Ankieta

czego nie lubisz u innych ?

chamstwa
17 (33.3%)
zarozumialstwa
10 (19.6%)
głupoty
21 (41.2%)
gdy mają racje
3 (5.9%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: Stycznia 11, 2006, 23:20:17 pm

Autor Wątek: Tolerancja  (Przeczytany 681947 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #560 dnia: Sierpnia 28, 2008, 15:28:17 pm »
nie przypominam sobie aby przed 'wielką wojną' był jakiś była jakaś stagnacja gospodarcza.

sprawdzilem i masz racje :D - zle mi cos switalo ;)

ale probujac cos znalezc trafilem na :

Cytuj
Zapowiedzią nadchodzącego konfliktu był wzrost nastrojów nacjonalistycznych i dążeń ekspansywnych ze strony państw osi, wyrażający się w ataku faszystowskich Włoch na Abisynię (wojna włosko-abisyńska 1935-1936), trwającej od 1937 wojnie chińsko-japońskiej (którą część historyków uważa za część II wojny światowej) oraz rozbiorze Czechosłowacji (październik 1938). W Hiszpanii od 1936 roku trwała krwawa wojna domowa, w której starły się interweniujące państwa faszystowskie i komunistyczny ZSRR. II wojnę światową poprzedziły też takie agresywne zachowania ze strony III Rzeszy, jak: zajęcie Nadrenii w 1936, Anschluss Austrii (marzec 1938 – marzec 1939) oraz aneksja Kłajpedy i Czech. Ze strony Włoch przykładem złamania prawa międzynarodowego było zajęcie Albanii wiosną 1939.

Cytuj
Dążenia Niemiec i ZSRR do hegemonii w Europie i obalenia przy użyciu siły porządku międzynarodowego ustanowionego traktatem wersalskim; ambicje sojuszników Niemiec (Włochy, Japonia) do uczestnictwa w zrewidowanym na swą korzyść międzynarodowym układzie sił kosztem europejskich mocarstw demokratycznych (Wielka Brytania i Francja) oraz USA i ich terytoriów zamorskich w Azji i Afryce; dążenia ZSRR do kontrolowanej z Moskwy ekspansji militarnej systemu sowieckiego na gruzach zburzonego przez wojnę między państwami "kapitalistycznymi" systemu międzynarodowego.

to wlasnie uznaje sie za przyczyny II wojny swiatowej
Cytuj
Cytuj
po IIWS byl tylko jeden prawdziwy zwyciezca USA,

Nie zgodzę się z tym,
nie zapominaj, że dzięki tej wojnie zsrr przełamało swoją izolację na arenie międzynarodowej, jednocześnie rozszerzając swoją strefe wpływów na znaczną cześć azji i pół europy.

ale tak jak wspomnialem w niedlugim czasie ( zpunktu widzenia historii) USA doprowadzilo do upadku ZSRR i wg. wielu Rosja do dzis sie nie podniosla po upadku komunizmu...

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #561 dnia: Sierpnia 28, 2008, 16:15:23 pm »
Ja tam liczę że jednak Obama zwycięży.
Najwyższy czas na demokratów, ludzie mają dość wojujących republikanów.
Ja natomiast odwrotnie, wolę wojujących republikanów. Byłoby fatalnie gdyby zamienili się, w takich humanistów/pacyfistów, jakich mamy w "UE"

 
Cytuj
wg. wielu Rosja do dzis sie nie podniosla po upadku komunizmu...
Hmm ciekawa teoria, chociaż patrząc na gospodarkę Rosji, która rozwija się dużo lepiej, niż państw zachodnich, to nie byłbym taki pewien, czy trafna. I jeśli dobrze pamiętam, to państwa zachodnie, są zadłużone, a Rosja jest na plusie...


Cytuj
Ojciec - czlonek saudyjskiej policji obywczajowej, spalil zywcem swoja corke, uprzednio odcinajac jej jezyk. Jej "zbrodnia" polegala na tym, ze zmienila religie z islamu na chrzescijanstwo. Poniewaz jej "przestepstwo" rubrykowane jest jako "znieslawienie honoru rodziny" grozi mu w najgorszym razie do trzech lat wiezienia. To wydarzenie przypomina inny incydent sprzed kilku laty, gdy w czasie pozaru dziewczeta probujace ratowac sie od zaglady zmkniete zostaly w plonacym budynku szkolnym, poniewaz nie mialy na sobie odpowiedniej odziezy islamskiej. W rezultacie tej akcji stracilo zycie 15 dziewczat.

Cytuj
Meczety o kilometr od kościoła, modły tylko po włosku – to projekt ustawy sojuszników Berlusconiego - pisze Rzeczpospolita.
Antyislamska retoryka to od czasu zamachów z 11 września jedno z najważniejszych haseł Ligi Północnej, która w skali kraju może liczyć na 15 procent głosów, a na północy Włoch aż 33 procent.
Obecnie Liga przystąpiła do inicjatywy ustawodawczej. Szef jej klubu parlamentarnego Roberto Cota sądzi, że trzeba wypowiedzieć wojnę „ofensywie islamu”. W tej chwili we Włoszech mieszka milion muzułmanów, którzy mają do dyspozycji 252 miejsca kultu religijnego. Liga Północna sądzi, że to wystarczy, zwłaszcza że jej zdaniem meczety są ośrodkiem antyzachodniej agitacji. Dlatego projekt ustawy przewiduje, by zgoda na budowę meczetu (co najmniej kilometr od najbliższego kościoła) uzależniona była od referendum wśród mieszkańców oraz uzasadniona obecnością dużej społeczności islamskiej. Dokument zakazuje też finansowania budowy meczetów przez Skarb Państwa.
Imamowie powinni stworzyć stowarzyszenie, do którego mogliby należeć tylko ci, którzy godzą się z koncepcją świeckiego państwa. Ze wszystkich minaretów mają zniknąć głośniki, bo zdaniem Ligi muezini modłami zakłócają spokój Włochów. Zakazana ma być działalność handlowa wokół meczetów.
W tym kształcie ustawa nie ma w parlamencie szans, choćby dlatego, że w wielu punktach godzi w konstytucyjnie gwarantowane swobody religijne. Gdy projekt trafi pod obrady parlamentu, można się spodziewać głośnych protestów, również ze strony Kościoła.
Równocześnie jednak przygotowywana reforma federalna odda wielki obszar władzy regionom, gminom i władzom miejskim. Te na północy z pewnością część zapisów projektu antyislamskiej ustawy wprowadzą w życie - mozemy przeczytac w "Rzepie".




Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #562 dnia: Sierpnia 28, 2008, 16:34:59 pm »
Mimo szacunku do McCaina za jego przeszłość to jednak zwyczajnie Obama jest imho na te czasy lepszy - symbolizuje potrzebę zmian. Trzeci raz ta sama polityka to za dużo.

obiektywny

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-03-2008
  • Wiadomości: 185
  • Reputacja: 5
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #563 dnia: Sierpnia 28, 2008, 16:48:03 pm »
a propos tolerancji, sprawdźcie Obamę na polskiej wikipedii  :-?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #564 dnia: Sierpnia 28, 2008, 16:59:19 pm »
Mimo szacunku do McCaina za jego przeszłość to jednak zwyczajnie Obama jest imho na te czasy lepszy - symbolizuje potrzebę zmian. Trzeci raz ta sama polityka to za dużo.

A Ty, to weź się gościu zdecyduj, bo z jednej strony krytykujesz działania Rosji i jesteś zwolennikiem budowy tarczy antyrakietowej, z drugiej kibicujesz Obamie, a to nie jest dla nas zbyt korzystne. Albo popieramy Obamę i dla własnego dobra zaczynamy włazić w tyłek bandytom z Moskwy, albo trzymamy kciuki za zwycięstwo McCaina.

Zrewiduj swoje poglądy, bo trochę ze sobą kolidują.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #565 dnia: Sierpnia 28, 2008, 17:33:26 pm »
Mimo szacunku do McCaina za jego przeszłość to jednak zwyczajnie Obama jest imho na te czasy lepszy - symbolizuje potrzebę zmian. Trzeci raz ta sama polityka to za dużo.

Obama nawet jesli zostanie prezydentem to przypuszczam pod naciskiem lobby zbrojeniowego i armii troche zmieni swoje przedwyborcze obietnice, Boeing czy Lockhead Martin i wiele innych firm zarabiaja miliardy dolarow na zleceniach od armii USA i maja sile nacisku i mozliwosci aby wplynac na zmiane decyzji prezydenta... zreszta Pentagon chyba jeszcze nigdy nie byl tak potezny jak jest teraz podobnie NSA i CIA a one tak latwo nie zrezygnuja z wladzy jaka teraz maja...


@Vaako

Rosja nie jest tak silna jak byla za czasow ZSRR, nie ma takiego terytorium jak miala, nie ma takiej sily nacisku na europe zachodnia jak kiedys mialo ZSRR, pamietaj tez, ze to USA doprowadzilo do upadku/rozpadu tego kolosa jakim byl zwiazek radziecki, nie ma co sie oszukiwac Rosja jest bogada w petrodolary, ale bez UE rosja nie znajdzie kupc ktory w tej cenie i w takich ilosciach bylby w stanie od niej przyjmowac surowce, do tego co dzis slyszelismy Chiny tez nie poparly do konca tego co Rosja zrobila na kaukazie...

...troche to nie spojne, ale siedze w pracy i co chwila musze przerywac pisanie :D

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #566 dnia: Sierpnia 28, 2008, 18:49:42 pm »
Nie wierzę w zależność: Obama = włażenie w d..ę Rosjanom. Jeśli to się nie będzie im opłacało - tarcza okaże się nic nie wartą inwestycją Busha. Niezależnie czy rządzić będzie McCain czy Obama bo którykolwiek wygra będzie dbał tylko o interesy swojego kraju. O wszelkich wydatkach na militaria tak czy inaczej decyduje Kongres.

Obama bardzo pomoże zwiększyć poziom tolerancji w tym tyglu kulturowym i rasowym jakim jest USA jeśli juz trzymać się tematu i na pewno będzie skuteczniej wpływał na UE niż robił to Bush. 


VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #568 dnia: Sierpnia 29, 2008, 09:37:53 am »


Chińczycy najinteligentniejsi. Rzeczywiście wyglądają bardzo Europejsko. O, Vakko, Arabowie na poziomie Wielkiego Białego Człowieka z Ameryki, wyżej od Wielkiego Białego Człowieka z Australii. What a pity. :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #569 dnia: Sierpnia 29, 2008, 09:45:51 am »
Tarniak, gdybyś jednak przeczytał tekst, a nie tylko oglądał obrazki, dowiedziałbyś się, że chodzi o Aborygenów  :lol:

O białym człowieku z Ameryki też ciężko mówić, bo tam kolorowi zaniżają średnią.

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #570 dnia: Sierpnia 29, 2008, 09:47:13 am »
Tarniak, gdybyś jednak przeczytał tekst, a nie tylko oglądał obrazki, dowiedziałbyś się, że chodzi o Aborygenów, a nie białego człowieka z Australii  :lol:
Sorry, nie będę czytał popier*****nych teorii nawiedzonych ludzi nt. wyższości rasy. Co jeszcze mam sobie sprawdzić, Mein Kampf? Co nie zmienia faktu, że Arabowie na poziomie Amerykanów i Chińczycy jako największa inteligencja świata brzmi dumnie. Co nie?

 :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #571 dnia: Sierpnia 29, 2008, 09:54:28 am »
Amerykanie = Indianie. Z minimalnie wyższą inteligencją skośnookich nietrudno mi się pogodzić - w końcu fakt, że produkują najbardziej zaawansowaną elektronikę z czegoś wynika. Murzyni zdecydowanie na szarym końcu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #572 dnia: Sierpnia 29, 2008, 09:55:10 am »
O białym człowieku z Ameryki też ciężko mówić, bo tam kolorowi zaniżają średnią.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

:? :? :?

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #573 dnia: Sierpnia 29, 2008, 09:56:29 am »
Amerykanie = Indianie. Z minimalnie wyższą inteligencją skośnookich nietrudno mi się pogodzić - w końcu fakt, że produkują najbardziej zaawansowaną elektronikę z czegoś wynika. Murzyni zdecydowanie na szarym końcu.
Chińczycy produkują najbardziej zaawansowaną elektronikę? Obaliłeś właśnie mit "made in china".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpnia 29, 2008, 09:59:21 am »
Sprawdź, bystrzaku, gdzie były złożone bebechy Twojego komputera.

Do Made in China dodaj jeszcze Made in Japan, bo to chyba również Daleki Wchód.

FX

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-08-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #575 dnia: Sierpnia 29, 2008, 10:04:42 am »
Cytat: Iras
Z minimalnie wyższą inteligencją skośnookich nietrudno mi się pogodzić - w końcu fakt, że produkują najbardziej zaawansowaną elektronikę z czegoś wynika.
Cytat: tarniak
Chińczycy produkują najbardziej zaawansowaną elektronikę? Obaliłeś właśnie mit "made in china".
Nie widziałem, że Japońcy są z tych "prostoocznych" lol
Krysy mohou se sežrat moje vejce,
Jenže já  budu svému strachu čelit  jako indiánský válečník,
Udělám se krásný hovno.


Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #576 dnia: Sierpnia 29, 2008, 10:20:33 am »


Nie wiedziałem, że Chińczycy nie są, "lol"...
Opublikowane: Sierpień 29, 2008, 10:19:02
Polecam również sprawdzić regulamin. Dodane zostały 3 istotne punkty do których radzę się stosować.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #577 dnia: Sierpnia 29, 2008, 10:23:12 am »
Hahaha! Nie rozśmieszaj mnie  :lol:

Jakim prawem moderator zmienia regulamin? Masz pilnować, żeby go przestrzegano, a nie modyfikować do własnych potrzeb  :?

Tarniak

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #578 dnia: Sierpnia 29, 2008, 10:25:09 am »
Zgłoś zmianę do administracji.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #579 dnia: Sierpnia 29, 2008, 10:31:33 am »
No i dobrze Tarniak zrobił. Żyjemy w czasach, gdzie rasizm nie powinien mieć prawa bytu. Nawet na forach internetowych.

ToJaJurekWięcNieZgaduj

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-08-2008
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #580 dnia: Sierpnia 29, 2008, 11:08:27 am »
Na forum, pod groźbą otrzymania ostrzeżenia lub zbanowania, zabronione jest:

  1. obrażanie,

 "teorii nawiedzonych ludzi "


 2. przeklinanie

"Sorry, nie będę czytał popier*****nych teorii "


Należałoby dopisać :

Na forum zaleca się:

1.Włażenie do dupy modom.
2.Kategoryczny zakaz bycia fanbojem PS3 ( nie dotyczy to XO/PC/WII-czyt Waron).
3.Propagowanie treści zgodnych z tokiem myślenia modów.
4.Obowiązkowe używanie trutki na szczury w każdym nowym temacie.



To by było na tyle.

/J.


A i jako powód bana oczekuję czegoś innowacyjnego ( multikonciarz, bałagan w komentarzach, fanboj etc już było), może by tak -Szerzenie prawdy?
Opublikowane: Sierpień 29, 2008, 11:05:13
No i dobrze Tarniak zrobił. Żyjemy w czasach, gdzie rasizm nie powinien mieć prawa bytu. Nawet na forach internetowych.
"1.Włażenie do dupy modom."
3.Propagowanie treści zgodnych z tokiem myślenia modów.

+2
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2008, 11:10:23 am wysłana przez ToJaJurekWięcNieZgaduj »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #581 dnia: Sierpnia 29, 2008, 12:34:22 pm »
Na forum, pod groźbą otrzymania ostrzeżenia lub zbanowania, zabronione jest:
...

leze, chlopie takich "glupot" w niczyim "wykonaniu" dawno nie czytalem, teraz sie zastanow, pomysl przez chwile i dojdziesz do wniosku ze jednak jest to MOZLIWE aby kilka osob mialo podobne zdanie na jakis temat i nie widze tu potrzeby wchodzenia modom w du*e, jesli nie zauwazyles Iras czy Vaako nie zgadzaja sie moderacja w tym temacie na jaki dyskutujemy i nie maja przez to zadnych problemow ... zreszta po co ja to pisze ...
dobra koniec OT...



No i dobrze Tarniak zrobił. Żyjemy w czasach, gdzie rasizm nie powinien mieć prawa bytu. Nawet na forach internetowych.

to jest normalne w dzisiejszym swiecie w Polsce, ktora chce byc czescia Europy (tej zachodniej) i musimy, choc niektorym sie to nie podoba, zaakceptowac wielo rasowosc, wielo kulturowosc co wiarze sie tez z szacunkiem wobec innych bez wzgledu na kolor skory czy wyznanie...


btw. wydaje mi sie ze to wlasnie TOLERANCJA, akceptacja innych  itd. jest naprawde duchem naszego kontynentu - i napewno ma to zwiazek z wiara jaka jest przodujaca w naszej czesci globu, czyli katolicyzmem - bo to wlasnie to czego nauczal Jezus ...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #582 dnia: Sierpnia 29, 2008, 12:49:10 pm »
W takim razie nie jestem tolerancyjny. I dobrze mi z tym.
Zmiany w regulaminie są pomyłką wdłg mnie. To nie ochrona przed szykanowaniem innych, ale bardziej cenzura raczej.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #583 dnia: Sierpnia 29, 2008, 12:53:59 pm »
W takim razie nie jestem tolerancyjny. I dobrze mi z tym.
Zmiany w regulaminie są pomyłką wdłg mnie. To nie ochrona przed szykanowaniem innych, ale bardziej cenzura raczej.

a jestes wierzacy!?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #584 dnia: Sierpnia 29, 2008, 13:06:18 pm »
no to wchodzimy na bardzo sliski temat: wiara. typu wierze, ale murzyni wcale nie sa rowni, biblia sie myli. lol

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #585 dnia: Sierpnia 29, 2008, 13:28:09 pm »
Cytuj
a jestes wierzacy!?

Jestem agnostykiem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #586 dnia: Sierpnia 29, 2008, 14:02:25 pm »
no to wchodzimy na bardzo sliski temat: wiara. typu wierze, ale murzyni wcale nie sa rowni, biblia sie myli. lol

dlatego zadalem to pytanie o wiare, bo wiem ze wiekszosc z nas urodzila sie i zaostala wychowana w tradycji katolickiej, ktora uczy ze wszyscy sa tacy sami wobec Boga, do tego wpaja nam sie ustruj demokratyczny, ktore glowna cecha jest wlasnie rownosc wszystkich
Opublikowane: Sierpień 29, 2008, 13:59:35
Cytuj
a jestes wierzacy!?

Jestem agnostykiem.


ja raczej takze wierzacym nazawac sie nie moge, choc zostalem wychowany w duchu wiary katolickiej (jak 99% ludzi w polsce), powoluje sie czesto na religie gdyz uwazem ja za dobry argument w dyskusji bo wiele osob deklaruje sie wierzacymi, a pozniej swoimi wypowiedziami to neguja....


dokoncze pozniej, bo teraz musze uciekac na lunch...:)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #587 dnia: Sierpnia 29, 2008, 14:04:08 pm »
Człowiek z zespołem Downa i człowiek zdrowy też są wobec Boga równi.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #588 dnia: Sierpnia 29, 2008, 14:08:51 pm »
Cytuj
Agnostyk odracza osąd, mówiąc że nie ma wystarczających podstaw ani dla potwierdzenia ani dla zaprzeczenia. Jednocześnie, agnostyk może uważać że istnienie Boga, chociaż nie niemożliwe, jest bardzo nieprawdopodobne; może uważać je za tak nieprawdopodobne że nie jest warte rozważania w praktyce. W takim przypadku on nie jest daleko od ateizmu.
(...) Agnostycyzm to pogląd, według którego nigdy nikomu nie uda się dowieść istnienia lub nieistnienia boga, bądź negujący całkowicie lub częściowo możliwość poznania bytu.
Nie znałem znaczenia tego słowa i muszę przyznać, że pasuje ono również i do mnie.

Iras, powiedz o równości dla ofiar klęsk żywiołowych. Życie Hitlera też jest dla Boga równie święte co inne?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #589 dnia: Sierpnia 29, 2008, 14:22:07 pm »
Cytuj
Iras, powiedz o równości dla ofiar klęsk żywiołowych. Życie Hitlera też jest dla Boga równie święte co inne?

Ajajaj
To IMO dowód, że nawet jeśli bóg istnieje, to nie miesza się do ziemskich spraw, bo sam widzisz co się dzieje- głód, wojny itp.
A jeżeli miesza, to odwala cholernie beznadziejną robotę.

Cytuj
Nie znałem znaczenia tego słowa i muszę przyznać, że pasuje ono również i do mnie.

Są różne "stopnie" nasilenia tego, ja np. wierzę że coś tam wszechmogącego może być (choć naukowo to wykluczone), nieważne czy nazywamy go po prostu bogiem, buddhą czy allahem. Religie to sztuczne podziały, tak jak partie polityczne jeśli chodzi o politykę, służące aktualnie bardziej do zarabiania kasy.

Religia nie jest też potrzebna by być tzw "dobrym człowiekiem"- jak ktoś ma własne zasady moralne których się trzyma, to jest często lepszym człowiekiem niż ogrom hipokrytów religijnych, głoszącą miłość i braterstwo, a zachowywujących się jak ostatnie dranie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #590 dnia: Sierpnia 29, 2008, 14:29:19 pm »
Iras, powiedz o równości dla ofiar klęsk żywiołowych. Życie Hitlera też jest dla Boga równie święte co inne?

Napisałem to tylko po to, żeby obalić równość wobec Boga jako argument przeciw nierówności rasowej.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #591 dnia: Sierpnia 29, 2008, 15:08:34 pm »
Cytuj
Iras, powiedz o równości dla ofiar klęsk żywiołowych. Życie Hitlera też jest dla Boga równie święte co inne?

Ajajaj
To IMO dowód, że nawet jeśli bóg istnieje, to nie miesza się do ziemskich spraw, bo sam widzisz co się dzieje- głód, wojny itp.
A jeżeli miesza, to odwala cholernie beznadziejną robotę.

Cytuj
Nie znałem znaczenia tego słowa i muszę przyznać, że pasuje ono również i do mnie.

Są różne "stopnie" nasilenia tego, ja np. wierzę że coś tam wszechmogącego może być (choć naukowo to wykluczone), nieważne czy nazywamy go po prostu bogiem, buddhą czy allahem. Religie to sztuczne podziały, tak jak partie polityczne jeśli chodzi o politykę, służące aktualnie bardziej do zarabiania kasy.

Religia nie jest też potrzebna by być tzw "dobrym człowiekiem"- jak ktoś ma własne zasady moralne których się trzyma, to jest często lepszym człowiekiem niż ogrom hipokrytów religijnych, głoszącą miłość i braterstwo, a zachowywujących się jak ostatnie dranie.
Ze mną to jest tak, że Bóg istnieje, ale za dużo jest sprzeczności i znaków zapytania wokół całej otoczki chrześcijańskiej. Skoro Bóg kocha wszystkich i bezwarunkowo, to dlaczego smaży nas w piekle? Dlaczego doświadcza nas katastrofami maści wszelakiej? Dlaczego wychodząc na ulice w dużym mieście po 22 mamy, statystycznie, 50+ % szans na obrabowanie, gwałt, etc. Przecież Bóg nas kocha, po co doświadcza nas tym wszystkim? Dziwne, że chrześcijanie przez 2 tysiące lat udanie odsuwają te pytania i wierzą bezgranicznie w swoją wizję świata i religii pełną Bożej miłości. Cóż, ludzie potrzebują autorytetów (patrz JP2) i nadziei, że ich życie nie jest totalnie bezsensowne. Że Bóg czeka na nich w niebie, wystarczy kościół co niedzielę i kilka zdrowaś per day.
To wszystko jest moim zdaniem, nie szczekać.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #592 dnia: Sierpnia 29, 2008, 15:15:38 pm »
Specem nie jestem, ale biblia wyjaśnia, dlaczego nie żyjemy w raju.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #593 dnia: Sierpnia 29, 2008, 15:27:33 pm »
no to fakt Iras - w bibli pisze co i jak i dlaczego, ale pisze tez o tym co nauczal Jezus - i nie znajdziesz w bibli fragmetow o kolorach skory itp.


Dla mnie osobiscie kolor skory czy wyznanie nie ma znaczenia, liczy sie postawa danego czlowieka wobec mnie i innych, glupi - "malym" jest sprowadzanie podzialu ludzi do koloru skory czy wyznania, moze niedlugo ktos rzuci haslem ze czlowiekiem mozna nazwac tylko jednostke o konkretnym kolorze skory i wyznaniu?!


Co do religii, nie modle sie, nie chodze do kosciola, nie planuje slubu koscielnego itp. Mam szczera nadzieje ze cos jeste nad nami, jakas inna/wyzsza sila, ale pewnosci nie mam.


btw. Ciekawe spostrzezenie:

Czytajac biblie mozna zauwazyc ze w Bog w starym i nowym testamecieto tak jakby 2 rozne istoty:

pierwszy gniewny, zsylajacy plagi na egipt niszczacy cale miasta, drugi milosierny do tego stopnia ze oddaje swoje syna na smierc dla zbawinia ludzkosci, jak dla mnie to cos tu nie gra ... :)

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #594 dnia: Sierpnia 29, 2008, 15:31:57 pm »
Cytuj
Czytajac biblie mozna zauwazyc ze w Bog w starym i nowym testamecieto tak jakby 2 rozne istoty:

pierwszy gniewny, zsylajacy plagi na egipt niszczacy cale miasta, drugi milosierny do tego stopnia ze oddaje swoje syna na smierc dla zbawinia ludzkosci, jak dla mnie to cos tu nie gra ... Smile
Wiadomo - czyste odzwierciedlenie różnych okresów historycznych, realiów, umysłowości środowisk z których się wywodzili autorzy... Mamy Boga takiego jakim sami go sobie obmyślamy. Prawdopodobnie to ta miłosierność nowotestamentowego Boga spowodowała wielki rozkwit chrześcijaństwa bo zapotrzebowanie na Boga miłosiernego i wybaczającego nam nasze ułomności nigdy nie było i nie jest zbyt małe... 

Czy ktoś kiedyś udowodnił naukowo że czarni są z racji biologii intelektualnie mniej sprawni?

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2008, 15:35:16 pm wysłana przez Leenk »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #595 dnia: Sierpnia 29, 2008, 15:57:05 pm »
Cytuj
Są różne "stopnie" nasilenia tego, ja np. wierzę że coś tam wszechmogącego może być (choć naukowo to wykluczone)
wtf? Od kiedy to naukowcy są pewni? Wszystkie teorie dotyczące powstania świata czy Boga to czyste gdybanie, niepodparte prawie żadnym mocniejszym dowodem. Są to  hipotezy przyjęte na forum międzynarodowym, co nie czyni ich prawdziwymi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2008, 16:01:01 pm wysłana przez Mikes »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #596 dnia: Sierpnia 29, 2008, 16:09:36 pm »
Wiadomo - czyste odzwierciedlenie różnych okresów historycznych, realiów, umysłowości środowisk z których się wywodzili autorzy... Mamy Boga takiego jakim sami go sobie obmyślamy. Prawdopodobnie to ta miłosierność nowotestamentowego Boga spowodowała wielki rozkwit chrześcijaństwa bo zapotrzebowanie na Boga miłosiernego i wybaczającego nam nasze ułomności nigdy nie było i nie jest zbyt małe...

moim zdaniem ludzie poprostu potrzebowali w pewnym momeci jakiegos hamulca moralnego, kogos poteznego kto trzmalby ich w ryzach - tak mogla powstac legenda, ktora przerodzila sie w wiare, sam nie wiem, jest tez inna mozliwosc, ze ta wszechmocna istota to ostatni przedstawiciel upadlej juz cywilizacji ( wiem wiem ze to b. fantastyczne, ale nie wierze ze jestesmy pierwsza wysoko rozwinieta cywilizacja na tej planecie)

Cytuj

Czy ktoś kiedyś udowodnił naukowo że czarni są z racji biologii intelektualnie mniej sprawni?

nie udowodnil i pewnie nie udowodni...

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #597 dnia: Sierpnia 29, 2008, 16:14:07 pm »
Cytuj
Są różne "stopnie" nasilenia tego, ja np. wierzę że coś tam wszechmogącego może być (choć naukowo to wykluczone)
wtf? Od kiedy to naukowcy są pewni? Wszystkie teorie dotyczące powstania świata czy Boga to czyste gdybanie, niepodparte prawie żadnym mocniejszym dowodem. Są to  hipotezy przyjęte na forum międzynarodowym, co nie czyni ich prawdziwymi.

Polecam "Boga urojonego".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #598 dnia: Sierpnia 29, 2008, 16:15:31 pm »
nie udowodnil i pewnie nie udowodni...

Jest wystarczająco dużo przesłanek, żeby tak sądzić.

svonston

  • Gość
Odp: tolerancja
« Odpowiedź #599 dnia: Sierpnia 29, 2008, 16:17:21 pm »
nie udowodnil i pewnie nie udowodni...

Jest wystarczająco dużo przesłanek, żeby tak sądzić.
Na przykład?