Autor Wątek: Nagonka ???  (Przeczytany 14923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Nagonka ???
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 09, 2005, 20:16:00 pm »
Mielu, co racja to racja. W szczególności z tym Manhuntem to się zgadzam. Ale tam to jest już pewnego kalibru przegięcie. Takie gierki nie powinny trafiać w ogóle w ręce dzieci. Ale tu widać drugie dno. Czy młode społeczeństwo jest już tak zdegenerowane, by czerpać wzorce z wyimaginowanych postaci z gier? Gdzie są rodzice, gdzie wychowanie. Dżizas, dobrze, że mój staruszek dawkował mi różne rzeczy i tłumaczył za młodu różnice między rzeczywistością, a grami. Świat chyli się ku upadkowi, brrrrr.

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
Nagonka ???
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 09, 2005, 22:25:52 pm »
TNW - Shadow of Rome tez jest przegiete, ale tak samo jak Menhunt jest gra przeznaczaona dla starszego odbiorcy. Na pudlach gier napisany jest wiek odbiorcy, ale oczywiscie rodzice maja to gdzies. Co do piratow, hmmm gdybym ja byl rodzicem (a moze inaczej gdy juz bede ojcem) sprawdzalbym w co gra moje dziecko i na pewno nie pozwolilbym na to by w jego rece dostal sie Manhunt lub SoR. Znalezienie wiadomosci o grze zajmuje w epoce, w ktorej internet jest wszedziec, gora 10 min, ale jak widac dla wiekszosci rodzicow to za duzo...
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 09, 2005, 22:44:40 pm »
Vivi widzisz wszystko przez pryzmat gracza i to jest dobre . Jak ja , ty czy ktoś kto teraz gra na PC lub konsoli to jak sam będzie ojcem więc co mugł by dać swojemu synowi /córce jak nie gry . Tylko ,że w przeciwieństwie do naszych rodziców będziemy się znać na grach i wyławiać te nie odpowiednie dla ich wieku . Dlatego cieszcie się tym , że my tak nie mamy  :lol:

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Nagonka ???
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 09, 2005, 23:47:20 pm »
Cytuj
hmmm gdybym ja byl rodzicem (a moze inaczej gdy juz bede ojcem) sprawdzalbym w co gra moje dziecko i na pewno nie pozwolilbym na to by w jego rece dostal sie Manhunt lub SoR.


A jak ja bedę, to nie dam dzieciakowi marnować sie przy konsoli od młodego. Będzie chodził na basen, trenował ewentualnie jekieś karate może, sksy i tak dalej... Nie będę jak moja matka trzymać dzieciaka od małego przy książkach - i na książki i konsole czas przyjdzie z pewnym wiekiem. Społeczeństwo jest i tak wystarczająco chore. Grunt to dać takiemu młodemu przykład właściwego postępowania i dopilnowac,żeby to zpamiętał. Wtedy jako starszy sam dojdzie do takich wniosków i bedzie OK. Żadne gry mu wtedy nie zaszkodzą, chodźby i manhunta katował nocami... :x  :x  :shock:  :twisted:  8)
GT: Trusio

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
Nagonka ???
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 10, 2005, 00:21:00 am »
Trusio, ale jesli dzieciak sam nie wybierze tego chce robic to jesli bedziesz go zmuszal do czegokolwiek to bedzie to swoista praca nie przyjemnosc... Ja pozwole dzieciakowi na wybor, jesli bedzie chcial, bedzie (ze mna :twisted: ) gral/la w gry, jesli bedzie czytac ksiazki - niech tak bedzie. Sek w tym zeby sie interesowac malcem i dbac o to co czyta/robi, w co gra i zeby to mialo sens, a detale niech sam(a) ustala...

 Jim, dokladnie masz w 100% racje :twisted:
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

Szczupak

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 10, 2005, 00:34:49 am »
A skąd wiecie, że wasze dzieci będą w ogóle chciały grać? Może znajdą sobie inne zainteresowania, które dla was będą tak samo niezrozumiałe jak dzisiaj granie jest niezrozumiałe i głupie dla większości społeczeństwa?
"To nie moje są słowa, to legenda ludowa"

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
Nagonka ???
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 10, 2005, 01:09:55 am »
no walsnie o tym pisalem - niezaleznie co bedzie robic, byle rodzice sie tym interesowali, a w razie jakichs przeciwskazan unterweniowali
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

joshimitsu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-12-2004
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 0
Re: Nagonka ???
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 10, 2005, 17:09:07 pm »
Cytat: "JimDeGriz"
Dziś byłem w C.H. Wileńska i w sklepie z prasą natknełem się na gazete bodajże Ergo gdzie na okłatce był koleś z padem i chyba pistoletem. Artykuł do , którego odnosiło się to zdjęcie brzmiał '' Gra zabija ,gra rozwija '' .Po przekartkowaniu stwierdziłem , że w dużym stopniu skupili się na Manhuncje .
Za to następny artykuł był o grach ''dobrych'' typu Sims .
   Kawałek dalej przykuł moją uwage CKM , gdzie oprucz panienki  :lol:  zauwarzyłem coś w stylu '' Ranking 50 najkrwawszych gier''  

Nie wiem może mam paranoje czy to jakas nagonka na gry  :?:

Czy ktoś zauważył podobne ziawiska  :?:  :?:  :?:

Wiesz, od jakiegoś czasu komiksy, gry, a także kreskówki ( szczególnie anime ) są atakowane przez różnych ludzi z powodu kilku skrajnych przypadków. Ja osobiście uważam, że gry nie są tak brutalne jak inni mówią. Sądzę, że w przeciętnej grze video brutalność nie przekracza granic dobrego smaku.

Bo jak nie to naślę na Was swojego kota. Już on się Wami zajmie!!!;PPPPP

Tarniak

  • Gość
Nagonka ???
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 10, 2005, 21:31:44 pm »
Ja tam dziecku nic nie będę wpajał, sam chwyci za pada, jak zobaczy, że tatuś w piątkowe nocki sobie pogrywa (weim z autopsji :P).

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Nagonka ???
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 10, 2005, 22:01:41 pm »
Albo zobaczy, że tatus gra i pomyśli, że to jakaś straszna ściema musi być  :D  :lol:  :lol:  :twisted:  :wink:
GT: Trusio

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 10, 2005, 22:04:41 pm »
Cytat: "Trusio"
Albo zobaczy, że tatus gra i pomyśli, że to jakaś straszna ściema musi być  :D  :lol:  :lol:  :twisted:  :wink:



Ta i powie , że to zajęcie dla staruchów  :lol:

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Nagonka ???
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 10, 2005, 22:09:48 pm »
I wszyscy będziemy kiedyś pieprzyć: Ja w twoim wieku to na konsoli grałem, a ty sie teraz pierdołami tylko zajmujesz. Co sie robi z tą młodzieżą :P :lol:  :twisted:  :wink:
GT: Trusio

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Nagonka ???
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 10, 2005, 22:22:38 pm »
ta, podobna śpiewka jak "Ja w twoim wieku trawy nie jarałem, fajkami też sie brzydziłem!!"

"ja, schlany, w TWOIM wieku? za moich czasów to było nie do pomyślenia:!:"

"Ja ze średnią poniżej 4.0 ?? BYĆ NIE MOŻE!! Ja zawsze byłem pilnym uczniem"

heh ciekawe czy ja też kiedys taki bede :| :? :/

jelop

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 482
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 10, 2005, 22:28:52 pm »
albo w odwrotną strone bedzie - mój żywy przykład

Piątek po południu.
-Miiiiiiiichał ścisz te wrzaski :!:  :!: (leci NOFX)
-To jest muzyka, nie wrzaski
-Drą te japy - są wrzaski
-Doooooobra tato, niech ci będzie ścisze troche
......
Sobota rano
-Tato, mama mówi żebyś ściszył Iron Maiden bo ona już nie wytrzymuje
-Co???????? Nie słysze!   Dawn to the hiiiiiiiils tarararara

 :?  :lol:
tak samo bedzie z grami - bedziemy pierdzielić żeby dziaciak nie grał a sami bedziemy ciąć w "Szybkensa 5" (nowy racer Criterion 60 mahów pod prąd) w najlepsze

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 10, 2005, 22:52:42 pm »
Jedno jest pewne to my kształtujemy przyszłość graczy  :wink:  I tylko od nas będzie zalerzało przyszłej młodzieży giercowanie  :lol:

Ganon

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 29-12-2004
  • Wiadomości: 323
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 10, 2005, 23:06:32 pm »
Myślę, że pewnego razu, moje dzieci zasiąda ze mną, pokaże im co to konsola, co to pad, zagramy razem...I bedziemy grali w miarę moich możliwości zawodowych(czas), beda miały własne konsole itd. Jak mój tata mi pokazał i ze mną grał. To on mnie zaraził...Do dzisiaj czasem ze mną gra, w MP2 czy w multi w MK:DD!!.
Roma Roma Roma
core de' sta citta
unico grande amore...

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 10, 2005, 23:32:46 pm »
Ja jak najbardziej bede (mam taka nadzieje) oswajal swoje dziecko, ale nie jako obowiazek lecz jako zastepstwo "nudnych" wiadomosci w TV.
Chodzi o to ze ci "glupi" Polacy ktorzy nic nie wiedza o grach po przeczytaniu artykulu w chociazby Kurierze (w moim przypadku) Szczecinskim odgoni swoje dziecko od DOOM'a i wlaczy mu Rayman'a lub jakies wyscigi/ gry sportowe.
Widze ze moj poprzedni post narobil troche zadymy wiec moze sprostujmy: główne zainteresowanie znaczy zainteresowanie nad którym spędzam większość swojego czasu. Nie chodzi o zakazanie komus grania, nie chodzi nawet o to ze mam zamiar odganiac maniakow od konsoli - chodzi o to ze to nie jest normalne i ze taka osoba ma cos z glowa.
Co do anime - podalem na przyklad DB i Pokemony bo sa najbardziej popularne wsrod dzieci w wieku ok. 10 lat.
Co do RPG- sytuacja taka sama\ moze jeszcze gorsza jak z graniem. Tyle ze jesli ktos wchodzi w swiat RPG ktory stworzyl sobie z kolegami to coraz bardziej od rzeczywistosci.
Co do mojej przyszlosci to nie moge powiedziec ze bedzie tak jak napisalem - wiem jedynie ze do tego zmierzam i ze jestem jak narazie na dobrej drodze.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Nagonka ???
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 10, 2005, 23:37:49 pm »
Cytat: "Wudi"
Co do RPG- sytuacja taka sama\ moze jeszcze gorsza jak z graniem. Tyle ze jesli ktos wchodzi w swiat RPG ktory stworzyl sobie z kolegami to coraz bardziej od rzeczywistosci.

Wudi, jeśli ktoś chociaż przez moment traktuje świat gry jako prawdziwy, to nigdy nie powinien do tej gry siadać, natomiast szybko zgłosić się do psychologa z powodu zaburzeń w postrzeganiu rzeczywistości. To o czym mówisz to przypadki skrajne, statystycznie nieistotne.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Nagonka ???
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 12, 2005, 20:15:21 pm »
HAHA!! Kto ogladal dzisiaj wiadomości?!!??  :shock:  :lol:  Goście z WP to lole do potęgi - wypierają sie wlasnej recenzji!! HAHA!! :lol:
GT: Trusio

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Nagonka ???
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 12, 2005, 21:16:54 pm »
Cytat: "Trusio"
HAHA!! Kto ogladal dzisiaj wiadomości?!!??  :shock:  :lol:  Goście z WP to lole do potęgi - wypierają sie wlasnej recenzji!! HAHA!! :lol:

Nie oglądałem, to naświetl sprawę, pośmiejemy się i my.

Tarniak

  • Gość
Nagonka ???
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 12, 2005, 21:19:09 pm »
Cytat: "Trusio"
HAHA!! Kto ogladal dzisiaj wiadomości?!!??  :shock:  :lol:  Goście z WP to lole do potęgi - wypierają sie wlasnej recenzji!! HAHA!! :lol:

Ejj byłem w kinie niech mnie ktoś wtajemniczy :>?

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 13, 2005, 10:50:16 am »
Ja też nie oglądałem. TV służy tylko do grania, y'know :P

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 13, 2005, 12:20:40 pm »
Cytat: "TNW"
Cytat: "Trusio"
HAHA!! Kto ogladal dzisiaj wiadomości?!!??  :shock:  :lol:  Goście z WP to lole do potęgi - wypierają sie wlasnej recenzji!! HAHA!! :lol:

Ejj byłem w kinie niech mnie ktoś wtajemniczy :>?


O co chodzi  :?:  :?:  :?:

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Nagonka ???
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 22, 2005, 06:51:33 am »
Znowu jakiś debil w USA strzelał w szkole i trafił kilka osub  :(  Chyba znowu będzie na nas gracz  :cry: bo on w GTA lub Manhunta grał lub coś podobnego wymyślą  :?