Autor Wątek: Po oczach  (Przeczytany 6781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Po oczach
« dnia: Lutego 11, 2005, 22:17:23 pm »
Hmm, nie bolą Was oczy? Hehe, wiem, dziwne pytanie, ale tak - telewizor, monitor i tak na zmianę. Kupiłem sobie maść ze świetlika, bo już mnie zaczynają oczy napierdzielać, a jeszcze cały dzień na kompie w pracy, na uczelnie parę lektur i zmęczenie jest ogromne, czasami mam czas, ale nie gram, bo jest słabo. Jak u Was? Krople? Okulary? Wzrok sokoli?  :wink:

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Po oczach
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 11, 2005, 22:23:11 pm »
Po prostu staram sie odpowiednio ustawiac oswietlenie(NIGDY NIE GRAM PO CIEMKU!). Tyle:))
Fryty tyty dotknij pyty

SzPiKoo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-01-2004
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 11, 2005, 22:35:57 pm »
Najbardziej szkodliwe są chyba TV 50Hz. Monitorek mam ustawiony na 85Hz i nie narzekam na nadwyrężenie organu wzrokowego. Natomiast TV używam przeważnie przez weekendy, gdy oglądamy z moją Panią filmy na DVD :P Najbardziej na oczy szkodzi mi zapylenie. Charakter mojej pracy wymaga ochrony oczu w postaci okularów ochronnych, które troszkę zniekształcają widok i to najbardziej mi szkodzi w połączeniu z zapyleniem w pracy. Wtedy pozostaje mi tylko Świetlik, ale krople - nie maść :P Zresztą sam nie wiem czy maść na gałki oczne, nie powoduje zaburzeń wzroku???  :twisted:

Tarniak

  • Gość
Po oczach
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2005, 23:01:12 pm »
A ja od zarania dziejów gram po ciemku i póki co bez uchybień z dioptriami. Nawet po kilku godzinach nic nie odczuwam :/. Cyborg, ot co :]

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Po oczach
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2005, 23:10:38 pm »
oczy nie bolą, okularów nie nosze :]

wiem, zajebisty jestem :mrgreen:

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2005, 23:19:53 pm »
Od wpatrywania sie w monitor przez dluzszy czas non-stop zaczynaja mnie bolec oczy. W przyszlym tygodniu zamierzam zmienic monitor na LCD'ka i mam nadzieje, ze takiego problemu juz nie bede miec.
Mam okulary (-0,5), ale nosze tylko i wylacznie jak ide do kina, albo ogladam TV ze znacznej odleglosci.

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Po oczach
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 11, 2005, 23:20:06 pm »
ja oślepłem już całkowicie ... okulary noszę jak denka od szklanych popielniczek, a moja krótkowzroczność stała się wręcz chorobliwie dokuczliwą dolegliwością ... jak życ??

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 11, 2005, 23:32:38 pm »
Z racji studiow czytania mam potad i od tego mnie glownie bola, to samo z monitorem i tvkiem ale po bardzo dlugich sesjach. Na szczescie wzrok mam doskonaly :).

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
Po oczach
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2005, 23:52:46 pm »
u mnie narazie (dzieki Bogu, odpukac - puk puk, tfu tfu :D ) jest dobrze. Nadwyrezam oczy niemilosiernie, ale wiekrzego problemu - bolu zaburzen wzroku nie mam. Tylko sie cieszyc. OOOOOO takie galki mam :shock: takie !!! O_O
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

WooKIE

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2004
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 12, 2005, 00:09:56 am »
Gram po ciemku, często czytam przy kiepskim świetle, siędze dosłownie "w" telewizorze jak gram i robie inne rzeczy, które mogą negatywnie wpłynąć na moje oczy, a jednak wszystko jest GIT. Heh.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Po oczach
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 12, 2005, 00:36:31 am »
Jest OK. :shock:
GT: Trusio

Blink

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 22-07-2004
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 12, 2005, 06:22:17 am »
ja "jeszcze" nie nosze okularow, ale bede, wiem to juz  bo slabo widze z daleka, oczy mnie bola szczegolnie bo graniu, po TV cz po dlugim czasie przy monitorze nic nie odczuwam

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 12, 2005, 09:32:08 am »
Cytat: "Palli"
Mam okulary (-0,5), ale nosze tylko i wylacznie jak ide do kina, albo ogladam TV ze znacznej odleglosci.

heh mam ZUPEŁNIE tak samo. Ale lekarze mówią, że to nie od tvika tylko, że się siatkówka nie dostosowała :F

lesiu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 12, 2005, 09:43:58 am »
A ja niestety będe musiał chyba zacząć nosic okulary wszystko zaczeło sie chyba przez telewizor sprzed 15 lat 50hz i brak pilota :/ Chyba zamiast next-gena zrobie sobie operacje oczu oO BTW co to za maść ?

doogie

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2004
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 12, 2005, 10:17:54 am »
Mnie oczy bolą czasami jak siedzę przed komputerem do północy. Ale poza tym to z wzrokiem wszystko OK. Nie narzekam.

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Po oczach
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 12, 2005, 10:59:19 am »
Ta maść to żel ze świetlika, dajesz to na powieki i od razu odczuwasz ulgę, ewentualnie bierzesz torebki z herbatą ziołową i kładziesz na oczy, leżysz z tym 10 minut i z powrót do konsoli.

Picartio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-12-2004
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 12, 2005, 11:25:51 am »
Niech każdy z was - graczy pamięta
Że Picartia nie bolą oczęta
Jak na żołądek dobra jest mięta
To na oczy - komputer od święta...


Nie mam specjalnie żadnych dolegliwości, choć przesiaduję nawet do czterech dziennie. Wiadomo, zdrowe to nie jest, ale w końcu do czegoś piecyk jest, no nie? :D

200 POST! UCZCIJMY TO! YOU GOT TO PUMP IT UP...

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Po oczach
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 12, 2005, 12:41:37 pm »
ślepy nie jestem, okularów nie (z)noszę, soczewek nie mam, kropli i innych afrydozjaków na oczy nie stosuje - poprostu nie muszę. przed tv/kompem spędzam teraz ok 8 godzin dziennie ale nic mi n ie jest.
czasami sobie lubie pospacerowac noca i moze dlatego, w nocy w hucie wzrok sokoli trzeba miec aby wpier***** nie zebrac :]

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Po oczach
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 19, 2005, 02:50:50 am »
Cytat: "WooKIE"
Gram po ciemku, często czytam przy kiepskim świetle, siędze dosłownie "w" telewizorze jak gram i robie inne rzeczy, które mogą negatywnie wpłynąć na moje oczy, a jednak wszystko jest GIT. Heh.


Tiaaa... w końcu się przekręcisz. Zresztą kiedyś miałeś okulary, ale olałeś problem.
Kresq, dla przyjaciół- krecik. Niestety przyjaciół mam coraz mniej, bo się wkurzają, jak ich na ulicy nie rozpoznaję  :twisted: . Ale podobno mam idealnie okulary dopasowane :wink: .


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Sonial13

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-12-2004
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 13, 2005, 20:28:16 pm »
Hmmm, znacie taki cud jak "Rhinophenazol"??? W piętnaście sekund robi oczęta bielutkie jak pupcia niemowlaka, a Wasz wzrok sięga hen, hen w przestworza... (eee, za dużo dziś wypaliłem, soras).
Krople są konkretne - i do blanta przed rozmową kwalifikacyjną w spr. pracy (testowałem), i do dziewięciu godzin grania na 32" z odległości 1,5 metra (testuję nontoper). Jedyna ich wada to TOLERANCJA. Zwiększa się bardzo szyko i ciężko sobie po np. tygodniu krople odstawić tak od razu...

Są jeszcze "Betadrin". Mogą być. Polecam tylko do TV i konsoli, do zielska nie bardzo (za słabe). Takie troszkę "lajt", he, he...

P.S. Te pierwsze, "Rhinophenazol" są dobre też, jak ktoś ma chore zatoki: kładziesz się na plecach, caban jak najbardziej do tyłu, i po dwie soildne kroplasy do gałek (ocznych) - chlup! Teraz jak najdłużej wytrzymaj, no chyba, że zaczynasz tonąć we własnych smarkach... Są piekielne!!!


Oczywiście uprzedzam, że to co piszą na ulotkach tych leków to prawda. Nie można z nimi przegiąć!!! Sam miałem z nimi kłopoty!!!
(Ale trening czyni mistrza, he, he...)
"Trzeba siać, siać..." Ojciec Rydzyk, All Rights Reserved;->
"Zasiejemy ziarnooo..."
www.pspu.bbs.pl - ciemna strona grania. Sprawdź ją.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Po oczach
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 13, 2005, 21:20:12 pm »
Sonial13 - ty to tak na serio ? :P jak tak to czasami sprobuje.

Ja mam generalnie tak, ze w dzien i ogolnie w lato widze bardzo dobrze, natomiast w zime ( ciemniej, wiecej siedzenia w domu, pelno czytania, siedzenia przed ekranem ) dużo gorzej. No ale nie jest tak tragicznie, z ostatniej lawki widze co pisze na tablicy  :shock:  :lol:

LapTop

  • Gość
Po oczach
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 13, 2005, 21:32:10 pm »
Mnie oczy nie bolą ale jak matka czasami popatzy na moje oczy to jest przerażona :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

patras

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-11-2004
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 13, 2005, 21:44:32 pm »
ja mam problemy tylko po paro godzinnych sesjach:) ale na szczescie jeszcze widze:)

LapTop

  • Gość
Po oczach
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 13, 2005, 23:06:29 pm »
Moje sesje mogą dojśc dwóch cyferek :lol:

WooKIE

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2004
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: 0
Po oczach
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 14, 2005, 00:11:15 am »
Cytat: "blancio_"
widze co pisze na tablicy  :shock:  :lol:

Jest napisane :wink:

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Po oczach
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 19, 2005, 17:30:13 pm »
Sonial- chyba nie o takie kłopoty z oczami chodziło  :P .
A jeśli o mnie chodzi- stało się w końu. Poszedłem do okulisty, a tam niczym grom z jasnego nieba trafił mnie wyrok- okulary już na stałe, si lniejsze szkła (2x -1.5). Ale wreszcie widzę wszystko! Ludzie, to jest piękne!!!  :shock:


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."