker :) A wiecie, kupe takich Havanów jest na świecie :D Nic nie zrobicie, możecie jedynie zrobić forum dla kradziejów/piratów czy jak to tam nazwać :lol:
pozdro
karys

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #13 dnia: Października 21, 2004, 10:45:12 am »
Nie wiem czy zauważyliście, ale regulaminu też nigdy nie mieliśmy na forum :wink:

Dobra, do rzeczy. Co z tego, że jest swoboda wypowiedzi? To znaczy, że mam akceptować to, że ktoś leci sobie w kulki? Co to za teksty, że w wiadomo, że w Polsce gra się na piratach. Verdammt, to trzeba to zmienić, a nie przytaknąć i samemu się dołączyć.

Jakby nie było, to jest to forum GameOnly i my ustalamy tu zasady. Tyle w tym temacie.

Havana. No offence man :)

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
cenzura
« Odpowiedź #14 dnia: Października 21, 2004, 11:25:55 am »
tylko panowie (i panie jak jakieś są) zastanówcie się co jest przyczyną takiego stanu rzeczy ze piractwo w polsce jest tak popularne. są dwa powody.
1) dlaczego ludzie kupują piraty? bo są tanie. proste. nie każdy może sobie pozwolić na wywalenie pewnej sumy na grę lub dwie w miesiącu. czyli jest tutaj przykład bardzo dobrze prosperującej konkurencji na rynku, w której firmy (sony, microsoft, etc.) zostały w tyle i to bardzo dużo. Każdy człowiek doskonale zdaje sobie sprawe że u "pewnych ludzi" za cenę jednej orginalnej gry, może mieć 10 lub więcej innych - więc przelicznik jest jasny jak słońce.

Cytuj
Po cholerę inwestować w Polski rynek, przecież wiadomo, że każdy ma wątły kręgosłup moralny jak Ty.


Inwestycja na obcym rynku - jest niczym innym jak tylko "wejsciem z atrakcyjną i ciekawą ofertą dla klientów" a jeżeli wy poprzez "atrakcyjną i ciekawą" oferte rozumiecie gry za 250pln to przepraszam.

i dochodzimy do sprawy nr. 2

do naszych, lub naszych sponsorów (rodziców, wujków, dziadków etc) zarobków.  mógłbym pisać tutaj o pkb, o współczynnikach wzrostu gospodarczego, ale i tak  by nikt nie zrozumiał więc pominę to i postaram się wam wyjaśnić na przykładzie o co chodzi.  
Tata Marcel i mama Genowefa pracują w zakładach tytoniowych. oboje mają podpisaną umowe na czas nieokreślony i oboje mają godzinową stawkę, która wynosi 6,50 pln brutto. czyli pracując "jak ustawa przewiduje" 40 godzin w tygodniu, tata zarobi 260pln i tak samo mama. co w miesiącu daje nam 1040 dla taty i tyle samo dla mamy. więc mamy po dodaniu razem 2080pln. tylko teraz zaczyna się tutaj rola państwa. ubezpieczenia, składki, fundusze, etc jest to ok. 30% kwoty jaką zarobimy (do pewnej sumy, bo później ten % rośnie)  czyli mamy 2080pln - 624pln= 1456pln co daje nam 728pln netto "na ręke". dalej. trzeba opłacić czynsz i media.
państwo Łamigłowkowiczowie mieszkają w bloku, 30 min od centrum miasta, w mieszkaniu dwupokojowym o powierzchni ok 50m. czynsz za takie mieszkanie jest to ok. 450pln. dalej, wszelakie media. gaz (ok 60pln miesięcznie), prąd (100pln miesięcznie), TV (15pln miesięcznie) telefon (70pln miesięcznie), internet (50pln miesięcznie) = 745pln MIESIĘCZNIE na wszystkie opłaty. 1456-745=711pln na utrzymanie całej rodziny. więc tutaj niech każdy sobie wstawi, czy taka rodzina ma jakąkolwiek szanse odłożyć jakąkolwiek sumę pieniędzy choćby na świeta, czy na wakacje a o grach już nie wspomne. Ta sytuacja i tak jest "optymistyczna" bo założyłem że oboje rodziców pracują. pomyślcie sobie co jest gdy tylko jeden rodzic pracuje? możecie nawet mu dodać 25% więcej zarobków ale i tak to nic nie zmieni.


Czy gry w polsce są za drogie? myślę że tak, ale po drugiej stronie tego medalu są jeszcze "nasze" zarobki. myślę że gdybyśmy mieli zagwarantowane zarobki na poziomie UE to sytuacja by się zmieniła i to diametralnie. bo każdy by mógł sobie pozwolić na zakup gry, która by go kosztowała MAKSYMALNIE tyle co jedna dniówka w dowolnym sklepie czy innym zakładzie. więc chciałbym aby w przyszłości gdy będziecie się wypowiadać na temat piractwa wzieli też pod uwagę ten czynnik jakim są zarobki w polsce.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
cenzura
« Odpowiedź #15 dnia: Października 21, 2004, 11:39:02 am »
Havana rzuciles konkretnym przykladem, jednak zupelnie do mnie nie trafil, gdyz chyba kazdy zdaje sobie sprawe z tego, jaka jest sytuacja w Polsce. Jezeli kogos nie stac na kupienie 2 oryginalnych gier miesiecznie, niech zacznie kombinowac. Ja przez wiele lat kupowalem jedna nowa gre na... pol roku. Pozniej ja wymienialem, czasem sprzedalem, dolozylem pewna sume i kupowalem inna uzywana. Dalo sie, i nikt mi nie wmowi, ze to nierealne. Zwlaszcza w dobie internetu, gdzie na kazdych forach az roi sie od tematow wymiany i sprzedazy gier.  Co do gownianej sytuacji, to konsole tez nie sa rozdawane za darmo. Musisz wylozyc na nia pewna, nie mala, sumke. Skoro kogos stac na zaplacenie za sprzet, niech placi takze za gry. Jak mnie nie stac na Mercedesa nie pojde i nie kupie kradzionego lub go nie ukradne.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #16 dnia: Października 21, 2004, 12:29:08 pm »
Cytat: "Havana"
tylko panowie (i panie jak jakieś są) zastanówcie się co jest przyczyną takiego stanu rzeczy ze piractwo w polsce jest tak popularne. są dwa powody.
1) dlaczego ludzie kupują piraty? bo są tanie. proste. nie każdy może sobie pozwolić na wywalenie pewnej sumy na grę lub dwie w miesiącu. czyli jest tutaj przykład bardzo dobrze prosperującej konkurencji na rynku, w której firmy (sony, microsoft, etc.) zostały w tyle i to bardzo dużo. Każdy człowiek doskonale zdaje sobie sprawe że u "pewnych ludzi" za cenę jednej orginalnej gry, może mieć 10 lub więcej innych - więc przelicznik jest jasny jak słońce.

Cytuj
Po cholerę inwestować w Polski rynek, przecież wiadomo, że każdy ma wątły kręgosłup moralny jak Ty.


Inwestycja na obcym rynku - jest niczym innym jak tylko "wejsciem z atrakcyjną i ciekawą ofertą dla klientów" a jeżeli wy poprzez "atrakcyjną i ciekawą" oferte rozumiecie gry za 250pln to przepraszam.

i dochodzimy do sprawy nr. 2

do naszych, lub naszych sponsorów (rodziców, wujków, dziadków etc) zarobków.  mógłbym pisać tutaj o pkb, o współczynnikach wzrostu gospodarczego, ale i tak  by nikt nie zrozumiał więc pominę to i postaram się wam wyjaśnić na przykładzie o co chodzi.  
Tata Marcel i mama Genowefa pracują w zakładach tytoniowych. oboje mają podpisaną umowe na czas nieokreślony i oboje mają godzinową stawkę, która wynosi 6,50 pln brutto. czyli pracując "jak ustawa przewiduje" 40 godzin w tygodniu, tata zarobi 260pln i tak samo mama. co w miesiącu daje nam 1040 dla taty i tyle samo dla mamy. więc mamy po dodaniu razem 2080pln. tylko teraz zaczyna się tutaj rola państwa. ubezpieczenia, składki, fundusze, etc jest to ok. 30% kwoty jaką zarobimy (do pewnej sumy, bo później ten % rośnie)  czyli mamy 2080pln - 624pln= 1456pln co daje nam 728pln netto "na ręke". dalej. trzeba opłacić czynsz i media.
państwo Łamigłowkowiczowie mieszkają w bloku, 30 min od centrum miasta, w mieszkaniu dwupokojowym o powierzchni ok 50m. czynsz za takie mieszkanie jest to ok. 450pln. dalej, wszelakie media. gaz (ok 60pln miesięcznie), prąd (100pln miesięcznie), TV (15pln miesięcznie) telefon (70pln miesięcznie), internet (50pln miesięcznie) = 745pln MIESIĘCZNIE na wszystkie opłaty. 1456-745=711pln na utrzymanie całej rodziny. więc tutaj niech każdy sobie wstawi, czy taka rodzina ma jakąkolwiek szanse odłożyć jakąkolwiek sumę pieniędzy choćby na świeta, czy na wakacje a o grach już nie wspomne. Ta sytuacja i tak jest "optymistyczna" bo założyłem że oboje rodziców pracują. pomyślcie sobie co jest gdy tylko jeden rodzic pracuje? możecie nawet mu dodać 25% więcej zarobków ale i tak to nic nie zmieni.


Czy gry w polsce są za drogie? myślę że tak, ale po drugiej stronie tego medalu są jeszcze "nasze" zarobki. myślę że gdybyśmy mieli zagwarantowane zarobki na poziomie UE to sytuacja by się zmieniła i to diametralnie. bo każdy by mógł sobie pozwolić na zakup gry, która by go kosztowała MAKSYMALNIE tyle co jedna dniówka w dowolnym sklepie czy innym zakładzie. więc chciałbym aby w przyszłości gdy będziecie się wypowiadać na temat piractwa wzieli też pod uwagę ten czynnik jakim są zarobki w polsce.


Havana, człowieku nie pogrążaj się już!!!
ad1
Przytaczasz przykład jakiejś rodzinki, ku.... co to miało być? Gry nie są towarem bez którego normalny człowiek nie może się obejść. To nie chleb, na który zawsze musi być kasa. Jeżeli taki pirat kosztuje 20 zł, to taki "osobnik" musiał mieć skądś tą forsę. A wydatek kilkuset złotych na konsolę to sobie z kapucyna wytrzepał ???!!! Jak by Ci biedni rodzice, których przytaczasz dowiedzieli się, że ich syn/córka wydał tyle pieniędzy na konsolę to by go zeżarli żywcem.
ad2
gówno mnie obchodzi jaki jest "stan rzeczy" w Polsce. Mam 32 (słownie: trzydzieści dwa) orginały na PS2, a nie jestem milionerem. Więc mi tu nie chrzań jak jest źle, tylko się weź do roboty.
ad3
"dlaczego ludzie kupują piraty?"A dlaczego wszyscy faceci nie chodzą na dziwki??? Może dlatego, że nie zadają się z byle czym, może dlatego, że cieszą się z tego co mają (żonę, dziewczyne), a nie marzą żeby wydać forsę szybko i dać zarobić jakiemuś alfonsowi - głupi przykład? a TY komu dajesz zarobić? Ja wolę dać pieniądze ludziom, którzy miesiącami ślęczyli nad daną grą, a nie jakiemuś śmieciowi, który jest niczym więcej jak pasożytem.
ad4
"Każdy człowiek doskonale zdaje sobie sprawe że u "pewnych ludzi" za cenę jednej orginalnej gry, może mieć 10 lub więcej innych - więc przelicznik jest jasny jak słońce."10 razy 20 = niezła sumka, nie sądzisz?
Przepraszam za moje prostackie słownictwo, ale górę wzięly emocje - po prostu nie rozumiem jak ludzie nie mogą sobie wbić do łepetyn co jest kradzieżą.

Piotras

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-02-2004
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #17 dnia: Października 21, 2004, 13:25:51 pm »
Zgadzam się z przedmówcą. Zapomniałeś jednak o jeszcze jednej rzeczy, której ja doświadczyłem na własnej skórze. Będąc za granicą kupowałem ok 4 gry w miesiącu. Pracując 8 godzin dziennie, z wolnymi sobotami NIE DAŁEM RADY ICH SKOŃCZYĆ (mieszkałem sam więc czasu miałem sporo). Jak w takim razie człowiek uczący się/pracujący/mający kumpli/dziewczyne jest w stanie skończyć 10, 15, 20 gier miesięcznie? Odp: Nijak! To po cholere je kupować??? Lepiej kupić jedną dobrą gre która starczy na długo (od tego jest m.in. N+ i PSX Extreme). Rzekłem.

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #18 dnia: Października 21, 2004, 16:17:38 pm »
Cytat: "Havana"
do naszych, lub naszych sponsorów (rodziców, wujków, dziadków etc) zarobków.  mógłbym pisać tutaj o pkb, o współczynnikach wzrostu gospodarczego, ale i tak  by nikt nie zrozumiał więc pominę to i postaram się wam wyjaśnić na przykładzie o co chodzi.


Mania wielkosci? :) Prosty lud nie jest w stanie zrozumiec slow Twoich? :)

anyway - apropo tej cenzury... szczytem glupoty jest wypisywanie takich bzdur jak to zaprezentowales - "w Polsce jest piractwo, wiec piszmy o nim = szerzmy je". Odwolam sie tutaj do Twojego dawnego tematu, ktory skasowalem, a dziwiles sie niby dlaczego. Temat "ile razy maksymalnie onanizowaliscie sie dziennie"? No tak... zjawisko istnieje, to mowmy o nim :] Gdzies sa jednak granice... mysle, ze forum GO i tak jest "luzne" w porownaniu do innych, ktorych przyklady przytoczyli przedmowcy.

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
cenzura
« Odpowiedź #19 dnia: Października 21, 2004, 16:21:47 pm »
Piotras ma racje. Gry wymagaja duzego nakladu czasowego [jesli tak to mozna nazwac], wiec jesli sie odejmie godziny spedzone w szkole, na snie i innych rozgrywkach wychodzi, ze ma sie tak naprawde wolnego czasu ok 3h. Mierzac, ze przecietna gra zapewnia ok 20h grania, przejscie tytulu zajeloby prawie 7 dni, czyli tydzien, wiec wychodzi to 4 gry/miesiac. W praktyce jednak jest to nierealne, zawsze los zesle na nas jakies dodatkowe prace/nauke czy tez inne obowiazki i ten czas kurczy sie do nawet pol godziny. Oczywiscie zakladalem, ze jest to gracz, ktory przechodzi gre i odklada na poleczke - ja np. taki nie jestem, lubie odkrywac wszelakie smaczki w grach i wykrecac coraz lepsze rekordy w np. wyscigach. W taki oto sposob jedna gra moze zajac nawet 100h - przy graniu pol h/dzien to by bylo 200 dni czyli prawie 7 miesiecy. Czy ktos ma jeszcze ochote popolemizowac? ;)

Osobiscie mam malo czasu na granie [mam GBA], ale przy czasie jaki spedzam przy grach i przy tytulach, jakie mam [a nie sa one krotkie, np FFTA, by zaliczyc ja w 100% trzeba by grac ok 250-300h... A mozna troche krocej], wychodzi, ze wystraczy mi 1 gra [oryginalna naturalnie, jeszcze nie splamilem slotu mojego GBA piratem] na 3-4 miesiace.

Fin.

// Ach, bylbym zapomnial o wlasciwym temacie tego watku :)

Cenzura jest jak najbardziej potrzebna, trzeba usuwac posty roznych idiotow, ktorzy zasmiecaja forum jakimis bzdurnymi postami - w ten sposob forum jest bardziej przejrzystsze i w efekcie przyjemniejsze do czytania. Mam racje? :)

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
cenzura
« Odpowiedź #20 dnia: Października 22, 2004, 13:17:26 pm »
ehh
i tak wszystko się sprowadza do jednego - ja mam swoje zdanie i wy macie swoje zdanie. wy macie racje, którą ja zaakceptuje ale to nie zmieni mego podejścia do kupowania "nieorginalnych" gier.
wiadomo ze chcialbym miec w domu tyle orginałów co mój kuzyn (ponad 100) tylko poprostu mnie nie stać. narazie na ok 70 gier mam 3 orginalne (half-life, rollcage i sleed storm) powolutku, powolutku ....


aczkolwiek, ja jestem niereformowalny :]

Blink

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 22-07-2004
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #21 dnia: Października 22, 2004, 21:29:26 pm »
piracto jest obecne i pewnie przez dlugi czas tak bedzie, bo jak zarobki w usa sa duzo wieksze niz w polsce to i tak np moj kompel nie ma zadnej gry oryginalnej, a co gorsza juz gra sobie w GTA: SA, sciagnol bo mowi ze nie da za to 50 $

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
cenzura
« Odpowiedź #22 dnia: Października 23, 2004, 19:17:27 pm »
Kurde, ale mnie tutaj długo nie było. No ale na taki post to nic tylko walnąć ripostę...

Po pierwsze, to wchodzi aspekt moralny - może tak nie uważasz, ale jesteś złodziejem. Korzystasz z pracy cudzych rąk, a za tą pracę nie płacisz. Niektórzy mogą z tym żyć (i jak widać nie mają problemu), a inni jednak się hamują.
Sprawa cen gier, że 1 oryginał to 10 piratów - tutaj dochodzimy do bardzo ważnej sprawy, o której chyba nikt nie pomyślał, mianowicie świadomego wyboru.
Mając pieniądze tylko na jedną grę w miesiącu, będziesz starał się dowiedzieć maksymalnie dużo o interesujących cię tytułach, następnie zastanowisz się, czy lepiej wybrać grę A, czy też grę B, a z A poczekać aż potanieje, bo w twoich oczach nie jest ona warta swojej obecnej ceny.
Pirat nie ma takiego problemu, on ma masę gier i nie musi być zbytnio krytyczny w swoim osądzie. Źle wybierze? Przecież nic go to nie kosztowało...

I teraz wchodzimy w życie dorosłe (wszyscy się zaczynają już ze mnie nabijać) i co? Ano taki człowiek nie ma wyrobionej umiejętności wyboru i ważenia zysków/strat poszczególnych rzeczy. Dlaczego nie może mieć wszystkiego? Przecież miał wszystkie gry? Po co zastanawiać się nad jedną z decyzji, skoro mozna wybrać dowolnie? No właśnie, nie można, a życie błędy dość szybko piętnuje...

Powyższy przykład może być uznany za nieco uproszczony, ale nie da się ukryć, że sytuacja typu: ograniczone fundusze i jedno miejsce alokacji pośród wielu możliwości sprzyja kształtowaniu się jakiś obiektywnych kryteriów oceny, zdolności podejmowania decyzji na bazie zysków/strat, itd., itp.

Dalej, jeśli chodzi o ceny gier - w 1997 pewien pan powiedział, że nie jest przestępstwem się bogacić i być bogatym. Był do Deng Xioping, szef KC Komunistycznej Partii Chin. Kto zabrania ludziom starać się być bogatymi? Oczywiście, wszystko warto zwalić na kogoś innego, w końcu przyznanie się do błędu jest dość bolesnym przeżyciem dla każdego z nas, ale może czasami warto to zrobić dla poszerzenia horyzontów...

Na koniec chciałbym powitać wszystkich po mojej długiej nieobecności i jednocześnie przeprosić za ten massive off-topic. :D

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #23 dnia: Października 25, 2004, 07:55:21 am »
Ja tylko powiem tak. Jeżeli piszesz:

Mam już halo 2, warto się w nie zaopatrzyć

to tak jakbyś pisał

Ukradłem dziś halo 2 ze sklepu, zachęcam was takze do kradzieży

Przepraszam, czy jeżeli kogoś nie stać na mleko (0,25 litra) to ma prawo iść i je ukraść?
A bogaty człowiek, z willą na Sycylli, i górskim domkiem w Japonii nie może ukraść, bo przecież ma na nie pieniądze!!! Tak??!! Tak uważasz?

Zakończę tylko tym, że nigdy nie chciałbym mieć piratów, po prostu widok napisanego markerem np. 'halo 2' na białym cd przyprawia mnie (nawet jak widzę w gazetach) o mdłości i od razu spoglądam do szafki gdzie znajduje się ładne pudełeczko z czyściutką płytką HALO 1.

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #24 dnia: Października 25, 2004, 07:57:57 am »
Cytat: "Havana"
ehh
i tak wszystko się sprowadza do jednego - ja mam swoje zdanie i wy macie swoje zdanie. wy macie racje, którą ja zaakceptuje ale to nie zmieni mego podejścia do kupowania "nieorginalnych" gier.
wiadomo ze chcialbym miec w domu tyle orginałów co mój kuzyn (ponad 100) tylko poprostu mnie nie stać. narazie na ok 70 gier mam 3 orginalne (half-life, rollcage i sleed storm) powolutku, powolutku ....


aczkolwiek, ja jestem niereformowalny :]


No i jeszcze coś.
Tu nie ma zdań, opiń itd. TU SĄ FAKTY. FAKTEM JEST TO ŻE PIRACTWO JEST KRADZIEŻĄ I NIE MOŻNA MIEĆ ZDANIA, ŻE NIE JEST, BO TO TAK JAKBY NP. DESZCZ PADAŁ A KTOŚ MIAŁ ZDANIE, ŻE NIE PADA!!!!

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #25 dnia: Października 25, 2004, 09:01:01 am »
Cytat: "Havana"
ehh
i tak wszystko się sprowadza do jednego - ja mam swoje zdanie i wy macie swoje zdanie. wy macie racje, którą ja zaakceptuje ale to nie zmieni mego podejścia do kupowania "nieorginalnych" gier.
wiadomo ze chcialbym miec w domu tyle orginałów co mój kuzyn (ponad 100) tylko poprostu mnie nie stać. narazie na ok 70 gier mam 3 orginalne (half-life, rollcage i sleed storm) powolutku, powolutku ....


aczkolwiek, ja jestem niereformowalny :]


Teraz Ciebie kompletnie nie rozumiem - chcesz mieć jak najwięcej gier? Po cholerę ci tyle co ma Twój kuzyn. Zazdrościsz mu, że ma tyle tych gier i dlatego idziesz na ilość, a nie na jakość???

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
cenzura
« Odpowiedź #26 dnia: Października 26, 2004, 11:37:27 am »
nie zrozumiałeś mnie
nie chcę mieć setek gier, ale wychodze z założenia że po to są gry że warto w mnie grać

i tyle

a piractwo to wg. mnie wina r ządu i jego gospodarki rynkowej, którą kontroluje

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #27 dnia: Października 26, 2004, 12:51:30 pm »
Cytat: "Havana"
nie zrozumiałeś mnie
nie chcę mieć setek gier, ale wychodze z założenia że po to są gry że warto w mnie grać

i tyle

a piractwo to wg. mnie wina r ządu i jego gospodarki rynkowej, którą kontroluje


Widze, że zwalasz winę tylko na górę - oświecę Cię; Polski rząd nie kontroluje gospodarki, to nie Kuba czy Białoruś(nie pisząc nic o takich Chinach). Polska ma gospodarkę wolnorynkową (ta da!!!).
Ja nie mam w swojej marnej kolekcji ani DC, Saturna, Megadrive, Snesa, Nesa,GC(sprzedałem),Xboxa("oddałem" kuzynowi) i jakoś żyję-nawet jak wiem o tym, że takie Halo 2 to "must have" dla miłośnikow strzelanin. Nawet gdybym miał mnóstwo gier i wyżej wymienione konsole, to niemiałbym czasu w nie grać - o czym piszą mądrzy ludzie WYŻEJ.
Pracuję - ten mail nawet piszę z pracy, a po pracy to raczej chce mi się wyć do księżyca, a nie grać(taki jestem zmęczony, zdołowany, oklapnięty-niepotrzebne skreślić). Więc sam nie wiem - musisz mieć mnóstwo czasu, żeby tłumaczyć sobie piractwo growym bakcylem, który połknąłeś.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
cenzura
« Odpowiedź #28 dnia: Października 26, 2004, 16:02:54 pm »
nie chodziło mnie o gospodarkę (tutaj przepraszam za błąd) tylko o możliwość podjęcia pracy/zarobki w naszym pięknym kraju.


jak myślicie, dlaczego średnia krajowa to jest troszkę ponad 2300 pln miesięcznie na rękę ???
ilu znacie ludzi, którzy tyle zarabiają ?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
cenzura
« Odpowiedź #29 dnia: Października 26, 2004, 16:50:29 pm »
Cytat: "mrpiki"
No i jeszcze coś.
Tu nie ma zdań, opiń itd. TU SĄ FAKTY. FAKTEM JEST TO ŻE PIRACTWO JEST KRADZIEŻĄ I NIE MOŻNA MIEĆ ZDANIA, ŻE NIE JEST, BO TO TAK JAKBY NP. DESZCZ PADAŁ A KTOŚ MIAŁ ZDANIE, ŻE NIE PADA!!!!

No tak, to prawda.
BTW: Ostatnio przerobiem konsolę. Po prostu nie dalbym rady lecieć na orginalach (mialem rok nieprzerobioną PS2).
Czy żaluję? Na razie nie.
Co myślę w tej chwili? Powiedzmy to jasno- tak, jestem zlodziejem. Tak, okradam ludzi, którzy wiele miesięcy pracowali nad swoją grą. Tak, nie ma się co usprawiedliwiać.
Ja sam czuję się jak szmata, ponieważ zdradziem swoje idealy. Co mi pozostaje? Chyba tylko utopienie poczucia winy w miodzie plynącym z gier, które teraz mam. Tylko czy teraz będzie to ten sam miód, czy może jakaś zepsuta sfermentowana papka :?: ...

PS: W żaden sposób nie chcę się usprawiedliwiać, ale ludzie, pomyślcie i sprawdzcie ile macie na hadeku ściągniętych (pirackich) MP3 i filmów...
I co?... No wlaśnie... Nie róbcie niepotrzebnych wojenek...


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #30 dnia: Października 26, 2004, 19:15:24 pm »
Cytat: "Havana"
nie chodziło mnie o gospodarkę (tutaj przepraszam za błąd) tylko o możliwość podjęcia pracy/zarobki w naszym pięknym kraju.


jak myślicie, dlaczego średnia krajowa to jest troszkę ponad 2300 pln miesięcznie na rękę ???
ilu znacie ludzi, którzy tyle zarabiają ?



Jak to czytam to mi się coś złego dzieje...

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
cenzura
« Odpowiedź #31 dnia: Października 26, 2004, 19:24:29 pm »
Cytat: "Kresq"
Cytat: "mrpiki"
No i jeszcze coś.
Tu nie ma zdań, opiń itd. TU SĄ FAKTY. FAKTEM JEST TO ŻE PIRACTWO JEST KRADZIEŻĄ I NIE MOŻNA MIEĆ ZDANIA, ŻE NIE JEST, BO TO TAK JAKBY NP. DESZCZ PADAŁ A KTOŚ MIAŁ ZDANIE, ŻE NIE PADA!!!!

No tak, to prawda.
BTW: Ostatnio przerobiem konsolę. Po prostu nie dalbym rady lecieć na orginalach (mialem rok nieprzerobioną PS2).
Czy żaluję? Na razie nie.
Co myślę w tej chwili? Powiedzmy to jasno- tak, jestem zlodziejem. Tak, okradam ludzi, którzy wiele miesięcy pracowali nad swoją grą. Tak, nie ma się co usprawiedliwiać.
Ja sam czuję się jak szmata, ponieważ zdradziem swoje idealy. Co mi pozostaje? Chyba tylko utopienie poczucia winy w miodzie plynącym z gier, które teraz mam. Tylko czy teraz będzie to ten sam miód, czy może jakaś zepsuta sfermentowana papka :?: ...

PS: W żaden sposób nie chcę się usprawiedliwiać, ale ludzie, pomyślcie i sprawdzcie ile macie na hadeku ściągniętych (pirackich) MP3 i filmów...
I co?... No wlaśnie... Nie róbcie niepotrzebnych wojenek...


I wlasnie dlatego nie chce wypowiadac sie w tym temacie...-_-
Fryty tyty dotknij pyty

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #32 dnia: Października 27, 2004, 07:51:45 am »
Cytat: "Kresq"
Cytat: "mrpiki"
No i jeszcze coś.
Tu nie ma zdań, opiń itd. TU SĄ FAKTY. FAKTEM JEST TO ŻE PIRACTWO JEST KRADZIEŻĄ I NIE MOŻNA MIEĆ ZDANIA, ŻE NIE JEST, BO TO TAK JAKBY NP. DESZCZ PADAŁ A KTOŚ MIAŁ ZDANIE, ŻE NIE PADA!!!!

No tak, to prawda.
BTW: Ostatnio przerobiem konsolę. Po prostu nie dalbym rady lecieć na orginalach (mialem rok nieprzerobioną PS2).
Czy żaluję? Na razie nie.
Co myślę w tej chwili? Powiedzmy to jasno- tak, jestem zlodziejem. Tak, okradam ludzi, którzy wiele miesięcy pracowali nad swoją grą. Tak, nie ma się co usprawiedliwiać.
Ja sam czuję się jak szmata, ponieważ zdradziem swoje idealy. Co mi pozostaje? Chyba tylko utopienie poczucia winy w miodzie plynącym z gier, które teraz mam. Tylko czy teraz będzie to ten sam miód, czy może jakaś zepsuta sfermentowana papka :?: ...

PS: W żaden sposób nie chcę się usprawiedliwiać, ale ludzie, pomyślcie i sprawdzcie ile macie na hadeku ściągniętych (pirackich) MP3 i filmów...
I co?... No wlaśnie... Nie róbcie niepotrzebnych wojenek...


Jacy "ludzie"??? Zawsze są jacyś "oni", żeby odwrócić kota ogonem. Jeśli już macie grać na pirackim sofcie to przynajmniej się tym nie chwalcie ani nie usprawiedliwiajcie tego, na litość boską!
Tu nie chodzi o żadną "wojenkę", tylko wyłożenie kawy na ławę - piractwo to złodziejstwo, a usprawiedliwianie tego zarobkami rodziców, sytuacją gospodarczą, kaktusem na ptaszku, tyfusem plamistym czy czymkolwiek innym jest chore !!!

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
cenzura
« Odpowiedź #33 dnia: Października 27, 2004, 16:15:57 pm »
Wiesz co, thirian? Czytaj też czasem całą treść posta, a nie tylko post scriptum :roll:  :roll:  :roll:

PS: Na wszelki wypadek przeczytaj też to, co jest ponad tym PS... i pod  nim też... :?  :?  :?

PS 2: Może źle to zrozumiałeś, ale w moim poprzednim poście nie było żadnej ironii... TAK, QURWA, JESTEM ZŁODZIEJEM. I wcale nie chcę się tym chwalić, tylko wystawić właśnie "kawę na ławę" i wyrazić moje stanowisko. Wcale nie jestem dumny z tego, że kupuję piraty. :?

Po prostu uważam, że pewne, najbardziej oczywiste na świecie rzeczy powinno się już przemilczeć, bo to jest wyeksploatowany już temat i każdy chyba wie na czym sprawa stoi.  A ty nie musisz po całym forum krzyczeć i trąbić, że piractwo jest złodziejstwem, bo każdy już to wie :roll: .


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
cenzura
« Odpowiedź #34 dnia: Października 27, 2004, 16:50:47 pm »
Cytat: "mrpiki"
Cytat: "Havana"
ehh
i tak wszystko się sprowadza do jednego - ja mam swoje zdanie i wy macie swoje zdanie. wy macie racje, którą ja zaakceptuje ale to nie zmieni mego podejścia do kupowania "nieorginalnych" gier.
wiadomo ze chcialbym miec w domu tyle orginałów co mój kuzyn (ponad 100) tylko poprostu mnie nie stać. narazie na ok 70 gier mam 3 orginalne (half-life, rollcage i sleed storm) powolutku, powolutku ....


aczkolwiek, ja jestem niereformowalny :]


No i jeszcze coś.
Tu nie ma zdań, opiń itd. TU SĄ FAKTY. FAKTEM JEST TO ŻE PIRACTWO JEST KRADZIEŻĄ I NIE MOŻNA MIEĆ ZDANIA, ŻE NIE JEST, BO TO TAK JAKBY NP. DESZCZ PADAŁ A KTOŚ MIAŁ ZDANIE, ŻE NIE PADA!!!!


Tak BTW. Nie zrozum mnie źle piki, ale takie osoby jak Ty nie powinny raczej piętnować innych za to, że kupują piraty. Chodzi mi m.in. o twojego posta, w którym napisałeś, że ściągnąłeś sobie kawałek FBS. To tak, jakby koleś okradający kantory najeżdżał na kolesia okradającego banki mówiąc, że to, co robi jest złe i wbrew prawu :) . Tak to odczuwam.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
cenzura
« Odpowiedź #35 dnia: Października 27, 2004, 21:54:38 pm »
Cytat: "Kresq"
Cytat: "mrpiki"
Cytat: "Havana"
ehh
i tak wszystko się sprowadza do jednego - ja mam swoje zdanie i wy macie swoje zdanie. wy macie racje, którą ja zaakceptuje ale to nie zmieni mego podejścia do kupowania "nieorginalnych" gier.
wiadomo ze chcialbym miec w domu tyle orginałów co mój kuzyn (ponad 100) tylko poprostu mnie nie stać. narazie na ok 70 gier mam 3 orginalne (half-life, rollcage i sleed storm) powolutku, powolutku ....


aczkolwiek, ja jestem niereformowalny :]


No i jeszcze coś.
Tu nie ma zdań, opiń itd. TU SĄ FAKTY. FAKTEM JEST TO ŻE PIRACTWO JEST KRADZIEŻĄ I NIE MOŻNA MIEĆ ZDANIA, ŻE NIE JEST, BO TO TAK JAKBY NP. DESZCZ PADAŁ A KTOŚ MIAŁ ZDANIE, ŻE NIE PADA!!!!


Tak BTW. Nie zrozum mnie źle piki, ale takie osoby jak Ty nie powinny raczej piętnować innych za to, że kupują piraty. Chodzi mi m.in. o twojego posta, w którym napisałeś, że ściągnąłeś sobie kawałek FBS. To tak, jakby koleś okradający kantory najeżdżał na kolesia okradającego banki mówiąc, że to, co robi jest złe i wbrew prawu :) . Tak to odczuwam.


Kto tu kogo zrozumiał źle:D Ściągnałem slash dot dash bo mówiliście, że kullerskie ogólnie nie zbieram empetrójek:D ale ogólnie pokój;)

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
cenzura
« Odpowiedź #36 dnia: Października 31, 2004, 09:04:50 am »
czyli domyslac sie moge, że każdy z was "obrońców moralności" działa na orginalnym systemie i ma same orginalne programy zainstalowane na swoim kompie, tak samo ma tylko legalne mp3 ?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
cenzura
« Odpowiedź #37 dnia: Października 31, 2004, 10:30:03 am »
Cytat: "Havana"
czyli domyslac sie moge, że każdy z was "obrońców moralności" działa na orginalnym systemie i ma same orginalne programy zainstalowane na swoim kompie, tak samo ma tylko legalne mp3 ?

Napewno nikt z nas obrońców moralności nie mówi tego aż tak otwarcie i nie zrzuca winy na wszystkich poza sobą. :D

Anonymous

  • Gość
cenzura
« Odpowiedź #38 dnia: Października 31, 2004, 11:07:05 am »
Cytat: "mrpiki"
Cytat: "Havana"
nie chodziło mnie o gospodarkę (tutaj przepraszam za błąd) tylko o możliwość podjęcia pracy/zarobki w naszym pięknym kraju.


jak myślicie, dlaczego średnia krajowa to jest troszkę ponad 2300 pln miesięcznie na rękę ???
ilu znacie ludzi, którzy tyle zarabiają ?


Jak to czytam to mi się coś złego dzieje...


Mnie się, źle robi jak czytam twoje wypociny. Czsami mam ochotę krzyknąć, zamknij się, i nie dlatego, że masz 11 lat i starasz się na siłę analizować związki przyczynowo-skutkowe, których jeszcze nie rozumiesz. Gdyby moi starzy zarabiali 2300 zł na ręke, z pewnością żyłoby mi się lepiej, ale wiesz, nie zarabiają. Sieciowego łącza mieć nie mo, a na stałkę pokroju DSla mnie nie stać. Kompa mam starego, nie mam innych N-Genów jak np. GC, którego chciałbym mieć. Nie zapijam do zamówionej przed chwilą pizzy da Grasso pieprzonej 2 litrowej Coli tylko fandzolony napój Tyski. Nie mogę sobie kupić więcej niż n+ i psx'a w miesiącu, bo nie mam kasy. Kieszonkowe szybko się kończy, zarobiona kasa też, a są jeszcze inne, nie-growe wydatki.W moim pokoju 5 na 3 nie ma je****j flat plazmy tylko 14 calowy TV marki Sherion (działa super już 10 lat tak btw). Wiesz mam kino domowe yamahy o wartości 4700 zł, ale mój stary wyciągnął kasę ze swojego funduszu emerytalnego, bo i tak wie, że umrze na raka (2 paczki petów dziennie + dziedziczna poddatność). W dodatku jeżeli Ja, chce mieć coś firmowego muszę sobie kupić to sam. Więc nie wypowiadaj się na takie tematy, bo gówno wiesz o życiu. I ch**, że chciałbym mieć lepszy procesor niż celeron 466. Nie przymieram głodem, żyję całkiem dobrze. Ale porównaj mnie, Havanę, do siebie. Masz wszystkie 3 N-Geny i masę gier. Nie każdy, jest w stanie osiągnąć taki luksus. Co zrobi mój stary ze licencjatem na pieprzoną turystykę górską, z podstawową znajomością angielskiego? Dalej będzie pracował w pewnej zapyziałej firmie. Gdyby każda gra kosztowała 79 zł ,jak VJ, przy premierze wiesz o ile powiększyłaby się twoja biblioteka gier, moja, Havany? Nie mam zamiaru usprawiedliwiać siebie, Kresqa czy kogos innego. Ale fakt jak zyje sie graczom w Polsce, a jak w UK, USA czy w innym kraju, pozostaje niezmieniony. Ale dziękuje Bogu, że nie mieszkam w pieprzonej Koreii Płn.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
cenzura
« Odpowiedź #39 dnia: Października 31, 2004, 11:36:07 am »
dobrze powiedziane...

piki, odpuść sobie, bo gwarantuje ci, że gdybyś nie spał na forsie, to być może dalej kupowałbyś oryginały, ale też wiedziałbyś, jak czasami potrafi być ciężko. Dlatego proszę cię, zamilcz.

Aha, tarniak, nie zagaduj na GG do pikiego, bo od razu cię zablokuje, tak jak mnie. A wiesz czemu? Bo też masz San  Andreas :lol: .