Autor Wątek: Jakie gry na PS2 wybrać?  (Przeczytany 12445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magiamaja

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-05-2004
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Jakie gry na PS2 wybrać?
« dnia: Sierpnia 14, 2006, 09:41:30 am »
Przepraszam na wstępie, że nie czytam wszystkich innych topików. Mam taki problem, iż nie mam bezpośredniego dostępu do internetu. Nie mam w związku z tym możliwości przeglądania wszystkich topików i wyszukiwania odpowiedzi na moje pytania. A tak zawrę wszystkie pytania w jednym temacie.
Planuję zakup PS2. Interesuje mnie kilka tytułów. W związku z tym mam takie pytanko. Które z części serii gier lepiej wybrać:

1. Tekken 4 czy Tekken 5?
2. Którą część Burnouta?
3. Którą część SXX?
4. Którą część Soul Calibur?
5. Którą część Jak & Dexter?
6. Którą część Final Fantasy?

Która z bijatyk, samochodówek (koniecznie z trybem wieloosobowym), przygodówek jest najlepsza?
Jaką grę polecilibyście mi szczególnie? Nie interesują mnie strzelanki, strategie, sportowe *poza NBA Street itp.
Z góry dzięki za pomoc :)

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 14, 2006, 10:06:02 am »
1.5
2.3
3.3
4.5
5.(wszytko to shit, wogóle mi ta gra nie podchodzi)
6.wszystkie :D


Cytat: "magiamaja"
Która z bijatyk

Virtua Fighter 4.

Cytat: "magiamaja"
samochodówek

Burnout 3 na split screenie.

Cytat: "magiamaja"
przygodówek jest najlepsza

Jakiś Marian.  :mrgreen: Farenheit też jest świetny.


Cytat: "magiamaja"
Jaką grę polecilibyście mi szczególnie

MGS3, DMC3, GoW, FFX--- i jeszcze tak tysiąc razy :D


takie pytania to w tym temacie: http://www.gameonly.pl/forum/viewtopic.php?t=3994&start=0

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 14, 2006, 12:14:21 pm »
W sumie zgadzam sie z ÓFO, ale nie we wszystkich aspektach.

Cytuj
5. Którą część Jak & Dexter?

Wszystkie od pierwszej do trzeciej. Jak X kupuj na swoja odpowiedzialnosc.

Cytat: "magiamaja"
przygodówek

Fahrenheit, seria Jak and Daxter oraz Ratcjet and Clank (chociaz w pozniejszych czesciach jest to juz bardziej strzelanka).

Cytat: "magiamaja"
samochodówek

Gran Turismo 4

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 14, 2006, 12:40:57 pm »
Cytat: "magiamaja"
1. Tekken 4 czy Tekken 5?
2. Którą część Burnouta?
3. Którą część SXX?
4. Którą część Soul Calibur?
5. Którą część Jak & Dexter?
6. Którą część Final Fantasy?

Która z bijatyk, samochodówek (koniecznie z trybem wieloosobowym), przygodówek jest najlepsza?
Jaką grę polecilibyście mi szczególnie? Nie interesują mnie strzelanki, strategie, sportowe *poza NBA Street itp.
Z góry dzięki za pomoc Smile


1. 5
2. 3!
3. 3
4. odrzadzam, tekken lepszy,  a 3 lubi pospuć save'y
5. Wszystkie
6. nie wiem :P

bijatyki, tekken 5, samochodówki Burnout, flatout 2(daje rade na splitscreenie) i MC3(remixa amsz za śmieszne pieniądze)

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 14, 2006, 13:07:48 pm »
Cytat: "magiamaja"
1. Tekken 4 czy Tekken 5?
2. Którą część Burnouta?
3. Którą część SXX?
4. Którą część Soul Calibur?
5. Którą część Jak & Dexter?
6. Którą część Final Fantasy?

Która z bijatyk, samochodówek (koniecznie z trybem wieloosobowym), przygodówek jest najlepsza?
Jaką grę polecilibyście mi szczególnie? Nie interesują mnie strzelanki, strategie, sportowe *poza NBA Street itp.


1. ludzie wolą 5 a ja 4...sluchaj ludzi :wink:
2. TAKEDOWN!!!!111jeden1111!!!!!
3.SSX3
4.dwójka
5.po kolei, wszystkie
6. dziesięć

przygodówki to ,MGS3, God of War, Mark of Kri, Ico i Beyond good & evil (IMO czołówka czołówek). a wyscigi poza Burnoutem sa już nie potrzebne :mrgreen:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Re: Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 14, 2006, 13:09:15 pm »
Cytat: "magiamaja"

1. Tekken 4 czy Tekken 5?
2. Którą część Burnouta?
3. Którą część SXX?
4. Którą część Soul Calibur?
5. Którą część Jak & Dexter?
6. Którą część Final Fantasy?

Która z bijatyk, samochodówek (koniecznie z trybem wieloosobowym), przygodówek jest najlepsza?


Tekken 5
Burnout Revenge
---
Soul Calibur III
Jak & Daxter 1,2,3
Final Fantasy X, X-2

~~~~~~~~~~~~


Bijatyka - T5 + DBZ Budokai 3 ( jeśli oglądałeś DB, musisz to mieć ;] )
Wyścigi - Gran Turismo 4 + Burnout Revenge + WRC4
Przygodówka - DMC 1;3, God of War, MGS, Jak & Daxter 1,2,3
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

elmo-chan

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-09-2005
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • reedemer & destroyer
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 14, 2006, 14:36:55 pm »
Tekken 5
Bournout 3 Takedown
SSX 3
Soul Calibur 3
---
Final Fantasy X

przygodowka: Ico, Shadow of Collosus, God of War, Prince of Persia: The Sands of Time

magiamaja

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-05-2004
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 21, 2006, 15:16:18 pm »
Nie udało mi się jeszcze kupić czarnuli, ale już jestem blisko. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze gier. Muszę się jednak spytać o jeszcze jedną rzecz. Posiadam w domu PSX One. Czy pad (oryginalny Sony) od PSX One pójdzie na PS2? Poniżej dołączam zdjęcie pada i wtyku. Zdaje się, że pady od PS2 mają inne wtyczki, ale może się mylę. I drugie pytanie. Czy mam dokupywać Memorka skoro mam starego z PSX One? Konkretnie memorek firmy Manta widoczny na zdjęciu.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 21, 2006, 15:31:09 pm »
Memorki z PSXa są na "bloki" tzn każdy save to jeden blok, memorki z PS2 to inna bajka. Owszem pójdą ci, ale będiesz mógł zapisywa tyko gry z PSX'a, co do pada, nie orientuje sie za bardzo ale mozesz miec problem z kompatybilnością w grach. Lepiej kup nowego

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2006, 16:54:59 pm »
z Padem jest tak, ze jedne gry działają a inne nie. to tyle.
Np. ja ukonczylem Silent Hilla 3 i MGS3 na padzie "MONY" od psx i było ok;)

O karcie pamieci zapomnij, na ps2 zadziała ale jedynie gdy bedziesz zapisywał tam save z gry na PSOne odpalonej na PS2. Gier z PS2 nie zapiszesz.

mateo

  • Gość
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2006, 12:38:22 pm »
To ci zapewne się przyda :)
100 najlepszych gier według IGN Ps2,Xbox,GameBoy:Advance/SP,Dreamcast itd...wszytskie platformy ?

http://top100.ign.com/2006/091-100.html

lupinator

  • Gość
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 27, 2006, 14:35:14 pm »
1. 5
2. 3
3. 3
4. Lepiej kup VF już  :wink:
5. Najlepiej od poczatku ale jesli nie to 2
Polecam też Ratchet & Clank
Cytuj
Która z bijatyk

Tekken 5
Cytuj
samochodówek

Burnout 3
Cytuj
przygodówek

Farenheit
Cytuj
Jaką grę polecilibyście mi szczególnie?

Metal Gear Solid 3

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 27, 2006, 14:37:39 pm »
Temat sprzed kilku miesięcy, koleś podziękował za pomoc w wyborze a wy dalej odpowiadacie, lól

lupinator

  • Gość
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: Października 27, 2006, 14:39:10 pm »
Cytat: "Mikes"
Temat sprzed kilku miesięcy, koleś podziękował za pomoc w wyborze a wy dalej odpowiadacie, ló

Kurde nie patrzylem na date bo myslalem ze to nowy topic xD Sorka :wink:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 23, 2007, 21:28:05 pm »
Choć do zakupu mojej konsolki troszkę czasu zostało, bo ok. 2 miesiące, to już teraz się zastanawiam jakie gry na początku wybrać i mam straszny mętlik w głowie. Do jednej gry jestem w 100% pewien - God of War, ona jest "musowa" :wink: Podejrzewam, że po zakupie konsoli i gry będę miał jeszcze mniej więcej 200 zł do dyspozycji (urodziny rządzą :D - zwłaszcza osiemnastka) - i teraz nie wiem, bo nie chce kupować dużo na samym początku, co by przesytu nie było :wink: Rozmyślam jeszcze nad 3 grami:
Tekken 5 - głównie ze względu na to, że jest to gra, w którą można grać i grać, a także dobra na krótsze sesje. Poza tym, kiedy miałem PSX'a to mnóstwo czasu spędziłem przy trójeczce.
Hitman Blood Money - chyba największą ochotę mam właśnie na ten tytuł, choć cena 2x wyższa od pozostałych.
Metal Gear Solid 2 - muszę poznać tą grę, a na trójeczkę się skuszę dopiero jak Subsistance stanieje.
Co byście polecali, chyba, że macie jeszcze swoich faworytów to piszcie, tylko prosiłbym o uzasadnienie, dlaczego właśnie ta gra byłaby dobra na początek.

Jeszcze jedno: brat chce kupić sobie jakieś wyścigi. Ma na oku Gran Turismo 4, które z pewnością kupi, ale myśli też nad ToCa Race Driver 3. Nie znam się za bardzo na wyścigach, bo mało mnie interesują, ale czy jest sens kupować którąś z tych gier, kiedy nabyłoby się już inną?
Proszę o odpowiedzi :)
PSN ID: WojtqGO

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 23, 2007, 21:49:41 pm »
Szczeże mówiąc zaraz wszyscy mnie tutaj zjadą :D:D:D
Bo mi niestety nie spodobał się God of War a też byłem na gierkę napalony (bez skojarzeń :D ).Odrzuciła mnie długość tej, no ale okej gusta i guściki...
Polecam również DMC 1 i 3 czyli Devil May Cry i Devil May Cry 3...szczególnie te dwie...Bossowie przepiękni, graficzka i dialogi między postaciami i wcześniej wspomnianymi Bossami.
Później może być Prince of Persia wszystkie części.
A no i nie zapominaj o Residencie Evilu 4 ,który ma ładną i ładną i bardzo ładną grafikę jak na PS2, zwroty akcji są przepiękne i pomagają bardziej wkręcić się w grę.
Tekken 5 "mus" nie ma to jak pogrć z kolegami.No a jeśli mowa o grach z kolegami to jeszcze PES4 I PES6.
Jeżeli chcesz postrzelać to Killzone, czy tam Black.

No to chyba tyle...noi ja też niestety na wyścigach się nie znam także nie pomoę :D

Pzdr!!

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 23, 2007, 21:57:29 pm »
GT4 jest długie i daje wiele funu. A z tych gier co wymieniłeś to ja bym wziął  MGS 2 substance. Sam mam Sons of liberty ale trochę krótkie. No i w Substance można śmigać Snakem na desce. Jak chcesz coś dłuższego  to kup może FFX jest w miarę tani. Dobry pomysł to też Resident Evil 4. Jest strasznie dużo gier więc nie masz łatwo.  :wink:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 23, 2007, 22:14:18 pm »
Z serii Jak and Daxter polecam zdecydowani pierwszą część. Najlepsza ze wszystkich. Polecam również genialną grę Fahrenheit. Devil jedynka wymiata. Ja wybrałbym z tekkenów TTT najlepszy i najładniejszy.

mateo

  • Gość
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 23, 2007, 22:21:20 pm »
-!!!!Metal Gear Solid 3 : Snake Eater !!!!!!
-ICO
-Schadow of The Colossus
-OKAMI
-PoP:The Sands of Time , WW , TT
-Gta :San Andreas
-Devil May Cry 1,3 , God of War
platformer - Ratchet & Clank
rpg - FFX
horror/schiz - Silent Hill 2
bitka : Tekken5
To ci radze !


PSX:
Chrono Cross
FFVII
Soul Reaver
Vargant Story
Metal Gear Solid

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 23, 2007, 23:35:21 pm »
Dzięki Wam wszystkim za odpowiedzi - jak widać trudno wybrać grę :D
Cytat: "pachu"
Bo mi niestety nie spodobał się God of War a też byłem na gierkę napalony (bez skojarzeń Very Happy ).Odrzuciła mnie długość tej, no ale okej gusta i guściki...

Trudno, muszę ją sprawdzić. Zwłaszcza klimat mnie pociąga, bo zawsze lubiłem mity :)
Cytat: "pachu"
Jeżeli chcesz postrzelać to Killzone, czy tam Black.

Fuj, łeee <szuka kibla>  :wink: Sory, ale FPS się już tykać nie chcę. Nagrałem się na PC i nudzi mnie takie chodzenie i wyrzynanie wszystkiego co się rusza. Jak mówiłeś, są gusta i guściki.
Nie zapomnę o DMC3 czy RE4 - tylko może w późniejszym terminie, choć wszystko się może jeszcze zdarzyć.M
Cytat: "Solid Snake 1989"
Jak chcesz coś dłuższego to kup może FFX jest w miarę tani.

Szczerze mówiąc to boję się kupować tą grę, bo nigdy nie miałem styczności z jRPG i nie wiem czy nie żałowałbym później zakupu.
Pomyślę o Substance, jednak w sumie nie zależy mi aż tak bardzo na tych wszystkich dodatkach, najbardziej interesuje mnie główna fabuła.
Cytat: "Piter_neo"
Z serii Jak and Daxter polecam zdecydowani pierwszą część. Najlepsza ze wszystkich. Polecam również genialną grę Fahrenheit. Devil jedynka wymiata. Ja wybrałbym z tekkenów TTT najlepszy i najładniejszy.

Jak & Daxter później :wink: Fahrenheit zaliczony na PC (i racja, genialny), do Devila to skłaniałbym się trzeciego jednak. Z Tekkenów to jednak piątka, bo będę się chciał pobawić w custom postaci :D

Mateo strasznie dużo gier podałeś :P Ale spoko, mam je na uwadze. Snake Eater'a nie kupię, może trochę wybredny jestem, ale nasłuchałem się, że kamera potrafi być upierdliwa, i wolałbym poczekać na Subsistance.
PSN ID: WojtqGO

mateo

  • Gość
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 23, 2007, 23:52:43 pm »
To niezastanawiaj się długo i kupuj Subistance !!!
   :shock:  :shock:

Przeżyj Snake Eater , poprostu przeżyj...
Najlepsza gra w życiu.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 23, 2007, 23:59:39 pm »
Wojtq dalczego preferujesz devila 3, a nie pierwszą część. Jeżeli nie grałeś w żadna z części to zdecydowanie polecam jednak część pierwszą. Jest dużo lepsza. Ma lepszy klimat, ładniejsze, ciekawsze plansze. Jednak wybierzesz jak uważasz. Devil 3 na pewno jest dłuższy, szczególnie ta ostatnia wersja z Virgilem grywalnym. Ja jeszcze raz doradzam Ci jednak pierwszą część.

Polecam również Silnet Hilla 2, a jeżeli chcesz coś przeżyć, doswiadczyć czegoś więcej niż zwykłego gameplayu to polecam artystyczne gry ICO i Shadow of the Collossus (oczywiście jeżeli potrafisz się wczuć). Dla mnie te gry są rewelacyjne!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 24, 2007, 00:21:55 am »
Cytat: "Piter_neo"
Wojtq dalczego preferujesz devila 3

Chyba ze względu na to, że jest to nowsza część z większą ilością bajerów. Ponoć też jest trudno jak cholera i przy tym długo. Ale o jedynce też będę pamiętał :wink:
W Silent Hill 2 grałem, na PieCu. Piękna gra, ale...nie przeszedłem. Straciły mi się zapisy i już mi się nie chciało. Wiem, wstyd trochę, ale na konsolę może kupię, bo z drugiej strony granie na PC ssie.
Z ICO i SotC szybciej to drugie. Te kolosy... :)

mateo - wiem, słyszałem, że trójka jest genialna, i na pewno jej nie ominę. Ale chciałbym w tym przypadku pójść raczej chronologicznie. Najpierw dwójka, później trójka (i kiedyś na pewno czwórka :D ), choć korci mnie niemiłosiernie, przyznam.

Dzięki za odpowiedzi, dowiedziałem się o wartościowych grach :)
Teraz prosiłbym abyście napisali dwie gry i tylko dwie, które wzięlibyście na moim miejscu na starcie (poza GoW oczywiście :) ). Może troszkę będzie mi łatwiej zdecydować :wink:
PSN ID: WojtqGO

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 24, 2007, 00:55:06 am »
Dwóch gier po prostu nie da się polecić Jest za wiele świetnych gier. Jako te najlepsze jednak to poleciłbym:
-Metal Gear Solid 3: Subsistence
-Resident Evil 4 (chociaż są lepsze gry, ale ta bedzie dobra dla ciebie bo jest bardzo 'konsolowa' i starcza na długo)
-Grand Theft Auto: Vice City (jeżeli nie grałeś na piecu)
-Devil May Cry (upieram się przy pierwszej części :lol: )
-Burnout 3 (też bardzo 'konsolowa' gra)

Ja bym brał MGS3 i GTA:VC lub residenta (biorąc pod uwagę, ze nie chcesz ryzykować kupując jRPG, bo inaczej to bym brał FFX [w FF XII jeszcze nie grałem, więc nie wiem czy jest lepszy])

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 24, 2007, 10:15:57 am »
Cytat: "Piter_neo"
Resident Evil 4 (chociaż są lepsze gry, ale ta bedzie dobra dla ciebie bo jest bardzo 'konsolowa' i starcza na długo)

Zaczynam się zastanawiać właśnie nad tym tytułem, bo szukam czegoś, co mogłoby mi starczyć na dłuższy czas. Pewnie do tego wziąłbym coś jeszcze. Ale przynajmniej miesiąc później mam imieniny :D i wtedy musiałbym załatwić sobie MGS2.
PSN ID: WojtqGO

oscyp

  • Gość
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 24, 2007, 10:27:56 am »
Weś 100 zł, pojdź do Empiku i kup Burnouta 3 i BLACKA. zamkniesz sie w pokoju na tydzień, a po wyjściu głośno krzykniesz domownikom "TO NAJLEPIEJ WYDANA STÓWA W MOIM ŻYCIU!" gwarantuję Ci to.

Poczytaj na forum tematy o obu tych grach, jako taki obraz bedziesz miał, tylko nie zrazaj się nadmiernąi lością superlatyw w każdym poście dotyczącym Burnouta, ta gra poprostu jest TAK DOBRA!

ps: ta prmocja w empiku "2 platyny za 100 zł" robi gałke, aż se chyba skusze :)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 24, 2007, 11:57:44 am »
Cytat: "Wojtq"
Szczerze mówiąc to boję się kupować tą grę, bo nigdy nie miałem styczności z jRPG i nie wiem czy nie żałowałbym później zakupu.

A grałeś kiedyś w Pokemony na GBA? W sumie sustem walk strasznie podobny. Też turowy a jedyne różnice są takie że na ekranie masz nie 1 a 3 postacie i możesz przywoływać summony. FFx był moją pierwszą grą na PS2.

Cytat: "Wojtq"
Pomyślę o Substance, jednak w sumie nie zależy mi aż tak bardzo na tych wszystkich dodatkach, najbardziej interesuje mnie główna fabuła.

Bierz Subsistence!!!!!!! Dostajesz Metal Geara, Metal geara 2, śmieszne filmiki (polecam Metal Gear Raiden) No i oczywiście małpki i duel z bossami. A jak masz wszystk oco potrzebne to i online możesz grać. A i bym zapomniał 3 godzinny film złożony z filmików z gry. Jedyne co mnie dziwi to to że tego  filmu nie można obejrzeć na DVD playe'że tylko na PS2.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 24, 2007, 15:19:40 pm »
Cytat: "Solid Snake 1989"
A grałeś kiedyś w Pokemony na GBA? W sumie sustem walk strasznie podobny. Też turowy a jedyne różnice są takie że na ekranie masz nie 1 a 3 postacie i możesz przywoływać summony. FFx był moją pierwszą grą na PS2.

Hehe, grałem w Pokemony swego czasu i bawiłem się przednio :D
Cytat: "Solid Snake 1989"
Bierz Subsistence!!!!!!!.

Ale ja mówię o Substance, rozbudowanej wersji MGS 2  :wink: A co do MGS3 to poczekam aż cena spadnie to jakiejś stówy i wtedy kupię.
PSN ID: WojtqGO

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 24, 2007, 16:52:38 pm »
Cytat: "Wojtq"
Ale ja mówię o Substance,

A to nie ma różnicy :wink: Też bierz, jak bym tera miał możliwość kupna MGS2 to tylko Substence. Trochę głupio zrobiłem że kupiłem Sons of liberty, mało dodatków, już sam Snake Eater ma więcej. Tak że bierz Subsistence znaczy Substence :wink:
A co do FFX to tak jak mówiłem, system walki jest prawie identyczny, menusy są przejrzyste, a system rozwoju postaci też jest spoko. Nie ma leveli tylko punkty, za odpowiednią ilosć punktów przesuwasz sie po "mapie" i tak zdobywasz lepsze statystyki. O fabułę sie nie martw w końcu to FF. :wink: Twój wybór.

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 24, 2007, 17:28:15 pm »
1. zdecydowanie TK5
2. nie musisz pytac, jasne ze BO3
3. nie wiem, mam tylko OnTour, ale PODOBNO najlepsza jest 3
4. bierz SC3. myslalem ze najlepsza jest 2 ale gdy ja wlaczylem po grze w 3 to brakowalo mi wielu zagran no i grafika byla juz nie ta (chociaz tez piekna)
5. mi najbardziej podobala sie 1 bo 2 to takie GTA ale w realiach J&D, a w 3 jest za duzo jezdzenia. 1 to doskonala platformowka, bez nalecialosci innych gatunkow.
6. sadzac po recenzjach to FFX, natomiast zdecydowanie odradzam X-2!

polecam jeszcze:
Metal Gear Solid 3 (ta gra sie po prostu zyje),
God Of War (pochalnia mitologiczny klimat, moim zdaniem DMC3 i tandetne texty Dantego nie dorastaja mu do piet),
Resident Evil 4 (ukonczysz ja z wypiekami na twarzy),
Gran Turismo 4 (BO3 to arcade'owka, jesli Ci sie znudzi i zapragniesz symulacji to tylko GT4 - bardzo rozbudowana gra, zajmnie Ci sporo czasu),
Pro Evolution Soccer 5 (nawet jesli nie lubisz gier sportowych a chociaz troche lubisz pilke nozna, to bedzie zadowolony),
Dragon Quest VIII (jedyne jRPG ktore ukonczylem i do ktorego wracam, a to mowi samo za siebie),
jesli chodzi o strzelanki to odradzam Blacka, raz gora 2 razy przejdziesz go i Ci sie znudzi - polecam TimeSplitters: Future Perfect (jajcarski klimat, duzo broni i trybow, kozacki multi na split screenie i bardzo dobry tryb single, chociaz krotki, jednak jakos tak podswiadomie chce sie go masterowac, no i na jedna osobe mozna grac sparingi z botami np. deathmatch - dobra gra zeby np odpoczac od nauki),  
polecam tez Okami (zakochasz sie w niej, ale musisz "tolerowac" japonskie klimaty)
no i mnie osobiscie urzekl Scarface (podobno jest gorszy od GTA ale ja sadze zupelnie odwrotnie, nie polecam Ci go jako pewniaka, bo malo kto podziela moje zdanie), reszte lykaj bez zastanowienia  :mrgreen:

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 24, 2007, 19:55:44 pm »
ok, dzięki za podpowiedzi, przez które i tak jeszcze większe zamieszanie mi się podziało w głowie :wink: Trochę czasu jeszcze mam na przemyślenia, a może obudzę się kiedyś z myślą, że najlepiej będzie jak kupię to czy tamto  :mrgreen:
GoW pewnikiem, coraz bardziej zaczynam przychylać się do RE4. Co tam jeszcze wymyślę to nie wiem. Chciałbym kupić też grę, w którą możnaby grać i grać...i grać, wiecie, bez końca, i chyba najlepiej odpowiadałby mi tutaj piąty Tekken. A kiedy Hitman? Muszę w niego szarpnąć! :twisted: Ale może uda mi się znaleźć dobrą okazję na aukcji. Pożyjemy, zobaczymy.
PSN ID: WojtqGO

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 24, 2007, 20:19:23 pm »
Twój problem polega na tym że na PS2 jest za dużo dobrych gier. Nowy hitman raczej nie wyjdzie na PS2. Tak mi sie wydaje.

snake2000

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-03-2005
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 24, 2007, 20:33:27 pm »
Ja proponuję God of War i Soul Calibur 3 plus na dokładke RE4 jeśli starczy Ci kasy.

Wszystkie te gry są miodne, długie i co najważniejsze pełne bonusów dzięki czamu spędzisz przy każdej z nich kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt(przy SC3 na pewno) godzin.

Należy też pamiętać że każda z nich znajduje się w czołówce najlepszych gier na czarnule więc na pewno nie będzie to kupowanie kota w worku.

Dodatkowym ułatwieniem jest fakt że każda z tych gier już od jakiegoś czasu jest w platynie a to oznacza że w takim empiku czy MM dostaniesz je(all 3) za około 200 zł a na allegro nawet taniej i też nówki we foliach.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 24, 2007, 20:58:06 pm »
Cytat: "Solid Snake 1989"
Nowy hitman raczej nie wyjdzie na PS2. Tak mi sie wydaje.

Ja cały czas mówię o Blood Money :wink:
snake2000 zrodziłeś następną wątpliwość - Tekken 5 czy Soul Calibur 3 ? Co wydaje się Wam lepsze (zaznaczam, że na razie grałbym tylko solo)? Przy Tekken'ie świetnie się bawiłem kiedy na półeczce stał jeszcze PSX, więc ja jestem bardziej przychylny jemu, choć niespodzianki potrafią być miłe.
PSN ID: WojtqGO

mateo

  • Gość
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 24, 2007, 21:02:04 pm »
Cytat: "Wojtq"
Cytat: "Solid Snake 1989"
Nowy hitman raczej nie wyjdzie na PS2. Tak mi sie wydaje.

Ja cały czas mówię o Blood Money :wink:
snake2000 zrodziłeś następną wątpliwość - Tekken 5 czy Soul Calibur 3 ? Co wydaje się Wam lepsze (zaznaczam, że na razie grałbym tylko solo)? Przy Tekken'ie świetnie się bawiłem kiedy na półeczce stał jeszcze PSX, więc ja jestem bardziej przychylny jemu, choć niespodzianki potrafią być miłe.


MGS3:Subistanceeee  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

PS.Tekken 5 , tylko i wyłącznie ! (najlepsze mordobicie , obecnie)
seria Soul Calibur akurat dla mnie nie istnieje.
Mi się Soul dawno przejadł
Czysta tęga sieczka  :?
Nie jestem fanem SC i chyba tyle ...

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 24, 2007, 21:05:22 pm »
Cytat: "Wojtq"
Cytat: "Solid Snake 1989"
Nowy hitman raczej nie wyjdzie na PS2. Tak mi sie wydaje.

Ja cały czas mówię o Blood Money :wink:
snake2000 zrodziłeś następną wątpliwość - Tekken 5 czy Soul Calibur 3 ? Co wydaje się Wam lepsze (zaznaczam, że na razie grałbym tylko solo)? Przy Tekken'ie świetnie się bawiłem kiedy na półeczce stał jeszcze PSX, więc ja jestem bardziej przychylny jemu, choć niespodzianki potrafią być miłe.


Do singla lepsze jest SC3, po prostu oferuje więcej opcji i zabawy :) chociaz z tekkenem też na pewno nie będziesz sie nudził, to moge ci zagwarantować  :twisted:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 24, 2007, 21:18:43 pm »
Cytat: "Miazga"
Do singla lepsze jest SC3, po prostu oferuje więcej opcji i zabawy

Popieram. Jak bym miał już kupować jakąś bijatykę to Soul Calibur 3. Grałem w 2 a u kumpla w 3. Jednak musze cie ostrzec, mojemu koledze zrobił sie error na sejwie od tego dodatkowego trybu (nie pamiętam nazwy, taka niby strategia) na zwykłym trybie nic mu sie nie dzieje ale w tym dodatku nie może teraz sejfować.

mateo

  • Gość
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 24, 2007, 21:35:15 pm »
Zdecydowanie Tekken 5 , najkepsza bitka dla multi.
Asuka rządzi , ciągle nią młuce  :D
Ale co tu kto ma do gadki ?
This is your choice.

Troche mnie zaskoczyłeś z Silent Hill 2  :)
Walka z dwoma katami , to najepszy mistyczny/chory motyw EVER  :D
Atmosfera , muza..
Doszłeś do tego momentu ?

PS.sorry za offtopa.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 24, 2007, 21:41:50 pm »
Cytat: "mateo"
Troche mnie zaskoczyłeś z Silent Hill 2 Smile
Walka z dwoma katami , to najepszy mistyczny/chory motyw EVER Very Happy
Atmosfera , muza..
Doszłeś do tego momentu ?

Nie :oops: Ale planuję zakup kiedyś Silent Hill Collection, a jeśli nawet nie to, to dwójeczkę sobie sprawię na konsolę. PC sucks :wink:

Cytat: "mateo"
This is your choice.

Wolałbym jednak Tekken'a 5, pomimo waszych pozytywnych opinii na temat SC3. Jest to gra którą po części znam, i lubię tą serię, więc o rozczarowaniu raczej mowy być nie może.

PS. Sory za offtop. Skończyłeś mateo Silent'a 4 ?
PSN ID: WojtqGO

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Jakie gry na PS2 wybrać?
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 24, 2007, 21:49:05 pm »
Cytuj
Wolałbym jednak Tekken'a 5, pomimo waszych pozytywnych opinii na temat SC3. Jest to gra którą po części znam, i lubię tą serię, więc o rozczarowaniu raczej mowy być nie może.


Ja z kolei mogę polecić SC, bo Tekkena5 nie trawię (mimo że w trójeczkę zagrywałem się mocno- teraz nie bawi mnie już taka bitka 2.5d z postaciami z kosmosu).