Autor Wątek: Smarkfony  (Przeczytany 566241 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4640 dnia: Stycznia 23, 2017, 19:58:32 pm »
oza tym powiadamia o nieodebranycvh polaczeniach, powiadomieniach etc


Łał, u mnie do tego zmienia kolor w zależności jaka aplikacja daje powiadomienie:

- snapchat: dioda mruga na żółto
- FB: dioda mruga na niebiesko
- Viber: dioda mruga na fioletowo
- nieodebrane połączenie/sms mruganie na zielono


(poziomie mniej wiecej Galaxy z serii Edge).

Taa, poziom SGS Edge :lol: Edge 6 i 7 mają najlepsze aparaty na rynku i taki Priv w kwestii szczegółowości i ostrości jest znacznie słabszy. Nie mówiąc o zdjeciach nocnych.






Piękne szumy w privie.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4641 dnia: Stycznia 23, 2017, 20:14:58 pm »
Jak na pstrykacza w komorce to nawet spoko. Tylko tak jak mowie, jak wezme swoje OMD EM10 MK2 + Oly 25mm f1.8 to nie ma co z smartphone'ow zbierac w kwestii jakosci zdjec. Zas taki set schowam spokojnie do kieszeni w kurtce. ;)

Masz Priv vs Galaxy:

Nie ma duzej roznicy, tak jak mowilem wczesniej.




----

Co do powiadomien.

Zobacz, to masz jak ja. Tyle tylko ze w kwesti produktywnosci i funkcjonalnosci Tobie sie juz konczy lista zalet, a Priv dopiero z nimi startuje. Tak jak mowilem, do pracy i przy okazji multimediow nie ma lepszej sluchawki na Androidzie. Jak bedziesz chcial moge podac argumenty. Jak bedziesz chcial to sie do nich ustosunkujesz.  ;)


---

Kazdy wybiera to na czym mu najbardziej zalezy, czy na kamerze, czy mutlimediach, czy wodoszczelnosci, czy bezpieczenstwie czy wlasnie na klawiaturze. Rynek jest na tyle duzy, ze kazdy wybiera co lubi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 20:23:49 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4642 dnia: Stycznia 23, 2017, 21:08:33 pm »
Aha czyli dioda taka jak w niemal każdym innym smartfonie z Andkiem. To ja już wolę mój drugi ekran allways on gdzie widzę czy dostałem smsa, maila, powiadomienie na fejsie itp. Według mnie znacznie bardziej innowacyjne rozwiązanie niż znana od dawien dawna dioda. Aczkolwiek dioda też spoko i sobie chwaliłem w Samsungach.

Btw. Telefon niestety skreślony z listy zakupów ze wzgledu na tragiczny jak dla mnie aparat. W moim V10 mam pełną możliwość ustawień manualnych i jakość znacznie lepszą. Procek mam ten sam ale ramu więcej bo 4gb za niższą cenę. W takim razie jak dla mnie na plus jedynie klawiatura. Szkoda.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4643 dnia: Stycznia 23, 2017, 21:24:08 pm »
Klawiatura to rowniez optyczny trackpad. Wybudzanie podwojnym tapnieciem w ekran wraz z popup widgets + hub robi swoja robote. Do tego zabezpieczenia o ktorych inni moga sobie pomazyc (jeszcze nikt nie zrootowal tego urzadzenia plus dtek w ktorym moge sobie kontrolowac stan zagrozenia telefonu I dostepu kazdej apk w telefon, wylaczac co chce..) Plus co miesieczne aktualizacje. Aparat ma ustawienia manualne, sporo sie zmienilo na plus wraz z aktualizacjami. Ekran to topowa polka.

Co kupujesz w zamian? :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 21:28:40 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4644 dnia: Stycznia 23, 2017, 21:32:00 pm »
Jeśli się nie mylę to LG ma wybudzanie pukaniem w ekran :whistle:

Co tam jeszcze ma fajnego te BB? Ładowanie telefonu kablem micro usb?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 21:34:00 pm wysłana przez Krzysiu »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4645 dnia: Stycznia 23, 2017, 21:34:35 pm »
@Klosz
To dla żony a jej też zależy na dobrym aparacie. Chciała telefon z klawiaturą i dobrym aparatem. Tu jest klawka, ale aparat słaby. Na razie ma LG G3, więc pośpiechu nie ma. Może BB wypuści coś lepszego.

@Krzysiu
Owszem ma. Tzw. Knock Code.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4646 dnia: Stycznia 23, 2017, 21:35:41 pm »
@Klosz
To dla żony a jej też zależy na dobrym aparacie. Chciała telefon z klawiaturą i dobrym aparatem. Tu jest klawka, ale aparat słaby. Na razie ma LG G3, więc pośpiechu nie ma. Może BB wypuści coś lepszego.

@Krzysiu
Owszem ma. Tzw. Knock Code.

Wiem wiem, robiłem na firmie furorę jak przyniosłem premierowego LG G2 :troll:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4647 dnia: Stycznia 23, 2017, 21:44:05 pm »
W S6E+ nie mam wybudzania knock, knock, ale mam za to usypianie knock, knock. Liczy się? Zajebista sprawa, robi swoją robotę. :troll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4648 dnia: Stycznia 23, 2017, 22:20:34 pm »
Krzysiu jak tam sortujesz nieodczytane maile?
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4649 dnia: Stycznia 23, 2017, 22:35:05 pm »
(jeszcze nikt nie zrootowal tego urzadzenia plus dtek w ktorym moge sobie kontrolowac stan zagrozenia telefonu I dostepu kazdej apk w telefon, wylaczac co chce..)


Fajna zaleta. :lol: Po roocie telefony z andkiem to praktycznie nieograniczone możliwości jak na komputerze. Z rootem to już wszystko można zrobić na andku i niestety jedyny ból to strata gwarancji. Tak to bym od razu zrobił na swoim telefonie roota, bo niebotyczne możliwości, których BB nie da nigdy.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4650 dnia: Stycznia 23, 2017, 22:36:45 pm »
Krzysiu jak tam sortujesz nieodczytane maile?


Jak u prawdziwego człowieka biznesu i sukcesu nie musi on sam czytać mail na telefoniku, bo ma od tego ludzi i robi to za niego seksowna sekretarka.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4651 dnia: Stycznia 23, 2017, 22:52:37 pm »
(jeszcze nikt nie zrootowal tego urzadzenia plus dtek w ktorym moge sobie kontrolowac stan zagrozenia telefonu I dostepu kazdej apk w telefon, wylaczac co chce..)


Fajna zaleta. :lol: Po roocie telefony z andkiem to praktycznie nieograniczone możliwości jak na komputerze. Z rootem to już wszystko można zrobić na andku i niestety jedyny ból to strata gwarancji. Tak to bym od razu zrobił na swoim telefonie roota, bo niebotyczne możliwości, których BB nie da nigdy.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z zagrozen. :lol: Root to ostatnia rzecz jaka mozna chciec na Androidzie.



Nie nazwal bym aparatu w Priv kiepskim. :P


'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4652 dnia: Stycznia 23, 2017, 23:00:44 pm »
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z zagrozen.


Jak się jest debilem i nie wie co się instaluje to faktycznie, polecam takiej osobie bb priv lub ewentualnie, żeby w ogóle nie kupowała smartfona.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4653 dnia: Stycznia 23, 2017, 23:06:37 pm »
Jak masz jakas apk z jedzeniem typu kfc, subway etc. To zobacz ile razy ona siega do Twoich danych. Ja moge sobie wylaczyc co chce.

Jak mozna chciec roota.  :roll:

Zylka peka ze nazywasz kogos debilem bez powodu?!  :-?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 23:10:59 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4654 dnia: Stycznia 23, 2017, 23:13:49 pm »
Zylka peka ze nazywasz kogos debilem bez powodu?! 

Osoby co instalują byle gówno z neta sa dla mnie na poziomie osób co klikają w takie reklamy, wierząc że to prawda:

Czyli w sumie poziom IQ debila, ewentualnie demencja starcza jeśli jakiś dziadek/babcia się zainteresowali smartfonem.

To zobacz ile razy ona siega do Twoich danych. Ja moge sobie wylaczyc co chce.

Łaaaał. Obczaj co ja mam w swoim telefonie z andkiem:

Ja mogę sobie wyłączyć co chcę.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4655 dnia: Stycznia 23, 2017, 23:32:17 pm »
Mowilem o danych z Play Store, jak i APK z Play Store, nie z netu.

Sadzisz ze adblock nic od Ciebie nie sciaga. Serio?!

Masz, bo widze ze nie wiesz o co chodzi:

http://imgur.com/vv2NLFz
http://imgur.com/DmzBeSE
http://imgur.com/M2lfeCH
http://imgur.com/fdINreI


« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2017, 23:34:11 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4656 dnia: Stycznia 23, 2017, 23:47:17 pm »
Sadzisz ze adblock nic od Ciebie nie sciaga. Serio?!


Co ty, za przeproszeniem, pier**lisz? :lol: Ja o jednym, ty o drugim.

Gdzieś napisałem, że adblock ode mnie nie zbiera danych? No ciężko by przeglądarka nie zbierała :lol: Ja tylko ci pokazałem, ze jak chce to mogę zablokować każdą pojedynczą rzecz adblokowi i wtedy gówno ode mnie ściągnie, tylko przy okazji użytecznośc aplikacji będzie mniejsza.

Mam nadizeję, zę ty np. blokujesz dostęp do lokalizacji Google Mpas jak i innym apką z nawigacją, bo jeszcze, nie daj boże, cię reptilianie śledzą i zbierają informacje o twoim położeniu. A z tego co widać, to ty jesteś persona ważniejsza niż jakiś Zuckerberg, który to kupuje 300hektarów na hawajach i sobie buduje 3 metrowy mur. Powiedz, kamerki w telefonie zaklejasz taśmą, żeby cię kto nie podglądnął?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4657 dnia: Stycznia 23, 2017, 23:49:11 pm »
Typie co ty wklejasz :lol: Jakbyś nigdy innego telefonu nie miał w łapach.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4658 dnia: Stycznia 23, 2017, 23:55:07 pm »
Ja się zaczynam zastanawiać czy Kyo nie miał racji, nazywając Klosza żywym  :neutral:

Ech, niech w końcu kupi Galaxy S8 to przynajmniej skończy się to wszystko.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4659 dnia: Stycznia 24, 2017, 07:35:14 am »
Master. Chyba nie widzisz roznicy. Ja na telefonie pracuje, arkusze kalkulacyjne etc. mam tu podpieta skrzynke mailowa z pracy. Dlatego dbam o dostep do danych.

https://www.bbnews.pl/2015/12/bezpieczenstwo-w-priv1-architektura-urzadzenia/

Ciezko to zrozumiec prawda?! Nie kupie wybuchajacego telefonu z chujawa nakladka I dziurawym Androidem podatnym na roota.  :angel:

Ps. Irasa to nawet ciezko komentowac, nie wiem moze odruchy nerowe po tym jak ciagle nie ma swojego wymuskanego 4K TV. Zastanawiam sie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2017, 07:42:28 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4660 dnia: Stycznia 24, 2017, 09:33:14 am »
Dawaj wiecej newsów ze strony o BBN, na której autorzy zarabiają w taki sposób, że mają sklepik ze słuchawkami BB.


Zaraz wkleję info o iPhonie ze strony www.apple.com i to ma dowodzić, ze iPhone jest zajebisty na każ∂ej płaszczyźnie i jest bardzo innowacyjny?

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4661 dnia: Stycznia 24, 2017, 09:40:43 am »
Klosz, pracujesz na telefonie stukając arkusze kalkulacyjne? Nie stać angolów na komputery?
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4662 dnia: Stycznia 24, 2017, 10:35:51 am »
Master. Jak widac maja racje, bo nie zostal zlamany. Dwa, biora info czesto z oficjalnych materialow lub od firm ktore sie specjalizuja w jakiejs dziedzinie.

No wlasnie dla mnie gdyby nie Priv czy nadchodzacy Mercury to kupil bym Appla z numerem 6S.


@ xell

Czasem jest sie w biegu, nie zawsze zabieram na spotkania swoj firmowy laptop. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4663 dnia: Stycznia 24, 2017, 10:39:27 am »
A czy ktoś z obecnych tutaj może przez chwilę, przez krótką chwilę pomyślał, że system ten nie został złamany, bo jest dość nowy i na tyle niszowy, że hakiery mają wyje**ne?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4664 dnia: Stycznia 24, 2017, 10:54:56 am »
Android niszowy, od kiedy?! :lol:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4665 dnia: Stycznia 24, 2017, 13:27:45 pm »
No to jak, złamany w koncu ten android na bb czy nie?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4666 dnia: Stycznia 24, 2017, 13:43:04 pm »
Ano nie. Android zabezpieczony przez BlackBerry nie jest zlamany.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4667 dnia: Stycznia 24, 2017, 16:33:17 pm »
A czy ktoś z obecnych tutaj może przez chwilę, przez krótką chwilę pomyślał, że system Android zabezpieczony przez BlackBerry nie został złamany, bo jest dość nowy i na tyle niszowy, że hakiery mają wyje**ne?
ftfy

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4668 dnia: Stycznia 24, 2017, 18:39:33 pm »
Nie jest nowy i niszowy. Sasasa

XDA lamie niemal wszystko, poza BB, bo nie potrafia.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4669 dnia: Stycznia 24, 2017, 19:49:00 pm »
Nie jest nowy i niszowy.
ok, juz zaluje, ze sie odezwalem.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4670 dnia: Stycznia 24, 2017, 19:55:31 pm »
Masz czego. Wczesniej sie sam zaorales. Tak to jest czasem w zyciu. :angel:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2017, 20:28:23 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4671 dnia: Stycznia 26, 2017, 21:26:41 pm »
Bardzo madry wpis. Ktos napisal tak:

Cytuj
W sumie to żadnej różnicy nie ma. Android to Android niezależnie czy od BlackBerry czy od Huawei lub LG.

Odpowiedz zaorala pytajacego.

Cytuj
Własnie że jest różnica i to wielka.
Huawei i LG to "domy" z samymi futrynami, ale bez drzwi i okien.
BlackBerry DTEK, Priv czy Mercury to ten sam "dom", ale z systemem alarmowym, z żaluzjami metalowymi na oknach i drzwiami antywłamaniowymi i to jeszcze z centralnymi zamkami "Gerdy" (albo jeszcze lepszymi). I jeszcze co miesiąc przyjeżdża agencja ochroniarska sprawdzać czy wszystkie zabezpieczenia działają prawidłowo.

Podstawowa różnica to poziom bezpieczeństwa, rodzaj klawiatury i comiesięczne aktualizacje.
Ale też zabezpieczenia, nakładka od BB, aplikacje BB, aplikacja DTEK, BB HUB.
Nikt nie mówi że kupując Huawei'a czy LG będziesz zaraz zbierał wirusy.
Ale faktem jest że kupując je jesteś w zasadzie bezbronny wobec nich.
A w świecie androida bardzo łatwo o różne dziwne kwiatki, nawet w GPlay.
Każde dziecko wie, że android jest dziurawy jak sitko.

Kupując jakiegokolwiek DTEK'a , Priv'a czy Mercurego masz pewność że masz w ręku najbezpieczniejszą wersję androida na świecie. I to nie są czcze słowa.
Jak sobie poczytasz czym jest GRsecurity:
https://www.reddit.com/r/black...
to może doczytasz że jest to wieloletnia praca całej grupy osób, specjalistów z zakresy zabezpieczeń, którzy poświecili wiele lat, aby odpowiednio zabezpieczyć jądro androida. Do tego BB pracowało ponad rok, nad swoimi autorskimi zabezpieczeniami oraz aplikacją monitorującą DTEK.

Wiec jeśli smartfon jest dla ciebie zabawką i w dupie masz bezpieczeństwo swoich danych to proszę bardzo. Huawei i LG tylko czekają na takich.

Ale jeśli smartfon jest dla ciebie narzędziem na którym trzymasz tez czasem prywatne dane i
- jeśli chcesz mieć coś wyjątkowego (w świecie androida) ("privilege privacy")
- coś nad czym długo pracował cały sztab ludzi (opracowanie zabezpieczeń)
- coś co będzie cały czas dbało o bezpieczeństwo twoich danych w każdej sytuacji (DTEK),
- jeśli cenisz bezpieczeństwo swoich danych,
- jeśli chcesz dostawać comiesięczne aktualizacje.
to warto dołożyć te kilka stówek do DTEK'a Priva czy Mercurego.
Podobny poziom zabezpieczeń jest osiągalny tylko i wyłącznie na smartfonach specjalistycznych, kosztujących po kilka tysięcy funtów. (np. Solarin phone - kosztuje ok 10 000 funtów)
W gratisie od BB dostaniesz świetną klawiaturę, BB HUB, aplikację DTEK , cały pakiet aplikacji BB zwiększający produktywność twojego smartfona oraz comiesięczne aktualizacje.

http://uk.blackberry.com/softw...
http://blogs.blackberry.com/20...
http://blogs.blackberry.com/20...
http://www.techradar.com/news/...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2017, 21:28:31 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

svonston

  • Gość
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4672 dnia: Stycznia 26, 2017, 21:31:44 pm »
W dodatku ma diodę i odblokowywanie tapnięciem!

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4673 dnia: Stycznia 26, 2017, 21:40:41 pm »


Jezu, aż mnie przepona rozbolała od tego śmiechu :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4674 dnia: Stycznia 26, 2017, 21:54:17 pm »
Zabawki potrafia byc zabawne. Nie ma czego ukrywac Master.  :lol:

Chcociaz sprawdziles jakies zrodlo, kliknales? 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2017, 21:58:21 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4675 dnia: Stycznia 27, 2017, 00:51:09 am »
Jakie źródło? Jakiegoś cepa, co gada o tych dziurach w androidzie, "każde dziecko wie" a jakoś póki co nie słyszałem o żadnej akcji, żeby masowo okradali z kart/haseł/chujwieczego uzytkowników androida :lol: Za to w PSN pamietam taką akcję. To samo pan iCloud, jak to z super bezpiecznego Appla zaje**li fotki jak celebrytki z hollywood robią loda.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4676 dnia: Stycznia 27, 2017, 07:10:45 am »
To slabo pamietasz. Ponad 5mln kont wycieklo w 2014 roku jak dobrze pamietam. Do tego co chwila nowe wirusy w apk podszywajcych sie pod oficjalne w google play store - chocby ostatni przypadek z super mario run. ;)

Co do zrodel:

https://www.reddit.com/r/blackberry/comments/3mjyp8/grsecurity_linux_will_make_the_priv_the_most/
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4677 dnia: Stycznia 27, 2017, 08:50:37 am »
https://www.reddit.com/r/blackberry/comments/3mjyp8/grsecurity_linux_will_make_the_priv_the_most/


Zajebiste źródło:



onad 5mln kont wycieklo w 2014 roku jak dobrze pamietam.

Aha, a na serwise randkowym wyciekło 417mln kont. I co z tego?

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wyciek-danych-z-5-mln-kont-Gmail-Google-komentuje-7217944.html
Cytuj
Firma podała również do informacji, że wyciek nie był w żadnym stopniu konsekwencją braków w systemach zabezpieczeń. Dane są mieszaniną loginów i haseł z różnych serwisów, najbardziej zagrożeni byli więc ci, którzy używają tego samego hasła w różnych serwisach internetowych, np. sklepach on-line.

Nigdzie nie jest napisane "wykradli 5mln kont gmail wprost z telefonu z androidem" . Jak wykradną hasła i nazwy konta do gmail, z Pokemon Go (używa się jako login) to też powiesz, że to luka androida, mimo że miliony osób gra na iPhone?

Nigdzie żadnych większych wycieków nie było i tylko strasza gówno wartymi exploitami typu:

"ANDROID MA DZIURY W BEZPIECZEŃSTWIE JAK SZWAJCARSKI SER!

 Grupa naukowców z MIT odkryli, że po schłodzeniu ciekłym azotem telefonu z androidem i z root'em, z właczoną funkcją debagowania po podpięciu kabla USB OTG i podpięcia pod Superkomputer uniwerystetu o mocy 1mlnTF udało się zdjąć blokadę skaneru palca! To bardzo groźne, bo można w taki sposóļ przeglądać prywatne zdjęcia z Twojego telefonu.

-BBnews cała prawda całą dobę"

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4678 dnia: Stycznia 27, 2017, 10:48:13 am »
Cytuj
Grupa naukowców z MIT odkryli, że po schłodzeniu ciekłym azotem telefonu z androidem i z root'em, z właczoną funkcją debagowania po podpięciu kabla USB OTG i podpięcia pod Superkomputer uniwerystetu o mocy 1mlnTF udało się zdjąć blokadę skaneru palca! To bardzo groźne, bo można w taki sposóļ przeglądać prywatne zdjęcia z Twojego telefonu.

Chyba pora usunąć fotki sisiora z telefonu.  :lol:
Fryty tyty dotknij pyty

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Smarkfony
« Odpowiedź #4679 dnia: Stycznia 27, 2017, 12:55:37 pm »
Master skoro uwazasz ze Android nie jest dziurawy, a sluchawki od BlackBerry nie maja tych zabezpieczen, ktore wyrozniaja je na rynku, o ktorych napisalem to prosze mi to udowodnij. Inaczej to bzdurki. :)

Ps. Jak gleboko szperales by pokazac ten news z BBnews.pl

Bo ich stronka wyglada tak:

http://www.bbnews.pl. ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2017, 13:01:30 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'